Naše druhé štěstí

Porod

Rozhodla jsem se podělit o to, jak jsme se rozhodli mít rychle po sobě další miminko, sourozence pro našeho Kubíka a jak jsme se stali kompletní rodinou.

Byl podzim roku 2013 a my jsme s hrdostí sledovali, co všechno už umí náš milovaný Kuba a neustále nás vše utvrzovalo v tom, že chceme dítě další a nejlépe co nejdříve, aby měly dětičky mezi sebou malý věkový rozdíl.

Tak jsme začali nenásilně pracovat na dalším miminku. Asi za dva měsíce od snažení se mi nedostavila 2 dny menstruace a já samozřejmě okamžitě nedočkavá udělala těhotenský test. Ten ovšem k mému velkému zklamání neukázal nic. Nechala jsem ho ležet v kuchyni na lince a odešla. Tak snad příště.

Ovšem nedalo mi to a šla jsem se na test podívat znovu, a když jsem si test prohlídla lépe, byla tam vidět slaboučká druhá čárka!:D No takže já okamžitě v euforii začala vymýšlet jméno. :D Kalendář ukazoval 4. 12. a svátek slavila Barbora. No tak to je jasný. Budeme mít Barunku. Manžel za mnou přišel do kuchyně a já mu se slzami v očích vyklopila, že se zadařilo a Kubíček bude mít sestřičku. Absolutně jsem si nepřipouštěla, že by to mohl být zase kluk.

Těhotenství probíhalo ukázkově, všichni jsme se těšili na dalšího člena rodiny, který se měl podle paní doktorky narodit 13. 8. 2014. A jak dny ubíhaly, blížil se těhotenský týden, ve kterém jsme se měli dozvědět, co vlastně čekáme. Jenže náš druhý zázrak se prostě ukázat nechtěl.

Až kolem 28. těhotenského týdne (nejsem si úplně jistá) si tak ležím na lehátku, doktorka dělá ultrazvuk a povídá: „Už znáte pohlaví?“

Já na to: „Né.“

„A chcete ho znát?“

„No ano, samozřejmě.“

„No je to zase KLUK! Z toho už holčičku neuděláme. Všechno je v pořádku.“

V ten moment přišlo lehké zklamání, ale nebylo to nic proti zklamání z reakcí okolí, které bych nejraději vymazala z paměti, ale jaksi to nejde, ani rok po narození syna.

„Ježiš, zase kluk? A jak to neseš?“

Nebo: „Takhle si zasat barák chlapama!“*

Manžel mi říkal, že je rád, že to je zase kluk, že on chtěl vždycky bráchu a Kubík bude mít parťáka.

A tak jsme proplouvali létem, musím uznat, že to bylo celkem náročné, jelikož těhotenství s 1,5letým broučkem není žádný med, ale zase tak hrozné to nebylo.

22. 7. 2014 jsem rozhodla, že přestěhujeme dětskou postýlku do ložnice spolu s dalšími věcmi, abych měla vše při ruce. Dodnes nevím, jestli tahání pár věcí na sebe nezpůsobilo následující průběh.

23. 7. 2014 jsem byla objednaná na klasickou kontrolu po týdnech u své gynekoložky. Od rána jsem cítila lehké bolesti v kříži, které přecházely dopředu do břicha, ale monitor neukázal vůbec nic. Když jsem to říkala doktorce, řekla mi jen, že to jsou pravděpodobně poslíčky a že to bude teď už pořád, dokud neporodím.

Ten den jsem měla sraz ve městě se sestrou, daly jsme si oběd a já ještě řídila auto při cestě domů. Už jsem se ale celkem kroutila těmi bolestmi. Sestra se mě ještě ptala, jestli nemá řídit ona a já frajerka, že ne, že v pohodě. Jela jsem si vyzvednout syna k mamině, která mi ho hlídala a povídám, že se asi něco děje, ale že to určitě není porod. Že si dám vanu a tím to rozeženu.

Jenže ouha. Bolesti začaly přicházet pravidelně v kratším intervalu. V ten moment se mi vybavil minulý porod (mimochodem bezproblémový) a mě zaplavil obrovský strach. Se slzami říkám mamině (připadala jsem si v tu chvíli zase jako její malá holčička): „Mami, já nechci, já se bojím.“

Ta už brečela taky dojetím, protože věděla, že dnes se pravděpodobně stane trojnásobnou babičkou. Na cestě domů už byl manžel, přijel rovnou pro mě a já mu opět se slzami v očích povídám: „Pájo, jedeme.“

„Kam?“

Chudák byl vykulenej, vůbec nevěděl, co se děje.

"Pro Matýska.!

(To jsem zapomněla zmínit, pro našeho druhého miláčka jsme vybrali jméno Matěj.)

Nicméně já si dál trvala na svém, že to třeba porod ještě není. Do porodnice nás vezla moje sestra a celou cestu mě povzbuzovala, že to je super, že za chvíli bude další miminko a jak se na něj těší a že to zvládnu levou zadní. Přijeli jsme na příjem, sestra mě napojila na monitor a povídá: „No vy teda určitě nerodíte, to byste vypadala jinak. A nebo jste výjimka a snášíte to hodně dobře.“

Bolesti jsem měla pořád stejně pravidelné, ale na monitoru se nic extra neukazovalo. Potom přišlo na řadu vyšetření od pana doktora.

„Tak vy myslíte, že rodíte jo? Tak se na to podíváme. No jéje, jste otevřená na 4 cm, jdete rovnou na sál.“

Na porodním sále nás přivítala mladá a hrozně milá porodní asistentka. Hodiny ukazovaly 16 hodin a ona povídá: „V 18 hodin mi končí směna, tak ať to máme do tý doby hotový.“

Já jí nevěřila ani slovo, čekala jsem minimálně 8hodinový porod.

Ona mi říká: „Y co bysme tady s vámi dělali, za dvě hodinky máte miminko u sebe.“

A taky že ano. Kontrakce se začínaly rychle zkracovat a kolem půl sedmé už jsem křičela na manžela, až zazvoní na porodní asistentku, že musím okamžitě tlačit. Myslela jsem, že seskočím z lehátka, bolesti byly s prvním porodem nesrovnatelně horší. Chudák manžel už měl ode mě skoro rozdrcenou ruku a já jen prosila všechny svaté, ať už je to za mnou a byla jsem přesvědčená, že to nepřežiju a rozpůlím se tam.

„Tak maminko, teď až přijde další kontrakce, pořádně zatlačíte!“

„Nééé já nemůžu!“

„Musíte, šup šup!“

Tak jsem se tedy do toho pořádně opřela, najednou obrovská úleva a slyším jenom obrovský křik, který se rozléhal celým pokojem. Pavel položil úlevou hlavu vedle mé a se slzami v očích mi děkoval.

„On je zase tak krásnej. Děkuju, Kačenko.“

A měl pravdu. Náš druhý syn Matěj byl opět pro mě to nejkrásnější miminko. Narodil se nám tedy 23. 7. 2014 s mírami 2730 g a 47 cm.

Mimochodem další dojemný okamžik nastal hned druhý den. To za námi na návštěvu přišel taťka s bráškou, který se hned rozeběhl k Matýskovi a nespustil z něj oči.

Dnes je klukům 1 rok a 3 roky a už teď jsou z nich parťáci. Jsem na ně oba neskutečně pyšná. Ano, umí zazlobit, ale to tak prostě je. Mít děti bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě.

Ve vzduchu u nás visí ještě třetí dítě, ale pokud bude, tak možná někdy za 5 let. A možná taky ne. Už teď jsme kompletní.

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sofie2013
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 4 inzeráty 30.08.15 10:09

Hezký deníček! :) Ať Vám kluci dělají jenom radost. Naší malé je rok a taky už ukecávám manžela na druhé, tak snad se brzo podaří :)

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 30.08.15 11:27

Gratuluji K detickam :kytka:
At jim zdravi slouzi :srdce:
Mame to dost podobne, Taky jsme chteli druhe s malym odstupem s jsou od sebe tedy 19 mesicu :D povedl se nam tedy parecek, ale na tom tak nezalezi, zdravi je dulezitejsi ze :D
Taky jsme to jakoby s tim rozsirovanim rodiny ukoncili, ale jak pises snad treba za tech 5let jeste pridame :D
Treba se vam nakonec ta princezna jeste povede :D ;)

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 12:20

@TCHS Děkuji děkuji…přeju hodně štěstí…někdy..
A víš, že to je to co mi taky vždycky zvedne ze židle…teď to nemyslim přímo na Tebe (neznáme se a vim, že to myslíš dobře), ale kdykoliv se jen zmíním, že možná někdy v budoucnu bude třetí, první co všichni vystřelí je: NO TAK SNAD UŽ TO BUDE TA HOLKA…ne nedoufam, že to bude holka, nejsem blázen, abych se takhle rouhala a už vůbec, abych šla do třetího dítěte jenom kvůli tomu, že chci určitý pohlaví - to mi přijde úplně šílený. Jediný v co doufam je, že pokud nám bude opravdu potřetí dopřáno, tak po každé kontrole u doktorky usliším: VŠECHNO JE V POŘÁDKU, ČEKÁTE ZDRAVÉ MIMINKO.
A pro třetího kluka už mám vybraný i jméno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takže NO STRESS :mavam: :mavam: :mavam:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 30.08.15 12:31

@Katka87 promin,soudila jsem podle sebe, ja bych si tu holcicku pak prala, ale jak jsem i psala, hlavni je to zdravi, to je jasna vec :D
Tak at ti kluci delaji samou radost :srdce:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 12:35

@TCHS Néééé nemáš se za co omlouvat…ono je to prostě asi zakořeněný ve společnosti, že tak nějak automaticky je v rodině kluk a holka…chápu a samozřejmě nebudu lhát, že jsem po holčičce netoužila (ostatně to píšu v deníčku), ale jenom do doby, než jsem poprvé držela druhorozeného v náruči :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Oba jsou moje největší lásky :srdce:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 30.08.15 12:57

@Katka87 to jo, to jak ma clovek toho uzlicka u sebe, je pak jedno co v tech plinkach nosi :lol:
A kluci byvaji Stejne maminciny :lol:
To uz je u nas videt, nas malej tahne vic za mnou a mala za manzelem :D
Jo a nase mala je narozena 18.7.2014 :D

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 13:02

@TCHS No tak je kousíček… :pankac:

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 30.08.15 13:42

Gratuluji k chlapci ;) Já teda nevím, ale mě to nikde zakořeněný nepřijde, že by měl být páreček 8o Vlastně většina holek z okolí má dvě holky nebo dva kluky..řekla bych, že problém je hlavně u tebe, že s tím sama nejsi vyrovnaná a tím pádem tě každá reakce okolí naštve o to víc..Já čekám druhé, pohlaví vědět nechci, k chlapci bych si holčičku přála, ale bude bezva i kluk, takže se raději stejně připravuji na něj. A z okolí mi teda nikdo nepředhazuje nějakou nutnost holky, to je fakt kravina 8)

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 30.08.15 13:50

Moc krásný denicek, moc dobře se to četlo. My máme dvojčata, ještě před nima jsem čekala chlapecka Sebastianka ale ten zemřel ve 27tt. Když jsem čekala dvojcata, tak mi bylo úplně jedno co to bude, mela jsem jen strach o zdraví děti. No a dopadlo to tak ze máme 14mesicni parecek Risu a Vanesku. Děti jsou narozeny 26.6.2014,ma holku i kluka a to mi stačí plus maji děti brasku andilka

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 13:57

@Tapeta zřejmě máš štěstí na okolí…myslím, že nemáš právo soudit, jestli je někdo srovnaný nebo neni, určitě ne podle jednoho deníčku :mavam: Přeji tvému druhému miminku hlavně zdraví :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 30.08.15 15:17

Denicek se mi moc hezky četl..joo, rodit děti je návykové. Tak brzy se tesim na třetí denicek :D ať dělají chlapecci radost.

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 30.08.15 15:36

Jee ja mam mezi klukama stejneh vekovej rozdil taky sem si prala holcicku ale nakonec sem radsi za dva kluky :-) jinak porod sem mela podobnej ale krapet rychlejsi… Za deset minut od prijezdu do porodnice sme meli Matouska u sebe :-) moc gratuluju :-)

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 16:12

@LennaZS Já bych mohla rodit furt :mrgreen: Ale jsem si vědomá, že jsem měla kliku na oba dva porody…no nějak se pořád nemůžu smířit, že to byl poslední porod :think:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 16:12

@mikejla542005 a malej je taky Matěj? Nebo Matyáš?

 
verulicek  30.08.15 17:24

Moc hezký deníček! Krásně se to četlo :kytka: gratulace ke krásné rodince! :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 30.08.15 17:37

@Katka87 @Katka87 a co mám říkat já? :lol: víš, přesně tohle do písmena jsem si taky říkala, že se nemůžu smířit s tím, že to byl poslední porod. A vidíš, necelé tři roky nato přišel manžel zadonit o třetí. To bylo a stále je ale tak zlobivé, že čtvrté by nás zabilo :D

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 30.08.15 22:01

Denicek jsem docetla do momentu zklamani nad pohlavim miminka, dale uz ne… reakce okoli naprosto nechapu, je to rouhacstvi nejvyssiho kalibru a je mi z toho smutno…
Edit: Verim, ze chlapecek bude mit stastny zivot i pres to, ze hned z prvopocatku zklamal sve nejblizsi. Preji mu hodne zdravi :srdce:

Příspěvek upraven 30.08.15 v 22:04

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 30.08.15 22:12

@Rozárka78 Já samozřejmě pro jeho šťastný život udělám všechno na světě. Miluju svoje dva chlapečky a nevyměnila bych je za nic na světě…právě, že já sama ty reakce nechápu.

 
Kaculk
Povídálka 15 příspěvků 30.08.15 23:24
Jeden z mála textů

Takhle dlouhý a bavil mě do konce. Mám od sebe děti taky 2 roky prožívala jsem to na chlup stejně, jen mám druhou holku ale bylo mi to jedno. A přesně takhle jsem před dvěma lety uvažovala, třetí je otevřené, ale spíš už ne. Marušce, mladší jsou 3 roky a my čekáme dvojvaječná dvojčata, tak bacha na to ;) hezky si to užívejte. Ps holku mám takového lumpa, změny si rozhodně přeju kluka/kluky! I syn, je mu 5 a sourozence chce, ale prej maminko hlavně né 2 holky prosím, nebo se zblázním!!! :mrgreen:

 
Kaculk
Povídálka 15 příspěvků 30.08.15 23:29
A klidně mi dejte

Za rouhání se o přání si určitého pohlaví. Samo, změny na prvním místě je zdraví a já miluju obě děti stejně a budu milovat i ty další ať to bude co to bude. Tyhle věci se říkají s nadsázkou.

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 31.08.15 08:05

@Katka87 malej je Matouš :-) Matyáš se mi líbil víc ale jelikož máme kolem sebe Matyášů až moc tak sme dali Matouše :-)

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 31.08.15 10:48

@mikejla542005 no me to vubec nenapadlo dat Matouse a tak moc se mi to libi :srdce: Matejovi rikam stejne Matousi :mrgreen:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 31.08.15 12:58

Hezky denicek. Libil se mi.
O odsuzovani pohlavi vim take sve a reci typu: „Zase holka!“ z duse nenavidim. Mam dve dcery (4,5roku, 1,5roku) a cekame treti miminko. Pohlavi jeste nezname. A zrejme ho ani nikomu krome manzela nereknu. Protoze komentare spise sirsiho okoli, me cas od casu vyvedou z miry, zvlast kdyz je clovek od dane osoby neceka. Manzel i ja jsme spokojeni. Nicmene me cas od casu reci typu chudak manzel vytoci.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 31.08.15 13:32

@luluso Děkuji, děkuji…už jsem si myslela, že jsem blázen…no já zase posloucham, že jsem chudák já… :mrgreen: můžou mi všichni políbit…a jestli bude třetí, tak to taky tak udělam, že to nikomu neřeknu, možná ani manželovi :mrgreen: tak dej pak vědět a hlavně ať je vše ok. Kdy máš termín? :mavam:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 31.08.15 21:33

@Katka87 Termin mam zacatkem ledna. Tedy jsem jiz za polovinou a vse vypada dobre. Lhala bych sama sobe, kdybych nepriznala, ze bych mozna zmenu v pohlavi detatka uvitala, ale rozhodne to nebyl zamer. Miminko je neplanovane, ale chtene.
Clovek se musi obrnit, i kdyz to ne vzdy jde. Hormony take delaji sve. Nekteri lide si nevidi do ust. Opravdu me vytaci ironicke poznamky: To je tatka rad co? Naucila jsem se formulku Co je to za otazku?! A proc by nebyl, kdyz ma doma dve krasne a zdrave holcicky? A mam klid. Ted se chystam na neco podobneho, jen zmenim pocet. Lide jsou ruzni. Nejsem typ, ze bych si nechala do neceho mluvit nebo se nechala okolim vyrazne ovlivnovat, ale nektere komentare proste zamrzi.

 
Bohdanek
Nováček 4 příspěvky 04.09.15 15:57

Take cekam druheho kluka. Jste mne normalne rozbrecela.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 05.09.15 09:51

@Bohdanek Doufam,ze v pozitivnim slova smyslu :) Jsou to milacci…preji hodne zdravi :*

 
Bohdanek
Nováček 4 příspěvky 05.09.15 09:56

@Katka87 :D ano take se tesim az se narodi. Termin je 25.12. :dance:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak nám Jakoubek přišel na svět


Reklama