Jarní miminka 2004 - JÁ SÁM!!

Rodičovství

Je zajímavé pozorovat, jak se z bezbranného mláďátka stává malý terorista. Ještě okolo druhých narozenin byl Kubíček mazlík držící se máminých riflí a vyžadující KO. Dneska rerolutně zahlásí: Ne! Kuba!! a pouští se do akcí, o kterých se nám před měsícem ani nesnilo. Chce si sám sundavat botičky, otvírat dveře, rozsvěcet, dávát dolů prkýnko, splachovat, zhasinat, umývat ruce... Nejhorším prohřeškem je pomoc maminky. To si lehne na zem a usedavě pláče. To tam je to prťavé miminko!

Zaujalo mě, co píše o našich drobečcích (27.měsíců) server rodina: * **"Dítě umí čím dál lépe ovládat své pohyby. Nyní dokáže držet a hrát si s malými předměty a staví s oblibou vysoké věže. Dokáže se totiž mnohém déle soustředit na jednu činnost. Někdy se tak hluboce ponoří do své hry, že si ani nevšimne vaší přítomnosti ve své blízkosti. Je proto lepší ho připravovat na to, že hru bude muset brzy dokončit. Například říci mu, že si může ještě pět minut hrát, ale pak bude oběd.  

Má již pod kontrolou činnost, které se věnuje, ale ještě zcela neovládá své emoce. Umí se docela dobře vztekat, strkat do vás a křičet. Nenasazujte mu ale laťku vhodného chování příliš vysoko. Zatím ještě není na místě od něj neustále vyžadovat vzorné chování . Vztek je pro něj jedinou možností, jak vám dát najevo, že se cítí natolik zklamané, nebo zmatené, že si samo se sebou neví rady. Snažte se mu vysvětlovat, že mluvit o svých pocitech je mnohem lepší a účinnější, než je kompenzovat vztekem.*** ***
Důležitá je však pro něj motivace. Proto ho ujistěte, že může počítat s nějakou odměnou za to, když bude mít snahu mluvit o tom, co ho trápí."

Zatímco píšu tyto řádky, odehrává se mi za zády následující scénka - manžel popadne Kubu pod paží, hlasem, který předem vylučuje odpor oznámí, že se jdou umývat ruce a zamíří přímo do koupelny. Kuba řve „NE, NE, NÉÉÉ!!!“, ářčáářkrátce na to úspěšně provede nám dobře známou fintu „gumová kolena“ a složí se k zemi. Tatínkovi pomalu dochází trpělivost… :o)

Záměrně navazuji na minulý deníček, protože toto téma je aktuální i u nás, řekla bych dokonce, že ho máme ve dvojím vydání. Verunka začala chodit do školky, snáší to velice dobře, ale asi má v poslední době pocit, že přichází zkrátka. V lese najde malá peříčka a pečlivě je posbírá do ručičky, Kuba udělá dva kroky a najde pěkné velké brko a je zle - Verunka se chce „rozdělovat“ bez ohledu na to, jestli na výměnu přistoupí Kubíček. Považuje to za nespravedlnost, že má Kuba větší pero než ona. Snaží se Kubovi pírko zabavit a hned je dvojnásobný řev. Takhle bych mohla pokračovat.

Naše děti jsou ve věku, kdy si zakládají na tom, že už spoustu věcí dokážou, i když je tím často tvrdě zkoušená trpělivost rodičů. Začínají vdorovat. Verunku to zastihlo v době, kdy se nám narodil Kubíček a já se dlouho trápila, že je to kvůli němu. Pak jsem potkala dvě kámošky, které mají stejně staré jedináčky a s překvapením zjistila, že mají doma to samé.

Když porovnám oba zlobíky, vidím, že Kuba je přece jen klidnějí a přizpůsobivější. Verunka je větší vzteklík, někdy jsem bezradná a vůbec nevím, jak se zachopvat. Třeba kyž se nám v noci vzbudí a dobrou hodinu pláče. Pak z ná vypadne třeba, že chtěla k večeři přidat kaši nebo chtěla být déle na písku… Já si pak připadám bezmocná, vůbec netuším, co se vlastně děje, ani jak na to reagovat. Mám těšit, mlčet, vyptávat se nebo jí jen držet v náručí? Někdy mi připadá, že je všechno předem špatně.

Rodičovství je zvlášní stav - pořád jsem jako malá holka, co si někdy neví rady, i když kolem mě běhají dva malí zlobíci. Můžu je vzít do náruče a dát jim pocit blízkosti. NIkdy jim nebudu umět odpovědět na všechny jejich otázky, nemůžu je vždycky ochrátit, nebudu jim vždycky rozumět, ale vždycky budu jejich máma. Je to tak - jsou naši, ale mají už svůj svět.

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.09.06 15:35

Zdravím Diny:)))))))))
Ani se neodvažuju to napsat - ale holky - já jsem PRVNÍIIIIIIIII :)))))))))
Baghira na odstřel
(P.S. Sorry, nemohla jsem si to odpustit:)))))

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.09.06 15:43

Hmmmm, a zradily mě tagy:( Tak zrovna i něco připíšu, ale to už nebude žádná rebelie:( Beeeeeee:(( Žijeme, taťku máme na horách, já prožívám takové plačtivé období, kdy mě dojímá i znělka Večerníčku.
Zrovna včera jsem si vzpomněla na předminulý deníček a debatu  na téma život ve městě vs. život na vsi. Já to naše malé městečko miluju a nedala bych ho ani za nic! Jdu na procházku, potkám hrozně moc milých lidí, kteří naši trojku (já, Eliška a Tom) dobře znají, s úsměvem se pozdravíme, prohodíme pár vět a jdeme dál. Ovšem taky tu jsou drbny, ne takové ty „obyčejné“ a neškodné, ale doopravdy zlé hnusné baby, které se přímo pasou na cizím neštěstí a pokud se někomu stane něco zlého, slétnou se jako supi nad mršinou a cupují, co z vás zbylo:( Ale to není o aglomeraci, to je o povaze.
K minulému deníčku - zrovna dneska tedy máme takový vztekací den, jinak to musím moc moc zaklepat, ale s Eliškou je celkem dobrá domluva. Takže - nějaký afektíky jsou, ale rychle z toho přejde do chechtotu:))
K současnému deníčku - co naše děti zvládají… Jsem z Elišky úplně poprděná, z toho, jak je šikovná, jak je smaostatná, jak je hezounká,..... No, však to znáte:))
Uf, myslím, že komentář je dostatečně dlouhý, jdu to odklepnout a razíme ven, do sluníčka (i když - fouká studený vítr:(  

Baghira

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.09.06 15:44

Že by první v novém deníčku?:))  

Uvidíme…  

Alice to téma s deníčkem Maky opravdu souvisí a to hodně. Už jsem něco napsala minule, takže jen dodávám jak mě „těší“ že to je i někde jinde než u nás. Slovíčko „nebudu“ „nepůjdu“ apod. užíváme také dost často, ale řekla bych, že se vždycky dá něčím jakoby obelstít, přesvědčit.
U nás je fakt nejhorší snad jen to oblíkání ( i když možná se blýská na lepší časy). A taky u nás asi hodně přetrvává období „nikomu nic nepůjčím“ Hlavně tenhle boj probíhá na pískovišti, kdy nic nechce půjčit a když už se konečně uvolí tak to po tom dítku bravurně mrskne:(( Ale i tady už vidím mírné zlepšení, motorku na kterou mu nikdy nikdo nesměl ani sáhnout už taky půjčí. Asi chce všechno opravdu jen svůj čas, ale někdy na „tolik“ času nejsou nervíky. Každý mi říká, že tyhle problémy s dětma v tomhle věku jsou opravdu úplně nicotné proti těm co přijdou s vyšším věkem. Takže asi si to fakt nesmíme tolik připouštět.  

ALICE - dlouho si se neozvala, tak zase napiš, jo?  

Lenka      

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.09.06 15:45

Hmmmmm tak jsem to prvenství zakřikla:))))) Lenka

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.09.06 17:51

Ahojky,  

tak psat v mem pripade o tom, jak moc jsou tyhle veci u nas aktualni, snad nema ani smysl :))))
Jsou a moc…;)  

Vcera jsem bohuzel v te praci (diky schuzce se sefem kvuli te obhajobe) musela setrvat az do 1845 :( a samozrejme jako na potvoru byla uplne neuveritelna zacpa, takze jsem domu dorazila az kdyz sly zpravy na Nove :((
Nejdrive jsem byla spatna z toho, ze rano dite opoustim a jeste se pozde vracim, ale Eda byl uplne v pohode- vykladal, co s Magdou-hlidackou cely den delali, pak vykladal, jak pujde zase do skolky, pak si sam hral „na domecek“, snedl veceri- no proste kdyby ho nekdo videl, tak neveri, ze je to stejne dite jako rano!
No uvidime zitra.
My s manzelem bezime zase beh v ramci Prazskeho maratonu (ja jenom 5km, manzel 10km) jenze nemame zadne hlidani, takze se budeme muset vystridat, coz teda casove nastesti pujde, ale Eda bude muset vydrzet  3h v centru a navic v kocaru, ponevadz tam bude strasnejch lidi.
Takze predpokladam, ze zitra bude mit Eda zase „naladicku“, aby nam ukazal, ze mit deti neni jen tak ;)
Ale stejne se docela tesim, minule tech 8km bylo uplne super, hrozne se mi to libilo!
Ted jdu konecne neco delat. Jana a t.c. naprosto pohodovy Eda :)

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 09.09.06 17:55

JANI - tak super:)) Užívej pohodového Edy a zítra si pěkně zaběhejte. Těším se na pomaratonské info.  Jo a poraď, co na bolení v krku?? Lenka

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.09.06 18:18

Janat, zrovna dnes jsem na upoutávku na tenhle běh četla v časopisu. Říkala jsem si, že určo poběžíš a vidím, že jo. Tak ať se to podaří a ať je Eda hodný.  

Almerka & Radimek    

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 09.09.06 18:54

LENI a muze to byt jenom „babska“ , i kdyz v tomto pripade „dedkovska“ rada? :)))))
Zrovna vcera mi jeden pacient (mel 92let, takze bych jeho rady ohledne zdravi brala vazne :)))) mi rikal, zena  jakykoliv zanet v tele je nejlepsi zazvorovy caj s medem a citronem - z vedeckeho hlediska se to navic neda vyloucit- vsechny ingredience jsou protizanetlive a povzbuzuji imunitu :))))
A navic je moc dobry. Hezky si to vylec!!! Pa J.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 09.09.06 20:22

Ahoj holky!  

Ať dělám co dělám, stejně se dostanu k počítači tak 1-2× za týden. Chtěla bych psát a to moc, ale většinou stihnu jen přečíst.

Posledních 14 dní v datech a číslech:
pondělí 28.8. je mi blbě, jdu k obvoďačce. Má až odpolední, sousední doktorka mě odmítne vzít na odběry. úterý 29.8. jdu na sedmou na lačno, motá se mi hlava. V čekárně se dovím, že moje lékařka má sice ordinační dobu od 7, ale chodí až na 7:30. Nakonec mě bere sousední MUDr. a hned mi měří tlak. Odběry zvládám v leže. Dostanu žádanku na internu, gynekologii a kliniku infekčních chorob, Marek dostává paragraf. Strávím celý den po doktorech. Všude mi berou krev, měří tlak, prohmatávají břicho, vyptávají na nanamnézu, chtějí rodné číslo, číslo pojišťovny a mě to vůbec nemyslí.....
středa 30.8. volám na výsledky odběrů, nic podstatného, dostávám další žádanku na neurolku. čtverek ležím, Marek bere děti k našim a ven.
pondělí 4.9. Verunka poprvé ve školce, já na neurolce úterý 5.9. neurolka podruhé EEG
středa 6.9. plavání s Kubou 10:50 - 12:00, 12:30 vybírám Verunku ze školky, 13:30 rehabilitace v dětské nemocnici, 14:50 plavání s Verunkou, doma jsme 18:30 (cesta domů prcházkou přes písek. čtvrtek 7.9. neurolka potřetí, dostanu žádanku na CT
pátek 8.9. balím na víkend, vyzvedávám Veru a kámošce holčičku ze školky, odjezd do Zlína, vyzvedáváme boty pro Veru
sobota 9.9. výlet do Luhačovic, chytli jsme krásné počasí, děti jsou nadšené. úterý 12.9. kontrola na infekčním
středa 13.9. CT    

Ale dost nemocí a termínů. Zaujalo mě téma vesnice versus město. Pocházím z města, do tří let jsem žila v Praze, pak dlouho v Brně. Jako dítě jsem všechny prázdiny trávila u babiček - na Jílovišti pod Cukrákem a ve Slapech. POzději naši koupily chalupu 25 km od Brna, tam jsem trávila skoro všechny víkendy a prázdniny. V devatenácti jsem foukla z domu a žila po podnájmech v domcích. POslední pobyt byl také v domku kdy jsme dělali celkovou rekonstrukci včetně podlah, topení, vody a fasády. Pak jsem odjela do Německa, tam jsem byla 4 roky v menším městě ve velkém domě se zahradou. To bylo klidné bydlení, do středu města nebylo daleko, všechny služby po ruce s zároveň klid. POslední rok v Německu byl v malé vesničce poblíž lázeňského městečka. Božský klid, krásná příroda. Další dva roky byli opět v Brně a zase v rodinném domku. Teď bydlíme v paneláku, ale mě se po domečku stýská. Zahradničinu znám nejen ze školky, ale i v praxi, nebažím přímo po stádu domácích zvířat, ale chybí mi zahrádka. Jsem moc spokojená na chatě, kde stačí otevřít dveře a jsem venku.  Kdybych si mohla vybrat, žila bych dál v Brně, ale někde v domečku se zahrádkou.  

Dnešní deníček je spíš komentář k tomu poslednímu od Maky, ale prostě mi to nedalo. Hlavně mě zajímá, jaké máte finty a fígle, co třeba děláte, když dítě začne jančit na ulici a vloži se do toho veřejnost - ať už dobře míněnými radami nebo jen poznámkami, že to nezvládáte… :o)

Děti ještě nespí, nedá se svítit, musím uspávat. Stále jsem mimo mísu, ale doufám, že se zase časem chytím.  

Alice      

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 09.09.06 21:44

Ahoj holky,
dnes bylo zas nádherně,ale docela zima.Já měla od rána plačtivou náladu a chmury na mě lezly…Ale odpoledne jsme byly na dětském hřišti a sluníčko to ze mě vytáhlo.Byly tam se mnou kamarádky a Káča prvně sama všude vlezla a já seděla kontrolovala,fakt pohodička.Jednou sice na žebříku ke klouzačce do ní větší děti strčily,padala dolů,bouchla se do hlavy,ale chytla se a nesletěla až na zem,spíš to blbě vypadalo,ale dobře dopadlo.Dnes se nekonal ani odpolední spánek takže u nás se spí už od osmi.Jsem docela rozhozená ze ségry,na jednu stranu si děsně stěžuje,ale nenechá nás malou ani samotné povozit.Já si jí jednou pochovala,jinak na nás nemá čas,docela mě to mrzí,chápu,že je ještě v šestinedělí,ale ty hormony s ní fakt cloumají,i moje máma uznala,že to je fakt síla a drží při mě.Malá je pěkná,voňavá,ale nesmíme jí dávat pusinky…Káča jí zpívá a dává bonbonky,je to kouzelné.No a aby toho nebylo málo,můj táta má zas nějaké nerudné období,je nervní a protivnej,nedá se s ním bavit o ničem,s mámou se jen hádají.Se svým snad budoucím švagrem jsem ještě nepronesla ani jednu větu,nebyla příležitost,ptro­tože táta ho ani nepustí ke slovu,ale rozhodly jsme se s mámou mlčet,byla by z toho jen hádka a účinek žádný.Jak já závidím rodinám,kde se všichni mají rádi,ani nevíte jak.
S Káčou to nechci zakřiknout,ale vypadá to,že nejuvztekanější období je na ústupu.Možná je to tím,že začíná docela pěkně mluvit a je s ní domluva.Dnes sice ječela jak siréna,chtěla pořád pako a my s mámou nevěděly,co to je…Ale přišly jsme na to a hned se smála a je to brko na pití.
Taky mám zaplou tv,ale nekoukám na nic,piráti mě nezaujaly a trosečník se rozjíždí tak jsem se snažila zprovoznit internet banking kb,skoro se povedlo,ale už mám neplatné heslo,přitom u čsob jsem to dala do kupy během 5 minut,ani ne.Ale na kb si v tomhle stěžovalo víc mých známých.
K výrokům J. se snad ani nebudu vyjadřovat,po hádce,snad hodinové přes telefon,mi poslal dvě omluvné sms,ale já z toho mám už dva dny náladu pod psa a dnes jsem po docela dlouhé době pěkně bulela,nějak to na mě zas padlo.
A to je v rychlosti od nás snad všechno.

Alice-přeju rychlé uzdravení a aby se přišlo na to,co ti vlastně je.A vy plánujete třetí?Nebo jsem to blbě pochopila?K deníčku popravdě řečeno nevím co dodat,napsala jsem to do minulého a máš pravdu,že různým vztekáním teď asi procházíme všichni.Fígle nemám,ona Káča je fakt už naučená,že nevyhrožuju,ale po upozornění konám a dobře ví,co je dostat na zadek tak celkem až na vyjímky poslouchá a venku mi scény nedělá a ani nikdy nedělala,vztekání jo,ale nic velkého.U nás je problém v jejím hlase,má ho strašně silný takže když zaječí,to je něco.Julda to slyšela a může potvrdit…

Jano-vy zas poběžíte?To je dobře,že večer byl Eda v pohodě,on má fakt asi spíš „blbé“ období,však je to šikula.

Diny-kde ty bereš čas ještě na vtipy…Nechápu…A dí­ky za pozvání,taky bych vás ráda poznala,někdy konec září nebo v říjnu bych chtěla jet s Káčou do zoo tak dám vědět,můžete se přidat nebo vás můžem navštívit cestou domů.

Danuš-jak je to s tou vaší cestou k nám????????­?????Doufám,že sem jedet!!!!!Nebo bude sec mazec,hihihi.

Lenko-moje máma má často angíny a podobný nešvary a nejlíp jí na bolení krku zabírá kloktat slanou vlažnou vodu,hnusný,ale účiný.A máš ležet a ne uklízet,holt matka se v tobě nezapře…

Maky-tak ty se chystáš na odstavení…Kdo tu se mnou bude kojit dál???Baghira?Diny a spol. s mimčama nepočítám…Ale zdraví je přednější,jak to vysvětluješ Terce?Káča si vysvětlit nedá…Marně se snažím aspoň omezit,když kojíme málo v noci,tak o to víc přes den…

Makýš-šmarjá,vy jste vlezli do Otavy?Tam my nebyly ani v těch parnech!!!A jinak jste si to užili,to jsem ráda!

Tak a to zatím ode mě vsjo,mějte se charašo a zdar.
 Luka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 09.09.06 22:29

Alice díky za deníček :-))) hezky se čte že takové období vzdoru není jen u nás a tudíž že je to vlastně úplně normální. A jak s tím bojujeme?
No různě záleží na tom kde se to děje. Většinou přepínám do stavu nevidím neslyším dokud se nezačne chovat normálně.Někdy mi rupnou nervy a já na Terku dost hnusně zařvu většinou ihned stichne aby začala za chvilku zase brečet tentokrát lítostí že na ní máma řve.
Venku neřvu venku jsem vzroná trpělivá máma, no ono i moje dítě venku bývá celkem vzorné. Když odmítá jít kam jdu já chvíli počkám a pak jdu většinou jde za mnou ale musí sama chtít. jinak takové ty „ahoj tak já jdu sama“ u nás moc neplatí, většinou mi řekne tak ahoj klidně běž já tu počkám nebo něco podobného.
U nás je boj hlavně jídlo a spaní :-( teda spíš usínání… A teď ještě uklízení ale fakt jsem začala být hodně důsledná takže dokud si neuklidí co má nedostane najíst, nepůjdeme ven, nedostane co chce, nepustí se pohádka nepůjde se koupat… S úklidem většinou pomáhám jako jednu hračku do krabice já druhou hračku Terezka. Zase je mi záhadou že když někde jsme a ona si tam hraje a řekne se že půjdeme domů tak sama od sebe jde a začne uklízet a všichno kolem se diví jaká že je to poslušná šikovná holčička … doma je to o něčem jiném.
Občas předvádí nějakou tu scénu někde v krámě tam dělám že neslyším nevidím a naštěstí to ještě nikdo nijak nekomentoval … nevím co bych dělala asi by to záleželo na mém rozpoložení to znamená když bych byla v ráži asi bych mu doporučila ať si jde vychovávat svoje děti když bych byla na pokraji zhroucení tak bych možná propukla v pláč … kdo ví až se to stane budete první kdo to bude vědět. V reálu jsou ty reakce většinou o něčem jiném že?  

Jinak se musím pochlubit jak jsem vás tady otravovala s těma soutěžema tak jsem postoupila (pro mne vlastně vyhrála a víc už nemusím) do finále v „návrhářské soutěži“ :-))) takže teď mi přijde balíček s vlnou zadarmo :-) a já budu mít asi 6 týdnů na to uplíst co jsem si vymyslela a pak to v listopadu předvést na veřejnosti :-))) tam bude další výběr 3 (ze 12) modelů ale to už pro mne není až tak důležité …  

Terinka spinká od půl 9. Dneska jsme se měli báječně.Tom odjel ráno hrát a přijela ségra se synovcem a byli u nás do večera. Jejich taťka taky pracoval tak jsme si to užívali sami :-) dopoledne u nás po obědě jsme se zbalili (ledovou kávu v krabici, dezertní piškoty a lahev vody) a vyrazili jsme na hřiště. Asi ve 2 přijela švagrová s klukama (9 a 15 let) a s nima i tchyně (sama nepřijede asi nikdy) tak se k nám přidali na hřišti. Ten nejstarší tam pobíhal s Terkou … pak u nás ještě všichni kafčo a pak už jsme byly zase sami ale byl večerníček a spinkání :-))).Dám do galerky nějakou fotku ze hřiště :-)))
Maky a Terinka

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.09.06 22:47

Ahojky, jdu dohánět počet příspěvků, když tu není předseda :-). Nějak jsem neměla čas na psaní, protože jsem tento týden zjistila, že se dá s dvěma dětma chodit na houby. Sice jsem většinou z toho zpocená až na pr…, ale něco jsme vždy našli. Chodíme jen, kam se dá s kočárkem, většinou jsou oba kluci v kočárku a za chvíli pěkně řvou, ale jsem tvrdá a oni to chvilku vydrží. Uplácím je sušenkama. Taky jsem někdy měla Petra  v klokance a Martina vedla za ruku, to dá docela zabrat. Pak když spali, tak jsem to zpracovávala, takže mám už docela pěknou zásobu houbiček.

A jeden večer jsem tři hodiny sparvovala potah na dvojkočáru a ještě mě čeká na spravení potah druhého kočáru. Jo a představte si, že idylka, kterou jsem vám popisovala naposledy, nebude tak často. V úterý mi ve školce řekli, že by měl Martin chodit jen pět dní v měsíci. Docela mě to mrzí, ale oni to s prostě s dvěma 2,5 letýma klukama ( Martin a Davídek od kamarádky stejně starý) moc nezvládají. Takže ve čtvrtek a v pátek už byl Martin se mnou doma, budíček okolo půl sedmé (což je pro mě moc brzo, hlavně, když jsem do půlnoci dělala s houbama) a Petr se taky vzbudil brzo, protože Martin ho hlukem probudí :-(.  Fakt mě mrzí, že Martin nemůže chodit do školky každý den, i on se tam těšil. Je teda fakt, že poslední dva dny tam chtěl mít i mě, držel mě za ruku a nechtěl mě pustit. Tak mi chvíli trvalo, než jsem ho ukecala a mohla odejít. Jeden den se mi ani nechtělo, protože jsem si tam s ním začala hrát s vláčkodráhou a dost mě to bavilo. Určitě ji klukům pořídím co nejdříve.

Dnes jsem měla po ránu docela blbý zážitek, napíšu vám ho, protože cizí neštěstí vždycky potěší, že :-)))?. Když jsem brala misku od ovoce do ruky, tak mě štípla do prstu vosa. A za čtvrt hodiny jsem odháněla jinou vosu a ta mě štípla do zápěstí druhé ruky. Takže mám obě ruce pěkně napuchlé a pekelně to svědí. Odpo jsem si dávala jogurt na ruce a Fenistil samozřejmě nezabírá. Děsím se noci :-(.

K deníčkům bych napsala, že Martin je docela klidné dítko, takže nějaké vztekací scény se nekonají. Vztekání se u něho projevuje tím, že kňučí a odmítá udělat, co má. Já mu většinou hrozím strčením pod vodu a zatím jsem mu hlavu máčela  dvakrát na dovolené. Od té doby jenom hrozím a on se vetšinou uklidní. Snažím se neplácat, i když už mi to taky párkrát ujelo. Tomášovi jsem plácala docela dost, za každou špatnost a dones mám z toho trochu výčitky, jestli to na něm nezanechalo nějaké následky. Martin si naštěstí nechá hodně věcí vysvětlit. Dokonce si někdy po sobě uklízí a i sám od sebe. Třeba si rád zaparkovává autíčka.  Ale samozřejmě se někdy úklidu brání a ničím ho nedonutím.  Maky, myslím, že na nějaké tvrdé vyžadování úklidu je ještě brzo. A stejně jako Diny mu vícedílné hračky dávám mimo dosah a dostává je jen někdy, protože to bych se z uklízení opupínkovala :-).

Luko - já si teda vůbec nepamatuju, že by Káča měla silný hlas, jen si pamatuju, že byla „taková správná“ :-)). Připadá mi to už strašně dávno, co jsme se viděly, už se těším, že se zase uvidíme a snad na dýl a bude lepší počasí. S Jardou to je teda hrozné, neměla by jsi se nějak odreagovat s nějakým kamarádem? A co ty tvoje známosti přes internet, to vše vyšumělo?

Jani - já myslím, že by jsi měla zkusit nějaký fígl, aby se ranní scény nekonaly. Třeba zkusit zmizet po anglicku? Nebo slíbit něco dobrého, když nebude plakat? Držím vám na zítra palce, ať se vám běh vydaří, hezké počasí a hodného synka :-).

Makýš - jsem ráda, že jste si pěkně užili dovolenou. A už tě přešly chmury ze stěhování a je to už jisté? Já myslím, že je důležité, aby jste se měli jako rodina rádi a je jednou kde. A dětem taky určitě nebude vadit to cestování, oni to vnímají jinak než dospělí. Pro ně to bude spíš přínos do života.

Jantarko a nemáš angínu? Taky se dávají na bolavý krk zábaly z mletého zázvoru. Nasype se trochu na igelit a ten si uvážeš na krk. Hodně to pálí, ale má se vydržet a mojí ségře i jejím dětem to funguje.

Crnkapinko - poslala jsem ti mail s údaji do seznámku, tak čekám odpověď, i když máš asi pěknou honičku, že? Je fajn, že jste vyřešili to uspávání. Možná i pomohlo, to slíbení přítomnosti Miška. U nás jsou mladší kluci taky na sebe dost fixovaní a hrozně se na sebe těší, když spolu nejsou.

Alice - to jsem teda zvědavá, jestli se doktoři doberou nějaké diagnózy. Musí to být otrava lítat pořád po doktorech, tak ať je brzo líp.

Maky - jsem ráda, že ty otoky ustupují a taky, že si o tom píšete s Janat tady v deníčku a já aspoň vím, jak na tom jsi. Ale zvládáš s tím docela dost věcí, jsi dobrá :-).

No jdu za manželem a ozvu se asi zas až po neděli, nějak se poslední měsíce nemůžeme nabažit jeden druhého. Chápete to? Po sedmi letech známosti a dvou vlastních dětech, hi, hi, hi? Diny mě určitě chápe, viď :-D?

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.09.06 22:59

Ahojky, jdu dohánět počet příspěvků, když tu není předseda :-). Nějak jsem neměla čas na psaní, protože jsem tento týden zjistila, že se dá s dvěma dětma chodit na houby. Sice jsem většinou z toho zpocená až na pr…, ale něco jsme vždy našli. Chodíme jen, kam se dá s kočárkem, většinou jsou oba kluci v kočárku a za chvíli pěkně řvou, ale jsem tvrdá a oni to chvilku vydrží. Uplácím je sušenkama. Taky jsem někdy měla Petra  v klokance a Martina vedla za ruku, to dá docela zabrat. Pak když spali, tak jsem to zpracovávala, takže mám už docela pěknou zásobu houbiček.

A jeden večer jsem tři hodiny sparvovala potah na dvojkočáru a ještě mě čeká na spravení potah druhého kočáru. Jo a představte si, že idylka, kterou jsem vám popisovala naposledy, nebude tak často. V úterý mi ve školce řekli, že by měl Martin chodit jen pět dní v měsíci. Docela mě to mrzí, ale oni to s prostě s dvěma 2,5 letýma klukama ( Martin a Davídek od kamarádky stejně starý) moc nezvládají. Takže ve čtvrtek a v pátek už byl Martin se mnou doma, budíček okolo půl sedmé (což je pro mě moc brzo, hlavně, když jsem do půlnoci dělala s houbama) a Petr se taky vzbudil brzo, protože Martin ho hlukem probudí :-(.  Fakt mě mrzí, že Martin nemůže chodit do školky každý den, i on se tam těšil. Je teda fakt, že poslední dva dny tam chtěl mít i mě, držel mě za ruku a nechtěl mě pustit. Tak mi chvíli trvalo, než jsem ho ukecala a mohla odejít. Jeden den se mi ani nechtělo, protože jsem si tam s ním začala hrát s vláčkodráhou a dost mě to bavilo. Určitě ji klukům pořídím co nejdříve.

Dnes jsem měla po ránu docela blbý zážitek, napíšu vám ho, protože cizí neštěstí vždycky potěší, že :-)))?. Když jsem brala misku od ovoce do ruky, tak mě štípla do prstu vosa. A za čtvrt hodiny jsem odháněla jinou vosu a ta mě štípla do zápěstí druhé ruky. Takže mám obě ruce pěkně napuchlé a pekelně to svědí. Odpo jsem si dávala jogurt na ruce a Fenistil samozřejmě nezabírá. Děsím se noci :-(.

K deníčkům bych napsala, že Martin je docela klidné dítko, takže nějaké vztekací scény se nekonají. Vztekání se u něho projevuje tím, že kňučí a odmítá udělat, co má. Já mu většinou hrozím strčením pod vodu a zatím jsem mu hlavu máčela  dvakrát na dovolené. Od té doby jenom hrozím a on se vetšinou uklidní. Snažím se neplácat, i když už mi to taky párkrát ujelo. Tomášovi jsem plácala docela dost, za každou špatnost a dones mám z toho trochu výčitky, jestli to na něm nezanechalo nějaké následky. Martin si naštěstí nechá hodně věcí vysvětlit. Dokonce si někdy po sobě uklízí a i sám od sebe. Třeba si rád zaparkovává autíčka.  Ale samozřejmě se někdy úklidu brání a ničím ho nedonutím.  Maky, myslím, že na nějaké tvrdé vyžadování úklidu je ještě brzo. A stejně jako Diny mu vícedílné hračky dávám mimo dosah a dostává je jen někdy, protože to bych se z uklízení opupínkovala :-).

Luko - já si teda vůbec nepamatuju, že by Káča měla silný hlas, jen si pamatuju, že byla „taková správná“ :-)). Připadá mi to už strašně dávno, co jsme se viděly, už se těším, že se zase uvidíme a snad na dýl a bude lepší počasí. S Jardou to je teda hrozné, neměla by jsi se nějak odreagovat s nějakým kamarádem? A co ty tvoje známosti přes internet, to vše vyšumělo?

Jani - já myslím, že by jsi měla zkusit nějaký fígl, aby se ranní scény nekonaly. Třeba zkusit zmizet po anglicku? Nebo slíbit něco dobrého, když nebude plakat? Držím vám na zítra palce, ať se vám běh vydaří, hezké počasí a hodného synka :-).

Makýš - jsem ráda, že jste si pěkně užili dovolenou. A už tě přešly chmury ze stěhování a je to už jisté? Já myslím, že je důležité, aby jste se měli jako rodina rádi a je jednou kde. A dětem taky určitě nebude vadit to cestování, oni to vnímají jinak než dospělí. Pro ně to bude spíš přínos do života.

Jantarko a nemáš angínu? Taky se dávají na bolavý krk zábaly z mletého zázvoru. Nasype se trochu na igelit a ten si uvážeš na krk. Hodně to pálí, ale má se vydržet a mojí ségře i jejím dětem to funguje.

Crnkapinko - poslala jsem ti mail s údaji do seznámku, tak čekám odpověď, i když máš asi pěknou honičku, že? Je fajn, že jste vyřešili to uspávání. Možná i pomohlo, to slíbení přítomnosti Miška. U nás jsou mladší kluci taky na sebe dost fixovaní a hrozně se na sebe těší, když spolu nejsou.

Alice - to jsem teda zvědavá, jestli se doktoři doberou nějaké diagnózy. Musí to být otrava lítat pořád po doktorech, tak ať je brzo líp.

Maky - jsem ráda, že ty otoky ustupují a taky, že si o tom píšete s Janat tady v deníčku a já aspoň vím, jak na tom jsi. Ale zvládáš s tím docela dost věcí, jsi dobrá :-).

No jdu za manželem a ozvu se asi zas až po neděli, nějak se poslední měsíce nemůžeme nabažit jeden druhého. Chápete to? Po sedmi letech známosti a dvou vlastních dětech, hi, hi, hi? Diny mě určitě chápe, viď :-D?

Julda

 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 09.09.06 23:09

Omlouvám se za komentář dvakrát. Poprvé to vypadalo, že to neodešlo.

Julda

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 10.09.06 00:35

Ahoj holky,

tak za včerejšek chlapi postavili novou zeď a vybourali díru na nové dveře, dneska předělali do ní futra, předělali elektriku a ještě zbořili zeď kde byla dřív. Ještě chybí sice fajnová a nějaké dodělávky, ale mám z toho radost a vypadá to dobře :-) Máme teda všude spoustu prachu (kromě pokoje švagra, kde teď spíme) a taky se zatím nedostaneme k oblečení a samozřejmě co jsem si vzala dolů už Zuzce nestačí, protože venku mokro a bláto, doma prach a ona se ve všem rochní ..... ale stejně z toho mám radost a zítra začínám s úklidem.

Já jsem teda akorát vařila a hlídala Zuzku a na práci mě nebylo potřeba, tak jsem aspoň včera posekala trávník a dneska vytrhávala plevel a trochu dala zahrádku do pořádku.

Včera jsme se se Zuzankou byly taky podívat na miminko Marečka, je nádherný a hlavně celý  tatínek :-), normálně jak já to vůbec nepoznám na koho dítě je, tak tady to nejde přehlédnout. Kamarádka asi vše viděla víc černě a není to pravda, zdálo se mi, že Mareček pěkně pije, je docela spokojený a po jídle pěkně chrupkal. Akorát ona se asi zatím moc necítí dobře a nedaří se mi ji přesvědčit, že za týden bude líp, za dva ještě líp… ale uvidí sama :-) a pak si bude mateřství jen užívat.

No a Zuzanka, když jsme se dívali na Marečka spolu, na něj mluvila strašně mile a říkala jak je „mainečký“ a dnes to říkala i prababičce a u toho tak jemně kroutila rukama … ale včera, jak jsme byly u kámošky, tak se začala chovat i divně, strašně se předváděla, skákala po postelích a nedávala na Marečka pozor apod. Asi tak vypadá žárlení u dětí, že? No jo, „spadla z lopaty“ jak by řekla prababička.

Alice - díky za deníček. Moc ti přeju, ať máš všechna vyšetření za sebou a hlavně ať už je ti dobře.

K deníčku - Zuzka, jak už jsem možná psala má období nebo spíš chvilky, kdy bude dělat všechno sama a chvilky, kdy chce pomoct od maminky a někdy dokonce „jedině maminka, tatínek ne“. Třeba ví, že jí jdou blbě obout ponožky, tak to ráda nechá na mě, někdy nechce sama na záchod apod. A finty? Jak kdy a taky jak kdy něco zabere. Třeba, když nemůžu s ní na záchod, pošlu ji samotnou a vysvětlím, že mám špinavé ruce, ať jde sama a ukáže jaká je šikulka a pak na mě zavolá a já přijdu. Oblíkat se sama někdy nechce, tak buď to vzdávám a oblíkám (když pospícháme) nebo ji naskládám co na sebe a že jak to bude mít oblečené, dostane ráno mlíčko, přes den rajčátko nebo půjdeme ven apod. S uklízením hraček máme taky  problémy, věci jako kytaru, žako stavebnici, knížku s PUZZLE a podobné má taky nahoře a na požádání podávám. Hračky teda moc neroztahuje, asi proto, že je má v poličkách a všechny na očich, ale když tu někdo je, tka se předvádí a víc kramaří a úklid pak bojkotuje. Nevím moc jak na to, jedině že to děláme spolu, ale nakonec stejěn víc já :-( A když naopak něco chce, tak se snažím nabídnout něco jiného třeba u jídlo co může jíst. Stejně s věcma, najdeme jinde něco lešpího, půjdeme se podívat na kostel, vodotrysk … prostě na něco co je po cestě. A když se začne válet po zemi, což mi dělá ale většinou bez vztekání a řevu, jen prostě jako že se v obchodě nudí, tak ji většinou nakonec nechávám. Lidi se dívají a já dělám jakože nic. Pokud neječí a nedělá nepořádek, tak je to v pohodě. Víc mi vadí, když třeba chce v obchodě strhávat cedulky, věší se na věšáky, schovává se mezi oblečením a podobné věci, to nevím moc jak na ni. Jednou zabraly obyčejné tyčinky, se kterýma jsem ji po:,–(ila do rohu obchodu, vypadalo to taky hrozně, ale seděla pak úplně v klidu a jen volala že chce ještě jendu tyčinku. Asi mám výhodu v tom, že i tohle je pro ni noebvyklá pochoutka a  nepatláme pak v obchodě s čokoládou. Jinak dovede být Zuzka pěkně otravná, hnusná a neposlušná, takže bohužel taky dostává a ještě k tomu jí to někdy ani nevadí, to pak fakt nevím jak na ni. Občas zabere nechat ji uklidnit se někde za rohem či v jiné místnosti, ale to se mi zdá, že nesem mnohem hůž než to plácnutí přes ruce či po zadku. A určitě potvůrka ví, kdy je něco špatně, protože když zbytečně brečí a ví že já se zlobím, tak hned se chce omluvit a obejmout a pusinkuje mě.

Baghiro - jsme rád,a že jsi se taky ozvala. Jsi dobrá, že v krátkém komentáři napíšeš vše podstatné a já vím jak se máte.

jani - tak ať se vám zítra běh podaří a Edík si to třeba taky užije.

Luko - myslím na tebe a moc ti přeju, ať už dá Jarda pokoj a netrápí tě. Asi bych, astjeně jako holky, to s ním řešila i soudně, když jendou souhlasí a podruhé se vykrucuje a ještě se chová špatně. Měla bys pak opravdu pokoj.

Maky - velká gratulace k postupu. Už máš rozmyšleno, co budeš teď plést? A jak je to dál s potupem, že ty holka nakonec vyhraješ úplně!? :-)

Judlo - jsi s klukama docela akční - mě se do lesa samotné se Zuzakou vůbec nechce, navíc když poznám tak 2 houby, kta ani nemám tam moc co dělat.

Jo a ještě Zuzanka - dneska jsem na zahradě stříhala vrbu a Zuzka mi nosila větvičky na hromádku a neco vysvětlovala, že ona má malinkou hromádku a já tu větší apod. já s ní komunikovala a ona z ničeho nic říká „maminko, já už se s tebou nechci bavit, jdu pyč, já už se s tebou nebudu bavit“ a normálně odešla. Přišlo mi to sice směšné ale nechápu :-)

Tak už jsem zase dostala sprda, že jsem schopná tu psát několik hodin v kuse, tak se loučím, přeju dobrou noc a hezký zbytek víkendu.

Mája

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.09.06 08:08

Děkuji :-))) no teď si počkám na ten materiál co my pošlou a upletu ten soutěžní kostým a pak ho pošlu na focení a zhodnocení … takže vymyšleno co budu plíst mám :-) pak by mi měla přijít vlna kamarádce na pončo, mě na pončo a pak jsem si ještě objednala jednu lahůtku a to mohérovou přízi s velkým podílem hedvábí v barvě rosé a bude z ní zavinovací svetřík s dlouhým rukávem :-)))
Teď pletu svetřík Terezce nebo spíš takový kabátek z toho co mi tu zbylo aby jí bylo na písku na podzim teplo :-)))  

Zuzanka je teda pomocnice :-))) a to předvádění se to bude asi takové to upoutávání pozornosti jako dívejte tady jsem já nevšímejte si jen toho mimina, i když se jí to miminko očividně moc zamlouvalo, nechtěla zůstat pozadu :-)))
Maky a Terinka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.09.06 08:15

Luko já s tím kojením nemám asi moc na výběr :-((((. Omezili jsme veškeré kromě na usínání a v noci. První den kdy jsem odmítla dát kdykoliv chtěla to bylo zlé.Plakala, řvala, dělala oči zkoušela po zlém i po dobrém…vždycky jsme si jí vzala do náručí a dávala jí pít vodu aby jako byla u mne jako když se kojí … většinou se bránila nechtěla, chtěla mlíčko. Druhý den to bylo lepší.
Teď mlíčko ráno když vstaneme zamykáme (vemu si podprsenku a tričko) a jako zamknu mlíčko. Občas si vzpomene že se jako musí podívat jestli je mlíčko zamčené ale nijak se nedožaduje. Na polední spánek odemykáme usíná u prsa. To samé večer a pak ještě pije tak 1-3× v noci. Poslední noci pila až ráno jinak spala celou noc.
 Maky

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 10.09.06 08:47

Dobré ráno,

Zuzanka dneska vydržela poprvé do ráda se suchou plínou, hurá. Večer ji nechtěla a já jsem jí říkala, že když ji nebude přes noc počurávat, nebude ji pak muset mít, tak možná to nebyla náhoda. Ona je totiž pěkně „vyčuraná“ a moc dobře ví, že plína to zachytí a jak ji má, tak do ní dělá všechno :-(

Maky - ty jsi fakt akční s tím pletením.  Dej pak fotečku Terezčiného svetříku do galerky jo?

Tak, jdeme snídat a dám se do úklidu té pohromy.

Hezkou neděli
Mája a Zuzanka (od včerejška už také 27 měsíční)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.09.06 09:27

Zuzanka je šikulka že se v noci nepočůrala.
U nás se v noci taky nečůrá, ráno je pravidelně suchá ale když nesundám plínu hned tak řekne že jde čůrat dojde k nočníku řekne že má plínku a že čůrá do plínky. Dneska v noci jsme byly asi v 1 hodinu čůrat na nočník.Prostě se zvedla že jde čůrat.
 Maky

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 10.09.06 17:35

Ahojky,  

jenom hlasim, ze jsme ve zdravi (i kdyz u manzela se to neda rict na 100% na 8km malem zkolaboval, ale nakonec dobehl:(()    DOBEHLI!!!!!!
Mela jsem cas 25min25s, 161.misto (z 521ucastnic:))))) to neni spatny ne?;)
A navic jsem potom stihla kadernici i s Edou, takze oba mame novy sestrih.
Ted jsem ale pochopitelne uplne mrtva :)))
Pa Jana a Eda  

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.09.06 18:45

tak do gratuluji :-) k umístění i k účasti.Jsi fakt dobrá !!!
A bude obrázek ostříhaných?
 Maky

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 10.09.06 19:14

Ahoj holky,  

hlásím návrat, dorazili jsme v noci. Minidovolená byla super, ZOO taky, tak pak ještě písnu.
Pepča dneska celý den nespal, tak doufám, že to brzo zalomí. Odpoledne jsme byli na houbách, tak jsme si přivezli zase práci.  

Zatím se mějte, ještě jsem nic nestihla přečíst.  

Miroušek a Pepča

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 10.09.06 19:59

Ostrihany Eda bude, ale sebe si radeji necham „pro sebe“ Dnes kdyz jsem se videla v zrcadle u kadernice, tak jsem musela konstatovat, ze vypadam jak v puberte :)))) J.

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 10.09.06 20:11

Ahojky  

dneska i když mě stále bolí v krku jsem už neodolala a vyrazili jsme ven. Nijak mi to myslím neublížilo a to letní počasí jsem si fakt nemohla nechat ujít:))
Vyrazili jsme dneska do centra, chtěla jsem vidět výstavu co je v parku na Kampě. Možná jste o tom některá slyšela nebo četla, je to výstava 120 fotografií, které jsou udělány z vrtulníku. Fotil to francouzský fotograf a jsou tam obrázky z celého světa. Strašně se mi to líbilo. Jsou u toho popisky (no ty jsem bohužel nestihla všechny přečíst:(( ). Je to do 31. října tak když by jste někdo měl cestu řekla bych, že to fakt stojí za to.  

Odpoledne manžel vyrazil na ryby, tak jsme ještě šli na hodinku na pískoviště. Dneska to tam bylo ve znamení tatínku, jindy tam je přemaminkováno. Maminky asi odpočívaly:))  

JANAT - my jeli akorát tramvají po nábřeží když se na druhé straně Vltavy běželo, tak třeba jsem tě zrovna viděla, i když na tu dálku určitě nepoznala:))) Teda a takový umístění? Seš fakt dobrá. A nakonec budeš mít lepší fyzičku než manžel,co?
Jani taky jsem si udělala ten čaj ze zázvoru, akorát jsem ho tu nechala asi moc louhovat a byl fakt silnej. Příště už to nebudu tak přehánět a nechám to tam  míň.  

MAKY - připojuji se k Juldě, hřiště máte moc pěkný, my tady na tom pískovišti co máme téměř za barákem máme jednoho koně na pružině:((( Ale zase oceňuji tu blízkost. Nám než tady opravdu někdě v blízkosti udělají hřiště tak bude Péťa maturovat.  

MIROUŠKU - tak kde jste nakonec skončili? Počasí jste měli hezké, tak co víc si přat, ne?  

LUKO - já to s tím úklidem nepřeháněla, byla to otázka asi 20 minut, zbytek dne jsem „hnusně“ proseděla u internetu:))) ale spokojená, že mi nikdo neřiká, to už tam zase sedíš???
A doufám, že ty chmury už jsou pryč.  

Pa Lenka a Péťa    

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 10.09.06 20:13

U nás bude asi probíhat stříhání zítra:))) Lenka

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 10.09.06 20:32

Loni tady ještě nebylo kam s dětma chodit, ani nikde žádné lavičky.Letos na jaře v červnu na den dětí otvírali hříště které je na fotkách a během srpna otevřeli skoro úplně stejné jen na trochu menší rozloze opačným směrem od našeho baráku. Na obě hřiště to máme tak stejně daleko a to asi 10minut chůze takže je to bezva :-)))
 Maky

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 10.09.06 21:27

komentář ze včerejška, nešlo mi to vložit ani včera, ani dneska dopoledne

Ahojda holky!  

   

Já nevím, čím to je, ale vždycky, když doženu nějaké komentáře, tak mám pak zase skluz. Ve středu jsem jenom nakukovala v rychlosti, jestli je něco nového ohledně čtvrteční ZOO, ve čtvrtek jsem měla plány, jak sem nahážu fotky a pak písnu, ale plány zkazilo mé dítě, které vydrželo celou ZOO nespat, bodejť by ne, když se dáma pořád vozila v golfáči a moc toho nenachodila, na rozdíl od Pepči, kterej s sebou ani kočár neměl, pouze tatínka a maminku „nosiče“ :)) a Kačky, která pro změnu do kočáru ani nechtěla. Takže Ell docela s pohodě usnula po páté, sotva jsem vyjela z parkoviště u ZOO, spala celou cestu a vzbudila se silně protivná a uřvaná kolem šesté. Já doufala, že ji to přejde, ale nepřešlo, řvala až do sedmi, to jsem vzdala, tvrdila, že chce spinkat, takže si dala véču, okoupala se a já se jí snažila asi půl hoďky uspat pohádkama. V půl osmé jsem jí dala pusu na dobrou noc a odešla, sem tam bylo slyšet, jak mě volá nebo tatínka, aĺe pohoda, v půl deváté ji to už přestalo bavit, takže jsem šla za ní, chtěla na naši postel, tak jsem pustila telku, že u ní usne. V půl desáté jsem to vzdala podruhé, šla se sprchnout a pak ještě debatovala s Elčou plnou dojmů až do půl jedenácté, kdy konečně usnula, ufffff. Tož tak.  

Včera večer jsme trošku slavili manžovy narozky, takže jsme poseděli, popili vínečko, pohodička.  

Dneska po obědě v době Elčinýho spánku jsme s manžou konečně dodělali předzahrádku, dosypali asi sedmej pytel 70l mulčáku, no necítím záda, ale snad to zítra rozhýbu.  

   

Ha, právě jsem zjistila, že fotky mám stáhnutý jenom u sebe, takže budou nejdřív zítra, ale na druhou stranu se zase můžete víc těšit :)  

   

MÁJO, tak aspoň že jsi se konečně dočkala té přestavby a že to stihnete ještě do zimy, jinak určitě vám to někdy zase přijedem zkontrolovat :)  

   

DINY, už se těším na ten tvůj hubnoucí deníček, já chci taky kilča dolůůůůůůů  

   

JANAT, Eda už je jako velký kluk, co všechno zvládá úplně v pohodě :)  

   

LUKO, ty lázně vám s Kačkou přeju, hlavně že jí to pomůže a že se už teď těšíte :)  

   

TKANIČKO, ty nové kalhoty byly ty, co jsi měla v ZOO? Moc se mi líbily!!  

   

PAJOUŠ, my byli v Itálii v Miramare di Rimini asi před pěti lety, líbilo se mi to moc, jela bych zas, tak tam prosím pozdravuj :))  

   

JANAT, JANTARKO, DINY, připojujeme se taktéž k 3/4 období :(  

   

DANUŠ, u nás byla grilovačka dneska, sice jen špekáčky, ale i tak to mělo úspěch hlavně u Elči  

   

LUKO, drž se holka, jsi statečná a nenech se od J. vyvádět  z míry, ty chudáku pláčeš a on si z toho nic nedělá, haj…k jeden!  

   

TKANIČKO, díky za reference z našeho výletu, Miroušek je do neděle mimo a mě to taky nevyšlo, tak aspoň od Tebe holky věděly, co se dělo :)  

   

MAKY, co se týče poslouchání, opakuju Elči vždycky několikrát, aby po sobě třeba uklidila, většinou nechce hned, ale pak si nějak dá říct, v případě ignorace vyhrožuju plácnutím na zadek, jako že jí sundám kalhotky a dostane na holou, což občas dostává, ale pak to platí jenom říct a pamatuje si to. Taky už jsem párkrát schovávala na týden třeba pastelky, protože je házela po zemi nebo s nima mlátila do stolu a měla z toho děsnou srandu.  

   

LUKO, když tak čtu, jaký máš problémy s J., vždycky si vzpomenu na Lentilku, myslím, že jste obě holky statečný a že to zvládnete  

   

CRNKAPINKO, tak hurááá, Babu po večerech spí, tak máte konečně s manžou čas i sami pro sebe :)  

   

JANTARKO, na to že jsi měla teplotu, jsi až moc akční, šetři se, ať se brzo uzdravíš, odháníme bacily pryč, fuj fuj. Na Trosečníka jsem se koukala, tahle RS mě moc baví, viděla jsem dvě americké série, kdysi to dávali na Nově pod názvem Kdo přežije? a bylo to super. A taky miluju Vašuta, takže nebylo co řešit :)

 

KOSTIČKA

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 11.09.06 13:25

Ahojda holky!  

Opět se omlouvám za svůj předešlý komentář, ale včera jsem to psala jako komentář na emiminu, zkopčil do wordu a dneska zkopčila z wordu a vložila sem a udělalo to tenhle bor..l, tak já už vážně nevím, v náhledu se to tváří normálně a pak se to takhle zprasí. Ještě jednou sorry  

K deníčku - taky máme období, kdy něco může jenom maminka a něco jenom tatínek, třeba když se po obědě vzbudí a volá MAMINKO a přijde za ní tatínek, tak si zpátky lehne a řekne, že chce maminku. Nebo že pohádku bude číst ten nebo ten, většinou ale pohádky vyhrávám já. Co se týče oblíkání a obouvání, chce taky všechno SAMA, až když jí to nejde, tak se začne vztekat a já se zeptám, jestli chce pomoct, tak kývne. Večer před koupáním vysleče ponožky, tepláky, kalhotky, občas se jí podaří i tričko, ale to většinou zahlásí, že NEJDE TO, hlásí, že JE TO ZAPNUTÝ a ODEPNOUT, ale celkově mikiny a trička musí být hodně volný, aby se přetáhla přes hlavu. Oblíkání jak kdy, někdy to jde, jindy ne. Taky občas protestuje, že chce na záchod (v mezipatře na chodbě), ale nechce si obout papučky a nechce se vyčůrat do nočníku, takže musím vysvětlovat, že buď se obuje a půjde na velký záchod nebo se musí vyčůrat do nočníku, ale to většinou vyhrávám. Taky mě občas zaráží s hláškama typu: MĚ SE TADY UŽ NELÍBÍ, DU PRYČ a taky má oblíbené NĚCO CHCU, na mou otázku co? opakuje stále dokola NĚCO CHCU  

ALICE, přeju, ať se brzo uzdravíš, problémy ať skončí a ať hlavně zjistí, čím to je, výsledky budeš mít tuším v úterý, jestli si pamatuju, jinak na výlet do Luhačovic se chystáme v úterý s babi a prababi a už teď se moc těším, poslední dobou stejně zjišťuju, že mě baví sedět za volantem :)  

LUKO, Elča je už tři měsíce bez koja, ale zrovna předevčírem si tak prohlížela moje prsa přes tričko a pak zahlásila: TAM BYLO BUMBÁNÍČKO PRO ELENKU, MLÍČKO, UŽ NENÍ, VŠECHNO VYPILA :)  

MAKY, fotky z hřiště jsou pěkný, hlavně ten starší, jak tam s Teri visí :)))  

JULDO, rada pro příště, až tě štípne vosa, u nás se co nejdřív dá rozkrojená cibule. Jinak tohle cizí neštěstí mě tedy opravdu nepotěšilo, další štípnutí nepřeju nikomu, vím, o čem mluvím  

MÁJO, jsem ráda, že se to u vás hnulo a že už to máš skoro za sebou až na ten úklid, ale buď ráda, že se aspoň něco děje. Jo a jak psala Alice, že se chystají 28.9. na Helfštýn, nechystáte se taky, já nahlodávám manžu a dědu, ten se tam chce podívat, že už na Helfu dlouho nebyl.  

MÁJO, tak u nás stále plínky mokré jak přes polední spaní, tak i přes noc. A to vždycky než jí plínku dám, jde se vyčůrat. Včera se dokonce do plínky přes oběd vykakala, ale pořád lepší do plínky než do kalhotek. A taky předevčírem měla plínku přes noc tak nasáklou, že měla i mokrý pyžamko ráno :(  

JANAT, obdivuju tě, že jsi vůbec běžela, to já bych možná nedala ani 500m, natož nějakej kilák  

No a ještě něco k ZOO, fotky samože ještě nemám, neb dopoledne jsem měla puštěnej svůj poc, kde je mám stažený a emimino mi nešlo a teď jsem zase u bráchy, kde nemám stažený fotky. Jak já už se těším na toho novýho noťasa, co mi brácha v prosinci doveze, už teď mám chaos v tom, co jsem stahovala večer k bráchovi a co mám u sebe, ani nevím jakej.  

Ve čtvrtek jsem zkonstatovala, že to byl srazík dětí po tatínkovi, rozuměj srazík, kde jsou děti podobný tzv. celej tatínek, jen ta maminka je nejistá :). Miroušek dorazil s Pepčou i manžílkem a musím říct, že hned první pohled byl jasnej, malej Pepča je tatínek přes kopírák. U Kačky od Tkaničky i u Elči jsou to podoby tatínků ve tvářích holčiček, ale Pepča je prostě úplně dokonalá kopie tatínka, a musím říct, že tatínek je děsnej sympaťák (to má Pepča po něm).  Miroušek mi přišel na fotkách starší, ani nevím proč, ale ve skutečnosti je to prostě mladá holka jen o 3/4 roku starší než já :)). Tkanička je vůbec od pohledu mladá holka, vůbec bych jí nehádala její věk a Kačenka je prostě holka okatá, zvědavá a rarášek. Přijde mi taková školkou otrkaná, neměla vůbec problém seznámit se s novou kamarádkou a kamarádem. No a i když jsme nakonec byli jen ve třech (celkem teda v sedmi), bylo to moc příjemné setkání a už se těším na nějaké další.  

Tož tolik pro dnešek, končím, jdu spinkat, manžílek by možná chtěl ještě nějaký dárek k narozkám v podobě neprospané noci :)))  

KOSTIČKA  

tak toto je pro zmenu komentar ze vcerejsiho vecera, kdy se mnou emimino opet nespolupracovalo :(

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 11.09.06 13:53

Ahoj holky,
tak dneska mi emimino zlobilo. Těšila jsem se co nového ale při zobrazení nového deníčku nic nebylo. Pusto prázdno… no až teď mě napadlo trochu narolovat stránku a ono to je , ale začíná to až úplně dooole .
Tak jsem to konečně dočetla, teším se na ty fotky, hlavně jestli vyjdou děti na poníkovi a na gorile.
My jsme měli takový hodně pracovní víkend. Přijela babi a děda a hlídali Kačku, my jsme s Petrem a ještě s kolegama jezdili celý víkedn po poutích a prodávali. Byli jsem v Oslavanech, Třebíči, Jihlavě, Polné, Uherském Hradišti, Prostějově, Kyjově a Moravském Krumlově.  Byl to záhul, a jsem strašně unavená, Vždycky jsme vstávali v 2,30 a přijížděli v 22,30, takže mám spánkový dluh.
Takže dneska nebudu moc reagovat, chtěla jsem se jenom ozvat.
Mějte se Tkanička  

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.09.06 14:06

Ahoj holky,  

Alice - deníček je hezký, Verunce s Kubíčkem to moc sluší.
A jak je to u nás? Pepča si zvládá sundat slipy, tepláky, ponožky, občas i tričko. Vyžaduje čepici na hlavu a občas i bundu. Tu většinou, když je teplo.:-) „JÁ“ si nejradši nalévá čaj nebo džus do svého hrníčku a vůbec má snahu všechno dělat „JÁ“. Když nemůže, snažím se mu to vysvětlit, že je ještě malý nebo že mu s tím pomůžu. Když se mu ale nechce, tak je dobrá máma i táta.  

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili prvně k dr., kde mi pustili žilou. Odtud jsme vyjížděli skoro ve třičtvrtě na 8. Cestou si Pepča schrupnul, vzbudil se s úsměvem na tváři a slovy „auta“, jak kolem nás projížděla. Do Lešné jsme dorazili asi o čtvrt na 12, předtím jsme si tam rezervovali pokoj a naštěstí bylo volno. Holky jsme potkali hned na začátku, Kostičku jsem z fotek poznala hned, Tkaničku podle Kačenky v červeném tričku.:-)) Ještě jednou musím říct, že jsme si to krásně užili a Pepča, Kačenka i Ellenka se vyřádili. Manža zkonstatoval, že ZOO Lešná je zatím nejhezčí, v které jsme byli. Takže nebude problém vyrazit znovu.:-))
Potom jsme se ubytovali, Pepča už byl hodně unavený, ale jakmile jsme dorazili na pokoj, ožil. Přímo v areálu bylo i malé dětské hřiště se skluzavkou, houpačkami a pejskem, takže nebylo pochyb, že našemu nejmladšímu se tam bude líbit. Po večeři jsme ještě vyrazili na procházku a Pepča potom ještě na hřiště. Usnul u Ordinace ve třičtvrtě na 9.  

V pátek jsme jeli do Zlína a potom do Luhačovic (zdravím Alici a Kostičku). Ráno sice pršelo, ale během dopoledne se to vybralo a svítilo sluníčko. Pepču tam nejvíc zaujala voda, do fontány by nejradši skočil. Cestou zpět do Lešné chvíli spal a tak nebylo divu, že odpoledne taky nespal. Takže po pozdnějším obědě jsme vyrazili na výlet na zříceninu hradu Lukov. Je to asi 3 km do kopce. Pepča chvíli šel, ale potom ho mooc bolely nožičky, tak ho musel manža nosit a nakonec mu usnul v náručí a vzbudil se až nahoře. Cestu zpátky zvládl celou po svých, až jsem se nestačila divit, že to zvládl. Usnul opět u televize asi v půl 9.  

No a v sobotu po snídani jsme se sbalili a vyrazili do skanzenu v Rožnově. Tam to bylo taky fajn, Pepča si odnesl podkovičku pro štěstí. Jen si myslel, že je na jídlo a když zjistil, že je kovová, tak s ní bušil do laviček. Po obědě jsme jeli na sever, podívali se na Slezskou Hartu a vzhledem k tomu, že se nám tam nezadařilo sehnat ubytování, vyrazili jsme domů. Cestou jsme se stavili v Olomouci a domů jsme dorazili v 11 hodin.  

A teď jdu zkusit hodit pár fotek do galerky.  

Mějte se a zatím.    

Miroušek

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 11.09.06 14:09

Ahojky,
tak dneska je mne nejak divne- v noci jsem nespala- nasledek behu+celodenni monotematicke stravy=pizza  +nervozita, ktera se skladala jednak ze stresu, co bude dneska s Edou a skolkou a jednak ze stresu jak ne/zvladnu obhajobu. Rano jsem se probudila nebo spis neprobudila do silene nalady , kterou navic pricitam jeste PMS.....
Proste je mi hnusne!  

Edu rano vezl do skolky manzel, pry byla hrozna scena nechtel se ho pustit a brecel, nastesti tatinkove byvaji v tomhle otrlejsi (ja bych ho tam v tomhle stavu nenechala, proto jsem tam taky poslala tatinka samotneho;) , takze ho opustil a sel do prace ( a pak mi cele dopoledne telefenoval „at se nezapomenu zeptat jak to probihalo dal…“
Kdyz jsem Edu vyzvedavala tak se mnou „pro jistotu“ jela jeste segra s Nelou, a Eda (a i vsechny ostatni deti) byl vysmatej, dulezitej, v dobre nalade po obede, ktery cely snedl......na dotaz kdy prestal plakat se jedna z tech ucitelek tvarila uplne nechapave, ze pry plakal jenom prvni den.....z toho soudim, ze asi fakt prestal plakat hned jak se za manzelem zavrely dvere.
Ted si hraje asi uz pulhodinu s kaminky a koralema (ja jsem strara kramarka takze tohle vsechno mam schovane jetse z detstvi)
Doufam teda , ze to bude fakt jenom takove obdobi „mamankovstvi“, protoze jsem opravdu presvedcena o tom, ze se mu v te skolce libi!
Reagovat bohuzel nejak nestiham, snad vecer.
Jdu si dat caj. Zatim pa Jana a Eda
Takze fakt je problem jenom s tou scenou pri opousteni

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 11.09.06 14:11

Ahojky  

tak jsem Vás chtěla dopoledne pozdravit, ale stávkovalo mi emimčo.
My se za chvíli chystáme ven, ale i když je venku tak nádherně dneska se mi tam nějak nechce. Mám totiž pěkně lenivou:))
Potřebujeme dojít na poštu a taky se chci juknout už po nějakém pomalu zimním oblečení pro Péťu. Včera jsem přes MMB objednala zimní bundu, manžestráky a mikču tak jsem zvědavá jak to bude vypadat.
Jinak v krku mě bolí už míň. Večer jsem si nakonec dala říct a vykloktala si slanou vodou a možná, že to i pomohlo. Akorát jsem musela odvolat zítřejší zubařku, protože s bolavým krkem  tam jít je asi blbý:(( Nakonec měla ještě místo tenhle pátek, tak jsem ráda, protože potřebuju dodělat ty korunky a navíc se mi udělali 2 díry do jiných zubů a začíná mě to bolet:(( To zase bude podzim ve zbnamení  zubaře. Jen už měla místo ve čtvrt na jedenáct, tak doufám, že R. bude mít volno (zatím to vypadá, že jo).  

KOSTIČKO - Péťa má po spánku taky plínu kilovku:)) Krásně si popsala Váš srazík v zoo. Někdy by jsme měli zorganizovat srazík „na půl“ cesty a vidět se všechny.  

Tak to je vše, jdem se oblíkat a hurá ven:))))  

Lenka a Péťa  

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 11.09.06 14:12

Miroušku, tak jste teda měli super dovolenou, samé pěkné místa Luhačovice, naše oblíbené, Lukov - první vycházka s Kačkou ,když měla 7 dní, Rožnov - nádherný skanzen,…
Jdu se podívat na fotky.
Tkanička  

 
Jantarka
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 11.09.06 14:19

MIROUŠKU - krásně jste si to užili viď? A Pepča už je taky pěknej výletník:))
A proč jsi byla na krvi? Jestli se teda můžu zeptat?  

JANI - já mám dneska náladu docela dobrou, ale lenivou:(( Edík je šikula, fakt to třeba byla jen blbá nálada. Já už začínám mít školky plnou hlavu. Hlavně vůbec nevim jak zrealizuju to, že chci aby od září chodil jen na 4 hodiny denně. Mám pocit, že mi ho nebudou nikde chtít vzít a to by znamenalo ho tam dávat od února (to je ale v půlce školního roku) a to mi taky přijde blbý, že tam  přijde jakoby sám, s nikým dalším novým. A kdybych hned jak mu budou ty 4 roky musela vyrazit do práce, tak by tam hned od začátku musel být na celý den a celý týden a to mi přijde celkem drsný způsob zvykání se na školku. Ale bůhví jak to bude. Ale umím se stresovat pěkně brzo ne? To jsem na sebe zvědavá až to bude opravdu aktuální. Ty mi přijdeš, že to zvládáš krásně. Zááááávidííííím.  

To je už opravdu všechno nebo ven nevyrazíme.  

Lenka

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.09.06 14:37

Tkaničko - cože? Taková vycházka 7 dní po porodu? Já málem vypustila duši…:-) Ale výhled určitě stojí za to.  

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 11.09.06 14:42

Leni - já jsem byla na imunologii, před těhotenstvím jsem měla sníženou imunitu, tak to teď jenom kontrolujeme.  

Miroušek

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 11.09.06 14:44

Stálo to za to, cítila jsem se docela skvěle, a je tam nádherně. Kočárek tlačil samozřejmě taťka, a jediný kdo remcal , tak byla babička, bylo to prý moc do kopce :)))
 T.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 11.09.06 15:04

Holky, ozývám se, že žiju (zatím). Balíme, stěhujeme, vyhazujeme tuny věcí, včera jsem koupila kuchyňskou linku, dneska pro ni manžel jel, to vše s klukama na krku. Šílenství absolutní. Jestli to přežiju, tak si sama dám medaili. navíc Jíra začal v noci dělat šílený scény (ve dne je dělá taky ale v noci se mi to zdá nějak horší), řve, řve, řve, nepomahá dudlík, chování, ani prso, ale jsem přsvědčená, že ho nic nebolí, jen prostě nechce spát a běsní, že ho nutím. Prozatím jsem nezkoušela vrznout ho prostě řvoucího do postýlky, páč se bojím, že tohle by ani Vašek „neuspal“ a probudil by se. A to nechci. Tak nevim. Zatim pa a mějte se mnou trpělivost, zase juknu.

Makýš a Tygříci

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 11.09.06 22:18

Hezký večer,
tak se taky konečně hlásím, já ostuda:-(
Min. týden ve čtvrtek, jak tu byla u rodičů známá se třema dětma, tak to bylo naprosto SUPER!!
Karolínka si chvilku hrála s 5letou Vendulkou, chvilku s 3letým Vítkem a občas šla pohladit ročního Viktorka - na kterého šahala hrozně opatrně. Nejhezčí scéna ale byla, když Karolínka trůnila na nočníku a před ní se po:,–(ili Vendulka s Vítkem a společně se řechtali - Vendulka s Vítkem vždycky vymysleli nějaký slovo, Karolínka to zopakovala, ale protože ještě neumí tak dobře vyslovovat, tak se tomu všichni tři smáli - ale Karolínka to brala opravdu jako hru, protože často komolila slova víc, než normálně:-))))))))))
V pátek jsem byla u kadeřnice a Karolínka to zvládla výborně, až na to ráno:-((
Když jsem odjížděla, ještě spinkala a když  po probuzení zjistila, že tu nejsem skoro 2 hoďky trucovala - chvilku plakala a volala maminku, když neplakala, tak jen zaraženě seděla a máma s ní absolutně neměla šanci nijak hnout…nejhorší bylo, že jsem to netušila a v půl desátý jsem volala mámě, jak to zvládají a slyšela Karolínku plakat…:-(( Naštěstí ani ne čtvrt hoďky po tom mi poslala máma smsku, že je už vše OK. No a celej den byla opravdu naprosto v pohodě:-)
V neděli jsme jeli ke tchánovcům, kde jsme v poledne zanechali dítko a jeli SAMI domů!! Karolínku přivezli po 19h a my si do tý doby užívali sami sebe:-))) Odjezd od tchánovců byl naprosto v pohodě, takže se chystáme v nejbližší době zanechat Karolínku i na noc, ale už dopředu se mi stýská, ona totiž spí s námi v posteli a já se  k ní tak hrozně ráda tulím:-)))))))))
Dneska jsem jela zase k rodičům, když je tak krásně, tak je mi líto bejt v Praze. Má být 27 st až do soboty! Akorát tu s náma nemůže být manžel, neb je teď hrozně pracov. vytíženej, chodí domů po 20h a do práce už v půl sedmý, takže to by byl úplně grogy, kdyby do toho musel ještě dojíždět a hlavně pozítří jede na služebku v 6 h ráno:-(
Včera jsem měla pocit, že jsem nahmatala tlukoucí srdíčko Putovníčka:-)) Ve čtvrtek jdu do poradny, tak se těším, že budu zase o něco víc klidnější, až mi potvrdí, že je malej v pořádku:-)  

Janat: taky si myslím, že se Edíkovi ve školce líbí, jen by asi taky chtěl být víc s vámi, tak nemůže přece dát najevo svejm rodičům, jak se tam vlastně děsně moc těší,ne?:-))
Makyš: držím palce, aby začal Jiřík zase hezky spinkat a vy už měli od stěhování a zařizování klid…ikdyž to asi hned tak nebude, tak aspoň silné nervy!!!:-)) A hlavně hodné Tygříky!!!:-)
Miroušku, Kostičko, Tkaničko: tak to je super, že se výlet tak hezky vydařil! A všem vám to na fotkách MOC sluší!
Všechny ostatní taky moc a moc zdravím a hezké Babí léto!!
Senti, Karolínka a Putovníček

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 12.09.06 08:54

Ahojky
tak včera se moje noční můra stala skutečností. Já, vyrůstající v baráčku, od doby co bydlím v panelákovém bytě ve druhém patře si ve svých nejhoších snech představuji jak jdu ven a zabouchnou se mi dveře … tak přesně to se stalo včera.
Po obědě jsem uspala Terinku, měla jsem radost, že tak brzy a dobře usnula. Chtěla jsem s ní pak jet k mamce a kdyby usnula jako vždy až ve 2 tak bychom toho pak už tolik nestihly. No tak usnula, já zavřela dveře do pokoje abych jí nerušila. Uvařila jsem si kávičku pustila Sama doma a ještě jsem si chtěla nanosit věci do auta abych to pak nemusela tahat po schodech s Terkou. Ještě jsem v kuchyni otevřela dokořán okno, aby se vyměnil vzduch v bytě. Posbírala jsem všechny ty věci co jsem chtěla dát do auta, vzala jsem si mobil, protože manžel chtěl abych mu až uspím Terku zavolala, tak jsem si říkala zavolám z venku, abych si nevzbudila dítě hovorem. Odemkla jsem dveře zevnitř (občas zamykám Terka má občas tendence chodit kontrolovat každé ťuknutí na chodbě), vynosila věci před dveře a než jsem se otočila bouchli dveře (otevřené okno způsobilo průvan) a bylo to :-(((( klíče zevnitř, dítě uvnitř okono dokořán … Mobil v ruce, ale signalizující, že brzy dojde baterie. Zavolala jsem manželovi co se mi stalo, domluvili jsme, telefon se vypnul :-( . Tom se sebral a místo oběda jel hned domů. Snažila jsem se Terku probudit zvoněním, aby mi přišla otevřít, na druhou stranu jsem se modlila, aby když mě tam neuvidí, mě nechtěla vyhlížet z toho otevřeného okna :-( Nakonec Tom rozlámala takové to co je na dveřích pod klikou a otevřel dveře pomocí nářadí. Měl sice klíče, ale co nám to bylo platné když byly vevnitř strčené v zámku. Šla jsem hned zkontrolovat Terku a ta sladce spinkala a zrovna se krásně usmívala ze snu. Jindy jí vzbudí i pidirámus a tohle včerejší zvonění na lesy s ní ani nehnulo.
No byl to šok, byla jsem z toho docela vyklepaná.
Zbytek dne už byl v pohodě.Jeli jsme k mamce. Vrátila jsem do quelle shopu bundu kterou jsem měla půjčenou na ozkoušení, byla mi velká a koupila jsem tam Terezce dvě zimní seconhandové, ale myslím že velice pěkné. Jedna je spíš takový kabátek na mírnější zimu nebo spíš chladnější podzim a jaro - růžová. A druhá je nepromokavá, prošívaná hodně teplá, khaki…prostě jsme je vzala až bych je pak sháně tak je nikde mít nebudou.
Pak jsme byly u mamky na dvorečku, já si vyléčila migrénu, která mne chytla když jsem stála zoufalá na chodbě a snažila se dostat do bytu.
Maky a Terinka

 
Maja-80
Kecalka 321 příspěvků 12.09.06 09:47

Ahoj holky,
využívám chvíle, kdy jde v televizi více pohádek po sobě a utekla jsem Zuzance nahoru k PC. Ten dole v obýváku je tak pomalý, že sotva zvládnu přečíst co píšete, na psaní pak už nemám čas ani nervy. Jo a  sedím tu ještě v pyžamu já ostuda. Ráno Tom zaspal, teda natáhl si blbě budík a tak ho v práci sháněli a samozřejmě volali na můj mobil, protože on si svůj na noc vypíná. Zuzka pak brzo vstávala a já ještě pospávala mezi tím, kdy bouchala do bubnu, bubnem do mě nebo aspoň petkou do mojí hlavy. Normálně teď vstává kolem 7 a spát chodí klasicky v 8 a přes den nespí. Včera jsme byli vybírat brambory a jak jí to tam nebavilo (v hlíně, bodlácích apod), tak se dala kolem sedmé do pláče a že je unavená a ležela tam na prázdných pytlech, tak jsem vzala ještě malého Tomového bratrance a jeli jsme (Janíček měl kolo a Zuzka motorku) domů, teda po cestě se dvěma dětma to je na mě moc. No a doma se samozřejmě oba tak rozřádili, že jsem při odchodu Janíčka musela nahatou Zuzku nahánět po celém baráku :-)

Akorát že kvůli těm bramborám se odložilo dodělání těch zdí na středu, protože Tom dnes přijede až večer. Spíme teď dole  pokoji u kuchyně a je to super, fakt by mi úplně stačil jednopodlažní byt nebo domeček, všechno po ruce. Zuzka se ráno sama obleče, já jí udělám snídani a pak se jdu v klidu převlíct, umýt apod. Nahoře se musíme dát do rychtiku a pak jdeme teprve snídat. Taky Zuzik hezky usíná na velké posteli, nechám otevřené dveře a vůbec jí nevadí světlo a televize v kuchyni, ani umývání nádobí nebo hovor s Tomem nebo s chlapama(když tu dělali a pak večeřeli). Akorát včera teda nějak sjela hlavou dolů a nakonec spala hlavou na našich madracích, které máme na zemi a od břicha byla na posteli :-)

Jo a suchá plína přes noc už nehrozí, včera se dokonce proščůrala, dneska čůrala asi jen jednou, ale zrovna se ráno pokakala. (zdravím Ellenku a Kostičku:-))

Maky - Terezka je šikulka, že se do rána napočůrá a dopkonce si i řekne na záchod.

Jani - obdivuju váš běžecký elán. A s tou školkou si taky myslím, že přece Eda jen potřebuje ukázat, že jste hrozní, že ho tam dáváte a přitom se tam vlastně těší :-))

Kostičko, Tkaničko, Miroušku - ZOO jste si hezky užili. Přístě se snad přidáme taky :-)

Tkaničko - psala jsi někdy co na poutích prodáváte? Musít o být teda zápřah takhle brzy vyrážet.

Miroušku - ve skanzenu v Rožnově jsme byli jen ve městečku nebo i v dědině? Je to asi dobrý nápad vzít tam děti, že? Taky připřavuju manžu, že bychom tam mohli vyrazit

Senti - jsem ráda, že si s Karolínkou u vašich tak užíváte. A těším se na zprávičky o Putovníčkovi z poradny:-)

Maky - ten včerejší zážitek teda nezávidím, ještě že jsi měla ten mobil a manžel mohl přijet. Já mám taky strach nechávat otevřené okno,  když je někde Zuzka sama, to je fakt nejhorší.

A to mi připomnělo - normálně se začínám doma bát. Minulý týden prý volal sousedce o půlnoci nějaký úchyl a protože byla po 2 letech poprvé doma bez přítele, tak volala svým rodičůma  ti ji odvezli v noci domů. Ráno pak sousedův taťka, který byl v přízemí doma říkal, že slyšel v době, když už byla sousedka pryč nějaké kroky v barákua  ráno prý bylo otevřené na zahradu. To mi všechno přišlo jako blbé náhody(kroky mohl slyšet od nás, na zahradu třeba dobře nazavřel … a do toho ten úchyl). Ale včera večer prý jim někdo zapnul sekačku na trávu, kterou nechávají venku. Soused vyšel ven a ona prý byla zapnutá jen tak a nikoho neviděl.

Zuzanka už dávno nemá na co koukat (ani Krtka jí pustit nemůžu), tak jdeme dolů a něco dělat.
Hezký den
Mája a Zuzanka        

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 12.09.06 09:54

Mak y tak to bych zažít nechtěla, v Ostravě jsme měli kliku, kouli naštěstí naši dávali až když jsme se odstěhovali, a to kvůli pojištění. 
Te%dka ve Vizovicích máme stejně furt otevřeno, takže kouli nemusíme mít. To je výhoda vesnic.
Mě zase straší že si někde zapomenu klíče (v práci) a přijedu domů a nebudu mít čím otevřít, manžel přijede třeba za 2 dny. :((
Tkanička  

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 12.09.06 09:56

Majo, prodáváme svíčky ze včelího vosku, stáčené, lité, zvířátka a včelí produkty.
Já naštěstí teď co máme Kačku, jezdívám jenom občas, ale včera jsem z toho byla úplně mrtvá, a musela jsem ještě do práce.  Ale nejhorší je to v zimě, to prodáváme nevíce, když mrzne.
Tkanička  

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 12.09.06 13:34

MAKY- tak tohle zni presne jako popis me nocni mury.....ja se snazim nechavt otevreno na zahradu, ale taky ne vzdycky si vzpomenu, ale presne te chapu dite samo doma.......brrrr
Druha nocni mura je, ze omdlim, kdyz Eda bude v napoustejici se vane.........ale uznavam, ze tohle uz hranici s uzkostnou neurozou :)))) J.

 
janat
Extra třída :D 10772 příspěvků 12.09.06 13:36

MAJO- ja mylsim, ze to byla fakt jen souhra blbejch okolnosti.
Navic ja se snazim na tohle nemyslet, protoze fakt je, ze doma v bezpeci urcite clovek neni (viz ty historky o vykradenejch bytech i s majitelem), ale na druhou stranu kdyby si mel tohle vsechno clovek pripoustet tak bude muset zit ve krytu 20m pozemi v utajeni :)))
Ale ja jsem taky radeji doma sama se psem nez bez nej :)) J.

 
Tkanicka-kacka
Kecalka 188 příspěvků 12.09.06 14:50

Ahoj holky,  

děkuji Kostičko za fotky, jseš dobrý fotograf.  Děti se ti krásně vyvedly. A já po dlouhé době na nějaké fotce  nevypadám jako demet. Fakt !! Proto se nerada fotím, vždycky to nějak špatně vyjde.
Jinak co nového u nás?  Kačka začala místo mamo říkat mami nebo mamino, babi, tati, což je pokrok, občas něco i zkomoleně zopakuje ( doteď zá:,–(ně neopakovala). O sobě říka že JÁ, nebo ČAČA ( vysvět. Kača). Tak jsme zase s tím mluvením trochu pokročili.
No co nenamluví to doběhá a doskáče. :)))  

Zatím ahoj Tkanička
dneska se jdem podívat na nám. do Zlína až do pátku jsou tam Kejklířské dny. Tak se dem trochu bavit.  

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 12.09.06 17:59

Ahoj holky,  

dneska jsme zvládli zápis do školky. Když jsme se totiž vrátili z dovči, měli jsme vzkaz, že máme tenhle týden přijít. Pepča to zvládl úplně perfektně, okouknul hračky a pak jsme šli s dětma na zahradu. Tam se vyřádil. Několikrát jsem ho lákala domů, marně. Šli jsme zase až s dětma a to ještě musel důkladně zamčít zahradu. Ředitelka koukala, že párkrát šel i za ní, aby mu třeba opravila auto. Tak teď přemýšlím, jestli ho tam mám zkusit dávat. Ale zatím ještě asi zůstaneme u návštěv zahrady nebo procházek se školkou. Přece jenom jsem tam byla s ním. A když jsem se ho ptala, jestli mám jít domů, tak říkal, že ne.  

Celý den nespal, tak doufám, že brzo usne.   MÁJO - my jsme byli právě jen ve vesničce, tam byla zvířátka - ovečky, kravičky, kozy, husy,.. a to se Pepčovi líbilo. Dolů do městečka jsme vůbec nešli a pak je tam myslím ještě jedna trasa - mlýn. Tak ten zbytek jsme si nechali na někdy příště, protože příště určitě bude. Takže doporučuju.
Váš kraj mě docela dost chytil, ať už jde o Kroměříž, Olomouc, teď Lešná, ještě se chceme podívat do Lednice, je toho k vidění moc.:-))
A s těmi kroky si nelam hlavu. To by člověk opravdu nemohl vystrčit nos z baráku někde pod zemí, jak psala Jana. Tady se taky stalo, že starší manželé byli na zahradě a jim mezitím vykradli barák. Je toho teď hodně, ale s tím bohužel my nic moc nenaděláme.:-((   LUKO - moc na tebe a Kačenku myslím, doufám, že se s J. brzo dohodnete a konečně vše vyřešíte.   TKANIČKO - Kačenka je holka šikovná. Za chvilku už taky budete mít pěknou povídálku.:-)   MAKY- gratuluji k postupu a už se těším na kostýmek, doufám, že se nám pochlubíš.   DANI - hola, hola, kdepak se nám touláš?   KOSTIČKO - krásně jsi popsala srazík, už se těším, že si to někdy zopakujeme. A Pepču opravdu z 99% nosí táta nosič. Na srazíku jsem z něj udělala fotografa a zásobovače, tak na mě zbyla funkce nosiče, hihi. A já Pepču nosila po rovině a on do kopce.:-))
Pusu Ellence.    

A zatím se mějte. Papa.    

Miroušek      

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 12.09.06 18:11

ufffffffffffff­ffffff, tak jsem to s tím vzdorem zakřikla!!!!!! napsala jsem sem komentář, jak krásně zvládáme období vzdoru …a potichu jsem si gratulovala, jaká jsem skvělá matka a mám to na háku… a dva dny na to u nás propuklo v plné síle!!! Včetně válení se po zemi!!!!
Vynervovaná Baghira, vzteklá Eliška a neposluch Tomík

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 12.09.06 21:42

MARUŠ- tobě i Marušce všechno nejlepší k svátku, hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka. Pepča posílá pusu.  

A jak se máte? Už jsi se dlouho neozvala.    

Miroušek  

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 12.09.06 21:44

Baghiro - ono asi něco bude ve vzduchu. U nás je to taky nic moc. A taky mi přijde, že když něco napíšu, že to zvládáme nebo tak něco, tak se to hned zlomí a je vše naopak.  

Miroušek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »