Mami, den ještě nekončí

O životě

Jedno (ne)obyčejné dopoledne. Rozhodl jsem se, že dnešní den se ponese v duchu: Nic není daleko, nic není vysoko.


1 komentář


1 komentář


5 komentářů

Snažil jsem se to mamince naznačit už ráno, ale nepochopila! Jelikož jsem na světě rád, tak vstávám velice brzy, abych si co nejvíce užil. Pro maminku je to příliš brzy, aby mohla normálně fungovat, tak si vždy uvaří kávu a připraví mi přesnídávku. Jako každý den ji postavila na stůl dost daleko, abych se neopařil a šla vyhodit sáček od piškotů. Volal jsem mňam, mňam, mamka si myslela, že je to na přesnídávku, ale bylo to na její kávu. Když se otočila měla v očích děs, chystal jsem se jí na sebe převrhnout, byla sice odstátá, ale ještě bych se popálil. Nevím proč, mamka mi to zatrhla, tak jsem polil jen stůl a koberec. To bylo sotva šest hodin ráno.

Jsem nemocný a už přes týden jsem nebyl venku, nudím se, a tak mamka vymýšlí, jak mně zabavit. Nejradši mám domácí práce, tak jsme se dali do pečení výborné rolády. Musím asistovat, mamka mně posadila na linku a dala se do šlehání. V mém zorném poli se objevili jablíčka, mamka přestala šlehat, trpělivě jablíčko oškrabala a vykrájela a mohli jsme pokračovat. Ouha jablíčko mi nechutná, je kyselé, tak ho prskám kde se dá. Chci z linky dolů, abych mohl jablíčko hezky po zemi rozmatlat, než stihne mamka zakročit. Vyšleháno a jde se s roládou na plech. To je moje chvíle. Mamka si vážně nevšimla, že jsem povyrostl a na linku dosáhnu skoro bez problémů. Ulovil jsem celou, k mému štěstí skoro novou, roli papíru na pečení. Když mamka rolovala zpátky těch skoro 8 metrů náramně jsem se bavil.

Zase šleháme, teď krém, je to nuda, prozkoumám co je nového ve skříních. Výborně cereálie, prima, už na ně došáhnu. Nevadí, že jsem si je skoro celé vysypal na hlavu a po celé kuchyni. Mamka má čerstvě vytřeno a je těsně před obědem, báječná kombinace! Nechápu proč, ale volá na pomoc ekologický, bezsáčkový vysavač, Bessinku. Poté bere na pomoc mého nejlepšího kamaráda fua, mám radost, vysává se. Dokonce i zbytečky z mojí prdelky. Ouha bere do ruky odsávačku a také se chystá mně celého převléct a umýt (cereálie a rýma udělaly své), no neva, nějak to přežiju.

Maminka se dala do mytí odsávačky, mám přiležitost. Než se mamka stihne otočit vytáhnu hrnec na puding, vyleju z něj vodu na podlahu, lehnu si do toho, proč ne, mamka má opět vytřeno a jsem převlečený sotva pět minut. Jsem na maminku pyšný, zatím to celé zvládá bez zvýšení hlasu. Prý mám obědvat a dokonce neprotestuji, mamka se diví, co se do mně vejde. Vidím na mamce, že je hotová, udělám jí radost a budu hrát, že já též. Určitě se bude pokoušet mně uspat. Trvá jí to celou hodinu. Spím, ale na dlouho to nevidím.

Mamka by se měla naobědvat, opět vytřít, uklidit kuchyň a jít se alespoň vyčůrat. Místo toho si bere příklad ze mně a krmí se tu roládou a píše za mně tenhle můj dnešní deníček. Těším se, až se vrátí taťka z práce a zeptá se: „Tak co, jakpak jste to dneska zvládali?“ A mamka odpoví to svoje: „Dobrý“ a nic na mně nepráskne!

Mami, je teprve poledne, den ještě nekončí…

Tadeášek – jak někdy maminka říká, zvíře k nevíře, snad to chápete :-)

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
irinek  12.04.11 07:37

To je krásný, mám to doma dvakrát :palec:

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 12.04.11 07:51

No aspon se nenudíš :lol: :lol: Krásně napsaný deníček :palec:

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.04.11 10:56

Ahoj super napsaný deníček. Občas to u nás vypadá obdobně.A včera na zahradě mi ten náš rarach chtěl dokázat, že umí vymyslet ještě víc :-D Jen jsem přemýšlela o tom, co bude až to naučí i tu naší malou princeznu a budou silná dvojka. Možná už budu jen rezignovaně sedět a koukat :-D
 Maru

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.04.11 12:02

To je úžasný deníček!!! :potlesk:

Už se těšim, až mi Veru bude „pomáhat“ v kuchyni taky :lol: :lol: :lol: To si to druhé miminko(které plánujeme) zřejmě fofrem rozmyslim :mrgreen:

Tadeášek je krááásnej chlapeček!!! :srdce: A ty jsi šikovná a skvělá maminka!!! :huban: :hug:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 12.04.11 12:08

Moc krásně napsaný deníček :potlesk: :srdce: :lol: Moc jsem se pobavila a v mnoha ohledech viděla toho svého raracha :lol:
Hezky si to užívejte, jste šikulky :-D

 
derenka
Kecalka 379 příspěvků 12.04.11 12:21

Pěkný :palec:

 
Deninii
Stálice 53 příspěvků 12.04.11 12:22

krásně napsáno…obdivuju tě jak všechno zvládáš:-) :kytka: :palec:

 
Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 12.04.11 12:33

Krásný deníček, tomu já říkám „malý terorista“ :) Stejně jsou ale zlatí ;)
Už se těším na další, jaké bylo odpoledne ;)

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 12.04.11 12:46

To jsou dny jako vyšité. Nejlepší kombinace je: jedna znuděná čtyřleťačka, její kvílející pětiměsíční a do toho tatínek, který se v klidu chystá na služební cestu :cert: Ty lítáš mezi vařením oběda, znuděnou čtyřleťačkou a kvílejícím miminem, zatím co tatínek chodí s klidem v duši a kontroluje si podle svého seznámku svůj kufírek :zed: :mrgreen:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 12.04.11 13:12

Moc hezky :lol: :palec:

 
bufinaa
Povídálka 16 příspěvků 12.04.11 19:22

Už sem to četla několikrát na MK a stejně se vždy dobře pobavím. Doufám že se dočkáme pokračování :mrgreen:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 12.04.11 19:44

vtipně napsany,ikdyž ti asi vždy do smichu nebylo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mam takovou holčičku tak vše znam a chapu :-? ,kráasný deníček.těším se až si přečtu pokračování.hodně sil :mrgreen: :mrgreen:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 12.04.11 21:35

No tak¨tohle je paráda, jsem zvědavá, co mně bude provádět naše malá:-D Ale počítám, že to bude dost podobné:-D :twisted:

 
Handulicka
Povídálka 23 příspěvků 13.04.11 12:18

Tak milá maminko, upřímně gratuluji k takovému nadělení :-) Většinou u deníčků brečim, ale u tvého se opravdu směji. Hlavně ty fotky nemají konkurenci. Přeji pevné nervy. Já budu poprvé rodit v červenci a vzhledem k mé i tatínkově povaze očekáváme něco podbného. Musí to být o nervy, ale na druhou stranu myslím, že si užijete spoustu legrace. Každopádně děkuji za skvělý deníček a ještě jednou přeji pevné nervy a dostatek nadhledu :-)

 
Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 13.04.11 13:04

No já mám taky dneska den…budu do večera fakt zralá na chocholouška…Pes mi ráno vylil celý kýbl s vodou a savem, který jsem si nachystala. Pak mi označkoval čerstvě vyprané prádlo. Do toho dávám svému 7 týdennímu miminku rektálku (blbec jsem měla včera gyros se zelím). Skoro tříletá dcera má do toho kňouravou a tak mi malého neustále budí a budí. Takže nosím, přebaluju, rektálkuju, utírám další a další značkování, utišuju kňoralku, utírám vylitou šťávu, dcera rozhazuje granule psovi po celé předsíni, pes se vyčůral na gauč, skočil na stůl, noha se uvolnila a já hodím mimi na gauč a chytám stůl, který padá s novým třídenním monitorem, volám na dceru ať mi podá něco čím to můžu podepřít, nepomohla (chápu je malá), takže pláču a nakonec to vyřeším židlí na který je plastové sedátko. Zavřu psa do wc a dcera ho pustí a teď píšu tohle…

 
LentilkaLeni
Závislačka 2771 příspěvků 14.04.11 11:21

Kačul, nádherně napsaný deníček. opravdu jsem se při jeho čtení bavila :-) Pozdravuj toho svého raubíře :-)

 
kackark
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 20.04.11 12:42

Moooc Vám všem s Tadeáškem děkujeme za krásné komentáře :srdce: :srdce: :srdce: A já všem přeji co nejvíc sil na ty naše zlobidýlka :kytka:
A dnes jsme měli opět speciální den, tak už o tom mám napsaný nový deníček :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama