Proč nemůžu otěhotnět

Snažení
  • emimino
  • 17.08.01

co dělat, když neotěhotníte ani po delší době

Vážená paní,
tímto bych Vás chtěla požádat o radu, a to spíš takovou kam bych se měla obrátit se svým problémem.
S mým manželem se přez rok snažíme přivést na svět miminko a stále se nám nevede. Paní doktorka nás stále utěšuje, že všechno chce svůj čas. Po zdravotní stránce jsme oba v pořádku, ale přesto v pořádku něco není.
Protože začínáme být trošku nervózní např. věk : 26 a 31 let, dost často si prohlížím internetové stránky zabývající se touto problematiku.
Vím, že na Vašich stránkách je psáno už o té krásnější stánce a proto bych Vás chtěla požádat, zda by jste nevěděla nějaké odkazy na stránky, kde by se touto problematikou zabývali.
Zajímalo by mě např.: účinky léku Maca, rady ostatních maminek, jak se jim to nakonec podařilo…aj.
Předem Vám mnohokrát děkuji a přeji Hezký den.
S pozdravem
 Petra

*Vážená Petro,
píšete, že jste oba s partnerem v pořádku. Nepíšete však, zda byla provedena vyšetření Vás a Vašeho partnera. Existuje řada příčin neschopnosti páru počít miminko a jednou z nich může být i psychika, stres, přílišná touha po dítěti. (pokud chcete vědět více, pak si přečtěte článek na naší stránce Nemůžu otěhotnět)

Píšete, že Vaše lékařka Vás uklidnuje, že to chce svůj čas, ale odborníci u páru, který při pravidelném styku nepočal do jednoho roku radí začít s vyšetřeními a případnou léčbou. A to i když máte teoreticky na dítě ještě čas.
Pokud tedy mohu radit - pořádejte lékařku, aby vyšetření provedla (pokud tak již neučinila) a případně Vás vyslala do nejbližšího Centra asistované reprodukce, nebo se na toto Centrum obraďte sami přímo ( i pokud nebudou vyšetření hotova - udělají je Vám sami). Jistě Vám rádi pomohou.
Odkazy na jiné servery, které se zabývají pouze touto problematikou bohužel neznám.
Pokud by jste však měla nějaké dotazy, napište - ráda pomůžu. Šárka
P. S. Tématu neplodnosti se budeme věnovat - snad tam také najdete odpovědi na své otázky.*

Vážená paní Šárko,
moc a moc Vám děkuji za odpověď a za nápovědu kam se dále ubírat. Ani nevíte jak mi každá taková rada pomůže a nejen mě. Vím, že s tímto problémem s kterým se potýkame mi, nejsme sami a za to moc děkujeme.
Jsem v každodenním stresu a i přílišná touha po mininku asi vše oddaluje, ale nedovedu s tím nic dělat. Když jsem psala, že jsme oba v pořádku. Myslela jsem tím to, že manžel byl asi před půl rokem na spermogramu, protože je zdravotně postižený a jeho sebevědomí nebylo zrovna moc velké, tak jsem požádala paní doktorku jestli by nemohla vyvrátit aspoň jeho doměnky. Bylo vše v pořádku.
Z mé strany k žádnému vyšetření nedošlo, protože jsem prý naprosto zdravá, jediný problém který mám je jinak položená děloha než bývá obyčejně. Ale to paní doktorka nepovažuje za žádný problém.
Protože jsem do dnešního dne nedostala od paní doktorky žádné prášky ani jsem nepodstoupila žádné speciální vyšetření snažím se aspoň tomu všemu nějak napomoci a to vitamíny. V současné doubě užívám dvakrát denně vitamín Maca, který je prý na neplodnost. Nevíte např. o jeho účincích nebo jiné přípravky (osvědčené)?
Předem Vám mnohokrát moc a moc děkuji a přeji hezký den.
S pozdravem
 Petra

Milá Petro,
nevím jak mohla Vaše paní doktorka dospět k tomu, že jste z hlediska plodnosti v pořádku, když neprovedla žádná vyšetření - je nutné zjistit, zda dochází k ovulaci ( pomocí ultrazvuku se provede vyšetření na počátku, asi v polovině a ke konci menstruačního cyklu, aby se zjistilo, jak rostou vajíčka, kolik se jich vytváří a jak jsou velká a zda dochází k jejich uvolnění) a zjistit, zda jsou průchodné vejcovody (rentgen). Bez těchto vyšetření by s Vámi nedělali nic ani v Centrech asistované reprodukce.
Je sice opravdu možné, že nakonec se zjistí, že jste skutečně v pořádku a příčina dosavadní neplodnosti zůstane neodhalena, ale myslím si, že by Vám měla Vaše lékařka tato vyšetření provést.
Bohužel nevím o vlivu vitamínu Maca, ale vím, že existují léky, které stimulují vejcovody k dozrání většího počtu vajíček a tím dochází k zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění (běžně se používají při umělém oplodnění nebo umělé inseminaci), ale nevím, kdy je může lékař přesně předepsat.
Vím, že je to velmi těžké, ale pokuste se tolik nemyslet na své přání mít miminko - to opravdu může být někdy „na závadu“. Dopřejte si možná chvíli pauzu s tím, že na to začnete myslet o několik týdnů později - někdy to zabere.
Petro, doufám, že nebudete muset na své štěstí dlouho čekat, přeji To nejen Vám ale i Vašemu manželovi.
Držím palce!!! Šárka

Váš příspěvek
marianka942
Nováček 2 příspěvky 25.04.13 14:27
snazime se o miminko

Dobry den s pritelem se snazime otehotnet uz rok a pul ale porad nic menstruaci mam pravidelnou po 28 dnech a plodne dny si hlidam mam jen vytoky ktere zapachaji ale to je vse muslite si ze by to mohl byt problem pritel ma stitnou zlazu mel by brat leky ale nebere je prosim poradte mi dekuji za odpoved

Vložit nový komentář