Dan

Rodičovství

Jediný můj synek o kterém jsem psala minimálně. Má to svůj důvod. On si totiž zaslouží vlastní deník.

Píše se 1.8 1998 a já ležím v nemocnici a čekám na vyvolání porodu. Mělo vše nastat cca za týden, ale synek měl svou hlavu už tehdy. Večer začalo bouřit a já pronesla větu- že bych si to mohla odrodit. A bum (nebo spíš prásk) - v noci praskla voda a 2.8. ve 23.30 se narodil, dnes již puberťák.

Když se v roce 2002 přihnaly povodně do Prahy, synek onemocněl salmonelou. Po propuštění z nemocnice vypadal jak reklama na hlad a já vedle něj jak když mu vše sním (jsem silné postavy).

Jednoho dne jsme museli něco vyřídit na Václavském náměstí v Praze. A kdysi tam prodávali krásně žlutou točenou vanilkovou zmrzlinu. A já jako zodpovědná matka jsem mu ji odmítla koupit. A tady začíná legrace. Dan se postavil a na tom plném náměstí začal ječet, že mu nedávám najíst. No myslím, že tak rychle jsem neutekla. :)

O pár let později jel sám do léčebny. Pobyt zvládal bezvadně. Jenže jeho ústa jsou prořízlá dokonale. Jednoho dne mu sestra řekla, ať si vezme čisté punčochy a on že žádné nemá. Sestra ho dovedla do pokoje, otevřela skříň a říká „Tady jich máš dost.“ Odpověď na sebe nenechala čekat. „Ty bys to měla vědět líp, už jsi dost stará.“ No smích jí zůstal. :)

A už tu máme lehký nástup puberty. Přinesl za čtyři z diktátu, kde napsal čtyřikrát ve slově myšičky po š tvrdé y. Omluva byla, že ještě jedna chyba a bylo to za pět, tak mám být rada.

Pak tu se spolužákem řešili čtenářský deník a když jsem jim říkala, co jsme měli za povinnou četbu my, tak mi řekl, že závidím, že jsou mladí. :) Ve chvíli, kdy se zeptal, jestli jsme měli jako malí televizi, jsem tušila, že jde do tuhého.

A šlo. Následovala otázka, zda už byly vynalezený výtahy, když jsem byla malá. No na to, že první bezpečný výtah byl představen v roce 1853, vypadám stále dost dobře. :)

O Danovi by se dal psát román, ale já chci zmínit jednu podstatnou věc. Když mu bylo 10 let, narodil se mu první brácha. S jeho příchodem se otočil život nejenom mně, ale hodně i jemu. Musel se hodně postavit na vlastní nohy a je z něj kluk, který i přes pubertu se aktivně zajímá o lidi okolo něj. Vím, že to, co se děje kolem Jirky, se ho dotýká a věřím, že nebude v životě lhostejný k problémům jiných.

Co napsat??? Před 16 lety jsem se stala matkou. A syn i přesto, že jsem se vše učila, je téměř dokonalý. A já jsem pyšná, že je můj. Mimochodem stále vypadá jak reklama na hlad. :)

Hodnotilo 35 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 28.10.14 10:06

Jeee, ten je…jak-se-tady-u-nas-rika fajny :-) muzes byt na nej pysna :-) ja jsem takhle pysna na sveho starsaka (bude mu 12, kecy ma podobne, ale je milionovoej…prave proto, ze mladsi bracha je proste „jiny“…) spoustu krasnych dni s klukama preje Zuza a lumpove

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 28.10.14 10:59

U nás je to podobné :-) první dcerka 15.5 roku-taky hubenour :-) a začíná s epo svém otci dost vytahovat, druhý synek 3.5roku a neprosto neplánovaná poslední dcerka 10 měísců :-)
všichni jsou úžasní, dcera byla taky dlouho jedináčeka sourozence moc chtěla, ale rozhodně dřív :-) ale je skvělá, ted se jí staví její pokoj, tak je spokojená ještě víc :-)
měli jsem jen malou rodinu a nakonec máme velkou rodinu a je to paráda :-)

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 28.10.14 12:04

Mě se deníček líbil. Já mám taky Dana, ale o 2 roky mladšího a ach ta puberta. Taky byl do svých 10 let jedináček a teď má sourozence 2. Někdy bych ho přerazila ale jinak je to moje zlatíčko.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15975 příspěvků 28.10.14 13:33

Pýchu na syna ti z celého srdce přeju. Pro mě ty jeho pubertální hlášky až tak vtipně nevyznívají a spíše hraničí z drzostí, ale hranice sis nastavila jistě sama a ke své spokojenosti.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 28.10.14 14:32

@hanka.br. mam stejny pocit, ale uz radeji nic moc psat nebudu :mrgreen:
Pysna na syna urcite bud, mozna to byli jen takove hlasky, ktere kdyz se reknou vyjdou jinak nez napsane..Asi je to vesela kopa a urcite si zaslouzil denicek, dej mu ho precist :srdce: :srdce: :srdce:

 
anetka89
Povídálka 39 příspěvků 9 inzerátů 28.10.14 14:48

Zajímavý deníček. Tak třeba s věkem už nebude vypadat jako reklama na hlad :) mám malé mimčo a jsem na něj už teď pyšná že je můj a co vše umí. :)

 
Krasavicaa  28.10.14 15:22

Jeho hlášky mají být vtipné? 8o 8o 8o 8o 8o Aha :think: :think: :think: :think:

Mě to přijde jako puberťáctví nebo spratkovství… A rozhodně bych se tomu nesmála.

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 28.10.14 20:59

Nekomu mozna nepřišlo vtipné vyjádření synka ale nas vztah je poněkud jiny a ja jsem ráda ze se chova jako puberťák. Ono je totiz několik veci které jsem z jistych důvodů nepublikovala. Tykaji se jeho stavu cca pred pul rokem. Melo na to vliv i to ze v jeho 12 letech jsem se ja sesypala po dvou měsících čekání jestki Jiří bude zit nebo ne. A hrdě řeknu ze muj syn se povedl. Dokonce chtěl studovat psychologii aby mohl pomoci autikovi dal. Chápu že je to zvláštní ale pkkud bude jenom drzkovaci a nedelat jine malery muzu si gratulovat. Omlouvám se za chyby mobil neumi diakritiku :)

 
Uživatel je onlineJitka79
Závislačka 3533 příspěvků 28.10.14 21:24

@jira105 Mně se tvůj deníček líbil.. mám dcerku, osmiletou, sice není ještě ta správná puberťačka, ale už si taky dokáže vtipně odpovědět:) Občas to opravdu přežene, dostane vyhubováno, ale pak se tomu s manželem potají smějeme.. Je prostě „svá“..no a druhá dcerka má 8měsíců, nenarodila se úplně zdravá a ta starší by za ni bojovala, měla o ni opravdu velký strach. Krásné přáníčko mi dala ke Dni matek-přidávám. takže ti moc rozumím. Za mě jsou to blbosti, když občas odsekne, nebo má jiné „keci“, ale je zdravá, je naše a je úžasná..
Mějte se moc hezky :mavam: :mavam:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23452 příspěvků 30.10.14 18:24

Fajn deníček.. máš být na co hrdá :pankac:

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 31.10.14 16:55

Je skvělé číst o tom, že rodiny fungují a navzájem se podporují. a pubertální hlášky? proboha kdo je neměl? já jsem byla v pubertě naprosto děsná ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 02.11.14 07:20

Me se denicek taky libil. A taky jsem byla jako pubertak na zabiti.Asi jsko vetsina z nas, ze?

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama