Miminko a pes

Ostatní
  • emimino
  • 02.03.02

Je možné soužití miminka a pejska ?

Ahoj Šárko,
mám problém, ale protože moje okolí poskytuje rozdílné rady, chtěla bych Tě poprosit o další radu.
Bydlíme v malém bytě a máme velkého, chlupatého psa. Pes se pohybuje v tzv. užitkových místnostech (kuchyň, koupelna apod.), do pokojů jej nepouštíme. Přesto jsem slyšela od kamarádek, které už děti mají, že není dobré mít v jednom bytě psa a malé dítě. Obzvlášť, když je pes hodně chlupatý, že hrozí vznik alergií.
Na to musím říct, že já jsem vyrůstala na venkově mezi psi, kočkami a ostatní zvířenou, ale žádnou alergii jsem si tím nepřivodila.
Psa jsem ochotná obětovat v nejkrajnějším případě, mám ho už čtyři roky a zpočátku mi nahrazoval dítě, které jsem v té době ještě neměla.
Jaké máš zkušenosti se soužitím psa a dítěte v jednom bytě a může být tímto způsobem dítě nějak ohroženo?
Děkuji.
 Petra

Ahoj Petro,
s pejskem je to stejné jako se starším sourozencem - pokud pes bude žárlit na maličké, pak to bude dávat patřičně najevo a může miminku i ublížit.
Alergie na chlupy zvířete pochopitelně být může, ale pokud ani Ty ani Tvůj partner alergičtí nejste, pak se riziko alergie snižuje. Dopředu se ale nedá říci, jak miminko bude na přítomnost pejska reagovat.
Nezbývá než zkusit soužití pejska a miminka, čas ukáže.
Držím palce Šárka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.02 15:51

Ahoj Petro,

Nemám sice vlastní zkušenost, ale myslím, že si pejsek určitě na miminko zvykne. Moje kamarádka řešila to samé. Jejich pes neměl rád malé děti, tak si mysleli, že ho budou muset dát pryč. Dnes jsou malýmu 3 roky a pejsek ho miluje. Když byl malinkej hlídal kočárek. Samozřejmě se musí dávat pozor, aby mu malej něco neudělal a pes se neohnal. Já sama jsem vyrůstala se psem od 10 let a myslím, že je to pro dítě dobré. Přeji hodně štěstí a určitě to dopadne dobře. Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.02 19:12

Ahoj Petro,
co se tyce alergii, tak je to prave naopak. Samozrejme, pokud se miminko uz s necim takovym nenarodi (napr. astma). Vyzkumy uvadeji (bohuzel uz nevim, kdo je provadel), ze se u deti, ktere od narozeni ziji jeste s nejakym zviretem, snizuje riziko vzniku alergii v pozdejsim zivote. Je to vlastne takove prirozene „ockovani“. Nejvice jsou alergiemi ohrozeny deti, ktere vyrustaji v naprosto sterilnim prostredi. Nevyvine se jim proste imunita.
A s tim zvykanim si pejska na mimino si dejte praci. Pejsek se NESMI citit odstrceny. Davejte mu ocuchat pouzite detske obleceni, plenky a pod. A hlavne je nikdy nenechavejte o samote. I kdyz pejsek bude mimco milovat, muze se stat, ze ho odrustajici dablik pichne do oka atd. a pejsek se jen ozene. Nic zleho tim nemyslel, jenze ma zuby, ktere muzou skrabnout.
Take me to ceka a to mam hafany rovnou dva. Takze drzim palce!
 Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.02 09:36

Ahoj Petro,

to je fajn, že řešíš stejný problém. Já mám doma sedmiletého pejska, který pro mě byl přesně jako pro tebe mým prvním miminkem. Je to miláček, který dostává spoustu pozornosti a drbání. Zároveň to je hyperaktivní divoch, a tak mě taky spousta lidí děsí otázkami, co s ním budu po narození miminka dělat. Pořád ale pevně věřím, že to všechno bude fajn. Marco miluje svou lidskou „smečku“, a tak doufám, že přijme i nového člena.
Ale je asi opravdu důležité pejska neodstrčit, ale nechat ho být součástí nového dětí. Pak nebude mít důvod žárlit. Navíc se mu rozšíří oblast kompetencí: bude hlídat další „věc“. A to je přece jeho přirozené poslání! A další pravidlo zní: chválit, chválit, drbat, mazlit…

Přeju hodně štěstí a držím palce

Simona

Vložit nový komentář