Tlupa

Rodičovství

Minulý deníček jsem končila narozením Elišky, z které se vyklubal nakonec Tomášek. Vzhledem k tomu, že už jsem vlastnila dva kousky mužského pohlaví, začala ta správná legrace. A co teprve, když se k nim přidá ještě jejich 2,5letý bratranec.

Po půl roce od narození Tomáška jsem zjistila, co všechno vlastně je schopná zvládnout jedna matka se dvěma rukama. Kombinace okolností je někdy opravdu ďábelská. Ale co, mě to prostě baví.

Jak jsem psala ve svém prvním deníčku, prostřední synek je autista (naštěstí v té lehčí formě) a díky podpoře internetových přátel jsem zjistila, co vše se dá podnikat. Protože jakmile se sejde celá tlupa pohromadě, tak nejlepší, co můžete udělat, je vzít vysavač, hadr, mop a čekat. Ovšem nedej bože se muset vzdálit - ihned následuje trest v podobě krupice po pokoji, mouky v kuchyni a dalších podivností. Naposledy mě to potkalo, když tu zvonil pošťák s balíčkem. Otázka dvou minut. Bohužel těsně před jeho příjezdem jsem začala vytírat. Samozřejmě bazén v pokoji a z kluků kapala voda. Každodenní pátrací akce, kdy už uvažuju o tom, že mám doma skřítky, jsou na denním pořadku. Proto jsem raději venku, pokud to počasí umožní.

Ale i tady narážíme na drobné karamboly. Kde začít. Návštěva města Písek. Super do té doby, než jsem se přehlídla v jízdním řádu a byla jsem nucena letět s dětma přes půl města na autobusák, abychom stihly bus dom.

Ovšem největší karambol byl před pár dny na výletě v Olomouci, kde jsem s sebou měla i synovce. Byl hezký den a po návštěvě místní zoo (nádherná) jsme se vypravili na prohlídku města. Problém se vyskytl tehdy, když se objevila nádherná kašna se želvama. Oni totiž, jak Jirka, tak synovec, milujou vodu. Všichni okolo si cachtali ručky, jen synovec se procházel okolo a samozřejmě přišlo nevyhnutelné. Spadnul tam a já za ním. Ano, pohled pro bohy. A celou akci sledovali strážci zákona. Když pochopili, že jsem se nešla smočit, tak odjeli.

A Tomášek??? To je kus chlapa a naprosto dokonalé dítě, jak za odměnu.

Teď o prazdninách je spousta příležitostí, co s těma ďáblíkama podnikat, a já přišla na to, že bych neměnila. Ale odpočinek je taaaak krásná věc. Miluju chvíle, kdy mám děti bezpečně uložené a spící. Ale miluju chvíle, kdy vím, že něco chystají.

Jsem šťastná kvůli Jirkovi a jsem ráda, že si kluci tak super rozumí. Mají mezi sebou asi nějaké signály, protože jejich souznění v lumpárnách jinak není normální. Otázka je, co budu dělat, až se k nim přidá Tom. A moc dlouho to trvat nebude.

Tak letím plánovat další výlet. Tentokrát je v plánu má veliká srdeční záležitost - ČÍMELICE. Tak se zatím mějte všichni moc krásně.

Hodnotilo 18 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 06.08.13 07:25

Super denicek moc jsem se zasmala obzvlast ve chvili kdyz popisujes koupani v kasne :D je skvele ze si deti. rozumi i s jirikem. Jeste mi tu chybi denicek o tvem nejstarsim synkovi :) preji dalsi krasne dny s klukama. :palec:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 06.08.13 07:41

Z Pisku do Olomouce, pak Cimelice :-D si zajedes..
Jinak jsem se po ranu zabavila. Dekuji.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 06.08.13 10:45

I já jsem se pobavila. Hezky napsané :D Já mám taky tři kluky, nejstarší měl 5 let, nejmladšímu je 21 měsíců, takže už dělají lumpárny všichni tři. Jsou to perfektní spojenci. A ještě mám dva synovce - čtyřletého a tříletého. Ten tříletý byl u nás zrovna včera na návštěvě :) Ale v pohodě, máme rodinnej barák s velkou zahradou, takže nikam moc nejezdíme. Vždycky jen vypustím na zahradu a mám klid. Kromě nich ještě spoustu zvířectva, takže mám pořád co dělat a to mě baví! Tak ať se vám daří a kluci moc nezlobí ;)

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 06.08.13 10:56

Zajímalo by mě, jestli se tady ještě opravují deníčky - procházejí kontrolou admina, nebo už to není v popisu jejich práce :think:. V poslední době jsou deníčky samá chyba, dřív to tak nebylo a nevypadá to dobře… :nevim:

 
K-Black  06.08.13 11:01

Já jsem deníček teda moc nepochopila :nevim:

 
strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 06.08.13 15:52

@Anael
Zajímalo by mě, jestli se tady ještě opravují deníčky – procházejí kontrolou admina, nebo už to není v popisu jejich práce :think:. V poslední době jsou deníčky samá chyba, dřív to tak nebylo a nevypadá to dobře… :nevim:

Už někdy v květnu jsem psala admince SZ, zda se ještě provádějí korektury deníčků. Prý ano. Nedávno jsem tu i viděla někde v diskuzi připomínku na zhoršení kvality deníčků. Naprosto s tebou souhlasím. V příspěvcích to až tak neřeším, to je každého vizitka, taky občas seknu chybu, ale v deníčcích, které jsou opravovány, to nechápu. Kdysi vycházely 4 denně a byly celkem v pořádku. Teď vychází dva a kvalita šla rapidně dolů. Kdyby obsahovaly třeba překlep nebo blbě čárku, ok, to se stane, ale co ty hrubky?
 @admin

Příspěvek upraven 06.08.13 v 15:52

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8922 příspěvků 1 inzerát 06.08.13 16:02

@Anael

Zdravím,
deníčků vychází méně, že jich méně píšete.
Co se týče chyb v tomto deníčku, opravila jsem - těch pár chybějících čárek nad „a“ snad ale není nic hrozného. ;) Korekturou samozřejmě deníčky procházejí, i jsem se @strace komunikovala ohledně zvýšené pozornosti, kterou jim věnujeme. Nejsme korektoři, ale administrátoři. Věřte, že chyb v deníčcích je opravdu MNOHO (nikoliv v tomto konkrétním deníčku) a opravy trvají dlouho.

V diskuzích jsem v poslední době nenarazila na stížnosti na chyby v deníčcích. Prosím máte-li jakékoliv výhrady, pište nám je včas (SZ nebo diskuze), abychom je mohli ihned řešit. Učiníme pak patřičná opatření.

Díky!
Monika

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 06.08.13 16:19

Já jako autorka se omlouvám za chyby ale bohužel jako dysgrafik a dysortografik s nimi moc nenadělam.
Jasněnko na deníčko toho moc k chápání není. Prostě se potřebuju vypsat jelikož denně bojujeme. A já mám obrovskou radost když se povede něco čím si Jiřík spestří život. A že boj s autismem není uplně jednoduchý to potvrdí spousta mamin. A na druhou stranu život není o tom abych byla pesimista. No co vybral si los a na nás je jak se stím poperem jak my tak hlavně on.
Samanto o nejstarším klukovy bych pomalu mohla napsat román :lol:

 
strace
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 06.08.13 20:32

@admin
Nějak se ti v příspěvku asi ztratilo, že jsi kromě „pár chybějících čárek“ opravila i hrubku (ta shoda podmětu s přísudkem). ;)
Mimochodem, ještě dvě tam jsou plus „pár“ drobností. :think: :nevim:

Další zmínka o zhoršené kvalitě deníčků (co se týče gramatiky), byla začátkem června v diskuzi o schvalování deníčků.

Jinak k tomu, že nejste korektoři, ale administrátoři - ok, z předchozích příspěvků jsem nabyla dojmu, že jedna z vás se věnuje pouze deníčkům, jejich schvalování, úpravě a korekturám. Pokud to tak již není, škoda. Deníčky jsou docela vizitkou webu…

@jira105
Nejde o to, že jsi v deníčku měla chyby, ale o to, že deníčky prochází úpravou a korekturou ze strany adminů. A to je to - že to přes ně projde.
Deníček jsem pochopila, je to fajn, že si užíváš „bandu“ dětí a bereš to s nadhledem a radostí. Některé to nezvládnou s jedním, natož se čtyřmi dětmi.

 
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 06.08.13 21:26

@jira105, krásný deníček, držím palce at se vám vede. Máš super pohled na svět a to je dobře, já dneska myslela, že se snad zblízním z toho mýho mrňouse, jak řval na celý barák a nebyl k utišení. takže zrovna dneska bych tvůj optimismus potřebovala, ale co jsem se poučila, je fakt, že žijem jen jednou tak si to nekažme ještě něčím sami. prostě dítě řvalo, no a co. tak příšt ěsi na tebe vzpomenu :palec: díky :hug:

 
Crystalline  06.08.13 22:14

@strace adminy bych nechala byt. Pokud nekdo neni schopen neco kloudneho sepsat, nema psat nic ( tim nemyslim tento denicek - ja jsem smysl pochopila).
Admin prece neni zodpovedny za to, aby v obsahove plochem pribehu vytvarel nejakou story. A pokud autor neovlada zaklady jazyka, mel by se vzdat ambice neco verejne publikovat. Denicek je vizitka autora, nikoli portalu emimina. Tot muj nazor.

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 07.08.13 05:37

@jira105 klido napis to si rada prectu :palec:

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8922 příspěvků 1 inzerát 07.08.13 09:32

@strace Ano, uživatelka psala, že čas od času se tady nějaký deníček objeví. Čili ne často. Samozřejmě i tak je naše chyba, ale nemyslím si, že je to na denním pořádku.

Doopravila jsem.

Monika

 
wercca
Povídálka 34 příspěvků 10.08.13 23:24

Užijte si, zvládněte to dobře!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama