Má dávná láska

Radosti a starosti mého života.

Znáte to také? Mladá studentka se poblázní do staršího sympatického muže, vidí v něm jen to dobré, je pro ni úplný,,bůh". Ten ji odmítá, protože má v hlavě stále bývalku. Pak si se studentkou vyjde, ta v tom vidí příležitost, pak ji zase od sebe odhání a takhle je to dokola více než rok… takový je i můj příběh.

Po roce a pár měsících jsem řekla dost a snažila se odmilovat. Nepřišlo mi to od něj férové, buď mi měl říct sbohem, nikdy nic mezi námi nebude, nebo to se mnou zkusit. Už tehdy byl vlastně pěkný zbabělec a slaboch, jen jsem to přes tu zamilovanost neviděla.

Uběhlo pár let. Neviděli jsem se, nekontaktovali jsme se. Já ho z hlavy vypustila, našla jsem si svého nynějšího přítele. A ejhle, minulý rok na jaře mi zacinká smska, kde mi neznámé číslo píše, jak se mám, že jsme se dlouho neviděli a že bude mít cestu do mého města. Srdce se mi rozbušilo a bylo mi jasné, že jde o něj. Po mém dlouhém váhání jsme se sešli. Klábosili jsme, kdo jak se měl za ta léta, nasmáli se, bylo nám fajn něco jako dávným přátelům. Vyprávěl i o své přítelkyni. Dle vyprávění jsem pochopila, že mají moc pěkný zamilovaný vztah.

Začali jsme si sem tam psát, většinou jen takové neutrální věci, kdo jak se má, co nového atd. Po pár týdnech jsme se opět viděli, kde mi oznámil, že v létě čekají s přítelkyní miminko. Moc jsem mu to přála, ale v tu chvíli mi přišlo, že jsem byla z toho snad šťastnější než on. Ale nerozebírala jsem to, rozloučila jsem se větou – Tak příště s kočárkem, tatínku.

Jednou pozdě večer (předpokládám, že měl trochu popito) mi začal vypisovat, že jejich vztah s přítelkyní není takový, jak vyprávěl. Že s ní není šťastný, že dítě chtěla hlavně ona, že se necítí být tatínkem a že si v životě ještě pořádně neužil. Nevěděla jsem, jak na to reagovat, tak jsem mu popřála dobrou noc a napsala, že se z toho vyspí a ráno bude líp.

Jenže líp nebylo, neustále měl potřebu se mnou něco konzultovat. Začal vytahovat „naši“ minulost, omlouvat se, jak mě odmítal, porovnávat mě s jeho přítelkyní. Další schůzky, které navrhoval neproběhly, byla jsem pracovně dost vytížená, jezdila na služebky, byla s přítelem na dovolené a vlastně asi jsem se ním viděla nechtěla.

Mezitím mi poslal fotku z porodnice, pak pár dalších fotek vzorného tatínka. Myslela jsem si, že se to v něm urovnalo a vplul do rodičovství. Sama od sebe jsem ho nekontaktovala, když napsal on, tak jsem slušně krátce odepsala. Žádné debaty jako předtím.

S přicházejícím jarem přišlo jaro také na tatínka. Přítelkyně se prý věnuje stále jen dítěti a na něho nemá čas, sex je pro ni od těhotenství úplné tabu. Takže tatínek trpí a tlumí to alkoholem. Ode mě očekává lítost a útěchu, samozřejmě v podobě povyražení si. Zatím se držím a vítězí rozum nad srdcem (které v tom bohužel vidí příležitost, protože přece kdysi to byl ten úžasný neodolatelný „bůh“, kterého milovalo). Ale proč si rozvracet hezký vztah s přítelem, kvůli nějakému ubožákovi, který už pár let neví, co chce?

Navíc dneska dopoledne mi napsal, že má rozjetou studentku, která ho snad potěší. Tak to u mě vážně klesl až na úplné dno, a tak šikovný muž to byl.

V červnu máme jít na společnou svatbu. Snad se to do té doby nějak urovná…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
467
2.5.18 03:07

Tak doufejme, že i nadále bude hlava vítězit. Já to mám jinak, když zjistím, že ten chlap za nic nestojí, tak mě pak už nebere. A tohle je fakt exemplář. Jen vůl ti napíše, že má rozjetou nějakou studentku. A možná to nemluví srdce, ale trochu ješitnost ( to vůbec nemyslím zle) :P

 • Nahlásit
 • Zmínit
Smazaný anonym
2.5.18 05:44

No nazdar! Takový mamlas a autorka kvůli němu napíše deníček a pověsí ho na Emimino… :roll:

 • Upravit
2.5.18 06:03

@Judithkaj no a proč ne? Výstraha pro ostatní (nezkušenejší)… navíc čtivé :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1091
2.5.18 09:26

Utni ho, zablokuj cislo, nez udelas nejakou kravinu. Hezky nam to tady racionalne vysvetlujes, ale spis to vysvetlujes sve hlave - tzn ze bys, pokud by se nasla prilezitost (jako ze tomu sama nahravas jen tim udrzovanim kontaktu), nejaky ulet bys asi uvitala.
On je zmetek co resi krizi, byvala laska nelaska - akorat by te zatahl do bludneho kruhu a to si pis, ze z toho se vitezne vyjit neda - jem tim zradis a zranis lidi, kteri te maji radi.
Doufam, ze je to fakt napsany jako vystraha ci cervena knihovna. :mrgreen:

Příspěvek upraven 02.05.18 v 09:27

 • Nahlásit
 • Zmínit
7629
2.5.18 09:37

:nevim: budizknicemu..tim, ze by jsi si s nim zacala, jen klesnes na pozici matrace na zavolani. Nicmene, kazda mame nejakou davnou lasku, co jsme si prikraslily a po letech setkani se divime, ze nas pro nej srdce bolelo ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.5.18 22:13

Upřímně? Kdybych měl soudit dle tradičního emiminího scénáře, tak stejně spolu skončí v pelechu, přítel - nepřítel. Aneb neplánovala jsem to, byl to osud, kdo nezažije nepochopí, nemáte právo mě soudit, monogamie nefunguje, sex s kondomem není nevěra, sex s bývalým není nevěra… a tak furt stále dokola.

Bývalý je šašek, ale z nějakého důvodu s ním autorka pořád komunikuje, přemýšlí o něm, píše o něm deníčky…proč? Protože, aby se to ucho na džbáně mohlo utrhnout, tak se s ním musí chodit. Nuž autorka chodí a už se těší… Totiž dvě a dvě jsou čtyři. Čtyři nohy v posteli. 8o

edit: interpunkce

Příspěvek upraven 02.05.18 v 22:15

 • Nahlásit
 • Zmínit
11593
3.5.18 10:09
 • Nahlásit
 • Zmínit
3085
3.5.18 16:36

Super, že ještě existují lidé jako Vy, co mají morální zásady. Hezky se to četlo. Odolávejte dál!

 • Nahlásit
 • Zmínit
12158
3.5.18 18:13

Deníček se mi četl dobře, ale na to, jak jsem si myslela, že autorka už má jasno, mě zarazila tahle věta:
„Zatím se držím a vítězí rozum nad srdcem (které v tom bohužel vidí příležitost,“…
Jakoby se chystala něco vymamlasit s tím svým bývalým neodolatelným a úžasným „bohem“…
Nuž, třeba se pletu ;) a třeba jen „slyším trávu růst“…

 • Nahlásit
 • Zmínit
125
3.5.18 18:38

@Judithkaj myslim,ze ho napsala kvůli sobě ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
4.5.18 21:20

Peknej hajzl ten tvuj byvaly. A ty se taky zamysli, jestli tvemu svedomi lahodi koketovat s myslenkou, abys nedejbuh nepodvedla toho, kdo te ma rad, se zenacem, co ma doma miminko a manzelku v sestinedeli

 • Nahlásit
 • Zmínit
95
22.5.18 22:59

Mohl mít charisma, ale teď působí uboze. Zjevně je na ženský, je nespolehlivý, a nejvíc je mi líto jeho současné partnerky a toho miminka. Přála bych všem miminkům rodiče, kteří se mají rádi, a ne hloupé puberťáky, kteří touží po milence jen proto, že žena po porodu chvíli nemá náladu na sex.
Ale takové deníčky jsou potřeba, abychom si my šťastné víc vážily normálních solidních chlapů :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit