PF 2004

Ostatní

Milé emimino! Nedá se nic dělat tenhle rok jsem strávila převážně s Tebou, tak se sluší za to na konci starého a začátku nového roku pěkně poděkovat!! Otvírala jsem Tvé stránky sice už i dřív, ale teprve na Vánoce 2002 jsem si přečetla deníček od Ed a začala pravidelně přispívat. Prožila jsem s Tebou růst své dcerky, hledala odpovědi na důležité otázky, přečkala dobu těšení na nové miminko a prožívám s Tebou i své druhé těhotenství.

Chtěla jsem moc poděkovat Šárce i Zdeňkovi za tu neúnavnou práci, kterou pro nás, běžné uživatele, páchají. Vím, že jsou to hodiny a hodiny práce a také vím, jaké to je, když máte zrovna „prázdniny“ a emimino tak trochu odpočívá. Už si nedovedu představit, že bych byla bez chatu, kde se potkávám se závislačkami a díky němu jsem poznala i skvělé kamarádky (se dvěma jsem byly i na společné dovolené) a to i za hranicemi naší republiky.

Takže:

Do Nového roky bych Ti chtěla popřát hodně pravidelných férových uživatelů i přispívatelů, hodně pěkných článečků, které ostatním pomohou, spoustu nápadů a podnětů na vylepšení, plná fotoalba pěkných fotek a hodně trpělivosti při zvládání tak náročného úkolu, jako vedení webových stránek je.

K zamyšlení pro nás, co ne emimino pravidelně chodíme:

Je toho dost, co nám tu vyhovuje, ale co nám tu i chybí?

  • On line diskuze s odborníky na témata, která nás zajímají: kojení, výživa dětí, průběh těhotenství, kvasinky, péče o dítě a dětské nemoci, očkování a spoustu dalších?.
  • Příspěvky od odborníků na výše uvedená témata
  • Manželská poradna
  • Vylepšení fotoalb, aby si mohli vložit fotku bez úpravy i techničtí antitalenti.
  • Lepší využití bazárku, častější zveřejňování akcí pro maminky s dětmi.

Přiznám se, že mě občas chybí pod příspěvkem podpis a hlavně mi chybí solidní jednání mezi námi uživateli. Mrzí mě, že když komunikujeme přes internet, jako by se někdy úplně vytratilo slušné jednání. I pokud z nějakého důvodu někdo přispěje jako anonym nebo pod nějakou přezdívkou, nemělo by to být z důvodu někoho shodit, vyřizovat si účty a zanadávat si. Stále platí, že je zdvořilé toho druhého oslovit, pozdravit, když někam přijdu (i když je to chatovací místnost), vyslechnout toho druhého a respektovat jeho názory.

Některé body se třeba časem podaří uskutečnit, některé záleží hodně na nás. U těch prvních třech se nabízí otázka, jak by se daly podobné projekty financovat. Máte nějaký nápad? Kdyby každý z nás, kdo na emimino pravidelně chodí dal za každý den užívání jednu korunu, vyšlo by to zcela určitě na zaplacení honoráře pro nějakého lékaře nebo porodní asistentku. Co vy na to?

Na závěr přeji nám všem příjemné chvíle u emimina na celý roky 2004!

Alice

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.01.04 23:46

Alice, řeklas to i za mě.
Taky chci k novému roku moc poděkovat našim milým webmasterům za ty předchozí roky, za všechny shromážděné a skvěle uspořádané informace, ale hlavně za možnost setkávat se se stejně postiženými lidmi - závislými na miminkovství a maminčení. A samozřejmě se díky tomu těším i na rok další.
Jsem pro každou špatnost a ten tvůj nápad s odborníky je špatnost zcela úžasná, navíc by to byla i reklama pro jejich ordinace, takže by to nemuselo být drahé :-). Přeci jen E-mimino už má své jméno, a to jméno dost dobré. Otázkou zůstává, z jaké oblasti a jaké odborníky - neustále se tu setkáváme s problémy, že jeden pediatr či holčičák řekl to a jiný něco zcela jiného. Rozhodně bych byla pro porodní asistentku - mít někoho po ruce, kdo mě při určitém píchnutí v těhotenství buď uklidní anebo varuje, to pomyšlení je k nezaplacení. Dobré by bylo mít k dispozici i někoho nezávislého přes oblast farmacie - účinky léků jsou tu hodně diskutovány. U lékařů je problém různých zkušeností a různých „škol“ - myslím tím celkové přístupy k prenatal. i postnatální péči.
To jsou mé prvotní nápady, které mi proběhly hlavou po přečtení tvého článku, takže je to trochu chaotické. Promiň.
Taky se omlouvám, ale rovnou hlásím, že zdejší fotogalerii sice občas zhlédnu, ale nepoužívám, stejně tak bazárek, beru to jako přídatný nadstandart, milý, ale pro mě nedůležitý - v nouzi chodím do jiných bazarů, stránky mám na rodině.cz - hanba mi, ale jsou jen moje - to by se tady řešilo jen stíží.
A k bodu kulturnosti některých komentářů: jestliže se Šárka se Zdeňkem rozhodnou, že příspěvky a komentáře mohou psát jen registrovaní uživatelé, rozhodně se nebudu čertit - ono se mnohem hůře nadává a uráží, když vím, že je to pod mým nickem.
Ale i tak, je jich tu minimum a i díky tomu jsou tyto stránky takové, jaké jsou - zkrátka skvělé.
 Romana

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 05.01.04 13:14

Ahoj!
I já se připojuji k přání EMIMINU!
Jsem ráda, že si mám s kým popovídat a hlavně, že se mám kde poradit a komu se vyplakat když je nejhůř.
Taky jsem ráda, že jsem nebyla jediná praštěná, kdo strávil Silvestra na emiminu :o)))))) Co holky? Bylo to fajn, ne? :o)))

Já bych byla hlavně pro to, aby mohli psát na emimino jen zaregistrovaní. Ať už články, příspěvky a nebo diskuse. To si pak neslušní a vulgární anonymové snad rozmyslí sem psát. I když, třeba se pletu, neslušných lidí je dneska až dost :o(( Co vy na to Šárko a Zdenku? Co to trochu omezit?

Alice, já si myslím (jako počítačový laik), že se do galerie musí fotky zmenšovat, jinak by se to tu úplně zahltilo fotkama. Já nevím, kolik ?prostoru? má emimino k dispozici, třeba mají Šárka a Zdeněk nějak omezené možnosti. Proto sem nezvládne vložit fotku každý.

No a odborníci? Já myslím, že by si to nechali tučně zaplatit. Dneska nic není zadarmo :o(( Bylo by to bezva. Leda že už by byl nějaký doktor nebo nějaká doktorka taky mezi námi závisláky a pak už by to dělal bez nároku na honorář. Haló, kdo to čtete? Nejste někdo gynekolog? Třeba by mohly holky přemluvit toho pana doktora Vernera, co se o něm píše v diskusi. Ono se ale těžko radí na dálku. Já být takový doktor, tak stejně vždycky napíšu, ať si ta dotyčná dojde ke svému lékaři. Nevzala bych si ?na triko? nějaký průšvih.
Jak by sis představovala to placení? To by se pak muselo emimino zaheslovat celé a dát heslo jen těm, co platí. Koruna za den by nebyla tak moc.

Všem novým holkám bych chtěla vzkázat, ať koukají do archivu diskusí i článků. Když jsem ho prohlížela, tak je tu článků o všech možných problémech a starostech spousta a moc pěkně napsaných. Autorky si s nimi jistě daly hodně práce. Ono je ale jednodušší hodit nový dotaz a čekat co kdo napíše. Viz. například teď poslední dotaz o kojení v diskusi. To je pořád dokola.

Mějte se fajn a díky, že jste!
Zuzka od Cipísků

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.01.04 13:55

Milá Alice,eMimino a všichni ostatní emimčí závisláci!
Jsem ráda,Ali,že jsi tenhle článek napsala a poděkovala tak Šárce i Zdeňkovi za nás všechny.Jsem moc ráda,že tyto stránky existují a fungují velmi dobře.Chodím sem od dubna loňského roku a za tu dobu mám spoustu nových informací a taky pár virtuálních kamarádek.
A pro holky snažilky a těhulky je to tady k nezaplacení.Mě moc mrzí,že jsem tady nemohla zvěstovat 2 čárky,prožívat těhulkovství a porod.Možná bych neměla tolik problémů s kojením,zkrátka kdybych na eMimčo narazila dřív,asi bych nebyla tak zaskočená některými problémy,které s sebou mateřství nese.Ono totiž v chytrých knížkách a časopisech omílají pořád totéž,ale tady jsou doslova živé diskuse na všechna možná témata.
Takže.....přeji nejen eMiminu,ale všem jejich návštěvníkům další krásný společný rok,snažilkám miminko pod srdíčkem,těhulkám rychlý porod a maminkám zdravé a hodné děti.
Díky všem Hanka a Klárka od Šulánka a Veroniky
PS:Ten nápad s on-line diskusemi je fajn,co vy na to,Zdeňku a Šárko?

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.01.04 13:51

Ahojky,

především ti děkuju za pěkný článeček, se kterým souhlasím. Nadchla mě hlavně možnost diskuze s odborníkem, které by bylo opravdu zajímavá a přínosná pro spoustu z nás.
Všechno nejlepší EMIMINO do Nového roku.

Ajka+Lenička 16,5 měs + Krtčátko 8 tt

Vložit nový komentář