Říkám tomu šílenství

Snažení

Jak jsem jednou přišla na to, že bych chtěla miminko a ta cesta za vytouženým dítětem je pořádně dlouhá a trnitá. Nevím, co mě to popadlo a nevím, kdy to odezní, jestli vůbec.

Zdravím všechny maminky, těhulky, snažilky i nesnažilky. Od malinka jsem tvrdila, že já nikdy nebudu mít dítě. Zkazí mi to postavu a prostě si to nedokážu představit. Ale když jsem potkala svého nynějšího přítele, bylo mi necelých 18 let a od začátku jsem ho milovala. Až jednou, když mi bylo necelých 20 let, jsem přišla na to, že bych chtěla miminko. Ani nevím, jak se to stalo, z ničeho nic. Ze začátku to z mé strany bylo opravdu šílenství, protože jsem neviděla ani na jednu stranu a prostě jsem CHTĚLA dítě! Až teď vidím, jak sem byla sobecká a hlavně ještě dítě.

Přítel byl možná ve stejném opojení jako já, proto jsme se ze začátku chvíli i snažili. Až jednou, kdy se to opravdu povedlo a já nedostala menstruaci 10 dní a těhotenské testy byly pozitivní, možná v tu chvíli mu došlo, že to neni to pravé ořechové (je o rok mladší než jsem já, v březnu mi bude 23), chtěl si se mnou promluvit, ale já si stála za svým. Po 10 dnech dorazila menstruace a on mi řekl, že si uvědomil, že na to nejsme dost připraveni a chtěl by cestovat, užívat si a že nám nic neuteče. Já toale viděla jinak.

Odjeli jsme na pár měsíců do zahraničí učit se anglicky a bylo to úžasné. Až tam mi vlastně došlo, že to, co chci, je momentálně nemožné. Byla jsem nerozumná, protože jsem počítala s tím, že nám se vším pomohou rodiče a dnes vím, jak to bylo sobecké. Věděla jsem, že jeho rodiče mají dost peněz, proto jsem se finanční stránkou nezabývala. Nevím, co mě to popadlo, ale každopádně jsem ráda, že jsem si to rozmyslela, my oba.

Má touha po dítěti neni o nic menší, jen jsem asi dospěla. Došlo mi, že chci, aby jsme měli určitě věci za sebou, aby nás to jednou nemrzelo, také mi došlo, že on má sny a já nemám právo mu je brát. Nemůžu nikomu brát šanci na to něco dokázat, je přece ještě tak mladý, ale pořád si říkám, jak budu vědět, že přišla doba, kdy to bude vhodné? Přijdu si jak v nějaké čekárně. Pořád na něco čekám…
Nejhorší je, že dost mých kamarádek má starší přítele a už čekají nebo mají miminko, proto to neni jednoduché.

Ale říkám si, že stojí za to si na miminko počkat a nelituji toho. Jen aby to už bylo :)

Krásný zbytek dne.

Hodnotilo 5 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.11.11 10:03
Fandím ti

Ahojky, tvůj deníček úplně pohladil po duši. Moc se mi líbí, jak jsi to vzala, že „nejdeš od příkopu k příkopu“, tedy žádné - co mne to napadlo, vždyť bez mimča je to tak super, ale pěkně tak, jak život jde, až k tomu uzrajete oba. Mám 17letého kluka (měla jsem ho ve 25ti) a měli jsme byt, manžel si dítě přál snad víc než já… ale narodil se trochu dřív a byly z toho velké problémy. Až pak jsem pochopila naplno, jak bylo dobře, že jsme na to aspoň byli připravení (teda na dítě, na ty problémy se prostě nepřipravíš, ony naštěstí taky jsou dost vzácné). No, osud tomu chtěl, a poštěstilo se, a kluk se ze všeho dostal. Teď máme 15měsíčního kloučka, (už s jiným manžëlem :-) a najednou je to zase úplně jinde. Prostě jsem jiná máma, miminko si to daleko víc užívá, tatínek úplně chruní blahem. Prostě - na dětátko se těš, to k tomu patří, připrav si pohádky, obrázky, rozmysli si, jak a käm budete chodit ven, nauč se písničky… a až to přijde, uvidíš, jak se ti to bude hodit, bude to o to krásnější. Moc držím palce, ať se vám život i miminko (miminka :-) vydaří.
 Jana

 
ínid
Echt Kelišová 9403 příspěvků 20.11.11 12:53

Kytičko,pěkný deníček,určitě ten správný čas přijde a doufám,že ty radostné chvilky budeš prožívat s námi na diskuzi. :huban:

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11300 příspěvků 20.11.11 15:50

Moc vám děkuji za příspěvky, které mě moc potěšily!!!

:kytka:

ínid : přijdu za vámi :-) :kytka:

PS: jinak v té poslední řadce měli i být, že mi stojí si počkat i na přítele.

Krásný den. :kytka:

 
Michaella69  20.11.11 17:47

Kytičko, moc pěkně jsi to napsala a já ti taky fandím ;-) Víš jak se říká, co za něco stojí, něco stojí ;-) ;-) Je super, že to takhle bereš, jdeš správným směrem. Přeju, ať se ti podaří vytrvat a hodně štěstí nejen pro tebe, ale i jednou pro tvou celou rodinu :kytka:

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11300 příspěvků 20.11.11 18:06

Michaelko, také ti moc děkuji za tvůj příspěvek a také ti přeju moc štěstíčka,tobě i celé tvé rodině :kytka:

 
Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 20.11.11 19:30

Kyti hezký deníček :huban: Pěkně si to napsala,nic ti neuteče :huban: A nezapomeň za náma chodit častěji :wink:

 
tetes
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 20.11.11 21:20
:palec: :palec:
 
fialína
Závislačka 4536 příspěvků 20.11.11 23:33

Myslím, že k tomu přistupuješ rozumně… a takhle má hlavně váš vztah dobrou šanci vydržet a pro budoucí dítko budete super rodiče… možná, že kdyby přišlo v době, kdy by chlap nebyl ještě připravený, dopadlo by to všelijak…

jako on člověk není úplně připravený nikdy :-), a obavy jsou pořád, ale hlavně pro chlapy je důležité se ještě před děckem trošku vyblbnout jinak, aspoň teda pro většinu z nich…

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 21.11.11 08:54

Kytičko, moc hezky jsi to napsala, jsi rozumná mladá žena :mrgreen:
Jen jsi to měla napsat hodně velkým písmenem a pořádně tučně :pankac:
To aby si uvědomilo spostu mladých telátek že pořídit si miminko znamená stvořit nového člověka. Když tu kolikrát čtu diskuze o holkách kterým je 17-20 :?: A jsou skálopevně přesvědčené že chtějí miminko a přitom jsou třeba právě po škole, nemají zaměstnání, pořádného partnera který by je zabezpečil, nestačím se 8-o
Ale nezapomenou se hned informovat na jaké sociální dávky mají nárok, z toho se mi chce tak akorát :poblion:

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11300 příspěvků 23.11.11 18:20

Moc děkuji za vaše příspěvky, které mi udělaly opravdu radost:-) :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama