Sama na miminko

O životě
  • Ally_P
  • 25.08.11

S přítelem jsme se strašně těšili na miminko, bohužel, jen co jsem otěhotněla, jeho zavřeli, dostal 20 měsíců. Celé těhotenství tak prožívám sama, rověž tak budu prožívat i první rok dítěte nejkrásnější okamžiky. Bojuji teď sama se sebou, jak se z toho nezbláznit...

Nikdy jsem žádný deníček na internet nepsala, tohle je můj první.

Jsem teď v situaci, kdy je mi 31 let, jsem v 5. měsíci těhotenství, čekám své první dítě - holčičku. Moc jsme si ji s přítelem přáli. A povedla se nám v podstatě napoprvé :-) Měli jsme hroznou radost, jen co se mi na testíku objevily dvě čárky. Jenže naše radování trvalo zhruba týden, poté mi ho policajti odvezli a zavřeli. Jasně, věděli jsme o tom, že to přijde, ale nechtěli jsme si to připustit, zvlášť ne, že to bude takhle brzo. A za takovou kravinu - opakované řízení bez řidičáku. No, když je někdo nepoučitelý, nedá se s tím nic dělat. To jen na vysvětlení.

Již jsou to 4 měsíce co „sedí“, původně dostal trest „jen“ na 9 měsíců, ale nyní mu ho navýšili na 20, protože se prokázala z kamer ještě jedna jeho další jízda bez řidičáku. Takže jsem si to zrovna včera počítala - ještě 16 měsíců budeme bez „táty“. Na podmínečné propuštění po polovině trestu moc nevěřím.

Pořád se snažím s tím nějak srovnat, nikdy, opravdu nikdy jsem nechtěla být svobodná matka, ponechaná svému osudu. Stále se snažím uklidnit tím, že jsou na tom jiné ženy mnohem hůř než já - partner je opustil, nemá o ně a jejich dítě zájem, partnerovi rodiče od nich také dávají ruce pryč. A navíc třeba mají malý nebo žádný příjem. Hrozně je obdivuji, já jsem vždy byla samostatná a soběstačná, na žádném parnterovi jsem nebyla finančně závislá.

Vždy jsem pracovala, i nyní pracuji, příjem mám celkem slušný, ale i přesto se bojím, jak to finančně zvládnu a co bude dál. Vždy jsem žila od výplaty k výplatě, nemám nic našetřeného. Bydlím v Praze v podnájmu, mám velkého psa, starší auto, které každou chvíli potřebuje nějakou investici a sedačku na splátky. Tu naštěstí už za měsíc doplatím.

Přítel mě tu nechal jak se říká „s holým zadkem“, měl mu vyjít nějaký kšeftík, ale jeho uvěznění to překazilo.

Přemýšlím, kam se vrtnout, poslední dobou se vše kazí, mám na severu Čech byt, který jsem pronajímala, ale nájemník měl problémy s placením, tak se mi ze dne na den odstěhoval, tím pádem ještě ke svému pražskému podnájmu platím náklady za ten severočeský byt, který mě jen stojí peníze a nic teď nepřináší.

Napadla mě i myšlenka, že bych se odstěhovala do mého bytu, stejně jdu za dva měsíce na mateřskou, takže Prahu nebudu potřebovat, náklady tam jsou minimální, cca 3500 Kč měsíčně, zbyde mi pak na živobytí ještě skoro 16 tisíc. Vím, že bych to takto finančně zvládla úplně v pohodě, ale zase, nikoho v tom městě neznám, je to 30 km od mého rodného města (ale pořád blíž než to mám teď).

Říkám si, je to jen dočasné, s malým miminkem mi to bude utíkat, možná si i tam najdu kamarádky, které mají také malé děti a bude mi tam nakonec dobře, než se nám táta vrátí. Vím, že se vrátí, že se hrozně moc milujeme a těšíme se na to, až budeme opravdová rodina. Ale prostě jsem asi srab a nedokážu být tak silná, jak si mé okolí myslí, a je to krok pro mě směrem vzad, do malého města, které je sice hezké, ale kde podle mého nic není… jedná se o Teplice.

Nemáte náhodou některá podobnou zkušenost? Nemám si o tom s kým popovídat. Holky, které partner opustil, si hledají nové „tatínky“, ale to rozhodně není můj případ. Mě prostě žádní chlapi nezajímají. Kromě toho mého.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 25.08.11 07:25

On přítel ten řidičák nikdy neměl, nebo mu ho sebrali a on i přes to jezdil??

Jinak na tvém místě bych se asi odstěhovala do svého bytu. S mimčem peníze lítají, takže každá kačka dobrá.

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 25.08.11 07:53

Nä Tvém místě bych se odstěhovala do toho bytu. Peníze budeš s malým mimčem vždy potřebovat a Kamarádky s kočárkem si taky najdeš a sama nebudeš, budeš mít svoü holčičku:-) Drž se :hug:

 
cica
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 25.08.11 08:02

Taktéž bych šla do bytu, příjem budeš mít víc než slušný, rodinu blízko. Párkrát navštívíš nějaké mateřské centum nebo odchytneš někoho s kočárkem a hned si budeš mít kým popovídat. a pokud budeš vyčerpaná rodina určitě ráda pohlídá nebo ti pomůže a to, že tvůj partner sedí tam nikdo vědět nemusí - lidi jsou zlí

 
Khalmati
Závislačka 3209 příspěvků 25.08.11 08:08

Přesně jak radí holky - taky bych se odstěhovala do tvého bytu - s mimčem čas strašně letí, kamarádky si určitě najdeš (třeba tady přes diskuzi holek z „tvého“ města) :wink:
Situace je to těžká, ale třeba ho opravdu v polovině propustí :hug:
Držím moc palečky a posílám spoustu síly, ať to s dcerkou všechno hezky zvládnete, než se vám táta vrátí :-)

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 25.08.11 08:42

Ahoj,určitě se nastěhuj do svého bytu.Kamarádky si s dětma nejdeš toho se neboj.Tam to spíš zvládneš v pohodě než v Praze v pronájmu.To mi věř.Je to hodně těžké.Kdybych měla svůj byt hned tam utíkám :-) platím v pronájmu strašné peníze,jsem svobodná maminka,ex nepomáhá.
Drž se a neboj vše zmákneš.

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 25.08.11 09:20

Taky si myslím,že by jses měla vrátit do svého bytu.Nemyslím,že jsou Teplice úplně tak malé…jasně,není to Praha,ale určitě si tam s malou najdete spoustu kamarádek a sama určo nebudeš.
Jen mě tak napadá,zkoušela jsi někde zjistit,jestli by nemohl mít zkrácený trest,když čekáte mimi?Někde jsem o tom slyšela,ale nevím :nevim:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 25.08.11 09:31

nějak nechápu, proč jste nemysleli na budoucnost. Píšeš, že s uvězněním jste počítali, přesto jste zkoušeli mimino a zároveň jste neměli peníze. Takže proto se teď v tom plácáš. Já bych se vrátila do bytu. Protože až se tvůj přítel vrátí, rozhodně to nebude jednodušší, než teď. Jako trestaný nebude moct podnikat a potencionálná zaměstnavatelé asi taky nebudou moc nadšení. Takže bude lepší mít minimální náklady.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 25.08.11 10:07

Já bych se přestěhovala do toho bytu, oni se opravdu ty penízky budou hodit. My jsme se stěhovali s manželem když malé byli tři měsíce, nikoho jsem tu neznala, ted se bavím s pár maminkama, ale já nejsem moc společenský typ. Ono to s mimčem opravdu uteče, bude vše náročnější, ale zvládneš to. Někdo hold nemyslí na budoucnost, asi bych na to v takové situaci taky nemyslela.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 25.08.11 10:45

Souhlasím se všemi, zpět do Teplic, to rozhodně není krok zpět, zůstávat za každou cenu v Praze je nesmysl. Teď k tomu vězení Tvého partnera : mého bývalého zavřely taky za něco, za co zavčou jenom opravdové jelito, jako toho Tvého (promiň mi ten výraz)- ten můj pitomec neplatil na své děti. Tvého partnera by mohli teoreticky za 6 měsíců pustit, musí si o to samozřejmě zažádat, když projeví takzvanou účinnou lítost, tzn. u lidí co dluží, že se to třeba snaží splácet a pod. A hlavně je velmi důležité, že se má kam z vězení vrátit - bývalému drželi práci (měl to na 8m, po 4 ho pustili a 4 mu ji drželi a že má kam jít bydlet. U Vás bude hrát velkou roli, že budete mít dítě, oni nedrží táty od rodin a kor tak malych deti zbytečně dlouho, neboj, navíc není místo :-) Pokud má aspoň něco z toho, tak ho pustí, nesmí si to pokazit. Ale pustí ho na podmínku, takže bacha na to. Nic mi do toho není, jsi silná, ale minimálně si s ním promluv, jeho chování bylo maximálně nezodpovědné. Myslet si, že „mě to přece projde, za to se nezavírá“ je nesmysl…Nechal Tě samotnou s miminkem a nechal se (a to je fakt, může si za to jen a jen on sám) zašít. Přeju Ti hodně síly, dá Ti ji miminko :hug:

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 25.08.11 10:53

Ally, neporadím s ekonomickou situací, jen jsem ti musela napsat něco jiného:
víš, jen mě napadlo, když tatínek holčičky přijde o ty první měsíce s ní, určitě ho to bude moc mrzet… asi bych na tvém místě si udělala takový projekt - prostě bych dcerku, až se narodí, KAŽDÝ den vyfotila…a třeba k tomu i napsala krátký popisek, co se ten den dělo, a proč fotíš právě to…a nebo nemusíš vyfotit právě dcerku, vyfotíš prostě to, co se ten den dělo a poznamenáš si to.
Fotky a popisky můžeš svému partnerovi buď posílat nebo schovávat a pak mu z toho udělat krásný dárek… Ale určitě by z toho měl radost, ty bys mu zprostředkovala, co se dělo, když byl pryč a taky budeš mít určitou náplň a zábavu…a taky budeš mít plno krásných fotek :palec:

Takže sice trochu OT, ale musela jsem :-)
Drž se!

 
hodna holka  25.08.11 11:25
  1. pokus se najit najemnika do sveho bytu, dej si inzerat na internetu, stejne tak si muzes najit kamaradky na internetu pro pripad, ze se rozhodnes prestehovat
  1. pokus si sepsat, co vsechno budes potebovat, pripadne kde to muzes sehnat levne (second hand, pleny v akci, pouzite zbozi na internetu) a kolik budes potrebovat penez s mimcem
  1. ikdyby nevyslo propusteni v polovine (verim ze za dobre chovani to vyjde!), utece to jako voda, uvidis…pro tebe to bude zkouska, kolik toho zvladnes a bude to dobre i pro vas vztah do budoucna, nebudes pak histercit z kazde kraviny, na kterou se budes citit sama

drzim palce

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 25.08.11 11:29

Ahojky, nejprve velká gratulace k těhu a také k mimiskovi, které čekáš… A dále, souhlasím s názory i radami, které píši dámy přede mnou, rozhodně se přestěhuj do svého, máš na to ještě nějakou dobu, než se Ti mimi narodí a když se domluvíš s rodinou, pomůžou Ti aspoň se stěhováním, ne-li se spoustou dalších věcí… Dalším plusem budeš mít to, že když je budeš potřebovat, přece jen 30 kilásků není taková hrůza, jako třebas 100, a přifrčí v krátké době… pak také si myslím, že budou i Tví rodiče rádi, že mají dceru i vnučku tak blízko. Za další, ušetříš na nájmu a budeš postupně prašulky cpát do svého vlastního bydlení, ve kterém buď zůstanete nebo jednou třebas přenecháš dceři… bude apoň trošku zajištěná… Seznámíš se kdekoliv, třebas i v poradně nebo v parku, stačí potkat vozidlo „K“ a hodit řeč :-) , a to si myslím, že není až tak těžké. A neboj, přítel se vrátí ani nebudeš vědět, jak rychle ten čas utekl, jen jej případně přečkáte bez něj… Nápad s fotkami, uvedený v předchozím komentáři není špatný, určo být Tebou, nad ním přemýšlím… A určo si myslím, že si také nějakou zábavu najdeš… Držím pěsti, aby štěstí bylo na vaší straně a vy všichni byli v krátké době spolu a prožívali spoustu krásných chvil. :kytka:

 
Jenika  25.08.11 11:41

Já nechápu jedno, že když někdo někoho usmrtí autem, i pod vlivem alkoholu vyvázne třeba jenom s podmínkou a přítel dostane natvrdo 20 měsíců za to, že jede s autem bez řidičáku, i když opakovaně. To mi hlava nebere.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.08.11 13:14

hmm, co k tomu dodat, za blbost se platí a vy zaplatíte velkou daň. Přítel příjde o první chvilky života svého dítěte a ty budeš na vše sama :-?
Snad vás tato životní situace poučí. Myslím si že jste dost nezodpovědní, oba dva.
Na tvém místě bych upalovala do svého bytu až by se mi za patama prášilo.

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 25.08.11 13:40

ahojky, šla bych do toho bytu a počkala na přítele, jestli dobře počítám, je 5 měsíců zavřený a trest byl 20? to znamená, že za 5 měsíců požádá písemně o podmínečné propuštění, ve kterém požádá o podmínečné propuštění, že trest byl dostačující, nehledě na to, že má miminko a nezaopatřenou družku, o které se hodlá starat, a ty bys mu mezitím mohla sehnat domluvit nebo sehnat práci, kterou zmíní v té žádosti o podmínečné propuštění, také se k této žádosti doloží slib, že bude žít řádným životem, vyhýbat se trestné činnosti, jelikož teď se velmi poučil atd..
vyšlo to jiným, vyjde ti to taky neboj, DRŽÍM PALCE :palec:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 25.08.11 16:43

Este mozes skusit kurzy a cvicenia pre tehotnych, tam mas velku sansu najst si dalsie tehulky, plus k tomu, to ta zamestna, a cas proleti rychleji.

 
Kamilka.Kamí
Kelišová 6453 příspěvků 25.08.11 18:31

Souhlasim s estrea. od tveho pritele naprosta nezodpovednost. nemuzete se tudiz divit, ze to dopadlo takhle. jezdit bez ridicaku je teda podle me proti zdravemu rozumu.

I tak preji aby se vse vyresilo a aby miminko bylo zdrave.

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 25.08.11 20:14

ahoj, moje švagrová je na tom stejně akorát že to nebylo za takovou blbost ale za krádež :roll: no dostal 14 měsíců což nechápu jak může za jízdu bez řidičáku dostat 20 8-o navíc ten její sedí už po druhé.. no nebudu komentovat české soudnictví, o to tady nejde. Chci tě povzbudit tím že ona je na tom mnohem hůř… nemá dostudovanou školu, nemá práci, nemá, momentálně než se on vrátí, kde bydlet. Já s přítelem, jejím bratrem, máme miminko a jí na krku :roll: takže to by byl první povzbuzující bod pro tebe :mrgreen: a druhý, nezoufej s tím propuštěním na půlku, je to dost možné, zkoušejte to, zjisti si co se dá, jak se to dělá a jdi do toho, jde o to psát dopisy prezidentovi atd. Musíš tam zmínit že čekáte rodinu, že otce potřebujete a bla bla bla. Nejlepší by asi bylo nechat si alespoň poradit od nějakého dobrého právníka. Tak to by byl bod dvě… no a teď s tím tvým bydlením, asi bych moc neváhala a přestěhovala se, náklady za bydlení mluví za své. Nevím jestli byt v Praze je taky ve vašem vlastnictví, jestli ano, tak pronajmi ten, v Praze to možná bude jednodušší dát byt k pronájmu. Náklady se ti sníží a už tím budeš o něco klidnější. Držím palečky a kdyby jsi chtěla poradit s tím propuštěním na půlku tak mi napiš SZ a já vyzpovídám švagrovou :wink:
Jo a co se týká toho že v Teplicích nemáš známé, tak toho se neboj, s miminkem se brzy s nějakou maminou seznámíš a 30 km od rodného města je co by kamenem dohodil takže i to je obrovské plus pro tebe :wink: :hug:

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 25.08.11 21:22

Ahoj! :kytka: Mrkni na můj profil, jukni do mého posledního deníčku a když budeš chtít, pošli soukromou zprávu! :wink:

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 26.08.11 10:59

Ahojky, já jsem z Teplic a nemyslím si, že by to tu bylo tak strašné:) Do Prahy bych třeba s dítětem nešla ani za nic:) Takže mi klidně napiš SZ, já budu rodit za dva měsíce. Nebo Ti dám ještě jednu variantu, sháníme levnější bydlení, takže mi dej klidně vědět kdyby se Ti z Prahy přeci jen nechtělo, kde ten svůj byt máš, protože mě zajímá :lol:

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 26.08.11 10:59

Ahojky, já jsem z Teplic a nemyslím si, že by to tu bylo tak strašné:) Do Prahy bych třeba s dítětem nešla ani za nic:) Takže mi klidně napiš SZ, já budu rodit za dva měsíce. Nebo Ti dám ještě jednu variantu, sháníme levnější bydlení, takže mi dej klidně vědět kdyby se Ti z Prahy přeci jen nechtělo, kde ten svůj byt máš, protože mě zajímá :lol:

 
SABRIEELKA
Povídálka 16 příspěvků 28.08.11 16:57

ja jsem sve prvni dite taky vychovavala sama pritele zavreli kdyz jsem byla v 7. mesici pustili ho az kdyz mela dcera 9 mesicu byla jsem bez pritele a le bydlela jsem u rodicu strasne mi pomahali a hlavne nebyla jsem na vsechno sama mela jsem okolo sebe lidi kteri me meli radi…da se to zvladnout ale sla bych bydlet k rodicum v tvem pripade :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama