Proč to pořád nejde?!

Snažení

Jednoho dne jsme se s mojí drahou polovičkou rozhodli, že budeme mít miminko. To jsem ale netušila, že to bude samé ALE.

Jednoho krásného dne jsem byla požádána o ruku, byl to jeden z nejhezčích dnů mého života :) Měsíc před svatbou jsme se tehdy ještě s přítelem rozhodli, že vysadím prášky a začneme se snažit. Myslela jsem si, že to půjde hladce. Jsem přeci zdravá, ne, říkala si. No, ale to jsem netušila, co bude následovat.

První měsíc dorazila ms sice s týdenním zpožděním, ale dorazila. Trošku jsem to oplakala, ale v náručí svého muže se rychle vzpamatovala. Snažili jsme se ob den a já jsem ještě ani neměla potuchy, co je to ovulace, čípek apod. Po třech měsících jsem se začala trošku sledovat a po čtvrtém cyklu už hodně. Proč po čtvrtém? Protože ms nedorazila ani po týdnu a já jsem se těšila, že už je to konečně tady. V duchu jsem si říkala „budu máma“, udělala jsem si test a on byl pozitivní. Byla jsem úplně šťastná a koukala se na kočárky, hračky apod.

Hned druhý den jsem volala dr. a říkala ji, že mám zpoždění a pozitivní test. Řekla mi, ať dorazím za 10 dnů, že už bude na UTZ vidět i srdíčko. Ale za 5 dnů jsem začala mít šílené bolesti a krvácela jsem, dr. jsem volala a hnala mě hned na kontrolu a dělala test. Jak dopadl? NEGATIVNÍ :( pořád jsem jen krvácela, trvalo to asi 10 dnů. Strašně moc jsem to obrečela, jako by se mi zhroutil celý svět. Po několika dnech jsem se ale zase postavila na nohy a řekla si, jdeme dál, musíme jít dál, přece to nevzdám.

Další měsíc nic, další nic, a tak to šlo až do prosince s „agolutinovými injekcemi“. Dr. mi nasadila Clostil 3-7 cd 1-0-1 a Duphaston 16-25 dc 1-0-1. A jaká byla reakce? V prosinci jsem objevila další //, moje nadšení zase trvalo jen pár dnů a zase jsem zjistila, že je výsledek falešně pozitivní :( Následovala další injekce s tím, že to není žádná reakce ani na jeden z léků, a odeslání do CAR. Zase jsem to strašně moc obrečela :( Ležela jsem tátovi v náručí, hladil mě a já jsem brečela a brečela, a říkala si, proč zrovna já? To už jsem si toho v životě nevytrpěla dost? Co jsem komu udělala? "

Hodně mi tehdy pomohly kamarádky z eMimina (nebudu jmenovat, ony ví). Následovala návštěva CAR společně s manželem. Zjištění PCOs, děloha RVF :( Koukala jsem jako blázen, ani jsem pomalu nevěděla, co to je. Nakonec mi bylo řečeno, že mám na vaječníkách malé cystičky, které brání uvolnění vajíček a že folikulů mám hrozně moc, na jedné straně 15 a druhé 10 :( Následovala další léčba Clostilem a Duphastonem. A zase nic. Třetí dávka Duphastonu. Nic. Čtvrtá, našla jsem zase //, ale zase falešně pozitivní.

Tento cyklus jsem dobrala zvýšenou dávku Clostilu 2-6 dc 1-1-1 a folikul ne a ne růst, dnes jsem 26 dc :( Teplota stále 36,5, a čekám, co bude dál. Pořád v koutku duše doufám, že snad i já někdy budu máma, ALE kdy? :( To je ve hvězdách. Manžel zatím IUI ani IVF nechce a já ho nutit nebudu, sama to nemám ráda. Nezbývá než čekat a doufat. ALE jak dlouho to moje srdíčko a duše vydrží? To je další velké ALE…

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 28.03.12 07:54

Jé jak kdybych viděla před pár lety samu sebe ms nepravidelnou­…nepomohla laparoskopie,hor­mony prostě nic.Tak jsme podstoupila tekrát se to jmenovalo AIH…nadopovaná hormonálníma injekcema mně zavedli manželovo sperma do dělohy…hurá mam syna…(jsme se rozvedli) a s přítelem jsme normálně otěhotněla,bohužel ve 12tt jsem o to přišla…ms přišla kdy chtěla pravidelně na jaře a na podzim :D 7 let nic a ted se mi narodila dcerka…Takže nezoufej,vyčkej všechno má svůj čas… :*

 
chcimimi
Kelišová 7270 příspěvků 28.03.12 08:55

Moc držím pěstičky… :* :* Však víš :hug: :hug:

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 28.03.12 09:10

Jsi moc statečná, vím, že to musí být ubíjející, ale drž se, kdo jiný by měl být statečnější než my ženské?? Podívej se na Tvojeho, IUI a IVF odmítá, pro něj je to jen, že zatím nechce, ale pro nás to je daleko složitější a náročnější: všechno podstoupit, nechat do sebe rvát hormony, píchat injekce, jít pod narkozu…takže všechno je na nás…ale my to chceme podstoupit pro to malé a samozřejmě i pro toho muže :srdce: :srdce: Drž e, hezký den

 
beruska03
Kelišová 5391 příspěvků 28.03.12 09:15

přeji moc moc síly, sama moc dobře vím jak se člověk cítí, když to pořád nejde :( ale věř, že i ty se dočkáš !!! držím pěstičky !

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10592 příspěvků 28.03.12 10:07

drzim moc palce,at se brzy dockas miminka :kytka: :kytka:

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19891 příspěvků 4 inzeráty 28.03.12 10:17

Děkuji všem za podporu, budu se snažit. Zatím si říkám, toho bohdá nebude,aby česká žena z boje utíkala. Snad ten boj vyhraju a pokud ne, tak mohu říct, že jsem pro to udělala maximum.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 28.03.12 11:18

Zelu držím vám moc pěstičky at to brzy vyjde a budou z vás rodiče :hug: :hug:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 28.03.12 11:49

ZeLu - chce to pevné nervy, ty to zvládneš, vše překonáš a budem drandit s kočárkama!!! neboooooj :hug: :hug:

 
cvana
Závislačka 2666 příspěvků 28.03.12 13:07

Drahoušku krásný deníček i když smutný neboj dopadne vše dobře :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 28.03.12 13:09

Ahoj..nečetla jsem příspěvky tak se moc omlouvám pokud se bude nějak shodovat s tím mým…dívej já nemám žádnou pozitvní zprávu,sama mám za sebou 3×ivf kdy jednou úspěšné otěhotnění a poté porod ve 27tt kdy mi moje holčička zemřela po 15ti hodinách,za ivf jsem dali okolo 200tisíc a na další jít nemůžem :,( :,( ..nejsou peníze ale mám pro tebe radu!! zkus přesvědčit manžela aby jste si podali žádost o adopci.Opravdu se o to pokus a klidně mu dej přečíst mé deníčky…ale udělejte to!! já spoléhala na ivf a na přirozenost…bojuji s ivf a celkově s otěhotněním už šest let :zed: to je šílená doba! a když jsem dala všechny své poslední peníze na poslední pokus a nepodařil se zbyla mi jen adopce!!! o adopci máme zažádáno skoro 4 měsíce..trvá to dlouho ale věřím že se jednou dočkáme.Dodnes si vyčítám že jsem měla zažádat o adopci a pak vesele chodit na ivf…protože mezi těmi roky kdy se nám ndařilo a jen žralo peníze mohla proběhnout čekací doba a já už třeba teď mohla mít doma sluníčko na které budu čekat nejmíň tři roky :,(
takže vzhůru do adopce ;) :hug:

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 28.03.12 19:15

Držím palce..jednou se dočkáš :hug: :hug:

 
radka101
Kelišová 5643 příspěvků 54 inzerátů 29.03.12 10:11

ZELU ono to jednou přijde uvidíš :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 29.03.12 16:36

Zelu :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: , však ty víš. pěkný deníček..

 
lostrisis
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 01.04.12 17:15

Zelu, zlati, jednou se všechny dočkáme :hug: :hug: moc v to doufám :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama