Jedeme se koupat!

Rodičovství

O tom že i obyčejná návštěva v bazénu je se třemi dětmi ten správný adrenalin!

Je sobota. Počasí se opravdu vydařilo, takže volba je jasná, jedeme se koupat. Nejdříve je důležitý všechno správně sbalit, nezapomenout plavky a můžeme vyrazit. Jen, co vyjdeme před dům, hned si všimnu černých mraků, co se na nás ženou od západu. Jestli tohle nebude bouřka, tak určitě aspoň pěkný slejvák.

„Tak jdeme asi zase domů,“ povzdychnu si!

„Néé!“ křičí děti.

Nejstarší (6 let) přijde z argumentací, že když se budem koupat, tak to nevadí, že bude pršet, stejně už budem mokrý. Nakonec manžel dostane nápad, že se nic rušit nebude a pojedeme do krytých lázní. Při cestě nám dcera (3 roky) usla, takže když jsme na místě, je lechce zmatená a mluví něco o tom, že bude dnes vařit těstovinky. Vaření je její oblíbená činnost! Manžel se směje - vody tam prý na to bude mít dost a aspoň se jí neslepí. Čímž naráží na moje rozvařený těstoviny k obědu, protože jsem tam dala málo vody!

Po zaplacení se u šaten rozdělíme na kluky a holky. Manžel si statečně bere i nejmladšího (2 roky) - prý mají chlapi držet při sobě. Malej má ale jiný názor a dost protestuje. Já si to teda užívám - mít na starosti v šatně jen jedno dítě je balada. Jsme rychlejší a tak čekáme už u bazénu na kluky. Už při příchodu vidím vydešený výraz malého a už z dálky volá: „Bojí, bojí!“

„Á konečně se naučil další slovo, kterému rozumíme,“ raduju se!

Pak ho samozřejmě utešuju. V šatně ho vyděsily fény a sprchy. Děti jsou hned ve svém živlu kromě malého, i když je v dětském bazénku teplá voda jako ve vaně, tak po namočení nožičky vyvádí, jako kdyby to byla ledová voda. No nevadí, budeme postupovat pomalu, když v tom do bazénku skočí kluk a malý je mokrý od hlavy až k patě! Rychle využiju situaci a malého šoupnu do vody. Náhle je po křiku. Tak léčba šokem zabrala!

Ráda bych si šla chvíli sama zaplavat, ale malý mě hlídá a jakmile chci vylézt z vody, drží se mě jako klíště, za žádnou cenu nechce k taťkovi, ještě je pořád na něj naštvaný, že ho vzal na tak hrozný místo (do šaten). A tak jsem s dětmi v bazénku a manžel jde relaxovat do vířivky.

A já mezitím musím řešit dcery veliký problém - vaří jako zmrzlinu v kyblíku a jistý chlapeček jí to neustále vylévá ven, což jí dovádí k nepříčetnosti! Tak jí vysvětluji, že chlapeček má asi hrozně rád zmrzlinu, a tak ji vždycky celou sní. To zabírá a dcera mu sama kyblík podává, ať to zase spapá, jenže to už pro něj není zábava, když to má dovolený a radši si hraje s něčím jiným. Takže zase pláč, teď pro změnu kvůli tomu, že mu nechutná! Já už si vážně potřebuji jít sama zaplavat!

Nakonec se to povedlo manžel přišel a já se nenápadně odplížila. To byl úžasný relax! Už jsem si hodně dlouho nezaplavala, asi začnu chodit občas plavat sama! Pak ještě chvíli do vířivky a pak zpátky k dětem. Když mě malej uviděl, začal vyčítavě brečet, jak to, že jsem si ho tam dovolila nechat! Dokud mě neviděl, tak byl v pohodě! Asi s tím mamánkováním budu muset něco dělat. Tak nám ty dvě hodiny, co jsme měly zaplacený, utíkaly jako voda, radši už děti připravuju na to, že za chvíli půjdeme.

Cesta do sprch je za vydatného křiku nejmladšího, vypadá to, jako kdyby ho manžel bral na popravu. Ještě zdálky slyším „bojím bojím“, ale má ve skřínce u taťky oblečení, tak to nějak snad už zvládnou. Já to mám s dcerou o dost jednodušší, akorát by nemusela tolik mluvit!

Když se sprchujeme vedle jedný starší dámy, tak dcera prohlásí: „Mamí, proč má ta paní na pipince tak dlouhý vlasy?“

Nejradši bych se propadla, naštěstí to paní vzala s humorem. Kupodivu jsou kluci dřív převlečený než my, malej svým křikem manžela dostatečně popohnal! Tentokrát brečí u turniketu starší, protože taťka se s malým nestačil protáhnout ven a on je venku sám. Je vyděšený, jak kdyby byl kilometry daleko! Rychle přehodím obě zbývající děti a manžel se protáhne se mnou. Syn nás objímá, jako kdybychom se vrátili z daleké cesty!

Cestou k autu si říkáme, jaký to bylo fajn. „Mamí, my nemáme kruhy!“ přerušuje nás syn.

Dcera se dává do pláče a říká, že je určitě vzal ten chlapeček, co jí pořád jedl tu zmrzlinu! Né, utešuju ji, a přiznávám, že jsem je zapomněla v šatně. Nejdřív pomáhám naložit vsechny děti do auta, aby je manžel nemusel po parkovišti nahánět sám a pak doběhnu pro kruhy.

Bylo to fajn, ale konecně jsme doma, tak rychle vyprat plavky, pověsit ručníky a honem večeře. Určitě krásně usnou, snad je ta voda dostatečně unavila a my si můžem ještě udělat pěkný večer! Tak voda zabrala, ale ne na děti, ale na manžela, který usnul už při zprávách. Kluci postupně odpadají, slečna až v deset hodin. A jelikož se mi manžel už nepodařil probrat, tak tu sedím a píšu tenhle deníček!

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 02.08.15 00:13

Super denicek :mrgreen: :palec:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 02.08.15 07:06

Hezky! :palec:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 316 inzerátů 02.08.15 07:50

Skvělý deníček! :potlesk:

 
zuzu224
Závislačka 4273 příspěvků 02.08.15 08:00
:palec:
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 02.08.15 08:26

Perfektni :mrgreen: :palec:

 
verulicek  02.08.15 08:39

Hezký deníček :-) taky nás podobné večery asi čekají :lol:

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 02.08.15 10:02

Skvělý :) :palec:

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 02.08.15 11:55

Super :palec:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 02.08.15 12:52

Haha :D Povedené a pěkně popsané, že i když jde člověk relaxovat, jsou to trochu nervy.My máme jedno a občas je to taky kovbojka :)

 
Caramelkaa  02.08.15 13:46

Perfektní deníček :lol: :pankac:

 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 1 inzerát 02.08.15 19:04

Výborný, to mám ráda takový správný příběhy :-D a nejhezčí na tom je, když jsou hlavně rodiče unavený víc než děti, to nechápu, jak to ty děti dělají.

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 02.08.15 19:38
:D :D :D :kytka:
 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 02.08.15 22:09

Pěkný deníček. My tam byli s jedním dítkem a taky to bylo povedené :). Takže klobouk dolů…zvládli jste to na jedničku.

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 03.08.15 08:13

Já chodím se 4ma, a le sama :mrgreen:

 
Kačka1982
Povídálka 20 příspěvků 03.08.15 12:32

Tak to je výborný, to samé máme s našima dvouma klučinama a to se nám teď narodil 3 chlapeček co měl být roztomilá, copatá holčička…nicméně na roztomilosti mu to neubralo. Mám teď, ale oproti Tobě jednu výhodu…v šatně si užiju úplného klidu :)

Příspěvek upraven 03.08.15 v 12:34

 
kalafunka
Povídálka 45 příspěvků 03.08.15 16:22

Paráda, docela jsem si zavzpomínala. V bazénu se třema dětma jsem měla vždycky pocit, že se mi roztrhali korálky a já je nemůžu pochytat :))Dneska už v klídku relaxujeme všichni.

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 03.08.15 21:41

Perfektní, velmi výstižné!
Máme 4 děti, takže už několik let není návštěva bazénu pro nás odpočinek, ale čistý adrenalin (včetně všech dovolených u vody)… a ještě několik let bude! :mrgreen: :lol: :palec:

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 31.01.16 02:09

No hotová bojovka! Obdiv a palec hore všem kdo si dobrovolně pořídí víc jak jedno či dvě děti! My se naštěstí o dovolené, jejíž součástí byl i několikadenní pobyt v termálech, v pohodě vystřídali s hlídáním jednoho neplavce, s vícero teda nevím nevím! A to jsme se zrovna dneska s kámoškou, co má taky kluka, domlouvaly že vyrazíme do bazénu:-) Jako při více dětech už tyhle akce jeden rodič sám zvládnout asi fakt nemůže..náš mladej taky chodil do sprch s tátou, a jelikož tam co jsme byli na dovče byly takové ty společné šatny s kabinkama na převlíkání, tak jsem si ho potom přebírala a z kabinky neměl kam utéct:-)

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 31.01.16 02:13

@Kačka1982 No potěš pánbu:-) Jako ale musím říct že v dětským bazínku se skluzavkama kluci vydrželi hooodně dlouho! A když už měl taťka role Mitche z Pobřežní hlídky plný kecky, šla jsem s ním do vířivky kde jsme do proudů pouštěli lodičku a taťka se odebral do sauny :D

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 31.01.16 02:16

Doporučuju pár příběhů o návštěvě koupacích zařízení z pera „Moderního fotra“ na stránkách jeho deníčku, taky dobrý počtení, pro ujištění se že nejste jediný kdo tohle absolvuje:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama