Kojení(ne)zdar!!!! ll.část

Rodičovství

Ahoj holky! Když už jsem vám nastínila svůj první porod a následný neúspěch v kojení, dovolte mi, abych něco málo napsala i o svém druhém pokusu.

Naše druhé mimi bylo pečlivě plánované, tak, aby se narodilo na jaře. Takže když se mi doma na těhot.testu v srpnu r.2005, ukázaly dvě čárky,bylo jasné, že výsledek našeho snažení se dostavil. Nicméně absolvovala jsem ještě několik návštěv u svého gynekologa, než jsem s konečnou platností vyfasovala těhotenský průkaz.

Těhotenství probíhalo bez problémů, vše bylo naprosto v pořádku. Jako"bonus" jsem ve 24tt absolvovala vyšetření na těhot.cukrovku (opravdu mňamka), které bylo naštěstí negativní.Termín porodu jsem měla vypočítaný na 2.5.2006. Na posledním ultrazvuku jsem si nechala říct pohlaví, prý na 70% holčička. Takže jsme očekávali naši princeznu, jenomže ta si s příchodem na svět hlavinku nelámala a dávala si na čas. Dopadlo to tak, že jsem porodila až 9.5.2006 s tím, že už jsem ráno nastupovala do porodnice kvůli přenášení. Naštěstí se náš andílek umoudřil a já se odpoledne rozrodila sama. Bolesti mi začaly v půl 4 a ve 20.10 na mě vykoukla ta nejkrásnější holčička na světě. A nebyla bych to ani já, kdyby nenastaly menší komplikace! Nešla porodit placenta, takže následoval rozhovor s p.doktorem, který mi oznámil, že mě uspí a pokusí se jí vyndat, a že v případě dalších komplikací mi budou nuceni vzít dělohu. Při těch slovech jsem měla svůj malinkatý uzlíček na břiše,a nedokázala jsem nic jiného než se usmívat. Prožívala jsem tu nejkrásnější poporodní eufórii a nic na světě mi to nedokázalo pokazit!!! Samozřejmě jsem si všechno co se mohlo stát uvědomila až zpětně, ale naštěstí vše dopadlo dobře a má poporodní euforie pokračovala ihned po tom, co jsem se probudila z uspání. Poděkovala jsem panu doktorovi i porodní asistentce a následoval pobyt na šestinedělí. Tam začaly moje pokusy o kojení. S mrňouskem nebyl problém, už i na porodním sále se přisávala ukázkově. Jenomže moje tělo si usmyslelo, že tvorbu mlíčka poněkud pozdrží, takže malá dvakrát dostala jako příkrm UM, protože už měla hlad. Poučena z předešlého porodu a neúspěchu v kojení, jsem zůstavála v klidu s tím, že buď se rozkojím nebo malá zůstane na UM. Nic z toho se nestalo a já pátý den odcházela z porodnice jako kojící maminka.Tentokrát jsem byla odhodlaná kojení nevzdat za žádnou cenu.

Je sice pravda, že první 2 měsíce jsem měla pocit, že nedělám nic jiného než kojím, ale STÁLO TO ZA TO!!!!!!!!!

Děkuju za ty pocity, které ve mě kojení vyvolává!!!

Miluju, když vidím jak se můj ( teď už půlroční ) andílek chce přisát a při tom se mu v pusince třepotá jazýček jako vlaštovičce!!!!
Jak se na mě při kojení upřímně dívá, svýma velkýma modrýma očima, ve kterých mám pocit, že se utopím a s pocitem, že se samou láskou k ní, rozletím na tisíc kousků.

Je to pro mě pocit nepředstavitelného štěstí, když vidím jak se mnou u kojení laškuje a já při tom pozoruju jak se jí zvedá koutek pusinky k úsměvu.
Miluju, když po mě šmátrá ručičkama a snaží se mě chytnou za nos, nebo jak si elegantně sepne ručičky a dá si je pod bradu.
Někde jsem četla, že: " Dát dítěti z prsu znamená projev obrovské intimity, jedná se o vzájemný kontakt kůže a vztah, který se při tom vyvíjí je jedinečný."

Až teď opravdu chápu,plný význam těchto slov!!!!! A jsem strašně moc vděčná, že už to konečně prožívám i já!!!!!!!!!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lidunka25
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 30.11.06 01:27

Tak jen tise zavidim. Tak moc bych chtela kojit, ale proste jsme se to nenaucili. Mam ploche bradavky. Tonik byl predcasne narozenej, se zloutenkou, ja otekla z magnezia (mela jsem preeklampsii) no proste hodne veci najednou. Ani kloboucky nepomohli, asi jsem nemehlo :-)) Ale moje mlicko Tonik dostava aspon z lahve. Sice je to pakarna odsavat a odsavat a odsavat, ale vydrzela jsem to uz tri mesice tak ten zbytek snad uz doklepeme. Ted jen doufam, ze az jednou budu mit druhe mimi, tak kojit schopna budu. 
Tak vam drzim palecky a at malicka hezky prospiva :-)
 Lida

 
Camilla
Kecalka 174 příspěvků 30.11.06 12:06

Nádherně napsané a díky tomu jsem si uvědomila, jaký mám dar, že už 8 měsíců kojím. Mám první miminko a kojení šlo od začátku hladce, takže jsem to brala trochu jako samozřejmost a občas já blbec trošku záviděla nekojící známé její nezávislost. Mimi na UM nakrmí každý a ona se může jít odreagovat kam a na jak dlouho chce, zatímco já jsem uvázaná u malé. My jsme se totiž pro změnu nenaučili pít z láhve. Teď už moje beruška papá i příkrmy, takže určitou nezávislost jsem získala, ale jsem k ní už tak fixovaná, že to bez ní stejně dýl jak 3 hodiny nevydržím :-)
Děkuju, že jsem si mohla uvědomit všechny ty nádherné pocity včetně sladkého vzájemného oplácávání a hlazení ! Je to skutečně tak, že toto maminka při podání mlíčka v láhvi s mimi neprožívá ?
Camilla

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama