Těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 04.10.01

Příznaky těhotenství, těhotenský test a potvrzení těhotenství

Dobrý den.
Mám na Vás takový dotaz. Budu ráda, jak mi odepíšete. I když vím, že poslední a konečný výsledek se dovím jedině od doktora.
S manželem se už delší dobu pokoušíme o dítě. Já jsem měla dost nepravidelnou menstruaci. Můj nový lékař mi předepsal léky PROVERU a menstruace se mi tím vyrovnala. Dvakrát za sebou jsem ji měla pravidelně. Můj lékař mi řekl, že pokud po těchto lécích menstruaci nedostanu, budu zřejmě těhotná. Léky jsem dobrala a do sedmi dnů jsem ji měla dostat, ale už je to skoro čtrnáct dní a menstruaci nemám. Před tím jsem po těchto lékách takové zpoždění neměla. Tak nevím. Ale hrozně mě bolí prsa a jsou i větší. I když mě před menstruací také vždy bolely, ale teď jsou jiné. Trochu se mi točí v hlavě, i když ne moc a občas cítím menší motání. Každý den si měřím bazální teplotu a ta je pořád přes 37 stupňů. Už to trvá asi týden. Nevím jestli i to není známka toho, že mohu být těhotná.
I když příští týden jsem u lékaře objednaná, chtěla bych se Vás zeptat, jestli by bylo možné, abych byla těhotná. Test jsem dělala před dvěma dny a vyšel negativní.
V sobotu ho zkusím znova, jenom nevím zda to není na test brzo. Poslední menstruaci jsem měla 23.6.01 a teď nic.
Milá paní Šárko, budu ráda, jak mi odpovíte, i když vím, že poslední slovo bude mít můj lékař.
Přeji krásný den.
 Marta

Ahoj Marto,
problémy, které popisujete, opravdu bývají v počátcích těhotenství. Také zvýšená bazální teplota bývá známkou toho, že došlo k oplodnění vajíčka.
To že první těhotenský test byl negativní nemusí vůbec nic znamenat. Hladina hormonů mohla být nižší a test mohl být tím pádem falešně negativní. Já sama tuto situaci zažila - a to jak u prvního tak u nynějšího těhotenství. První test byl negativní (dělala jsem ho po týdenním vynechání menstruace), druhý byl již pozitivní (dělán asi o týden později).
Takže pokud jste opravdu moc zvědavá - klidně si test udělejte v sobotu znova - kupte si kvalitní test a testujte ranní moč, kde je hladina hormonů největší.
Pokud jste měla poslední menstruaci 23.6.01 a jste těhotná, pak jste v 5.týdnu těhotenství (můžete to zjistit na naší stránce Těhotenství/Výpočet data porodu, kde dnes vychází délka těhotenství na 4 týdny a 5 dní).
Příští týden, pokud se nic nestane, by na ultrazvuku měl být plod vidět a mohlo by být vidět již i tlukoucí srdíčko.
Přeji tedy hodně štěstí a držím palce Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek