Rozštěp předkožky

Rodičovství
  • 25.10.04

ahoj maminy, potřebovala bych poradit.Mám 6 měsíčního syna, kterému po porodu zjistili rozštěp předkožky.

Teď nás čeká první vyšetření. Právě proto bych se chtěla od maminek, které s tím mají zkušenosti, dozvědět víc. Zatím nevím, jestli podstoupí operaci, ale zajímá mě vše co je s operací spojeno- věk dítěte, délka pobytu v nemocnici, jak jste byli s operací spokojeni, v které nemocnici, adt.Předem Vám děkuji za odpověď.
Martina

Váš příspěvek
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 26.10.04 13:20

Ahoj Martino,jak vidím reakce žádná ,ale má zkušenost je taková .Náš druhorozený se s tímto problémem narodil,problé­mém,on to vlastně žádný problém v našem případě nebyl.Dnes už je to téměř chlap má 16,5 roku a nikdy s tím neměl problém, od malinka jsme lehce u koupání předkožku měli přetahovat a nic víc.Doktor nám již v porodnici řekl,že je to vlastně jen kosmetická vada-vada na kráse. Dnes jeho mužství vypadá jako po obřízce ,ale zatím si na nic neztěžuje ,uvidíme časem jak to bude po sexuální stránce ,ale silně pochybuji,že by se svěřil zrovna mě.Tak přeji krásné a zdravé mimi a zase někdy na e-mimču ahojky. Anna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.04 20:23

Ahoj Anulko,
mám taky chlapečka s tímto problémem. Na urologii mi doktor řekl, že v dnešní době se snaží děti operovat ještě před tím, než nastoupí do školky (tedy kolem 2 let), aby pak neměli mindráky, že se něčím liší..prý jsou děti dost všímavé…Docela by mě zajímalo, jak to prožíval tvůj syn, jestli ho to nějak trápilo..ale s tím se ti asi nesvěří, že?

Ahoj Andrea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.04 21:02

Ahoj Marti,mám 4m kluka ,v porodnici mě řekly že má malý rozšťep předkožky a když jsem se ptala co stím tak mě řekly že to je kosmetická vada vadit by to nemělo.Tak proč kluky trápit.Měj nse hezky a čauky Mirkas.

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 29.10.04 21:08

Ahoj Andrejko, nevím o tom nic,že by nějek trpěl a ani doma ,kde je vlastně druhý ze tří kluků (ti dva jsou v pořádku).No když měl 13 a 14 byl v nemocnici na urologii s jiným problémem a když jsem se o rozštěpu zmínila ,říkali ,že pokud s tím nemá problémy proč zasahovat. Tak je to asi jak má být,více po tom nepátrám.Snad bude vše OK.Měj se krásně s pozdravem Anna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.04 22:24

Ahoj,

náš kluk prodělal (i když z trochu jiného důvodu) dvě urologické operace . Opravdu dobří jsou v Praze ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na dětské chirurgii. Bohužel není možná oficiální hospitalizace matky s dítětem, ale budeš-li chtít nechají Tě s děckem na pokoji 24 hodin a je-li volná postel, nemusíš zrovna sedět na židli. Jsou to machři a sestřičky jsou velmi hodné a obětavé. Není-li pro Tebe Vinohradská nemocnice z ruky, pak jedině tam. Primář dětské chirurgie je na obdobné věci skutečný odborník. Nám tam kluka zachránili.

Hodně štěstí

Evča

Vložit nový komentář