TVOŘÍME S DĚTMI: Začínáme

O životě

Nedávno jsem v Luhačovicích vstoupila do knihkupectví jen tak na čumendu, bez nějakého konkrétního záměru. Nakonec jsem musela přivolat manžela s peněženkou a odcházeli jsme doslova zavelení knížkami.

Jedna z nich se jmenuje 6×25 her rozvíjejících schopnosti a dovednosti dítěte od Penny Warner z nakladatelství Portál. Když jsem knihou listovala, projevil se ve mě spořivý duch - říkám si, nač tu knihu kupovat, dkyž jsou tam docela obyčejné nápady, které mě můžou taky napadnout? Ale pak jsem si vzpomněla, jak často chci děti zaměstnat a nic mě nenapadá. Většinou to dopadne klasicky - vytáhnu lego nebo pustím krtečka. Už dříve jsem na sobě pozorovala jakousi únavu materiálu, prostě se mi nechce vymýšlet stále nové a nové věci, někdy bych si klidně s dětmi hrála, ale v tu chvíli mě nic kloudného nenapadne. Tak mě napadlo, založit nový deníček pro podobně postižené maminky. Pro takové, co mají doma děti, které potřebují čas od času zaměstnat. Nepůjde o žádné světaborné myšlenky nebo obtížné činnosti, spíš o jednoduché nápady, které mohou inspirovat i jiné maminky. O tom, co z toho nakonec vzniklo, si můžeme povídat právě tady!! Všechny postřehy jsou vítány!! Neméně jsou vítány fotografie vašich výrobků! A úplně nejvíc jsou vítány vaše vlastní zkušenosti a nápady.

Formát deníčků bude inspirován právě zmíněnou knížkou 6×25 her:

Věková kategorie (berte nezávazně, každé dítě je jinak šikovné a vyspělé, některé dětské iniciativy můžou zaujmout i starší puberťáky)

Procvičované dovednosti:
Tato kategorie vypadá jako určená pro instruktor nebo učitelky mateřských školek, ale může být užitečná i pro rodiče, proto jí ponechávám.

Pomůcky:
Věci, které k dané činnosti budeme potřebovat budou většinou jednoduché, často je budete mít doma a nevyžadují větší finanční výdaje. Na konci většiny deníčků najdete upozornění, jaké pomůcky budeme potřebovat příště.

Postup:
Ve většině případech půjde o znáné nebo jednoduché hry a zábavy, takže k popisu bude stačit jen pár vět.

Pro inspiraci:
Tady můžeme psát své tipy a zkušenosti. K těm základním, které budou přímo v deníčku, můžete připojit i své vlastní

Fotky:
Asi nejzajímavější bude galerie nápadů. Ke každé fotce prosím uveďte svůj nick, jméno a věk dítěte a nezapomeňte výtvor pojmenovat!! Můžete připojit i pár slov, jak výtvor vznikal.

Alice

P.S. Komu nebudou deníčky stačit, můžem nahlédnout do knihy Penny Warner 6×25 her rozvíjejících schopnosti a dovednosti dítěte z nakladatelství Portál. 170 stran, černobílé ilustrace, vyšlo v roce 2005

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 19.10.06 19:27

Chvályhodný čin, určitě občas nakouknu, a možná přispěji momentálním nápadem.

Včera jsme koupili tvořítka na led (obligátně v Ikei) a Amálka strávila hodinu pozorováním tajícího ledu ve sklenici s čajem, v plínce, v ručičkách… a pak se ho snažila uspat. Pomáhaly nám ještě tři obyčejné hrášky. Nakonec led rozkousala a zahlásila, že studí.

cífka (Amálka 2r3m, Bořivoj 10m, břicho 15tt)

Vložit nový komentář