Vypadám mladě, ale zažila jsem toho hodně!

Shrnutí mého dosavadního života...

Vypadám mladě, ale zažila jsem toho hodně!

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. Svého nynějšího manžela jsem poznala v 17 letech. Po dvou letech jsem zjistila, že jsem těhotná. Byl to pro mě hrozný šok. Ještě jsem se necítila psychicky zralá na těhotenství. Zvažovala jsem dokonce i možnost potratu. Nakonec jsem se s nově nastalou situací smířila. Začala jsem pozorovat své tělo. Hurá, konečně mám nějaká prsa! Mám je totiž příšerně malá. No, dopadlo to tak, že jsem se vdávala ve 3. měsíci. Měli jsme malou, ale pěknou svatbu v rodinném kruhu. Měla jsem nádhernou kytici a bílé svatební šaty, boty mi půjčila mamčina kamarádka, mám totiž příšerně velkou nohu. :-)

Pak nadešel čas porodu. Jednou v noci jsem myslela, že to jsou poslíčci. Nakonec jsem zjistila, že rodím. Tak jsme honem volali záchranku. Přijeli jsme do porodnice a za 15 minut byl syn na světě. Narodil se v 5:15 na ten čas nikdy nezapomenu. Byl to takový zvláštní pocit, když mi ležel poprvé na hrudi. Dnes jsem šťastná, že ho mám :-) Je teď v pubertálním věku, ale dělá nám jen samou radost :-)

A teď z jiného soudku. Před rokem jsem šla k doktorovi, že mám nějaké zažívací potíže. Tak se na mě podíval a říkal, že se mu vůbec nelíbím a poslal mě na týden do nemocnice v Odrách, ať mi tam udělají všemožná vyšetření. Tak jsem byla na sonu, tam mi zjistili, že trpím meteorismem (nadýmání). Ani jsem nevěděla, že to má takový název. Pak mě poslali na gastro. Tam mi zavedli hadičku s kamerkou přes krk až do dutiny břišní a zkoumali žaludek, jestli je tam vše v pořádku. Myslela, jsem, že se pobliju. Ještě, že jsem musela být nalačno, tak jsem neměla co vyzvrátit. Vyšetření dopadlo dobře. Pak jsem byla vyslána na kolonoskopii. Taky nalačno. Vyfasovala jsem kalhoty s otvorem vzadu. Byly mi velké, tak jsem si je musela přidržovat. Jo a v noci jsem musela vypít 2 litry příšerně chutnajícího roztoku, ať se mi řádně vyprázdní střeva. Ale zpět k vyšetření. Lehla jsem si na bok, dali mi injekci, aby bylo střevo v klidu. Vpustili mi tam vzduch, ať se rozšíří střeva, aby se daly dobře vyšetřit. To bylo dost nepříjemné. Myslela jsem, že prasknu zevnitř a pak opět hadička s kamerkou. Trvalo to nekonečných 17 minut. Zjistili mi hemeroidy. Navíc mi v nemocnici zjistili, že jsem anemická a mám příšerné hodnoty v krvi. Výsledky byly tak hrozné, že mi museli dát dvě transfúze krve. Zavěsili mi tu krev nad hlavu a celou dobu, než to dokapalo, jsem se nemohla hnout z postele. Trvalo to věčnost. Normálně pohled na krev nesnáším, ale tehdy mi to kupodivu nevadilo. Po týdnu jsem se vrátila z nemocnice domů a bylo mi mnohem líp.

Po nějakém čase jsem zažila požár v domě, kde bydlím. Máme tam pronajatý byt. Utíkali jsme oknem ven, protože chodba byla plná kouře a nedalo se tam projít. Při vyskakování z okna jsem si narazila koleno. Šla jsem opět k doktorovi a opět řekl, že se mu nelíbím, vzal mi krev a zjistil, že mám zvýšenou hladinu jaterních testů. Musela jsem opět do nemocnice. Poslali mě na infekční, ať se ty hodnoty sníží. Týden mi dávali kapačky a brali krev, aby zjistili, zda to není infekčního původu. Nebylo.
Tak mě převezli na internu, tam zjistili, že mám zvětšená játra. Udělali mi vyšetření jater a to prokázalo zánět na játrech. Hrozila mi dokonce transplantace. Tak mi udělali biopsii jater. Naštěstí výsledky nebyly tak hrozné, tak se transplantace nekonala. Nyní beru kortikoidy na zánět jater. A za 2 roky snad budu vyléčená. Chodím na pravidelné odběry krve a zatím to vypadá dobře.

A jak to bylo s nohou? Skončilo to operací kolene. Z obvázané nohy mi pak trčel drén a měla jsem i pytlík na moč, protože jsem musela ležet. V noci jsem se bála pohnout :-) Když bylo vše v pořádku, hadičky vyndali a učila jsem se o berlích znovu chodit. Doma jsem měla problém sednout si i na záchod. Ještě, že mám tak skvělého manžela. Jinak nevím, jak bych to vše zvládla. Jo a barák je v pohodě. Majitel vše opravil :-)

Na to, že je mi 33 let vypadám mladě. Aspoň myslím :-) Zažila jsem toho ale hodně. Ale nikdy nepřestanu být optimistka. Život vás může srazit na kolena. Lidi zažívají i horší věci než já. Ale dokud nezmizí naděje na lepší zítřky, pořád je pro co žít :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3376
8.5.21 01:33

No to promiň, já už po přečtení nadpisu deníčku, jsem si tu fotku prohlídla aspoň 6×. Nechybí ti sebevědomí, ale mladě opravdu nevypadáš 8o to si vážně myslíš nebo je to ironie? Teď fakt váhám :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1026
8.5.21 02:06

No přiznám se, že na fotce vidím taky ženu starší vic jak 33 let… možná fotka klame, ale…
K tem životním příhodám, nic zase tak životně balancujiciho jsem se nedocetla.
Ale chápu, ze každý a hlavně autor článku to muže vidět jinak :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1153
8.5.21 05:59

8o asi nechápu co tím chtěl autor říct.. za mě zbytečný deníček.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1275
8.5.21 07:05

No dle mě vypadáš na svůj věk, možná bych ti tipla podle fotky i o pár let vic :nevim: a to čím jsi prošla… Já myslím, že valná většina třicátníka a třicátníci za sebou má taky zdravotní komplikace a mnohokrát i horší než pár nepříjemných vyšetření a špatně játra(což si myslím že zrovna játra se dají ovlivnit životosprávou a životním stylem ať už k lepšímu či horšímu)

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
8.5.21 08:00

@Nell2 Všichni mi říkají, že vypadám mladě. Teď váhám, jestli to mysleli vážně. Díky za názor.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
8.5.21 08:02

@Dara90 je to můj první deníček. Myslela jsem, že to někoho povzbudí.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
8.5.21 09:06

@Mia25 Taky mě překvapilo, že mám zánět na játrech. Mnoho lidí si myslí, že je to způsobeno alkoholem. Já jsem však absolutní abstinent. Bylo to způsobeno dlouhodobým užíváním léků na bolest.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4950
8.5.21 09:09

Zakladatelko,
přeji ti pevné zdraví a ať už ti je lépe.
Ale popravdě a nechci být zlá to co jsi zažila není zas tak nic strašného. Mám kolem sebe lidi, kterým ani nebylo 30 a mají za sebou onkologickou léčbu atd.
Chápu že toho asi může být dle tebe na tebe hodně.
Ale nepřijde mi že bys na svůj věk zažila něco extrémniho na to, abys mohla napsat, že Vás život může srazit na kolena. Tebe na kolena tohle nemohlo srazit. A pokud ano, tak si myslím, že to je rouhání.
Hele na gastroskopii jsem byla od 8 let několikrát kvůli slinivce, jedla léky od dětství na kila, ležela v nemocnici rok co rok, v dospívání jedla zase hormony, na kolonoskopii jsem taky byla, podstoupila jsem 4× IVF, jedla několik let kortikoidy a mám autoimunitni onemocnění, které nejde léčit a další další věci, kvuli kterým jsem u lékaře několikrát do roka. Ale každý den vstanu z postele a za to děkuji. A děkuji za to, že mě onemocnění mě nechá relativne žít normální život. :)
A svůj život beru normálně, jako že jsem zdravý člověk. :)
A popravdě by mě nikdy nenapadlo napsat, jak jsem na tom byla špatně a co jsem na svůj věk zažila (jsem mladší jak ty). :mrgreen: Oproti jiným jsem nezažila nic.
Nemyslím to zle, ale tohle by bylo prostě rouhání. Jsou tu holky co nemohou mít vůbec deti, co bojují s rakovinou, co mají těžce postižené dítě atd. Ty mají právo na takový deníček, jelikož každý den bojují a doufají v lepší zítřky.
Nechci být zlá, ale chci abys na to koukla z druhé strany a fakt kriticky.
Máš zdravého syna, máš manžela, máš kde bydlet, co jíst a tvůj zdravotní stav mi nepřijde vážný. Možná jsi trochu sebelitujici bebínek, nebo to dělají s tebou ty kortikoidy, ale fakt nic strašného ti není.
Píši ti to z důvodu ne abych tě naštvala, ale abys na věc koukla z druhého úhlu pohledu.
A je super, že jsi se sebou spokojená. Tak to má být. Ale popravdě, 33 není žádný věk. Jsi mladá holka, takže tohle psát je docela úsměvné. :mrgreen: A zvolila jsi asi špatnou fotku, jelikož na fotce nevypadá jako třeba na 25 let. :mrgreen: Ale tak jak píši, může to být fotkou atd. Ale slovo vypadám dobře si představuji jinak. :lol:
Nemyslím si, že tvůj deníček někoho povzbudí. Ba naopak. Asi to spíš lidi nadzvedne. Alespoň na mě tvůj deníček působil jako červená na býka. :nevim:

Příspěvek upraven 08.05.21 v 09:15

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
8.5.21 09:42

@darja.8 neřeš komentáře a stůj si za svým. Deníček mi přijde v pohodě. Nechápu moc tu kritiku. :think: A mladě tedy vypadáš :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2023
8.5.21 11:36

Jako ano, souhlasím s komentáři, že ve třiatřiceti toho člověk mohl zažít i víc, ale na druhou stranu vůbec nechci snižovat vše, co jsi zažila Ty. Pokud člověk nějakou dobu žil „bez starostí“ a „problémů“, tak takovéhle zážitky ho samozřejmě překvapí, a to ne v tom dobrém slova smyslu. Takže to, že někdo měl horší život neznamená, že toho na Tebe nebylo moc. Proto hlavně přeju, ať je (minimálně) dalších 33 let bez podobných překvapení a příhod :kytka: a hlavně, ať máš zdraví v pořádku! O diagnóze i léčbě píšeš v pár větách, ale je mi jasné, že za nimi stálo mnoho měsíců obav, strachu a nejistoty, což člověku na klidu nepřidá a obrazně i doslova mu to roky ubírá. Na fotce vypadáš dobře ;). Jestli je tohle Tvůj první deníček, i když by to třeba ještě chtělo učesat, napsala jsi to moc hezky. Z negativních příspěvků si nic nedělej :).

 • Zmínit
 • Nahlásit
29248
8.5.21 16:48

Teda upřímně o mládí mám jinou představu. Zrovna třeba kolonoskopii a gastroskopii jsem absolvovala několikrát. bohužel i mé v té době neplnoleté dcery, taky to zvládly. Moc tenhle deníček nechápu, nebo za to jsou odměny?

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
8.5.21 17:47

@vokishka o žádných odměnách nic nevím

 • Zmínit
 • Nahlásit
29248
8.5.21 17:58

@darja.8 kdyby to bylo napsané bez nějakého chlubení, jen normálně popsané, jaké jsi měla problémy, bez drama napsané, jaké jsi měla vyšetření a k tomu třeba kdo si to zažil, máte ještě problémy, co jste dělali… tak to mohla být přínosná diskuse. Takhle to vypadá jako slohovka ze základky.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4063
8.5.21 20:01

Aha :mrgreen: boze

 • Zmínit
 • Nahlásit
2802
9.5.21 08:38

No teda dámy, jsem fakt konsternovaná za ty komentáře. Deníček snad vždycky sloužil k tomu se vypsat a možná někoho povzbudit, ale že vy do tech lidi co ho nenapíšou jak ordinaci v růžové zahradě budete ještě kopat to jsem fakt nečekala. :nevim:

Zakladatelko, nic si z nich nedělej. Ja třeba nezažila nic z toho co ty a vlastně mě nikdy nic moc zdravotního netrápilo, doktory snaším špatně takze být ve tve situaci asi se budu hroutit. Jsem moc rada ze i přes to jsi pozitivně naladěná :palec: očividně oproti těm holek co si tu pak musí léčit své mindraky jsi na tom daleko lépe :lol:

Co se vzhledu týče fotky opravdu můžou zkreslovat. Mam fotku pred 2 roky a znama mi říká ze tam mi muselo být snad 15 😃 a přitom je mi 31. Myslím že lidi z reálu te fakt ohodnoti přesněji nez lidi na netu. :palec: měj se krásně a brzy se uzdrav.

 • Zmínit
 • Nahlásit
26
9.5.21 10:28

Ahoj,
i mně přijde deníček v pohodě. Díky za sdílení Tvých životních zkušeností a přeji dobré zdraví.
:mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
9.5.21 18:22

@zeme Díky:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
9.5.21 18:23

@chivavinka Díky moc:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
21227
9.5.21 19:14

Twl :lol: tak tohle je hardcore :lol: piš dál, takhle jsem se dlouho nezasmála :palec: mmch na první dobrou jsem myslela, že na fotce je tvoje máma se svým otcem.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
10.5.21 08:50

@terien To je vtipný mě zs lidi říka jí, že jsme jako otec se dcerou:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
21227
10.5.21 10:00

@darja.8 no vždyť jo, akorát ta „dcera“ vypadá tak o generaci starší než si ty myslíš

 • Zmínit
 • Nahlásit
16
10.5.21 12:24

Darjo, držím moc pěsti. Tu kritiku si neber osobně. Prostě není normální napsat pod otevřený osobní deník tak zraňující věci. A ani trochu to nevypovídá o Tobě, ale o těch kritizujících. Každý, kdo dokáže takto anonymně zraňovat, má svůj vlastní problém, který takto nevědomě řeší. Někoho ponížit je docela primitivní, ale efektivní způsob, jak se cítit lépe.
Tvůj deník prostě jen stručně popisuje špatné věci, které tě potkali - a já osobně naprosto důvěřuji Tvému prožívání, že toho bylo až moc… Nemusíš prožít nejhorší věci na světě, aby to bylo až moc…
Fotka je nekvalitní, ale mladě a sympaticky vypadáte oba dva.
A co se týče kvality psaní, ty nekandiduješ na magneziu literu, ani to o sobě netvrdíš, ale píšeš svůj osobní deník, kterým si možná chtěla povzbudit… A nevidím v kvalitě problém.
Držím moc pěsti, Darjo! A neztrácej o lidech naději, když by si to přečetla lidem kolem, i ukázala fotku, dají Ti automaticky podporu… Jenom anonymita na internetu z lidí na chvíli vytahuje to horší.

 • Zmínit
 • Nahlásit
827
10.5.21 19:13

Jak jsi psala, lidi zažívají i horší věci. To co jsi popsala, tak se mi nezdá nic hrozného. A fotku bych sem asi nedávala. Myslela jsem si, že to jsi ty s tátou. Vypadá jako ten náš, kterému bude 60. Podle popisu jsi sebevědomá. Tobě bych dle fotky tipla 35+. :think: :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2023
10.5.21 19:40

Jako upřímně… deníček jsem sice četla před pár dny a už si ho tolik nepamatuji, ale jen diagnóza, kdy by mi hrozila transplantace, nebo požár, při kterém musím skákat z okna a pochroumám si nohu, to Vám nepřijde jako hrozné zážitky?? Jistě, lidé toho ve 33 mohou prožít i víc, ale já bych tedy nechtěla zažít ani tohle ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
10.5.21 19:52

@Mgree no je mu 45

 • Zmínit
 • Nahlásit
18
10.5.21 20:45

Přeju hodně štěstí a hlavně ať ta játra ti dopadnou dobře. Na fotce na mě působíš optimisticky a mladistvě. Na živo to asi bude víc patrné, protože z fotky spíš jen odhaduji, že máš velmi drobnou, dívčí postavu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
11.5.21 07:36

@agirt Díky:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2108
11.5.21 12:03

@terien když se chodilo pro takt a empatii, tak jsi zjevně chyběla. :P

 • Zmínit
 • Nahlásit
2108
11.5.21 12:06

Moc mě mrzí, jak se EMIMINO proměnilo, dřív tu bývaly slušné a milé komentáře. Holt ne všichni lidé jsou natolik inteligentní, aby ti svými slovy zbytečně neublížovali.
Za mě vypadáš mladě a děkuju za deníček, je moc fajn se vypsat.
Ať jsi zdravá a v pořádku už :wink: 🌷

 • Zmínit
 • Nahlásit
21227
11.5.21 13:03
 • Zmínit
 • Nahlásit
28
11.5.21 17:47

@Petullka82 Díky

 • Zmínit
 • Nahlásit
11.5.21 19:03

cool!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: maminko super pribeh fakt proziti co ti sis zazila..to je fakt ja asi budu brecet…jsem cita no :oops: ;) ;) :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: kazdopadne moc me dojal vas pribeh a ste statecna!!! moc lasky vam :srdce: :srdce: :* :* :* :*

 • Zmínit
 • Nahlásit
11.5.21 20:25

rew

J

Příspěvek upraven 12.05.21 v 10:22

 • Zmínit
 • Nahlásit
334
12.5.21 09:08

Úplně na pohodu deníček. Pro někoho možná banalita, ale pokud má někdo potřebu něco napsat, tak tady pro to místo je, si já myslím. Někomu se líbí, někomu ne. Sto lidí, sto chutí. Každý deníček si zaslouží vážnost, protože jít s kůží na trh, to ne každý dá. A pokud má někdo potřebu napsat třeba jen to, jak šel ráno koupit oproti do krámu čerstvé pečivo, jeho věc.
A člověk je mladý natolik, na kolik se cítí. Přeji pevné zdraví, a tím pádem,,mládnutí" jedna radost.

Příspěvek upraven 12.05.21 v 09:09

 • Zmínit
 • Nahlásit
7401
12.5.21 15:05

Ahoj autorko,
popisuješ vlastně jen úsek svého života, který v Tobě z nějakého důvodu rezonuje. Každému jsou jeho vlastní starosti nejbližší, vždy můžeme najít člověka, k němuž byl osud milostivější i krutější, ale skutečnou váhu neseme v těch našich vlastních životech.
Líbí se mi, že jsi o tom dokázala napsat deníček. Je na každém, zda si ho přečte nebo ne. Já ho četl a dokáži si představit, že jsi prožívala chvíle strachu, určitým způsobem i pocity třeba až ponížení při některých vyšetřeních, ale i to někdy k životu patří. A když to zvládneme, býváme silnější.
A to cítím z tebe. Nesložila ses, jsi silnější. A taková budeš i poté, co si přečteš některé z komentářů a původní smutek proměníš ve vlastní sílu.
Ať ti život dá hodně radosti!

 • Zmínit
 • Nahlásit
836
13.5.21 19:04

Držím palce, at tě už nic netrápí.

Jasný, jsou lidi, co zažijí proti tobě peklo a taky ty, co ani část věcí. Nechápu ty zlý komentáře, ale je to tady na emiminu běžný a nikdy bych nic osobního nepsala, jedině jako anonym, nikdy bych sem nedala fotku atd. Je to tu fakt promořený divnými lidi.

Hodně štěstí :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3387
14.5.21 13:27

Zažila jsi hodně?
Asi chybí kus deníčku neb já myslím žes neprožila ještě téměř nic…
prakticky běžné věci…

 • Zmínit
 • Nahlásit
3387
14.5.21 13:31

Mládě nevypadáš a zažila jsi prakticky běžné věci… :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1266
14.5.21 14:54

@azaleila vidím, že ty jsi velice mladá a empaticka osoba :kytka: a jistě vypadáš jako drtivá většina emimina o 10 let mladší :*

Autorko hodně štěstí do budoucna, ať tyto opravdu nepěkné příspěvky jsou to poslední a ať už tě nic dalšího nepotká.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3387
14.5.21 16:30

@thalasan ne to fakt ne… střední věk a mladší nevypadám… a se zbytečným fňukáním též nesoucítím :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
14.5.21 17:46

Nic ve zlém, ale při pohledu na fotku jsem ti tipovala kolem padesáti a přítel to samé. A co se týče tvého života, tak bych řekla, že je celkem běžný, rozhodně bych neříkala že si toho zažila hodně, máš normální život s běžnými problémy. Každopádně za mě je to deníček o ničem.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
14.5.21 18:59

@Talosia Kolem 50!? Je mi 33 a není to přítel ale manžel a je mu 45! Sorry na fotkách vypadám hrozně.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3387
14.5.21 19:23

Není celý tenhle deníček nakonec výsměch? Nebo nepovedená recese?

 • Zmínit
 • Nahlásit
28
15.5.21 07:53

@azaleila ne to opravdu není

 • Zmínit
 • Nahlásit
21265
21.5.21 17:11

Tady na emiminu vypadá každá mladší minimálně o pět let, nicméně jsem myslela, že ti je kolem čtyřiceti.
Jinak přeji hodně zdraví.

 • Zmínit
 • Nahlásit
978
23.5.21 14:57

Ja se omlouvam, ale taky si nemyslim, ze vypadas nejak mlade.. mam mnoho kamaradek tveho veku a vypadaji mladeji a presto jim to nikdo nijak zvlast nerika :nevim:
kazdopadne preju hodne zdravi :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3631
26.5.21 06:09

Tak už máme všichni přehled kdo kdy kolikrát byl na jaké hadici. To není soutež roku, to je o životě jednoho člověka, který se vám snaží něco říct.

 • Zmínit
 • Nahlásit
LvE
333
28.5.21 21:25

Ahoj,
přemýšlela jsem, co jsi tím chtěla říct…je to náhodou dobré, že jsi se sdílela, nechápu komentáře některých konkrétních neempatických lidí, co myslím nezažili taky nic extra, ale kritizovat budou…připadá mi, že jenom hledají chyby :( :( :(
Děkuju ti a přeju lásku a zdraví hlavně :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
31.5.21 08:38

@darja.8 tím přítelem jsem myslela mého přítele, že ti tipoval také kolem 50. A manžel vypadá spíš jak tvůj otec, nežli druh. To nic ve zlém, každý vypadáme nějak, ale osobně bych to nezveřejňovala.

 • Zmínit
 • Nahlásit