Kdo chce víc, nemá nic

Snažení

Aneb deníček o tom, jak jsem snila o rodině, o kterou jsem přišla dřív, než jsem ji stihla založit.

Po předešlém deníku, jsem si naivně myslela, že další už bude o tom, jak spokojeně těhotním.

Byl krásný den, ač venku lilo jak z konve, pro mě to byl den, kdy konečně objevím dvě čárky na testu, nasadím růžové brýle a půjdu do světa vykřičet, že konečně budu maminkou. Ani nevím, proč po desítkách zklamání, po letech snažení jsem věděla poprvé za celou dobu, že teď to klaplo.

Ráno jsem vylítla z pelechu a čelem vstříc napochodovala na záchod. Tak šup šup, nastavuji stopky, jdu si udělat heřmánkový čaj. Než zapípá konvice s vodou, upozorňuje mě časomíra, že je čas. Natěšená upaluji do koupelny takovou rychlostí, kterou nejsem snad nepředvedla nikdy dřív.

Nádech výdech a KUK! Plná energie štěstí a radosti pozoruji jednu čárku. To ne, to je chyba. Rozbaluji další test a ponořím do stejného vzorku moči, zase negativní.

Přítel v kuchyni rozespale skučí, že ho vzbudil pískot konvice. Mám vztek a pláču, jak jen je to možné. Tímto dnem začínal konec.

Miluji svého přítele, ovšem touha po dítěti je tak moc silná, a tak moc manipulativní…

„Proč se zase vztekáš, bože, tak to nevyšlo, Noa? Před tím to nevyšlo tolikrát, dneska to přeci není ničím výjimečný,“ pokračuje s ledovou sprchou rozmrzelý přítel a já zůstávám sťat u kuchyňské linky s plameny v očích. Beru vejce, co jsem měla připravenána snídani k rozšlehání, a mrštím jimi o něj. Spouštím salvu rozhořčených blábolů. „Jak si vůbec můžeš dovolit říct mi tohle? Jsi normální?“

Spouští se velká hádka, ze které já unikám s pláčem a přítel s hlavou od vajec. Nebavíme se jeden s druhým. Přítel zřejmě doufá, že se opět přijdu omluvit já. To, že jsem to neudělala, nejspíš způsobilo nevydržitelné dusno po celém baráku.

Před spaním mi přítel neopomene na dobrou noc vmést, že jeho snaha o dítě končí, protože to, jak špatně nesu negativní testy, pročítám do noci na tabletu rady odborníků (což ho mimochodem budí), ho rozčilují do ruda a že se to nedá vydržet. Beze slova jsem vstala z postele, sbalila pár věcí do tašky, u čehož jsem nezapomněla poctivě bouchat dveřmi od skříně a šuplíky od komody, aby si měl chlapec na co stěžovat, a nakonec praštila dveřmi od baráku. Na noc jsem našla azyl u milované babičky.

Ráno jsem se probudila nečekaně svěží. Kouknu, kolik je hodin a jestli jsem nezaspala do práce, a zjišťuji, že mi přišla zpráva od přítele. Ptal se, kdy si přijdu pro zbytek věcí.

Bydlení mi nabídli naši. Mám tam stále už léta pokojíček, díky teď za něj, nemám našetřeno téměř nic, jelikož jsme rekonstruovali baráček, no.

A tak teď nemám ani přítele, ani dítě.

Nevím, jestli je to moje vina, jestli jsem se měla omluvit, opravdu nevím. A tak se teď sama před sebou stydím, jak jsem dopadla. A proto chci jen říct, snažilky, nevzdávejte se, i kdyby to trvalo 3 roky, 4 roky i víc… Jednou to přijde a až pak zjistíte, že se vyplatilo počkat.

Hodnotilo 21 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 14.05.15 00:10

Nelitujte!!! Je to smutný, ale podle všeho lepší…evidentně nechce dítě ani Vás. Protože, pokud by tomu bylo jinak, nikdy by Vám neřekl to co píšete a nikdy by Vás nenechal odejít. Držte se miminko bude, jen ten nahoře ví, že k němu potřebujete lepšího chlapa :hug:

 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 14.05.15 00:17

Nechci nic říkat, ale ten chlap není mašina na sperma. Děti určitě chce ale chyba není jen na jeho straně. Jinak chápu všechny snažilky. Můj přítel by to udělal možná taky a to je dost klidas a navíc by mě ten sex asi ani nebavil a nic bych z toho neměla.

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.05.15 00:29

Dlouhodobe neuspesne snazeni pry proveri par, bud ho stmeli nebo rozdeli.
Neco ovdobneho se rika o prvnim roce s ditetem, ze je to zatezkavaci zkouska vztahu. Bud rada, ze v tom pokojicku nemas i mimino a po nocich si nexelas vycitky svedomi, ze nevyrusta v uplne rodine.
Prijde nekdo jiny, lepsi ;)

 
Kassy
Závislačka 3138 příspěvků 14.05.15 00:34

No, asi tam toho bylo špatně trochu víc, když vzal rozchod tak rychle a s klidem. Od milujícího partnera, kterému na mě záleží, bych ráno po takové hádce čekala spoustu otázek, ale rozhodně ne, kdy si přijdu pro věci. Možná je nakonec dobře, že s tímhle chlapem se nepovedlo :nevim:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 14.05.15 07:27

S takovouhle ženskou by nebyl žádný chlap :think: vůbec se mu nedivím…
zkus se dát dohromady a možná zachráníš vztah ;)

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 14.05.15 07:39

No to ti tedy reknu, ze predchozi denicek vypada v kontextu s timto dost smesne. Rady nemyslete na to, uzivejte si a presto jistojiste ocekavani a upnuti se na to, ze to tentokrat vyslo :nevim:

A jestli to nebude o tom, ze jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Evidente ani jeden jste se k druhemu nechovali uplne s respektem. Ale kazdopadne drzim palce, at se deti jednou dockas!

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 14.05.15 07:44

Je mi Tě strašně líto, opravdu…Ale být Tebou zvážila bych pomoc psychologa. Tvé reakce jsou, řekla bych, hodně neadekvátní.

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 14.05.15 07:47

Nevidím do toho, nevím jak dlouho se snažíte, nevím, ale nepřipadá mi to prostě jako dostatečný důvod k rozchodu z jeho strany. A nebo má ten můj nervy ze železa - při negativních testech jsem možná až takové hysteráky neměla, ale po prvním a neúspěšném těhotenství si dokonce myslím, že bych někde na psychiatrii diagnozu dostala, následující a nyní probíhající těhotenství je pro mě taky psychicky náročné dost, a kdyby jsi viděla mě :oops: jak se dost často umím chovat…

Ono, chyba není vlastně nikdy jen na jedné straně, nevím jak jste spolu byli dlouho ale plánovali jste dítě - což si myslím že člověk plánuje s druhým člověkem tehdy, kdy už ví že to není jen o úsměvech a pusinkách, ale i o problémech (i daleko horších) nebo „jenom“ hormonech, náladách apod.

Přeju Ti v první řadě ať jsi šťastná. Třeba se to ještě nějak urovná s tímhle přítelem, anebo na Tebe někde čeká jiný. A miminko taky. A až se budeš s tímhle nebo jiným tatínkem pokoušet počít, radím Ti že menstruační kalendář a rady odborníků mohou někdy fungovat jako celkem spolehlivá antikoncepce, mluvím z vlastní zkušenosti. Příště se zaměř i na něco jiného, já třeba před snažením začala hubnout a pak jsem věděla, že bud bude test pozitivní a nebo mám další měsíc na shazování :) No a povedlo se hned. Jinak doporučuju kontryhel, drmek a femibion. Ale hlavně se dej do pořádku a začni se mít ráda :srdce:

 
bibous
Kecalka 498 příspěvků 14.05.15 07:47

@Cuddy to teda jo, autorce se podařilo za půl roku slušně otočit…

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 14.05.15 08:14

Ahojky, je mi to moc líto jak to dopadlo, ale mezi námi děvčaty můžeš si za to sama…po mě někdo hodit vejce, tak mu ty kufry sbalim sama!
My se s přítelem taky snažíme o mimi a jelikož mám PCO tak nám to nejde…jsem z toho nešťastná a řeči, že na to nesmím myslet mě vytáčení do běla. Všechno řeším s přítelem, říkám mu, co jsem se tu dočetla a dělám si ovu testy. A jemu už to začíná trochu vadit. Normalne mi to řekl a já jsem s tím okamžitě přestala, protože náš vztah pro mě má větší cenu než hon na dítě.
Přeju Ti aby jsi v sobě našla tu ženu, kterou jsi byla při psaní prvního deníčku a pak to půjde snadno :) hodně štěstí a miminku zdar :kytka:

 
Sany80s
Závislačka 4706 příspěvků 14.05.15 08:45

Myslím si, že máš naprosto neadekvátní reakce.
Já chápu touhu po dítěti, ale za to tě nikdo chápat až do bezvědomí nebude.
Vážně používáš tablet, když máš vedle sebe spícího člověka?
To máte tak malý byt, nebo jsi tak neomalená?
Ty se divíš, že mu tyto reakce lezou na nervy? A máš i teď pochybnosti, jestli se máš omluvit, když po někom házíš vejce?
Já se mu nedivím, že tě asi celkem s úlevou nechal jít.
Jestli toto trvá delší dobu, tak to pro něj asi úleva je. A z tohoto bodu často není návratu.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 14.05.15 08:46

Vše zlé je pro něco dobré :)

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.05.15 08:53
Je mi to moc líto!

Neznám tyhle pocity, já otěhotněla hned, ale dokážu se vcítit do lidi, kterým to tak rychle nejde, a ještě jejich cestu provází spousta zklamání a překážek. Takže chápu i Tvé pocity, a dokonce i to vejce. Ono je potřeba se zamyslet nad tím, zda to přítel nemyslel jinak, a Ty sis to rozebrala také jinak. Třeba už ho to taky štve, chce abyste byli šťastní, ale když vidí, jak Te to ničí, a pak jednas tak, jak jednas, ma strach z toho, co by bylo při dalších nevydarenych pokusech. To bych mela taky, a taky bych(možná trochu citlivější) řekla, ze se teda už snažit nebudeme, ze to, co ma přijít přijde, a neprivolas to hodinami strávených na tabletu, a dalšími aktivitami. Už z toho taky musí byt otrávený a kauzdy ma svůj způsob vyjádření svého smutku. Někdo pláče, jiný se zase rozciluje, a říká věci, který třeba ani nechce říci. Já do vašeho vztahu nevidím, nevím, proč to tak rychle skončil. Možná jsi ho nakrkla těmi sbalenymi věcmi. Možná to urazilo jeho ego.
Já, když jsem si valila věci, přítel je házel zpátky do skříně, když jsem se oblékala, přítel me vysvlekal :mrgreen: Prostě nikam nejdu. Protože me nechal odejit jednou a byl z toho malém konec vztahu, doteď mu to vycotam, ze me nechal odejit. Takže i ted, když ho mám plnou zadnici, vim, ze me nechá odejit jen tehdy, kdy bude úplný konec našeho vztahu.
Ve vašem vztahu chybí respekt, tolerance, a to je ve vztahu jedna z nejdůležitějších ingrediencí pro plnohodnotný vztah. Nesmutni! Bud Te zavolá zpátky, nebo to nebyl ten pravý!

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 14.05.15 08:58

Ono je těžké milovat někoho, kdo se chová takhle. Holky radí dobře psychologa. Pokud přítele máš ráda, pořád ještě můžeš se omluvit a zkusit začít znova. I když po tom všem, možná že si oddechnul, že má klid. Omluvou nic nezkazíš, i kdyby Tě zpět nechtěl, alespoň by to byl rozchod v dobrém.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 14.05.15 09:43

Přítele chápu. Já se takto chovat k manželovi, tak buď mně opustí už dávno, nebo ze mně zešílí. Příteli se teď muselo hodně ulevit.
Přeji lepší zítřky!

 
cacorecka79
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.05.15 09:48

:) bože, já nevím, přijde mi tady dost „uvědomělých“ maminek… tak po něm hodila vejce… no a co? Každá jsme jiná, některá temperamentnější, některá úžasně nad věcí… Občas fakt už je mi zle z rad typu: chápu že plánovaný sex chlapa nebaví, moc se na to upínáš, nech tomu volný průběh a bla bla, kdo toužil po miminku a nedařilo se delší dobu, tak by v životě nemohl tohle vypustit z úst. To co se děje v ženě, když čeká na den „D“, že objeví dvě čárky a pak nic, prostě chlap nepochopí. Je to peklo, směs vzteku, lítosti, bezmoci, smutku a to se prostě nějak ventilovat musí. Tak ať holt jde té partnerce na chvilinku z očí, pokud ji neumí uklidnit, utěšit, nebo posloužit jak hromosvod. Ale to je asi problém že?. Kdyby role byla vyměněna a dítě by nosil chlap a musel by podstupovat všechny ty hormony, laparoskopie, vyšetření… tak bychom nejspíš vymřeli… Takže Kimme: buď v klidu, parter evidentě asi trnitou cestu nezvládl, i kdyby si se omluvila, nejspíš by to nepomohlo. Potkáš jiného muže, se kterým to půjde třeba hned a nebo v něm najdeš oporu a spolu se vytouženého miminka určitě dočkáte. A nebo se expřítek probere a dojde mu, že občas prostě život nepřináší jen: svatba, první dovolená v Chorvatsku, první díte,… ( z Básníků :-):hug:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 14.05.15 10:02

@cacorecka79
A jak se cítí v té situaci chlap, na to se taky dost zapomíná. Nejdůležitější je, jak to prožívá žena, protože ona všechno postupuje. Ale možná ta bezmoc muže, že nemůže udělat víc je zničující. Snažení o dítě je záležitostí obou.
Mimochodem, myslím, že rozchod nebyl kvůli hozeným vejcím na hlavu, byl to poslední impulz.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 14.05.15 10:43

Já tě teda taky chápu. Chlapi to prostě neprožívají tak jak my ženy. A nám je to líto, že jsme na to tak trochu samy. Z toho je vztek, hádky atd. Jsou vyjímky, ale.. Holka drž se, omluv se mu, ať už to dopadne jak chce. Co se týče výtky ohledně tvých deníčků. V prvním si se sama sebe snažila přesvědčit, že to zvládáš a že jsou i jiné věci na světě, jenže člověk má tendenci sám sebe přesvědčovat, že to zvládne levou zadní a vykřikovat do světa jak je vše OK, no ale pak příjde zase ta mrcha a vše je smazáno a člověk je v tom zase až po uši. Držím pěsti! :hug:

 
Susen35
Kecalka 222 příspěvků 14.05.15 10:46

Vše zlé je pro něco dobré. Nepíšeš jak dlouho se snažíte, potom je těžké to komentovat. Pokud se snažíte 2 nebo 3roky, tak to chápu, že jsi se zachovala jak si se zachovala. Pokud je to jen rok, je to normální.
My to tady nevyřešíme. Jen ty a tvůj přítel. Třeba si opravdu nejste souzeni, třeba to dítě máš počít opravdus někým jiným, kdo to více také chce. Těžko radit, když přítele neznáme. Každopádně tvoje reakce s vajíčkama :think: promiň za to slovo, je hysterka :oops: ;) ale zase bych si představovala, že správně by tě měl přítel obejmout a podpořit, že to spolu zvládnete a že jednou to příjde. a ne že jančíš :think:
Zálěží co chceš, píšeš, že máte po rekonstrukci domečku, plánovali jste budoucnost.Holt to vyřešíš jen ty a on.
Hodně štěstí!!!Myslím, že ale máš ponaučení jak se chovat, možná :think: Nechci tě soudit, ale měla byc jsi se nad sebou asi zamyslet ;) Jednou to příjde neboj se :palec: :kytka:

 
Susen35
Kecalka 222 příspěvků 14.05.15 10:47

@silvik.sk ano, jak píšeš, myslím, že taky to byl k rozchodu poslední impuls.

 
Noelie2726
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 14.05.15 11:02

Promiň, ale jsi blba. Vím, že snažení je pak i na nervy, ale nesmí se zapomenout mit sex i pro radost. Chlap není masina :cert: Promiň, deníček příšerný, můžeš se tlouct do hlavy. Litovat Te nebudu.

 
verulicek  14.05.15 11:12

Možná se tu budete divit, ale deníček se mi líbil. Je napsaný čtivě, nepřehnaně, prostě ze života…autorko, dle mého máš na rodinu a dítě ještě čas, možná by ses měla nejprve srovnat sama se sebou a nemyslím to zle :kytka: Tak vzhůru k novým začátkům, řekla bych, že jsi ještě mladá ;) jo teď jsem dočetla minulý deníček…napadá mě jen schizofrenie :P

Příspěvek upraven 14.05.15 v 11:24

 
verulicek  14.05.15 11:18

@dendule4 já jsem taky jednou na manžela vychrstla mísu vody :lol: se stane no… :P

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 14.05.15 11:26

Zakladatelko, je mi to líto :hug: Chápu, že to je nervy nápor, to, co řekl, si mohl odpustit, ale chápej jeho, asi toho bylo na něj také trochu moc, pocit, že není dost chlap, pak to tvé urputné vyhledávání, asi měl pocit, že to je jen hon na dítě a žádná radost, pocit, láska..Chvíli ho nech a pak ho zkus kontaktovat, omluvit se, že pokud by jste to zkusili dát dohromady, že by jste se přestali snažit, nechali to být. Vyrazili na dovolenou, poznali něco nového. Uvidíš, jestli bude mít zájem a pokusí se, nebo to zabalí. Pokud zabalí, buď ráda, že se to stalo, než jste byli více svázání :hug: Vím, že to bolí, ale neboj, ten pravý čas na dítě přijde, neboj :hug:

@Noelie2726 Od člověka, který se nějaký čas o dítě snaží, bych čekala jiný komentář..Neříkám, že v podstatě máš pravdu, že chlap není mašina, myslím, že si zakladatelka uvědomuje, co bylo špatně, ale není nutné jí psát, že je blbá. Nikdy nevíš, co s dotyčnou může udělat dlouhodobý neúspěch a holt někdy nervy povolí..Přeji ti, ať to nepoznáš.. ;)

Příspěvek upraven 14.05.15 v 11:29

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 14.05.15 11:42

Mě tedy nepřipadá, že hození jednoho vajíčka je taková tragédie. Naopak mi přijde, že si to zasloužil. Má Tě v těžké chvíli podpořit a ne Ti ještě nadávat. Věřím, že spoustu holek co Ti tu píší, že máš přehnané reakce se denně doma hádaj, ale hozené vejce ve chvíli kdy jsi na dně jim připadá jako šíleně přes čáru :roll:
Chápu, že toho může být i na chlapa dost, ale kdyby Tě miloval, choval by se jinak. Buď ráda, že jsi od něj pryč. Najdi si lepšího a kdo ví, třeba nebyla chyba na Tvé straně a s tím novým otěhotníš na poprvé ;) Držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 14.05.15 v 11:43

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 14.05.15 11:44

Je mi to moc líto…taky se nám zpočátku nedařilo a když už se konečně zadařilo, o miminko jsem po pár týdnech přišla, takže si myslím, že Tvoje pocity celkem chápu. Reakce přítele „Proč se zase vztekáš, bože, tak to nevyšlo, Noa? Před tím to nevyšlo tolikrát, dneska to přeci není ničím výjimečný,“ je opravdu na facku, takže se Ti vůbec nedivím. S manželem jsme oba poměrně vznětliví, čili u nás pár podobných výstupů rovněž proběhlo, ale obvykle to končí tím, že si to nejpozději do tří hodin vyříkáme a většinou se omluvíme vzájemně, protože v takových situacích padnou neuvážená slova z obou stran a je to fifty fifty…a jede se dál…Na rovinu říkám, že během těhotenství jsem byla nesnesitelná a náladová (neustálý strach, že potratím) a to už vůbec nemluvím o šestinedělí, kdy si hormony tancují podle svého (plus nevyspání) a muž si se mnou něco užil…až jsem si občas říkala, že ho obdivuju, že nepráskne do bot :). Pokud u Vás jedna hádka vygradovala v rozchod, tak si myslím, že to, co popisuješ byla jen špička ledovce problémů, které se zřejmě kupily delší dobu. Nevím, zda šlo „jen“ o dítě, řekla bych, že tam zahnívalo ještě něco jiného. Souhlasím s @Bibi239, pokud vztah neustál tuhle zatěžkávací zkoušku, pak je paradoxně možná dobře, že se nezadařilo a zadaří se s někým, s kým Vám to půjde lépe.

 
Anonymní  14.05.15 11:57

„Bydlení mi nabídli naši. Mám tam stále už léta pokojíček, díky teď za něj, nemám našetřeno téměř nic, jelikož jsme rekonstruovali baráček, no.“

Mě překvapila tato část deníčku. Pokud se s přítelem rozejdeš, tak si doufám pohlídáš (nebo máš ošetřeno), že ti vyplatí peníze, které jsi do jeho baráčku investovala..

Pocity snažilky plně chápu. Nevím kolik ti je let? Pokud jsi mladá, tak ten vztah asi za to nestál, když první bouřka ho ukončí?? Pokud už ti tikají biologické hodiny, tak zvaž všechna pro a proti. Nevíme tady nikdo nic dalšího o kvalitě a pevnosti vašeho svazku. Pokud to však byl vztah dobrý, možná stojí za to na něm ještě zapracovat. Pokud byly i jiné vážné problémy, tak běž a neohlížej se. A nezapomeň si vzít své peníze, které jsi dala do rekonstrukce.. Hodně štěstí! :kytka:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 14.05.15 12:03

Ja myslim, ze to mate oba hodne tezky a pokud nejsou jine potize, byla by skoda se rozchazet. Proste narocne obdobi. Ty spatne snasis neplodnost, on spatne snasi tvoje hysterceni. Myslim, ze by ses mela omluvit a jeho omluva by mela nasledovat - nebo v opacnem poradi. Ale nelamat nad vztahem hul. Je to takova zskouska, co vydrzite, vsak kdyby se vam nahodou narodilo dite postizene, taky by to bylo tezke.

Příspěvek upraven 14.05.15 v 12:04

 
margotkaa
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 14.05.15 12:57

Chapu Tvoje zoufalstvi, opravdu, ale mela ses ovládnout, byla to reakce hysterky :think:. A ještě ho tabletem rusit při spanku…takhle vypjatou situaci by dlouhodobe nezvladla ani zenska. Nemá cenu nad tim uz mudrovat, stalo se, pokud vas vztah stoji za to, date to znovu dohromady (pokud ano, snaz se to ventilovat s kámoškami a ne s nim) pokud to dohromady nedate, vztah za to asi nestoji a vem si ponauceni do budoucna. Hodne stesti :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 14.05.15 13:03

Zkus si s pritelem promluvit, najdi si neco jineho o co se bude moct starat treba pes a nebo kocka, hodne lidem to pomohlo.
Chapu ze to leze na mozek ale zkus mozek proste zaukolovat jinak :kytka:

 
kakon
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 14.05.15 13:16

Nic není tak horké.. sms napsal večer, kdy byl rozčílen. Jakmile vychladnete oba dva, určitě bych si být tebou promluvila. Zatím je brzy říkat konečné stanovisko.. Jestli jsi do baráčku investovala, je to i tvůj domov.

vajíčka na hlavě bych neřešila, ony někdy dovedou víc ublížit slova, než ty vajíčka…přeji ti, aby se to vyřešilo co nejlépe.

:hug: :hug:
 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 14.05.15 13:27

Mne sa nepaci ten celkovy ton ‚chlap ma snazilku pochopit, pretoze pre nu je to tazke‘… moja sestra je snazilka. A vlastne ani poriadne nie je, lebo z toho nedarenia sa je (paradoxne?) na prasky jej manzel, tak ked si sestra robi test, tak potajme..

A ja hoci si neviem predstavit pocity snazilky, pretoze som otehotnela len som oprala chlapovi trenky, viem si predstavit ze byt chlapom, tuziacim po dietati, a pristane mi na hlave vajicko, pricom utocnik demonstrativne a nastvane opusti bojisko… tak zacnem rozmyslat, ci je toto vhodnou matkou pre moje deti :oops: Teda, netvrdim, ze to onen chlap prezival presne takto, ale viem si predstavit takyto sled udalosti. Ciastocne aj preto, ze moj manzel bol s podobnou snazilkou, a co som zriedkavo od neho o nej pocula bolo z 90% ‚chvalabohu ze sa nezadarilo a nevychovava moje dieta‘.

 
andulik8
Kecalka 401 příspěvků 14.05.15 13:31

Musi to bejt tezky pro oba. Ale hazet na partnera vajicka je myslim pres caru.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 14.05.15 13:36

Zakladatelko, jeste se da spousta veic zmenit, mozna, ze uz ted je vsechno jinak, nez kdyz jsi pred nekolika dny psala tento denicek. Ja si myslim, ze je toho daleko vic, co ve vztahu visi, presne jak tu nekdo uvedl, tak hozeni vajicek, prip. argument o tabletu jsou jen drobnosti. Ja mam z tveho partnera pocit, ze uz byl dlouhodobe frustrovany z toho, ze proste miminko neprichazi, jenze zatimco ty jsi se snazila, prip. davala emoce najevo, tak on uz nemohl, vsechno to nechaval v sobe. Pri tom konfliktu v kuchyni ti pak vycetl tablet, prvni vec co ho stvala a napadla..tech veci co ho stvalo muselo byt hodne, jen o nich nemluvil. Je velmi tezke zit s nekym, kdo nevyjadruje emoce..Chce to pomaly pristup a hodne tolerance (jao kdyz pristupujes ke splasenemu koni na louce - nejdriv musis hodne dlouho sedet schovana opodal a pak se po pidi kruckach priblizovat).
Ty emoce vyjadrit umis a nemyslim si, ze by hozeni vajicek bylo neco silene nepochopitelneho v situaci, kdy se delsi dobu snazite o dite a ty jsi si byla jista, ze uz jo a pak to rozcarovani..Chapu vas oba. Co ted?
Psala jsi, ze jsi to byla vzdycky ty, kdo se omlouval. Byla jsi to taky vzdycky ty, kdo chybu udelal? Jestli ano, pak v poradku, jestli ne a pritel neumi uznat chybu, pak je na zvazenou, jestli by byl dobrym partnerem, nerku-li otcem..Zamysli se, jestli se pak jeste budes chtit omlouvat, nebo uz to nepujde. A jedna rada tak trochu mimo tema: sakra holky, setrete si neco bokem, partner muze odejit vzdycky, prip. prijde nejaka silena nehoda, je dobry mit aspon neco stranou :kytka:

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 14.05.15 13:52

@Lada84 Velmi trefně napsáno :palec:

 
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.05.15 13:59

Chápu ženy i muže v téhle situaci. Osobní zkušenost nemám, ale myslím si, že dlouholeté snažení, když to žena velmi prožívá ( a to chápu, taky bych prožívala) je naprostý zabiják intimna. Sex je z jedním základních kamenů každého vztahu a pokud se z něj vytratí radost, romantika a spontánnost, pak je to bohužel na vyhoření. Máte krizi. Nic bližšího o vás nevím, ale já bych několikaletý vztah nenechala jen tak vyhnít a určitě bych se snažila ho zachránit. Jak vás může rozdělit dítě, které ještě ani není? Jste vy dva, oba dva jste důležití a momentálně jediní, kdo tvoří vaši rodinu a máte být spoluhráči, né soupeři.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 14.05.15 15:42

Promiň, ale je to nejspíš Tvoje vina. První deníček vypadal, že to neseš s nadhledem, ale zjevně jsi nenesla. Nedivím se mu, že má nervy na pochodu, pokud vedle sebe vidí osobu, která nežije ničím jiným než „výrobou dítěte“ a nebere na něj ohledy (ani s tím tabletem). Takže pokud mu bouchly saze a Ty ses sbalila, není to opravdu jeho problém.

No ale asi to s tou Tvojí láskou k němu nebylo tak žhavé, když deníček je o tom, jak nemáš dítě a rodinu, a ne jak jsi přišla o muže, se kterým jsi chtěla strávit svou budoucnost… chápu, že nechtěl být jen dárce spermatu.

PS: Hozené vejce mi přes čáru nepřijde, ale to, že ses sbalila po jeho pár ostrých slovech a neudělala nic pro to, abyste to slepili, to je holt znak, že to chceš ukončit.

Příspěvek upraven 14.05.15 v 15:44

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 14.05.15 16:06

Pořád lepší hodit vajíčka na hlavu než kudlu :P no každopádně já tě chápu, ono se to všem radí co už mají děti nebo čekají, pochopit snažilku je dost těžké… kamarádka si pro touhu dítěte vrzla z gamblerem a ochlastou a má jen to dítě a hrozně se na něj těší, my se snažili asi půl roku o druhé miminko, testy jsem dělala potají a když to zase nevyšlo tak na mě ten můj nesměl promluvit… není to ani chyba tvoje, ani přítele, je to jen vyhrocená situace ale ono dobře že se vyhrotila v úplném začátku, vem si, jak by se asi zachoval kdyby jste museli řešit problém při dítěti… s ním už se tak lehce neodchází. Nicméně, nebuď hloupá a chtěj kompenzaci za barák a začni od pídi s novým partnerem a netlač na něj, oni tohle špatně nesou, ne všichni ale většina ano… kdyby tě tenhle miloval, nenechal by tě odejít nebo by si chtěl promluvit… držím ti pěsti a neboj, jednou na tebe miminko čeká, ale ono ví kdy má přijít :hug:

 
vyrovnaná žena
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 14.05.15 17:32

Kdo to nezažil, nepochopí.
Proč jí posíláte na terapii? Má těžké období, nedaří se.
Jak sama píšeš -jednou to přijde :srdce:

 
Liiisa
Stálice 58 příspěvků 14.05.15 18:07

@vyrovnaná žena Protože terapie jí může právě pomoct překonat tohle náročné období. Není to žádná ostuda říct si o pomoc.

 
Anonymní  14.05.15 18:24

Chápu tu touhu :,( Nicméně chlapi občas mají rádoby vtipné poznámky, které si my berem až moc osobně. Tím, že po příteli hodíš vejce rozhodně neotěhotníš :think: Dítě by se mělo narodit z lásky.
@Sany80s Souhlas se vším co napsala.

 
vyrovnaná žena
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 14.05.15 18:43

@Liiisa
Já vím jak to myslíš, ale většinou terapie jen něco rozebírá, sahání do minulosti. Přehrávání nepříjemných událostí.

Lepší je zabavit se, nemyslet na situaci, jít do přírody, kamarádi, sport.
Paní už toho měla dost, tak dala emocím průchod.

 
Krasavicaa  14.05.15 19:32

Vůbec se nedivím, že ti dal kopačky. :roll:
Jako to co jsi mu předváděla, by nevydržel žádný chlap.
Zvaž návštěvu psychologa… :kytka:

 
Conulka
Závislačka 2900 příspěvků 14.05.15 21:08

Taky jsme se dlouho snažili, na jedný konzultaci se na nás můj gynekolog zadívá a říká - ale stejně jste dobrý, čím vším už jste si prošli a pořád jste spolu. Tak jsem na něj vykulila oči a říkám a proč bychom neměli být? A on - většinou se páry ve vaší situaci časem rozejdou, vy jste spíč rarita. A manžel povídá - no to bych si pomoh :mrgreen:

ale prostě jak tady někdo psal, tyhle extrémní situace prověří vztah důkladně, ale taky jsme se kolikrát dohádali (nebo spíš mě rupli nervy a řvala po chlapovi, který se snažil mě uklidnit), jednou jsme se vrátili po půlnoci dom a já měla plodný dny, jenže chlap to přehnal s pitím a neměl na sex náladu, čímž mě šíleně vytočil, tak jsem po něm začala čvát, že takhle to dítě mít nikdy nebudeme atd. a asi po 20minutách řevu jsem si všimla, že jsem špatně zavřela dveře od bytu, takže tu hádku klidně mohl slyšet celej panelák :oops:

já vždycky jednou za čas takhle vybuchla a pak se mi ulevilo a chlapovi jsem se omluvila, chudák, taky se divím, že neutekl

 
veronika67
Závislačka 3098 příspěvků 14.05.15 22:07

Myslím, že jste snažení moc vyhrotila a chlap to už neunesl, on si totiž pak logicky přijde jako spermobanka a né jako rovnocenný partner, já kolikrát MS taky obrečela a přítel mi třeba taky řekl, že přístě už to vyjde a když ne, tak se taky nic neděje, ale nikdy by mě nenapadlo po něm hodit vajíčka, to bych se asi taky pak balila.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 14.05.15 23:48

Ten tablet… :think: přemýšlím, jak se vlastně dá „rušit tabletem“?! :nevim: je to dotykové, takže tukání do klávesnice nehrozí…zvuk se dá vypnout..nijak nahlas to „nevrní“…tak čím vlastně toho chudáka s vajíčkama na hlavě rušila? světlem? vlnama? :|

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 15.05.15 00:13

Ja ti nevim 8) Minuly denicek jsem hodnotila jako ze opravdu ti preji aby jsi se sousredila na sebe, ted vidim, ze si to moc nedokazala-skoda :?
Tvuj pritel si mylsim, ze ma urazeny ego a nemusi to byt tak horke.Zkus se mu omluvit, pokud o neho jeste stojis :think: Je pravda, ze by mel napor snest a ze to, co rekl neni vuci Tobe fer, ale clovek nezna i jeho stranku jak to bral atd :think:
Pokud sama pises a ptas se jestli se omluvit, asi urcite ano.
Ani ne za to vajicko :mrgreen: Spis nejak za to vse co jsi asi nedodrzela, tak, jak jsi o tom psala minule :nevim: ;)
Vse se da napravit, ver ;)
Pokud ale pritel mysli vazne, ze mas odejit nadobro, radim vyresit penize co jsi do baracku spolecne dala ;)
Miminko ti od srdce preji ;) :kytka:

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 15.05.15 07:28

@zolycka Take nevim, jak se da tabletem rusit. Myslim, ze jsem velmi ohleduplna, ale pokud nemuzu v noci spat, tablet si klidne vezmu. Ruseni muze byt tak mozna lehkym svetlem?

 
donaga  15.05.15 11:25

@zolycka @Cuddy Jo, ruší se tím světlem, někdo to tak prostě má, že ho probudí i tenhle drobný přísvit. Já bohužel patřím do téhle skupiny a sama jsem z toho nešťastná, mám na to prostě lehké spaní. Pracuji i na noční směny a když se potřebuji přes den vyspat, tak jsem si na to koupila takové ty klapky na oči. jenže ani ty dokonale nepřilnou, pod očima je škvírka a i ta škvírka je rušivá. Neříkám, že neusnu vůbec, ale ten spánek prostě není tak kvalitní, jako spaní ve tmě. A když by tohle „rušení“ trvalo delší dobu, tak se nedivím, že to člověku vadí, protože je prostě unavený z nedostatku kvalitního spánku.

 
Cuddy
Extra třída :D 13355 příspěvků 15.05.15 11:29

@donaga Stacilo by, aby se partner slovem zminil a odchazela bych do jine mistnosti. Je ale hloupe nejakou dobu mlcet a pak vsechny stiznosti vytasit v jednom okamziku. Muze si totiz jednat o veci, ktere si clovek neuvedomuje, protoze mu samotnemu nevadi.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Všeho moc škodí


Reklama