Smutný vánoční příběh

Prázdná náruč

Koleda, koleda, Štěpáne...

Vyslechněte si prosím můj vánoční příběh, třeba vám to někomu zachrání život.

Boží hod, sváteční den jako každý jiný. Sestra s manželem byli na návštěvě u jeho rodičů a na Štěpána měli přijet k nám. Máme nový dům a tak jsme se domlouvali, že vánoční nadílku spojíme s rodinnou kolaudací. Přijeli od rodičů a zašli ještě chvilku posedět do hospůdky mezi přátele…

Malinko odbočím, aby pak nevznikaly mýlky. Moje sestra měla 38 let a 15ti leté manželství, ve kterém se marně snažili o miminko. Celý minulý rok běhala po doktorech a v září a v listopadu podstoupila 2 neúspěšné IVF. V březnu měli další pokus. Z toho jasně vyplívá absolutní abstinence. Tudíž se bavíme o naprosto střízlivém, mladém a zdravém člověku.

Můžeme pokračovat… Ségra si dala kofolu a pak že půjde domů. Pomalu se blížila půlnoc. Švagr že si dá ještě pivo a potom přijde. Došla domů, zapálila svíčku na televizi v obýváku, aby podtrhla vánoční atmosféru. Odskočila si na záchod a potom do kuchyně postavit si vodu na čaj. Když mrkla na telku do obýváku, tak se asi nestačila divit.

Televize byla v plamenech a začínaly hořet okolní skříně. V tom přiběhl domů švagr, prý někdo přílítl do hospody s tím že mu hoří barák. Jenže jak otevřel vstupní dveře, bylo to jako když otevřete spodní dvířka u kamen. Oheň dostal kyslík a vypuklo peklo. Švagra to ožehlo v obličeji a tak utekl ven, malinko se vzpamatoval a vrátil se dovnitř, kde se zatím moje sestra pokoušela hasit. Prý ji pomáhal, ale když viděl, že nemají šanci, vzal ji za ruku a táhl pryč. V kuchyni se mu ale vysmekla a prý ještě pro něco musí. Šla do ložnice, ve které sice nehořelo, ale všude byl hustý dým. Švagr vyběhl bez ní s tím, že se pro ni znovu vrátí, ale venku omdlel. Našli ho až hasiči. Ona zřejmě omdlela taky, ale bohužel uvnitř. Našli ji hasiči a už ji nedokázali pomoct. Příčina smrti: udušení toxickými zplodinami.

Poučení jsou z toho hned dvě.

  • svíčky patří na hřbitovy a na dorty (naše rodina už bude mít Vánoce bez těchto dekorací)
  • když vypukne sebemenší požár, zachraňujte pouze a jenom holé životy

Že je to samozřejmé?
Vážně, bys tu situaci nepodcenila taky?
Vždyť v ložnici nehořelo a šla od ohně pryč.
Oheň většinou nezabíjí. Už i „čarodějnice“ na hranici se vždycky nejdřív udusily.

Omluvte kostrbatost vyprávění, ale pořád ještě nevěřím, že je to pravda a dochází mi to velmi pomalu. Ještě že mám ty moje dvě zlatíčka a manžela, který je pro mě velkou oporou.

Lacenka z Leden 2007, Honzík 2,5r a Tom čerstvý rok

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 06.02.08 08:44

smutny velmi smutny pribeh.Prijmi uprimnu sustrast a prianie co najskorsieho sa vyrovnania zo skutocnostou.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32344 příspěvků 06.02.08 09:14

To je příšerné! Mám slzy v očích. Je mit o vážně moc líto.
Jednou jsem od svíčky zapálila přehoz na gauči, našetěstí jsem si toho všimla včas a zadusila jsem to, ale bylo to umělé leskimo, stačila by chvilka a bylo by zle. Od té doby si dávám větší pozor, ale musím přiznat, jak léta od té události plynou, pozornost se otupuje.
Opravdu, od ohně by člověk neměl odcházet snad ani  z místnosti. Ale jen na záchod ??? To bych určitě šla taky.
Tady nejde řešit, jestli udělal někdo něco špatně, bylo to prostě neštěstí.
Rány se časem otupí, přeji Ti, aby to bylo co nejrychleji.

 
rendule
Echt Kelišová 8087 příspěvků 06.02.08 10:18

Lacenko,už jsem ti to psala k nám na leden.....je mi to vážně líto…stačilo tak málo a bylo by vše jinak.Hodně sil celé rodině!!
Rendule

 
TAPTINKA
Kecalka 408 příspěvků 06.02.08 11:37

Život je někdy zlej :-( UPŘÍMNOU SOUSTRAST !!

 
Ditta77
Závislačka 4189 příspěvků 06.02.08 21:26

Obrovská tragédie.....o­pravdu se držím, abych nebrečela....­...Život je někdy strašná svině(omlouvám se všem za ten výraz, ale tohle se jinak napsat nedá).Přijměte ode mě opravdu hlubokou soustrast....­....Smrt mladého člověka je vždycky obrovská tragedie, ale takhle zbytečná smrt je opravdu hodně krutá.....Nemám slov-i když tě neznám-cítím bolest-nemůžu si pomoct......Myslím na svojí sestru a nedovedu si představit-o ni přijít......žádná slova útěchy na takové tragedie ani neexistují......Ale držte se.....

 
Edithka.S
Povídálka 26 příspěvků 08.02.08 21:29

To je tak strašný… Pro takovýhle věci nejsou na světě dost silný slova, který by mohly utěšit. Je mi to líto..... Drž se…

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 22.01.09 11:07

Lacenko - je to tragédie, neumím si to ani představit, co bych dělala, kdyby se něco takového stalo mě. Teď je to už rok od té smutné události, tak snad už je srdíčku líp, ikdyž smutek v něm zůstane už navždy…

 
petula87
Závislačka 3992 příspěvků 26.12.11 11:04

přeji upřímnu soustrast :( :,( :,( ani nevím co k tomu napsat… je mi z toho ouzko :,(

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 27.12.11 13:49

Sakra, sakra sakra. :,( To je tak smutné :,( zvlášť, když to člověk čte takto sesumírované - stačilo tak málo a nic by se v podstatě nestalo.
Je mi to moc líto, ty se drž. :hug: Upřímnou soustrast.
A dík moc za uveřejnění deníčku, je to potřeba pořád připomínat, aby lidé neotupěli

 
Zdena Zaoralová
Nováček 6 příspěvků 02.04.17 14:17

To je strašné, je mi z toho úplně smutno :-(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama