Můj porod "bez strachu"

Porod

Sice jsem už 7 měsíců po porodu, ale už dlouho mám chuť napsat deníček o mém porodu. Tak jdeme na to... :D

Začalo to vlastně tím, že mě několik let bolelo břicho, někdy i denně, tak se můj gynekolog rozhodl, že mě objedná na laparoskopii a podívá se mi dovnitř. :-)) Tak jsem šla na neschopenku, oběhala si doktory (např. chirurga, který mi strčil prst do zadku a tvrdil, že je to určitě slepák, ať se mi na něj při operaci podívá) a čekala, až nastoupím 30.1.2012 do nemocnice v K. Varech. Uteklo to strašně rychle, najednou jsem ležela na operačním stole a tvrdím anestezioložce, že určitě neusnu :-)) Ta se ale jen pousměje a už cítím, jak mi rukou teče něco ledového a já zavírám oči. Po probuzení hned volám mámě, že žiju a už se těším domů. Po 5 dnech jsem šla domů a ještě týden mě bolel celý člověk z plynu, kterým mě napustili, aby mi líp viděli vnitřnosti. No nic, teď se dostávám už k tomu lepšímu :-))

Ještě jsem měla být celý únor na neschopence, tak jsem si užívala volna, jeden večer s dobrou náladou muž přišel z práce, udělali jsme si hezký večer a hupsli na to :-)) (přesné datum 9.2.2012,čas nevím :-)) Po skoro měsíci mi dojde, že jsem to jaksi nedostala, napadlo mě, že mě doktor od té endimetriozy a srůstů vyčistil tak dobře, že bych mohla být v tom, tak jsem vzala auto a jela do lékárny pro 3 těhotenský testy a tam 2 čárky!

Zírala jsem na ten test jak tupá a říkala si, jak to řeknu chlapovi, který chtěl ještě pár let počkat. No nic, šla jsem to vyzvonit nej kamarádce a mámě, ty měly samozřejmě radost největší, a tak mi dodaly odvahu to říct ihned po probuzení po noční chlapovi. Asi hodinu mlčel, nevěděl, co říct. Já mu celá naštvaná říkám, že jdu teď ke kamarádce a ať se rozhodne, co dál. Nestačila jsem ani odejít a už i říká, že když už se to stalo, tak si to tedy necháme. :-))

Ihned jsem šla ke gyndovi a ten mě seřve (ze srandy), že jsem pár týdnů po operaci a už jsem jako těhotná? Tím mě ale naštval. Pak mě štval dlouho chlap. Ze začátku nechtěl jít ani na utz, ani mi nesahal na bříško, nesla jsem to fakt špatně, až jednou jsem ho k tomu dokopala (zrovna jsme se měli dozvědět pohlaví) a od té doby, co malýho uviděl (malej zrovna zíval),tak úplně otočil a začal se těšit. Jinak těhotenství probíhalo v naprostém pořádku, jen gynda ze mě už kvetl, protože jsem k němu chodila každý týden s tím, že necítím pohyby, že chci vidět, zda je v pořádku atd :-)) Chudák, si oddychl, když jsem porodila.

9 měsíců se přehouplo, najednou je den mého termínu porodu. Nic, zamčená na 10 západů, malému se ven nechtělo. Když už jsem přenášela 10 dní, tak mi dr řekl, že budu muset přijít v po na vyvolání a mně se v tu chvíli udělalo špatně, když jsem o vyvolávačkách měla už něco přečteného. No nic, víkend opět utekl, já nastoupená ve 14h na ambulanci, vyšetřili mě, ve čtvrt na 4 zavedli prášek, se slzama v očích jsem musela poslat chlapa domů a šla si lehnout na gyndooddělení.

Tam jsem zbytek dne seděla na netu s tabletem a psala si s lidma, jak se cítím atd. V půl 11 večer se v pokoji zhaslo a šlo se spát. Po 5 minutách najednou cítím takové lehké bodání do kříže. Po chvíli už se to nedá, a tak jdu na wc a tam mi odešla hlenová zátka (já stále v klidu). Jdu tedy za sestrou, ta mě odvede na ambulanci na porodní. Otevřela jsem se na 3 prsty, tak se stěhuju na hekárnu, pak nastoupím na ozvy, kde už se slušně kroutím, ale jen co projde sestra, tak se snažím dělat jakoby nic :-))

Po ozvách už jsem zůstala sama na hekárně (sestra mi nechtěla dovolit, abych zavolala chlapovi, doteď nevím proč) a tam zkusila narvat míč do sprchy, nepomohlo nic ani chození, ani teplá vana. Pak přišla sestra, udělala mi klystýr, dala atb do žíly (pozitivní streptokok), a pak už jsem mezi kontrakcemi usínala, nebo si chladila čelo o okno a nadávala pekaři, který vezl pečivo a chlapovi, který ležel bůhví na jakém oddělení, že je nic nebolí a já tady musím trpět! :-D

Když se nad tím teď zamyslím, tak mi to docela utíkalo, vždy, když jsem jukla na hodiny, tak byla další hodina kontrakcí za mnou. Když už se to nedalo vydržet, tak jsem vyrušila sestru od kafíčka a šla konečně na sál (ještě jsem si mohla vybrat jaký, rodila jsem tam tu noc jen já),vybrala jsem si samozřejmě modrý, skočila na kozu, otevřená na 6 cm a celou dobu žadonící, zda už můžu zavolat chlapovi! „Milá“ sestra mi to pořád nechtěla dovolit, dokonce mi sebrala i telefon.

No normálně jsem nervák a v tu chvíli bych jí zabila, ale já rodila, tak jsem měla jiné myšlenky :-)) (ale byla na mě naštvaná asi proto, že jsem po ní chtěla epi, od té doby na mě koukala jinak, nejspíš jako na hysterku, no…) Přišla dr, jukla do mě, prý se pěkně otevírám, ale nemám tlačit, pokud přijde tlak, ten přišel jen to dořekla, a já tlačila jak o život, fakticky se to nedalo zastavit. To jsem i slezla z kozy, že to rozchodím, ale ani náhodou. Pro změnu, když už jsem tlačit mohla, že je čas, tak mi sestra podává tel, ať už zavolám chlapovi (fakt by to stihl, když bydlíme od špitálu asi 30 km!). fakt kráva!!! Řekla jsem jí, že už fakt nechci a jestli už můžou to dítě vyndat, že už mě to tam nebaví! :-)) Dr se podívala a že prý můžu. No a pro změnu, když jsem tlačit mohla, tak mi to nešlo, úplně jsem si vytlačila žilky v obličeji, ale tlačila jsem dál.

Když jsem tlačila nejmíň 20 min, tak jsem řekla, že už nemůžu, ať si ho vyndají, jak chtějí :-) Takže zavolali staršího dr a skákali mi všichni tři po břiše, fakt bezva pocit. Po dalších 15 minutách konečně vylezl, ihned mi ho dali na břicho(jak tak rychle ta dr stihla odmotat tu šňůru kolem malýho krku?), ten se na mě podíval jako na vraha a už mi ho odnesli pryč. Pak už jsem se jen klepala na křesle, dr mě šila a mlela jsem takový kecy, že asi paní dr nechápala, ale já se cítila tak zvláštně.

Po umytí Dominička mi ho dali ke křeslu do postýlky a nechali ho tam 2h brečet, ani mi ho nedali k prsu, což jsem taky dodnes nepochopila. Pak jsem už teda mohla zavolat chlapovi, že je po všem, ať přijede, byl docela zklamanej a ani se mu nedivím. Chudák, ještě teď, když na to myslím, tak je mi to líto, že tam nebyl.

Muž přijel do 20 minut a koukal přeze mě do postýlky na malýho (nenápadně :-)), tak jsem mu řekla, ať jde blíž přece. Šel pomalinku, pohladil si ho, najednou ho malej čapl za palec a chlap roztekl a začal se usmívat a já v tu chvíli byla nejšťastnější člověk na světě. Ihned jsem začala psát a volat a brečela na koze, jak mě odpovědi od všech dojali. Skoro po 3h mě odvezli na 6nedělí, nasnídala se, a usnula, nakonec se i rozkojila a po 4 dnech odešla domů.

Teď po 7 měsících musím říct, že je to docela boj s malým(stále bříško), ale jsem ráda, že ho mám, i když byl neplánovaný. Ještě se omlouvám, pokud se opakuji ve slovech, ale Dominiček SÁM usnul a tak chvátám, abych deníček v klidu dopsala. Díky všem, kteří dočetli až do konce :-))

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8839 příspěvků 04.07.13 00:50

Tak jsem ráda, že to dobře dopadlo. I když by mě teda docela zajímalo, co to bylo za porodnici, že to takhle pokaňhali a připravili tatínka o zážitek, o který stál… Je smutné, že když rodíme poprvé, tak toho tolik nevíme, a tak si leccos dáme líbit, co by třeba podruhé neprošlo :nevim: Tak snad příště to bude lepší ;)

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 04.07.13 07:22

Skoda takoveho pristupu.
Jak vis ze jsi otehotnela presne 9.2.?? ja mela termin 27.11 - rodila 20.11 a v unoru mela jeste ms, ovulku 5.3 a ten den otehotnela. Jen me to zajima?

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 04.07.13 07:28

Nechápu jak si mohla dovolit vzít Ti telefon, nebo zakazovat volat! :zed: Dál nechápu, že ti miminko nepřiložili a už vůbec nechápu chování té sestry nebo PA či co to bylo..
Ale z té postýlky sis ho mohla vzít, když Tě s ním nechali na sále, ale víš proč to píšu? Protože já jsem se taky neodvážila si ho vzít a celou dobu se modlila aby mímo nezačalo plakat :D :D
Nebyla jsem si jistá jestli si smím vzít svoje dítě- už je to píšu je to padlé na hlavu, jenže jsem taky měla protivnou PA, naštěstí muž tam byl se mnou celou dobu a netroufla si tolik ale i tak jsem byla vynervovaná až na půdu… takový lidi tam podle mého nemají co dělat kozimůry :pocitac:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 07:57

@kabelitka pamatuji si to přesně, protože jsem byla po operaci, s mužem jsme na to ten den hupsli po delší době a udělali jsme si ten den jen pro sebe a nějak si to pamatuji, ani nevim proč :lol:

 
Mirca85
Povídálka 28 příspěvků 04.07.13 07:58

@karolina_a_be­tuska Přesně tak. Já jsem si myslela, že v každé nemocnici volají tatínkovi aby přijel, když jde ženská nasál. A v některých dokonce umožňují, aby tam byl celou dobu. Hlavně že všechno dobře dopadlo a máš doma zdravé mimčo :srdce:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 08:01

@evick2 to mě tam malej brečel celý dvě hodiny, i chlap už se ptal, že nikdo nepřijde, když malej brečí… a když šel někoho najít, tak buď nikdo neměl čas, nebo tam nikdo nebyl!!! :roll: teď zpětně si taky říkám, proč jsem se jí pořád ptala, zda můžu chlapovi zavolat, měla jsem mu zavolat a je to… holt pozdě… byla to pěkná kráva, namyšlená! Ale to byla od tý doby, co jsem se jí jen zeptala na epi, jak kdybych nemohla, nebo nevim, od tý doby jsem u ní byla za hysterku, ale já si nepamatuju, že bych jančila… :nevim:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 04.07.13 08:10

@Macgorka to není o jančení, já jsem byla příkladná, mlčela jsem nehekala, neskučela, neřvala nehádala se s mužem, dělala to co mi řekly, dokonce tam na mě jedna byla koukat jestli jsem neodešla že jsme takový potichu a stejně mě ta můra furt prudila, odsekávala, řekla že příjde za deset minut po 20m jí šel manžel hledat a ona seděla na sesterně pila kafe a měřila si tlak :nevim: prostě koza… a já jsem pořád věřila že to se mnou myslí dobře, že mi pomůže a dostalo se mi vždycky akorát blbých pohledů :roll: Teď mě za chvíli čeká druhý porod a piš si že narazit tam na někoho takovýho tak si něco poslechne i za tuhle blbuňu :cert:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 08:14

@evick2 tak jsme holt narazili na ty strašně příjemný PA. Jestli někdy budu rodit podruhý, tak už se taky nenechám a chlap tam semnou bude od ZAČÁTKU!!!

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 04.07.13 08:17

Tento pristup nekterych porodnic me doslova nasi.. :think:
jak si muzou vůbec dovolit vzit ti telefon jak nejake skolacce?? 8o A co me tam vytaci taky, ty jsi nemela porodni plan, kde mas napsany epidural??Co je ma jako nastvavat??Vzdyt je to ciste tva věc pokud chces něco na bolest-se nestacim divit..
Ja sem v Nemecku a tohle by se tady nestalo proste, doktori v Cr jsou lepsi na prevence tady to odbyvaji, ale jak jde o porody tak v Cr vedou ve spatnem chovani..
Gratulace k malemu :kytka: :kytka: :kytka:
Priste uz vis kam jit a nejit asi ;) ;)

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 08:25

@pomenkova porodní plán jsem neměla, ale na kontrole jsem se jen tak mezi řečí zeptala na epi doktorky a ta řekla, že poku ho budu chtít, tak ho okamžitě dostanu!! a na stránkách ostrovské nemocnice mají napsáno, že je epi zdarma a pokud ho chci, tak ho dostanu!! Tak buď sestra šetřila, nebo nevim… přitom ve varský nemocnici ho dávají automaticky, prý proč by měla ženská v dnešní době trpět bolestma… :nevim: jinak děkuji za malého :kytka:

 
janina3110
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 04.07.13 08:32

No teda co to bylo za porodnici :| Já se tohodle bojim jak čert kříže v nemocnici u nás je zase dost prudivá gyndařka, co neumí zavést bez poraněnní ani zrcátko, tak mám strach, abych jí nevychytala k porodu. Jinak gratulace k malému, rozplývajícímu se chlapovi. Hlavně, že jste zdraví. :kytka:

 
Anamor28
Stálice 78 příspěvků 04.07.13 08:35

Hezky denicek :-).presne jak jsi my to vypravela.ja v Ostrove taky chtela epidural a pozde urcite nebylo chtela jsem ho uz od zacatku :-).PA rikala to uz vydrzite :-D.pri druhem porodu se to opakovalo a ja tise trpela :-D. pritele jsem tam mela :-D.

 
Shykaaass  04.07.13 08:58

Ráda čtu o porodech, ale tohle jsem ani nedočetla - natolik mě otrávil Tvůj styl psaní, že jsem kus deníčku vynechala, a raději si rovnou přečetla jen konec.

Máš příšerný slovník a ani jedna věta ve mně nedokázala probudit stopu dojetí. Cítím z toho jakousi cizost, a Tvůj vlastní odstup - jako bys popisovala nákup v samoobsluze. A výrazy jako „gyndovi“, „gyndooddělení“ - jsou natolik šílené, příšerné, (především v českém jazyce ani neexistují), že naprosto věřím tomu, že už jen kvůli nim spoustu lidí Tvůj deníček odradil.
Každopádně gratuluji k narození zdravého děťátka, a k tomu, že jsi porod ve zdraví zvládla.

 
anake
Ukecaná baba ;) 1572 příspěvků 2 inzeráty 04.07.13 09:33

Nikdy na žádný deníček nereaguji (pouze si pročítám), ale upřímně: zde si reakci neodpustím!!! Milá Anonymko/Shykaaass (nic trapnějšího, než kritický anonym taky zase upřímně neznám já! )…
buď tolerantní a pokud to nedokážeš (v každém normálním člověku je vůle a pochopení :pankac: ), tak nekomentuj deníčky maminek!!!

Myslím, že je na každé mamince jakým způsobem pojme svůj deníček a já jsem po delší době naopak ráda, že formátová stránka výše sděleného textu je takovým oživením oproti,,standar­tním" deníčkům :-)
Prostě vše je popsané jako čerstvá zkušenost, momentální pocity a dojmy… a kdybych to psala já a popisovala přístup sestry, která je asi z jiné planety ( hned po porodu by na stole u řid. nemocnice byla písemná stížnost snad…), tak se neubráním ani vulgarismu vůči její osobě…

Mamince gratuluji ke zdravému miminku a klobouk dolů, že zvládla (psychicky) pod takovým přístupem,,Ne­profesionálky" vůbec porodit :)
Já jsem v očekávání taky nyní (první dítko) a z něčeho takového mám chornický strach už teď, tak si říkám,,díkybohu za Jablonec nad Nisou, kde se pějou jen a jen chvály :) ).

Lucie

 
Leila90
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 04.07.13 09:46

Hodně jsem se pobavila, super :-) A taky budu prožívat porod stejně jako ty jak tak koukám, taky jsem nervák a hlavu si z porodu vůbec nedělám, naopak se těším :D Gratulace k Dominičkovi a chválím deníček, úžasnej :) :palec: :potlesk: :kytka:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 04.07.13 10:04

Moc hezký deníček :D Nechápu proč jsi hned nemohla zavolat chlapovi :,(
A jak píšeš že si ten den naprosto pamatuješ tak vím o čem píšeš. Také to víme úplně přesně :mrgreen:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 11:05

Shykaaas -když tě můj deníček nezajímá, tak sem nelez a nečti ho!

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 11:05

@anake Děkuji za podporu :palec:

 
Mišanila  04.07.13 12:20

Tak hlavně, že to máš za sebou no…
A napsala jsi jim stížnost na tu sestru a její chování? Napiš jim to do mailu klidně i 7 měsíců poté. Pokud nevíš jméno, tak datum a směnu se kterou jsi rodila. Pokud si rodičky nebudou stěžovat a tiše trpět takový chování, tak se nic nezmění a odnosu to zas další chudinky.
Do takové proodnice bych už podruhé nevstoupila, chování a přístup děsnej…

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 04.07.13 12:46

@Macgorka aha tak to jo, ale nějak to nevychází k datu porodu. to bys byla těhotná 10měsíců?? ale to je jedno, at malinkej zlobí míň jak ten náš a dělá samou radost :srdce:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.07.13 13:05

Smutný, že tam nebyl. stěžovala bych si. takové věci se neopakují :,(

 
nepřihlášenná  04.07.13 14:06

Ahoj,
gratuluji ke krásnému chlapečkovi a nedá mi se nezeptat, protože jsem také rodila obě dcery v Ostrově. U obou jsem rodila ve večerních hodinách a pokaždé jsem měla "štěstí " na stejnou PA Naďu. Celkově na Ostrovskou porodnici vzpomínám ráda, přístup všech, ať už na gyn. oddělení, tak následně i na šestinedělí byl úžasný. Chovali se nejenom ke mě opravdu hezky, ale pravdou je, že jsem něměla úplně porod podle mých představ právě díky PA Nadě, která jako jediná byla opravdu na ránu. U první dcery v roce 2009, kdy mi oznámila, že nemám žádné bolesti, protože je monitor nevím proč neukazoval jako nějak velké, otevřená jsem byla taky málo a že porodím nejdřív tak za 10 hodin jsem chtěla teda už epidural.Po 5 hodinách a takovýchhle vyhlídkách jsem si myslím na něj měla nárok. Nicméně, nepřipadal v úvahu, porod pěkně postupuje, jste prvorodička, to by se nám jenom zpomalilo, nakonec přesvědčovala i manžela, který tam byl celou dobu semnou o tom, aby mi ho rozmluvil a odešla. Za možná půl hodiny jsem posílala manžela aby pro ní došel, že to opravdu už nedám, tak ať mě aspoň prohlédnou. Prohlíželi jsme vás před chvilkou, příjdu za půl hodiny. Chovala a tvářila se na mě jak kdybych byla nějaká histerka, přece je tu ona od toho aby poznala kdy rodím, že jo. Jenomže za půl hodiny jsem už prohlídnout nepotřebovala. Seděla jsem na záchodě a najednou jsem měla strašný nutkání tlačit. No a jak jsem si tak přitlačovala, tak jsem volala na manžela, ať pro ní dojde, že cejtim mezi nohama už hlavičku. Z posledních sil jsem se ještě zvedla ze záchodový mísy, snažila jsem se netlačit a mezi kontrakcema jsem se dopotácela na porodní sál. V tu chvíli, když mi strašně udiveně říkala, že rodím jsem měla sto chutí jí kopnout do úsměvu, měla štěstí, že jsem na to už v tu chvíli neměla sílu. Byla jsem ráda, že jsem dceru porodila za něčí asistence a za porod, který dle jejích 15 hodinových vyhlídek trval jen něco málo přez 6 hodin.
No a u druhýho porodu jsem to měla trochu jinak, porod mi museli vyvolat o 3 týdny dřív a rodila jsem loni v říjnu. Na hekárně jsem byla zhruba od 12 hodin, píchnutá voda, ale šlo to pomalu takže mi dali až kolem 17 hodiny oxytoxin. Během této doby jsem měla úplně úžasnou PA, bohužel si nevzpomenu na jméno, jakmile se vystřídali směny tak mě málem odvezli, když jsem ve dveřích viděla zase mou oblíbenou PA Naďu. Předem jsem věděla, že jí nebudu ničím zbytečně otravovat, protože histerka jsem tady přece jenom já. (a zase jsem jí byla :) o epidurálu ani nemluvím, ani na minutu jsem neuvažovala o tom, že bych ho chtěla i kdybych jim tam měla lézt po stropě. Takže jsem si tam v klidu užívala svých kontrakcí, chvilek kdy jsem byla napojená na monitor který tentokrát ukazoval hodnoty až 193, oproti minulému porodu, kdy byli kontrakce nanejvíš na 90, takže byl předpoklad, že si opravdu bolesti nebudu tentokrát vymýšlet. šla jsem si hopsat na míč, potom mě vyšetřila. Byla jsem na 4 cm.Nic moc to bude až po půlnoci, vyznělo z jejích úst. Protože jsem tam byla jediná, mohla jsem zůstat už na sále, kde jsem si vlezla do sprchy na míč a po 10 minutách říkám manželovi ať pro ní zajde, že už to nedám a že musí něco udělat. Vydupala jsem si prohlídku, kterou mi přišla udělat s očividným nadšením. A ejhle 9 cm.Tak se děte vyčůrat a pomalu si pak můžete začít přitlačovat. No ani sem na záchod nestihla dojít, jen jsem si obešla kozu, přišla kontrakce, tak jsem si přitlačila a držela jsem si hlavičku mezi nohama, volajích na manžela aby pro ní došel, že rodím. Měla čas, místo toho aby počkala na sále když jsem na 9 cm si šla zřejmě dopít kafe a ve spěchu si natahovala rukavice, volala na dětský a já celou tuto dobu měla příkaz netlačit. Přitom dceřina hlavička byla celou dobu už nacpaná v mých porodních cestách. Doběhla sestra z dětskýho, já mohla konečně tlačit a nakonec tím, že dcera byla tak dlouho zaklíněná v mých rodidlech měla dva týdny úplně fialový obličej a s tím byla spojená pak i žloutenka, jak mi vysvětlovala následně paní doktorka. Druhý porod trval od začátku bolestí 4 hodiny jen pro představu.
Moc se omlouvám, za tak rozsáhlí komentář. :)

 
nepřihlášenná  04.07.13 14:07

Ještě mi vypadla otázka :) jakou jsi měla PA jestli budeš vědět jméno?

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 16:41

@kabelitka s chlapem jsme na to hupsli toho 9.2 a o měsíc dýl jsem byla na gyndě a byla jsem skoro v 6 tt. Termín jsem měla mít 17.11… Takže to vychází :D

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 16:42

@Saroya taky ho to mrzí dodnes, i když to nedává najevo. Já to taky pak obrečela, když jsem přišla k sobě… :,(

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 04.07.13 16:47

Nepřihlášená- na jméno si nevzpomenu, bohužel… ale palec nahoru za to, jak jste zvládla oba porody SAMA a nenechala se vytočit :palec: :palec:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 04.07.13 18:52

@Macgorka no ja mela.ms 20.2 - 26.2. ovulaci 5.3 - 4., 5. a 6. byl styk a 19.3 pozitivni test. termin sem mela.27.11. proto mi to nesedi, ze jsem otehotnela o mesic pozdeji a termin mela jen o 10 dni pozdeji. stejny podl ms i utz.

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 04.07.13 19:05

Krásný deníček :srdce:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.07.13 20:30

Teda mám 2 týdny po porodu a z toho čtení je mi úplně úzko a špatně, jakým zacházením jste si prošli. Asi je to Tvé první dítě a netroufla jsi si protestovat. U prvního jsem na tom byla stejně. U druhého už jsem byla sebevědomější a u třetího už jsem stála okamžitě po porodu i u ošetřování dítěte a kecala jim do toho, jako že vit. K v injekci pro malinkého nechci (a taky ho dostal v kapkách). Nechat dítě plakat 2 hodiny je cosi nepředstavitelného, dítko řve, protože chce náruč a prso.

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 04.07.13 21:44

Varska nemocnice, no :-/ podival jak na vraha :-D :-D rozesmala jsi me :-D

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 05.07.13 08:26

@dani24687 Ostrovská, ne? A varská je taky špatná?

Příspěvek upraven 05.07.13 v 08:26

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 05.07.13 12:09

@Alenaxxxx Ano,je to mé první a asi i poslední po tomhle přístupu… Nevím proč jsem neprotestovala, v tu chvíli mi to přišlo, jakože sestra ví, co dělá a tak jí do toho nebudu kecat… :nevim:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 05.07.13 12:10

@dani24687 fakt se na mě malej podíval jak na vraha, jen co mi ho položili na břicho, tak zvedl hlavu, zamračil se a zase hlavu sklonil :lol: :lol:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 05.07.13 12:14

Nevím co si o ostrovské nemocnici myslet…Slyšela jsem na ní jen chválu, i kamarádky byli spokojené, je pravda, že když jsem chodila do nemocnice na ozvy a kontroly, tak se všichni usmívali, byli hodní i na 6 nedělí vše o. k.,ale asi jsem zrovna chytla takovou pindu, která třeba neměla svůj den atd…všechno je mmožné… o varské nemocnici jsem zase slyšela, že přístup u všech hrozný, sály ještě za komunistů atd… tak nevím… :nevim:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 05.07.13 12:53

:srdce:
kde jste rodila? co to bylo za přístup personálu? :x

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 05.07.13 13:20

@Alani jo to je Ostrov? Nevim, co porodnicky, ale hruza to byla :-D

 
MarB
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 08.07.13 17:34

Z takového porodu bych měla trauma asi pěkně dlouho.Jsi dobrá, že jsi byla v klidu.Asi bych jim tam pěkně vyčinila :x
Taky se chci zeptat, kde jsi rodila??
Jinak obdivuji tě za statečnost :)

Příspěvek upraven 08.07.13 v 17:34

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 10.07.13 16:11

@MarB rodila jsem v Ostrově nad ohří a nevím, zda tam půjdu znova :think: jinak já jsem si to v tu chvíli ani nepřipouštěla, brali mě i křížový bolesti, tak jsem měla jiné myšlenky… :lol: ale zrovna nerodit, tak jí vyhodim z okna, krávu… :pocitac:

 
MarB
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 10.07.13 19:06

@Macgorka :palec:

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 11.07.13 07:58

Krasne. Hned jsem vzpominala, jake to bylo u nas. Ikdyz ta sestra byla fakt hnusna, nakonec vsechno dopre dopadlo a pokud si svojemu chlapovi rekla celej ten zazitek s trochou fantazie si to predstavi a priste bude s tebou.

 
martina2322
Kecalka 120 příspěvků 6 inzerátů 11.07.13 23:30

Moc hezky sepsané, bavilo mě to až do konce a chvílema jsem se zasmála. musíš být správná ženská :palec:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 12.07.13 11:14

@martina2322 Děkuji moc ;)

 
Maui_1316
Kecalka 126 příspěvků 13.07.13 16:10

Ahojky, pěkný deníček, hned se mi vybavil můj den D…Já patřila k těm co necelých 9 měsíců byla naprostá klidná budoucí maminka, vůbec žádné stresy z porodu oproti mým dvoum kamarádkam které byli ve stejném měsíci plus mínus…termín jsem měla 24.12. těsně za polovinou těhotenství jsem se začla otvírat, ale vše bez komplikací…bylo 8.12. kdy mě začlo bolet lehce břicho jako bych to měla dsotat.. proto jsem se vydala na mojí gyndu, tam mi sdělil, že rodím, zavolali mi sanitku, přijela do Porubské porodnice a tam to vše začlo!!!Neskutečný přístup, měla jsem bolesti, sanitaři mě nechali na chodbě, kde čekali PACIENTI NA VYŠETŘENÍ, JÁ NEMOHLA ANI SEDĚT JELIKOŽ SE KONTRAKCE ZVYŠOVALI A bolesti nesnesitelné, sestra vylezla nic..pohoda, zase zalezla ikdyž jsem docela dost řvala, lidi taky kroutili hlavou co to je.. pak jsem teda mohla dovnitř k doktorce, která se chtěla podívat co a jak.. první její věta byla,, to vás jako tak bolí,,? :nevim: :pocitac: :pocitac: co na to říct…po vyšetření mi řekla, že dnes to ještě asi nebude, a chtěla mě poslat domů, ale do ordinace přišla sestra a ta už mi doodila pokoj, tak jsem tedy mohla zůstat…chvála bohu!! Byla jsem tam ve 13h a porodila v 17.00!!Pizda jedna no nic převezli mě na pokoj, položili na postel a odešly pryč, čuměla jsem jak puk a říkala si,, a co jako teď?,, Víte jak..žádný kurz, prvorodička, porod jsem znala jen z filmu, a tak to rozhodně nebylo, přijel naštěstí přítel a já bolesti fakt trpěla a zvonila na sestru, ta přišla a vždy řekla, co potřebujete,, jsem řekla, že mám fakt bolesti, ta mi IRONICKY odpověděla,,a co jste čekala, vždyť rodíte slečinko,,!!!Bylo to opravdu výživné, ještě chci podotknout, že epidurál měl čas na rozhodnutí zda ho budu chtít či ne, pak přišli dr. a začlo to, jelikož jsem měla bolesti zad, tak jsem ani minutu v klidu neležela, bolestmi kopala kolem sbe, propvé v životě jsem myslela že umírám ani jsem si neuvědomovala že rodím, díky bolestem..poprosila jsem o epidurál a dr. mi řekl, že už je pozdě…no děs, dodrapané lehátka, dokopaní doktoři, jedna sestra mi dokonce během porodu řekla,, a dost kurva,, ani to mě nesklidnilo, asi jsem histerčila ale přece nejsem jediná a musí být zvyklí, celé tři roky po porodu jsem nemohla vidět těhulku, hned jsem se rozbrečela i když jsem chtěla vždy dvě děti, po téhle zkušenosti jsem za tři roky na to ani nepomyslela, a nedávno jsem neplánovaně otěhotněla a jsem ve 12tt tak v lednu jdu na to znova a už teď je mi ztoho nedobře…ale jsem poučena, teta má 4 děti a hodně mi radí, oni na sále nic neporadí, třeba jsem netušila, že u porodu máme tlačit jako na velkou a pod…berou to jako na běžícím páse… :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
Macgorka
Kecalka 208 příspěvků 15.07.13 08:05

@Maui_1316 tak to me dost mrzi :,( holt to jsou kravy, ktery asi nikdy nerodili a tak jsme pro ne jen hysterky!! Ja taky nemuzu videt tehotnou a mit druhy? Nikdy!! :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama