Pomoc pro Kubíka

Rodičovství

Na internetu jsem se úplnou náhodou seznámila s příběhem maminky malého Jakuba z Příbrami. Ten příběh je velmi smutný a mě u něj bolí srdíčko. Maminky a tatínkové nejen z MMB se jim snaží trochu pomoci. Snažím se také pomoci Kateřině a Kubíkovi v jejich obtížné životní situaci, a proto se obracím i na maminky a tatínky z eMimina. Prosím, najděte si chvilku na přečtení jejich příběhu.

http://www.mimibazar.cz/foto/foto1143335382.jpg Příběh Kateřiny a Kubíka ve zkratce
Kubík se narodil 22. 7. 2003 - neměl po narození žádné větší zdravotní problémy - jen mu zjistili, že nemá sestouplá varlata a trpí silným atopickým ekzémem.

27. 12. 2003 to bylo Kubíkovi 5 měsíců začal silně krvácet ze zadečku - přišla první rána - invaginace střev (tenké střevo je vtaženo do tlustého), kterou museli v pražském Motole hned operovat. Prokázal se Laddův syndrom, což znamená, že má střeva v bříšku uspořádaná jinak než ostatní lidé, to upravili a rovnou odebrali i slepé střevo. Takže po těchto zážitcích strachu o Kubíka si jeho maminka Kateřina myslela, že to nejhorší mají za sebou…opak byl pravdou.

Od července 2004 se Jakubovi začalo zvětšovat bříško, Kateřinu dětský lékař uklidnil, že se nic neděje…a dál se jen připravovali na operaci varlátek.

8. 2. 2005 byla Kateřina s Kubíkem na kontrole na urologii v Příbrami, kam se sama objednala, protože se jí zdálo, že Kubík má jedno varlátko hmatné. Lékař jí ale řekl, že je to tříselná kýla. Pak ho poprosila, jestli by se nemohl podívat na Kubíkovo zvětšující se bříško, že se jí to nelíbí, aby jí vyslovil svůj názor. Po vyhrnutí oblečení se pan doktor zděsil a přesunul je na ultrazvuk, kde se během chvíle seběhlo 5 lékařů.
Tehdy se Kateřině i Kubíkovi změnil život - přišla krutá rána osudu…poprosili Kateřinu ať počká v ordinaci, že se musí poradit a přijdou. Byla tak vyděšená…začala plakat, aniž by věděla co jí řeknou. Lékař jí sdělil, že stav Kubíka je velice vážný a její obava byla správná…Kubík má postižené obě ledviny nádorovým onemocněním a ještě ten den museli odjet na oddělení dětské onkologie FNM.

8. 2. 2005 v 17.00 dorazili na onkologii v Motole - verdikt v odborné mluvě zněl - (opsáno z lékařské zprávy) UZ břicha: vpravo ledvina výrazně echogenní parenchym s dilatovaným Kp systémem, zobrazuje se několik objemných uzlů v parenchymu ledviny 3 uzle o velikosti 36mm, 82mm, 60mm, které roztlačují parenchym ledviny. vlevo ledvina není prakticky diferencovatelná uzel o rozměrech 90×100×100mm - 4 zhoubné nádory.
Kubík měl zasažené tedy obě ledviny a situace byla vážná.

Od 9. 2. 2005 mu byla nasazena chemoterapie.

31. 3. 2005 však po CT vyšetření bylo zjištěno, že nádor v levé ledvině bohužel i přes chemoterapie narostl 110×110×100 mm, tudíž rozhodla velká vizita odebrat levou ledvinu

4. 4. 2005 byla tedy odebrána levá ledvina a udělána histologie a odebrány LU - lymfatické uzliny, které byly čisté nepostižené.

24. 5. 2005 prodělal Kubíček v maminčině náruči zástavu dechu, měl edém na plicích a jeho srdíčko to nezvládalo, chybělo mu hodně bílkovin a přestávala fungovat ledvina.

6. 6. 2005 CT vyšetření, kde bylo prokázáno zvětšení nádorů v pravé ledvině. Rozhodli se k operaci a pokusu největší nádor 65×60×66 mm odstranit, ale chirurgové operaci odmítli, že to nelze provést a aby bylo ještě pokračováno v předoperační chemoterapii.

13. 10. 2005 Operace vzniklé tříselné kýly - místo jedné hodiny trvala přes tři. Poté Kateřině chirurg sdělil, že se při operaci snažili stáhnout varle, ale nemohli ho najít a když ho našli, zjistili že je zakrslé a není napojené na chámovod tudíž nefunkční. Nešlo ani stáhnout tam, kde by mělo být. Proto se bude muset sledovat, aby nedošlo k nádorovému onemocnění i u něj.
Dál se pokračovalo v chemoterapiích.

28. 11. 2005 lékaři chtěli souhlas Kateřiny s operací druhé zbývající ledviny…riziko dialýzy bylo veliké…po konzultacích z tohoto zákroku sešlo.

21. 3. 2006 vyšetření na urologii v Motole kvůli pravému varlátku, náběry krve na onkologii, sono ledvin, rtg plic, výsledky vypadají vzhledem k danému stavu uspokojivě

29. 5. 2006 plánována další kontrola na onkologii

Dnes je stav takový, že zatím nemají Jakoubkovi co nabídnout. Léčba mu byla ukončena a dojíždí na kontroly…jeho zdravotní pojišťovna slíbila konsilium, při kterém by zvažovali zaplacení alespoň vyšetření v Mnichově, zda by tam nesvitla nějaká naděje…

Od narození Kubíka žije Kateřina s Kubíkem sama, bydlí s rodiči v pronájmu a zoufale se jim nedostává finančních prostředků. Teď jim navíc dosloužilo stařičké auto. Bez auta se přitom neobjedou, je těžké objíždět všechna lékařská vyšetření, úřady apod. a čekání na sanitku nebo autobus je pro nemocného Kubíka nemožné.

Prosím, kdo můžete, pomozte jim. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc Kateřině a Kubíkovi získat finance na auto, které nutně potřebují, ale i na další věci ? Kubík potřebuje plenky, potravinové doplňky, kosmetiku na atopický ekzém (A-DERMA EXOMEGA krém) a spoustu dalších věcí. I sebemenší částka může Kateřině a Kubíkovi v jejich těžké životní situaci pomoci.

Moc děkuji, že jste dočetli až sem a také děkuji za jakoukoliv pomoc.

Číslo účtu: 51-1930340217/0100

V současné době vznikají internetové stránky o Jakoubkovi. Po realizaci těchto stránek budou zveřejněna jména všech, kteří dodnes Kubíkovi pomohli a pomáhají.

Zde jsou kontakty na maminku, která je na MIMIBAZARu registrovaná jako Kateřina S.. Tam také naleznete Kubíkovi fotky. Aktuální informace jsou v diskuzi na MMB/Pomoc pro Kubíka, kde můžete potkat i Kateřinu. Přikládám i kontakt na Kateřinu: katkascot@sez­nam.cz.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 30.03.06 23:18

Ahojte holky,

tak my už jsme zapojeni :-)))

Kačka je moc milá a opravdu věřím, že ji každá - byť maličkost - velmi potěší a Kubíčkovi pomůže…

Peťula + Pavlík (zítra) 10měs

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 31.03.06 08:53

O tom případu už vím delší dobu, taky jsme něco poslali. Kdyby to udělal každý alespoň po trošce, tak jim to určitě pomůže. Kdo můžete, pošlete prosím, byť sebemenší částku!!! Odepřete si třeba dva balíčky cigaret nebo něco sladkého. Kubíkovi to zachrání život!!!!!!

Vendelina

 
KaVi
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 31.03.06 09:14

I já se připojuji s pomocí a doufám,že nebudu sama!
Kubíčkovi a mamince hodně štěstí a síly!

 
Zirafka2
Nováček 5 příspěvků 31.03.06 14:08

Ahojky,

přeji Kubíčkovi, aby ho již potkaly jen samé dobré věci, myslím, že toho špatného si už užil dost a dost. Taky jsem samozřejmě něco přispěla, nic mi to neudělá a jemu to snad pomůže.

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 31.03.06 15:21

Až když člověk čte osudy druhých tak si uvědomí, jak velkým darem je zdraví. Kubíčkovi ho dárovat nemohu, ale zasílám menší částku a uvažuji o trvalém příkazu. Doufejme, že se Kubíček alespoň nějak stabilizuje.

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 31.03.06 19:11

Kubíčka je mi moc líto, snad to s maminkou a jejími rodiči všechno nějak zvládnou. O tom, že naše úřady a zdravotní pojišťovny jsou u nás k takovýmto případům hluché, víme hodně. Rádi něco přispějeme. Snad se jim bude hned dařit o něco lépe.
Kateřino držíme Ti palce a hlavně buď silná.
Gabka a Stázinka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 31.03.06 19:44

Moc bych chtěla Kubíčkovi dát to, co mu dát nemohu :-((((((((((.
Tak alespoň nějakou materiální.
Ivča s Klárkou z Květňátek 2005

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.04.06 13:02

I my se připojujeme na pomoc Kubíčkovi posíláme taky nějakou častku a modlitbičku za Kubíčka a jeho maminku,je to tak smutné když děti trpí a není jim pomoci.Hodně sílu přejí Katce a Kubíčkovi Barča a zajíčci a tatka

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 04.04.06 15:50

Maminky,

moc děkuju za Katku a za Kubíčka.

Lasconka a Matyášek

Vložit nový komentář