Těhotenský test

Ostatní
  • emimino
  • 18.08.01

kde je můžete koupit, jak se dělají a jaká je jejich spolehlivost

Ahoj Šárko,
jsem ve 21.dnu cyklu. Již asi pet dní pozoruji zmeny. Neustále mám návaly do hlavy, vetšinu dne trpím nechutenstvím a nekdy mám nucení na zvracení.
Udelala jsem si v posledních ctyrech dnech asi pet tehotenských testu /vím, že je to moc brzy/ a jeden/ne poslední/ mi vyšel pozitivne.
Jaké je procento chybného ukázání gravidity?
Vím, že falešne negativní test urcite být muže, ale nechápu, že byl jednou pozitivní a hned druhý den zase negativní.
Dekuji za odpoved.
 Sylva

Ahoj Sylvo,
některé ženy pozorují změny, které souvisejí s těhotenství ještě dříve, než se těhotenství dá skutečně prokázat. Některé ženy, které moc a moc touží po miminku si dokáží naopak těhotenské potíže vsugerovat, aniž by skutečně byly těhotné.
Takže pokud mohu radit - zkus se uklidnit a zkus si nedělat další těhotenský test. Počkej asi tak na týdenní vynechání menstruace a pak si udělej test, nejlépe s ranní močí. Pokud bude test pozitivní, tak se objednej ke gynekologovi na potvrzení těhotenství ultrazvukem.
Většina těhotenských testů není stoprocentní. Výrobci většinou deklarují 80-90% spolehlivost. Při dělání testu musí být přesně dodržen postup (např. někteří požadují ranní moč) a test nesmí mít prošlou záruční dobu.
Sylvo, držím palce, aby vše dopadlo, tak jak si sama přeješ. Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama