Mám 4 měsíce

Rodičovství
  • emimino
  • 15.03.03

Od teďka budu tloustnout o něco méně, tedy asi 150 g za týden, možná se zpomalí i trošku můj růst. Pokud nejsem kojen, pak nastává ke konci tohoto měsíce můj den D ? první ?pořádné? jídlo.

TĚLO

Stále poznávám své tělo a učím se jej používat. Kopu nožičkami a dávám je vzhůru a zase dolů, mávám rukama, chytám hračky, které mi visí nad postýlkou, štěrchátka si přendávám z ruky do ruky, olizuji se jazykem, dávám je do pusy.
Hraji si se rty, pusinku špulím, kroutím, dávám si ret přes ret, mlaskám,?
Když ležím na zádech a zvedají mě do sedu, tak udržím rovně hlavičku.
V poloze na bříšku již držím pevně hlavičku a to poměrně dlouhou dobu, dokonce jsem natolik silné, že se pokouším zvedat i hrudníček a vzpírat se na ručičky. To ale nezvládám ještě zcela bravurně, takže se mi někdy stane, že se překulím z bříška na bok nebo na záda (i když zatím zcela nezáměrně). Stejně ale dávejte na mě větší pozor a pokud nejste stále u mě, tak raději mě pokládejte na deku na zem než na postel či dokonce stůl.

SPÁNEK

Celkově za den spím 16-18 hodin. Přes den je to většivou tak 3-4 krát, otom pak celou noc.

HRANÍ

Rádo si hraji se vším co dělá randál, rádo se schovávám pod plínku, rádo se hraji se svými prstíčky.

ŘEČ

V tomto měsíci začíná zdlouhavá cesta vývoje řeči. Začínám říkat první slabiky, některé své oblíbené říkám pak opakovaně a často. Opakujte po mě moje povídání ? protože to co slyším opakuji rádo a taky se mi líbí si s vámi takto povídat.

JÍDLO

Pokud jsme společně překonali všechny krize a moje růstové spurty (v době 3 a 6 týdnů a ve 3 měsíci), pak mě moje maminka stále ještě kojí a považte, stále mi to stačí. Takže nepotřebuji žádné zeleninové či ovocné šťávy, pyré nebo přesnídávky, nepotřebuji dokonce ani čajík. Jím už zcela pravidelně (asi 5-7 za den), občas mám potřebu pít častěji, zejména když je parné léto.

Pokud ovšem již papám umělé mlíčko, pak po skončení tohoto měsíce přecházím na pevnou stravu. Je jasné, že pevná strava nebude zase tak pevná, že nebudu papat to co dospělí a starší sourozenci. V každém případě je vhodné, aby se moje maminka poradila s pediatrem, jak s pevnou stravou začít (nebo si alespoň přečetla něco na toto téma tady na eMIMINU).

Váš příspěvek
Rachel
Kecalka 332 příspěvků 13.02.04 09:50

Supr článek! Dlouho přemýšlím, zda mé děti (4 měsíce) dělají přesně to, co mají a jak tak čtu, měli by být naprosto vpořádku. Akorát mě trochu mrzí, že mi doktorka zakázala jim pomáhat do sedu. Nevím proč.
Hodně štěstíčka s miminkem!
 Rachel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 17:08

Ahoj,
myslím, že se jim nemá pomáhat, aby se zbytečně nenamáhala páteř. Chodím s malým (4měsíce) cvičit na rehabilitaci. Učí nás, že všechno má svůj čas a přijde to samo.
Hodně zdraví a pohody.
 Andrea

Vložit nový komentář