Tak trochu zamyšlení

Ráda bych v tomto deníčku popsala, jak v poslední době vnímám okolí, nejen okolí, ale chování lidí. Možná se v něm některé poznáte, možná poznáte jiné...

*

Tento deníček jsem se rozhodla napsat, protože už nějaký ten den mám pocit zhnusení, otrávení, zklamání. Za poslední měsíce jsem si všimla zvýšení, urážení, napadání, neurvalého vyjadřování… nejen ve svém okolí, ale hlavně tady na eMiminu. V poslední době mi připadá, že se tu slušnost ukazuje strašně málo, začíná zde chybět empatie, trochu porozumění a hlavně lidskosti. Místo diskuze, kde si pomáháme, se tu strhávají pomalu bitky. Místo rady se pídíte po pravopisných chybách a na každém hledáte sebemenší smítko. Nechápu, co se s vámi děje, dříve to tu takové nebylo, prostě dříve se tu většina opravdu snažila poradit, pomoct a ne odpovědět v „UŽ ZASE…“

Možná by stálo za to si uvědomit, že jednou na té druhé straně můžete být vy, vám se může opravdu něco stát a budete potřebovat poradit. A už jen to, že se na vás určitá část členek sesype jak vosy na med, vás odradí, probudí ve vás pocit obavy a strachu, jaká přijde z druhé strany reakce.

Já sama nejsem dokonalá, ale nepatřím mezi lidi, kteří si permanentně stěžují. Kolik z vás tu založí diskuzi nebo se zapojí do diskuze a místo házení hnoje na svou drahou polovičku ji pochválí? Kolik z vás o svém manželovi, partnerovi hezky píše? Minimum… Výjimky se samozřejmě najdou a za ně jsem strašně vděčná. Máte vůbec potřebu si svého partnera, manžela vážit? Pochválit ho občas? Podle toho, co tu čtu, jsou vlastně z 80 % manželství katastrofa, kdy se cítíte tak nebo onak. Nějak se mi nechce věřit, že takové procento žije nespokojeně.

Umíte si vůbec něčeho vážit? Nebrat vše jako samozřejmost? Já svého manžela denně chválím, říkám mu, jak ho miluji, jak strašně jsem šťastná, že se máme, jak strašně ho miluji a nedovedu si představit, že bych o něm mluvila tak jako velká část z vás. Nějak se pak nedivím, že jsou děti takové, jaké jsou: zlé, vzteklé… Na svých dětech vidím, odraz našeho manželství a na jiných odraz jejich rodičů.

Chtěla bych každou z vás poprosit o zamyšlení nad tím svým přístupem… Jsou zde naprosto příjemné osoby a pak ty druhé. Nějak mi tu přijde víc zlosti, zášti a podlosti, než všeho ostatního, co by se tu tak nějak mělo vyskytovat.

Kdo jste dočetli až sem a nejste rudé vzteky, děkuji, a vy ostatní hurá do mě.

V každém případě vám všem přeji šťastný nový rok 2020.

Adminky všechny vás obdivuji a smekám před vámi.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11808
2.1.20 00:30

Proč má člověk, který chce apelovat na ostatní, aby byli lepší, takovou potřebu kritizovat? Tvůj deníček je kritika od shora až dolů, s vyjímkou pochválení své vlastní osoby a jedné věty o výjimkách. To nevede k zamyšlení nad sebou, opravdu ne. A ještě použiješ frázi „a vy ostatní hurá do mě“, takže se vlastně chceš hádat. To má být o pozitivitě? Myšlenka byla asi na počátku dobrá, ale uchopila jsi to tím nejhorším způsobem. Zkus si nejdříve přečíst pár knih o pozitivní motivaci, zkus si popovídat s osobním koučem a pak to teprve zkus přenášet na ostatní. Vím naprosto přesně, jakým způsobem bude pokračovat diskuze pod tímto deníčkem. Zase se tu bude jen kritizovat a hádat. Přesně podle rčení - kdo seje vítr, sklízí bouři. Ach jo, doufala jsem v pozitivnější začátek roku. Škoda…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 00:40

(Poznámka: Opravdu by Ti autorko přišlo normální, že by člověk měl zakládat diskusi, aby pochválil svého muže? Jako fakt?)

Díky za výchovnou lekci. (Sarcasm included.)

Ale i Ty tu píšeš a stěžuješ si. A zatímco podle Tvého vyhodnocení místních příspěvků je zřejmě 80% manželů hrozných, podle Tvého příspěvku je tu zase hrozná většina uživatelek (těch ostatních je prý „minimum“).

Ale srsly: Přeju Ti, abys byla stále tak šťastná a Tvoje štěstí se odráželo na Tvém muži a dětech. A aby ses nemusela pohybovat v prostředí, kde jsou lidé zlí, žlučovití, nespokojení apod.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8462
2.1.20 00:45

Hurá do mě? Proč?
Mě daleko víc rozmrzela zpráva o vyhořelém pavilonu primátů v Německu. Kvůli blbeckum, co porusily zákaz pouštění lampionu štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
83968
2.1.20 00:46

Zrovna jsem chtěla napsat, jak o svém muži píšu hezky a s láskou. Ale beru to zpět, poněvadž jsem o něm akorát nehezky psala v obezitologické diskuzi, že on furt žere a netloustne.Tak nic.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 00:55

@Anna766 o te diskuzi mi ani nemluv, tam jsme se teda zase predvedly :oops: Zakladatelka chtela jenom vyresit celosvetovou obezitu a zase jsme se tam na ni sesypaly jako vosy :roll: a ty jeste s tim svym manzelem, jeste ze zadneho nemam a nemusi snaset tu mou zlucovitost…

Krasny rok 2020, plnicky lasky, necht kazda z nas alespoň jednou potka duhoveho jednorozce :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4493
2.1.20 01:14

@g.sandova Ja to taky četla, to je hrozný, fakt - a jsem ráda, že jsem ten lampion, kterej jsem chtěla vypustit kvůli dětem, nakonec nestihla koupit… :think: Chudáci zvířátka, zas dojely na zábavu pár bezohlednych blbecku s IQ tykve…

 • Nahlásit
 • Zmínit
4493
2.1.20 01:16

@PaníKadrnožková My mame doma dva, heč, plyšový - ruzovyho a fialovyho :mrgreen: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 07:08

Ahoj autorko,
docela presne jsi vystihla tema, kteremu se take podivuji. Nerozumim, co komu prinese misto rady, pomoci, druheho napadnout nebo shodit.
Na druhou stranu snazim se odnaucit lidi soudit. Poznavam zastupce ruznych rodinnych i socialnich puvodu a nekdy si rikam, ze kdovi, jak bych v jejich roli obstal ja a co bych pouzival jako svuj obranny mechanismus, kdybych vlastne nevyrostl jak princatko v bavlnce…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 07:56

Děkujeme za napomenutí, paní učitelko. Víme, že si ho zasloužíme, a už to nikdy neuděláme. Tak přísaháme.

Jen jsem si zrovna dneska zapomněla doma žákajdu, tak si ji přinesu k zápisu poznámky až v pátek, jo?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1388
2.1.20 08:06

Nepřipadá mi, že by ten jev urážení a kritiky byl z poslední doby, na Emimino jsem zavítala cca před pěti let, zprvu jako host, později čím dál aktivněji, a vidím to zde celou dobu. Na Modrém koníkovi dokonce existuje na toto téma docela smutná diskuse s názvem Nenávidím Emimino. Přesto bych neřekla, že je to v každé diskusi a to je důvod, proč se sem vracím. Narazila jsem tu na několik skvělých lidí, kteří jen nemají potřebu nebo čas psát do každé diskuse, věřím ale, že kdyby napsaly, byly by to komentáře slušné a k věci. V mnoha tématech, kam mnohdy vlezu z nudy či zvědavosti (někteté názvy fungují jako skvělý poutač), narážím na stejné diskutující a někdy proto vím, co čekat, a rovnou odcházím. Jádro pudla je dle mého nejen v anonymitě, ale i velké návštěvnosti webu. Na nějakém zájmovém webu úzkého zaměření se většinou vytříbí menší kolektiv členů, co se vzájemně znají a jsou na stejné vlně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3075
2.1.20 09:05

Koukám dámy ozvaly se ty pravé :lol: já nezakládám diskuzi. Jen jsem napsala do svého deníčku svůj názor :lol: :lol: :lol:.
Koukám stále stejné i s Novým rokem.
O očividně jste absolutně nepochopily oč jde. A já nemám chuť ani čas se tu s vámi dohadovat a vše vysvětlovat jak dětem v první třídě :lol: :lol: :lol: :lol:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11808
2.1.20 09:30

@mofiz ano, z tebe pozitivní přístup jen srší… urážíš, zesměšňuješ, vyvoláváš hádky. Nechtěla jsi proti tomu bojovat? ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1596
2.1.20 09:33

Tak jo… Mám úžasného manžela. Je opravdovou oporou. Chováme se k sobě hezky. Jsem šťastná, že ho mám. Je na něj spolehnutí. Vlastně jsem díky němu lepší člověk. O děti se stará báječně… Víš, myslím si, že ty spokojené to prostě nepíší, protože to nepotřebují řešit. Radu chce spíš ten, kdo má nějaký problém, je zoufalý…
Máš pravdu, spousta lidí tu je plná zášti. Asi jsou nešťastní a tohle je hloupý způsob jejich projevu. A opravdu příspěvky některých uživatelů pravidelně přeskakuji… Víš, ale když tu některá napíše třeba, že jí partner nadává, je ošklivý k dětem, je alkoholik a zrovna je na cestě miminko…To mi fakt dobře nedělá a vlastně to nejsem schopná vůbec pochopit. A tam ty reakce jsou dost pochopitelné…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 09:43

Tak já jsem tě teď zaregistrovala v diskuzi „dárek od miminka“ nebo jak se to jmenovalo a tvoje odpověď fakt empatická a k věci nebyla :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2194
2.1.20 09:55

Mám spokojený vztah. S manželem budeme mít 10 let výročí, tři společné děti, klidný domov. Jde to, ale je fakt, že se o tom prostě diskuse nezakládají..

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 10:48

@Pantalaimon :lol: klasika :mrgreen: :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 10:49

Prostě neber internet plný anonymů tolik vážně a běž ven a mluv s reálnými lidmi :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3515
2.1.20 10:58

@mofiz Koukam, ze z tebe pochopeni a pozitivni energie jenom strika… Jojo, jsou tu prijemne osoby a pak ty druhe, jak jsi psala. Precti si svuj prispevek a pak se zamysli, jestli jsi prijemna nebo ta druha. :mrgreen: Ja vim, zalozila sis denicek a ne diskuzi, ale to je jaksi spojene, denicky bez diskuze zalozit nejde. Nejdriv zjisti fakta a pak si stezuj.
Jinak pravopis opravuji zridka a vzdy jen u neprijemnych lidi a u tebe me teda svrbi prsty, ale ovladnu se. :lol:
Preji pekny den, a pokud sem vypotis nejaky prijemny prispevek, budu mile prekvapena. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 11:16

Hodně štěstí v roce 2020 :lol:
Vidim že na vlně kritiky se jede vesele dál :mrgreen:
Občas se zde taky na něco zeptám a ve většině případů se taky pěkně rozčílím :mrgreen: pak si vzpomenu na dobu kdy jsem neměla internet a taky jsem žila a co víc, rozhodovala jsem se ve všem sama, dle vlastní intuice a vědomostí. Takže nejlepší co můžete udělat, když vás diskuze a podobné weby zvedaj ze židle, jednoduše si deaktivovat účet a začít žít podle sebe :palec: v běžném životě totiž denně nenarazíte na tolik negativců a aroganců jako na fórech a sockách :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 11:37

@mofiz hele, zlato, nejsme v prvni třídě. Myslim, ze vsichni, kdo si ten canc precetly, ho pochopili. Atmosferu delaji lide a kazdy ma zacit u sebe. Jak urcite vis (vzhledem k tve touze poucovat), tak emoce plodi emoce. A je teda snadnější stahnout naladu jinych k sobe dolu, nez se pokouset nekomu pomoci k sobe nahoru.

Nikdy jsem si nevsimla, ze by ses pokusila sirit nejakou extra podporu nebo dobrou naladu, z tohoto zamysleni vyplyva spis opak, tve znechuceni. A co cekas? Ze se tu kazdy chytne za nis a rekne: herrrrgottt, ta baba ma pravdu, musim te hubene urazejici holce rychle poslat trochu podpory…

Ne, chtela jsi na sebe navazat stejne znechucene a na.rane, coz se ti nejak nepodarilo.

Sama za sebe mam rada legraci, takze tam, kde to neublizuje, ji dělám a kolikrat se zasmejeme. Podporu tady davam i dostavam, hodne. Zato obdobne edukativni placanice do vody me jen provokuji…

V novem roce se pokusim si te vice vsimat a koukat se, jake blaho a vybornou naladu tady prikladem siris :lol: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
2.1.20 12:14

@mofiz taky si rikam, ze posledni dobou jde to emimino dohaje. A ty uživatelský? Všimla jsem si, že tady se preferuje jen jeden názor a druhý už je špatný :D nebo taky diskuze kde jsem napsala, ze mame pohodové svátky a že nic nehrotime a hned jsem byla za tu co lze… takže prostě se bere zde jen jeden názor a druhý ne a když ho někdo zimní tak je hned zlo na střeše. Takže úplně vím o čem píšeš. Upřímně já se chodím na emimino už je zasmát a pobavit a důležité věci a pro rady si chodím do jiném portálu, kde jsou uživatelský slušný a ochotný. A ne jak tady…

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 13:08

Bože to byl zase výkřik :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 14:31

@mofiz Máš pravdu, a je to smutné.
Proč vůbec existuje fórum, kde na tvůj problém slyšíš kolikrát akorát - zase další fňukna? Kolikrát až žasnu, kolik je v těch ženách zášti, asi nemají moc šťastné životy, většinou je mi jich až líto. A když už nemají co vytknout, tak pravopis zabere vždy ;)
Většinou si všimni, když začne jedna, pět dalších si kopne taky, je to takový ukázkový jev šikany jako že školy, je lepší se přidat na stranu silných, než slabých, a je fajn své problémy doma vyventilovat urážením nějakého neznámého chudáka z netu. No klasika.
Ale s tím my zřejmě nic neuděláme, ať se tu sežerou navzájem. Hezký nový rok :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14263
2.1.20 15:07

A já píšu pořád, jak mám úžasného muže a jak ho mám ráda a pořád mi to nikdo nevěří :nevim: prej jsem sama, bez chlapa, bez dětí, socka, zahořklá a nešťastná, tak nevím :mrgreen: ale emimi miluju, je tu sranda :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
2.1.20 15:29

@terien tomu se říká závist. Prostě podle nich žádná zenska nemůže mít skvělého chlapa anebo pohodu a klid.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14263
2.1.20 16:08

@Leo44 to není závist, to jen občas někdo nemůže vydýchat, když mu napíšu pravdu :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1388
2.1.20 17:18

@123Soňa Přidávám se - můj muž je báječný a neměnila bych ho, i když si občas vjedeme do vlasů (obrazně, on je nemá :)). Snažím se mu to říkat, protože jeho přístup k rodině neberu za samozřejmý a jelikož se často „při provozu“ zapomíná na ten tmel, co drží pár pohromadě a řeší se jen denní konflikty a nedodělky.

Souhlasím s tím, že kdo je spokojený, zpravidla nemá potřebu zakládat diskusi a hovořit o tom s ostatními. Občas si ale říkám, proč někdo nějakou diskusi zakládá, proč má tu potřebu některé věci sdílet na veřejném webu, když si kolikrát na položené otázky zodpoví již v úvodním příspěvku. A u některých diskusních témat vyloženě doufám, že to jsou trollové, co se sem chodí bavit…

 • Nahlásit
 • Zmínit
56973
2.1.20 18:11

@PaníKadrnožková prej teď frčí jednorožci, co kadí sliz

 • Nahlásit
 • Zmínit
11808
2.1.20 18:24

@Lama Lama vidíš, už i s těma jednorožcema je to na hov… :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
56973
2.1.20 18:36

@PenelopaW zásadní problém je, že emimino není poradna, ale diskuze. Nechodí sem reagovat nestranní odborníci, od kterých se očekává co nejvíce nezaujatý a objektivní pohled na věc a reakce. Ale reagují obvykle lidi, kterých se téma nějak osobně dotýká. Což není až takový problém v situaci, kde někdo chce poradit jakou vybrat mateřskou školku, kočárek, penzion na horách nebo dárek pro svou pětileťačku či knížku pro prababičku. Ale obvzláště v mezilidských vztazích lze čekat, že ta projekce vlastních zkušeností do problematiky sebou nese i spoustu emocí, které si tu člověk obvykle jde odžít.

Co tím chc říct? Že zkrátka je fajn si rozmyslet, co jdu řešit a co od toho očekávám a zda ta komunita tisícovek anonymních uživatelek je tou pravou pro řešení takového problému.
Já třeba mám vývorné zkušenosti s tím se poptat, sehnala jsem skvělé typy na deskovky, dárky, různé aktivity, tvoření s dětma.
Ale vybrečet se tu ohledně trablí s partnerem, na to je lepší pro mne so skočit na skleničku s kámoškou, pokud tady tak spíše ověřená skupina. Jeslti se rozvést nebo ne, to jsem tu fakt neřešila. Ale třeba informace o faktickém fungování společné péče, kterou jsme nakonec dohodli, jsem tu našla. Řešit zdravotní trable bych šla k lékaři, ale pro zkušenosti s konkrétní nemocí bych klidně sem šla. Kdybych si nevděla rady se vzthem, měla problémy s psychikou, volila bych terapeuta, ne diskuzi na emiminu.

Prostě je to diskuze, ne poradna.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3786
2.1.20 20:54

@PenelopaW když se ale podíváš na třeba 10 let staré diskuze, tak ty byly opravdu jiné. Nikdo nenapadal, teď je to většinou hon na zakladatelku. Ale dřív podle mě bylo více těch mimisku a manzu, to už teď vidět není, nebo ne tak často. Jinak celkem souhlasím s denickem, ale asi je nešťastne napsany.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.1.20 20:58

Na můj vkus deníček působí moc důležitě a chytrácky jak kdyby kárala učitelka děti ve škole.. Už jen ten konec hurá do mě, ukazuje, že pisatelka chtěla někoho deníčekem naštvat, tím pádem si protiřečí.. Takže s tím zamyšlení nad sebou opravdu nejlépe začít sama u sebe ;)

Příspěvek upraven 02.01.20 v 20:58

 • Nahlásit
 • Zmínit
784
2.1.20 22:31

Tohle je ale na podobných webech normální, o dobrých věcech se nepíše, není třeba je rozebírat, člověk diskutuje o tom, co ho trápí. A čím dýl nějaké stránky existují a je tam větší a větší počet lidí, vždycky se najde někdo, kdo bude rýpat, provokovat, moralizovat i pomáhat. Jen ti rypalové jsou vidět nějak víc :mrgreen: Žabomyší války jsou všude a v anonymních vodách internetu o to víc. Taky to dělá fakt věk téhle stránky, dřív bylo všechno nové, ted už se opravdu hodně věcí opakuje, ale jen pro ty, co jsou tu dlouho, nováčci to pak popravdě mnohdy pro ně bezdůvodně schytnou, což je škoda. Jinak já mám manžela super, pro nás je dokonalý, krásný děti, i když by je člověk někdy přizabil, tak normálně, jen to tu jako většina jiných nerozebírám. Jediný co chci, at jsme zdraví a v pořádku a to tu psát nemusím :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2469
5.1.20 09:30

@mofiz jsem tu deset let (neskutečné 8o ) a je to tu furt stejné. Prostě emoce cloumají Eminem a proto to tady tak žije. Kdyby tu byly jenom chvalozpěvy, bude tu pusto a prazdno. Chtěla jsi asi napsat pozitivní deníček, ale vylezl z toho deníček plný kritiky a moralizování. A k tvému manželovi: všechny jsme z počátku milovaly, věřily, že je to nadosmrti a o to víc nás některé pak zaskočil ten obrat o 180 stupňů. Přeji ti ať tě partner nikdy nezklame a aby ses tu nikdy nemusela vypisovat z bolesti a zklamání.

Příspěvek upraven 05.01.20 v 09:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
1388
6.1.20 17:30

Eh, tak se mi právě stal podobný zážitek na jiném webu. Vznesla jsem slušný dotaz k věci na ČSFD a jako odpovědi se mi dostalo nesouvisející otázky, kdy jsem ho tam naposled měla…

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele