Uklízení s 13letou "puberťačkou"

O životě
  • veverunka11
  • 23.02.11

Začalo to jako každý normální den, ale nakonec to normální den nebyl, protože jsem řekla své dceři, ať si vysaje v pokojíčku a v obýváku. Teď napíšu, co se stalo.

Bylo 15:10,když jsem jí řekla,že půjde uklízet. Samozřejmě, že se jí do uklízení nechtělo, ale já jsem jí to dala značně najevo, že se má uklízet. Pak se po pěti minutách rozhoupala a šla mi pomoci. Vyndala jsem vysavač, dala jsem do něj vodu a mohla jít uklízet. Jenže měla zapnout Motor a ne Pumpu,to byl ten první problém,rychle jsem to vypla,takže doufám,že se vysavačí nic nestalo.V pokojíčku si vysávala i poklidila a šla vysávat do obýváku.

Příšla jsem, že něco hrká, samozřejmě, vysála i nějaký zip, vyndala a pokračovalo se dál. Další problém, když odcházela z pokojíčku, nevypnula vysavač. Já mačkám knoflík, protože si myslím, že zase zapnula pumpu, nechala zapnutý vysavač, jsem už trošku naštvaná, ale v pohodě. Jde se dál. Vysává, vysává, oddechla jsem si, je to za mnou. Doteď si vyčítám, proč jsem jí řekla, ať ještě vysaje ubrus po ptácích, udělali nepořádek ze zrní, tak to šla udělat.

Já jsem v jiné místnosti a nejednou slyším, "mamííííííí, já jsem vysála dečku, co mám dělat, vypnula vysavač, ale já musím dostat tu dečku. Jdu na to, spouštím vysavač, zkouším, jestli to nepůjde dostat do vody, nejde. Říkám si, pěkně to začíná. Beru hůl dlouhou asi 140 cm, je krátká. Nic, v pořádku, zase spoštím vysavač a doufám, že to půjde, co myslíte? Samozřejmě nejde.Super, beru dalšíí, šťouráááááámmmm a furt šťourááámmm, nic, beru ještě menší a už mám 2. Už koukám a vidím kousek dečky, jupíí. Vysavač záchráněn a dečka venku. Dobrý, vysavač žije.

No, já myslela, že mě klepne, pak mi umyla podlahu a to bylo vše. Takový jsem měla den.

Hodnotilo 23 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LauraPa  23.02.11 13:07

Fakt dobry… „rekla jsem ji, ze jde uklizet“ Pozadat neumis? Cela moje matka, neumi s ditetem komunikovat jako s clovekem a nic, v cem ji dite vyhovi, ji neni dost dobry. Tobe by se libilo, kdyby na tebe nekdo takhle stekal? Ja si kolikrat vyslechla, byt jsem se snazila, ze „vsechno znicis, nic neudelas poradne“. Dej si pozor, at ti nezacne na vecech zalezet vic, nez na tvem diteti, jinak jsi na nejlepsi ceste do pekel. U nas to doslo tak daleko, ze se s matkou temer nestykam.

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 23.02.11 13:16

Mhm, chtěla bych tě za matku…

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 23.02.11 13:17

souhlasím s předchozím…

navíc nechci pisatelku nějak znavažovat, ale z jejího deníčku mám pocit, že :nevim: a co tím chtěl básník říct…

a jestli to, že je někdy u úklidu sranda, tak to pak beru…ale nedejbože nic jinýho, prosím…
 NiKi

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 23.02.11 13:17

Já bych to neviděla tak tragicky. Ono požádat puberťáka někdy nestačí. Někdy je třeba prostě říct jde se uklízet a na nic se neptat. A pokárat 13 letou holku, že špatně zachází s vysavačem taky není nic špatnýho. :wink:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 23.02.11 13:26

LauraPa:holka máš už děti? a tak velký?
Já mám dvě holky, z toho jedna má už 8 a půl, pro mě je samozřejmostí, že jí zapojuju do domácích prací, chci aby něco pak v životě uměla a aby si uvědomila, že v životě má člověk taky nějaké povinnosti, né jen zábavu, to by si pak mohla taky v dospělosti pěkně natlouct hubu až by zjistila, že né všichni jí skáčou kolem zadku.Proto nechápu, proč ses do pisatelky, tak pustila 8-o .
To musí rozepisovat každé prosím, já věřím, že dcerce řekla hezky, ale tys to tu prezentovala jakoby byla nějaká macecha s Mrazíka a její dcera Nastěnka :roll:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 23.02.11 13:34

Taky bych řekla, že byla pisatelka špatně pochopená. Ona si na dceru nestěžovala, ale chtěla psát, jak veselo u nich doma bylo. Akorát to holka neumí tak podat.

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 23.02.11 13:50

Tak mi to právě přišlo, že si stěžuje, jak má neschopnou dceru…Tak sem si představila sebe ve třinácti, jak vysávám byt a umývám podlahy a ve finále ještě matka není spokojená s mým výkonem… :)

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 23.02.11 14:02

kaaaca-h:
Mně naopak příjde v tvém podání, že úklid od takle staré dcery je nějaké příkoří. Musí se naučit dělat svoji práci tak, jak nejlíp umí a neodbývat jí. A určitě každy rodič pozná, jestli práci dítě odbylo schválně nebo mu to opravdu nešlo.

 
Gama
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 23.02.11 14:03

No tak uklízení by se měli účastnit všichni. Jasně, že to nebudu nařizovat jak na vojně, ale doprošovat se taky ne. Spíš bych si nepořizovala tak komplikovaný vysavač :mrgreen: . ALe to by zas nebylo tak veselo - jestli teda ten deníček měl popisovat, jak bylo veselo…

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 23.02.11 14:12

Milá pisatelko deníčku, nic si z toho nedělej a věř, že bude hůř :wink: :mrgreen:
Já mám doma 17ti letého pubíka a to je teprve veselo :mrgreen: :mrgreen:

Jinak souhlasím s Gret - požádat puberťáka o to, aby si uklidil rozhodně nestačí… u nás zabírá jen jasný a zřetelný příkaz nesmlouvavým tónem, jinak se nic neděje… ale to holky určitě pochopí, až jim jejich ratolesti do tohoto „super“ věku dorostou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
tterka
Kelišová 5329 příspěvků 23.02.11 14:20

Tedy holky 8-o , netuším, kolik máte dětí a jak staré, ale nechápu, z jakého důvodu se do autorky pouštíte 8-o 8-o 8-o .
Já sama mám děti 2 (3 a 7 let). Nejdříve to vyzkouším po dobrém. „Děti, ukliďte si prosím v pokojíčku, ať ho máte krásný…“. Zopakuji 1, 2×, 3× - a pak už je rozhodně neprosím. Prostě ty děti nebudu prosit na kolenou, aby laskavě uklidili svůj nepořádek. Takže se naučili uklidit si hračky, ustlat postele, starší dítko vysává a mladší mu do toho neustále leze a chce vysávat taky :lol: :lol: :lol: .
Ovšem mám také neteře (11 a 13 let). Loni jsme je vzali ještě s mými rodiči na dovolenou do jižních čech. Starší do desíti chrněla, do půl dvanácté byla v pyžamu. Když jsem jí poprosila, aby mi pomohla naloupat brambory, tak mi odvětila, že se jí nechce, a že jde poklidit pokoj. Říkám OK, ale ať tedy opravdu uklidí a vyvětrá. Šla jsem pro ni asi za hodinu, že je na stole oběd. V pokoji brloh, neustlané postele, smradu jako v opičárně a slečna stále ještě v pyžamu mastila hry na mobilu :cert: :cert: :cert:

Možná jsem macecha, ale raději na své děti trochu zatlačím, aby si uvědomovaly své povinnosti, než abych jim ještě v patnácti chodila utírat zadek… Nehledě na to, že mě moje mamča obvykle o nic neprosila, ale od deseti let jsem pekla dobroty, od dvanácti jsem pomáhala s vařením a celou domácností. Přišlo mi to normální a rozhodně nemám pocit, že by na mě máma byla nějak hnusná…

Nehledě na to, řekla bych, že autorka to psala s nadsázkou pro pobavení a né proto, aby tady shazovala svou dceru…

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 23.02.11 14:35

No ale vdyť já nic neříkám o tom, že její dcera nemá uklízet :D Na mě taky žádný prosím ve třinácti neplatilo, jen říkám, že by mě teda pěkně naštvalo, kdybych to všechno udělala a eště bych byla neschopná…Tak na mě ten deníček působil. Jestli to tak nebylo myšleno, je mi líto, pro mě to tak prostě vyznělo.

 
Květulííína  23.02.11 15:43

tterko, moje dcera má také 13 a přesně jak píšeš - do deseti o víkendech chrupe a kdybych ji nezahnala převléct, bude v pyžamu do odpoledne :mrgreen: Člověk se na ně zlobí, ale v duchu se směje, jací jsou to puberťáci. S manželem jsme se nejednou rozesmáli, když nás za nějakou kritiku sjela třeba poznámkou - „no jó, dyť já jsem ta nejhorší, tak si na mě ukažte!“ Prostě jsme se na sebe s manželem podívali a vybuchli smíchy :-) Můj otec by mi tenkrát za takovou poznámku urazil hlavu. Řekla bych, že autorka článkem chtěla říct, že kdyby si uklidila sama, ušetřila by si čas i nervy :-) Ale jak jinak je naučit uklízet, že? :mrgreen:

 
veverunka11  23.02.11 16:48

tímto deníčkem jsem chtěla říct,já t včera byla sranda,svoji dcerumám hrozně rádá,prostě jsem chtěla řict jaká to byla sranda,mmmilujiii svouuu dceruu

 
tterka
Kelišová 5329 příspěvků 23.02.11 16:56

Veverunko, však my víme, že tu svou puberťandu miluješ :kytka: :kytka: :kytka:
Jen některé maminy ještě vůbec netuší, co puberta obnáší :wink: :andel:

 
Jankaxx
Závislačka 2869 příspěvků 28 inzerátů 23.02.11 17:40

Zdravím,

také souhlasím, že je hnusný se do pisatelky tak obouvat… :evil:
Ano, deníček je zvláštně „pojat“, ale myslím, že to je rozpoložením pisatelky v tom okamžiku a rozhodně jsem z něj nevyčetla nic v tom směru, že by dceru nějak komandovala, nebo snad dokonce neměla ráda… to má někdo asi bujnou představivost. Bohužel některé komentátorky jsou jízlivé a asi špatně naložené, nebo nevím, že vyčtou problémy kde nejsou.

Jinak souhlasím… některé děti jsou hodnější a úkolování jim neva a spolupracují a některé se musí pěkně popohánět…

:mrgreen:
 
Píďula
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 23.02.11 19:02

Já bych spíš řekla, že LauraPa je ještě taky puberťačka, proto nedokázala pochopit myšlení tohoto deníčku :-)

 
Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 23.02.11 19:11

Přidávám se k nechápajícím. Mě máma nikdy nenutila uklízet, vlastně vůbec k ničemu. A trvalo mi pěkně dlouho, než jsem se naučila vést vlastní domácnost. Vysávání nebaví nikoho, chápu, že 13ti letou slečnu už vůbec ne, ale udělat se to musí, však ony jí ruce neupadnou.
Jinak já se pobavila, když se daří, tak se daří :lol: :pankac:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 23.02.11 19:38

Tedy já si nemyslím,že by autorka deníčku udělala něco špatně 8-o 8-o 8-o Její historka ve mě vyvolala úsměv,sama mám tři děti-11,7 a miminko.A do domácích holky normálně zapojuju.Někdy je požádám,ale většinou přikážu a i tak musím jít a často po nich práci dodělávat.A pak se i samozdřejmě zlobím-pokud jim musím několikrát připomínat,že se něco musí udělat a pak to po nich ještě musím dokončit,opravit a podobně :roll: :-P .
Rozčiluje mě,že jim musím připomínat i to ,že zmuchlaný mokrý ručník sám neuschne amusí se natáhnout a dát uschnout.Rozčiluje mě ,že musím holkám připomínat,že talíř sám do dřezu neskočí a že by někdy mohli umýt nádobí.Že oblečení samo do koše na prádlo neskočí a podobně.A to že je naženu at se trochu zapojí a zametou,vytřou nebo nakoupí-nepovažuju za nějaké mučení dětí,ale za normální výchovu .Tak že mě tato historka docela pobavila,protože u nás to často bývá při zapojení dětí do domácích prací, podobné :mrgreen: :pankac:

Příspěvek upraven 23.02.11 v 19:41

 
Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 23.02.11 20:05

Hm, koukám že se zase první dvě komentátorky deníčku vytáhly. :palec:
Jistě máte holky tak staré děti, že tak z fleku soudíte.
Jste asi zrovna dneska měli den co? :wink:

Příspěvek upraven 23.02.11 v 20:18

 
palošek
Závislačka 2639 příspěvků 23.02.11 22:06

Mám dvě holčiny 10 a 11 let a už dost dlouho je zapojuji do úklidu domácnosti i do pomoci v kuchyni.
Stále častěji je to s odmlouváním :-( , a kolikrát to musím někdy opakovat… :cert: to se už pak nedá prosit :cert: Nechci to vidět v těch 13 :mrgreen:
ale já vytrvám :pankac: :lol:

 
karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 24.02.11 00:21

tak ty první 2 komentáře teda stojí za to, rodiče by asi měli dítě nejdříve poprosit a zeptat se, jestli si raději budou hrát nebo jim nebude vadit uklidit. Zajímalo by mě, jestli třeba pisatelky prosily rodiče každé ráno, aby šli do práce a vydělali peníze na jejich obživu.

Super deníček, vidím živě komentáře mé 17 leté sestry a mákla sis víc, než kdyby sis to uklidila sama. jojo, výchova dá zabrat, taky mě to čeká s naší slečnou :mrgreen:

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 24.02.11 01:49

teda ja se nestacim divit prvnim komentarum…co to je? Pisatelka to napsala docela vtipne mi prijde a nevycitila jsem z toho ze by ze svy dcery delal neschopnou holku co vse zkazi…spis si myslim ze se nad jejim uklizecim vykonem nakonec pekne pozasmala…
JA deti jest nemam cekam prvniho syna za 3 tydny, ale uz ted vim ze s detma se nevyjdenava a prosit svy dite prosim prosim jdi si uklidit nebo nebyl(a) by jsi tak hodnaa neuklidil(a) jsi? tak to se fakt nedela…jeslti to chtej autroky tech neprijemnych komentaru delat se svya detma takhle tak jim to preju a az bude diteti treba 17 tak si vzpomenete jaky to e pozadat az budete po svym rozmazlenym diteti uklizet za zadkem kazdy den…zena neni otrok domacnsoti a dite by melo byt nauceny ze uklizet se ma a nejen delat bordel…
Takze autorko nic si z toho nedelej ony se asi neumi vzit do role matky 13ti lety slecny :-)

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 24.02.11 15:28

Tak přesně v tomto poznávám svou ségru! Děs a hrůza, ono ji nestačí jen požádat, ono jí nestačí ani rozkázat! Máma jí řekne aby šla uklidit nádobí a prej se sebrala a šla radši spát! V 6 hodin večer!! A to teď oslavila 14ctý narozeniny a v pubertě je už asi od 10let. Takže taky kapitola sama pro sebe a 13cti letá holka už by mohla vědět co a jak - beru to podle sebe, já se doma musela otáčet a musela uklízet a i když mě to nebavilo, neodflakovala jsem to - to je pro ty, kteří se do pisatelky deníčku navážejí.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama