Můj porod

Porod

Do Ústecké nemocnice jsem začala docházet po té co u mě lékaři zjistily ve 20. týdnu těhotenství srdeční aritmii. Jsem z České Lípy, kde jsem také navštěvovala rizikovou poradnu. Následně na to mi bylo zděleno, že MUSÍM rodit v Ústí. No co řekla jsem si rodilo tu mnoho jiných maminek tak proč né já? Přišel termín porodu (9.11.2005) a také dohodnutý den nástupu (8.11.2005) do Ústecké nemocnice.

V rizikové poradně mě paní doktorka prohlédla a zdělila mi, že to na porod nevypadá ještě nejméně 10dnů. A poslala mě i s dokumentaci na rizikové oddělení. Zde mě přijaly a víc nic se zatím nedělo. Původně jsem chtěla mít mého muže u porodu a rodit u nás v České Lípě. Také jsem chtěla darovat pupečníkovou krev, ale nevěděla jsem, kdy náš špunt bude chtít spatřit světlo světa a tak jsme se s mužem dohodly, že k porodu nepůjde, že by to stejně asi nestihl. A až se mimi narodí, tak mu zavolám. A s tím také odjel domů.
8.11.2005 po večerní vizitě mi byla podána tableta na vyvolání porodu s tím, že se to buď rozjede nebo ne. Kolem půlnoci jsem začala pociťovat menší bolesti a začala se o to víc těšit na mimi. Ráno 9.11.2005 v 6 hodin přišla sestra a já jí nahlásila, že pociťuji bolesti. Sestra přivezla přístroj na natáčení ozvů srdce miminka a kontrakcí. Začaly mi naskakovat tzv. pěkné kopečky. Po vizitě mě prohlédly a byla zavedená další tableta s tím, že se to určitě rozjede a ať nic nejím. Dále to pokračovalo tak, že kolem 10 hodiny mi zavedly další tabletu + prohlídku jak na tom jsem a to už jsem měla opravdu silné bolesti. Další tableta následovala místo oběda ve 12 hodin. Střídavě jsem chodila do sprchy a procházela se a prováděly mi natáčení kontrakcí. Do toho přišla sestra INKA (která měla náš pokoj asi na starost) a řekla mi ať se zbalím, že půjdu na porodnici. V tu ránu jse pěla ody a byla šťastná jako blecha, že bude brzo po všem. Óóóó jak šíleně jsem se mylila!!!
V bolestech (velmi silných bolestech) jsem si došla pro klíče od skříňky na sesternu a šla jsem se zbalit (žádná pomoc od sester se nekonala), když už jsem byla konečně zbalená, tak přisla sestra INKA a prohlásila: NIKAM NEJDETE, NA PORODNICI MAJI PLNO. A odešla. Mě se chtělo brečet! Asi za půl hodiny jsem šla na sesternu poprosit o čípek na stolici, ale sestra mi řekla, že by mi byl na nic. Cítila jsem, že potřebuji na WC, ale nešlo to a na víc jsem se bála tlačit. Sestra mi řekla, že za chvilku příjde a píchne mi injekci, po které mi snad přejdou bolesti a nebo se mi rozjedou ještě víc. Prý injekce PRAVDY. Přišla něco po 14 hodině. Je pravda, že bolesti ustaly, že nebyly tak časté, ale za to přišla vždy jedna a to řádná! S paní (Janou) co jsem byla na pokoji, jsme na tom byly velice podobně a jelikož, nám bylo velice horko od dýchání tak jsme si otevřely okno. Pak přišla doba návštěv v 15 hodin. To už jsem psala mému muži sms, že dnes určitě porodim. Janě přišel muž na návštěvu a když odcházel v 16 hodin tak jsem ho poprosila jestli by byl tak hodný a řekl na sesterně, že mi právě odešla plodová voda.
A pak už to šlo velice rychle. Najednou tam byly 2 sestry a ta jedna odešla pro doktora. Se mnou bohužel zůstala INKA. Řikala jsem jí, že už budu rodit, ale ona to nějak nebrala na zřetel! Mermomocí mi nutila natáčení kontrakcí a mimi. Přišla kontrakce a já cítila, že musím tlačit a sestra mi to zakázala, ale nešlo to!!! Následovala další kontrakce a znova ZÁKAZ!!! Opravdu to našlo jinak a já cítila, že moje mimi mám mezi nohama. Sestra INKA se na mě jenom podívala a řekla mi: TAK SI TO ODROĎTE SAMA!!! Mě nezbývalo nic jiného než trochu zatlačit a mimi bylo venku. Podotýkám, že sestra jen civěla a vůbec mi nepomohla a malého nijak nechytla takže rovnou ze mě vypadl na lůžko do plodové vody, kde jsem také porodila!!! Najednou přiběhl doktor se sestrou a pak to byl ráz na ráz. Málého jsem ani neviděla, protože byl podchlazený od otevřeného okna a tak ho ihned odnesly na porodnici do inkubátoru. Já jsem musela z lůžka přejít na vozík a převezly mě taky na porodnici, abych tam ještě porodila placentu a provedly mi celkovou kontrolu. Tam mi také píchly nějakou injekci a sestra prohodila TU DOSTÁVÁTE KVULI INCE. Ještě po porodu a celkové kontrole jsem nevěděla, kolik můj maličký váží a měří a jak to s ním je. Sestřička na porodnici mi řekla, že maličký se musí nejdřív prohřát, protože byl podchlazený. Když jsem malého poprvé viděla jak hajá v inkubátoru chtělo se mi brečet. Podotýkám, že toto byl můj třetí porod. Předchozí porody jsem prodělala v roce 1996 v Litoměřicích a v roce 1999 v České Lípě, kde se nic podobného nekonalo.
Musím říct, že další miminko už neplánujeme, ale kdyby toto bylo moje první tak do dalšího těhotenství bych už ani náhodou nešla. A do Ústí ani náhodou!!! Je veliká škoda, že jedna sestra INKA může kázit jméno celému oddělení a vlastně celé nemocnici. Zato oddělení šestinedělí musímpochválit!!! S jakým přístupem a láskou, zde pracují jsem byla mile překvapená. Sestřičky pomohou, poradí a zodpoví všetečné otázky. Díky těmto sestrám dodnes plně kojím a můj drobeček (9kg) se má čile k světu

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 14.04.06 23:38

Ahojky,
tak já jsem taky rodila v Ústí, ale taky v Ústí bydlím. Dodnes mám z porodu smíšené pocity. ale buďme nakonec rády, že naše mimča jsou zdravá a my taky :o)
NA druhé se chystáme a rodit budu určitě zase v Ústí. Ale teď jsem si už na 100% jistá, že si nenechám jen tak něco líbit.
Byla jsem na rizikovym tři dny, ale naštěstí jsem na žádnou INKU nenarazila :o)
Jinak máš můj obdiv, žes to nakonec takhle zvládla a je pravdou, že mě když šoupli tabletu a pak monitor a pak přišlo to jejich sbalte se, tak mě teda taky nikdo nepomohl. Navíc se ani neobtěžovali informovat nikoho z rodiny. Na všechno pořád bylo spousta času, já už, díky silným kontrakcím, ani nikam volat nemohla…takže to, že jsem porodilam, se moji příbuzní dozvěděli až když jsem se delší dobu nehlásila a oni se po mě začali shánět. Na rizikovým jim řekli, že tam nejsem, že jsem na porodnici. Na porodnici jimřekli, že jsem porodila a chlapeček je v pořádku a když se mamina zeptala, co je jako se mnou, tak jí řekli, že to nevědí, že se musí zeptat na JIP, protože nakonec to byl akutní císař.
Nebudu to dál rozpitvávat, prostě asi záleží hodně na tom jací lidé jsou u porodu ať už se rodí, kde se rodí.
Nejdůležitější je, aby "výsledkem " bylo zdravé miminko i maminka :o)

Přeju hodně štěstí tobě i celé rodině a jsi fakt dobrá, žes to nakonec takhle zvládla.
Klára a Peťula /18t + 4d/

 
Kika
Kecalka 449 příspěvků 15.04.06 06:50

Saraa, obdivuju te, jak jsi to zvladla. Mne za chvili ceka muj prvni porod a kdyz ctu, jak se ty porody a hlavne pristupy personalu v porodnici lisi, tak jsem trochu nervozni. Nezbyva nez verit, ze narazim na dobre PA, doktory a sestry. A vam preju, at uz se mate jen dobre.

 
PetraJ
Kelišová 6488 příspěvků 15.04.06 09:24

Ahoj,
jak je to v Ústí, to nevím, já jsem rodila v říjnu v České Lípě. Dříve to byla nechvalně vyhlášená porodnice, takže jsem se docela bála. Ale nemůžu si stěžovat, bylo to v pohodě. Ležela jsem i na rizikovce, takže jsem doktory znala.
Tvoje zkušenost z Ústí je teda hrozná, to jsi rovnou mohla rodit v Lípě a ne se trmácet 80 km daleko.

 
Anet1
Povídálka 40 příspěvků 15.04.06 09:24

Ahoj,
je mi velmi líto, jak probíhal tvůj porod a jsem ráda, že jsi to napsala. Obdivuji tvoji statečnost. Já mám před sebou porod a za sebou dlouhé rozhodování, kde budu rodit, zda Ústí nad Labem nebo Děčín. Nakonce jsem se rozhodla pro Děčín. Přesvědčil mě velmi vstřícný přístup porodních asistentek, např v předporodních kurzech. Věřím, že tak tomu bude i při porodu.

 
beruskaLenka
Nováček 1 příspěvek 15.04.06 10:09

Ahoj, tedy tvůj článek mě pěkně vyděsil. Jsem sice z Ústí, vím jaké má jméno naše nemocnice, ale něco tak děsného mě zaskočilo. Moje kamarádky mají také takové podobné zkušenosti, ale zejména s neochotou sestřiček a doktorů. Ale tohle je silné kafe. Já jsem sice ve 3 měsíci těhotenství, ale rozhodně vím, že rodit v Ústí nechci, ani omylem. Zvolila jsem si Děčín. Nejen proto, že moje obv. gyn je z Děčína, ale taky proto, že tam před rokem rodila moje kamarádka a moc si to chválila. Nikomu nepřeju aby měl tak otřesné zážitky z Ústecké porodnice. Všem hodně štěstíčka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 15.04.06 18:32

Milá Saroo
za tři měsíce mě čeká též můj již v pořadí třetí porod.Nikdy bych nechtěla zažít něco takového jako ty.Je dobře,že jsi to tak dobře zvládla,máte to za sebou a maličký je zdravý.Já budu rodit v Podolí,už jsem tam jednou byla a mohu ze své zkušenosti chválit a chválit.Něco takového jsem opravdu nikde nezažila,myslím tím co popisuješ ty!Doufám jen ,že si to tu setsra INKA přečte a chytne se za nos.Takové by vůbec neměly ve zdravotnictví co pohledávat,ale být někde zalezlé na samotce aby neškodily,kazí jen dobré jméno ostatním,kteří se snaží.

Andynka a Vetřeleček Egypťánek 27tt

 
Saraa
Povídálka 45 příspěvků 15.04.06 21:46

Ahoj Kláro a Peťulko.
Děkuji za vaší reakci na můj článek. Dlouho jse se rozmýšlela zda ho uveřejnit a hlavně jaká na něj bude reakce. Samozdřejmě jsem moc ráda, že to všchno dobře dopadlo a mému drobečkovi nic není. Jinak ti přeji co nejrychejší porod a zdravé miminko.

 
Saraa
Povídálka 45 příspěvků 15.04.06 21:50

Ahoj Kiko.
Myslím. že nemusíš být nervozní. Prvorodičky mnohem více hlídají. Aspoň já mám takovou zkušenost. Přeji ti ať ti všechno dobře výjde a zdrvé miminko.

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 17.04.06 21:42

Ahojky,
omlouvám se, že se Vám sem tak vtírám, ale jen malinko přispěji do mlýna.Jsem z Děčína, rodila jsem dvakrát v Děčíně a nemůžu si stěžovat, byla jsem velice spokojena při obou porodech. V Ústí rodily moje dvě kamarádky a litují toho, byly velice nespokojeny. Už jsem slyšela více názorů, že se Ústí hodně zhoršilo.
Je to ale škoda.
Tak se mějte,
 Lucka

 
Saraa
Povídálka 45 příspěvků 18.04.06 11:10

Ahoj Luci.
Vůbec se nevtíráš a jsem ráda za tvůj příspěvek! O Děčíně jsem taky slyšela jen dobré. Mě je hlavně líto toho, že jsem „MUSELA“ rodit v Ústí a dopadlo to tak jak to dopadlo a hlavně doufám, že jiné nasávající mamince se to nestane!!

 
vajnarka
Povídálka 37 příspěvků 18.04.06 13:53

Ahojky…ja jsem rodila v ustecke nemocnici letos v lednu…na porodni sal si nemuzu vubec stezovat…jen tam meli desny fofr :-)…bohuzel meli obsazene vsechny nadstandarty i pokoje na sestinedeli,takze mi malou vzali na observaci na odd.nedonosenych a ja putovala na rizikove odd…sestry tam byly nevsimave…sama jsem se nekolikrat musela ptat a pripominat se,aby mi zajistily pokoj alespon na sestinedeli,abych mohla mit malou u sebe…kdyz se konecne uvolnil pokoj na nadstandartu,pos­laly me sestry samotnou se vsemi taskami…prekladove papiry mi daly do ruky a rekly,ze si tam vlastne muzu jit sama…sestricky na nadstandartu byly strasne fajn…zhrozily se,kdyz me videly samotnou a bilou jak stena…jsem detska sestra,sice z Usti,ale pracovala jsem v Moste…takove jednani bych si nemohla na nasem odd. dovolit…kdyz vynecham zkusenost s rizikovym oddelenim,byla jsem v Usti spokojena…co se stalo tobe,je mi lito…takovou zkusenost bych neprala nikomu…asi bych si na dotycnou sestru stezovala…nema ve zdravotnictvi co delat…

 
armes  02.07.12 13:30

To si děláte srandu??Já vám nevím, ale za takový přístup bych jí zažalovala, protože teď někdy budu poprvé rodit a poslední co bych potřebovala je špatnej přístup kdy se jen bojíte tohle by se nemělo stát nikomu!!Obdivuju vás jak ste to zvladla, ale jen tak bych to nenechala

 
armes  02.07.12 13:34

Ahoj..určitě je nejdůležitější zdravé mimčo, ale takový přístup? To neni možný že vás nechaly všechny ty věci tahat a celkově…nejspíš dámy neměli děti stejně je to hrozné

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama