O nenarozeném drobečkovi

Prázdná náruč

Chtěla bych se svámi podělit o svůj příběh. O tom, co jsem musela udělat a o čem už rozhodla příroda za mě. Je mi 20 let, život si užívám plnými doušky a přesto mám pocit, že mi něco chybí.

Jsem máma jednoho draka, Dominička (1,5), je to velký živel, miluji ho. V létě jsem hodně marodila, brala jsem chemoterapii na močové cesty, všechna možná léčiva, takže mi selhala antikoncepce. To že jsem těhotná, jsem se dozvěděla začátkem září a věřte mi, že jsem polkla hořkou slinu. Manžel chodí do práce, bydlení máme, ale další dítko neplánujeme. Ne, já přeci nemůžu být těhotná! HCG a i vše tomu ale odpovídalo.

Cestu od doktora jsem probrečela. Bylo mi hrozně. Na jednu stranu jsem si dítě chtěla nechat kvůli představě, že je ve mně malinký tvor, který chce jen žít. Ale na druhou stranu, jsem věděla, že to nezvládnu. Doma jsem vše vylíčila manželovi. Zásadně byl proti tomu, abych si dítě nechala. Plakala jsem ještě víc. Druhý den jsem se sešla s matkou a vše jí vylíčila. Poplakala jsem si a snažila se na to alespoň na okamžik zapomenout. S těžkým srdcem jsem se objednala k dr. na vypsání papírů do nemocnice. V den výkonu mi bylo hrozně. Vstala jsem z postele a ozvalo se slabé křupnutí, najednou bylo kolem mě a na mně spousta krve.

To, co se stalo pak, už vlastně nevím, zpanikařila jsem a omdlela. Po probuzení jsem ležela na lůžku s infuzí a u mě seděl manžel. Plakal, řekl mi, že se den před tím rozmyslel a chtěl, abych si dítě nechala, ale protože jsem s ním nechtěla mluvit, neřekl mi to. Chtěl mi to oznámit dnes ráno a do nemocnice zavolat a vše odvolat. To už jsme plakali oba. Bolest byla veliká. Toho drobečka jsem zabila! Podle výsledků z genetiky, o které jsem si žádala už předtím, by miminko ale nebylo zdravé. Brala jsem tak silné léky, že by mělo nejspíš postižený mozek, a to by mě moc trápilo.

Po 3 dnech mě na mou žádost propustili, ztratila jsem velké množství krve, a tak si mě tam nechali déle. Co bude dál? Kdo ví. Starám se dál o draka Dominika a snažím se nemyslet na to všechno, i když jsem toho stále plná. S manželem jsme se rozhodli, že si druhé dítko pořídíme a oznámíme mé těhotenství jako dárek k Vánocům. A našemu nenarozenému drobečkovi je určitě lépe nahoře. My to víme.

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinetterka
Kelišová 5329 příspěvků 17.10.12 06:16

Kačátko, dost jsi si toho za posledních pár měsíců zažila :(. Moc mě mrzí, že jsi přišla o miminko, ale kdo ví, jestli by po takovém náporu vůbec bylo schopné přežít celé těhotenství, porod… Ztráta miminka v pozdější době by bylo mnohem horší. Nebo případně jeho přežití s poškozením mozku, nebyl by to žádný život ani pro miminko, ani pro tebe s rodinou. Ber to tak, že příroda je moudrá a proto se stalo to, co se stalo :? :hug:
Vím, že je to těžké, ale s druhým miminkem jste doposud nepočítali, tak si dejte čas. Dej se dohromady, srovnej tělo, pročisti se, vydrž minimálně šestinedělí a na další těhotenství nepospíchej. Tvé tělo toho má teďka hodně za sebou, je oslabené, a měla bych strach riskovat další tak rychlé těhotenství. To je pro organismus obrovská zátěž a bála bych se, že by to opět nemuselo dopadnout dobře :?
Užívej si vašeho malého dráčka, a dej si čas. Chápu, že je to těžké, ale jsi mladá maminka a nebylo by dobré, abys riskovala další takovou zátěž, protože bys také potom mohla mít zdravotní problémy celý život. Nejdříve si srovnej zdravíčko :kytka: :kytka: :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.10.12 10:10
:hug:
 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.10.12 11:13

To mě mrzí, at alespon dominiček dělá radost. :hug:

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 17.10.12 11:27

To mě mrzí, přeji hodně štěstí, ať se miminko brzy zadaří a hlavně ať jsi zdravá! :hug:

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 17.10.12 13:12

Tak to mi je moc líto nám se to taky stalo 3.10 jsem byla na revizy. moooc nas to mrzí

 
Alena Z.  17.10.12 14:03

Je to těžké…ale jaký by mělo život, když by bylo nemocné?? :,( Až přijde další mimčo, tak vám to vynahradí :)

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 17.10.12 15:07

Příroda občas zařídí věci za nás,,, :kytka:

 
Meed
Kecalka 167 příspěvků 17.10.12 19:47

„Druhe ditko si poridime a oznamime me tehotenstvi jako darek k Vanocum“ - coze??? Kde se takova ditka porizuji? Myslim, ze by si tam plno snazicich vystalo frontu, aby si taky poridili darek k Vanocum.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 17.10.12 21:09

Já jsem z toho celá nějaká tumpachová :roll: Je mi moc líto co jsi prožila, prožíváš opravdu, ale moc mi to nejde na rozum, omlouvám se…i přes to, že jsi teda byla nebo jsi nemocná, tak se zadařilo a otěhotnila jsi, přes všechny ty léky by nebylo dobré si to nechat, ale vy jste si to nechtěli nechat z jiných důvodů-sociálních? Neuživili by jste další dítko? Rozhodli jste se pro potrat. Nakonec vše příroda zřejmě zařídila sama, věř, že to tak bylo nejlepší pokud by to bylo nemocné vlivem léků co jsi brala. Zřejmě Vás to citově ovlivnilo natolik, že by další dítě nakonec nebyl takový problém jak se zpočátku zdálo, což je dobře, držím pěsti, aby to vyšlo, ale není přece jen brzy? Po potratu a po těch lécích? Asi by jsi to měla prodiskutovat s lékařem jestli je vůbec už vhodná doba. @Meed zřejmě patří mezi ty šťastné páry, kterým jdou děti bez problémů a jak na povel… znám jich hodně takových, řeknou si, že na vánoce budou těhotní a jsou… má to někdo víceméně štěstí, ale já to přeji každému, dítě je dar.

 
Meed
Kecalka 167 příspěvků 17.10.12 22:02

Take znam pary, ktere se rozhodly, ze si „poridi dite“ a ono to vyslo podle planu, preju jim to, ale ocenila bych trochu pokory. Jedno dite nechame utratit, pardon, potratit, pak se potrati samo, tak si na Vanoce poridime dalsi dve carky na testu? Tento zpusob uvazovani mi nesedi, donutilo me to k reakci.

 
smutne.kacatko
Nováček 7 příspěvků 18.10.12 09:50

@Meed Ano, dítě jsem si nechat nechtěla. Ale když jsem ho viděla, došlo mi, že ho chci, ale bohužel mi nepřálo štěstí, co je na tom těžkého k nepochopení?

 
Meed
Kecalka 167 příspěvků 18.10.12 20:24

K nepochopeni je na tom pro me toto: „Ale na druhou stranu, jsem věděla, že to nezvládnu. Doma jsem vše vylíčila manželovi. Zásadně byl proti tomu, abych si dítě nechala“. Tak zasadni rozhodnuti, ze jste kvuli nemu byli rozhodnuti nedat novemu zivotu sanci. A najednou po emocnim vypeti jsou tyto zasadni duvody pryc. A take nerozumim te jistote, ze se vam do Vanoc zadari. Ale preju vam to a take to, abyste uz nikdy nemuseli stat pred rozhodnutim, zda jit na potrat. Dite prece neni neni neco, co se da poridit v okamziku, kdy se nam to hodi.

 
Did
Kecalka 405 příspěvků 18.10.12 21:11

By mne zajímalo, jak se pozná z genetiky postižený mozek…a proč jsi žádala o genetiku, když jsi chtěla jít na potrat? Genetika je drahá záležitost - jen tak pro nic za nic ji nedělají - ani na požádání pokud nemáš dispozici - a určitě ne někomu, kdo plánuje potrat. Něco sis vymyslela - aby se to lépe četlo? Nebo kvůli případným výčitkám? :think:

 
Reyne  18.10.12 21:53

@Did tu genetiku taky nechápu :think: :think: Takže gynekolog současně vypíše papíry na ITP a na genetické vyšetření plodu? :think: :think:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 18.10.12 23:09

Ja myslim, ze v tak ranem stadiu tehotenstvi se ani genetika udelat neda, ne? 8o JInak ta veta - poriddime si dite na VAnoce, to mi prijde jako by to byla nejaka vec, doplnek, proste si to poridime… My teda mame taky vsechny deti hned, jak se nam zachtelo, ale beru to jako obrovsky dar a prijimam to s diky a s pokorou.
Kazdopadne drzim palecky a moc vam preju, at jste spokojeni a stastni! :kytka:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 19.10.12 01:10

Ahojky jen k té genetice.. Brala jsem taky velmi silné léky a po několika dnech zpoždění MS jsem mazala na gyndu, kde jsem se se vším svěřila doktorce. Ta se mě ptala jestli chci aby mi byli zjištěny geneticky zda by případně plod byl zdravý, takže ano genetika se opravdu dělá. ""S manželem jsme se rozhodli, že si druhé dítko pořídíme a oznámíme mé těhotenství jako dárek k Vánocům."" To bych brala jako vsuvku nebo možné přání né vidinu budousnosti

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 19.10.12 01:12

@Meed Nikdy nevíš, nazory se mění :palec: Taky jsem si říkala druhé dítě nezvladnu a nakonec jsem změkla když jsem malou viděla na UTZ :mrgreen:

 
Reyne  19.10.12 07:20

@kissi ale autorka deníčku žádala u UPT, proto tam ta genetika je nějaká divná

 
Did
Kecalka 405 příspěvků 19.10.12 08:06

Ale jo, genetika se dělá, ale zde je to prostě nesmysl. Umím si představit, že lékař vyslovil podezření na možné postižení vlivem užívaných léků, ale na skutečné vyšetření se musí provést odběry - buď krev, chor. klky, atd. - lékař to nestřelí od boku. Navíc - zakladatelka šla již z první návštěvy, kde jí těhotenství potvrdili s pláčem a rozhodnutím jít na přerušení /tak kdy předtím si nechala dělat genetiku, kde se prokázalo postižení mozku???/. Pokud by si nechali dělat s manželem genetické testy již dříve kvůli jiným dispozicím v rodině, tak se to pak stejně netýká tohoto konkrétního dítěte, nýbrž genetické výbavy jich dvou. :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama