Reklama

Nemůžu otěhotnět

Snažení
  • emimino
  • 23.06.01

Jak poznat plodné dny, kdy navštívit lékaře, jestliže miminko nepřichází, jaké testy pravděpodobně proděláte a kdo vám může pomoci v případě neplodnosti.

Řada dnešních párů ví, co je to plánované rodičovství a v době, kdy ještě nechtějí mít miminko používají kondom nebo antikoncepci. Řada z nich je ale pak zděšena, že když se rozhodnou, že budou mít miminko, tak to nejde zrovna rychle.
Statistiky uvádějí, že asi každý čtvrtý pár nemůže mít děti ( tedy alespoň ne fyziologickou cestou ). Příčiny bývají různé, někdy jsou to zdravotní problémy u muže, jindy u ženy, popřípadě u obou.
Někdy se však příčina špatně hledá a na vině zpravidla bývá psychický stav partnerů, kteří nemyslí na nic jiného než na miminko a touha po sobě navzájem se náhle mění pouze na touhu po dítěti.

V době, kdy se pár pokouší o dítě, by měl být styk pravidelný - doporučuje se 2× - 3× týdně, v době ovulace je možné i častěji. V té době je totiž nejvyšší pravděpodobnost, že žena otěhotní. Existuje řada metod, jak dobu ovulace stanovit - sledováním bazální teploty, poševního sekretu nebo molekulární struktury slin.
Bazální teplota se měří v pochvě nebo konečníku - teplota se měří po celou dobu menstruačního cyklu - tedy od skončení posledních měsíčku až po začátek dalších a nejlépe se zapisuje do menstruačního kalendáře ( na požádání vám ho dá gynekolog ). V době ovulace je bazální teplota nejvyšší.
Určit dobu ovulace pomocí poševního sekretu znamená po dobu menstruačního cyklu sledovat jeho stav - sekret odebraný z pochvy se dá na palec ruky a ukazováčkem se přitiskne, pak se oba prsty roztáhnou - mimo dobu ovulace se sekret rozpojí, v době ovulace se bude táhnout mezi oběma prsty, dále platí, že v době ovulace je sekret zcela čirý, v době mimo ovulaci mírně zakalený.
Sledování doby ovulace pomocí slin znamená sledovat pomocí zvláštního mikroskopu, jak se mění molekulární struktura slin - v době ovulace má jiné složení než mimo tuto dobu.
Dobu ovulace lze také velmi přesně určit pomocí ultrazvuku- ultrazvukem se sleduje dozrávání vajíčka od počátku cyklu a to zhruba každý 2-3 den, podle dozrávání určí lékař den, kdy nastane ovulace, tedy den, kdy by se pár měl pokusit o miminko. Tato metoda se ale nevyužívá běžně, nejčastěji se používá u žen, které již po dlouhou dobu nemohou otěhotnět.

Pokud žena neotěhotní do jednoho roku od rozhodnutí mít dítě, pak by měla spolu s partnerem navštívit lékaře.
Lékař provede několik vyšetření. Vzhledem k tomu, že dnes více jak 50-ti procenty se na neplodnosti párů podílí muž a vzhledem k tomu, že jeho vyšetření je velice snadné a levné, pak by se měl jako první podrobit vyšetření právě on. Z odebraného vzorku se vyhotoví tzv. spermatogram - určí se množství spermií a poměr životaschopných spermií.
U žen se nejdříve zjišťuje, zda vůbec dochází k ovulaci (pomocí ultrazvuku), zda jsou vejcovody průchodné (rentgenem).

Dnes medicína natolik pokročila, že pro řadu párů znamená tento pokrok obrovskou naději mít vlastní dítě. Centra asistované reprodukce znamenají sice poslední, ale zato dosti reálnou naději na potomka. Pokud žena dlouho neotěhotní, pak se může na doporučení svého gynekologa nebo i sama obrátit právě na tato centra ( adresu nejbližšího centra získáte u svého gynekologa ).
Mimo lékařů, kteří udělají maximum pro vaše otěhotnění, pracují při centrech i psychologové, kteří pomáhají psychicky unést tuto těžkou dobu, popřípadě i pracovníci, kteří po opakovaném nezdaru o otěhotnění a vašem rozhodnutí starat se o opuštěné dítě, pomohou zprostředkovat adopci nebo pěstounskou péči.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bombina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.13 18:58
těhu

Dobrý den,
my jsme se pokoušeli tři roky a až po tom co mi kámoška doporučila zajímavý program Pelíšky pro miminka se zadařilo :). Pomocí lymfodrenáží dokážou ženské tělo dát do pořádku tak, že i když už jsem ztrácela naději a ani dokotoři už nevěděli co, tak jsem otěhotněla a teď už máme to naše největší 2 měsíce na světě!!! :) :srdce:

 
PavlaDrabova
Nováček 2 příspěvky 07.10.15 01:51
Konečně jsem tehulka

Po 4 letech co jsme se s přítelem snažila o miminko odemne odešel a já tak chtěla miminko našla jsem web http://dárce-sperma. webnode.cz a hned na poprvé otěhotněla všem ženám kterym tikají biologické hodiny doporučuji můžu jen doporučit dárce je diskrétní a spolehlivy Pavla

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama