Opičáci,20 měsíců

Rodičovství
  • 21.12.04

Ahoj opičáci, v první řadě všechno nejlepší Šimonovi k jeho svátku :)

Jak probíhají u vás přípravy na pátek? a co budete dětem podávat ke štědrovečerní večeři?
Pište, pište, pište.
Zaneprázdněná a na psaní deníčku nepřipravená
 Jolka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 20:19

Ahoj holčiny,

Tak se opět hlásíme? nezapomínáme, jen nestíháme.
Přiznám se že nemám totálně nic hotového na vánoce?. Jdeme ted péct cukrový. Opravdu letos se stydím? mám tolik práce že bych nejradeji cukrový koupila, ale ten můj se brání.

Co nového? Kačka už začíná o kousek víc komunikovat? takže čekám kdy to rozbalí a spustí.
Přidáváme se k nočníkovým dětem. HURA HURA HURA . Ze dne na den? prestala jsem to po neuspěších zkoušet a pak jeden den bác a šlo to samo. Nějak se jí to zalíbilo, protože první den čůrala během pul hodiny snad 7×? pěkně mě proháněla.

V noci se pořád budíme a říká si o brm brm? ale docela to jde? ráno to natáhne do 8-9 hod.

Tak já běžim na to cukrový, určitě se ještě do vánoc ozvu at nejsem za ostutu a popřejeme krásné svátky.

Papa upracovaná Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 17:12

Ahoj holky!
Jdu vám všem a hlavně dětem popřát moc a moc hezké vánoce,vykašlete se na úklid a hlavně klid:-))))).
No a taky všechno nejlepší do nového roku,jelikož se sem asi nedostanu,tak abych to neprošvihla.
Jolko,já dám malýmu kapříka a udělám mu místo salátu brambory.
Tomášek přestal jíst,už odmítá i mlíko,tak jsem z toho trochu nervozní,protože můj otesánek snědl vždycky všechno,ale teď najednou nic nechce,jenom koko by jedl pořád,no snad ho to přejde a zase začne.
Dneska jsme koupili kapra,dárky mám zabalený a trochu jsem to tady taky stihla pošudlit,ale stejně tu zítra bude zase pěknej binec,no hlavně že je Tomáš šťasnej ne?
Tak já zase letím,ještě jednou hezký vánoce a šťastný nový rok.Tak se mějte krásně a páááááá Zizi a Tomášek a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 20:52

Ahoj holky, hlásime sa pravdepodobne poslednýkrát v tomto roku. Na prvý sviatok odchádzame k našim a zostaneme tam asi až do Nového roku. Po dvoch týždňoch sme konečne bez soplíka. Olik ešte sem tam zakašle, ale už je to v pohode.
Pred chvíľou som dobalila darčeky, napečené mám, síce len štyri druhy, ale pre tento rok to musí stačiť. Zajtra ešte upečiem vianočku, poupratujem a hotovo.
Na štedrovečernú večeru Oliverek dostane zemiakový šalát, robíme ho bez majonézy, takže to može a dám mu ochutnať kúsok kapra, ale on aj tak maso neje, takže bude mať len šalát. Stromček budeme zdobiť v piatok doobeda spolu s Oliverkom, tak som zvedavá ako sa bude tváriť. Určite bude s radosťou pomáhať.
Prajeme všetkým šťastné a veselé Vianoce, hodne zdravíčka, šťastíčka, lásky a spokojnosti v novom roku.
Maťa, Oliver a Fazuľka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.12.04 11:30

Ahojky,
hlásíme se taky pravděpodobně letos naposledy, máme naplánovanou kupu návštěv a výletů.
Dneska jsem se zcela nečekaně rozhodla, že nakonec stromeček doma uděláme a byla to paráda, Bára zdobila se mnou a moc jsme se pěkně zabavily. Dokonce jsme nakonec nazdobily i dveře a záclonu, nic extra, ale vypadá to vánočně. Asi uděláme večer předpremiéru, protože zítra budeme u stromečku u táty, takže večer nejspíš Báře dáme dárek od nás po ten náš pidistromek a jsem zvědavá, jak se bude tvářit :)
Jinak konečně veselé zprávy, vypadá to, že miminko se aklimatizovalo a spokojilo se s tím, že už mě dost potrápilo - blijózy už pár dní skoro nemám! Jupíííííííí. Jen teda ta únava, já bych mohla konkurovat v zimním spánku medvědům :)
Jsem ráda, že se snad konečně zadařilo a jsme zdraví, nějak se nám to táhlo a po Bářiných antibiotikách se jí to zas vrátilo další týden a pak jsem odpadla já. No byla to síla, potřebovala jsem spát a nudlit a kašlat a ono to jaksi moc nešlo dohromady s byť nemocnou ale stále akční Bárou. Přežily jsme a to je hlavní, takže můžeme na návštěvy a snad už nic nechytneme. Přikládám do galerie přání do Nového roku od naší rodinky a moc pozdravujeme všechny místní, hlavně dětičky a už se moc těšíme na vyprávění, jaké že to bylo pod stromečkem velké štěstí :)
Pá, krásné Vánoce a šťastný rok 2005
Mishicka 11t + Barbánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 20:47

Dětičkám přeju moc moc moc dárků pod stromečkem, maminkám ( tatínkům tedy také ) pohodové svátky, vydařený salát a nespáleného kapra!
Jolka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.04 09:09

Ahoj holky,

včera jsme se vrátili z hor, Renča tam měla vrstevníky, tak si to tam užila. Akorát sáňky ji nebavily. My jsme se střídali v lyžování, nebyly vůbec fronty, takže super!

Pěkný vánoce!

Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.04 13:55

Ahoj holky,
přejeme vám všem Vánoce plné pohody a smíchu, teda spíš pro ten zbytek Vánoc, dřív jsem se nestihla ozvat.
Jak je to s deníčkem? Jolko, ty máš přehled, kdo píše? Teda jestli to má cenu, když jsme zaneprázdněné návštěvami a tak.
My jsme nečekaně někde polapili pěknýho bacila. Kuba se ráno ve čtvrtek probudil s pořádnou nudlí, kašlem a teplotou. A to trvá ještě dnes. Energie má samozřejmě pořád dost, místo toho aby lehnul a spal a odpočinul si, tak zlobí jak tři čerti. Není schopen usnout a pak spí hrozně krátce. Ráno zas vstává brzo. Ještěže je nás na něj víc a často si s ním někdo přes den hraje, jinak by byl asi pěkně otrávený. Doufám, že ho to brzy přejde. U doktora jsme ani nebyli. Dávám mu sirup na kašel, sirup na chřipku a kapky do nosu, snad to brzy přejde.
Mějte se krásně a přeji, ať nedopadnete jako my.
Katule a Kubík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 08:42

Ahoj,

Katule, přeju Kubíkovi brzké uzdravení.
Na řadě s deníčkem je Zizi, potom Ty, Fialka,…
Jak u vás proběhl Štědrý den? Vojta byl zprvu rozpačitý, pak v absolutním rauši, že trhá papíry z dárků, že dostal x bagrů a traktorů, tříkolku jsme hned testovali na chodbě.
Včera jsem v Ikee potkala Mishicku s Barbánkem, Barča je děsná fešanda, má kudrnatý vlásky, měla džínovou sukni, já být Vojta, tak jsem hned zamilovaná. Vojta byl bohužel rozespalej z auta, tak ho Bára moc nezajímala. Mishicce těhulce to taky sluší :-)
 Jolka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.12.04 16:09

Ahoj holčiny,

Tak co vánoce???
No já se těším na přístí… ty budou určitě ještě lepší než tyhle… Kačenka byla tak spokojená, očíčka jí jen svítili… tolik dárečků… chudinka chvíli nevěděla co dřív, ale se vším si poradila. Rozbalování taky zvládala sama…no paráda…až se mi chtělo brečet.

Jen večeře proběhla jinak než byla plánovaná, Kačka to nevydržela a pobíhala okolo nás. Vím že se nemá vstávat od stolu, ale to by Kačka zbořila barák kdybysme jí tam drželi :D
Jedla jen řízek a to tak že se ty kousky dají spočítat na jedné ruce. No nepřeháněla to. Taky asi byla pak jediná, kdo nebyl jak se řiká přežranej :D

Dostala boby tak snad něco napadne at to vyzkoušíme… Dušan už včere špekulovat s lyžema… že příští rok, tak jsem mu řekla že jste tady mluvili, že je to vhodné od tří let… tak snad to ještě odloží… protože to bude chtít i po mě a já na tom stála naposledy v osmé třídě :D:D:D no to bude ostudy.

Kačka jak už nemá plínky přes den, tak jí Dušan minule ukládal a za pomněl jí dát plínku, Kačka ráno ve 4 hod stála v postýlce a tak smutně řiká čiči… no byla počuráná… nevim jak na to mohl zapomenout :D

Ale ničí mě to… ráda vzpomínám na plínky, ale jsem ráda že jsme bez nich.
Je to ted takové složitější. Včera nan návštěvě měla plínku a proste do plínky čůrat nebude… chodilo se na wc… rano už někdy v 6,30 stála v postýlce a čiči… řikám jí hají a máš plínku… NE… prostě musela ven a na nočník… no to je něco na mě takový budíčky :D

Ale je to fajn. Hlavně snad něco ušetříme… už to bylo fakt děsný.
Ještě jsme nebyli pořádně venku… jen někam autem nebo do krámu, tak nevim co udělá až půjdeme na dýl a bude mít plínu… jestli budu madam někde slíkat v tý zimě.
Dneska už si sedá na nočník sama. Já už jen vylejvám a meju… stáhne tepláčky a je to. Člověk se na to těší až bude bez plín a pak na to nadává :D:D:D

Jdu jí nastrouhat jablíčko… zase má nějaký problém s kakáním. Dva dny nekakala.
Já už nevim co jí dávat.
Dávala jsem jí aktimel a prej nemám že je malá.
Tak zavolám mudr jeslti jí to ublíží…

Tak se mějte krásně a krásnýho silvestra a a v novém roce hodně zadravíčka a hlavně ty naše dětičky…at pořád nemaroděj

Papa Jarča a Kačenka

Vložit nový komentář