Opičáci- 31.deníček- NOSTALGICKÝ

Rodičovství
  • 12.04.05

Ahoj maminky, ocitly jsme se v měsíci / měsících narození našich opičáků a já myslela, že mě ta nálada letos mine, že jsem si porod znovu prožila vloni, že prostě letos ty narozeniny ustojím bez breku...chyba lávky, neustojím, stačí se ve vzpomínkách vrátit do porodnice, v horší variantě se mrknout na nějakou fotku, kde místo mě ( hezké :), učesané :), slušivě oblečené:), o 14kg hubenější maminky 2letého raubíře) je vyfocená vyděšená, tlustá, ženská v nemocničním erárním andělíčkovi, která neví, co se bude dít dál, a přemýšlí, jestli ty bolesti, při kterých se ještě nechávala statečně fotit, se budou hodně stupňovat.

Že ta naše miminka ale rychle vyrostla, viďte, Vojta se za 24 měsíců prodloužil od narození o 40cm, ztloustnul o 12kg, pořádně se rozkecal, nechodí, ale sprintuje, když jede na odrážedle, musím hodně natáhnout krok ,abych mu stačila.
Nevím, jak vy, ale já občas sáhnu po nějaké chytré knížce, abych si zkontrolovala, jestli ten můj poklad prospívá jak má, že není v něčem výrazně pozadu, v opačném případě si vychutnávám pět minut slávy, že mám doma malého genia. Vím, že srovnávat děti je ošemetné a nikdo není tabulkový, ale jako prvorodička musím mít přehled, no ne? :-)
No a teď vám popíšu, co jsem si načetla, že nás s našimi miláčky nemine, a myslím, že brečet nebudu sama:-)

  • máma tyčka - kreslení přesně toho, co vidí, resp. chtějí namalovat, je dlouhý proces, od prvního klikyháku kolem 18 měsíců k trochu rozpoznatelné mamince-tyčce po 2,5 roku života. Když vaše dítě získá dostatečnou kontrolu nad tužkou, zjistí, že kruhy a čáry mohou vypadat jako tváře a těla, takže si neberte osobně, že ještě nějaký čas budete podobné malé bezvýznamné čárečce.
  • nevyspíme se do jejich puberty - dítě i dospívající potřebují přibližně 12 hodin spánku, tedy malé dítě, které jde spát kolem 19. hodiny se probouzí okolo 7 hodiny ranní - platí pro děti BEZ spánku po o, pokud chrní po o, musíte si spací hodiny v tomto smyslu upravit. Teenager často nejde spát před půlnocí, takže se mu těch 12 hodin spánku posune na příjemnou 10.hodinu dopolední, pak si v pokojíčku pustí MTV a uvidíte ho přesně k obědu.
  • podivná hra na schovávanou. Proč si dítě myslí, že ho nevidím, když si zakryje své oči? Až do 5 let věku děti věří, že pokud ony nemohou vidět vás, pak ani vy nemůžete vidět je. Jeho pojem skrytého záleží na tom, zda-li vidí ono samo.
  • Od 3 let bude lhát jako když tiskne - dítě si v tomto období uvědomí, že vy nemůžete vědět o věcech, které se udály, pokud jste tam nebyli. Když jste ho neviděli, jak jí bonbon, tak ho přece nejedl, ačkoliv je jeho jazyk celý modrý…
  • Dokola a dozblbnutí - proč si děti čtou, hrají nebo sledují oblíbené pořád dokola? - vy z toho můžete zešílet, ale pro dítě to má význam - opakováním se děti učí, čtení nebo sledování něčeho, co se jim líbí, je pro ně uklidňující.
  • facka nebo kopanec - rozdávání ran je přirozená odpověď na frustraci. I děti, které nikdy nedostaly naplácáno, mlátí kolem sebe, pokud se cítí ohroženy. Jsou rozčílené, tak zareagují - udeřením, štípáním, kopáním a kousání, důležité je vysvětlit dítěti i jiné způsoby, jak řešit situaci
  • Anální stadium - potřeba provokovat neslušnými slovy. Dítě odstraňuje přebytek energie formou „sprostých“ slov v jistém smyslu proto, aby zklidnilo svaly ovládající vyměšování. Dokonale si uvědomuje, že jsou to slova zakázaná, ale právě provokace před kamarády nebo i dospělými je jeho způsobem, jak ukázat, že už umí rodičům oponovat. Demonstruje, že už není miminko, protože se naučilo zachovávat hygienu a může okolí provokovat. Odvážit se šokovat tatínka nebo maminku před ostatními znamená nebýt už zcela závislým děťátkem.

Bezva vyhlídky, co myslíte ? :-) Tak ať nám ty dětičky rostou, ať z nich máme jen samou radost a pamatujte, že mateřská láska je ( má být ) dokonalá právě v tom, že je bezvýhradná :-)
A protože opičáci slaví narozeniny v rychlém sledu, přejeme s Vojtou předem všem krásné narozeniny.

Jolka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  12.04.05 11:59

Ha ha, poprvé první!!!
Téééda, taky jsem si zaslzela :-(
Někdy mi to přijde nespravedlivé, že ten život tak hrozně letí, vždyť ten porod byl přece asi tak před týdnem - ne???
Holky mějte se krásně, já jsem zrovna v práci a Filípek doma marodí, ach jo, chudinka malinkatej :-(
Ahojky nepřihlášená Semeda + Filípek 2 roky a měsíc

 
Anonymní  12.04.05 15:00

Ahoj!
Taky přeju všem dopředu vše nejlepší k narozeninám a s politováním musím napsat,že končím s deníčkem.
Bohužel se sem snažím dostat už týden a nejde mi to,ještě jsem ani nečetla starý deníček,tak to musím teď napravit.
No a protože mám problémy se na emimi dostat a navíc začínají jarní práce na zahradě a Lukáš začíná nosit pětky a řvoucí Tomáš pořád něco chce a já fakt nemám ani minutu na to ,abych si v klidu sedla k pc,tak prosím prosím,vemte deníček někdo za mě,já to fakt nestíhám a počítač mi pořád blbne a já nemám sílu tady vysedávat a hodinu čekat,jestli se připojím nebo ne,pak jsem naštvaná že to zase nešlo a večer už sem nestihnu vlítnout.
Budu se samo snažit přispívat,ale nemůžu tak často jako dřív,tak se nezlobte.

Musím zase letět,tak ahoj a snad se to brzo urovná a já tady zase budu sedět každý den:-)).Zizi a Tom

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 12.04.05 22:06

Ahoj Jolko a ostatní,
moc hezký deníček. Byla jsem a pořád ještě jsem na tom stejně. Taky vzpomínám a prostě se mi nevejde do hlavy, že to stvoření, který už můžu klidně nazvat človíčkem se vším všudy, je naposto samostaná osoba. Vzpomínám, jak to byl uzlíček, který na mě byl totálně závislý a dnes si řekne co chce a nebo se o dosažení cíle postará sám.
Musím vám napsat, dnes v půl šestý večer, se našim nejlepším přátelům narodila holčička Eliška. Je to obvzlášť radostná zpráva, protože oni měli velice malou šanci na otěhotnění a prostě tak nějak automaticky počítali s tím, že jim lékaři budou muset pomoci. No a stal se zázrak, povedlo se to úplně náhodou a aniž by se o mimi vědomě pokoušeli. Moc jim to přeju, protože to jsou skvělí lidé. Já jsem z toho celá naměkko. Jak se v okolí narodí mimi, moje myšlenky se neustále stáčejí do porodnice. Kéž bych si mohla prožít ty chvíle po narození Kuby ještě jednou. No, budu si muset počkat až budeme čekat sourozence pro Kubu:-))))
No, tak to jsem se vám svěřila a teď ostatní. Ani jsem nečetla pořádně minulý deníček, tolik mi daly zabrat oslavy narozenin. A tak hádám, že fotky s tím dortem, Jolko, se v galerce neobjevily. Pošlu Ti je na mail, jestli to nevadí, snad není pozdě.
Zizi, to se nedá nic dělat, všimla jsem si, že tvoje absence je stále častější!!!! Já mám taky občas výpadky, někdy nestíhám, někdy stíhám, ale nejde emimi. Rozhodně na nás nesmíš zapomenout! Třeba se najde nějaká náhradnice, co holky?????
Zrovna dneska mi manža vyprávěl, že když jsem byla cvičit, Kuba si v pokojíčku začal prozpěvovat …pdel…prdel atd. a pak …zadek… a zase…pdel. Prý se snažil zachovat klid, ale dalo mu hodně práce, aby se neválel smíchy.
Jo a to lhaní, Kuba si pěkně vymýšlí už teď. I když teď asi neví, že je to lež, spíš to jsou výplody jeho fantazie.
Jinak narozeninky dopadly dobře, teda oslavy. Napíšu příště, teď musím spát, ráno brzy vstávám a máme toho s Kubou hodně na programu.
Mějte se hezky a kdo bude další „dvouročák“?
Katule a Jakub dvouletý!!!!

 
Anonymní  13.04.05 08:29

Ahoj holky!

Dodatečně gratulujem Kubíkovi k 2. narozkám!!!! Další bude asi Renča, ta má zítra, ale rodila se 13, takže dneska můžu vzpomínat:-)) Zatím sentimentální nejsem, už bych nechtěla vrátit čas, jsem šťastná, že už je větší a domluvíme se.
U nás je hodně novinek! Hlavní je, že už Renča chodí měsíc bez plín, jen na spaní. Sama se vydrápe na záchod, akorát to má nevýhodu, že se přitom celá svlíkne. Současně se sama odstěhovala z ložnice na postel ve vedlejším pokoji. Chodila jsem si tam občas lehnout já, když jsem nemohla usnout nebo jsem byla nemocná. Jí se to zalíbilo a už měsíc spí zcela dobrovolně ve svým pokojíku:-)). Mluví ve větách a pusu nezavře…je s ní fakt sranda, někdy mi tečou slzy, jak se směju těm jejím vtípkům:-)
Tak zatím, nevím, kdy se sem zase dostanu, ale všem dvouročákům přejeme krásnou oslavu!!

Pavlína a Renátka

 
Matlásek
Povídálka 42 příspěvků 13.04.05 08:30

Ahoj Opičáci,
sice k vám nepatřím, ale nedá mi to. Já mám dítko o rok starší než to vaše, narozené 10. 2. 2002 a můžu se jen přidat, že to letí opravdu šíleně.
Náš Matyáš byl maličké mimi s 2770g a 49 cm a teď na tříleté kontrole měl 105 cm a 15 kg. Nechodí - lítá, nemluví- mele, plave a potápí se a chodí do školky. Když jsem ho tam vedla poprvé měla jsem slzy na krajíčku a jen kvůli němu jsem se držela, on byl samozřejmě v pohodě a děsně se těšil, já probulila celé dopoledne.
Mějte se krásně a opatrujte své drobečky a těšte se z každé chvilky s ními.
Ahoooj Matlásek a Matyáš

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.04.05 09:30

Ahoj oslavenci - opičáci,
poslední dobou nějak moc nestíhám, čímžto omlouvám svou neúčast v minulém deníčku od Chillie, ale koukala jsem do něj, že nejsem sama, moc jsme se teda ten minulý týden nepředvedl nikdo:-) Tak to jdu rychle napravit, dokud si opičátko hraje, za chvíli mě určitě přijde odehnat od kompu a donutí mě jít dělat bábovičky - já už to pískoviště nemůžu ani vidět:-)

Takže ještě dodatečně gratulujem dvouročandě Barborce, Mishicko, mohla bys aspoň občas písnout, jak se máte… Doufám, že dobře, a že jste i s miminkem v pořádku!!!
Chillie, doufám, že už máte bydlení rozmyšleno, ono je asi jedno, kde to bude, hlavně, abyste z toho měli dobrý pocit. A co tripple testy, určitě dobrý, že jo? Drželi jsme všechny palce:-) A gratuluju ke kopání, to je nádhera, tak si to pěkně užívej a opatruj se!
Maťo, ty už to máš teda opravdu za pár, tak ať se dvojčátka ještě pěkně dopečou. Musím jen opakovat, že máš můj neskonalý obdiv, jak to všechno zvládáš! Já Tadeáška na odrážedle pronásleduju každej den a funím u toho jak lokomotiva, a to nemám dvojčecí pupík, seš prostě hvězda:-)! A co výbavička, už máš nachystáno, vypráno, vyžehleno…? Já si pamatuju, že jsem před dvěma lety touhle dobou vyprala fungl novou pletenou soupravičku, v níž jsem hodlala mimi odnést z porodnice - a z pračky jsem místo krásného kabátku s čepičkou vytáhla oblečení velikostí na Barbínu, no, neteřinky měly radost:-)
A co školka,Fialko? To je fakt neuvěřitelný, když jsem četla, jak musíš čekat, jestli někdo odpadne, připomnělo mi to, jak se v dobách nedávno minulých čekalo na předplatné 100+1 ZZ, to musel nějakej předplatitel nejdřív umřít:-)))) Držím palce, ať Šimonka nakonec umístíš, jinak se fakt musíš strašlivě rychle vrhnout do pečlivě plánovanýho rodičovství - ale mít mimi na podzim bych asi nechtěla, jarňátka bych preferovala i nadále:-)
Ještě jsem toho chtěla napsat spoustu, tak asi až bude zvířák po obědě chrnět, dneska mám výjimečně naplánovaný flákání, tak vlezu na emimino:-)
Mějte se, vyrážíme pískařit! Šárka & Tedýsek, ještě nedvouletý
P.S. Zizi, NEZDRHEJ NÁM!!!!!!!

 
Anonymní  13.04.05 11:40

Zizi, to si děláš aprilovy žert, ne? Tak nepiš deníčky, ale přispívat sem tam musíš, to nám neuděláš! Emimino nás zlobí všechny, a práce máme taky dost, tak se pochlap a občas písni, nerada bych přišla o informace, co dělají Tvoji kluci.
Katule, fotka dortíku přišla a je to luxusní, ještě písni recept, ale to už jsem Ti psala do mailu, mám 14 dnů na přípravu.
Holky, neviděly jste některá Rady ptáka Loskutáka? Prý tam byl recept na medovník, na něm teda ujíždím, našla jsem si to na netu, přijde mi to podle popisu jednoduchý, ale myslím, že zrada bude ve vyválení placky, tak mě zajímá, jestli v tom pořadu neradili nějaké fígle.
Fialko, papíry hýbou vším, to mi povídej, tak jsem ráda, že jste to se školkou aspoň trochu vylepšili, třeba to klapne.
K Tvojí otázce z minulýho deníčku, nechodíme nikam, jak začalo teplo, nejoblíbenější činnost jsou bábovky na písku, tak mi přijde blbost zavírat se do tělocvičny se sokolíkama :-)
Zábavný organizavaný pohyb začneme praktikovat zase až na podzim.
Mějte se a pište.
 Jolka

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 13.04.05 13:27

ahoj holky,
katule, prosim, pošli, mi taky ten receptík. dík Ch.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.04.05 13:50

Tak jsem tu zas, Tadeášek chrní, i když dneska si vymyslel, že s ním musí jít spát hasič (takovej ten z Lega, respektive Dupla) a jelikož měří asi 10 cm, tak mu pořád padal za postel a z chůvičky se co 2 minuty ozývalo: „mami, hasič":-) Když už jsem se asi po stý vysoukala zpod postýlky, tak jsem hasiče zabavila a do dvou minut Tedýsek spal:-)

Jolano, deníček je MOC! pěknej, já si myslím, že nás ta nostalgie nepřejde už nikdy, a každej rok v dubnu se budem rozněžňovat a dojímat, i když budem mít doma uhrovatý přidrzlý puberťáky:-) Moc jsi mě teda nepotěšila s tím, že se nevyspíme do puberty, s tím teda hrubě nesouhlasím a nehraju!:-) Co se týká lhaní, tak T. si občas pěkně vymejšlí dost neuvěřitelný věci už teď. Jednak teda úplný nesmysly, jako třeba že babička přijela autobusem s tučňákem, což fakt nechápu, anebo s oblibou svoje smrádky v plíně svádí na tátu - a to ani Roman nemusí být doma:-) Jojo, nočník se u nás stále nekoná… Hodlám to ale začít nějak hrotit až v létě, no co, on se to taky naučí.

Káťo, to je fajn, že se narozky vydařily, už se těším na popis a inspiraci. A prosíííím, pošli mi taky na mejl fotky dortu. Dělala jsem minulej tejden Romanovi zakysánka (taky měl narozky:-) , Tedýsek mi děsně vehementně pomáhal, ale z finálního produktu si dal jednu lžičku, ožral pár borůvek a už nechtěl. Sladký mu teda pořád nic moc neříká, tak to vypadá, že ten jeho dort sníme taky my, no neva, obětujem se:-)

Pavlíno, gratulujem Renče k odplínkování a tichounce závidíme:-) Doufám, že nám písneš, jak jste slavili vy! Takže všechno nejlepší už dopředu!!!!

Jo, ještě jedna věc - Jolano, kámoška zkoušela ten medovník dělat (já na něm teda taky těžce ujíždím, k narozkám mi mamča koupila celej dort, to byly hned dvě kila hore, ale mňam:-), ale s tím origoš se to nedá moc srovnat, strašný práce a výsledek za to nestál, řekla bych… Každopádně pokud to budeš zkoušet, tak dej vědět, jak to dopadlo!

Teda to jsem se dneska zase vypsala do zásoby, musím se sama pochválit:-) Dopoledne jsme byli s Tadeáškem v lékárně pro nějakej homeopatickej sprej na rýmu - má ji už asi 100 let a nějak se toho nemůžem zbavit, a cestou zpátky jsme se stavili v hračkárně. Ach jo, to jsem neměla dopustit, koupili jsme takovou velikou lopatku na písek, no, je to spíš lopata s asi půl metrovou ná:,–(ou, Tedýsek ji od tý doby nedal z ruky (chtěl s ní jít i spát, ale ukecala jsem to na toho hasiče:-), ale obávám se, že se z něj na písku stane dost postrach, přece jen to vypadá jako osobní zbraň:-). Jinak novýho je pořád něco a vlastně nic, jen Eržika s Verunkou jsou už týden na Vysočině a Tedýskovi se děsně stýská, pořád o Verunce mluví, tak se těšíme, až se holky vrátí.
Mějte se, já si jdu dát kafe a nohy nahoru, než vyrazíme vyvraždit pískoviště:-)

Š.&T.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.04.05 09:00

Ahoj všem,
tak se hlásíme s novinkama ze Šimonova. Předně posílám všem slibovaný receptík a fotku na náš dort. Už ho mám hotovej, protože jsem chtěla aby ty bebečka tročku nasálky a šlo to lépe hrájet. Fotka není finální, ještě se bude upravovat a dolaďovat, chybí koleje, kouř z komína a spojky mezi vagónkama. Ale v podstatě to vypdapá takhle nějak. (katko já chci taky fotku vašeho dortíku)
A teď já:
3 celá vejce + 15 dkg krystalu ušlehat v páře na docela hustou pěnu. Nechat vychladnout, mezitím v misce utřít
250 g másla + 3 lžíce moučkového cukru a pak spojit s vychladlou pěnou v hladký krém. KONEC
Má to opravdu výhodu že nepuckovatí a krásně se roztírá, je děsně dobrý a vydrží dlouho.
2 - 3 balíčky Be-Be sušenek, Albertky nebo Clubky na komín, piškoty, lentilky a pak podle fantazie.
Tak hodně štěstí a dobrou chuť.
Jinak jsem docela ve velké běsu, jsem na ostří se svojí tchyní - netchyní, která je rozhořčena že dělám rozbroje mezi jejíma dětičkama aniž bych k tomu měla jakékoli právo, jelikož nejsem ani Michalova manželka, tudíž nemám do toho co kecat. Přitom já žádné rozbroje nedělám jen jsem vyjádřila svůj názor. Ach jo. Konec nářků. Šimonek je v jeslích pořád stále spokojený. Ale pořád stejně jako Tadeáškovi mu tečou z nosu nudle. Je pravda, že teď po nemoci jsme měli asi týden pokoj až mne to překvapilo, ale po týdnu už zase nudlánkuje. Šárko cože to kupujete za homeopatický zázrak na rýmu??? A funguje to???? Já ani nevím jestli je to rýma, protože to je bílá průznačná slizká voda a tak se to rýmou snad ani nedá nazvat. Ale jestli to funguje tak to vyzkoušíme.
Tak pro dnešek všechno, Renče přejeme všechno nejlepší.
Mejte se krásně a zase někdy AHOJ
Jo, ZIZI vydrž, alespoň piš komentáře, na deníčkách se prostřídáme.
Fialka a Šimonek

 
Anonymní  14.04.05 09:40

Fialko, není Šíma alergik? Průhledná voda teče z nosu i mně, nebylo by divu, všude kvetou břízy a ty jsou pěkně zákeřný.

Renče všechno nej k druhým narozkám!
Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.04.05 09:47

Ahoj Jolko,
to je velmi pravděpodobné. Na alergologii jsem teprve pozváni. Ale vzhledem k tomu, že jsem alergik já i Michal tak to bude asi jasné.
Ahojky. Fialka.

 
Anonymní  14.04.05 11:59

AHOJ,

Děkujeme všem za přání!!

Fialko, ta mašina vypadá dost dobře. V sobotu přijdou gratulanti, tak musím něco vymyslet.
Letošní zima mě pěkně dostala, od února jsem měla pořád něco já, nebo Renča, nebo obě:-)) Ted na nás prsknul tatík a obě máme rýmu, už naštěstí na ústupu. Snad se z toho srabu vyhrabem.
Dárky máme vyřešený, zařizujeme Renče pokojík, už to tam začímá mít holka útulný:-)

Zdraví Pavlína a dnes dvouletá Renátka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 14.04.05 13:20

Ahojky,
jsem tu teď jen na skok a to specielně pro Renátku. Renátko, přejeme Ti s Kubou, abys byla zdravá, spokojená s šťastná. Krásné narozeniny a spostu hraček k tomu.
Teď se běžim nachystat do porodnice, okouknout to novorozeňátko. Jupíí, já se těšim. Večer snad vše doženu, pošlu recept atd.
Katule a Kuba

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 14.04.05 16:23

Ahoj holky a opičáci!
V prvom rade, milá Renčo, prajeme Ti všetko najlepšie k druhým narodeninám, hodne darčekov a peknú oslavu. Si moc šikovná, že si už bez plienok. Pavli, ticho závidím, u nás je to stále bez šance. Čaká nás kupovanie plienok pre 3 deti, ale snáď sa to Oliverek už skoro naučí… Síce je schopný pekne sedieť na nočníku, ale nič tam neurobí.
Jolko, moc pekný deníček. Oliverek mal včera 23 mesiacov a ja som už nostalgicky spomínala na porod a chytil ma smútok, pretože neviem, či budem na deň Oliverkových narodenín s ním. Je dosť možné, že už budem v porodnici…
Oliverek je už pekne ukecaný, rozpráva vo vetách, spinká sám na veľkej posteli v pokojíčku… Akurát na neho zasa skočil nejaký bacil, takže od nedele soplí a kašle. A vonku je tak krásne! Ale dneska sme už boli vonku, lebo Oliverkovi to fakt chýbalo. Museli sme aspoň dvakrát za deň pozerať Pata a Mata:-) U nás zvíťazili nad krtečkem i nad Bořkem:-)
Fialko, dortík vyzerá fakt dobre. Dík za inšpiráciu. Oliverek miluje mašinky a vagónky, takže určite mu taký urobím:-) Alebo tým niekoho poverím…
Katko, pošli aj mne ,prosím, fotku vašej torty…
Ja sa zatiaľ cítim celkom dobre, až na ten balón predo mnou:-) Držte mi palce, v utorok idem na prvú kontrolu do porodnice, tak dúfam, že si ma tam nebudú chcieť nechať.
Majte sa krásne, užívajte si pekného počasia!
Maťa 34tt a Oliverek včera 23mes.

 
Anonymní  14.04.05 17:43

Ahoj holky!

Moc vás zdravím, dnes opět stručně, jak jinak, že.

Jednak přejeme všem oslavencům,co už sfoukli dvě svíčky na dortu a nebo se na to teprve chystají, jen samé pěkné zážitky při objevování světa, hlavně bez karambolů.

Fialko, protože jsem vychválila Šumavu až do nebes, tak se chytil Borkův brácha a chtěli by tam někdy v květnu taky jet, myslíš, že by jsi mi mohla poslat buď sem nebo na mobil, mail (605 535 099) nějaký kontakt na tátu, asi telefon, aby si tam mohli zavolat a objednat, jestli mají ještě volno? Díky moc. S tou školkou pro Šimona je to teda síla, to jsem nevěděla, že je to taková peripetie, já myslela, že je pořád tak málo dětí, že se o ně školky perou…

Jo a nastávajícím dvojmámám, hlavně u Mati je to aktuální, ať mimi ještě chvilku vydrží a porod proběhne hladce (budeš rodit normálně, jsou miminka otočená obě hlavičkou dolů?), ostatní (Chillie, Jarča) ať podávají čerstvé zprávičky o akrobatických kouscích prťousků… Jarčo, nevíš něco o Mishičce a Barborce, přece jenom se nějak úplně vypařily, jak se jim daří......
Jo, holky a kdo další se chystá přidat k dvoučárkovým???

My zrovna vegetujem u našich na Vysočině, takže jsme pořád venku, abychom nadejchaly čerstvej vzduch do zásoby, jezdíme na kole, a když zrovna nepozorujeme žížaly a mravence nebo nepískujem a nebábovkujem do zblbnutí, tak Verunka řádí s neteřema, takže pohoda…

Tak zatím ahoj, pište a mějte se pěkně

Eržika a Verunka, téměř dvouletá

 
Anonymní  14.04.05 21:57

Ahoj holky a opičáci,
dnes jsem se po dlooooooooouu­uuuuuuhé době dostala na emimi na dobu delší než 10 minut, takže Vám všem přejeme krásné narozeniny!!!!!!!!
Nějak mi ten čas teď letí, v podstatě nic nestíhám, pořád bych spala, rychle se unavím. A to rodím až za 3 měsíce, uáááááá. Posledních pár dnů se mi zhoršily obtíže s bolestmi kyčlí a stydké kosti, občas skoro nemůžu vstát a chůze mi moc nejde. A k tomu se přidalo docela dost časté tvrdnutí břicha, to jsem tedy s Bárou nezažila. Bojím se, aby se to ještě nezhoršilo, to bych taky mohla skončit v porodnici předčasně :( Naše miminko je vzorně po Barbánkovsku akční v noci, takže třeba 3 hodiny nemůžu kvůli jeho skotačení spát a ráno je zas akční Bára, takže nějak nemám chvíli to dospat. Jsem moc ráda, že už končí ty chladna, prakticky pořád jsme byli někdo nemocní, bohužel i já to několikrát schytala, ale snad to nebude mít následky.
Pavlíno taky se připojuju k závistivcům ohledně nočníkování, u nás to jde samo pouze v případě, že je Bára dole nahatá, jakmile má cokoli na sobě, hlásí se až počůraná. A navíc, čůrat do nočníku jo, ale kakání tak nějak nestíhá, většinou je první část někde na zemi - máme ve většině bytu koberce, takže chuťovka. Tuhle se dokonce vykadila v pracovně na schodech na patro a rozmatlávala to všude okolo, pak se v tom vyválela a přes celý byt mi přiběhla hovínko nahlásit. Skoro jsem brečela, jak dostanu smrádek z těch dřevěných schodů, to nemám tušení, vůbec to nejde :( Vím, že se to nemá, ale skončilo to tak, že jsem jí pohrozila, že příště za hovínko jinde, než v nočníku dostane sekec. Dneska hrdě přinesla nočník s hovínkem a ani po pečlivém bádání jsem nikde v bytě nenašla pokračování … možná je to nakonec jediný možný způsob, který zabere, i když se mi to tak moc nelíbí.
Barča je ukecánek od jakživa, teď hovoří bez problému ve větách, domluví se s kýmkoli na čemkoli a taky si někdy ohromně vymýšlí, spíš fantazíruje. Miluje hry se zvířátky, jako že se potkají, řeknou si ahoj, zeptají se na jméno a jak se jim daří, pak se jdou nakrmit, vyčůrat, umýt … Většinou jsem jedno zvířátko já, ale občas si už hraje takhle i sama. Moc ráda chodí lochtat a drbat moje bříško, povídá si s miminkem a strašně se směje, když jí mimi kopne. Tak na sebe často ťukají, myslím, že to mimi jí výborně pozná, protože se vždycky děsně rozdivočí, když s ním Bára komunikuje. Je to roztomilé, ještě, aby to vydrželo, až se narodí, snad bdue z Báry opečovatelka - velká sestra :)
Tak, tolik od nás … jsme v pořádku, i když si někdy připadám, že jsem na nic, jen utahaná a příliš často padám únavou. Takže moje absence není znatelná jen tady na emimi, ale i v domácích pracech, je to tady permanentně jak po výbuchu, skoro žádný čistý talíř, oblečení někdy taháme nežehlené přímo z košíku … ale s každým dalším hezkým dnem je to lepší, takže doufám, že i já se z toho všeho nějak vyhrabu. Navíc je pro mě moc důležité, že je Bára spokojená a ta je spokojená kdekoli, kde jsou děti, lidi, hračky … kdekoli jinde, než doma :) Tak mě napadá, jak to, že je tu pořád špinavé nádobí a takový čurbes, když sem převážnou část týdne chodíme vlastně jen přespat :D :D :D asi nakonec Bára má pravdu, že tu s námi žije ta její imaginární myška, to je teda pěkná nepořádnice :D :D :D
TAkže zdravíme všechny a přejeme krásné proteplené dny.
Mishicka 26+4tt + Barbánek

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 14.04.05 22:00

Ahoj holky,
teda Fialko, tvoje mašinka i s vagonkama nemá chybu!!!! Teď abych vymýšlela k jaký přiležitosti jí Kubíkovi udělám, protože rok teda čekat nebudu:-))))

Odeslala jsem fotky naší mašinky na maily, jen Maťo, prosím o tvůj email. Mám ten úplně první seznámek a tam nejsi.

A teď recept: je to hrozně jednoduchý, protože je to vlastně zakysánek.

Potřebujete: asi 7 zakysaných smetan (dobře drží hustá od Yoplait, rozhodně nekupujte nízkotučnou), 7 vanilkových cukrů, asi 2 balíky piškotů, smetanu ke šlehání a vyplatil se mi ztužovač šlehačky. A pak třeba čokoládovou polevu, lentilky, sypání, věnečky nebo jiný kulatý sušenky na kola.
Smetana se smíchá s van. cukry. Vyberete si umělohmotný nádoby, který se dají aspoň trochu poskládat do tvaru mašinky. Já jsem měla jednu velkou na spodek, jednu malou na kabinu a pak jeden malý obdelník, který jsem po vyklopení napříč rozpůlila a byl z něj komín a předek mašinky. Nádoby se vyloží potravinovou folií, stěny se trochu potřou smetanou a pak se na ně nalepí piškoty. No a pak střídáme smetanu, piškoty a třeba banán. Necháme ztuhnout do druhýho dne. Pak vyklápíme a složíme k sobě. Krásně to drží tvar a dá se to i krájet. Dolepíme a pomažeme ze všech stran ušlehanou šlehačkou se ztužovačem a nazdobíme.
To je pro dnešek vše, zítra se polepším, zatim se mějte.
 Katule

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 15.04.05 08:41

Katule, moj mail je martina.simoni­kova@centrum.cz
Vopred dík.
Eržiko, miminka sú zatiaľ dole prdelkami. A asi sa už ani neotočia:-( Takže je to zatiaľ na císar. V utorok idem na kontrolu do porodnice, tak uvidíme.
Mishicko, to je super, že si sa konečne ozvala. S únavou bojujem aj ja, ale najhoršie to pre mňa bolo prvé 4 mesiace. Teraz sa to dá. No pre zmenu som zasa menej pohyblivá:-)
 Maťa

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.04.05 09:28

Ahoj!
Mishicko, jsem moc ráda, že ses ozvala, a že jste všichni v pořádku. Taky tahám kolikrát nevyžehlený věci z koše, doma je málokdy naklizeno, a to nejsem těhotná:-)). Přeju hodně zdravíčka a síly, ať to pěkně zvládáš a bříško moc nezlobí!!
Renča nočník pochopila ze dne na den. Předtím bylo pár pokusů, běhala doma 14 dní bez plín, ale neřekla si sama. Pak jsme s tím přestali a najednou začla hlásit. Teďka už chodí na záchod s malým prkýnkem. Včera se venku odmítla (asi z estetických důvodů) vykadit na trávu, tak to chudák držela až domů:-))

Pavlína

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.04.05 11:57

ahoj holky, tak konečně se taky dostávám k delšímu příspěvku. od včera je vítek u babičky a já uklízím a uklízím a furt se ne dobrat konce :( ach jo. taky jsem dělala dort. fialko, kopíruju tvoji mašinku :) je super a jednoduchá, snad se vítkovi bude taky líbit.
mishicko, moc tě zdravím. to máš teda dooost náročné. mě je teĎ dobře a cítím se i dost v pohodě. mimi začalo před 14 dny kopat, tak už mám opravdu pocit, že tam je a že jsem fakt těhotná :D. ale přes tři měsíce mi bylo hoodně zle, a únava taky hrůza.tak se budu modlit, ať to vydrží, s vítkem jsem byla poslední dva měsíce nepohyblivá a nic se mnou nebylo :)
jinak mám pocit, že jsme tu poslední nemluvci, co?? jarčo?? jak je na tom kačka?
vítek si vystačí stále jen s pár slovy.

zatím se mějte a pokusím se brzo zas ozvat chillie+vítek+be­bely /17+3tt/

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.04.05 12:10

Ahoj holčiny,

Tak se ozvu i já, mám chviličku než Kačka zabere a hurá ven je tam krásně… mám rozdělaný záhony tak to chci dodělat a zasázet už begonie a pod at to máme v létě krásny… to se to pak bude kafíčkovat… snad si to užiju :D

U nás je opět vše při starém.. Kačka stále nemluví jen ukazuje, zlepšilo se nám teda spaní, usíná konečně opět sama…ale zavolá si a dělá kontrolu že jsem tady a neutekla jsem :D..
Chodíme už i ven bez plíny a krásně zvládáme, takže plína je jen do auta, obchodák…a pod místa kde prostě čiči nejde.
Dárky máme konečne pokoupené.. ještě volá příbuzenstvo s ptá se co koupit.. at si lámou hlavu…
Nevím jestli budeme slavit zítra nebo až v neděli. Asi jak budeme ještě zvládat přípravy.
Ještě jsme nebyli u fotáka na dvou letech, tak to snad příští týden stihneme… ted bylo pořád něco.
A tatka dneska ztratil klice od auta tak jestli se nam vubec dostane domu :D:D:D

Bříško roste, uděláme fotečku a dáme do albíčka.. kopeme o 106.. hlavně když si večer lehnu, takže Míšo nejsi v tom sama… no jo.. Kačka si rozumí s Bárou tak mimísové si asi taky budou rozumet :D

Tak je ticho… že by už spala?? Jdu provést kontrolu a mizím… :D

Všem dodatečně všechno nej k narozeninám a všem které to čeká taky.
Vím o Verunce, ty jsou stejně jako my… přístí rok na velikoce..:D to holky dostanou o něco víc na zadeček a bude po dárkách :D a Vítek je po nás.. jinak mám vygumováno a seznámek je někde v zálohách, takže se omlouvám že to není jmenovitě.
Prostě vše nej všem opičákům

Mějte se krásně ahoj
Jarča 19+3 a Kačka za dva dny 2 roky…

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.04.05 13:39

Ahoooj,
to mám velikánskou radost, že se nás zase po dlouhé době sešlo v deníčku tolik:-)
Hlavně že Mishicka vyslechla naše zoufalé volání a přišla se na nás mrknout:-) A protože jsem děsně zvědavá, víte,jestli bude mít Barbánek ségru nebo brášku? Nebo vědět nechcete? A máte jména? No, doufám, že zase brzo nakoukneš, i když věřím, že je to asi těžký. A Barborka je super velká ségra, to je dobře!

Fialko, ten dort je absolutně úžasnej, úplně jsem polykala sliny, když jsem ho viděla!!! Jo, sprej na rýmu se jmenuje Euphorbium compositum a užívá se 3X denně, jelikož je to homeopatikum, tak tam není rozepsaný dávkování, ale kámošky máma je homeopatka a doporučila mi to. A co je nejdůležitější: zdá se, že to funguje! DOUFÁM:-) Rýma už je téměř pryč, ale těžko říct, jestli by nezmizela i tak. Jo, a stojí to 160 kaček, to jsem teda nestačila zírat. A co Šimon, už se tý zoofarmy zbavil?

Teď jsem si vzpomněla, že se myslím Jarča ptala na zubaře. Tak my už jsme ho s Tedýskem absolvovali, teda respektive zubařku. Byla jsem objednaná a ona mi do telefonu řekla, ať ho vezmu s sebou. Byla to docela legrace, v čekárně otvíral pusu a ukazoval zuby úplně všem spolupacientům, ale když jsme pak vlezli dovnitř, nějak ho to nadšení přešlo. Na křesle jsme seděli spolu a Tedýskovi se moc líbilo, jak nás to vyvezlo nahoru - chtěl ještě:-) Pusu mu teda musela otevřít násilím, ale pak už se nechal prohlédnout.
Takže má krásný zdravý zuby, chybí mu už jen pětky, které údajně rostou až kolem 2,5 roku (haha, asi ne, co Zizi? Tomášek už má určitě i moudráky, jak ho znám, zubatce:-) Ale šokovalo mě, když říkala, že má předkus. Tak nevím, podle čeho to poznala, ale vidět nic není, podle mýho má zuby úplně normální… Prý uvidíme, až budou všechny, co se z toho vyvrbí, každopádně teď už má chodit pravidelně se mnou každýho půl roku. Ach jo, to už je fakt velkej člověk, když chodí na preventivní prohlídky k zubaři, co?:-) A jak jste na tom s chrupem vy?

Jo, Káťo, díky za fotku, dortík taky úžasnej a Kubíkovi to s ním moc slušelo, už je to velikej chlapák, ani jsem ho málem nepoznala! Jak mu chutnal vláček?

Tak se mějte a užívejte sluníčka, myslím, že ty pískový kúry nám jednou budou chybět:-) Já mívám večer písek až v kalhotkách, no chápete to?:-)

Š. & T.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.04.05 14:43

ahoj holky, tka dneš ještě jednou, babička odmítá vrátit vítka, tak mám ještě chvílu :)
my dárky ještě nemáme :), ale už skoro. nakonec jsme se rozhodli pro kolo, až dopíšu, tak ho valím koupit. celokovové s kolečkama, tak doufám, že vítek už ocení, a že není tak brzo. pořád jsme řešili, jeslti tříkolku nebo už kolo. tak nakonec jdem do kola. vítek už si ho v obchodě zkoušel a nejradši by si ho odnesl hned.
ještě dostane dvě knížky, které jsme mu v ramci toho, aby nebyl zahlcen dary, nedali pod stromeček a taky nové puzzle.
u nás se totiž rozjela další vlna puzzlemánie. dostal knížku o karkulce, tu, jak na jedné stránce jsou vždycky puzzlíky a skládá a skládá… v rámci stížení mu už vytahám všechny obrázky a on překvapil, je schopný vybrat právě těch šest pro ten jeden správný obrázek.
a taky dostane prkénko na záchod. třeba ho to víc motivuje a bude bez plen. i když teď už má spotřebu minimální. doma je bez plen, i když s občasnýma, většinou hovínkovýma příhodama.
ještě by se hodily gumáčky, ty miluje, a ty staré už jsou mu malé. no, to nebudu hrotit, až nějaké zahlédnu, tak koupím.
zatím se mějte chillie

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.04.05 22:23

Ahojky,
holky, kdo napíše deníček, šéfová, máme náhradu za Zizi nebo jsem na řadě já?
Zdravím všechny těhulky!!!! Ještě pořád jste nám neprozradily termíny porodů!!!! První je asi Maťa a pak nevim. Nechcete nám to napsat?
Maťo, máš můj velký obdiv. A nesmutni, vše se dá vyřešit, uděláte si s Oliverkem oslavu buď trochu dřív před narozeninami a nebo později. Hlavně, aby jsi byla s miminkama v pořádku. Držím pěsti, ať vše dopadne na výbornou. Těším se na fotečky dvojčátek.
Holky, s plínkama jsme na tom bídně. Renátka má velkou pochvalu, jak to zvládá bez nich. Kuba sice chodí doma bez, ale neříká si, že chce čůrat, musím ho hlídat já. S kakáním to vcelku umí, pozná, že zrovna potřebuje, ale je docela lenoch, protože po ránu k nám přijde klíďo už s nadělením.
Na postel si zvyknul bezvadně, Jolko, velké díky za tip. Sám si sleze, když je vyspaný a běda, jak ho budím odpoledne dřív. Pošle mě pryč, otočí se a spí dál. I noční spaní se zlepšilo. Večer jsme ho začali dávat spát později, trvá mu sice než usne, ale za to ráno vstává v sedm!!! A dnes v 7:45. No paráda, to už je lepsí než v šest. Ještě se občas v noci probudí, ale stačí přikrýt a spí dál.
Chtěla jsem se tu dnes zdržet déle, ale jaksi se mi nějak špatně píše. Jsem unavená a ještě aby ne, půl dne jsem gruntovala, makala na zahradě a večer vyžehlila kopu prádla. Tak se mějte a já jdu konečně relaxovat v leže:-))))
Katule a Kuba

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.04.05 22:28

Málem bych zapomněla. Kačenko, všechno nejlepší k narozeninám!!!!!!
A nevím, zda bude zítra čas, takže Vítku a Šimonku, vám taky všechno nejlepší!!!!
 K+K

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 17.04.05 22:36

ahoj opičáci!
Tak jsem konečně tady!
První co musím udělat je pogratulovat Kubíkovi,Renát­ce,Šimonovi a myslím že i kačence(nebo ještě ne?,fakt nevím,bez toho seznamu jsem úplně v prčicích) a dalším co už měli narozeniny,všechno nejlepší!!!!!!!!!
Mimochodem Fialko ten dort je fakt úžasnej,jak dlouho dopředu se to musí udělat,aby se to naleželo???

No a ještě musím popřát Mate hodně štěstí,aby si tě v té porodnici nenechali a abys to vydržela do toho 38tt,moc se těším až budou broučci mezi náma a ty nám podáš zprávičku.Takže tfuj,tfuj a hodně sil,bude to určitě záběr se starat o tři mrňousky.

Tak a teď k nám.Tomášek je strááášně ukecaný,jak tu psala Mishička o Barborce,tak jsme na tom asi podobně,mluví ve větách a je to strašně roztomilý,dokáže říct úplně všechno a pořád se domáhá,abysme to opakovali,tak nás večer z něho už bolí hlava :-))).
Taky musím napsat,že jsme se vrhli na čurání do hrníčku,prkýnko sice máme,ale nějak nás to nebaví nebo spíš mě,dám ho radši na hrnec,má vedle sebe přepravku s hračkama a sedí tam docela dlouho a je klid.
Hlavně jsem zakoupila ty příšerně drahý plinky od pampers,teda ty kalhotky co se jenom stáhnou a zase na:,–(í,takže když jdeme odpoledne do sklepa,tak mu to dám a tam chodí čůrat na stromeček.Je to fakt super,protože kdyby se počural,tak to plína vezme a nemusím měnit oblečení,ale jak říkám,je to hnusně drahý.Doma ho mám bez plinky,takže se občas počurá,když náhodou něco dělám a zapomenu na čas.No ale dneska už si sám řekl,že chce dělat bobek a taky udělal a pořádnej :-))).
Třeba to nebude trvat dlouho a budem taky bez plinek.

Chillie,to stehování ti závidím,já bych šla asi na samotu,ale zase na druhou stranu je to taky blbý,být tam sama se dvěma dětma,to by asi bylo lepší v té vesničce nebo kam to máš.A děti by asi taky měly víc kamarádů,každopádně přeju ať už to máš za sebou a v klidu si můžeš užívat těhu.Jo a ty puzzle s tou Karkulkou Tomášek dostane taky,tak jsem zvědavá,jak se mu to bude líbit.

No jinak máme neustále se spaním problémy,ten už s náma bude spát asi do smrti.Taky se nám posunulo uspávání,takže už nechrní o půl osmé,ale až tak v půl devátý i v devět.Zato si vyžaduje po obědě jít spát ven,takže ho naložím do kočáru a jezdím podvoře dokud neusne a spí tak hodinu a půl někdy i dvě.
Jídlo začíná bojkotovat,oběd ještě jakž takž ale snídat se mu teda nechce,mlíko absolutně odmítá,dokonce to nechce ani s těma piškotama,tak mu vždycky uděláme aspoň stopadesátku sunaru a on vypije tak stovku a to to do něj musím nalít,no hrůza.
Zato to co máme na talíři my,tak to by jedl:)).
Nejoblíbenější je samozřejmě koko a hlavně okurek,nejradši má kyselej,ale do sklepa mu beru normální salátovku,už mu to ani nekrájím,protože chlapeček chce chodit s celým okurkem a ukusovat,takže před sklepem se vždycky prochází absolutně špinavý děcko s ohlodanou salátovkou v ruce :-)))).

A zase jsem zapoměla,co jsem chtěla napsat.

No samozřejmě přispívat budu dál,jen mi to nejde s deníčkem,ikdyž je to za dlouho,tak mě zrovna vyjde čas,že bych ho sesmolila,ale nejde emimino a já už se sem pak nedostanu,protože to okupuje Luky a nepustí mě a neposlala bych to prostě v čase kdy bych měla,tak to na chvíli vemte někdo za mě,prosíííím.

No to bude asi zatím všechno,mějte se krásně,těhulky na sebe dávejte pozor a co jste ještě neslavily,tak to pěkně oslavte,nás to čeká až na čarodějnice,takže času dost.
Tak ahooooj Zizi a Tom

PS:Šárko,dodatečně přejeme Romanovi vše nej k narozeninám!!!!!!!!
Stejně si myslím,žes mu toho zakysánka sežrala sama!!! :-)))))))))

 
Anonymní  18.04.05 08:36

Ahoj holky a opičáci!
Katule díky moc za fotečky, dortík vyzerá krásne, určite aj dobre chutil.
Kačenko, Vítku a Šimone, prajeme všetko najlepšie k narodeninám, veľa darčekov a krásnu oslavu!
Holky, dík za podporu. Zajtra idem na prvú kontrolu do porodnice, tak večer písnem ako to dopadlo. Zatiaľ sa cítim vcelku v pohode, tak uvidíme.
Maťa 34tt a Oliverek

 
Anonymní  18.04.05 09:50

Katule, tak jsi na řadě Ty, jestli Ti to neudělalo velkou čáru přes plány, kdyžtak písni něco krátkýho, ať se nehledáme.
Jsem ráda, že se postýlka líbí, já jí taky blahořečím, předtím a současné Vojtovo spaní se nedá srovnávat.
Všechny Vás chválím za účast v tomto deničku, byla to paráda a vlilo mi to optimismu do žil, že neskončíme…
Vojta od sobotní noci marodím, má horečku bez ostatních příznaků ( nekašle, nenulí ) , tak nevím, je to dle dr. někajá viroza.
Všem oslavencům krásné narozeniny!
MAťo, napiš!!!!
 Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 18.04.05 10:08

Ahoj holky a opičáci,
zdravíme v novém týdnu.
Chtěli jsme včera popřát všem našim kamarádům, ale zase nám bojkotovalo emimino a potom počítač, takže napravujeme dnes a přejeme všechno nejlepší Kačence, Deborce, Verunce a dneska našemu skorodvojčátkovi Vítkovi. Šimonovi se dort - mašinka líbila, pošlu fotku do galerky ale nebyl zrovna nadšený z toho že bych jí měla krájet. Chtěl jí sundat z tácu a přendat na koleje a jezdit s ní po koberci!!!!! No děs běs. ALe nakonec si i kousnul. Jednou a konec. Zizi já jí dělala v úterý ale stačí tak tři dny předem.
Dárky - nadšení nic moc. Snad největší nadšení bylo ze :,-(y „angličáků“. Pozor: na tříkolku zatím nedosahne na šlapky a tak budeme čekat až povyroste. Zase jeden dárek koupený v předstihu, který najde uplatnění v budoucnosti. Vloni jsme takhle koupili tatru a hraje si s ní až letos poprvé. V sobotu jsme šli do ZOO a k nadšení všech jsme zoo obešli po pěšině u řeky a byla to procházka jako fík. Schodli jsme se že snad i lepší než uvnitř zoo. Tak do zahrady vyrazíme někdy příště. To jen na okraj, protože jsem si plánovala a nakonec bylo všechno jinak.
Takže kočky a koťata - mějte se krásně a někdy zase ahojky Fialka a Šimonek - dnes dvouletý.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 18.04.05 13:41

Ahoj.Jakou má Šimon tu tříkolku??Obyčejnou nebo tu s tyčí?Já bych si měla jít zítra pro tříkolku,tak se děsím,jestli taky nedosáhne,tak mě klepne,ale já si objednala tu úplně klasickou.
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat,tu mašinku jsi posypala kakaem nebo do té směsi zamíchala kakao??Jo a v čem to mám ušlehat,nerada bych to zkazila a nikdy jsem nic v páře nešlehala,tak se prostě ptám jako debil :-)))).Díky Zizi

PS:Všem oslavencům gratulujeme!!

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.04.05 20:16

Ahojky,
jsem plně vyřízená a musím vyžehlit megahoru prádla, tak jen stručně: GRATULACE KAČENCE, VERUNCE, VÍTKOVI A ŠIMONKOVI, posíláme všem velikou pusu a pěkně si to užijte!!! Šárka & Tedýsek

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.04.05 13:46

Ahoj!
Jdu si postěžovat,před­stavte si,že nemůžu tu obyčejnou tříkolku sehnat.Oni to prý přestali vyrábět nebo co,tak jsem v koncích a nevím co teď.CHillie,ty jsi psala o tom nejmenším kole pro Vítka?Jestli jo,napiš jak na tom Vítek jezdí,jestli bleskově neseženu tu tříkolku,tak bych koupila to kolo,ale už teda nemám moc času.
Jo a musím napsat,že Tomáš má na ven ty stahovací plinky a nastal u nás stoprocentní obrat k lepšímu,už od včerejška si říká o čurání a kakání,tak třeba budeme taky brzo bez plinek,takže ikdyž jsou ty plinky drahé,vřele doporučuju,není nic lepšího než,když můžeme čurat na stromeček venku.
Tak já padám ahoooj Zizi a Tom

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama