Naše krásné léto

Rádi s manželem cestujeme, spíme v kempech a užívám si tam tu úžasnou atmosféru.

*

S manželem jsme spolu pět let, máme dvě malé děti starší dceři je 2,5 roku a mladšímu 4 měsíce a každý rok o prázdninách pravidelně jezdíme pod stan, nejraději tedy do Třeboně.

Letos jsme se domluvili, že pojedeme opět, opět bychom rádi do Polska, poprvé jsme tam byli loni a byli jsme unešení.

Blížily se prázdniny, já natěšená začala řešit dovolenou, kdy konečně vyrazíme a pak hlavně kam přesně… jak tak brouzdám po internetu, narazila jsem na střešní autostan, naprosto mě nadchl, byla to ideální alternativa klasického stanu, který letos manžel chtěl nechat doma, protože přeci jen loňská zkušenost s nánosy prachu v kempu zanechaly neúplně dobré vzpomínky. Nadšeně jsem autostan ukázala manželovi a začali jsme hledat, shánět, pročítat a informovat se o tom, jak jsou uživatelé spokojení a jaký typ koupit.

Konečně po dvou týdnech jsme se domluvili a hurá do Prahy. Co vám budu povídat, manželovi je letos padesát a byl nadšený jak desetiletý kluk, očička mu svítily na dálku.

Naše první cesta vedla do Rakouska k jezerům, bylo tam nádherně opravdu ano, jenže jsme nesehnali jediné místo v 15 kempech, tak jsme zaplatili stání na 24 hodin a rozhodili stan, děti unavené, my také. Když už byly děti ve stanu a usínaly, říkám manželovi, že dle rakouských zákonů zde stát nesmíme, sbalili jsme děti, stan a vyrazili směr ČR. Ráno jsme dorazili do ČR a volba byla jasná: náš oblíbený kemp Třeboň. Udělali jsme si krásný výlet přes dva státy, abychom spokojeně zakotvili v Třeboni, kde jsme zůstali tři dny a užívali pohody.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1379
12.9.19 08:43

Jak se ukazuje, všude dobře, doma nejlépe :). A někdy jsou ověřená místa lepší než „experimenty“ :). Důležité je, že jste z fiaska v zahraničí nebyli zklamaní a nakonec si dovolenou užili.

Moji rodičové vždy experimentovali a zažili nějakou vypečenou dovolenou. Jednou se chystali pryč a já se smála, co je čeká tentokrát. Maminka zasvěceně hovořila o tom, že tentokrát to bude ráj, protože si zvolili skvělé místo, stylové ubytování (jakýsi zámeček na hranicích s Rakouskem) apod. Plní entuziasmu odjeli… aby se na konci dne opět vrátili. Majitel zámečku jim jaksi zapomněl říct, že má celou stavbu obehnanou lešením a plachtami, protože probíhaly nějaké stavební práce. Pokoje sice obyvatelné byly, ale zatemněné a nešlo ani otevřít okno…

P. S.: Nevím, co je to autostan, mohu poprosit o nějaké přiblížení? :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Zmínit
12.9.19 11:53

@PenelopaW podle fotek na Google je to stan postavený na střeše auta

  • Nahlásit
  • Zmínit
12.9.19 15:04

Jo, člověk míní, život mění. Ale na takové dovolené se pak nejvíc vzpomíná.
Přiznám se, že já pořád uvažuju o nějakém šnečím bydlení (spíš tedy obytné auto), kočovný život mě vlastně láká, ale pak si vždycky uvědomím, kolik volného času na cesty mám, cenu obytňáku vydělím těmi dny a počtem roků, než by morálně zastaral, tak je to prostě finančně nesmysl…
Takže počkám pět let, než přestanu s prací, a pak…
Moc ale fandím lidem, jako vy, kteří uči takhle odmala děti cestovat, jednou na to budou mít krásné vzpomínky a teď to pro ně je určitě vždy veliké dobrodružství.

  • Nahlásit
  • Zmínit
963
12.9.19 21:31

Nojo, v Rakousku a vubec podobne turisticky oblibenych lokalitach je potreba si misto rezervovat predem. Klasika :nevim:

  • Nahlásit
  • Zmínit
11595
17.9.19 17:35

Pěkný. Konečně po dlouhé době jsou tady deníčky o „něčem“
Sestřenice má takhle v obýváku krásnou fotku s rakouskými Alpami, kde je s dvouletou dcerou v náručí. Na můj komentář, že to je romantika, mi odvětila:„Jo, tohle bylo focený v pět ráno. Poté, co jsme nesehnali ubytko, rozbalili v horách stan a malá prořvala ve stanu celou noc a už jsme teda vstávali“ :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Zmínit

Všechny deníčky uživatele