Maminkou s emiminem už pár let - od Klei

Ostatní

Ahoj holky! Hlásila jsem se jako dobrovolník na napsaní deníčku. Takže tady je!

Nepíšu v něm o ničem konkrétním, zkrátka jenom jsem si sedla a nechala plynout myšlenky.....­.......

JEN JEDENKRÁT....­.............­............

 • bych zase jednou chtěla být svobodná bez závazků a starostí
 • vymazat šrámy na duši, který mi život nadělil, přesto že vím, že mě všechny svým způsobem posílily
 • ušetřit svoje dítka od všech bolestí a nástrah života
 • aby všichni, které miluji tu byli stále se mnou
 • být bezstarostným dítkem s čistou duší
 • dělat všechno co chci, bez ohlednu na to, co si myslí ostatní
 • neohlížet zpátky
 • nezastavit se na cestě dopředu
 • v čas odejít
 • nepoznat lidskou bezohlednost
 • přijmout vše bez pochybností
 • být pokorná
 • vrátit zpátky do života, ty, kteří mě už opustily

.............­.............­.............­.. je toho ještě mnohem víc,ale to bych mohla popsat tisíce stránek.

Jsem tvor, který má spoustu chyb!
Pořád mě překvapuje lidská hloupost!
Vždycky se snažím být spravedlivá, ne pokaždé se mi to daří!
Odsuzuji bezpráví a lhostejnost okolí!
Někdy mám chuť bojovat proti celému světu a jindy sedím v koutku a lížu si rány!
Chci pro své děti to nejlepší a už teď vím, že to možná nebudou mít!
Děsí mě nejasná budoucnost!
Proč člověk nemá dost rozumu a neví hned co je v daném okamžiku správně! Život mě neustále něčím překvapuje!

Jak podivný je ten lidský svět a jak rozdílní jsou lidé v něm!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 12.06.07 16:51

Tak babice, deníček už máte tady a já jsem jako první čtenář téééda

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 12.06.07 17:25

Tak jsem myslela, že budu první a prd:-))) Nevadí!!!!

Hlásím se po ukrutně dlouhé době.....pamatujete si nás ještě? Sem tam přečtu co u Vás nového, ale psát nějak nezvládám. Jen se nestačím divit jak to Pétě utíká…už za půlkou???? To snad není možný!!!!

Bylo a je toho nějak moc poslední dobou. Anežka je v poho, chodí do školky, zlobí jako normálně…prostě klasika. Jen máme trampoty s babičkou…už před 2 měsíci upadla a zlomila si nohu v krčku :-((( Je jí 93 let a tak je to prostě naprd. Byla vždycky zvyklá běhat jako mladice a teď tohle…trochu cvičí, ale jde to strašně pomalu a ještě nechodí. Považuju za úspěch to, že se sama po:,–(í… No a tak za ní ob den jezdím do nemocnice a snažím se s ní taky cvičit. Je to krásný věk…a jinak jí vůbec nic není, po operaci se jí to zahojilo úplně bez problému…jen rozhýbat to jde špatně… Tož tak. Vím vím…v tomhle věku…ale stejně to člověka sebere…

Jinak u nás žádné novinky… kamarádka mě pořád lanaří do klubu těhulek (neplánovaně čeká třetího špunta a nechce v tom být sama:-)))  Jenže…Anežce jsou 4 a tak by byl věkový rozdíl už stejně docela velký a tak si představuji, že za 2 roky, až půjde ANežka do školy, abych se jí mohla víc věnovat.....chi asi jsem idealista, že? No, uvidíme uvidíme…tatínek už taky tlačí na pilu)))) .....holt už rok zařezává v práci a asi chce být zase doma na mateřský :-)))) Já se jsem ale hrozně paličatá:-))))

Anežka je (jako všichni) občas zlatíčko nejzlatíčkovatější a někdy jsem večer ráda, že ona spí v klidu v postýlce a já sedím u televize a ne ve vězení za vraždu....... Ve školce má lásku Honzíka, dokonce se s ním nechala vyfotit, když měli školkové focení. A prý se pusinkujou :-))) Jo, ale taky na mě vybalila…„mami, a taky se olizujou jazyky!“…to jsem se vzmohla jen na „To je nějaká blbost.“ a otočila se a radši odkráčela....­....Tak ani nevím, jestli to s Honzíkem zkoušela...... Taky měli nějakou společnou akci se školáky a z té si přinesla hlášku „Ty kráááááááso! a To je hustý!“.....prostě mám pocit že puberta se nezadržitelně blíží :-))))))

Tak se mějte a já se pokusím přispívat častěji…jeden denně to asi nebude, ale jeden týdně bych snad mohla dát :-))

Pa pa Blanka a Anežka    

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 13.06.07 08:09

Zdravím vás a hlavně znovunalezenou Blanku!

Ani nevíš, jak ti s tou babičkou rozumím. Naše má sice „pouze“ 77 let, ale s pohyblivostí nic moc, při představě že by se jí ještě něco stalo (stačila na podzim zlomená ruka)… Holt už nejsou mladice, naše babička navíc poslední dobou pořád naříká, že ona nikdy v životě nemocná nebyla a jak byla čilá a teď tohle … no co jí na to říct, že.

Děti byly včera s tatínkem na výletě na Petříně, pak si mě vyzvedli v práci a já jsem je odvezla domů. Původně jsem je nechtěla brát nahoru do firmy, ale Hanička nutně potřebovala kakat, tak tady stihli udělat trošku rozruch (naštěstí už tu moc lidí nebylo). Prý je málem vyvedli ze zrcadlového bludiště, protože ty zrcadla pořád chtěli ošahávat (teda nejen chtěli, ale většinu jich solidně otlapkali).

V práci pořád pohoda, někdy jsem tu sice trošku dýl, ale to mi nevadí, protože jindy zase vypadnu dřív, prostě jak potřebuju, což je ideální.

Jinak včera jsem se dozvěděla, že Vojta a Verunka, dvojčata, co s nima naše děti ve školce kamarádí, se stěhujou pryč a v pondělí jdou do školky naposled, děti to ještě nevědí, tak jim to budu muset sdělit a budou si hledat nové kamarády. O Haničku nemám strach, protože tam od září nastoupí spousta tří a čtyřletých holčiček, spíš jsem zvědavá na Jíru s klukama.

Tak se mějte hezky
Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.06.07 09:10

Ahoj holky,   Kleo, díky za nový deníček. Musím říct, že je to napsaný jak z mojí duše … :-)   Blani, jsem ráda, že Tě tu zase vidím! :-) S babičkou je mi to moc líto, ale věk má úctyhodný, smekám pomyslný klobouk. Budu držet pěsti!!! Anežka je už velká holka, hlášky ze školky nosí Adámek taky a dost podobný, jen mi přijde, že snad ještě sprostší. Evidentně děti sprostými slovy ve školce nešetří a mně se pak doma Adámkovi těžko vysvětluje, že takhle se nemluví. No, ale jednou to přijít muselo, že ? (škoda že tak brzo…) Mě měla mamka přesně, když šla ségra do první třídy - a upřímně řečeno, už byl mezi námi dost rozdíl - ona chtěla na rande a máma jí strčila mě na dozor (např. jí bylo 16 a mně 10), proto jsem se dokopala k tomu, mít druhý dítě teď, až se Štěpánek narodí, tak bude Adámkovi 4 a třičtvrtě, což si myslím, že je dobrý jak pro něj tak pro nás :-) Třeba si to ještě rozmyslíš :-)  

Včera se v Ordinaci v růžové zahradě naradilo miminko (nevím, jestli se někdo díváte) a v ukázce na příště bylo, že se jmenuje Štěpán! Tak jsem si tak říkala, už abych měla doma taky toho naše malýho Štěpána a vůbec bych se nezlobila, kdyby už byl květen příští rok, budu mít opět po náročném pracovním období a Štěpánek už bude v pohodě sedět … mám hrůzu z toho, jak budu zvládat miminko, práci, Adámka a domácnost se zahradou, když už teď je to na štíru…  

Tak pa, PetraK    

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.06.07 09:40

Huráááá, nový deníček! Tak jdu číst a snad i něco písnu! :-)))
 M.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.06.07 12:44

Ahoj holky,

dneska jenom v rychlosti, protože za chvilku jedu za kámoškou.
Dáda se mnou opět nechce jet, má tady kluky, takže se maminka nechytá. Babička je naštěsí (bydlí hned vedle nás) doma, tak budu v klidu než přijde Mirek z práce.

Večer se tady ještě zastavím.

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 14.06.07 11:16

Ahojky holky!    
Tak si představte, že jsem se asi na starý kolena zbláznila…v neděli jsme byli s kolegyněmi z práce na takovém menším cylkovýletě a já si řekla, že by nebylo špatný dělat něco pro fyzičku a jelikož když už jsem doma, do ničeho se mi nechce, mohla bych jezdit (občas) do práce na kole. No a když si něco vezmu do hlavy, tak po tom jdu jak slepice po flusu (pardon…tak se to u nás říkáJ))   No a tak jsem dneska poprvé vyrazila. Mám to nějakých 15 km, takže žádná hrůza. I když jsem se tedy v práci asi hodinu vzpamatovávala­.....Nicméně mám ze sebe fakt radost a zjistila jsem, že to opravdu není tak strašný. Napoprvé mi to tedy trvalo zhruba 45 munit, ale myslím, že kdybych zabrala, mohlo by to být i míň. Cesta zpátky bude asi trochu horší, je to maličko víc do kopce, ale zase na to mám víc času a je mi vlastně jedno, kdy dorazímJ)) Fakt mě to chytlo…tak jsem zvědavá, jestli mě to zase brzy nepustíJ))) Ale musím…jsem lemra líná!    
Peťo, já vím, že bude velký věkový rozdíl, ale na druhou stranu bych řekla, že 5 let je už tak jako tak hodně a tak ten rok (co si tak pěkně maluju) bude ok. Navíc Anežka je fakt docela náročná…ještě před rokem by to s mimem bylo 100% peklo. Teď už je trochu rozumná, ale je prostě takový „samonasírací" typ (pardon…já jsem tedy dneska sprostá jak dlaždič…fuj!) a to je s ní pak k nevydržení. Dokonce i kamarádka psycholožka mi před rokem říkala, že by to asi nebylo zrovna ideální období na sourozence. Vím, že i tak nám to dá pěkně sežrat…už teď z toho mám kopřivku a to ještě ani nejsem těhuJ)) Ona sice mluví o tom, že až bude mít brášku nebo sestřičku....­.ale…prostě realitu si holka asi jen těžko umí představit. No a kdyby bylo mímo tak náročný jako byla ona…no potěš!!!! Taky jsem zaregistrovala, že se miminko v Ordinaci jmenuje Štěpánek. Bývalý kolega má taky Štepánka, vy budete mít Štěpánka…tak to budu muset asi změnit výběr …byl to můj favorit kdyby se nám jednou povedl ten kluk! Anežka měla být Kryštof, ale to už bych neopakovala…prostě Kryštofa už mámeJ))    
Jiři, s babiačkama je to prostě tak. Včera jsme za babčou byla v nemocnici a byla docela dobrá. Krásně cvičí a jsou fakt vidět pokroky, i když  to jde přece jen pomalu. Prostě ten trend je k lepšímu ačkoli teď zase moc nejí a tak je moc slabá na to, aby trénovala chůziL(( Jo…93 let plnohodnotného života, kdy byla naprosto samostatná a pohyblivá…co bychom za to daly!   Je super, že se ti to takhle povedlo s prací…jo Praha je Praha, tady by to asi bylo horší. Hlavně že jsi spokojená, to je nejdůležitější! Přece jen v práci člověk tráví docela hodně času a když by se měl trápit..... Tady je to taky vcelku v poho. O dost větší klídek než u jogurtůJ))    
Jo, taky jsme včera byli v divadle na Hrdým Budžesovi. Viděla jsem to kdysi v televizi, ale naživo je Bára Hrzánová prostě skvělá! Je to super! Minulý měsíc jsme byli na Dohana a to bylo taky skvělý. Kdyby se Vám někdy chtělo do Příbrami do divadla, tak doporučujuJ))))   

Taky se musím pochlubit…včera si ve školce u Anežky prohlíželi atlas a koukali se na moře a tak a paní učitelka jim říkala, že jak je země kulatá je nejlíp vidět na globusu, ale ten ve školce nemají. Anežka se hend přihlásila, že globus sice nemáme, ale máme míč jako zeměkouli. Tak jsme ho dneska slavnostně nesly do školky. Ptala jsem se Anežky, jestli ví kde co je a docela jsme koukala…ví kde jsme my, pozná Čínu, Madagaskar, Austrálii a Turecko…tam jedem na dovču, tak to jí asi Martin ukazovalJ)))    
No nic budu muset pracovat…a taky se psychicky připravovat na cestu domůJ)))    
Mějte se krááásně!    

Pa Blanka  

   
 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.06.07 20:56

Ahojda všem!!  

Kleo, díky za deníček!
Mě jsi promluvila z duše hned prvním bodem - že bys chtěla být zase jednou svobodná jako dřív. Dneska, když jsem pozorovala ty dva raubíře, jak spolu už hezky komunikují, jak si hrají, jak umějí dělat legraci, tak jsem se musela sama pro sebe usmívat, že ty děti jsou fakt dar. Jenže pak mám dny, kdy mě přepadne lítost nad tím, že každé moje rozhodnutí je provázeno tím, co bude při tom a tom konání nebo tom a tom programu s dětmi… Prostě už to není žádný bezstarostný život :). Jo a taky bych někdy vrátila dobu, kdy jsem nemusela koupit plíny a smetánky a radši oželela pár obědů v práci a šla si koupit něco hezkýho na sebe :).  

Mějte se krásně, musím jít udělat pořádek v dokladech, už to volá o pomoc! :(
Ivča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.06.07 23:23

Čau holky!!!

Kleo - díky za deníček. To jsem fakt moc ráda, že se toho někdo ujal.  

Blani - hurááá, že jsi se nám zase po nějaké době ozvala! S tou cyklistikou jsi teda dobrá! Na to teda fakt nemám. Zrovna dnes mi jedna maminka od Lukáškova spolužáka říkala, že jednou za měsíc jim tchýně hlídá děti a oni si vyjedou na kolech. A já - a kam tak jedete -a ona - kam se nám zachce - za den v průměru najedem tak 100 km!!! :-OOOO Pomooooc - to bych sice taky ujela! Pohodičkaaaa! Ale akorát tak autem! :-)))))  

Jinak jsem dnes měla fakt pekelnej den! ANi se dnes už nebudu moc rozepisovat. Ráno mě děti málem zrmzačili a ještě teď nemůžu pořádně chodit, jak jsem si narazila pravou kyčel, když jsem v koupelně uklouzla na vycákané vodě a žuchla na zem a přitom si krom kyčle narazila ještě loket a hlavou se praštila do futra. Ven jsem vylezla po čtyřech adlouho mi trvalo,m než jsem se postavila! :-(((  

Celkem to byla bída. Tak jsem si dala teď večer trošku vína a auž se mi pletou písmenka, tak radši končím!  

Ivčo - vidím, že ty jsi dnes měla s dětma trošku poklidnější den, tak možná radši ani nečti mailík, co jsem ti písla.:-(  

Ahoj  

M.      

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 15.06.07 14:20

Ahoj holky,

koukám, že je tady nějak mrtvo. Nempomohl ani nový deníček. Ale na druhou stranu, kdo by seděl u PC když je venku tak krásně.
Já se chystám do bazénu. Dáda už tam byl i dopoledne. Adélka jde teď do pelíšku tak já tam hned skočím.

Zítra slavíme spolu se švárou narozeniny, takže budu večer něco málo kuchtit. Doufám, že nám vydrží počasí!

Mějte se, jdu uložit Áďu

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 15.06.07 21:42

Ahoj holky,
dnes jsem ve 3 vyrazila z práce a ve 3:20 jsem byla doma - úžasnýýýý! Chystali jsme se jít sekat trávu - naši známí odjeli dlouhodobě mimo republiku (jejich taťka tam dostal práci) a my jim slíbili, že jim budeme pravidelně sekat trávník. Chtěli jsme to stihnout dnes odpoledne, tedy manžel by sekal a já tam byla s dětma. Už když jsem přijela se blýskalo a nebe černalo. Manžel stál se sklínkou vína před barákem, děti okolo něj a vyhlíželi, jestli bude pršet nebo ne. Začalo pár minut poté, co jsem dorazila, a to rovnou pořádně. Táta dětem slbíil, že když bude teplý déšť, můžou se svlíknout a venku se sprchovat. Tak je svlíkl donaha a vzal si plavky a vylezli ven. Děti tedy pořád lezli dovnitř, ale tatínek tam vydržel dost dlouho. Jednu chvíli se tak rozpršelo, že okap nestíhal a teklo to korytem rovnou ven, takže to u nás bylo, jako by někdo tu vodu lil konví přímo nám na hlavu. Ale vyblbli jsme se tak skoro hodinu :o) Odpoledne si pro Haničku přišla babička, Jíra si zase poměrně dlouho kreslil na počítači (docela mám radost, jak už to hezky ovládá) a pak si asi hodinu hrál pexesko na počítači, až u toho skoro usnul. Abyste si nemyslely, že ho nechám sedět u počítače - jsou to programy pro hodně maličké děti a fakt mu to nedovolím příliš často - tak jednou týdně - sedí si s mým notebookem na klíně a hezky si vyhraje, já jsem u něj a s tím pexesem mu radím a je u toho docela i legrace :o))  

Teď jsme dorazili to vínečko, co si taťka odpoledne načal a je mi moc příjemně :o))  

Jo holky, jestli jste slyšely o mooncupu (nebo ho někdo má?), tak jsem si ho objednala a dnes přišel, tak jsem na to moc zvědavá, jak mi to s ním půjde (vyzkoušeno bude asi za 10 dní).  

No jinak se máme docela dobře, v práci dobrý, jen děti mě občas dokážou vytočit do nepříčetnosti - včera jsem je za živýho boha nemohla donutit si uklidit hračky, ačkoliv jsme předtím strávili příjemné dvě hodiny na zahradě s modelínou.  

Venku je krásný vzdoušek, tak asi půjdu zalézt do pelechu a otevřu si okno a budu lokat :o))  

Tak hezký víkend a pište.
Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.06.07 07:59

Ahojky,

Tak to jste se Jiřinko vyřádily! Taky jsme to jako dítka dělávaly, že jsme venku poletovly v dešti!
Taky bych si dala vínečko,ale s tím kojením to stále nejde! (a to jsem pravá nefalšovaná Moravanda, máme 2 vinohrady a 2 vinné sklípky) Ale já se jednou dočkám!!!

O Mooncupu jsem už slyšela,ale nedovedu si dost dobře představit jak to funguje, takže moc uvítám tvé zkušenosti!
Až ho vyzkoušíš, tak nám dej nějakdecentně vědět jak to funguje!

My máme dneska tu oslavu, počasí se pokazilo, už včera večer a pak ještě v noci lilo jako z konve. Teď se to tamnějak všelijak honí, tak uvidíme jak to nakonec dopadne.

Letím do města, potřebuju dokoupit ještě nějaké maličkosti. Pak se pustím do vaření a budu dělat 2 pomazánky, na veky a na jednohubky.

Tak se všichni mějte, užijte si víkend a doufám, že příští týden bude v našem deníčku živěji!!!!

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.06.07 12:01

Ahojky,

po delší době se ozývám, protože jsme stále na chatě. V tomhle teple to ani jinak nejde. Děti by nejradši byly stále ve vodě, tak je musím hnát ven, ale celkem si to tam užíváme. Em se naučila čůrat jako dospělá na trávník…když je teda nahatá, tak to je super. Což je většinu dne. Když má kalhotky, tak si je samo počůrá, když nestihnu včas zakročit. Ale i tak je to úleva.

Adámek už má jizvičku hezky zahojenou, tak jsem mooooooooooooc­ccccccccc ráda, že to máme prostě za sebou a léto si můžeme užívat a nemyslet, že nás to ještě čeká.

Já jsem po malé operaci. nejdřív mi řezali horní uzdičku mezi jedničkama a minulou středu dolní. To jsem si dost užila, protože mi museli z horního patra vyříznout tkáň a našít ji na dolní ret…první den jsem byla statečná, ale od druhého dne auva auva auva. Až včera to bylo celkem dobrý. No nemůžu se divit, že se to hned tak nehojí, protože je to přece jen otevřená rána v puse, která se v tom mokrém prostředí opravdu nemůže hojit ukázkově. Ve čtvrtek mi vytáhli stehy a dr. říkal, že se to hojí moc dobře. No tak jsem mu řekla, že je to sice možný, ale bolí to jak čert.

No a příští středu jdu na rovnátka. To budu krasavice největší :-))))))))))))

Díky těm uzdičkám se mi podařilo zhubnout, tak myslím, že těma rovnátkama to dorazím. Myslím, že to bude pár dnů trošku bolet…no uvidím.

Zítra zase jedeme na chatu, tak se těším, jak děti opět vypustím na zahradu.

BLANI, super, Hrdý Budžes je moje zamilovaná hra. Bára Hrzánová je opravdu senzační.

JIŘI, tak mooncup? Jsem zvědavá, jak s ním budeš spokojená. Já si to nějak nedovedu představit, ale moje MS je celkem klidová, nijak mě neobtěžuje, tak zůstanu při starém :-)

Tak se mějte a papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.06.07 14:40

Čau holky!

Jiři - co je to Mooncup???!!! Jsem mimo obraz. Nikdy jsem neslyšela a netuším, co to je! Prosím o vysvětlení!  

Veru -  četla jsem na BC, že si „užíváš“ po té druhé uzdičce! Tak snad už se Ti to teď bude jen a jen zlepšovat. Rovnátka teda nezávidím, ale co se dá dělat! Pro krásu se musí trpět. :-))) A na jak dlouho je budeš mít?
Taky jsem četla, že jsi už nechala Adámka úplně odhlášeného ze školky. Tak to obdivuju, že sis ještě neužívala posledních „poloosamocených“ dnů s Em a už prázdninujete všichni. Já se toho docela děsím, až budu mít obě děti od rána do večera na krku!!! Na chatě jsi i s maminkou nebo sama?  

Kleo - ať se počasí umoudří a oslava se vyvede! A s tím vínkem - trošku si přece můžeš dát! Navíc je v malém množství léčivé, tak Adélce jen dodáš nějaké vitamínky!  

My dnes máme pracovní den! Tedy pracovní jako co se domu a zahrady týká! Sečem, plejem, uklízíme, budem natírat skluzavku apod. Takže nic moc. Ale třeba zrealizujem i nějakou procházku nebo výlet na kolech. Uvidíme. Taky mám teď trošku problémy s Tomíkem. Ve čtvrtek jsme byli na očkování na tuberkolózu a odpoledne mi normálně dostal horečky! Přitom na předchozí očkování tak vůbec neragoval. Bylo to vždy v pohodě. Ze čtvrtku na pátek měl hroznou noc, horečkoval, pobrekával a ještě i v pátek byl takový špatný a pořád na mě visí, často natahuje a špatně spí. Dnes už je mnohem lepší, ale pořád je hlavně v noci takový neklidný a musím u něj sedět, nejradši by se choval a je to děsná noc. A to už jsem si předtím libovala, že si zvyká, že už ho nekojím. Tyy první noci po odstavení skoro celé prořval, pravidelně vstával nejpozději v pět a pak byl v deset dopoledne hotový, vytuhnul a spal 3 hoďky. Pak už se asi 4 dny začal zklidňovat, v noci spal klidně, nad ránem se sice vzbudil, ale dokázala jsem ho uklidnit a vydržel i do šesti až půl sedmé. To byla parádička! A teď mám zase utrum a v noci se nevyspím! :-((( Snad se to brzo srovná.  

Tak to je v krátkosti od nás. Jdu něco dělat. Zatím ahoj.
M.    

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.06.07 15:36

Čauky Mončo,
snad bude Tomík brzo v pořádku a ty se zase vyspíš.

To víš, že trošku vínka si dám, nebo si spíš udělám vinný střik. Počasí se tady docela umoudřilo, vysvitlo sluníčko tak snad to dopadne o.k.
Za chvilku se to začne scházet, gril už je nachystaný, vše je připraveno.

Jo a Mooncup je sběrný kalíšek, který se použivá při MS. Je to novinka na trhu, tak jsem zvědavá až nám Jiřinka poreferuje, jaký to je.

Tak já pádím

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 16.06.07 16:18

Ahojky Moni,

rovnátka budu mít asi tak rok. Krasavice přelíbezná…ale jak říkáš, pro krásu se musí něco vytrpět :-)

No já si taky říkala, že ho tam ještě šupnu, ale teď v pondělí , vlastně už v neděli jedeme zase na chatu, budeme tam možná do středy, tak na 2 dny ho tam dávat nebudu a pak už je jen týden…on už je doma celkem dost dlouho, kvůli té operaci, tak už mi to tak nepřijde. A na chatě je bezvadně…ony se tam nějak po té zahradě rozptýlí… :-) Na chatě jsme s mamkou a babičkou, tak to je taky pro mě lepší. Děti babičku - moji mámu zbožňujou, ale taky dost unaví.  Ale je tam lépe, než tady v Praze. Bazén a čerstvý vzduch…no prostě pohodaaaaaaaaaaaa.

Teda vy jste pilňušky, tolik aktivit. Já se dnes válela. Em to zalomila ve 13 hodin a ještě spííííííííííí­í?!?!?!?!? No to bude zase usínání. Adámek byl s T. na Shrekovi a max. spokojenost. Dokonce se mu velmi zalíbil kocour v botách.

Tak Ty už nekojíš? Ty jo, tak pevný nervy, ono se to srovná. Pochopí, že i v noci nic nedostane…to samé bylo s Em, ale ona to zvládala maximálně dobře.

Tak papa VABE

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 16.06.07 21:11

Ahoj vespolek,
vidím, že k mooncupu dlužím vysvětlení :o))  

Info a obrázek tady: http://www.vbavlnce.cz/index.php?… 

(doufám, že se to zobrazilo), jinak laicky řečeno je to pomůcka při menstruaci, funguje podobně jako tampon, akorát že je to silikonová nádobka, která tekutinu pochytá a jednoduše se vyleje a použije se znova. Po MS se vysterilizuje, uloží a za měsíc je zase k dispozici. Já nesnáším vložky, takže používám jen tampony a po porodu s nima mám nějak problém - hrozně mě vysušují, takže od druhého dne mám problém s vytahováním, navíc mě hrozně dře ta šňůrka a kór teď v létě. Na ten mooncup jsem narazila náhodou a dost mě to nadchlo, tak jsem se pro něj rozhodla. Sice je to dost velká jednorázová investice (stojí přes šest set), ale zase při ceně hygienických potřeb a mojí spotřebě to mám za rok doma … a pak už dalších prý aspoň 10 let jedu zadadrmo … No uvidím, jsem na to moc zvědavá, ale četla jsem veskrze pouze pozitivní reference.  

Někomu to může připadat nechutný, ale na MS a ostatních použitých pomůckách nic chutnýho není, takže co :o))  

Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.06.07 10:08

Ahoj holky,   Blani, to je teda nepříjemný, že Anežka by sourozence dřív „nezvládla“, ale na druhou stranu, radši později než nikdy, ne? :-)   Verčo, teda Ty si užíváš … :-( Ale počkej, jak budeš mít krásný zoubky! :-)   Mončo, co naražená kyčel, už je lepší?  

U nás nic moc novýho, dneska jdu ke kadeřnici, zítra odpoledne na kontrolu na gyndu. Štěpánek se mrská, dává o sobě už pěkně vědět - jenže, já už mám na sobě 7 kilo!!! To je strašný, u Adámka jsem přibrala za celý těhotenství 13 kilo a teď jsem ve 23. týdnu a už 7! Hrůůůůza… Omezuju cukry, celý den to jde a večer mě popadne taková žravá, že bych se zbláznila… snažím se tedy vyměnit klasický mňamky za ovoce a zeleninu, ale je to fuška … :-(
Adámek chodí do školky, už se moc těší, že budou prázdniny a my hned 30.6. odjíždíme k Balatonu. To je jediný, co jsem schopná absolvovat jako těhotná. Kdyby se náhodou něco dělo, tak jsem za 3 hodiny v Brně. (Doufám, že to nebude potřeba). Doktor mi to schválil a Allianz pojišťovna pojišťuje do 26. týdne, což akorát stihnu. Jenže Zdeněk nemůže odjet z hospody kvůli tomu blázinci, co tam teď panuje, tak se bude v pondělí 2.7. brzy ráno vracet, já tam s Adámkem  zůstanu s rodinou ségry a pak přijede zpátky asi ve středu a zůstaneme do neděle. A aby nebyl Adámek „ochuzen“ o moře, tak nám cestovka našla hotel v Itálii, kde není nutnost si rezervovat celý týden,  a tak by tam potom ještě asi v červenci či i v srpnu vyrazili Zdenda s Adámkem sami beze mě, možná ještě s tchánem, aspoň na prodloužený víkend.
No a tuhle sobotu jedeme do Vyškova, protože Zdeňkův děda měl narozeniny, tak se tam musíme zase ukázat :-)))  

Zatím pa, PetraK      

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 19.06.07 10:52

Ahoj holky,
já pomalu balím, zítra odpoledne odjíždíme na 14 dní k našim,ale ségra má net, takže se budu snažit dát o sobě vědět.

O víkendu jsem slavila narozeniny, dopadlo to velmi dobře. Všichni se skvěle bavily, dokonce proběhlo noční koupání (02.00), já teda ne, zas takovou odvahu, abych vlezla do studené vody ve dvě hodiny ráno nemám. Navíc už jsem zažila ledvinouvou koliku, takže jsem to neriskovala!!!

Jinak u nás nic nového není. Dáda už do školky ani nešel, nemělo to cenu dávat ho tam na 3 dny a zbytečně tak platit školné za celý měsíc. Zítra si tam jdeme pouze pro věci a rozloučit se s dětma.

Jo, vlastně jediná novinka , která u nás je ta, že jsem dneska koupila Sunar. Sice kojím stále dál,ale říkala jsem si, že bych mohla pomalu zkoušet dávat Ádi i jiné mlíčko.
Myslela jsem třeba tak 100ml denně. Jenom aby si zvykla, že je i jiná chuť mlíčka. Bojím se totiž, že kdybych kojení utla hned a natvrdo, že nebude chtít žádné jiné mléko. Tohle se stalo mojí kamrádce. Syna přestala kojit asi  v 10 měsících a on jí úplně odmítal jakékoli jiné mléko, takže mléko nahrazovala jogurtama a jinýma mléčnýma výrobkama.
Paní v lékárně mi poradila ať zkusím obyčejný Sunar,ale ten modrý je od 10 měsíce. Jsou prý i od 12,ale ty už jsou s nějakou příchutí. Pro začátek prý bude lepší tenhle. No a když ho nebude chtít tak ho využiju v kuchyni jako klasické sušené mléko.
Tak jsem zvědavá jak bude Ádi chutnat. Zatím nemám v plánu skončit s kojením, vyhovuje mi to. Malá se na kojení budí 1× - 2× za noc což si myslím, že jde.
Jenom to chci pouze pomalu zkoušet.

Tak já jdu něco dělat

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.06.07 08:31

Aho zlatíčka,
tak jak vidím, tak budu do deníčku přispívat asi sama!

Dobaluju abychom odpoledne mohli vyrazit k našim. Zrovna dneska asi bude pařák, tak mě představa 2,5 hodin strávených v autě moc neláká. Nejraději bych byla u bazénu.
Stejně do něho asi skáknem než vyrazíme.
Dáda už se nemůže dočkat.
Já se taky těším. Půjdu s kámoškama někam vyrazit a pokecat, dlouho jsem je neviděla.
Pokud to bude en trochu možné, tak se u ségry připojím na net a zastavím se tady za Váma.
Jestli tady ovšem někdo bude!!!!
Tak se zatím mějte. Ještě než odjedu tak se tady zastavím.
 Pá

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.06.07 08:47

Ahoj Kleo,  

to není vůůůbec špatný nápad před odjezdem skočit do bazénu :-))) Hlavně ať dobře dojedete! Super si to užijte a určitě se ozvi.  

Já jedu dneska odpoledne zase na gyndu na kontrolu, doufám, že bude vše ok. Pohyby cítím denně, bolesti v břiše ustaly (dle doktora děložní vazy). Jsem zvědavá na odhad váhy… Už minule měl 280 g a já se dočetla, že 250 g mají na konci 5. měsíce, a to já byla na začátku! Takže asi zase obr, ach jo. Aspoň ať nemá takovou hlavu! Prosím!!!!
Dneska jde Adámek se školkou na kytarový koncert, jdou chudáci pěšky do centra Říčan, kde je kulturní středisko. Mají s sebou sice pití, ale vůůůbec jim to nezávidím v tom parnu. Snad šly hned ráno, protože měly být všichni ve školce do 7.45, což by vypadalo na odchod v 8. Jsem zvědavá, co bude Adámek říkat.  

Kam jedete kdo na dovolenou? Adámek se nemůže dočkat Balatonu, já si „dál“ netroufám, ale to už jsem tu asi psala. Sice jim budu závidět, až pojedou ještě potom někdy do Itálie, ale co se dá dělat …  

Zatím pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.06.07 09:33

Ahoj,
včera večer jsem zplodila komentář, ale nepodařilo se mi ho odeslat a na zopakování už jsem neměla sil. Tak se pokusím teď :-)

Kleo, dodatečně vše nejlepší k narozeninám!!! U rodičů si to užijte, cestu budete muset přěžít, dneska má být opravdu „teplíčko“. Jinak modrý Sunar pil Vítek asi do 20 měsíců, právě proto, že ten od 12 je jen banánový  a snad vanilkový a bála jsem se, žer by pak nechtěl normální mlíko. To teda nechtěl stejně, jen kakao…

Petro, utíká to utíká, Štěpánek už je velký kluk ;-) U Balatonu jsem byla jako malá a líbilo se mi tam. Je to myslím rozumné, že nejedeš nikam dál.

U nás vše tak nějak při starém. Akorát Vítek už zvládá kakání do nočníku! Bylo na čase, že… Míša se vrátila ze školky v přírodě spokojená, měla jen jednu večerní krizičku, ale zvládly to v pohodě. S Víťou už zase řádí jako obvykle tj. věčné hádky o hračky a o to co se jak dělá. Ta malá vychovatelka ho pořád komanduje což se mu nelíbí a jsou z toho konflikty. No asi jako všude :-)))
Užijte si horký den, večer už mají přijít bouřky a dokonce kroupy tak snad se to vyhne Ivčině, Mončině a dalším zahrádkám!
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.06.07 09:52

Ještě vám písnu jak jsme se včera vetřeli na rozlučovací besídku předškoláčků. Bylo to moc hezký a ikdyž tam nevystupovalo moje dítě, byla jsem dojatá! A na závěr tam napochodovali v takových těch hranatých čepicích jako na promoci, stužkovali je a dostávali knížky, no zamačkávala jsem slzy! Za rok to bude vodopád až tam bude takhle stát Míša!!!! Když jsem to pak líčila manželovi, řekl, že mu to připomíná Úžasňákovy jak pan Úžasňák nechce jít synovi na promoci, že jen postoupil ze 3. do 4. třídy a je to oslava průměrnosti! No to mě nakrknul! Cynik!
 K.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 20.06.07 20:29

Ahoj holky,
tak já taky přidám svůj „jeden občas“ (už si netroufám psát jeden denně, je to nekázeň, co?)
Děti byly včera s babičkou na výletě, manžel potřeboval je pohlídat a ona zrovna někam jela, tak je vzala oba s sebou. Vše vím jen od dětí, takže trošku zmatené - koupali se na Štědroníně (poprvé v plavečkách!), je tam písečná pláž, tak Jíra postavil několik hradů a tunelů. Pak se stihli sejít se sestřenicema, které nikdy neviděli (já jsem ségru neviděla už asi 8 let, páč od nás odešla ve zlém, mamka se s ní občas vídá, tak se sešli). Jíra říkal, že na ně někde čekali a vyhlíželi je - z kruhu si dělali dalekohled a pak na ně z toho prý stříleli :o) A pak byli na večeři v restauraci a každý prý měl celý velký jídlo - žízeček, brambůrky, okurku a rajčátko. Tak se příležitostně zeptám babičky jak to bylo doopravdy a případné chyby opravím.  

Já jsem cestou z práce koupila třešně, tak jsme část snědli a udělala jsem bublaninku. Děti na mě vydyndaly ještě horký odkrojky, co se špatně vyklopilo, než jsem se otočila tak mi s tím utekli a sežrali to :o) Já jsem si ukrojila kousíček, že si vezmu až to vystydne, a mezitím jsem si neprozřetelně vyčistila zuby, tak si to vezmu až ráno, no, přece si nebudu čistit zuby znova :O)  

Ještě vzkazy - Petro, to je neuvěřitelný, že už jsi za půlkou, kdy máš vlastně termín?

Míša je šikulka, že zvládla školku v přírodě. My máme rozlučku se školkou příští týden a budu muset spěchat z práce, protože zrovna nikdo jiný s dětma nemůže, tak se docela těším (ale učinkovat budou jen předškoláci, ale pak by měly být nějaké hry a buřtíky na grilu).  

Vítek i Adélka jsou taky šikulci, sunar my jsme taky měli až do konce ten zelený, od roka oba přešli rovnou na mlíko v krabici, protože ten sunar prostě nic moc, ale něco jsem se ho nakupovala! Jsem docela ráda, že tuto kapitolu máme za sebou. Děti mají mlíko docela rádi, ale jak už nepijou z lahviček, nevypijou tolik - poslední dobou ráno hrneček mlíka s medem nebo kakaa.  

Jsem se nějak rozepsala … tak páčko
Jiřina a prťata kecající v chůvičce a nechtějící spát (bodejď by ne v tom vedru)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.06.07 00:25

Kleo,
u nás to bylo s umělým mlékem podobné. Na roce jsem přestala kojit a nabízela Sunar v lahvičce a moc to neprocházelo. Pár týdnů to sice nějak po částech vypil, ale pak si loknul a konec, tak jsem s tím skončila, nebudu zbytečně vyhazovat peníze, že jo :). Takže od roka je živ jinými mléčnými výrobky a naštěstí toho jí dost. Spíš mi připadá, že by těch jogurtů a smetánků mohl mít míň.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.06.07 00:31

Ahojda všem!
Přes den jsme většinou pořád někde venku, nejlíp u vody, takže na psaní není tolik času. A večer doháním resty, takže pc je až na posledním místě.
Veroniko, to sis vytrpěla, ale aspoň to má nějaký efekt. Já jsem teď upřímně zoufalá, jak druhé těhotenství a zřejmě i následné kojení zacvičilo s mými zuby, které mám problematické už od puberty. Mám takovou paradontozu, že z toho byla zubařka zděšená, prý mám chrup jak důchodkyně - zkonstatováno po rentgenu a s naprosto vážnou tváří :(. Takže vůbec nevím, co s tím budu dělat, snažím se používat všechno možný - od mezizubních kartáčků po nějaké zpevňující pasty a ústní vody, ale i tak mi dáseň ustupuje nahoru, chvílema mámpocit, že skoro šišlám, protože mezi horními zuby a dásní mám mezery jak hrom :(. Prostě pro mě hrozně nepříjemná věc, je mi  z toho pokaždý, když to vidím, do breku. Dr. mě děsila tím, že bych jednou mohla dopadnout tak, že mi stejně ty přední zuby bude muset vytrhnout a dát umělé patro. Protože i když kvalitně čistím těmi mezizubními kartáčky, občas tam přes den něco zůstane,což způsobuje záněty  a po každém zánětu - které jsou mimochodem velmi bolestivé - ta dáseň zase o kousek ustoupí :(. No, situace na ho… , pardon.
Když jsem hledala informace o tom, co by se s tím dalo dělat, tak jsem narazila na stránky nějaké komplexní medicíny a tam se dočetla, že paradontoza může být taky jako následek špatně fungující sleziny. A že se to projevuje také migrenami, afty, opary a podobnými věcmi. Což je jako napsaný o mě :(. Takže asi budu muset začít někde úplně jinde… No, pesimismem jsem momentálně prolezlá, taksnad radši půjdu :), ať vám to tady nekazím!!   čus a přeji všem hezké dny!
 Ivča

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 22.06.07 07:51
 

Ahoj holky
zdravím všechny z jihu moravy!!!
Je tady šílené teplo,ale hezky. Doma je vždycky hezky že jo!!!
Cesta byla utrpení,bylo šílené teplo,ale všichni jsme to zvládli.
Tak já zase letím,až bude čas, určitě nakoknu!
Mějte se krásně

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.06.07 12:53

Jen hlásím, že 1.7. letíme celá rodinka do Turecka, tak se jen modlím, aby někdo z nás neonemocněl, jsme na tohle „experti“ :(. Jsem zvědavá, jak se mi všechno podaří sbalit… Vracíme se 11.7. Když budu po návratu v kondici, mohla bych napsat „dovolenkový deníček“ :).  

mějte se,
Ivča

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 22.06.07 15:43

Ahoj holky,
Ivčo - učitě to všechno zvládneš a dovolenou v Turecku si krásně užijete. Jsem rozhodně pro „dovolenkový deníček“!  

Kleo - cesta musela být děs, myslela jsem na Vás. Ale v „cíli cesty“ je super, viď? My jedeme zítra do Vyškova, hlásí, že se má ještě více ochladit. Tak se spíš naopak bojím přívalových dešťů, zažila jsem v roce 1997 cestu právě z Vyškova domů při přívalovém dešti, když na Moravě vypukly záplavy a bylo to hrozný :-( !  

Ve středu jsem byla na kontrole na gyndě, Štěpánek  „už“ má cca 490 g, kluk je to na 100 %, zase jsem to viděla na vlastní oči… Všechno zatím vypadá v pořádku, hurá!  

Adámek spí, Zdeněk usnul taky a já jsem využila klidu a zalezla do kanceláře. Aspoň stihnu ještě něco zaúčtovat.
Ahoj, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.06.07 21:17

Ahoj holky!

Kleo - tak si „doma“ užívej! :-) ALe už horko asi není, co?! Teda aspoň tady u nás o kousek na sever od vás už fakt horko není. Odpoledne kolem půl šesté zase dorazil vydatný déšť. Tak zas čekáme, co nám to zas vyplaví! Včera nám to proteklo stropem do herny a do obýváku!!! Už se mi z toho chtělo fakt brečet! Nevím, co to počasí poslední dobou blbne. A k tomu ten náš „namrvený“ barák! Tady je tolik problémů! A přitom je to úplně nový! :-(((  

Peti  - tak ať cesta do Vyškova dopadne dobře! A vemte si plavky a běžte do Aquaparku! Je to tam bezva! Taky už se tam o prázdninách těšíme. Jen nevím, jestli touhle dobou už nemají uzavřené tobogány jen pro venkovní provoz.:-( A taky je tam bezva DINO park! Tam by se Adámkovi určitě taky mohlo líbit. Byli jsme tam s klukama loni.  

Ivčo - dovču si vychutnej! Určitě to bude parádička! A se zdravím na vás budu myslet, aby nikdo neonemocněl. Dovolenkový deníček je samozřejmě bezva nápad a už se těšíme na počtení!  

Jiři - tak já jsem každopádně děsně zvědavá na popsání zkušeností s Mooncupem. Holky díky za vysvětlení. Musím napsat, že já MS naprosto nesnáším. Nesnáším v té době sebe samu a nejvíc nenávidím ty děsivý „hygienický pomůcky“, který se mi lepěj všude možně jen né tam kde mají a svědí a koušou a..... hrůza! Bohužel nemůžu používat tampóny - dělají mi hodně zle. Za hodinku se mi začne dělat zle. Tak trpím s „křidýlkama“. Jak jste tady vypsaly ty informace o tom Mooncupu, tak jsem si prohlížela ty odkazy a přiznávám, že mě to dost zaujalo. Ale mám z toho strach. Je to přece jen 600-700 Kč a když nesnáším tampóny, tak mám strach, že by mi tohle taky nedělalo dobře. Ale musím říct, že mě tam taky zaujaly látkové vložky. Nemáte s tím někdo zkušenosti. Začínám o tom uvažovat, jestli to nezkusit? Třeba aspoň na střídačku s jednorázovýma. Nejvíc jsem v poslední době uvažovala o antikoncepci, kdy bych vůbec nemenstrulovala. Jak jsou ty injekce a MS je  jednou za rok!!! To by byla paráda!!! Co si o tom myslíte? Nevíte o někom, kdo to vyzkoušel?  

Jinak u nás nic nového, tak se mějte fajn a pište!

Ahoj
M.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 25.06.07 11:22

Ahojte!
o Víkendu jsme byli u tchánů bez tchánů (byli na chalupě) - ideální stav ;-) Tchýňka nám navařila, stará babička dodělala polívku a přílohy, no postaráno o nás bylo královsky! Ale abych se nevytahovala, bylo to hlavně pro švagrovce, švagr dělala novou bránu. Velikou, kovanou, těžkou, ale překrásnou! Mořil se s tím od čtvrtka do neděle, kvůli počasí musel každou chvíli přerušit práci, no nic moc. Manžel mu trošku pomáhal, ale moc to nevytrnul, on je spíš přes ty počítače ;-))) A byly tam taky neteřinky takže jsem o dětech skoro nevěděla. No fakt prima víkend.
Pátek byl velmi plodný den, psala jsem dvěma kamarádkám gratulaci k narození dítěte! Ta jedna holčička se teda narodila trošku předčasně, má 2,45 kg a 45 cm, to si ani nedovedu představit takový uzlíček a že Míša byla taky drobek 2,96 a 49 cm. Ale snad to rychle dožene a budou moct domů. Zato holčička druhé kamarádky je 4 kilový cvalík :-) Děti pořád otravují, že chtěj vidět miminko, Vítek načuhuje do každého kočárku, no nechápu kde se to v něm bere. Ale na narážky typu „asi to bude chtít ještě jednoho sourozence“ reaguji jednoznačně záporně :-)))

Ivčo, užij si dovču v Turecku, určitě ti prospěje, že nebudeš myslet co všechno je potřeba v baráku uklidit a co všechno pes zničil.

Mončo, to musí být k vzteku, když je s novým barákem takové trápení :-( Věřím, že se vám podaří to vyřešit! Antikoncepce bez MS je myslím taky Mirena - je to hormonální tělísko. Ale to je zatraceně velká vstupní investice (asi 6000,–) a blbý je, když to pak nedělá dobrotu. Zkušenosti s tím teda nemám.

Jiřino, ty budeš mít asi prázdniny pracovní, že? Na zkušenosti s Mooncupem jsem taky zvědavá, ikdyž mi tampony nevadí a přiznám se, že toto si nějak u sebe nedokážu představit…

Tak, a víc nevím, pozdravuju ještě Kleu, Petru, Danu a všechny ostatní, na které si momentálně nemůžu vzpomenout. Vítek mě tahá pryč, musím stavět kuželky…
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 25.06.07 11:26

Ahoj holky,
hlásíme se po dlouhé době. Deníček si vytisknu  a přečtu v tramvaji po cestě domů. Já opravdu nic nestíhám. V práci jsem každý den do večera a po cestě domů doslova „sotva pletu nohama“ Snažím se všechno stihnout, ale nějak bych se musela rozčtvrtit.
Naši jsou v Chorvatsku, tak ještě lítáme na chatu zalívat, protože vedro je příšerný. A v sobotu odjíždíme my na dovču do Adršpachu. Ve volných chvílích běháme po města - koupit kufr Tomovi na tábor, k doktorce pro potvrzení, na schůzku k táboru, do náhradní školky na schůzku - kvůli Matějovi.....ná­kupy, prádlo, zahrada, pes..... Tak mě prosím omluvte.
Teď o sobotě jsem zažila další nervák. Vystěhovávali jsme starý koberec z obýváku. Po dovolené nám mají přivézt novou sedačku a my jsme si chtěli koupit jen středový koberec a nechat parkety. Ovšem po oddělání koberce jsme přišli na to, že parkety jsou asi na pěti místech sežrané od červotoče. Šok. Bude to stačit nechat spravit, nebo máme udělat totální rekonstrukci, tzn. vykopat, odizolovat, 6 týdnů!!! zrát beton a pak nová podlaha? Ten pokoj  je jako jedinný ještě udělaný po staru,kdy se na beton rovnou lepili parkety. Ach jo, proč nemůže být nikdy nic normálně!!!
Takže pořád je co dělat.
Kluci OK, choroby v normě. (Raději nerozepisuju!!!)
všechny Vás moc zdravím
Dana a kluci  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 26.06.07 10:38

Tak tchánovci jsou tento týden taky v Turecku a psali,ž e je tam pětačtyřicet, to se ohřejem!!! :)
Pes zůstává doma, budou sem buď jezdit naši nebo sourozenci :), jsem zvědavá, čím se nám pomstí za to, že jsme ho na deset dnů opustlili… :(

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 26.06.07 15:05
 

Ahoj holky,
tak tady na jihu už se naštěstí ochladilo, tak je to super! Páč ty vedra to byl děs a běs!!!
Dítka jsou tu obě moc hodná,ale je to tím, že Dáda tady má sestřenice, takže je celý den vytížený, má si s kým hrát a Adélka má tady „nosiče“ bábi a dědu.
Všechny Vás zdravím, opatrujte se!  Já se zase ozvu

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 27.06.07 09:55

Ahoj holky,  

mě snad klepne, v sobotu máme odjíždět a Adámek měl v pondělí teplotu, tak jsem ho nechala ze školky doma, zase zvracel, no prostě klasika. Akorát moc nekašlal. Řešila jsem to s doktorkou po telefonu s tím, že by na něm teď stejně nic neviděla a že přijdeme tedy v úterý, pokud to samo neodezní (kdyby třeba jen viróza). No samozřejmě to neodeznělo, včera ráno měl 39, v noci jsem se s ním skoro nevyspala (trénink na mimčo), pořád měl žízeň, pak jednou zvracel atd. Doktorka mu udělal CRP, měl míň jak 8, v krku sice bílo, ale angína to není, tak mu udělala ještě výtěr z nosu a z krku a poslala nás na ORL. Tam ho doktor zkouknul, indikoval zastřený dutiny (Adámek si totiž stěžoval, že ho bolí čelo), na:,–(il vzhledem k blížícímu se odjezdu okamžitě antibiotika a v pátek jdeme na kontrolu. Včera měl ještě horečku, dneska ráno 36,2, ale bojím se jásat, aby to přes den nevyletělo. Pořád si však naříká na bříško, no od pondělí nic nejedl, tak není divu, ale jíst absolutně odmítá :-( Teda tenhle týden je jak z blbýho filmu: Zdeňkovi nedorazila do práce servírka s tím, že je jí špatně, tak to táhne za ní, či-li ho vidím jenom v noci a tím pádem přípravy na odjezd se rovnají nule. Včera mu zateklo při hrozný bouřce do rozvaděče v hospodě a vyhořel mu, takže mu nešla elektrika, lítal jak hadr na holi, aby sehnal někoho, kdo to okamžitě opraví. A do toho nemocný Adámek, kterýho včeho neměl kdo hlídat (navíc, jak je mu blbě, chce stejně jenom maminku), moje mamka jela do Prahy k doktorovi, táta pomáhal v hospodě, tak musel přijet tchán, aspoň na odpoledne, aby ho hlídal, až bude spát. No stejně byla srdceryvná scéna, že od něj hlídat nechce ani když bude spát, ale nakonec jsem to „nějak“ ukecala.   Mončo, my do Vyškova jezdíme za Zdeňkovou babičkou, dědou a v Kozlanech potom i tetou. Strašně ráda bych se podívala do Aquaparku a Dinoparku (byli jsme zatím jen v Plzni, kde je taky), ale je vždycky tolik vyprávění atd., že čas uteče jak voda. Jezdíme tam totiž ráno a večer zpět, dědovi s babičkou je přes osmdesát, resp. 83-84, a chtějí mít taky svůj klid. Tak je to tak akorát. Sotva si stihneme projít náměstí :-( Cesta byla naštěstí dobrá, ani nebyly žádné zácpy (jeli jsme právě kvůli tomu dost brzo).  

Jdu makat, za chvíli musím na FÚ něco dořešit, no prostě lítačka jak blázen :-(  

Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 27.06.07 10:36

Teda Peťo,
ty máš teda vzrůšo. Chudák Adámek. Matýskovi z toho stálého braní ATB už zčernává jeden zub. Holky myslíte, že kdyby bral ATB v tabletách, tak by mu to nedělalo? Zubařka říkala, že je to z té sirupové konzistence. Tak nevím. Musím přiznat, že se trochu děsím toho co zase bude od září. Mám na mysli donekonečna se opakující nemoci. Přemýšlím, že bychom začali chodit do sauny. Celá rodina. Co myslíte, máte někdo zkušenost?
Dana a kluci

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 27.06.07 17:53

Ahojky holky,
taky vás zdravím ze šílenýho chaosu! Tady mě aspoň potěší, když  vidém, že je to všude stejný :-))
Ivčo, tak to bychom se v Turecku mohli potkat…my letíme 3.7 :-))) Bohužel do tý doby musím v práci zvládnout čtvrtletní závěrku a report a tak mě čeká víkendovka, ale blííííží se to a doufám, že si trochu dáchnu. Taky jsem se zrovna koukala jak je tam a prý 42 a v noci 32 …když jsem to říkala doma Martinovi, odpověděl jen …„No, na lyže tam snad nejedem, tak co?“ Jsem na to docela zvědavá…s Anežkou letíme poprvé a navíc odlet máme večer a tam jedeme ještě 100 km od letiště, takže na hotel dorazíme v noci :-(((( Mám kamarádku v Travelservisu a letíme zrovna s nimi, tak nám prý zajistí místo, abychom nebyli třeba zrovna nad křídlem, aby  Anežka taky něco viděla. Už se hrozně těší jak poletí :-)) Ještě musím mezitím nakoupit nějaké opalovací krémy..pro Anežku tedy už mám 40 Daylong, tak ještě něco pro nás.
Vůbec mi nepřijde, že jdou do školky už jen 2 dny a pak prázdniny…je toho nějak moc. Včera přinesla ANežka ze školky obrázky..některé jsem už viděla na výstavce, ale některé byly novinka, tak jsme je vyvěsili do pokojíčku (tedy jen výběr…bylo jich sttrašně moc!)
Ježiši to je hodin…musím frčet domů!
Mějte se moc fajn a zatííím papapapapa
Blanka+Any

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 27.06.07 18:43

Ahoj,
tak koukám, že si žiju náramně! Nemáte to holky pracující jednoduché!!! No, vidím to u manžela, příští týden má dovolenou takže tento týden ho přes den nevidíme, leckdy i já už večer resp. v noci spím…

Petro, vždyť se Adámek dost dlouho držel zdravý a zrovna před dovčou! Tak snad ATB zaberou a pak se u Balatonu doléčí.

Blanko, hláška tvého muže. že tam nejedete lyžovat je moooc vtipná :-))) Z těch teplot bych měla teda taky hrůzu, proto plánujeme moře až na září. Letos to ještě jde, za rok už půjde Míša do školy…

Dano, nezkusila bys Matýskovi Preventan? Slyšela jsem na něj samou chválu, Míša to jedno 100 tabletové balení vybrala a jaro bylo v pohodě! Je to teda od 3 let, ale asi jde taky o to, jestli dítě umí cucat bonbonek. Vítkovi je asi začnu v srpnu preventivně dávat, 3 mu budou až v říjnu, ale taky mám strach jak to bude ve školce s nemocností. Míša ho taky zase dostane.

Ivča už asi finišuje s přípravama :-) Ať ti to jde od ruky, pokud možno se stresem MINIMÁLNÍM!!!

My odjíždíme v sobotu na týden na chalupu, potom budou děti týden u našich = budu mít dovolenou od mateřské dovolené :-))) Jdu to tu zpacifikovat, jsou jak z divokých vajec, byly tu na návštěvě další 3 děti ze školky tak si umíte představit jak to tu vypadalo. Ale my 3 matky jsme si přesto kafčo vypily :-))) Hezký večer!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.06.07 21:02

Ahojda,  

jdu se přidat, taky poslední dobou nějak nestíhám. V práci jsem vytížená na 120 %, na dálku zdravím Blanku - taky mě čeká čtvrtletí uzávěrka, navíc já jsem posledních 14 dní dělala na tom, abych všechny reporty automaticky nastavila a zjednodušila, měli toho šílenou změť, myslím že jsem všechno velmi zjednodušila, tak jen doufám, že mi všechno klapne. Šéf se tváří nadšeně, jak jsem se k tomu postavila, protože za poslední roky se na mé pozici vystřídalo několik lidí a každý jen převzal tu změť od předchozího, ale takhle je to všechno mnohem průhlednější a jednodušší, sama z toho mám velkou radost, jsem tam měsíc a půl a prý jsem tam udělala práce, co jiný neudělal za rok. Tak mi držte palce, ať mi to všechno klapne. V pátek tam budu asi dlouho, taktéž pondělí až středa. Jestli si užiju čtvrteční svátek nevím, protože naše centrála samozřejmě žádný svátek nectí a čtvrtý den pololetní uzávěrky následuje prostor na dotazy z jejich strany, tak snad to všechno zvládneme za středu. V pátek přijede synovec (15 let), bude u nás celý týden, tak chce taťka s ním a s dětma na pár dní někam vyrazit - ještě nevědí kam, ale důležitý je, že máme nový stan a já budu mít aspoň večer po náročné práci klid. Teda kdo ví :o))  

Já budu mít dovolenou 20.července - to je pátek, jedeme na prodloužený víkend na Šumavu, kde se v sobotu zúčastníme countrybálu v podhorské vísce pod širým nebem.  V pondělí pak jdu do práce a od úterý do pátku budu mít dovolenou a pojedeme na vodu, to už se moc těším. Z těch 5 dnů mám 2 náhradní volno za víkend, co jsem byla v práci při první uzávěrce. V srpnu bude mít 14 dní dovolenou šéf, takže víc vcelku mít nebudu, ale počítám, že si vezmu třikrát dva dny za sebou, třeba čtvrtek pátek s víkendem. Dovolený bych měla mít pro letošek nárok na 15 dní, takže mi ještě něco zbyde, možná na září, uvidíme, nic konkrétního neplánujeme. Když jsem s dětma 4 dny v celku tak už se zase těším do práce, takže to tak nějak akorát vyjde.  

Jinak rýmu máme poslední dny taky, děti jsou unavený, už si ty prázdniny zaslouží. Naštěstí jen tu rýmu, takže ji nijak neléčíme, jen smrkáme. Snad se trošku ustálí počasí a budou si moct léto hezky užít.
Tak se mějte fajn
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.06.07 08:03

Máme ¨40 Niveu, pak chci ještě koupit třicítku a patnáctku, abych nepřijela jak sejr :), když už se budu někde skoro vařit… Tchánovi přijeli předevčírem, prý bylo třicet ještě v jedenáct večer, přes den pětačtyřicet. Ale máme klimatizované pokoje, tak snad to děti budou snášet dobře, když se v noci dobře vyspí. Když je vedro i na spaní, je to děs, kdysi jsem zažila na Thassosu 55 stupňů, prý je to tam jednou za hodně let, a my to zrovna chytli, tři dny po sobě. To bylo něco…
My odlétáme v pět ráno, tak jsem taky zvědavá na ty noční přesuny.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama