Jaký bude náš rok 2020?

Má představa o našem novém roce. Co si přeji à la skryté předsevzetí, naše plány, sny, radosti i strasti běžného života.

Jaký bude náš rok 2020?

Každoročně si pročítám horoskopy na celý rok, abych alespoň okrajově věděla, co by nám nový rok mohl přinést. Nejsem naivní, že všechny horoskopy vyjdou, ale občas se opravdu trefí a vyjde vše, tak jak je psáno. Letos jsem to nějak nestihla, tak si budeme držet palce v tom, co bychom rádi dokázali, zvládli.

Začínám novoročním přáním, že letos konečně zhubnu, dám se do pořádku po dětech a budu zase vypadat dobře. Konečně si udělám radost a snad se zadaří a budu moct nosit pěkné šaty, kraťasy trička. Přichází první klopýtnutí při dceřiných narozeninách, kdy jsem se nacpala dortem. No nic jeden den mi přeci nezkazí vidinu toho, co chci dokázat, a pokračuji dál.

Mezitím přichází postupné rozhodnutí, že prodáme náš krásný byt a necháme si postavit dům. Začínáme shánět makléře, snažíme se prodat sami, ale nedaří se. Vybíráme makléřku na doporučení, sjednáváme schůzku a mě čeká úklid roku. Od rána uklízím a uklízím, dvě děti vše z druhé strany hrabou a aktivně objevují všechny zapomenuté hračky. V poledne nastává krize, chce se mi brečet, úklid není nikde vidět, všude okolo mne bordel. Volám manželovi se slzou na kraji a prosím o posunutí schůzky vzápětí se dozvídám, že to opravdu nejde.

Uspávám mladší dítko a chytám mop a běžím vytírat. Hračky naházím do koše na čisté prádlo a strkám do prázdné skříně. Byt připravený a čekám na manžela a makléřku. Přijde, prochází být a suše mi oznamuje, že byt bude fotit jindy. V ten okamžik, kdybych měla v ruce mop, překousnu snad tyč.

Pokračuji ve snaze zhubnout, držím se a blíží se další narozeniny nejstarší dcery, ale tentokrát odolám a sladké si nedám, pak nás čekají první narozeniny syna. Měsíc nato slavím já a to pevně doufám, že budu viditelně štíhlejší.

Momentálně sháníme pozemek, řešíme vnitřní rozložení domu. Byt je v prodeji. Pokud nám to vyjde, čeká nás stěhování do malinkého bytu na nezbytnou dobu. Čeká nás náročné období, ale těšíme se na něj. Cestujeme prstem po mapě a hledáme, kde by se nám mohlo líbit. Chtěli bychom někam k horám, nebo Šumava… Uvidíme, co nám osud přichystá.

V květnu chci s dcerou k zápisu do školky, strašně ráda by tam chodila, zkusíme tedy štěstí a uvidíme. Na jaře bych ráda k moři, nemáme rádi horké rozpálené pláže… V létě se opět vydáme na dovolenou do Rakouska, tentokrát zarezervuji kemp hodně dopředu, abychom nebyli zklamání jako loni. Opět se vrátíme nostalgicky do Třeboně, kde jsem před 6 lety prohlásila, že se do roka rozvedu a budu konečně šťastná a to jsem dokázala a 5 let jsem nejšťastnější ženská pod sluncem.

K podzimu, pokud to vyjde, nastupuje dcerka do školky, už vidím ty potoky slz ani ne tak Amálky jako moje a manžela, že naše holčička už vyrostla a jde sama do školky. Zajdeme se podíváte na Moravu. Přijde pernější období doplnění specifikací ohledně domu, vybrat obklady, umyvadla, krytinu atd. V mezičase roku stále dodržuji s nějakým přešlapem změnu životního stylu, syn sní kvanta písku, ochutná kde co a roste před očima.

Blíží se manželovi narozeniny, tentokrát je slavíme trochu jinak, po pár letech si můžeme dopřát oba dva skleničku vína a dobrou večeři konečně v klidu… děti už jsou zase o píď větší než před rokem. Blíží se závěr roku, nám připravují domek, začíná předvánoční shon a já mohu říct, že jsem skoro štíhlá. A jsem v každém případě šťastná a spokojená. Jsme namáčknutí v pidi bytě, zahrnutí hromadou hraček, které jsem na začátku roku zakázala kupovat, a těšíme se na Vánoce ♥ a na příchod dalšího roku. Snad už v novém domku.

Tak nám, prosím, držte palce

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
19.2.20 05:25

Hm, nuda

 • Zmínit
 • Nahlásit
442
19.2.20 06:18

Plány hezké, ale trochu moc idilka. Máme stavbu domu za sebou a takové lážo plážo, jak si to představujete to opravdu není. Držím palce, ať vše vyjde.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3389
19.2.20 10:30

@Lenis87 děkuji, už mám za sebou stavbu domu svépomocí. Takže tohoto se až tak neobávám :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
TRG
2342
19.2.20 11:25

Edit: Jsem se rozhodla být smířlivější s češtinou. :andel:

Příspěvek upraven 19.02.20 v 12:41

 • Zmínit
 • Nahlásit
1738
19.2.20 11:32

Ne každý má „velké cíle“, mně se to líbí ;). A protože je to všechno splnitelné, přeji, ať se zadaří a představa o budoucnosti se tolik neliší od reality. Někdy stačí těšit se z maličkostí, jako že si člověk na oslavě dá kapku vína ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
21.2.20 07:17

Hezky napsané, přeji ať se zadaří. Něco vyjde a něco ne. Takový je život. A uvidíme na konci roku až se to všechno zrekapituluje, komu co vyšlo a co ne.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 07:18

 • Nahlásit