Jarňulky 2005 - Proč?

Rodičovství

Omlouvám se za krátký a ne veselý deníček, ale prostě jsem potřebovala se tzv. vypsat a nový deníček už byl potřeba, tak tady je. Jsou věci, které prostě nikdy nepochopím a ani je snad chápat nechci.

Proč děje se tolik zlého 
proč si bereš nevinného
proč zvířata v lidské kůži

  • co své ctnosti tolik dluží 
    za krutost mnoha činů -
    popírat smí svou vinu?

Jen stěží lze to přijmout
ze srdce zlobu vyjmout
těžko něčí pokání
pozůstalým zabrání
v nenávisti, zlobě
chtít je vidět v hrobě
ty kteří jim ublížili
dětskou radost zavraždili

(na památku malého Honzíka R.)

Sandra a Anetka 40m

Peletonek :
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Hajdula- 28.2. Ondra, TP 17/10 2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Bára
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Bea­trica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 12.08.08 13:00

první , ale já se nepočítám … všichni jsou nejspíš venku, když je tak pěkně :-) tak užívejte léta a taky občas napište ;-)
 S.

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 12.08.08 13:32

Sandro, jsem moc ráda, že jsi to tak krásně napsala! S těmito hrůzostrašnými zprávami, jakoby se roztrhl pytel, taktéž nechápu, nikdy nepochopím a chápat nechci. Co se děje s tímto světem, proč jsou lidé tak krutí .....jak někdo může takto ubližovat …? Jsem zřejmě moc přecitlivělá, ale strašně špatně snáším zprávy poslední doby tohoto druhu, viz. Honzík, týraný Ondřej, dnešní zpráva o utýraném batoleti aj. PROČ?
Katka + Ondrášek 28 m.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.08.08 13:52

Ahojky,  

Sandro díky za deníček, i když smutný.
Tyhle zprávy mě bohužel šokují pokaždé, když se nová objeví. Dnes jsem o Honzíkovi četla v novinách. Ani jsem to nemohla dočíst jak „to“ tam popisovali. Nechápu, že takto mohou lidé ublížit dítěti, natož vlastnímu.
O to víc, když se něco takového dočtu, se snažím dát víc Liborkovi. Ne dárky, ale lásku. Snad to pochopíte.  

Chtěla jsem vám dneska napsat něco veselého, ale chvilku počkám. Nějak se mi to sem nehodí.    

Taky jdeme ven. Nejspíš do bazénu. Sedneme si s Libčou na velkou kosatku a budem plout po vodě.  

Mějte se…
Marťa+Liborek

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 12.08.08 14:04

Ahoj,
díky, Sandři, za deníček.

I já se připojuji k těm, kteří chování těchto „lidí“ - tedy jestli se ještě lidmi dají nazvat nechápou a chápat nechtějí. Poslední dobou se s těmihle případy roztrhl pytel a já už nemám sílu to číst či poslouchat. Naposledy jsem četla nadpis: „Neboj, mami, já ti neumřu“, říkal matce, která ho pobodala." - Po tomhle jsem se zařekla, že už se těmhle článkům budu vyhýbat. Ještě teď tu bulím, jak tyhle řádky píšu. Bohužel mám od dětství velkou představivost a fantazii a když takovéhle věci čtu, jako bych viděla svého Vojtíška v roli toho chudáčka malinkého a na to rostě nemám sílu.

Osobám, které jsou schopni ublížit vlastnímu bezmocnému dítěti, bych přála ať zakusí stejné utrpení. Vězení je pro ně málo.

Promiňte mi tuhle reakci, ale musela jsem to ze sebe dostat.

Kris

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 12.08.08 14:48

AHoj,  

ach jo, zase takových smutných věcí…:-((((odmítám dívat se v tv na zprávy a číst noviny, sice jsem občas úplně mimo, ale v některých případech to je snad i lepší!  

irias, myslíme na tebe, zas bude líp, neboj!  

Dneska jsem vyrazila s Kačenkou na prohlídku v 6týdnech, jojo letí to strašně, tak máme 3,94kg a 53cm, což je docela fofr ze 48 při narození, no váhu jsem čekala snad i víc, v porovnání s kubou kterej měl skoro 4 a půl kila mi to připadá maličko, ale při delším chování už je to na ruce znát. Jinak je v pořádku, jen má trochu zadní rýmu, tak stříkáme nosík mořskou vodou (koupila jsem sterimar, drahej jak čert, grrr - za dvě věci- ještě bepanthen- jsem tam nechala málem pětikilčo:-(((), no a na konci srpna si půjdem nechat píchnout ty ouška, prej nemám nikomu nic říkat a přijít domů rovnou s krasavicí ozdobenou, no nevím nevím, jestli to udržím.-)))  

Dneska je vedro na padnutí, docela mírný ochlazení uvítám. Kuba je právě s dědou se u nich vykoupat, maj sice ejn pidi bazének, ale v našem velkým je úplně hnusně zelená voda a pořád jsme nějak  čekali že už hezky nebude, tak jsme se na nějaký čištění vyprdli a jako na potvoru je te´d pořád koupací teplo, tak jdu ještě zkouknout předpovědi, jestli se vyplatí to vypustit a napustit znovu. Btw. Kuba k dědovi na čvachtačku vyráží třikrát denně, jak jde o vodu je k neutahání!  

Hajdulo, to je jasný, že to je holčička, letos nic jinýho do party ani neberem.-))) no fakt, když to porovnám se seznamem našich prvních děti, je tam holčiček poskrovnu a samej chlap a teď je to přesně naopak!  

Jo ad školka - měli jsme včera s Kubou rozhovor:
Jůů, za 14dní už bude zase školka, těšíš se?
Netěším!
Ani na paní učitelku nebo na ty jiný hračky než co máš doma?
Ale tam nemaj žádnu kytaru!
No tak si na ní budeš hrát odpoledna doma, až přijdeš ze školky.
Já chci bejt doma pořád!   .....no bude to opět asi dost těžký:-(((((((  

Noční plínky - my je teda máme furt, včera jsem se domluvila s vikim, že ho zkusí vzbudit na čůrání než půjde on spát a uvidíme, jestli bude plína ráno suchá, jestli jo, za pár dní to prubnem bez, jestli ne, tak to ještě nechám…jsem ale spíš pesimista, protože sem tam se počůrává i přes den, je to prevít, jak si dává záležet a zároveń mu to připomínám, je v suchu, ale jak je to to jen na něm a nemá motivaci, tak na to dlabe…tuhle se počůral cestou v autě do autosedačky, ani nemuknul, že se mu chce a pak se vymlouval, že tatínek přece neměl kde zastavit, nevím, už jak na něj:-(  

Hele jsem nějaká dlouhá, radši jdu  dělat něco užitečnýho - třeba vyprat tu autosedačku:-( ale nejdřív asi kojit.....  

Ifča + Kuba 3r4m + Kačka 6týdnů  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 12.08.08 17:23

Ahoj zeny.  

Mam zbaleno. Jeste tam soupnu kosmetiku a hotovo. A dokonce mam jeste v jednom kufru volno. Obleceni mame tak jen do toho mensiho kufriku. Zbytek - skoro cely velky kufr, jsou blbosti a hracky a snorchle a osusky a kdo vi co jeste.  

Tak si jeste dame malou prochajdu v okoli, jestli nezacne prset, hodime ctyri hodky na ucho a tradaaaaaaa.
Se tesiiiiiiim.  

Tak se tady mejte krasne a jen vesele, devcata, pouze kladne veci, jasny?  

Evacompany      

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 12.08.08 17:24

joooo, vracime se 23. v noci, tak se pak ozvu.
e

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 12.08.08 17:37

Skrolan - UŽIJTE SI DOVOLENOU!  

Ifčo - neboj se, školka se poddá, až to tam prcek uvidí ;-) a když ne první den, tak po chvilce určitě, Gratulace Kačence k růstu a přibývání na váze a naušničky jí budou náramně slušet, že nám pak hodíš fotku do galerky, ať se můžeme taky kochat :-)  

Mavo - jen piš ceselé věci, ten deníček nemá být celý smutný, jen jsem prostě potřebovala to ze sebe dostat a podělit se  

Jdu věšet prádlo, tak zatím pa
S.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 12.08.08 19:08

Evi krásnou dovolenou a užijte si !!! A šťastnou cestu!!!!!
Tiše vám závidím…  

Sandro tak jednu veselou jo…  

Tímto se přidávám k Hajduli a Efči. Pískle doufám nás budeš brzy následovat.
Jo jsem 9+2tt. Včera jsem byla na kontrole, proběhl UTZ. Mimísek je v pořádku, no vypadal spíš jak pokřivený červík :o). Ale viděla jsem něco jako ručky a nožky, srdíčko taky vesele bilo.
A malé shrnutí pro vás. Pro sourozence jsme se rozhodli po Novém roce.  S tím že vy:,–(ím prášky, a od léta se pokusíme. Kdyby jsme si mimíse dovezli z dovči, bylo by to krásné. Nakonec jsem do IT odjížděla s ráno udělaným testem a na něm //. Pak bylo pár týdnů nervů, jestli je vše jak má být. Manžel je doufám spokojený, když jsem mu to oznámila, jeho reakce byla, že potřebujem větší auto. Tak už něco vybírá. Libča to ví, ale nevím jestli tomu rozumí. Na dotaz jak by chtěl, aby se případná sestra či bratr jmenoval, řekl že Kolombus. No nevím jestli by nám to prošlo. Mě je občas /vlastně denně/ blbě, ale zatím jsem to vždy ustála. Zatím to více méně tajíme, tak do toho 3 měsíce. Pak se pochlubíme rodičům, příbuzným a známým. Tak prosím, pšššt :o)  

Tak snad je to veselejší…
Hezký večer
Marťa+Liborek    

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 12.08.08 20:47

Ahoj holky,  

zdravím v novém deníčku. Sandři, je to tááák smutné - básničkou jsi myslím vystihla vše…  

Mavoooooo - posílám obrovskou gratulaci!!!!!!!!!!! Tý brďo, my jsme těhotný stejně- já začínám 9 tt:-)))) Mám radost, že spolu můžeme konzultovat ntěhuproblémky a těhuradosti:-)))
Skvělé, že se tu počet těhulí rozrůstá!!!! Jo, manžel se dal taky do shánění auta a výsledek- ode dneška máme Forday Focuse combi. Manžovi se podařilo sehnat velice slušnou ojetinu, přímo od předchozího majitele. No, dneska večer ho asi neuvidím, oprašuje svého mazlíka na parkovišti:-)))))Ty chlapi jsou si tááák podobný.  

Mně je pořád blivno, ale je to o mnoho lepší. Už jsem schopná jízdy v MHD a výletů s Vojtou. Dnešní pařák teda stál za to… Horko mi vůbec nesvědčí. No, ale už je mi o poznání líp než předchozí měsíc, tak už snad bude brzo po bleeee stavech.  

Krásný večer!  E.  

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 12.08.08 21:00

Tak jeste ja, nedalo mi to, ze, jasne, tak jsem jeste pred zalehnutim do postele nakoukla a ejhleeeee,    

Mavoooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­oooooooooo, zlatiiickooooooo, obr gratulace.
No to je uuuuuuzasna novina, takove mam rada. Moc, moc gratuluji a poradne si to uzivej a dve carky pred odjezdem na dovcu - dobryyyyyyyyy­yyyyyyyyyyy. Tak jste tam byli ve ctyrech a skoro nikdo to nevedel, no parada.
Tak se holka drz a uzivej tehulkovstvi a krasnou holcicku preji, neb jak jsme rikaly, ted je to holka jedna za druhou.    

A u nas: deti jsou ulozene, prikazano jim bylo spaaaaaaaaaaaaaaat, ale nejak to nezerou, tak snad daji alespon ctyri hodky, nez je budeme v pul druhe budit.
Ja se chystam jeste do sprchy, odchlupit, a hajde dvacet na ucho -a lespon.
Kytkam jsem udelala paradni zavlazovaci system alaaa bavlnene prouzky a kbeliky, tak je to tu jak v kvetinarstvi, na to uklizeni po prijezdu se fakt netesim.hih  

tak se mejte krasne a uz fakt padam a diky za prani pekne dovolene. Si piste, ze bude. hihihi  

Eva

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 12.08.08 21:08

Ještě jsem zapomněla popřát Skrolan krásnou dovču. Pořádně si to užijte.
A Hani - gratuljuju k UTZ. Myslím, že už se s růžovýma věcičkama nemusíš žinýrovat:-))))  

E.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 12.08.08 21:42

Mavo - tichounká gratulace :-)))) tak tfuj tfuj ať jde všechno jak má

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 12.08.08 22:04

Ahoj,
KUK,ještě žiju.Ale nestiham.ted jsem byla dva dny s klukama,segrou a sousedkou na koupališti.A trpim.

MAVOOOOOO,gra­tulaceeeeee.

Evi,užijte si dovču.

K deničku.Moc smutné téma.Ted jsem četla nějake članky od soudu a nechapu.Každy trest je pro tyto.........(pro mně to nejsou lidé)málo.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 13.08.08 12:06

Koukám všichni jsou na dovolených nebo drandí venku :-)  

Anetka je v JČ spokojená a do telefonu mi povídá „včera jsme opíkali buřty a Zionek se pořád bojí Belinky (moc hodná fenka zlatého retrievera) já se už nebojím kiiiš kiiiš“ :-))))) no marně jsem jí řikala, aby se na Zionka nevytahovala :-D Sestra říkala, že má strach spíš o psa než o Anetku ;-) Doma je divně ticho ale užíváme si to a ráno to pohodové vstávání to nemá chybu!  

Jdu si pro jídlo a budu obědvat u pc, protože dneska musím odcházet včas - máme dneska výročí 3 roky od svatby a za pět dní 5 let od seznámení, tak zajdeme někam na jídlo a pak asi i kulečník nebo kino nebo půjdeme do domů ;-)
 S.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 13.08.08 12:08

Dani - ahojky holky, proč trpíš , jsi se na koupališti spálila či co?

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 13.08.08 12:09

mělo být aholky holka :-)))

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 13.08.08 12:10

tak do třetice :-D ahojky holka … už hlady šilhám a píšu kraviny :-D)))

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 13.08.08 12:13

Sandři,ne nespálila.Ale těžko snáším ty vedra a mumraje u vody nemusím.I když je fakt,že koupaliště v sousedním městě je nádherné.Ale od včera mně děsně bolí hlava.
ZA chvili razim na masaž obličeje.Tak jsem zvědava

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 13.08.08 13:22

Ahojky,
díky za gratulace.  

Efco mi koukáme po WV Sharan. No všude s náma jezdí naši, tak potřebujem nejméně 7místné vozítko. Kdyby se nám podařilo dobře prodat Octávku, tak by jsme ani moc nepřidávali. Manža si chce auto dovézt sám. Nejspíš z IT nebo německa, už lítá po netu a kouká.  

Evi tak jak pak se máte???  

My byli dopo. ve městě. Máme dvoje tepláky do školky. Fotku na hrnek nám neudělali neb na plast to nejde. Tak musíme sehnat nějaký pěkný plastový. Máme fotky s dovči, koupila jsem i malý album. Dali jsme si zmrzku a tradá domů. Libča padl za vlast a spí.
Chvilku jsem ležela s ním a né a né zabrat. Odpo. jedem k tchánům je taky potěšit návštěvou.  

Tak se tu mějte…
Dani to je fajn, že žiješ :o)  

Marťa+Liborek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 13.08.08 14:51

Ahojky,  

Sandři, díky za nový deníček.  

My se hlásíme z Prahy, jeli jsme dneska hned ráno, abychom vše v pohodě stihli. Zítra ráno odjíždí Ondráš s tchánovic na 4 dny do Krušných hor, tak vybalujem, zabalujem, atd.
Pizzerka včera s holkama super, jsme se fakt vykecaly. Scházíme se tak 3× - 4× do roka, tak prý příště bude sraz v Čerčanech, abych mohla odběhnout mezi kojením :-)  

Irias, zítra na Tebe a celou Tvoji rodinu moc myslíme, držte se!  

Evča už se válí na Krétě na pláži, ta se má :-)  

Marťo, moc moc moc gratuluju ke //, to je supeeeeeeeeee­eeeeer! Tak to byla rychlovka, co? :-) To máš termín někdy v březnu, počítám to dobře?  

Tak pa, jdu věšet další pračku…
Hanka

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 13.08.08 20:14

Mavo,jo žiju a občas vas i čtu.Ale nemam ještě silu reagovat.Jsem pořad strašně unavena.Už přemyšlim jestli je to normalni.
Děcka jsou po večeři a jdou ležet.A ja už jdu spat.

papa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 14.08.08 10:04

Dobré ráno!  

venku sluníčko - ani vedro ani zima, dneska bude příjemně :)  

Myslím na Irias - hodně síly holka!!  

Dani - to chce vitamíny a hlavně aspoň jeden/dva dny vypnout úplně od všech povinností, vyspat se nebo prostě jen relaxovat  

Jdu si pro kafe a hups do práce, ať to rychle utíká
 Sandra

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 14.08.08 11:20

Ahojky,  

Dani asi to chvilku trvá, než si člověk zvykne na to chodit do práce. Přece jen je to jiné, než být doma.
Tak jak můžeš odpočívej a relaxuj.  

Tak jsem na Irču vzpoměla a taky Evču, ale ta má ty veselejší radovánky.  

Marťa a Liborek

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 14.08.08 11:20

Ahojky,  

Dani asi to chvilku trvá, než si člověk zvykne na to chodit do práce. Přece jen je to jiné, než být doma.
Tak jak můžeš odpočívej a relaxuj.  

Tak jsem na Irču vzpoměla a taky Evču, ale ta má ty veselejší radovánky.  

Marťa a Liborek

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 14.08.08 16:10

Ahoj,  

Mavo moc gratuluju! Tak ať je všechno OK, držím palce.
Já snad zítra konečně uvidím těhotnou Efču, neviděli jsme se hrozně dloooouho, naposled to jsem ještě měla Kačulinku v pupíku…  

Včera jsme si udělali výlet na Šumavu ze segrou která je tam na dovče, no fakt jsme si vybrali z celýho tejdne den s nejhorším počasím, u nás bylo ráno 21, sicem počítala že tam bude o něco chladnějc, ale jsme dojeli a bylo 11, poprchalo a foukal strašnej vítr, tak jsme popojížděli autem a vždycky jen vyrazili na krátkou procházku, ale i tak to bylo moc fajn, je tam tak krásně, Šumavu miluju, to jsou tak akorát kopečky pro mě:-) Kuba se vylítal, sbíral houby a byl nadšenej, Kačenka celej den prospala, holt silnej horskej vzduch dělá divy, ani neregistrovala ty častý přesuny z kočárku do auta a zpátky, prostě pohoda (až na závěr, kdy Kuba v autě cestou zpátky usnul a jak se pak probudil byl rozespalaej,u­brečenej, protivnej:-(((  

Dneska je Kubísek s babičkou a dědou na Lipně, tak tady my dvě holky hospodaříme samy, no lenošíme ak to jde, poo jsme si spolu schruply, sice by to tu potřebovalo vytřít a řádně uklidit, ale za poslední dvě noci jsem toho moc nenaspala, tak jsem si už potřebovala trošinku dáchnout, a bordel mi nikam neuteče, že jo?
Tak teď jdu aspoň zalejt balkony, ať vykážu taky nějakou pracovní aktivitu.  

Ifča  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 15.08.08 08:57

Jižní Čechy jsou oblíbené snad u všech :-)
Anetka se teď se sestry rodinkou přesunula do Chlumce u Třeboně a prý se včera koupali a bylo jim krásně.
Taky říkala, že se jí po mě stýskalo, ale že teta jí řekla, že to je normální, kdyby se jí prý nestýskalo, tak by to bylo divný, takhle je aspoň vidět, že nás má ráda - no a Anetka rozumbrada to hned vzala jako jasnou věc a vypráví to každýmu na potkání :-)))  

Já včera šla do korálkárny jen pro silon (který neměliú, takže místo tkaní jsem se pustila do náhrdelníků a tady posílám svůj PRVNÍ výtvor!
další fotky jsou u mě v galerce:
https://www.emimino.cz/modules.php?…  

krásný den upršený den všem - už je pááátek a zítra víkend hurá! 

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 15.08.08 12:20

Ahojky,  

Sandro ty jsi šikulka. Koukala jsem do galerky, máš to moc pěkné.
Mě taky baví něco tvořit, teď v létě na to nemám bohužel čas. Ale už se těším na zimu. Libču šupnu do školky a dopo. budu tvořit. Až se těším, jak si na mimíse něco upletu a tak.  

U nás zatím neprší, je jen pod mrakem. Ale ty předpovědi vypadájí škaredě, má pršet celý víkend. No necháme se překvapit.  

Nějak to tu osiřelo. Kdepak jste všechny?
Borůfko co vy, už jste zdraví???  

Marťa a Liborek

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 15.08.08 14:00

Mavo - děkuju za pochvaly, na to že to je první pokus tak jsem spokojená, ale vím co bych chtěla udělat líp a hlavně mám pořád milion nápadů co udalt, jak udělat a dokonce kvůli tomu kolikrát nemůžu usnout :-))) Teď jsem místo oběda přepadla korálkárnu na Vinohradech a nechala tam spoustu peněz, ale těch pokladů, co si nesu a už se nemůžu dočkat, až budu doma a budu vyrábět a vyrábět … aaaaach :-) jsem magor co? ;-)  

Tady leje už od poledne a nevypadá to, že by mělo přestat
O víkendu má být hnusně, takže akorát počasí na tvoření ;-)nějak mi to tentokrát nevadí a přešel mě i stesk po Anetce, protože s tou za zády (spíš pod rukama) bych toho moc neudělala :)  

Musim taky pracovat a ne pořád myslet na korálky :D nějak mě to chytlo, jestli jste si nevšimly
 Sandra

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 15.08.08 14:58

Ahoj,  

tak za včerejšek mám vypraných 5 praček miminkovských věcí, zítra se dám do žehlení. Taky jsem vyřazovala hračky, se kterýma už si Ondra nehraje, myla skříně, atd. Dneska jsem byla ráno na odběrech krve, pak u kadeřnice na melírku, pak s kámoškou na obědě a dorazila jsem teď a jsem grogy. Tak si dávám hodinku pauzu na kafčo a čokošku a pak musím dodělat ty skříně.  

Sandro, tě obdivuju, jak můžeš mít při práci a všem ostatním ještě energii na korálky. Ale výtvory jsou moc pěkný.  

Marťo, jsem se tě ptala na termín........?    

Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 15.08.08 15:01

Hani zatím jsem si to počítala sama, nemám ještě ani těhu. průkazku.
Vychází to na 16.3.2009 Březňáci nám prostě jdou.  

Nestíhám  

Marťa

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 15.08.08 16:58

Sandro ještě jsem chtěla hodit odkaz pro tebe…
http://www.czechbeadwork.net/  

Marťa

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 15.08.08 17:07

Ahoj holky,  

dneska jsme měli pěkný dopolední program. Sešli jsme se s Ifčou na pokec. Kačenka je krásná hodná holčička, no fakt kouzelná.  Kubík s Vojtou si pěkně hráli. S Ifčou jsme pokecaly- no bylo to moooc fajn.  

Dneska je venku pěkně hnusně. Prší a je skoro tma. Ale mě to ani nevadí. Ty horka byly pro mě hrozný. Ble stavy mě stále neopustily… Nejhůř je mi k večeru. Je to děsný, já jinak tak aktivní člověk jsem jak lemra. Připadám si úplně neschopná. Aspoň jsem včera vyslala kluky ven na kola a trochu jsem debordelizovala byt.  

Sandři tvoje výtvory jsou moc pěkný.  

Marťo - já mám termín 19.3. :-)))))  

E.

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 15.08.08 20:22

Ahoj holky,

sorry ale nestíhám. Byli jsme pár dní na chatě ale pak nás vyhnala zima. Včera jsem vzala kluky k zubaři, Adamovi začali hodně žloutnout přední horní zoubky a to fest, šlo to od krčku tak jsem měla strach aby neměl ty medovky ale naštěstí to bylo polékové asi z těch ATB co měl. Zubák to krásně seškrábl a večer jsme to dočistili pastou na kapesníku, uff. Hned jsme to oslavili bonbónama :-) Proběhla poradna s Teou, už má 3,9kg a 53cm, baští jak divá a roste před očima :-)

Irias to je mi opravdu moc líto, upřímnou soustrast.

Efčo a Mavo a Hajdulo a doufám že brzo i Pískle gratuluju :-)) Kdybych neměla už tři tak jdu do toho s váma :-))))

Sandro úžasný, obdivuju každého kdo má nápad a energii. Stejně tak Makačku a Máťu které neúnavně háčkují a dělají podobné „zázračné“ věci. Já bych to zkusila taky ale to by mi to někdo musel nakoupit a připravit a ukázat a vůbec :-))

Jdu stáhnout fotky a zkusím zase něco vložit
Borůfka

 
Ifca1
Echt Kelišová 8716 příspěvků 16.08.08 12:14

Ahoj,

Borůfko, tak koukám, že naše holky jsou na tom momentálně rozměrově úplně stejně:-))) Koukala jsem na fotky -Tea se fakt už tak chechtá, nebo to byla náhoda? Kačka zatím jen tak pousmívá a to hlavně ze spaní, „naživo“ zatím jen maličko.....

Efča už psala, že kafíčko bylo prima, kluci už jsou parťáci a pěkně si hrajou, ne že by se sem tam neporvali, ale jinak je to v pohodě a opravdu už máme čas si i popovídat:-))) Jo a jinak jí to moc sluší a vůbec nevypadá vyblitě! Skoro jí ty nevolnosti nevěřím:-)))

Naši jsou dneska na oslavě, babička má 75 a sezvala příbuzenstvo, cca 70lidí ( a to nejdou vnoučata s rodinama) a maj to naplánovaný na ven, tak jsem zvědavá, až nám zítra poreferujou, kam to všechno před tím deštěm schovali.

Jdem obědvat, čau

ifča

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 16.08.08 13:49

Ahojky,  

tak u nás skoro 2 dny v kuse leje…
Dneska jsem si teda naběhla… Manža má dneska narozeniny, tak jsem mu chtěla udělat radost a upéct medovník. Tak jsem koupila ten „hotový" od Dr. Oetkera, abych s tím neměla tolik práce :-)))))))))))))))))))) Začala jsem v půl 10 a skončila ve 13 hod. Patlanice příšerná a ještě vypadá nějak pofidérně. Jsem zvědavá, jestli bude aspoň dobrej! Manža je na melouchu, přijde kolem pátý, tak ho hned ochutnáme.
Teď jdu vybírat fotky na vytisknutí, mám naposledy z loňských velikonoc, takže skoro rok a půl. Rossmann má teď akci jednu fotku šíře 10 za 1 Kč, tak toho musím využít.  

Marťo a Efčo, máte to hezky synchronizovaný, ty termíny :-)  

Borůfko, jak dopadl spor s naušničkama? Dáte nebo ne? Napiš častěji… A co impetigo, už je pryč?

   

Tak jdu na kafčo a nutelu a pak se pustím zase do práce…
 Hanka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 18.08.08 10:50

Zkouška - od včera mi nejdou vkládat komentáře :-(

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 18.08.08 10:58

Funguje - tak tedy po 10× se mi to snad podaří odeslat, ale už jen stručně  

Hajdulo - tak jak dopadlo medovník?  

Mavo  - díky za odkaz - znám, já už znám skoro všechny stránky o korálkách, protože než jsem se odhodlala do tvoření, tak jsem měsíc slintala nad webovkama :-)  

Borůfko - ještě, že to bylo jen od ATB a stejně jako Hajdulu by mě zajímalo, jak dopadla story impetigo?  

Anetka přijela už v sobotu, kvůli počasí, po vřelém vítání a oslavě babiččiných 79. narozenin jsem se opět vrhla v korálkování :) mám poměrně dost nových výtvorů a baví mě to čím dál víc, posílám poslední (myslím, že nejpovedenější) výtvor, ostatní v mém albu https://www.emimino.cz/modules.php?…  

Krásný slunečný den
Sandra  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 18.08.08 10:59

jsem zapomněla vložit tu fotku :-)    

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 18.08.08 11:55

Ahojky babulky a malý bobulky,  

tak se hlásíme po dlouhých 14 dnech tentokráte už z domova:-))) Těšila jsem se na vás!!!!! A hned zkraje na mě vykoukly dvě nádherný zprávičky:-))))  

Takže Mavo a Efčo - obrovská gratulace k těhotenství!!!!!! Ať vše vyjde, je vám v rámci možností fajn a miminka krásně rostou!!! Mám velkou radost s vámi a doufám, že s vámi budu moci někdy sdílet tuto radost osobně:-) Koukněte mi sem hodit pořádnej těhuprskanec:-))))
A ještě Mavě - to byla teda rychlovka, super. Že manžel zavelel ano a mimi už tam bylo, viď?:-))))  

Evča už se krásně dovolenkuje na Krétě, ani jsem jí nestihla popřát pěknou dovolenku, tak alespoň takhle nepřímo - krásnou dovolenku!  

Sandři - smutný deníček - krásná báseň… Je hrozné, čeho jsou rodiče schopni na svých dětech provést:-( Takoví lidé by vůbec děti mít neměli, ale jak je poznat, že…:-( Hrůza a doufám, že trest bude pořádnej…
Korálkování se Ti moc daří!!! Opravdu pěkné, hlavně ta černobílá kombinace se mi moc líbí:-))) Téda, budeš fešanda a klíďo bys to mohla dělat na kšeft, kdyby Tě omrzela práce:-))))  

Irčo - jak je? Myslím na Tebe a posílám kus síly!  

Hajdulko - tak už máš vypráno, jsi šikulka:-)))) Včera jsem přihodila pár růžových sekáčových hadérků pro neteř do pračky a když jsem to dneska sundavala, tak jsem se úplně lekla, kdo mi to tam pověsil, páč růžovou fakt na šňůře neznám:-))))  

No a my jsme si to nakonec na chatě s tchánovcema užili, počasí jsme vychytali super, dali jsme výlet na Kunětickou horu - Matýno jezdil na koni, obídek, hřiště, prostě paráda. Porazili jsme na chatě strom a celý odpo pracovali na úklidu, úplný dřevorubci. Rodinná oslava se švagrovejma se povedla, krásně jsme popovídali a Matýno se opět „zamiloval“ do své 18leté sestřenice:-)))) Docela sranda:-)))
No a jak to teď vypadá u nás doma asi víte - všude samý prádlo, binec jako v tanku:-))) A to jsme včera ještě stihli přestěhovat Matějovu postel k nám do ložnice, tak už tam vesele spí, ale je to tam jako noclehárna… No těch pár měsíců to vydržím, než ho odlifruju na trvalo do pokojíčku… Teď se chci vrhnout na tu noční plínu…  

Tak krásný sluníčkový den a pište!  

Pískle s Matějem

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 18.08.08 12:26

Ahojky,  

nějak nám to tu prořídlo, jak tu nejsou Eva s Irčou, nemá to kdo táhnout :-)))  

Irias, napiš, jak je. Chodíš do práce nebo máš volno?    

Já včera celý den žehlila, to byla teda fakt makačka…od 11 hod do 17 hod, jen s jednou hodinovou přestávkou na oběd. To jsem si dala, pak jsem ještě třídila a myslím, že mimino má 2× víc oblečků než stihne unosit. Je to po Ondrovi a ještě od Lucky po klukách, tak máme zásoby. Večer nám dorazilo dítě, hned si letěl hrát s vláčkama a s novým Spencerem z Lega. Dneska teda řádí jak černá ruka, neposlouchá, je roztěkanej, zase ho budu muset trochu srovnat do latě. Odpo jdeme na hřiště s Luckou, tak se těšíme, zase jsme je 14 dní neviděli.  

Pískle, je fajn, že jste si to užili. Na noční plíny se vrhni, nám to trvalo asi 5 týdnů a už je to v pohodě.  

Sandro, medovník není špatnej, mně docela chutná, manžovi moc ne, ale stejně se s ním cpeme a v lednici jsou poslední 3 kousky. Ale už ho dělat nebudu, fakt to bylo děsně pracný. Korálky jsou krásný.    

Tak pište, ať se to tu trochu hýbe :-)
Hanka

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 18.08.08 12:34

Ahojky,

impetigo dopadlo dobře, skončilo u Adama který to měl díky ATB za pár dní pryč i když je musel dobrat. Teď tam kluci maji malinko červenou mapku ale prý po tom nic nezůstává.

Ifčo Tea se řeže na požádání, rozdává úsměvy široko daleko. Vašek už se bojí jak tu bude mít za čas zástupy nápadníků :-)) Nedávají se naušničky až po prvním očkování? Já počítala že je dostane v říjnu k svátku, to by tak nějak vyšlo.

Hajdulo tak jak váha? A co pupík, vidíš rozdíly mezi prvním a druhým těhu? Jak se cítíš? A jak se má Lucka a kluci?

Sandro mě se zase moc líbí ten poslední s lístečkama, jsi fakt šikulka.

Pískle neboj, ono to přijde :-)

Borůfka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 18.08.08 13:46

Pískle - vítej z5 z dovolenky :-) Matýno a jeho 18ti letá láska mě pobavili, jak to bere sestřenice? ;-)
S tím, že bych se tím mohla živit jsi na to kápla - jdu to zítra nabídkou známé ve vedlejším baráku, která tam má módní salón s hadrama a šperky žádné, tak zkusim, jestli by to nehodilo nějakou korunku … jednak (z pohledu toho jak moc mě to baví) nebudu za chvilku vědět, co s těma korálkama dělat - všechno to neunosim :-D a druhak když si k tomu dám nějakou tu přidanou hodnotu, tak by mi to mohlo zaplatit i na tu parádu pro mě ;-)
a blížící se narozeniny dámského příbuzenstva a Vánoce se taky ponesou jednoznačně v duchu korálků :)) holky - jestli některá chcete korálky, beru objednávky - to rozjedu ve velkým a za měsíc dávám v práci výpověď ;-)  

Už jsem říkala Tiborovi, že až na korálky začne žárlit, ať mi včas řekne, nerada bych aby pak jednou neležely pod oknem na dvoře ;-)  

Hajdulo - panečku ty sis teda mákla s tím žehlením, klobouk dolů. Koukám, že už jen dva měsíce a budeš rodit - teda, to to letí!  

Borůfko - naušničky se dávají obvykle po prvním očko, ale někdy je dávají rovnou v porodnici, takže když počkáte na podzim nic se určitě nestane a Tea musí být kouzelná, když se směje, nedivím se Vaškovi, že se chystá pořídit si zbrojní pas, aby pak mohl nápadníky důrazněji odhánět  

Mavo, Efčo - písnu Lesině, ať doplní vaše TP do peletonku, ať je vše jak má - můžu?  

Před chvilkou jsem mluvila se sestrou a úspěšně vyložili Anetku v Klášterci u švagrové s neteří, takže až do pátku, kdy si pro ní jedeme, jsem zas bezdětná, až bude po létě, tak to pro mě bude nezvyk :-)  

Sandra

 
Pisklatko
Kelišová 6321 příspěvků 18.08.08 14:03

Borůfko - tak to je super, že jste to s impetigem takhle pěkně zvládli!:-))) A Tea je úžasná, už jsem zkoukla fotky, celá Ty:-)))) Jé, bude se mít jak v ráji s bráchama:-))) Jen počkej, nejenom Vašek, ale i kluci budou odhánět slivenecké mládence:-))))  

Hajdulko - tý brďo, tak to sis pěkně mákla s tím žehlením… Ale zase máš po této stránce hotovo:-))) Jsi šikulka! A taky jsem zvědavá na srovnání prvního a tohoto těhu:-) S noční plínou to budeme muset dělat buzením až půjdu spát, tak snad to půjde rychle. 5 týdnů se dá:-)  

Sandři - sestřenka v pohodě, běhala s ním okolo chaty, v lese hráli schovku, dělala krávoviny:-))) A to si tu lásku ještě víc získala:-))) Oni se vidí tak 2× do roka a pokaždý je to prostě láska:-))) No vidíš a já si s tím „kšeftem“ s korálkama dělala srandu:-))) Tak ať se paní líbí a máš odbyt:-) A dej vědět, jak to dopadlo.  

Jinak my se ve středu chystáme na poslední prázdninovej výlet - do neděle na Šumavu na chalupu za našima:-) Už se na ně těším a doufám, že vyjde trochu počasí, ikdyž žádnej zázrak nehlásí… ale jim se věřit moc nedá, že…
No a dneska se mi nějak spustila rýma nebo co? Smrkám a prskám jako o život, ale jde to… V sobotu jsme zmokli, tak možná z toho… Fuj…  

Tak chlap už po mě leze (ten malej:-)))) velkej je v práci…), tak už musíme vyrazit ven, páč se nudí. Dopo jsme pracovali, tak jsme se ani nebyli vyvětrat…  

Ahoj Pískle

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 18.08.08 14:20

Nominujte emimino v kategorii Komunitní server ;-)  

http://kristalova.lupa.cz/nominace/

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15142 příspěvků 18.08.08 14:29

omlouvám, jen velmi letmo čtu. od pátku mám zánět slinivky, takže jen ležím, ani nejím..... zř. stres s toho předešlého.    velká gratulace Mavě :-) Irias

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 18.08.08 19:42

Irčo,posilame hodně sil a zánět at je brzo pryč.Drž se

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 19.08.08 09:28

Dobré ránko,
u nás nic nového, jen jsem přišla pozdravit, ať se to tu trošku hýbe.
Anetka se má u švagrové fajn nestýská se jí a tak jsme spokojený i my s Tiborem  

Irias - taky posílám spoustu síly, ať je záněť brzo vyléčený  

Sandra

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 19.08.08 09:54

Ahojky,  

jsem tu taky, rychle píšu. Ať to tu trošku ožije.  

Včera jsme byli u Prahy. Byla to taková rychlo akce. Ráno jsme jeli tam, večer domů. Ale super, super, super. Krásně jsme pokecali s mojí sestřenicí, která se pasovala /ještě před mým těhotenstvím/ za kmotru našeho druhého míma. Takže jsme měli co probírat. Libča byl super hodný, miloučký, vůbec nezlobil. S nadšením si cestou tam koupil bačkůrky do školky a i velkou lopatku na písek. Tu si prý do školky vezme taky. :o)  

Pískle jo manžel to „ano“ nestih ani říct a bylo to tam. Pak machroval, že prý kdo má na emiminu problém otěhotnět, má písnout. Prý tam dorazí a zařídí. Hahahaha no dělal machra, že to vyšlo takhle rychlo :o) A ty se k nám rychle přidej, ve 3 se to táhne líp.  

Sandři jasně ať to Lesina doplní.  

Irias posílám zdar a sílu, ať jsi brzo fit. Slinivka mě kdysi taky trápila, je to hnus.  

Hajdulo ty už máš vše krásně nachystáno. Já ani nevím kam nacpem v březnu postýlku. Nějak se určitě nestihnem odstěhovat od našich /ani se nám moc nechce/. Máme dvě místnosti, obývák a ložnici. No nějak se vejít musíme. Ale už jsem si řekla, že tolik věci jako u Liborka určitě mít nebudu. No uvidím jak mě to chytne, až bude před porodem. :o)  

Sandro tebe tu mám ještě jednou jednou. Nelákej mě na ty korálky, mě se to táááááák líbí. Jenže tady ve Znojmě, žádný obchod s věcma na to není. Jinak bych se už do toho taky pustila.  

Jo manžel má tento týden dovču. Tak máme pár plánů. Dneska odpo. jedem na Vranovskou přehradu. Půjčíme si šlapadlo a budem si užívat letního sluníčka. Je dneska opravdu hezky. Pak chcem projít nějakou Zoo, navštívit Brno /chci si koupit nové peřiny s umělého vlákna/ Nejspíš v Mobelixu nebo Ikee. Musím to ještě prohlídnout na netu. Budu to hned brát 4krát. Tak jestli máte nějaké tipy, sem s nima.  

Tak se tu mějte. Jak pak se sluní a dovolenkuje Evča?  

Hezký den
Marťa+Liborek+mimís 10+2tt

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.08.08 13:35

Ahojky,  

tak přeci jen něco přibylo, to je fajn.  

Borůfko, na náušničky jsem se ptala proto, že jsi minule psala, že bojujete s Vaškem, jestli vůbec dát nebo ne. Je mi jasný, že teď hned ne :-))
Je fajn, že se Tee to impetigo vyhnulo, to by asi byla síla, co?
Na tvé otázky: rozdíl mezi břichem s Ondrou a teď moc nevidím, ale tohle mimino o hodně víc kope a taky bolestivěji, to si s Ondrou nepamatuju. Přibrala jsem už 15 kg, takže si myslím, že to k 20cítce dotáhnu. No jo no, to bude pak dietka :-(( Lucka se má dobře, Kuba půjde do školky, tak neví, jak bude reagovat Kryštof, že tam s Kubou nemůže. Mohly bychom udělat srazík, nechceš? Co třeba příští týden ve čtvrtek?  

Irias, přeju, ať jsi co nejdříve zdravá. Ach jo, vždycky je to všechno špatný najednou, viď.  

Marťo, my taky vůbec nevíme, kam dáme postýlku. Ložnici máme celou zavalenou nábytkem a postýlka se tam fakt asi nevejde, takže koumáme, co s tím. Oblečky už jsou připravený, to jo, ale hlavně proto, že když vidím to svoje obr břicho a ještě s tou kýlou k tomu, tak se bojím, aby ten porod nebyl o dost dřív…dneska jdu zase na kontrolu k dr., tak uvidíme.    

U nás dneska pohoda, Ondra už nezlobí. Včera měl asi 3 velké incidenty, dostal několikrát na zadek a večer zákaz dvd a dneska už seká latinu. Dneska jsem viděla v sekáči nááááádherný růžový šatičky, tak jestli mi dr. odpo potvrdí tu holčičku (už by konečně měla mít ten lepší utz), tak si pro ně zítra dojdu :-))))  

Pa Hanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama