Rady od Dariny

Ostatní
  • emimino
  • 18.08.01

jak bojovat s moučnivkou a jak na dítě, které nechce nic jíst

Ahoj Šárko,
po dlouhé době jsem se opět dostala k tomu, abych se začetla do Tvých stránek a znovu bych Ti za ně chtěla moc poděkovat, jsou čím dál tím lepší.

Chtěla bych poradit mamince Jitce s dcerou Simonkou ( dopis z 26.5. ) ohledně kvasinkové infekce na prsu ( moučnivce):
1.genciána neléčí příčinu, ale dezinfikuje, takže pokud tam už kvasinky jsou, pouze genciánou se jich maminka nezbaví ( genciána je spíše prevence )
2.genciána bradavky a dvorec dost vysušuje, takže pak může být náchylnější k ragádám ( prasklinám). Když genciána uschne je dobré bradavku ještě něčím namazat - třeba Bepanthenem.
3. Kvasinky se musí léčit jak u matky, tak u děťátka, protože si tuto infekci navzájem předávají. Maminka by měla zkontrolovat, jestli děťátko nemá v pusince bílé povlaky a opruzený zadeček - jak léčit děťátko poradí dětský lékař. Maminka musí používat protiplísňovou terapii - nejčastěji Canesten nebo Pevaryl ( pouze na recept ).
4. Pokud se v důsledku kvasinkové infekce tvoří praskliny, ty se podaří výborně zhojit mastí Solcoseryl.
Já sama jsem bojovala s kvasinkami a prasklinami a krvácením z prsu nepřetržitě do konce 8.měsíce, spotřebovala jsem soustu genciány, mastí i antibiotik při léčbě následných zánětů a nakonec vše zmizelo prakticky samo během několika dnů, ani nevím jak. Každopádně kvasinky je potřeba léčit, protože hrozí tvorba ragád a následných zánětů.

Jak jsem Ti psala o problémech, které mám s Eleni s jídlem, tak nakonec jsem se zcela podřídila dítěti ( jak jinak ).
Eleni je za týden rok, kojím ji 1× denně ráno, (protože odmítá jakoukoliv domácí stravu tak kupujeme desítky kojeneckých výživ), snídá výživu kombinaci jogurt s něčím - banán nebo broskev ( ale pouze kupované, když to míchám doma, tak to nejí), svačí bílý jogurt, obědvá bílý jogurt+ovocnou výživu ( tento týden jsem zjistila, že jí chutnají těstoviny, tak občas zaměním jogurt za těstoviny ), odpoledne svačí bílý jogurt nebo vanilkový tvaroh a večeří suché tmavé pečivo.
Poměrně jednotvárné, že? Ale už jsme vyzkoušela veškerou zeleninu - samotnou i ve směsích, domácí i kupovanou, polívečky, ovoce - a nic.
Takže vždy, když náhodou objevím, že jí něco jede ( jako teď ty těstoviny, tak to zařadím do jídelníčku a pochopitelně nejméně 1×týdně zkouším vždy nějakou zeleninku, jestli už náhodou nenastal čas… ).
Takže už se nerozčiluji a smířila jsem se s tím, že se u nás jí v podstatě jen jogurt a chleba. Eleni ale přibývá úplně v pohodě, i paní doktorka se divila, když slyšela, jak jí.
Takže maminky, kterým děti nejí, chce to pevné nervy a buď rezignuje časem děťátko nebo Vy - což je můj případ.

Měj se moc krásně, my se chystáme příští týden na dovolenou do Řecka, abychom se s Eleni pochlubili u příbuzných.

Ještě jednou moc děkuji za bezva stránky a přeji krásné léto.

Darina

Ahoj Darino, takže 1. moc děkuji za pomoc pro maminku Jitku - Tvůj dopis jsem ji odeslala 2. moc blahopřeji Eleni k narozeninám a přeji hodně zdraví a štěstí a spoustu kamarádů 3. strava Eleni se sice může zdát poněkud jednotvárná, ale za to je velmi zdravá a hodnotná. A určitě nezoufej - Verunce se během druhého roku změnily chutě už asi 4×. takže přeji pevné nervy - uvidíš že za chvíli se bude Eleni dožadovat párku v rohlíku se spoustou hořčice. 4. přeji krásnou dovolenou 5. a zase někdy napiš Šárka

Váš příspěvek
katkamotty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.13 00:26

Dobrý den, mám problém s dcerou, má opruzený zadeček protože hodně čůrá a kaká a už jsem vyzkoušela tolik mastiček a vždycky se jí to po chvilce vrátí. Potřebovala bych radu jak na to, byla mi doporučena i genciána. Může genciána holčičce na zadečku nějak ublížit?? dekuji

Vložit nový komentář