Opičáci -37.deníček

Rodičovství
  • 25.05.05

Milí opičáci! Doufám,že mě neukamentujete, ale bude to fakt ryhlovka,spíš jen nový příspěvek na první stránku,abychom se nemusely hledat.

Balím totiž k babičce na Vysočinu,tam se tropy dají přežít lépe, v sobotu mě tam taky čeká večírek k x letům po maturitě ( hodně letům ),takže se budu u babi připravovat,abych se bývalým spolužákům líbila :-)))
Slibuju tímto,že abych Vám vynahradila chybějící počteníčko v deníčku, napíšu o té akci -hned po víkendu-pikantní podrobnosti! Tak držte palce, ať mě nezradí kombinace alkoholu a úděsnýho vedra a hodně si toho pamatuju!
Krásný týdena víkend vám všem!
 Jolka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 25.05.05 21:53

Ahoj holky, že bych byla první?
Jolko, užijte si to na Vysočině a pak určitě napiš, jak bylo. A klíďo si dej za mě do nosu. My taky slavíme, v pátek a v sobotu, mé x-té narozeniny. V tom horku to bude zajímavý. Budem grilovat a máme připravenou sprchu proti případnému přehřátí pro dospěláky a pro děcka bazének.
Zizi, ozvi se, až budeš mít víc času. Držím pěsti, ať je dobře Lukáškovi a nemusíte běhat po doktorech.
Fialko a Šárko, co je s váma? Máte delší dobu absenci, kde lítáte?
Ještě k tomu víkendu, konečně jsem to s manžou dořešila, takže holky, kdyby se konala ta akcička v Dakotě, jak navrhovala Fialka, tak bychom jeli. Myslím ten víkend 17.-19. 6. V tom Penzionu Ina to pasi padá, když čekají v neděli ráno zájezd dětí nebo by to nevadilo, že bychom se museli spakovat v sobotu večer, případně v neděli ráno? To ale nevím jistě a taky nevím, zda tam mají ještě volno.
Jinak u nás nic novýho, teda kromě toho o moc lepšího spaní. Nočník pořád nic. Kuba sice chodí bez plín, ale jak mu nepřipomenu čůrání nebo ho neodtáhnu k záchodu, počůrá se. Asi to prostě nechápe nebo na to jdu špatně. Věřím, že se to časem srovná. A co Tedýsek? A Šimonek, klucí šikovný bezplínkový.
Fialko, co kontrola?
Mějte se pěkně a koukejte se taky ozvat nebo nám ten deníček zruší s takovouhle účastí:-))))
Katule a Kubik

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 26.05.05 21:29

Ahoj Jolko,
tak to je čára pře moje výpočty. Právě jsem tady dokončila svůj statistický deníček a dříve než jsem ho vymrskla, tak jsi mne předběhla, ale to neva. Bude příští týden. Víš já taky nevím jaké je pořadí, já si pamatuju, že jsem za Katulí a to je pro mne signálus. Tak v pohodě. Deníček máme, já se posunu.
Tak vám hlásím, že jupíííííí máme výtěry čisté: nos i krk bez nálezu. Jsem zvědavá na jak dlouho. A k mé další radosti i alergologii je také dobrá. Má tam trošku nižší leukocyty a lymfocyty a je trošku chudokrevný (asi proto že nežere maso - moje teorie). Ale v podstatě to bylo ovlivněno nadcházející a přicházející nemocí . Takže ve své podstatě je to naprosto normálně zdravé dítko!!!!!! A to že za svoji skoro půlroční docházku do jeslí marodil pouze 2× je prý docela slušný poměr!!!!! Tak sláva. Zítra si jdeme pro ukončení neschopnosti s kašlajícím Šimonem!!!!! Tak jsme na to zvědavá.
No a možná v pondělí se zase na chvilku objevím v práci, trošku to tam srovnám a připravím na svůj dvouměsíční nepobyt!!!!! I když zatím si to maluju růžově, nevím s jakou náladou mne uvítá šéf.
K nadhozenému problému komunikace dětí. Jolko, myslím, že je to asi normální vývojové stadium. Protože už začíná poznávat co je moje a co není moje. Kdo je můj a kdo ne.
Já jsem si frajerka myslela, že když chodí teď do jeslí, je v kolektivu dětí a tet a spousty jiných lidiček než jen máma a táta, tak že nebude problém. A je. Když přijdeme na pískoviště tak nejdříve chvilku kouká, když ho osloví nějaké dítě tak zaleze za moje kalhoty a dělá že tady není. Ale co je podstatné musí mít autíčko v ruce. Jakmile ho má tak bez obav komunikuje hned s každým, ukazuje mu auto a řeší problémy s tím spojené. Ale jakmile ho nemá tak zaleze za kalhoty. Sice nebrečí a po chvilce se „otrká“ ale rozhodně to není LEV salónů, že by všude bavil a byl král. Také nedokážu posoudit jestli se to ještě nezvrhne do horších stádií, ale zatím jsme na tom takto. A s tím půjčováním hraček tak tady myslím jesle zafungovaly, protože moc dobře ví, které hračky jsou jeho a které ne. A když mu řeknu puč auto, puč lopatku - tak půjčí a bez keců a to samé, když si sám něco půjčí tak když mu řeknu aby to vrátil, tak jde a vrátí to přesně tomu od koho si to pučil. Já si myslím, že v tomhle má srovnáno, protože je tety v jeslích asi k tomu dělení vedou a tam o to spíš že tam není jedno dítě. Já to zatím jako problém nevidím, zatím.
Možná se zase někde rozbije. A bude zle.
Jinak kde je Šárka??? Co ten opi víkend??Tak opravdu nevím jestli pojedeme nebo ne. Nevím kdo by jel a kdo ne, má to cenu, já jsem to sice zamluvila, ale ještě nepotvrdila, tak co ZRUŠÍME to????
Mám zamluvit tu Šumavu na září???? Já se tam zkusím zeptat, kdy mají volno.
Jedem na víkend také ven z Prahy, bude huere hic, tak budu hledat hustý strom a chlazené pivo. Ještě že máme hospodu vedle baráku!!!!!
Jolko a Katule užijte si oslavy a podejte zprávy.
Tak se mějte krásně a zatím zdravíme.
Fialka a Šimonek (bezzvířátkový)
Jo ZIZI klídek. Šimon mi začal říkat „ZDENO“. Nevím kde to vzal, protože tak mi říká jenom skorotchyně a nikdo víc a tu vidíme tak jednou za měsíc!!!!! No a tak jsem ho naučila aby říkal tátovi MÍŠO. Hi, hi, hi. Já myslím, že teď teprve začneme slýchat dost dobré hlášky, které ani ty nevyslovíš!!!!! Jo Zizi držíme palečky ať je všechno v pořádku a Lukymu je dobře.
Tak ahoj.

 
Anonymní  27.05.05 14:11

AHoj holky a opičáci!
Zdá sa, že mám trochu času, tak vám niečo písnem. Mrňatá spinkajú a Oliverka si vyzdvihol doobeda deda a išiel k nim na celé poobedie. Dnes majú Ríša a Klaudie 3 týždne. To ten čas ale letí. Zatiaľ sú to pomerne hodné miminká ( až na to, že včera reval Ríša od siedmej do jedenástej a Klaudie až do pol jednej:-)) Cez deň sú to naši anjelici, papajú a spinkajú, k aktivite sa preberajú večer. Normálne je, že poplakávajú buď obaja alebo na striedačku cca od siedmej do desiatej. Ale potom zaspia a zobudia sa cca okolo tretej na kojenie, potom zasa spinkajú až do rána cca do šiestej až siedmej. Takže by som sa celkom mohla vyspať, ale bohužiaľ Oliverek vstáva medzi 5.00 a 5.30 a ja musím s ním a je už od rána strašne aktívny:-) Takže len čo vstane, už si musíme kresliť, čítať knižky, alebo sa hrať s popelářským autom. To je u nás momentálne najvačší hit. Oliverek ho dostal k narodeninám a odvtedy sa s ním denne aspoň 2-3 hoďky musí hrať. Vyzerá ako ozajstné, má aj popelnicu a Oliverek stále hovorí, že vyváža na skládku plienky- Olikove, Ríšove a Klaudiine:-)
Ale už som si zvykla aj na to ranné vstávanie a v podstate som rada, že si s Oliverkom jeden druhého užívame. Keď som sa vrátila z porodnice, bolo to dosť kruté, Oliverek ma vobec nebral, vlastne ma ignoroval a všetko robil iba s taťkem. bola som z toho hodne nešťastná, ale asi po 5 dňoch sa to postupne zlepšilo a teraz je to už v pohode. Aspoň dúfam:-) Oliverek už pochopil, že miminká nedáme späť do bruška,, ale že tu budú s nami a asistuje pri prebaľovaní, kúpaní… Bezpečne od prvého dňa vie, kto je kto. Občas sa stane, keď je unavený, že chce pochovať zrovna vtedy, keď kojím, alebo prebalujem, ale už sme sa naučili riešiť aj také situácie. Snáď to bude lepšie a lepšie.
Akurát na tému nočník sa stále odmieta baviť. Okamžite keď sa pokaká alebo počurá zahlási, že má aaa a, že chce čistú plenu a podľa možnosti okamžite:-), ale na nočník ani na záchod ísť nechce. Ach, snáď sa to raz naučí:-(
holky, majte sa krásne, užívajte si krásne letné počasie a ja sa zasa niekedy ozvem.
Maťa a spol.

 
Anonymní  29.05.05 14:06

Ahoj holčiny,

Tak jsme opět tady. Nečetla jsem Vaše přízpěvky tak nevím co kde nového. Jen jsem zahlídla že se snad někam chystáte, ale kdy a kam nevím.
Až bude chvilička tak to pročtu at jsem v obraze.
Kačulka ted spinká, tak honem jen krátce co je u nás nového.
Kačenka už opravdu začíná žvatlat. Ráno mi povídá že chce hami, a když jsem se jí zeptala jestli chce rohlík, tak řekla ne ze chce párek . Párek ještě nidky neřiakala takže jsme udiveně koukali. Nejvíc se mi od ní líbí kamion, riká to jako by nějakou japonštinou nebo co a je to opravdu roztomilé. :D
Každý den, něco přidá, ale věty ještě neumí.tak max dvě slova dohromady.

Ted co je pěkně a lítá venku nahatá tak máme nohy a kolena jak 5 kluků dohromady. Někam jít v šatičkach, tak na mě snad pošlou sociálku :D… pořád padá, nebo někdě leze a je to opravdu vidět.

Spaní se nám ted večer nějak bortí. Nějak se jí nechce, jestli to světlo nebo co nevim. Takže usína tak 1-1,5 hod po tom coby měla a ráno v 7 hod, ne-li někdy i dřív budíček.

Babička nám ve středu umřela, takže Dušan opět upadl někam do sebe a já se snažím ho nějak povzbudit. Nevím jestli se vede nebo ne. Ale přijde mi lepší než když babičku odvezli. Asi si to uvědomuje jak to opravdu je…

A.. budícek… tak mizím
Jdeme na zahradu do vody…

Papa
Jarča a Kačenka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.05.05 22:24

Ahoj holky!
Tak mám konečně chvilku čas,tak něco málo písnu.

Jarčo,s babičkou je mi to moc líto,doufám že se z toho brzo dostanetea co se týká Kačenky,tak Tomáš je na tom podobně,taky je celý domlácený,pořád někde padá a nohy i ruce má modrý,prostě jedna slitá modřina po celým tělě,taky si myslím,že by mě asi zavřeli,kdyby ho viděla socka.

Tak hlavně musím napsat,že my určitě nikam nejedem,není čas a hodně by se nám líbila ta šumava v září,nejlepší by bylo,kdyby byl volný termín,když je svátek.
Tak si to promyslete a třeba bude ještě v září krásně.
Jinak Fialko gratuluju Šímovi,že se konečně zbavil té zoologické.

Maťo,naprosto tě obdivuju,že to tak zvládáš a hrozně mě překvapilo,že už mají mrňata už tři týdny.Je vůbec možný,aby to tak letělo???
Jo a k těm plinkám,Tomáš začal stávkovat a zá:,–(ně si neříká,že chce čurat.Tak nevím co ho to popadlo,už tak pěkně chodil na hrníček,dokonce jsem mohla i bez plinky na delší cestu a najednou bum,za den stokrát počuranej a hotovo,takže ven zase s plinkou nebo s několika kalhotama,no hrozný,nevím co s tím dělat.
Jo a navíc naprosto odmítá jídlo,nemůžu do něj dostat oběd,pouze polívku,ale druhý začal absolutně odmítat,tak je u nás neustálý řev.Ach jo,přestává mě to bavit:-(,jsem na něj pak hnusná a on i já jsme na nervy.

To vedro tady se nedá vydržet,napustila sem bazének,ale Tom to spíš vylívá všechno ven než aby se pořádně koupal.Ale užívá si to,jen tu vodu abych asi měnila každý den,protože toho bordelu co tam nanosil,katastrofa.
Luky je zatím v pohodě,máme jet do brna na magnetickou rezonanci a za chvíli budou prázdniny,tak si už snad odpočine.No spíš mě zarazilo,že má prý nízký tlak,nemáte radu,jak ho zvýšit??Myslím nějaký čaje nebo něco k jídlu,co by mu to zvedlo.

jolko,tak ty si pěkně flámuješ na srazu,no to ti závidím.Já ještě sraz ze školy neměla,nějak jsme se rozprchli a ztratili na sebe kontakt a za ty roky už to ani nikdo nezkusil dát dohromady,no je mi to docela líto,když slyším,jak se každý schází a my nic.Ale nedávno mi volala kámoška,že se do toho pustí a že už má asi čtrnáct holek(bylo nás přes třicet),tak třeba se taky nějakýho srazu ze školy dočkám.

Tak jo,budu končit,je mi hnusný vedro a když si představím,že půjdu spát do sauny(máme ložnici tak,že nám svítí celý odpoledne slunko do oken),tak se mi nechce a to ještě v noci poslouchám šílený řev koček,který se musej mrouskat zrovna na naší zahradě a vydávají u toho tak úděsný zvuky,že i malej se budí a křičí„plače miminko plače“.
Včera mi říkal,když jsem ho nutila jezdit na tříkolce bez dom,pines helmu,já tady na tebe pockám co ten toho za den nažvaní.Jarčo,buď ráda že Kačenka ještě tak nemluví,protože jak to jednou spustí,budeš si zavazovat uši a vzpomínat na dny,kdy byla zticha:-)))))))))

Tak jo,já to balím.ahoooj Zizi a Tom(zítra dva roky a jeden měsíc)

PS:Ještě jsem chtěla pogratulovat k narozeninám,ale teď nevím jestli to byla Káťa nebo někdo jiný,tak si to přeberte.
VŠECHNO NEJ!!!!!

 
Anonymní  30.05.05 10:55

Ahoj!
Pobyt u babičky byl náročný, ve čtvrtek v noci jsem začala zvracet,v pátek jsem nebyla stavu chodit,jíst,bydlela jsem na záchodě, postihla mě hnusná jednodenní viroza,až jsem se bála, že se srazu nezucastnim. Ale v sobotu ráno jsem byla už uplne v pohodě, (až na to,že virozu ode mě chytil manzel i Vojta) a po dlouhých kosmetických a kadeřnických upravach jsem vyrazila do víru maloměsta na sraz. Bylo to vydareny, seslo se nas vice nez polovina, k tomu 2 profesori, s temi jsme si v pozdnich nocnich hodinach potykali.
Trochu jsem byla v nalade, protoze i pres striky se to v tom vedro strizlive ustat nedalo. Pikantni bylo ozivovani zkolabovaneho chlapika ve stejne hospode,jako jsme sedeli my, nastesti tam mame i dva doktory,tak ozivovali do prijezdu sanitky, cimz si zaslouzili muj obdiv, potom, že jedna spolužačka podezřele brzo odešla a jeden spolužák jí musel nutně doporovodit :-))), jinak to celé probehlo ve vší počestnosti .

Jarčo, s babi je mi to líto, ať to brzo přebolí.
Fialko, jak s opiakcií? Odpískáno a objednána podzimní Šumava? Neorientuju se. Šárko, kde se touláš?
Maťo - až budeš mít chviluku, pošli nové fotky miminek do galerky, ať se pokocháme a nakazíme.
 Jolka

 
Anonymní  30.05.05 13:28

Ahoj opičáci,
koukám, že většina z nás umírá vedrem.
My jsme dneska po dlouhé době vyrazili se Šimonkem do jeslí a ten se tak těšil a tak radostně si poskakoval, že s sebou majznul v šatně na zem a praštil se do hlavy o nohu stolu. Naštěstí to nebyl roh, ale plocha, takže žádná krev, ale boule jako blázen. Přesto ani moc nebrečel a když mu teta přinesla jeho vrak autobusu, radostně se rozzářil a utíkal do třídy, že se ani nerozloučil. (Taky proč by, když mne rodičové nechali takhle zřídit!!!!!) Sic bych si pro něho měla za chvilku jít, ale vůbuc nevím jestli se tam v tom vedru doplazím. A pak ta dálka domů. Pomoc. Ještěže tady můžeme zakrtkovat a jet metrem, tam je aspoň trošku chládek.
Zizi já mám také nízký tlak a paní doktorka mi vždycky říká: máte dvě možnosti buď prášky a nebo si dát každé ráno frťana. Ale na prášky to tak strašný není a na frťana po ránu nemám žaludek. Jenom pomyslím a ...... Tak já ti asi neporadím.
Jolko tak ještě že ses dožila toho srazíku. Také si tuhle „jednodenní virozu“ pamatuju, ale pouze z vyprávění. Jednou mne to přepadlo tak, že jsem spadla ze záchodu na zem a Michal mne tam našel ležící-spící až za tři hodiny, když přišel domů z práce. Naštěstí v té době ještě šimon nebyl. A já si přitom vůbec nic nepamatuju. Asi kecá!!!!!!!
Jolko, také nevím, co opivíkend v červnu Hlavní propagátor Šárka je někde nevím kde a ze seznamu kdo nejdříve měl jet jsme zůstali my dvě a nevím Šárka tak jsem už nic nepotvrzovala a nedomlouvala. Můžeme se sejít ještě tento týden někdy večer na chatu a dohodnout se teda jestli jo a nebo ne, a já tam zkusím zavoalat jestli ještě to místo mají.
Jinak jsem mluvila s tátou a na Šumavu bychom mohli jet v září hned toho 2. září v pátek, protože ten týden tam nikdo nebude (oni sami mají dovolenou) a tak můžemem přijet už v pátek a pak záleží na nás jak dlouho se zdržíme, protože je volno. Takže se ozvěte jestli jo a nebo ne a jak a kdo bude dlouho.
Tak zatím se mějte krásně a zatím ahooojjj
Fialka a Šimonek.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.06.05 13:07

Ahoj!
Musím se podívat do kalendáře,jak to v tom září mám,jsem objednaná s Lukynem na neurologii a ještě mi do toho leze škola,nevím jestli bych ho mohla hned ze začátku nechat dovolenkovat,když by se měl spíš učit,no uvidíme.taky to musím prodiskutovat s tátou,ale každopádně bysme mooc chtěli jet.
Nemám moc času psát,Lukáš tady pokřikuje ať už zmizím,tak se snad ozvu příště.
Jo a toho frťana po ránu bych asi do Lukyna taky nedostala:-)))))))),tak bude mít asi nízký tlak pořád.

Musím letět,tak ahoj a všem dětem všechno nejlepší k dnešnímu svátku!!!!

Zizi a Tom(opět zlobící a neobědvající)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.06.05 21:26

ahoj,vidím,že je tu mrtvo,tak jdu na chat.Příště se ozvu více.Zizi

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama