Stalo se.

O životě
  • 09.11.05

Zdravím všechny, tak teď jeden Nesnažilkovský a zároveň Těhulkovský. V únoru jsem se rozešla s manželem a poté zamilovala se super chlapa se kterým od května žiji.

Od 13. října jsem již rozvedená, ale také v jiném stavu. S bývalým manželem jsme nikdy děti neplánovali i když mně je 27, ale s mým momentálním přítelem jsme si řekli: dostavíme, užijeme si pořádnou dovču a pak děti. Ale nějak jsme se neuhlídali a já jsem momentálně ve 13.tt. Ale co žádná tragédie, když jsem to přítelovi oznámila, tak řekl:„To jako budu táta?“ a byl úplně uvytržení a šťasný. Holt se dovolená posune, dům holt nebude kompletně hotov, ale hlavně se strašně těšíme a to oba. Akorát nás čeká pár hloupých úředních nařízení, protože jsem v ochrané lhůtě 300 dní po rozvodu a můj bývalý muž se automaticky podle našich skvělých zákonů stává úředním otcem dítěte. Podle paní matrikářky nestačí žádné česné prohlášení od skutečného taťky, ale já budu muset k soudu a po porodu podávat žalobu. Jako by té byrokracie nebylo málo.
Tak mi držte palce a ať na té matrice někoho nezavraždím. Čauky Míša

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.11.05 15:51

Ahoj Miso,

moc ti gratuluju k nalezeni zivotniho partnera a k tehotenstvi.
Ten zakon je tady proto aby ochranil zeny v rozvodovem rizeni, takze jeho existenci chapu. Pokud vim, neni problem otcovstvi po porodu ditete zmenit pres soud (myslim, ze tvuj byvaly manzel nebude proti, jinak by preci musel platit alimenty). Je to trosku byrokracie, ale na druhe strane existuji opacne pripady (ze byvaly manzel je otcem ditete) a je potreba zeny „nechtene a ne vlastni vinou“ se rozvadejici ochranit.

Tak hodne stesti,

Marka + koblizkova 21+5tt

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.11.05 16:28

Ahoj,

blahopreji k mimisku…

S tim zakonem jsem se dokonce i sama setkala. Stejny problem mela svagrova se svagrem. Synovec se jmenoval ze zacatku po ni, da se rict, otec byl udan byv manzel ale uz vse vybehali a nese sve prave jmeno.
Je tu jeste sance jak se tomu vsemu vyhnout a to je svatba. Vzit se a pak se Vam tohle vsechno vyhne.

Preju pohodove tehu a krasne zdrave miminko.

Jarca s holkama

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 09.11.05 17:18

Míšo musím ti gratulovat, že jsis našla muže do života a přeji Vám oběma hodně štěstí. Užívejte si mateřství a následně rodičovství a doufám,že to nezůstane jen u jednoho miminka. :-))

K tomu příjmení a otcovství.
Slyšela jsem,že soudem nemusíš procházet, pokud se s partnerem vezmete než se mimi narodí a budete manželé. Pak údajně příjmení dostane po tvém příteli. Zkus se na to poptat na matrice.

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 09.11.05 17:19

KATIA a drobečci 26tt :-)

 
amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 09.11.05 19:09

Ahoj Míšo!

Vidíš,mě se stalo přesně to samé,akorát jsem to zvládla rychleji :-))
V červenci jsem se rozešla s manželem,a v září jsem se odstěhovala na farmu se svým super kamarádem,který mi byl v posledních krušných měsících víc než oporou.Ale to už jsme oba věděli,že nejsme jen kamarádi.A v lis­topadu už jsem měla //…
Akorát,nám se podařilo stihnout rozvod i svatbu,i když mě na ní pouštěli z porodnice (kde jsem ležela pro hrozící předčasný porod) 3 týdny před porodem.Aspoň jsem se zapsala do historie zdejší matriky jako nejkulatější nevěsta :-)))
Moc vám držím palečky,my už jsme spolu třetí rok a na světě je další holčička :-)))
Jsme štastnííííííí­íííí!!!!!

Amazonka a dvě princezny

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 09.11.05 19:27

Ahoj Míšo,

tímhle jsme si také procházeli, ale nejednalo se přímo o nás, ale o bývalou mého přítele. Byl také všude veden jako otec, nehledě na to, že si dokonce musela zažádat o výživu na dítě! Sice to bylo „jen“ papírově, ale přece.
Po narození malého podali žádost k soudu, a celé to trvalo rok! než to bylo všechno vyřízené.
Nechápu naši vládu, která tohle schválila:-(((.
Přesto moc gratuluji k fazolce v bříšku a ať jste oba dva v pořádku!!!

Radka z Deníčku holek z diskuze Těhule?

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15324 příspěvků 10.11.05 08:21

Pokud uzavřete sňatek ještě před narozením dítěte, bude v rodném listu miminka uveden tvůj nynější přítel a příjmení bude takové, jaké si dohodnete při snatku. Není nic jednoduššího :-))
Jinak vás čeká popření otcovství.

irias

 
Anonymní  25.01.06 13:44

Já s manželem chodila od šestnácti, v jednadvaceti jsem se vdávala, ve třeadvaceti porodila dítě a nakonec jsem zjistila, že on je úplně špatnej člověk pro život se mnou, takže ve čtyřiadvaceti jsem byla rozvedená a zároveň strašně zamilovaná. Už s novým přítelem žiju půl roku, je nám skvěle, plánujeme miminko, ke mé dcerce se chová úplně úžasně. Někdy holt člověk najde „toho pravého až na druhý pokus“ tak hlavně hodně štěstí, u toho soudu je to nutné zlo, ale někomu to třeba pomůže. Hlavně buďte šťastní, všichni tři…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama