My se nevzdáme

Období snažení a víry, že novým rokem snad budeme úspěšní.

*

Rozhraní zimy a jara

Nastalo rozhraní zimy a jara a já se pomalu chystala na klasickou preventivní prohlídku. Na té jsem doktorce řekla, že se cca ¾ roku snažíme o miminko a jak by se mělo postupovat dále. Řekla mi tedy co a jak, hned provedla stěry na chlamydie a ureaplasmu a objednala na odběr krve pro hormonální profil. Pro partnera mi vypsala žádanku na spermiogram. Ten mi již předtím řekl, že s tím nemá problém a normálně tam půjde.

Pozvolna dorazily všechny mé výsledky, kdy jsem měla vše (až na jednu ani ne hraniční hodnotu) zcela v pořádku. Partner vyzvedl spermiogram, který byl také (až na jednu téměř hraniční hodnotu) zcela bez problémů. S dr. jsem se tedy telefonicky dohodla, že nám vypíše doporučení do CAR, kam jsem nás objednala.

První schůzka v CAR byla skoro až za 2 měsíce. Doktor nám řekl co a jak, vysvětlil léčebné postupy atd. Rovnou jsme se dohodli, že další periodu zkusíme naše první IUI. Samozřejmě jsem hodně slyšela četla, že úspěšnost IUI je velmi nízká, ale co kdyby se na nás přeci jen usmálo štěstí.

Bohužel, první pokus nevyšel a tak příští měsíc zkusíme štěstí znova. Po dovolené opět zjišťuji, že ani náš druhý pokus nebyl úspěšný a já nám „naordinovala“ klidné léto. Chtěla jsem mít klid od všech lékařů. Samozřejmě od počátku našeho snažení jsme také brali vitamíny, já především kyselinu listovou a později její lepší formu v podobě Femibionu. Zkusila jsem také Gynex a od cca černa 2017 Drmek (ne vše najednou, ale postupně). Partner bral Kotvičník a Maccu.

V říjnu 2017 nás čekal třetí pokus IUI, opět bez výsledku. Dobrovolně jsem se rozhodla, že v CAR podstoupím průchodnost vejcovodů formou HyCoSy. Průchodnost dopadla na výbornou, nic jsem při a ani po vyšetření necítila, proto mohu tuto formu zjištění průchodnosti doporučit dále, také proto, že už hodinu po vyšetření odcházím se zprávou domů. Nic tedy nebránilo tomu, abychom rok završili naším posledním čtvrtým pokusem IUI. Byl by to krásný dárek k Vánocům a konci roku, ale těsně po svátcích 27. 12. opět dorazila MS, přesná jako hodinky…

Zima

Začal leden 2018 a já nás hned po jeho začátku objednala do CARu na prvotní konzultaci k IVF. Jelikož termín vycházel přesně na den příchodu MS, myslela jsem si, že se stimulací začneme až v dalším cyklu. Ale kdepak, doktor doslova zavelel a vypsal Stimulační protokol, předal léky a hurá do snažení. Dva dny od konzultace jsem již píchla první injekci Gonalu.

6. den stimulace mě čekala kontrola, folikuly hezky rostly. :-) Další kontrolu jsem měla už dva dny, tedy 8. den stimulace kdy jsme se dohodli, že 12. den proběhne OPU. Den před odběrem jsem se trochu obávala, ale věděla jsem, že vše proběhne dobře.

Na svůj odběr jsem čekala nakonec od 1,5 hodiny déle, než bylo původně plánováno, ale nedalo se nic dělat. Na sále byl problém s nápichem žíly pro anestézii, u mě je problém vždy i při odběru krve, tak jsem již zvyklá. Nakonec jsem měla napíchané obě ruce, v jedné dva vpichy a i přesto se anestezioložka dostala jen na kraj žíly. Jednou jí dokonce z mé žíly vylítla a samotnou ji polila… Jak potom tím kousíčkem přes nápich tekla anestéze, tak jsem usínala na sále s hodně bolavou rukou…

Ještě v den odběru mi doktor předal zprávu s tím, že bylo odebráno celkem 13 folikulů dobré kvality a druhý den si mám volat paní embryoložce.

Hned ráno po OPU jsem volala paní embryoložce, do telefonu skutečně velmi milé a příjemné paní doktorce, která mi sdělila, že z 9 vajíček jich bylo 7 oplodněno a jejich vývoj je zatím pěkný. Druhý den volám znovu a všech 7 oplodněných vajíček se krásně vyvíjelo již ve formě čtyřbuněčných rýhovaných embryí. Také jsme se domluvily, že transfer embryí proběhne pro prodloužené kultivaci, tedy po 5 dnech od OPU.

ET vyšel na sobotu, jel se mnou partner a v CAR nás již čekali. :-) ET provedl přímo můj doktor (v našem CAR jsou celkem 3), což jsem byla ráda. Vše jsem sledovala na obrazovce, což bylo krásné vidět, jak mám již v sobě naší bublinku. :-) Po ET nám doktor ještě předal všechny informace s tím, abych se maximálně šetřila, že mám ještě zvětšené vaječníky, které se budou po stimulaci dávat do normálu velmi pomalu.

Rovnou mě také objednal na kontrolní odběr krve na HCG a to za 13 dní od ET. Utrogestan, který beru již od OPU, mám brát i nadále a odcházím bez neschopenky, kterou zatím nechci…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
9865
25.3.18 07:08

Držím palečky :srdce: a hodně štěstí :andel:

Příspěvek upraven 25.03.18 v 07:08

 • Nahlásit
 • Zmínit
5067
25.3.18 08:47

Moc drzim palce a tesim se na vesely denicek s dobrym koncem :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1190
25.3.18 11:06

Preji hodne stesti :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Myssicka
25.3.18 11:45

Hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
2118
25.3.18 14:10

Držím palce ať vám hned první výjde :palec: :kytka:. Sama to moc dobře znám a jak píšeš, hlavní je se prostě nevzdávat a věřit, že se k vám cestu najde :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
902
25.3.18 16:15

Držím pěsti ať vše vyjde :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
979
25.3.18 17:25

Držím palce :) Taky jsem po IVF, vyšel 2. pokus a teď máme doma po skoro 3 letech snazeni, měsíčního nádherného chlapečka :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.3.18 20:01

Holky, děkuji moc za povzbudivé komentáře :* už jsme o něco dále, tento týden bych ráda dopsala část deníčku, když bude čas a podělila se s dalšími zážitky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3201
25.3.18 21:33

@maaarkeeet Těším se na pokračování a doufám, že se bublinka drží a roste. :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6884
25.3.18 22:01

Těším se na pokračování a drzim palce :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
28.3.18 14:21

Držím pěsti pro štěstí. Mám za sebou 3.cykly Ivf a 7 ketu. Jednou jsem otěhotněla, ale v 6tt jsem musela na revizi. Dali jsme si více nez rok pauzu od všech Ivf a ketu. Na doporučení jsme navštívili kineziolozku. Meli jsme za sebou první návštěvua cca za 4 měsíce meli jít znovu. Ale už jsme nesli. Po 5,5 letech snažení se povedl uplne přirozene. Zítra začínám 28 tt. A mám ukázkového těhotenství :) někdy je dobré zkusit jít i jinou cestou, než přes lékaře. Vim o čem mluvim. Zkusila jsem toho více. Bylinky, řízenou detoxikaci a naposledy kineziolozku :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.18 20:03

Držím palečky a věřím, že vše dobře dopadne :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit