Opičáci - 10

Rodičovství
  • 08.11.04

Ahoj opičáci, před narozením mého Vojtíška jsem si vysnila, že moje miminko bude děsně hodné, nebude příliš zlobit, bude poslouchat, bude zdravá osobnost, a rozhodně si nebude vzteky lehat na zem a dožadovat se tak věcí, zájmu ? A co myslíte? V neděli před narvaným hypermarktem si lehnul na zem a řval jako siréna. Lidi se otáčeli, puberťáci byli pobavení, moje generace ženy zejména se tvářily zúčastěně, starší paní pohoršeně kývaly hlavou a pronášely trapné připomínky, co by si ten můj syn zasloužil nebo co bych měla udělat já.

Důvodem jeho záchvatu byl fakt, že jsem zaprakovala auto, tudíž jsem mu vzala zapůjčenou automapu, kterou si během cesty prohlížel, uklidila jí do šuplíku, vyndala Vojtu z auta. Jenže Vojta jí prostě nutně potřeboval, chtěl jí držet, rozhodně mi jí nechtěl vrátit.
Takže jsem celá zkoprnělá stála, koukala se na moje ( jinak velmi pohodové, usměvavé) dítě, snažila se ignorovat ? paní?, analyzovat situaci, včetně toho, co dělat dál. Hlavou se mi honily myšlenky - předčasné období vzdoru, pevné objetí, nařezat mu na zadek.

Moc se toho dělat nedalo, on totiž ležel jako prkno na asfaltu a řval a řval a řval.
Tak jsem ho z toho asfaltu zvedla a k překvapení všech jsem ho pevně objala a ono to zafungovalo.
Takže si pevné objetí připomeneme, určitě máte každá nějaké své fígle, jak miláčky zkrotit, utěšit, můžete je připsat.

Pevné objetí ( kopíruji ):

Když dosáhnou přibližně dvou let, batolata jsou již svým způsobem na vás nezávislí. Umějí chodit a vzít si, co chtějí a také umějí říci ne. Jde o potřebu uplatnit jejich vlastní požadavky, které pak způsobí problémy. A pak jsou frustrované, protože si myslí, že je neposloucháte.
Terapie pevným objetím má svou vypracovanou metodiku, jsou pevně stanoveny hlavní kroky a principy. V pevném objetí je třeba vyjádřit a konfrontovat vzájemné city, a to nejprve ty negativní (vzájemné výhrady). Ty musejí být vyjádřeny autentickým, pro druhého vnímatelným způsobem, tedy nejen slovně. Tváří v tvář mají dva lidé možnost svůj konflikt vyjádřit: vykřičet, vyplakat, vynaříkat všechen smutek, vzdor, hněv a strachy ? tedy všechno, co jejich vztah zatěžovalo. Podstatné je vcítit se do sebe navzájem a využít své schopnosti empatie. Terapeutické setkání lze považovat za úspěšné teprve tehdy, když se mezi oběma zúčastněnými znovu rozproudí vzájemná láska ?´nepustíme se dřív, dokud nám spolu nebude dobře. Je třeba navzájem si dát najevo, že přes všechny výhrady patříme k sobě a máme se rádi.

Po nedělním odpoledni jsem si znovu uvědomila, že z malýho miminka roste velkej kluk, s vlastními názory, požadavky, že jeho výchova vůbec není automatická, že je to velká alchymie a diplomacie.

Jolka a Vojtíšek, toho času ( dočasně :-) ) už zase v klidu

P.S. Hlásím, že 3/4 vánočních nákupů mám za sebou! UF!

Váš příspěvek
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 08.11.04 20:29

Ahoj holky, tak som dopísala komentár v starom deníčku a práve som zistila, že už vyšiel nový. Tak ho sem skopírujem.
Jolko, ticho závidím, že už máš takmer za sebou vianočné nákupy. Ja zatiaľ nemám vobec nič, ani nápady a nie to ešte nakúpené darčeky.
Ahoj holky, ďakujem za gratulácie. Na pohlavie je zatiaľ skoro, ale určite si ho chceme nechať povedať. Radšej by sme chceli holku, ale je to jedno, hlavne aby to bolo zdravé. Mená zatiaľ vybrané nemáme. Až si vyberieme, budem vás informovať:-) Ako nás poznám, to bude až tak okolo Vianoc. Fazuľka si stále neuvedomuje, že pomaly končí prvý trimester a už by sa mala ukľudniť. Dávam jej ešte týždeň:-) Snáď sa to už zlepší.
S Oliverkem ideme v stredu na 18 mesačnú prehliadku, tak som zvedavá ako to dopadne. Oliverek má teraz „kľúčové“ obdobie. Neustále musí mať v ruke minimálne jeden zvazok kľúčov, najlepšie dva a neustále chce dačo odomykať. Samozrejme potom kľúče hocikde odloží a ja ich neustále hľadám. Našla som mu taký starý zvazok kľúčov, ale on poznal, že to nie sú moje ani taťkove a tie nechce:-) Okrem kľúčov ho ešte veľmi baví hrať sa s kockami z lega. Občas aj niečo postaví a hlavne pritom dlho vydrží i sám.
Zizi, dúfam, že Tomášek je na tom už lepšie. Snáď to skoro prejde. Držíme palce.

Maťa, Oliverek a Fazuľka

chillie
Kecalka 167 příspěvků 08.11.04 21:13

ahoj opičáci a hlavně jolko :)
po vyčerpávajícím asi hodinovém poslouchání vítkova ječení, tahání mě za ruku, sledování různých věcí, kterými vítek mrskal na zem a nakonec úspěšném uspání vítka sedám k pc a čtu deníček.
a co nevidím. tak nejen vítek se vzteká…
byla jsem z toho úplně vedle. vůbec nevím, jak na něj. po dobrém, po zlém, nic nefunguje. když ho chci vzít do náruče, dělá luk, mlátí s sebou o zem. tříská vším o zem. když si ho nevšímám, tahá mě za ruku ať s ním jdu někam. on ani neví kam, hlavně když půjd. ovšem to ho také neuspokojí. já už dneska i hrála divadlo s plyšáčkama a panenkama a ještě větší vztek. vůbec nevím, co s ním.
a to jsem ho dneska před mamkou taaak chválila, jak je dnes vzorný a milý a sladký chlapeček. no, tak mi to před spaním vynahradil.
kdybyste měli holky nějakou radu či odkaz na odbornou literaturu, tak sem s ním prosím. nechcu mu ubližovat špatným přístupem. a hlavně ne sobě, protože, jak nevím, co s tím, tak jsem z toho neštastná. mějte se . ahoooj chillie + ranga tanga vítek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.11.04 21:45

Ahoj holčiny!
Koukám,že Jolka to nemohla vydržet a deníček je ž teď :-))).
Tak já se přidávám do skupiny dětí,mlátících sebou o zem.Tomášek,když není po jeho,tak sebou švihne na zem a leží na břichu,moc teda neřve,spíš se vzteká,ale já to většinou ignoruju a on toho za chvíli nechá.Myslím,že až sebou škrábne v obchodě,tak mě asi klepne pepka,to víte maloměsto,to budou ksichty:-(

Dneska se mi zdál lepší,už i něco vykašlal,tak snad se to marodění nějak spraví a bude za chvíli zdravej,jinak je jak torpédo,msela jsem se jít uklidnit k mamce,protože jsem ho měla za celej den fakt plný zuby.On má snad v zadku vrtulku nebo co,protože to co provádí je k neuvěření.Lítám za ním celý den a nsažím se ten binec po něm likvidovat,ale bez úspěchu,protože okažitě všechno vysype a rozbordelaří stejně.Teďmomen­tálně nejradši bleskovou rychlostí vyleze nastůl a sype do sebe solničku i pepř,tak jsem z něho na nervy a musím všechno schovávat.
Na vánoce nemám ještě nic,jen pro Toma mám traktor,ale tak jsem se dneska vytočila,že to nemělo obdoby.Milá tchyně nám dneska sdělila,že Luky chtěl diskmena a tak mu ho koupila.Málem jsem dostala infarkt,protože to byl ediný dárek,co jsme měli pro Lukyho vymyšlený a ona nelenila a koupila ho,aby nás asi předeběhla nebo co.Ono totiž Lukáše nic nebaví,takže kromě her na počítač a videokazet se mu člověk ničím nezavděčí a my měli pro něj vybranýho perfektního diskmena a tchyně musela nějakýho koupit nejspíš u vietnamců nebo bůhví kde,no jsem tak nas…,že se to ani napsat nedá,takže toho našeho panasonika si můžem strčit někam.
Ach jo,je sice hrozně hodná,ale tak splašený lidi jsem fakt nikde neviděla.
Teď samozřejmě vůbec nevím,co mu koupím a tím mám už teď pěkně zkažený vánoce.

Obdivuju lidi,kteří dokážou nakoupit vánoční dárky dopředu(Jolka),já jsem v pasti a zase budu lítat poslední den a to bude o nervy,hlavně mě nic nenapadá a taky nemám prachy na nějaký dary,tak jsem zvědavá,jak to dopadne.V podstatě jsou vánoce od dob mé svatby pro mě akorát traumatem,ikdyž se na ně těším,ale ten stres okolo mě jednou snad zabije.Kdyby se tak nic pod stromek nedávalo,to by se mi líbilo,nemusela bych se trápit tím,co komu koupit.
No tak jsem si postěžovala a končím nebo ty deprese padnou i na vás,tak ahoooj a nestresujte jako já.Zizi a Tom

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.11.04 21:48

omlouvám se za chyby,ale jaksi jsem to v tom vzteku zapoměla zkontrolovat.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.04 10:52

Ahoj, taky jsem včera psala ještě do starého deníčku, takže kopíruju:

Ahoj!!

zdravím vás po ukrutně dlouhý době! Nemáme v pořádku připojení, tak ani nevím, jestli to tentokrát odešlu. V týdnu by nám to měli konečně definitivně opravit, je to hrůza, měsíc bez netu :-(
Jak se máme? Dneska jsme byly na 1,5 roční prohlídce + očkování tetanus a spol. Renča má 13,1 kg a 89 cm. Pěkně mluví a ani před doktorkou se nestyděla, tak dostala pochvalu :-) . Nočník má u nás částečný úspěch, když ji tam po:,–(ím, tak se vyčůrá, ale sama si ještě neřekne. Dneska v noci jsme měli veselo, najednou mě ve 2:30 vzbudí známá hudba, já dezorientovaná si myslela, že je to mobil, ale nebyl!! Normálně z koupelny se ozýval hrací nočník, pěkně se to rozlíhalo, že se i manžel vzbudil. Nemohli jsme ten nočník utišit, jak jsme byli rozespalí, nakonec jsme použili hrubý násilí a byl klid. To bych fakt nečekala, že mě vzbudí nočník:-))).

Zizi, pozdravuj Tomáška, ať se chudák brzo uzdraví a nemoci se mu vyhejbají obloukem.

Maťo, gratuluju a napiš, jaká máte jména!!!!

Ahoj Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.04 10:59

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak vaše děti snášej očkování?? U nás je to většinou hrůza, Renča hoří, hlavně jí nedělá dobře ta kombinace tetanus, záškrt, č.kašel. a ještě jedna věc. Takže jsme včera byly ve 14 h na očkování a v 17 h Renča dostala šílenou zimnici, modrá pusa, horečka, motala se, pak 2 krát zvracela, v noci jsme ji několikrát sráželi teplotu…si říkám, že to snad není normální a poptám se po tom placeným očkování bez vedlejších účinků.

Ahoj Pavlína

chillie
Kecalka 167 příspěvků 09.11.04 13:08

ahoj opičáci, v minulém deníčku jsem vám slíbíla, že se ještě ozvu, jak je to u nás s nočníčkem. tak až teď :)
není to nic moc. máme tu zimu, tak ho nechcu nechávat běhat nahého. už v srpnu, když běhal nahatý, tak když se mu chtělo, tak prostě šel a vyčural do nočníčku. měla jsem radost a říkala si, že to asi nepotrvá dlouho a budem bëz plenek. ale není to pravda. když má plenku, tak nehlásí. no, on vlastně nehlásil, ani když ji neměl :). minulý týden jsem zkoušela ho nechat jen v punčocháčkách, ale po pěti zlikvidovaných za dopoledne /z toho dvoje velkou stranou/ jsem to vzdala… ale přemýšlím, že zase začnu. on si totiž moc dobře uvědomuje, co dělá… myslím, že kdybych na ně důsledně zatlačila, že by to šlo.
chtěla jsem se zeptat, holky, jak jste na tom s jídlem? a hlavně oplatkama, sušenkama, čokoládou? my velice špatně. bránila jsem se tomu, ale začínám rezignovat. je často u babičky a tam mu pořád něco dávají, sice se mě ptají, jestli to může, ale je to furt dokola. a přiznám se, že doma si občas vykoupím chvílu klidu sušenkou nebo nějakou sladkostí. a co pořád vaříte těm opičákům. já už jsem úplně bezfantazijní. i když… musím se pochválit, dnes se mi podařila dobrá improvizace. na oleji jsem trochu posmažila cibulku, mrkev a petržel na hrubo nastrouhané, pak chvili dusila, přidala uvařený květák, přilila malou trošku mléka a v tom rozpustila kousek lučiny a kousek taveáku. vítkovi jen naskakovaly boule za ušima, jak mu to chutnalo. a nebyl sám… ještě teď mám plné břicho :).
dáváte už luštěniny? hrách, čočku, fazole?
já dávám, ale snad se do tří let nemají.
ZIZI s těma vánocema jsme na tom úplně stejně. nevím vůbec komu co koupit a stresuju se až do poslední chvíle. a lidi, co nakupují dopředu obdivuju.
jo a co se týká vztekání na veřejnosti, tak mě vítek jednou ječel asi hodinu v přeplněném vlaku. hrůůůůza… nejhorší je, že když se vzteká, neslyší na nic. je to na nervy.
tak se mějte chillie a ranga tanga vítek /odpadlý po dopolední devastaci našeho doupěte/

chillie
Kecalka 167 příspěvků 09.11.04 13:13

pavlíno, u nás je očkování docela v pohodě, jen trošku víc protivkuje a někdy zvýšená teplota. to, co popisuješ je dost hrůza. co na to říká doktorka? já na tvém místě bych asi se určitě informovala na to placené očkování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.04 13:22

Netušila jsem, že můj deníček bude uveřejněn tak brzo, a je taky fakt, že jsem po té neděli byla mimo a potřebovala jsem se vám rychle svěřit!!!!!!! :-)

U nás je očkování většinou bez problémů, ale kupodivu měl reakci na obrnu ( podává se lžičkou), většinou to ustojí bez teplot, jen je spavější, protivnější.

Co se jídlůa týče, Chillie - čokoládu nedávám, oplatky jak kdy, favoritem je bebe ( i celozrnný, s ovocem ), a když mu chci jo udělat bene, tak mu koupím kinder mléčný řez. To jsem za hvězdu!
Jinak se snažím mu ve sladkostech bránit, bonbonky, lízátka apod. u nás zatím neznáme.
Při vaření obědů také nejsem kreativní, ačkoliv teď jsem slavila úspěchy s baby sekanou :-) - kuřecí prsa posekala na robotu, přidala vejce, trochu strouhanky, okořenila majorankou a česnekem a pekla. Byla to obměna věčnýho kuřete a moc si pochutnával. Hrášek dávám zeleny, a jednou baštil čočkovou polévku ze školky, jinak zatím luštěniny ne.
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 09.11.04 21:02

Ahoj opičáci a mamky,
zdravíme po dlouhé odmlce a hlásíme se z novinkama ze Šimonova.
Střihli jsme si se Šimánem dovolenku ve Švýcarsku. Byla jsem opět naprosto nadšená ze všeho kolem a myslím že i Šimon byl nadšený. Dával to najevo alespoň svým vzorným chováním, poslušností, trpělivostí, atd. Prostě choval se jako vzorné miminko, přesně to, které jsem si přála.
Stavěli jsme se u dědy na Šumavě a holky, představte si, je tam půl metru sněhu. Jupíí. Chudáci krávy, ze dne na den zapadaly ve sněhu a měly problém se dostat do stáje. Ale naštěstí vše dobře dopadlo a žádné ztráty nejsou.
Dnes jsme už doma a domácí realita už je opět jiná. A tak se z rozevláté, klidné a pohodové maminky se opět stává nervozní hysterka. Hi, hi hi.
Vztekání - řešíme také často. Ale já to pevným objetím nedokážu, protože ho nemůžu ani sebrat ze země, kope a mlátí kolem sebe že to ani nejde. A tak já si k němu klidně sednu a začnu mu zpívat a povídat pohádku o hodném Šimonkovi, kterého jsem někde ztratila. Sám zjistí za chvilku že to nemá smysl a ukončí to své trapné chování. Jako odměnou mu je jedno z jeho oblíbených autíček. Ale někdy mám slzy v očích a s ještě větším vztekem ho rvu pryč z davu. Nedokážu se vždy zachovat správně a to je asi můj problém.
Akce nočník pracujeme na tom, ale asi ne moc poctivě, takže slavíme úspěchy jak kdy. Ale nevím jestli se mám snažit, aby moje snažení nepřišlo v niveč, protože od ledna jde Šimon do jeslí a pochybuji, že v jeslích tomu budou věnovat takovou pozornost jakou má doma.
Jídlo je dá se říct na dobré cestě, jí celkem samostatně, čunčí kolem , ale snaží se. Problém máme pořád s masem. Rozmixované ANO, na kousky NE. Řízek do ruky, to smí, ale stejně jen rozkouše maso a vyplivne ho. Ale jinak ji skoro všechno. Někdy jí pořád celý den něco a někdy sem tam něco sezobne a konec.
Se spánkem je to u nás docela v pohodě (nesmím to zakřiknout). Spí od devíti tak do sedmi - půl osmé. Někdy v noci brečí ze spaní nebo volá tátu, auto, mámu apod. ? na to stačí jen když na něho promluvím a je klid, někdy odchází z postele ? tak to musím vyskočit z postele také, ale na zavolání se vrátí, ulehne a pokračuje ve spánku. A nejroztomilejší je když se probudí.
Změnu času jsme prodělali docela dobře, jen šel jeden den dříve spát, druhý den dříve vstával a pak už to srovnal. Naštěstí se to událo ve vysokých horách a tamní vzduch dělá divy. Třeba ranní vstávačka v 9 hodin, 4 hodiny spánku přes den ? na to bych si zvykala ráda??.
Vánoce mám vyřešené. Zní to neuvěřitelně i pro mne, ale mám vše nakoupené, zabalené a pořád se chodím dívat do skříně, jestli je to pravda. Pro Šimona máme lyže, tabulku na kreslení, AUTA pochopitelně několik, dřevěné kostky, hadry, hadry, hadry. Budeme mu ještě dělat s taťkou postel do patra, já ušiji povlečení s fotkami a myslím že to bude stačit. To by mne muselo něco praštit do nosu.
Také jsem koupila kalendář, do kterého se dají nalepit fotky, čímž obdarujeme babičky. A pak jsem nechala udělat poštovní známky se Šimonovo fotkou. Docela dobrý, ale dopisy už moc nepíšeme, tak vlastně nevím proč. Hi, hi, hi.
Tak to je asi pro dnešek vše.
Jo ještě k tomu očkování. Také to nesmím zakřiknout, ale u nás bylo vždy vše v pohodě. Jednou měl pouze malinko zvýšenou teplotu. Ale dneska jsem poslouchala v TV v pořadu Sama doma ohledně očkování. Tam potvrdila paní doktorka, že kupované vakciny mají nižší a někdy nulové reakce po podání. Také říkala zajímavou věc, že očkování jiných než základních povinných látek by mělo být aplikováno až po ukončení celé této základní očkovací série. Patří do toho žloutenka A, klíšťata a jiné. Ale je to samozřejmě věc pacienta a pediatra.
Teď už budeme pořád doma zalezlí a díky tomu počasí asi čím dál tím více, tak snad se tady objevím také častěji.
Ahojky, zdraví Fialka a Šimonek.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 10.11.04 15:08

Ahoj holky!
Huráááá,Tomášek už se zlepšuje.
Pavlíno,my očkování zvládáme perfektně,bez reakcí(teda zatím nikdy nic nebylo),tak by ses asi na tu placenou vakcínu měla zeptat,protože aby chudinka Renátka i zvracela,to už se mi zdá dost hrozný.To radši tu korunu navíc člověk zaplatí než aby se malý tak trápilo.

Jídlo,tak u nás je to tak,že Lukymu chodím do školní jídelny pro oběd a podle toho co mají,tak dám i Tomáškovi.Takže už měl i čočkovou polívku i fazolovou i hrachovou,ale třeba čočku na kyselo nebo fazole jsem mu ještě nedala.Jinak mu většinou upeču kuřecí stehno a podle toho,co má Luky v kastrolcích,tak mu dám od něj buď kaši nebo nějakou tu uho omáčku s rýží nebo podobně,jen občas něco vařím,protože oni dělají jídla pro děti,takže si myslím,že je to v pohodě,prostě jí skoro všechno,jen smažený věci jako je řízek,to mu nedávám. Čokolády a pod.,no to je u nás trochu problém,protože Tomáš,když vidí že si Lukáš něco bere z komory,tak to chce taky a Luky si většinou bere čokoládky a tak,takže měl Tom už i kousek čokolády,ale jen občas,oplatků typu bebe už je přežranej,no mlsá hodně ovoce,hrozny a mandarinky,ale je fakt,že už ty sladkosti neřeším a klidně mu koupím na svačinku taky kinder mléčný řez nebo podobný blbosti.Co mu teda nedávám jsou lízátka a bonbony,to si myslím,že by fakt zatím nemusel a hlavně to doma nenám,takže to nevidí a tudíž nechce.

Nočník zatím zvládáme asi tak,že se sice vyčurá i několikrát se mu povedlo vykadit,ale když to udělá do plinky,tak hlásí samozřejmě pozdě.
Chillie,já mu taky první dva dny nedávala plinku,ale přesně jako ty,když už jsem měla všechny punčocháče počuraný(naštěstí se do nich nevykadil),tak jsem mu zase začala dávat plinku a vždycky mu ji radši sundám,než se pořád máchat s punčochama.Je to asi chyba,myslím že by se naučil mnohem dřív zahlásit že chce ee,když by cítil,že si čurá do gatí a bylo by mu to nepříjemný,takhle to udělá do plinky a ani si toho nevšimne.No uvidíme,jak to bude,teď už se dvakrát po sobě po obědě vykadil do nočníku,tak se to třeba naučí.

Tak a teď jsem zapoměla,co jsem všechno chtěla napsat,no nic,tak příště.Tak se mějte hezky a páááá.Zizi a Tomášek

PS:Jo ,ještě jsem se chtěla zeptat,jestli budete v zimě děti cpát do fusaku nebo to vyřešíte jen dekou???Já pořád mám pocit,že by mu v dece byla zima,tak nevím,jak to udělám,protože jsem fusak slíbila švagrové pro mimi.Tak ahoj zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.04 19:44

Ahoj,

Zizi, to je fajn, že se Tomášek uzdravuje. U nás se snad žádný očkování s vyjímkou lžičky neobešlo bez horečky a jiných projevů, před měsícem po spalničkách měla horečku 3 dny! Teď naštěstí jen den, ale zato pořádně, jen si nadávám, že jsme ji už dávno nezaplatili to lepší očkování! Doktorka o tom ví, že to blbě snáší, ale to dražší očkování mi neporadila, nevím proč.

U nás je čokoláda, bonbony ( lentilky ) i sušenky bohužel normální. Manžel se tím dost cpe a Renču taky, ta si to na něm vyloudí :-(. Aspoň se jí snažíme čistit zuby, i když to moc nejde. Tlustá zatím není, tak to neřeším, stejně to jednou přijít muselo.

Vztekání se zatím nevyhrotilo tak, že by lehla na zem, spíš křičí rozčíleně NEJDÉÉ. Pár bezdůvodných amoků taky měla, ale ještě to jde. Když začne prudit, nechám ji být, nebo jí pošlu do pokojíčku.

Z čeho mám velkou radost, poslední týdny mi říká maminko:-). Je to roztomilý. Zeptala se mě „maminko, kde je táta“! A sama si odpověděla „v páci“.

Zatím ahoj Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 22:09

Ahoj opičáci,

Maťo, moc blahopřejeme, to je krásná novina! Dávejte na sebe pozor a pravidelně nás informuj. Ráda si zavzpomínám na těhotensktví, jojo, to byla pohodička.
Zizi, je príma, že už je Tomikovi lépe. My taky marodíme, oba, už skoro čtrnáct dní. Je to pěkná otrava. Nejdřív jsem já chytla bacil na chřipku, celý tělo mě bolelo. A pak Kuba, jenže ten s horečkama a trochu ucpaným nosem. Na mě pak vlezl kašel a rýma a pak samo hned na Kubu a pochopitelně v horším. V noci nespal, usilovně kašlal, až se z toho nejednou trochu pozvracel. Nos má ucpaný a jen pomalu se mu to spouští. Dostal od paní doktorky nějaký prášky na uklidnění na noc, protože jinak by se absolutně nevyspal, což mu zhoršuje vyléčení. Teď už je to trochu lepší, ale ne o moc. Celou tu dobu jsme zavření doma! Chodíme pouze vedle k mamce do vchodu. Dvakrát jsem se pokusila jít s ním ven, napoprvé to byla velká chyba, moc běhal a nadýchal se studenýho vzduchu. Podruhé už jsem ho nabalila do kočáru a jezdili jsme maximálně třičtvrtě hodiny. Dovedete si určitě představit, jak to u nás vypadalo. Ty první dny hrůza, oba nevyspalí, Kuba otrávený, že musí být doma. Vůbec nebyl přepadlý nemocí, naopak vyžadoval pořád zábavu s maminkou. Postupně si zvykl, že se ven nemůže a taky je mu lépe, tak si aspoň chvíli hraje sám a nebo se dívá na Krtka, ten je naše záchrana.
Ale náš hlavní problém spočívá v návštěvě u doktrorky. Kuba z ní má příšerný strach. Začne natahovat už při vstupu do čekárny, během náročné čtvrthodiny ho uklidnim. Když vejdem do ordinace, spusí nepříčetný řev a drží se mě vší silou kolem krku. Paní doktorka ho nemůže ani vyšetřit. Držela jsem ho se sestrou, ale marně, stejně nebylo ve stetoskopu nic slyšet. Do špachtle, kterou se jí podařilo strčit mu do krku, se zahryznul. No hrůza. Přitom paní doktorka je moc hodná, ale asi má špatnou zkušenost z očkování, moc dobře ho nesnáší.
Nakonec jsme to vyřešili tak, že já jsem s Kubou byla v čekárně, pochopitelně skoro plné lidí, a paní doktorka okolo nás nenápadně procházela, aby si ho alespoň trochu poslechla, když tak hrozně kašle. Když jsme pak vlezli do ordinace, opět řval jak tur, skoro jsem neslyšela co mi se sestrou říkají. Holky, jsem z toho docela vedle, protože v pondělí jdem na 18ti měsíční prohlídku a na očkování. Má už velkou sílu, já ho sama neudržím, jsem moc zvědavá, jak to bude probíhat. Nemáte někdo nějakou zkušenost, jak mu pomoci?
Vztekání taky známe, i když ne v takové míře. Jelikož nechodíme ven, tak se nám to na veřejnosti ještě nestalo. Většinou začne Kuba ječet, já ho nechám a nebo si ho vezmu do náruče a vysvětluju, někdy zpozorní a poslouchá.
S vařením už mi taky dochází nápady. A nejvíc mě rozčílí to, že si nemůžu vymyslet, co zas uvařim. Tak jsme s kámoškou vymyslely seznam, kam jsme si napsaly jídla, který vaříme. Takže když zas přijde chvíle, kdy si lámu marně hlavu s tím, co uvařím a mám úplný okno, vytáhnu tenhle papír a něco tam najdu. A když nepomůže ani to, listuju kuchařkou. Takže do seznamu přidávám, Chillie, tvůj recept. Luštěniny moc nedávám. Dělala jsem hráškovou polívku. Červená čočka je prý moc dobrá, mám nějaký recept, tak to možná vyzkouším. Jo, teď jsem si vzpomněla, v létě jsme jedli pořád fazolový lusky na smetaně, moc dobrá věc, Kuba se jen olizoval.
Se sladkostma se snažím omezovat, ale občas taky povolim. Lízátka a bonbony jsou zatím tabu, ale oplatečkám nebo sušenkám se nevyhnu. Sama mám hrozně ráda sladký, od těhotenství s Kubou, takže si denně něco malýho dopřeju. A babičky moc rády a dobře pečou, takže to taky Kubovi náležitě nabízejí.
Fialko, taky bych si dopřála dovču a klíďo i Švýcarsko. Díky za inspiraci na dárky k Vánocům. Koupila jsi tu kreslící magnetickou tabulku? Na tu se chystám já. A ten nápad se známkama je taky super. Chystáme se na kalendář, chceme sehnat nějaký fotopapír a udělat to v Camedii. Můžeš mi, prosím, napsat kde jsi sehnala ty ten kalendář?
Zizi, fusak je u nás taky aktuální otázka. Já teda myslela, že Kuba bude natolik šikovný, že už vydrží chvíli jít. Haha, jak nevezmu kočár, sápe se mi na ruce a já ho nosim! A to jdem pouze na krátkou procházku. Takže teď se taky rozmýšlím, jestli vytáhnu fusak nebo dám jen deku a nánožník. A taky mě napadá, jestli ho tam mám cpát v těch špinavých botách? Bez bot mu umrznou nohy. No, proč nemůže být pořád léto? Zima jsou jen samý starosti. Klíďo bych se válela na Vánoce u stromečku v letních šatech.
Pěkně jsem se rozjela a ještě bych klíďo psala. Tak zas příště. Mějte se krásně a vyžeňte všechny bacily.
Kdo je na řadě s deníčkem? Mám v tom trochu zmatek.
Katule a Kubík

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.11.04 13:33

Ahojky,
tak my ještě pořád nebyly na prohlídce v roce a půl. Onemocněla nám pro změnu doktorka, tak snad příští týden. Báře už je 19m, ale to asi nevadí. Jsem zvědavá na míry váhy, Barbánek je prťousek prťavej, tak možná bude mít sotva 80cm … doma to nejde změřit, furt utíká a krade metr :)
Máme doma taky vzteklouna vzteklýho, ale válela se na zemi všehovšudy asi 2× a to už je dost dávno. Spíš se jako Renča rozčiluje a ječí a nadává a bouchá věcmi, hlavou naštěstí už ne. Ale to ječení taky stojí za to, ještě si u toho hlavně na veřejnosti umí skvostně podupávat nožičkama. Jsou to občas krásný scénky, ještě je vylepšuju já, když mi občas rupnou nervy a přidám se k Báře, to je pak supervýstup. Ale hlavu si s tím nelámu, lidi jsou tak půl napůl, někdo kouká pohoršeně, někdo chápavě. Jednou z toho holka vyroste. Jinak ale vím, že pevný obětí u nás nefunguje, Bára nesnáší manipulaci se sebou proti své vůli a já vážně nevydržim jí takhle „lámat“ několik hodin, což by možná zabralo.

Zizi, fusak už jsem na:,–(ila, když jsme dýl venku, už deka nestačí. Navíc je to praktický, Báru nemusím do fusaku nabalovat, když pak někam dojedeme, nebo když jedeme dýl autobusem, tak fusak jen rozepnu a nemusím jí svlíkat. Spíš taky řešim, co s botičkama do fusaku? Asi by to chtělo je sundavat, přeci jen jsou občas zřízený, ale nebude pak Báře zima na nohy? Zatím mám v košíku hadřík, do kterýho boty utřu, ale až bude větší blátíčko, tak to asi nebude stačit.

Chillie, fantazie k vaření mi taky chybí, nejčastěji máme takovou hustou polívku, kam naházim všechno možný. Ale oblíbený jsou i samotný těstoviny nebo brambory. Někdy udělám na másle filé, někdy přidávám jen uvařené kuřecí maso. Omáčky jako rajská Báru neberou. Se sladkostma je to u nás složitější, taťka se taky děsně láduje sušenkama a různejma pišingrama, takže Bára chce taky a když třeba ráno vyspávám a má službu Jirka, tak snídají spolu ty jeho slaďárny. Já nedávám Báře čokolády a sladkosti, vím, že si toho dost užije u babiček. Ale občas si jako Ty taky vykoupím chvíli klidu nějakou mňamkou, kterou bych normálně nedala, kdeže mé těhu předsevzetí o správné výživě jsou? :)

Pavlíno, u nás očkování bylo zatím bez problémů, snad jen jednou zvýšená teplota, jinak nic. Renča s Bárou by nám společně asi vykecaly díru do hlavy, ta naše chytrolína taky pěkně rozpráví, tuhle si něco mlela a když jsem se zeptala co to říká, tak odpověděla: Babička je doma, Feda (Ferda - papoušek) taky. Takovýhle krátký větičky už jí docela jdou, oblíbený „kde je táta - v páci“ produkuje několikrát denně :) Miluje delší slova, nebo hodně složitá. Samozřejmě je často motá. Taky si některý slova sama prodlužuje - asi se jí to zdá zajímavější. Např. místo pracuje říká pacujete :) Nevím teď, která jste to před časem psala, že klučík přehazuje hlásky ve slově. Tak Bára to dělá taky, například domeček říká nomečke. Jo, to je další specifikum, místo „d“ říká „n“. Celý den slyším, jak si pro sebe komentuje, co zrovna dělá. Takže ani nemusím vidět, ale vím. Utíkám, jajojim (zahodim), jajíjám (zavírám), ukidim, nosim, páču (pláču) … Pusa se jí nezastaví. Docela mě překvapilo, když jsem si uvědomila, že většinou správně používá slova (teď nevim, jestli je to skloňování, nebo časování :) O sobě říká podám, o mě říká podáš. Rozlišuje auto-autem.
Moc ráda si prohlíží fotky a vždycky je komentuje, je to zábavnější, než knížky. Tuhle pobavila celou Jirkovu famílii, když si prohlíželi fotky, kdy jsem byla těhotná. Byla tam jedna, jak mám zrovna kontrakci a funim a Bára bez zaváhání prohlásila Máma ee :D :D :D

Kaťule, teda to je hrůza takhle dlouho být zavření doma :( Sama z toho mám strach, je to vždycky strašný, chudák Jirka, když večer přijde z práce a tady má dvě vzteklice uřvaný a obě současně si mu jdeme stěžovat :) S tou doktorkou jsme na tom velmi podobně, Bára taky ukrutně řve a bojí se, klíšťákuje a je to vždycky o nervy všech zúčastněných. A to dělá i když jí vůbec nic neprovádějí. Jediný, co posledně trošičku zabralo bylo, když jsem její pozornost přesměrovala na hromadu plyšáků, co seděly na pultíku v ordinaci. Nechala se oblbnout a vzorně ukazovala, kde mají pejskové oči, uši a kdeco, pak se i s jedním pomazlila a pokládala ho na pult, že ho budeme taky vyšetřovat. Ovšem to byla spíš náhoda, taky se děsím té prohlídky a to to ještě tentokrát máme rovnou i s očkováním :( Nejlepší je, když jde Jirka s námi a po vyšetření si Báru hned vezme ven, to je hned ticho a konečně se s doktorkou slyšíme. A přitom i doktorka i sestra jsou příjemné a doktorka dokonce vždycky při poslouchání stetoskopem chce, abych Báru chovala, aby se nebála. Nic nezabírá a nevím, jestli se Bára někdy toho strachu a hrůzy zbaví. Takže moc neporadim, asi budeme muset vydržet. Kamarád doma s dětmi před návštěvou doktorky hrál hru na doktora, že poslouchali srdíčko, koukali do krku, píchali injekci a kluci byli OK, ovšem při vstupu do čekárny stejně začali ječet, jako kdykoli předtím. Takže taky nic moc rada.

Mám teď se ségrou domluvený pravidelný pondělní hlídání, vyzvedne si Báru po ránu a vrátěj se až večer, je to paráda. Ale ačkoli Bára Píďu miluje, stejně vždycky udělá scénu při odchodu a když se vrátěj, tak se taky hrozně vzteká … dává mi to vyžrat, abych si nemyslela. Ségra tvrdí (a já to i vím od Jirky), že jak za mnou zaklapnou dveře, je klid, Bára začne brebentit a celej den je zlatá pohodová. Dokonce spinká v kočáru i hodinu, což se mnou nehrozí. Taky máte takový zkušenosti, že děti se chovají bez vás jinak?
Máme nudli, takže plavání dneska rušíme, ale asi budeme pokračovat v kurzu dál, je to moc fajn, Báru to baví. Jen nevím, nakolik ten další kurz využijeme, asi budeme teď nudlit častěji, když je takový počasí.

Tak pá Mishicka + Barbánek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.11.04 20:24

Ahoj holky!
Tak dneska jsme byli na kontrole a Tomášek ještě pořád kašle,takže musíme dobrat všechny léky a potom už bude snad pokoj. ¨S doktorkou to máme podobný jako Kuba,taky se skoro rozeřve ještě v čekárně,ale sestřička ho uplácí takovýma měkkýma sisinkama,takže jak řekne,že
dostane Tomášek kokynko(měkký nebo tvrdý y?),tak se Tom usměje a je klid.
S tím vztekáním to není tak hrozný,na podlahu si lehl jen párkrát a to bych řekla,že jenom tak,já si toho moc nevšímám a on toho za chvíli nechá.

Chtěla bych Tomáškovi na vánoce koupit toho houpacího koníka ze dřeva nebo něco jinýho,doktoka má totiž v čekárně dřevěnýho soba a Tomovi se to hrozně líbí,nevíte,kde by se to dalo koupit co nejlevněji,u nás to stojí tisícovku a já fakt nemám moc peněz,tak kdyby jste měly někdo tip,tak budu moc ráda.Napřed jsem chtěla koupit nákupní vozík,ale pak jsem viděla jednoho chlapečka,jak si to vezl a je to hrozně malý za ty prachy,vlezl se mu tam jen jeden medvídek,tak na to kašlu.Paní mi říkala,že to stojí tak šest stovek,ale já si myslela,že je to aspoň trochu velký,jako mají pro děti vozíky v hypernově,ale tenhle byl moc malej.To bych radši toho houpacího koníka nebo něco.

Tak budu končit,pokusím se inspirovat dárkama na netu,tak ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.04 09:40

Ahoj,myslím že na řadě jsi ty.Zizi

mismiska
Kecalka 178 příspěvků 13.11.04 20:05

ahoj holky,

jenom jedna zkusenost k tem botickam ve fusaku. staci koupit kousek sustaku a usit navleky podobne tem, co maji v nemocnici. funguje to spolehlive, jen ten nejvetsi marast musite oklepat, ale na to deti slysely, kdyz mely poradne zadupat nohama :D jako dalsi varinata je boty do kosiku a na nohy teple ponozky, ktere vlastnorucne uplete treba babicka.

bara ma ted treti den horecku, takze jsme doma, dneska jsem ji nechala tatinkovi a s velkyma detma jsme vyrazily do mesta, kouknout po nejakych darkach…ale porad jsem hledala, kde mam zaparkovanej kocar, porad mi neco chybelo :)

mejte se fajn a at se vam choroby vyhybaji

misa a bara 14 mesicu

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 13.11.04 21:12

Ahoj holky!
V stredu sme boli na osemnásť mesačnej prehliadke. Naše miery sú 10.85 kg a 82 cm. Takže nie sme žiadni velikáni, myslím, že tak akurát. Oliverek ma veľmi milo prekvapil, prehliadku absolvoval úplne vzorovo. Doktorky sa síce nikdy nebál, ale keď som ho vyzliekla do naha, vždy sa rozplakal. Tentokrát to zvládol úplne v pohode, nechal sa krásne vyzliecť, odvážiť, zmerať, pani doktorka ho mohla krásne vyšetriť, počúvať, skontrolovať nožičky, bruško, pinďíka, proste všetko čo bolo treba. Potom jej povedal ako sa volá „Oli Moňík“ (Šimoník), koľko má rokov „eden“ a ako robia zvieratká, ktoré tamk videl. (pes, mačka, kravička, žaba…) Pani doktorka nás pochvália a ja som tiež bola spokojná. Čo sa týka očkovania, zatiaľ bez problémov, ale je fakt, že sme mali slabú teplotu pri obrne a to doktorka hovorila, že na to reakcia nebýva.
A čo zima a fusak? Dúfam, že nám postačí deka. Aj tak chodíme von s Olikom vačšinou bez kočíku. Síce prejdeme kratšiu trasu, ale Olik z toho má väčší zážitok. Našťastie sa ma už na prechádzke krásne drží za ruku, takže si to obaja užívame. Oliverek okomentuje všetko čo vidí okolo seba. A hlavne musíme trénovať, až príde mimi, aby zvládol na prechádzky chodiť peši. Je fakt, že spočiatku po chvíli chcel aby som ho niesla, ale vysvetľovala som mu, že mami má v brušku mimi a nemože ho nosiť a teraz sa už vonku vobec na ruky nepýta.
Okrem „kľúčového“ obdobia nám začalo aj „plyšákové“ obdobie. Ešte pred nedávnom sme si hovorila, že Oliverka vobec nezaujímajú plyšáci a už je to tu. Večer musí byť v postieľke méďa, bafáček aj sloník. Cez deň s nami všetko musí robiť méďa: papať, bumbať, hrať sa, dnes musel aj sedieť na nočníku, včera s snami takmer sprchoval a Oliverek by bol najradšej keby s nami chodil aj na prechádzky, ale je to obrovský méďa a zatiaľ som ho vždy ukecala, že je moc ťažký a musí zostať doma:-)
S nočníkom nám to zatiaľ nejde. Asi pred mesiacom som začala, to sa Oliverek do neho pár krát vyčúral, no potom mi začalo byť špatne, tak som od toho upustila a to asi bola veľká chyba. Dnes sme znova začali, ale Oliverek si naň vobec nechce :,-(núť. Síce si uvedomuje, že kaká, alebo čurá, ale hlási to až po. Dnes sme počúrali dvoje pančuchy a krásne pejskové slipky a pokakali jedny tepláky, ale vždy došiel s krikom až po. Až ho to chladilo. Síce vie, že sa má čurať a kakať do nočníku, ale keď ho tam chcem po:,–(iť, rázne protestuje a kričí nenene. Nasilu ho nútiť nechcem.Holky ako to robíte vy? Chcú vám deti sedieť na nočníku bez problémov?
Pekný zbytok víkendu.
Maťa, Oliver dnes 18 mesiacov a Fazuľka

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.11.04 20:18

Ahoj maminky opičáků!

Jenom stručně hlásím, že ještě žijem, ikdyž se Verča může úspěšně zapojit do klubu vzteklých. Naštěstí jen někdy a není to moc často, takže to vlastně jde a musím jí teda i pochválit, že si v těch hnusných deštivo-mrholivých dnech, kdy opravdu nelze vytáhnout paty, pěkně hraje doma sama, a když už je krize tak jdeme na návštěvu k Tadeáškovi nebo ho pozveme k nám, někdy si spolu už tak pěkně vyhrají, že si stihneme se Šárkou i slušně popovídat.
Ještě hlásím míry v roce a půl: takže prcek Verunka teda opravdu je, měří 79 cm a váží 9,40 kg a za půl roku teda vyrostla až dost (8 cm a 1,5 kila).
Brebtá teda neustále, občas mi teda unikají souvislosti a fakt nevím co by zrovna to její pua, mao, páy, átí a další mohlo znamenat, to si pak o mně Veronika myslí, že jsem asi negramotná, protože ten její otrávenej a znechucenej výraz, mluví za vše.

Jo ještě taky k těm botičkám ve fusaku, taky jsme podědili ušité návleky na botičky, což mi přijde jako výborný nápad a mně by taková jednoduchá věc teda nenapadla.

No tak já už teda dneska musím končit, mějte se moc pěkně, nezmrzněte a ahoj zase někdy
Eržika + Verunka

Vložit nový komentář