Už nemůžu

Rodičovství
  • Katerina38
  • 16.08.12

Tak jsem se rozhodla taky sem napsat. Už nějak opravdu nemůžu, těhotenství jsem měla krásné, bezproblémové. Porod byl už o něčem jiném, vyvolávaný, komplikovaný, stejně jako první, hned jsem věděla, že kojení se opět stejně jako u předešlého syna nepodaří. Jen toho prostředního jsem kojila a jeho porod byl přirozený, krásný, pohodový, i jeho vztah se mnou teď, když je mu 12. Staršímu je 15 a momentálně je v pubertě, hrůza.

S nejmladším synem jsou od porodu už jen samé problémy a komplikace. Začalo to kojením, doma potom taky hrůza, absolutně nespal, ani v kočárku, pořád řval, nechtěl ode mě pít, tak jsme skončili na Nutrilonu, v 6 týdnech přestal při pláči dýchat, tak byl dva dny v nemocnici a od té doby mám strach, že se to vrátí.

Na neurologii nás sledují pro makrocefalii, motoricky i jinak jsme v pořádku, jen nás trápí jídlo a spaní, kdo to zažil, tak snad pochopí mé zoufalství, zvlášť, když kolem sebe mám jen maminky, kterým děti papají a spí. My tomu spaní moc nedáme, je nám 9 měsíců a spíme tak maximálně 2 hodiny přes den a 9 hodin v noci a to ne v kuse, vstáváme o půl 6ráno.

A jídlo? Hrůza! Ráno 120 ml mléka, z toho polovinu vyzvrací, dopo trochu přesnídávky, pak oběd 150 g, pak mléko 150ml a večer jogurt, i ten dnes zvracel, nebo 100 g kaše, nebo jen mléko 120 ml, skoro po každém jídlem zvrací, ublinkává, reflux nám nebyl nikdy diagnostikován, naše mudr. mi na všechny mé problémy říká, že je to normální, jenže já už nemůžu! Dneska jsem se normálně rozbrečela, když mi zase večer zvracel ten jogurt. Holky, já už nemůžu. Existuje někdo se stejnými problémy? Jestli ano, klidně napište.

Hodnotilo 6 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kyblicek
Echt Kelišová 9657 příspěvků 16.08.12 14:24

Doufám že se papání brzy zlepší nemám to doma uplne jako ty že skoro pořád zvrací ale mela jsme to dost časte postupem času ej to mín a mín takyse třebas najedla a pak zvracela dr me řekla že muže mit tu klapku proste slabší a potom o vše vyzvrací tím jak bude starší to muže byt lepší a lepší a taky to tak je máme totak is pláčem proste začne brečet a pak se pozvrací. Ja myslím že se to spraví ale pokud zvrací tak často neni třebas na neco alergicky na mleko nebo tak neco že mu to nedelá dobře?

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 16.08.12 14:27

Tak mně moje holčička zvracela opravdu dost, ne teda obloukem, ale klidně 3 hodiny po kojení. Poblinkaná matka, poblinkaný táta - když šel do práce a byl už v košili, už nemohl malou pochovat, jinak to bylo jistý, oblinkaný byt - postýlky, podlaha. Teď jsem si uvědomila s tvým deníčkem, že už skoro neblinká, ale začlo to přecházet, až když začla lézt a stoupat a sedí sama. Což je tak 1,5 měsíce. Do té doby :poblion: :mrgreen:. Na vyšetření refluxu jsme taky nebyly, do roka by s tím stejně nic neudělali.
Ale papá pěkně, to jo. 1/2 přesnídávky, 200g oběda a tak 150g kaše, mezi tím tak 4-5× kojím. Ale zas nepije, potvůrka :nevim: :roll:.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 16.08.12 14:29

Jo a první dva měsíce spala v kočárku jen za jízdy nebo na mně, uspat na ruce musím někdy ještě dneska ;).

 
Slovat
Povídálka 17 příspěvků 16.08.12 14:31

A co intolerance/alergie na bílkovinu kravského mléka??? To ty děti také občas zvrací. Sice tam bývá i hlen nebo nitky krve ve stolici, ale syn ji má a když jsme začali dávat Nutrilon Allergy Care, tak se zvracení výrazně zlepšilo. A do toho ještě Nutriton - je to ze svatojánského chlebíčku a zahušťuje to mléko. Plechovka Nutrilonu AC stojí asi 280 Kč, tak bych to zkusila. A žádný jogurt, bezmléčná kaše (výborná je Sunarka, žlutý obal) a po 3-5 dnech uvidíš.

 
PJ38
Povídálka 27 příspěvků 16.08.12 14:45

Milá Katerino,
naprosto tě chápu a chci jen napsat, že může být hůř, věř mi. Do svých 38let jsem nemohla otěhotnět, resp. ne s mým bývalým mužem. Takže po náhlém otěhotnění s novým partnerem jsem nevěřila vlastním uším a na příchod syna se neuvěřitelně těšila. Těšili jsme se všichni, včetně mojí rodiny. Těhotenství jsem měla nekompliované, i přes mojí srdeční vadu a astma. Zato porod a to, co následovalo se dá nazvat očistcem. Rodila jsem o 3neděle dříve, celé tři dny. Doktoři mě nechali trápit se v bolestech s tím, že to zkrátka dám - císaře si nechávali až na poslední chvíli, až když jsme oba odpadávali. Nakonec jsem porodila přirozenou cestou, ale dodnes mám noční můry. Když bylo po všem, doktoři otvírali šampaňské a bylo mi řečeno, že každá žena tvrdí, že měla těžký porod, já to prý můžu tvrdit oprávněně.
Syn ač předčasně narozen, tak prospíval, podařilo se mi rozkojit už v porodnici (zdravotní sestry mi dali téměř nůž na krk, že musíme) a já se začínala těšit na další vývoj. Bohužel po příjezdu domů začal permanentní řev, který nekončí ani dnes (po 2měsících). Syna trápí větry a přesto, že jsme vyzkoušeli už opravdu totálně VŠECHNO, co nám jak doktoři, tak okolí poradilo, nezabírá NIC(už téměř nic nejím, piju jen bylinkové čaje proti nadýmání, nakoupili jsme veškeré probiotické a protiprdící kapky, co jen existují, neustále cvičíme a masírujeme bříško, nahříváme plenku…zkrátka NIC nefunguje - kromě permanentního nošení dítěte na „tygříka“ a natřásání za chůze - běda, když si sedneme).
Celé šestinedělí jsem docela vážně pomýšlela na sebevraždu, spala max. 2hodiny denně (a to ne v kuse), jestli se tomu tedy dá říkat spánek. Po dvou měsících s optimismem v očích můžu říct, že syn spí hodinu až dvě přes den (většinou jenom venku na procházce) a 2×2 hodiny v noci. Když mám opravdu šťastný den, tak spí 2×3hodiny v noci, přes den potom ale nespí vůbec. Musím si pořád opakovat, že bude líp, jinak bych to nevydržela. Mám velkou podporu v příteli, to je taky velké plus, ale s upřímností musím říct, že než dalšího potomka, raději si zaživa uříznu nohu, protože tohle je pouze začátek cesty :)
Doufám, že jsem tě „potěšila“ cizím neštěstím a zároveň pomohla tím, že je nás takových více.
P. S: Úplně nejvíc zbožňuju rady mé tchýně, která porodila 3děti a žádné problémy se zažíváním a prdy ani jedno nemělo…čímž mi dává najevo, jak moc jsem neschopná matka

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 16.08.12 15:17

Skoro se stydím za to, jaký mam někdy černý myšlenky a jak špatně svou roli matky zvládám, když čtu podobné příběhy… :(

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 16.08.12 15:53

A nemá nějakou alergii? na kravské mléko atd??? byli jste s tím někde?

 
Katerina38  16.08.12 16:05

Díky, holky za podporu, taky si pořád říkám, bude líp a holt, že to musím vydržet, ale vážně mám kolem sebe jen samé, bezproblémové miminka a s nimy i maminky, které vše zvládají, děti nemají sebemenší problém atd… :nevim: a taky mně dovadou dorazit třeba rady švagrové, která má 3 bezproblémové děti, bez blinkání, exémů, alergií, prdíků, refluxů atd. nemám si komu postěžovat, mamka mi tragicky zahynule před skoro 2rokama, ještě nejsem z toho v psych. pohodě a ted to moje milé trápeníčko Martínek :srdce: strašně mně trápí, že jsem ho nemohla kojit, třeba bychom se ted tak netrápili 8o ale pak si řeknu, hlavně, že je relativně zdravý, je hodně živý, často se směje :mrgreen: jen je toho na mně někdy opravdu moc, tak vám moc děkuju za podporu :*

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 16.08.12 17:12

Taky mě napadá alergie na bíkovinu kravského mléka atd, byli jste na vyšetření? A další alergie? V tomhle věku, pokud dítě netrpí na reflux, tak mi nepřijde moc normální, aby blilo po každým jídle. Pokud si to paní doktorka myslí, tak je možná na čase jinou, která vás ještě pošle po různých vyšetřeních a něco se najde a bude se to řešit…

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.08.12 17:16

Hele, každý má někdy slabší chvilku. Máš tři kluky = hodně práce. Asi není, kdy vypnout? Prostě to na tebe padlo, no. :hug: :hug: :hug: Hlavně, že je malej v pořádku (když to říká dr).

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.08.12 17:17

Ale taky bych chtěla na nějaký vyšetření, kdyby mi dítě tak často zvracelo. :hug:

Příspěvek upraven 16.08.12 v 17:18

 
Luc.D  16.08.12 17:29

Zdravím,
tak i já přispěji se svojí troškou. Máme 2,5 měsíčního chlapečka. Přenášela jsem 10 dní, porod byl vyvolávaný, trval 22 hodin. Už v porodnici jsme byli nejuřvanější miminko. Když se chodilo na jídlo, ostatní maminky si tam vozily spící miminka v postýlkách, naše miminko řvalo jako tur a já hltala jídlo ve stoje. Řval ve dne v noci, takže kolikrát se na mě přiběhla podívat sestra - asi co to s tím dítětem dělám. Blinkat jsme začali už taky v porodnici, takže jsem neustále chodila fasovat nové věci, nakonec jsem požádala manžela, aby mi přinesl naše oblečení a já si mohla převlékat v klidu několikrát denně. Šestinedělí jsem strávila tak, že jsem nepřetržitě houpala na klíně 10 hodin, než přišel manžel a vystřídal mě. Teď to vypadá tak, že usíná tak mezi 21.-22. hodinou, vstává po šesté ráno. Mezitím se budí na kojení o půlnoci, ve tři, v pět a pak se na šestou znovu probouzí s řevem, jelikož ho bolí bříško. Takže houpeme, nosíme, běda, jak bychom si sedli, cvičíme nožičkama, nahříváme bříško, zkusili jsme už biogaiu, bifiform, espumisan, sab simplex, infacol - ten jediný možná trošku pomáhá. Přes den mi spí tak 4×-5× denně, vždy ca. 5-10 minut, to mu stačí. Takže dohromady naspí přes den krásnou půlhodinku. Když ho vezmeme do kočárku, tak spí někdy i 3/4 hodiny, to je pak krása, zbytek cesty kouká, když je dobrý den, když ne tak řve. Ovšem musíme jezdit po hrbolatých chodnících nebo kostkách. Hlavě se nesmíme zastavit, nebo běda, když chci jít do krámu. A tím nemyslím nějaké velké nakupování, ale třeba jen pro 1 věc do lékárny. Když je tam prázdno, tak to risknu a odcházím už za řevu, když tam jsou lidi, většinou odcházím bez nákupu a zbaběle tam posílám odpo manžela. Co se týká blinkání, blinkáme pořád. Třeba i 2-3 hodiny po kojení, převlékáme třeba tak 5× denně. Kojím ho v leže na posteli, máme zvednuté rošty, aby měl výš hlavičku než bříško a pod sebou máme složené staré prostěradlo a pleny, abychom mohli vyměňovat, ale i tak převlékáme postel několikrát do týdne. Dle doktorky hlavně po kojení nezvedat, nehýbat, takže když potřebuju přebalit, nemám šanci ho ani donést na přebalovací pult ty 2 kroky, to už by nám to teklo všude, takže většinou si přinesu podložku a přebaluju na posteli. Jakmile ho vezmeme do náruče, nebo ho chceme dát do kočárku, už to z něj teče. Takže den trávíme skoro pořád v ložnici. Protože se kojí co 2 hodiny a mezitím s ním nemáme moc hýbat. A nejlepší je, že nedokáže jen tak ležet, nebo se zabavit na chvilku hračkou, takže celý den jen zpívám, ukazuju obrázky, třepotám hračkami, to je pak chytá a tak dokola. Snídám tak v jednu hodinu odpo, když už padám hlady za obrovského řevu a potácím se tu v pyžamu někdy až do odpoledne. V klidu se najím tak v 11 večer, nebo o víkend kdy se střídáme s manželem. Domácí práce dělám samozřejmě taky v noci, takže žehlím o půlnoci apod. A nejvíc se mi líbí ostatní maminky, mám kamarádku, co má stejně starou holčičku a ta může všude, k holiči, jedou na dovolenou, protože prý chce žít. Já nemůžu nikam, ani se zastavit s kočárkem. Takže taky všude vidím ty spokojené maminky, co jim dítě spí. Samozřejmě dostávám taky spoustu rad třeba od mojí maminky, že takhle to přece nemůžeme dělat, že se z toho za chvilku zblázníme, ono se to hezky mluví, ale kdo to nezažil, neumí si to představit. Nechci být škodolibá, ale vždycky mě hrozně potěší nějaký takový deníček, protože si pak řeknu, že v tom nejsem sama a že existují maminky, co jsou na tom podobně, osobně totiž žádnou neznám. Takže se upínám k tomu, že až bude větší, snad se to zlepší… :zed:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.08.12 18:00

Alergie na kravské mléko? zkus vysadit úplně a uvidíš, může to velmi pomoct i kdyby o alergii nešlo.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 16.08.12 18:03

Ahoj holky, my jsme měli taky uřvánka, byla jsem x krát nervově na zhroucení, ale můžu vám říct jedno pozitivní: netrvá to věčně! náš malý spí cca od 10 měsíců pomalu nejlíp ze všech dětí a je z něj fajn a legrační klučík. :*
Hodně mi pomohla závěsná houpačka Hacka, houpe totiž nahoru dolů a to je uklidňuje, a maminka se může najíst. Pak jsem taky nosila s klokankou BabyBjorn - výborná věc, volné ruce a žádný křik.(nebo v šátku…)
Za různé kapičky, hlavně BioGaia jsme utratili majlant a hádám, že to stejně asi přešlo samo. U nás malý nechtěl asi do 7měs. vůbec na bříško, taky mi s tím nikdo z doktorů extra nepomohl, ale ukecala jsem příbuzné na večerní hlídání a jednou týdně chodila cvičit jógu - úžasný balzám na rozbouřené nervy.
Přeju vám hodně síly a ať je brzo lépe!!! :hug: :hug: :hug: :srdce:
Ještě chci dodat, že malý měl intoleranci kravského mléka, taky jsme ak najeli na Nutrilon Alergy Care, ale ne díky doktorce, ta byla velmi laxní…

Příspěvek upraven 16.08.12 v 18:09

 
nepřihl.betty1981  16.08.12 18:04

Mě tak napadá teorie - neberte to jako rejpámí, ale spíš k zamyšlení - všechna miminka, co řvou, mají jedno společné, málo spí. Moje malá spala skoro půl roku dobře (i 17 hodin denně), skokově si spánek zkrátila během 14ti dní, v noci spí teď cca 12 hodin, jenže přes den spí tak 3× 30 - 40 minut (já vím, že to někomu příjde dobré, ale o to tu teď nejde a takhle „staré“ dítě to má spíš v souvislosti s pohybem, nespí, aby jí něco neuteklo :mrgreen: ), takže je hrozně orvaná a jak je orvaná, tak řve, vztekle, bez důvodu…dokud neusne, jenže v noci se pak zase 2-3× budí, což už dlouho nedělala. Když náhodou usne dopoledne na hodinu a půl, tak odpoledne dá taky delší spánek a je úplně k sežrání, veselá, vyměněná. Jenže - je to začarovaný kruh, protože čím méně dítě spí, tím je přetaženější a blběji usíná, takže zase málo spí a tak dokola. Jestli ty řvoucí děti prostě jen nejsou soustavně přetažené a „nedovařené“, vzteklé, protože nemají dost spánku? :think: Já jsem taky blbě naladěná, když málo spím, jsem nervózní a protivná…Jenže, jak je donutit se vyspat?!
Možná by pomohl odvar z makovic, jak se to kdysi dělávalo :cert:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 16.08.12 18:11

No jo, ale když ty mimča bolí bříško, spí se dost špatně… :nevim:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 16.08.12 19:06

Měla jsem tohle u prvního, vysílením jsem padala na hubu a usínala v sedě na lavičce v parku houpajíc uřvané a hladové dítě…i přesto z něj vyrostl chlap, je pravda, že je drzý a více fixovaný na otce, ale máme dnes už druhého a ten je zase něco jiného, takže každé dítě je jiné a je to opravdu tím, jak se povede nebo nepovede porod :-)) hodně sil

 
niky.surmanova
Stálice 90 příspěvků 16.08.12 19:32

Ahojky jako bys popisovala moje období s první dcerou. Nejedla nespala byla jsem zoufalá a dokonce jsem si začala myslet že si vše namlouvám. Denně jsem chodila k dr. ale nikde nic nenašli a po devíti měsících světe div se nám byla diagnostikovaná BKM alergii na mléko. Radím ti pokud nemáte toto vyšetření běž a nechte se vyšetřit přeji ti hodně síly a věř že to zvládneš

 
Květulííína  16.08.12 20:00

Existuje :? My jsme měli stejné problémy… Problém se zvracením byl také, ustalo to cca v 10ti měsících. Zjistili jsme, že jediný jogurt, který nevyzvrací je Hollandia. (Poradila jsem i kamarádce, když jí dcerka jogurty blinkala a i jí jedinou Hollandii neblinkala). Ale ublinkával do těch 10ti měsíců strašně (všechno) a jedl (i teď jí) méně. A to spaní…nespíme od porodu. Doteď se budí i 10-15× za noc. Když je krásná noc, vzbudí se „jen“ třeba 3×. Ty dny jsou pak strašně dlouhé, stále jsme jak praštění palicí…moc dobře to znám ;) ;) ;) Zkusili jsme navštívit známou homeopatku, nasadili jsme léčbu a teď jsme ve fázi vyčkávání, zda to zabere. Drž se :hug: :hug: :hug:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 16.08.12 20:00

Tak hlavně hlavu vzhůru a vydrž ono to přejde… já jídlo nějako neřešila chtěl jedl nechtěl nejedl.. zásadně sem nic neměřila nevážila a nedělám to doted… taky mě trápilo, že oprati ostatním dětem sní málo, ale doktorka vždy řekla přibírá a on vždy něco přibral, tak sem to neřešila… uspávání jsme řešily taky hodně dlouho vždy si chvilku hrál na hodné mimčo a pak bác :-D mám napsanné dva deníčky jak to u nás probíhalo tak se můžeš mrknout :-D

 
Katerina38  16.08.12 20:03

Holky tak jste mně dokopaly k tomu, že budu trvat na vyšetření alergie na BKM, zítra jdu se staršíma synama na alergo, tak se hned domluvím s mudr, na naší doktorku už kašlu, podle ní je všechno v pořádku…malý má asi reflux, příznaky měl od miminka, ale podle mudr…opět vše normální, děti to roka prý dělají :nevim: ted spapal pribinák a opět vše ven…šel spát s prázdným žaludkem, není to poprvé ani naposled asi fakt tu zálopku nemá vyvinutou, stačí malý podnět a je to venku......kdy se to ztratí??? :roll:

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 16.08.12 20:18

Mě doktorka upozorňovala, že do roka by miminko nemělo tvaroh a že tvaroh jsou i lipánky či pribiňáčky. A pribiňáček obsahuje oproti lipánku ještě nějaké přísady navíc.

 
Eilaan  16.08.12 21:39

Myslím, že to je bez diskuze reflux nebo třeba ta alergie. Ale to by neblinkal od narození. Náš malý byl přesně co popisuješ, neblinkal sice obloukem, ale naštěstí jsme měli rozumné pediatry (kvůli stěhování chodíme k 2.), kteří uznali, že má reflux. Náš 2. pediatr je současně alergolog, tak malému dělal také vyšetření na alergie na mléko, lepek a já nevím co ještě, ale nic. V 8 měsících, když jsme k němu přešli mu naordinoval helicid proti překyselení žaludku, což hodně pomohlo. Zeptej se na to Dr., popřípadě jde myslím i normálně koupit. Mám ho tady - helicid 10 mg. Dávali jsme půl tablety 2× denně. Je to taková „kapslička“, když se rozdělá, vysypou se kuličky. Ty jsem dávala na lžičku s jídlem. Blbé bylo, když mi to nejedl. :-D Když jsem pak neměla nervy to dávat nadvakrát, dávala jsem 1 x celou a Dr. řekl, že OK.

Vážně, jste od nás jako přes kopírák, refluxové děti nespí, protože je budí, jak se jim vrací mlíčko a později šťávy, pak jsou přetažené, brečí atd. atd. Spí Vám také jen na boku? My byli s manželem mezi jeho půl rokem a rokem úplně na dně. Ještě mě napadá druhá věc, kdybych to měla podruhé, určitě bych do jídla nenutila - nemá to cenu a pak v roce, když už dokázal projevit víc vůle přestal jíst i to málo, co do té doby jedl. Nejí dodnes - jsou mu 2 a 8 měsíců. Umělé mléko mi nikdy nepil a konit jsem ho přestala v roce a 5 měsících protože mi všichni říkali, že když ho odstavím, tak začne jíst. Samozřejmě ani náhodou.

Zhruba v roce se ale vše dost zlepšilo, nevzdávej se!!! Hrozně moc držím palce a přeji co nejvíc energie!

 
primae
Nováček 1 příspěvek 16.08.12 21:40

Dobre robíš, keď trvaš na vyšetrení. Nemusí isť o alergiu BKM, može to byť „len“ intolerancia. Neprejavia sa alergicke reakcie, ale organizmus neznesie kravsku bielkovinu. Moja malá 15 m. tak isto do 8 mesiacov vracala po každom jedle, niekdedy aj hodinu po. Zistili jej intoleranciu a po zavedení Nutrilon allergy care prestala vracat. Mliečne vyrobky neje, aj ked vraj po roku sme mali zaviesť kyslomliečne vyrobky. Všetko mi zvracala a ked nie priamo jogurt, tak nasledne jedlo po ňom, a tiez neraz isla spať s prazdnym zaludkom. Jej jedna porcia jedla ani teraz v 15mesiacoch nie je vacsia ako 130 ml. Našťastie spi v noci dobre, cez deň max. 1 hodinku, ale važi len 8,1 kg a to sa narodila 3930g.
Verím, že malému pomožu a tebe želam vela, vela, vela síl :mavam:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.08.12 21:42

Ahojky..tak nevím zda máme uplně stejný problém..Mám dceru 10 měsíců. Spinká od cca 20:00,probudí se kolem 5-6 na nutrilon a pak ještě tak hodku a půl spinká..přes den spí max 2 hodiny a to je možná moc, takže si myslím že se spaním na tom nejste tak tragicky..:) S jídlem to máme poslední dobou hrozný, když nám bylo 9 měsíců, tak taky všechno zvracela, ted má ráno mlíčko v tech 5-6 hod, pak tak v 10 do ní ztěží dostanu půlku jogurtu, masozeleninový oběd docela v pohodě, pak tak kolem 4 zase stěží jogurt, nebo přesnídávku(půlka je možná moc),takže jí přes den pořád dávám mlíčko aby pořád měla aspon něco v bříšku…k večeři kašička a to je teda strašnej boj…takže si myslim že to nemáš doma strašný…jináč problémy s dýcháním jsme neměli, dvakrát se nám sice spustil monitor dechu, doktorka neshledala nic špatného, takže snad dobrý :mavam:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.08.12 21:48

Jináč rvu do ní pořád mlíčko, protože je jak lunt, máme 10,5 měsíů a váží 8,45 kg

 
damasusan
Echt Kelišová 8000 příspěvků 16.08.12 23:02

Jako by to bylo o mé dcerce… Ale můžu vás všechny, co máte podobná miminka, uklidnit :-) Naše dcerka také vůbec nespala - prostě to nepotřebovala. Kočárek pro nás neexistoval. Záviděla jsem všem maminkám, co vozili v kočárku, u nás při nutném přemisťování s kočárkem byl celou cestu řev, který nikdy neustal. A uspávání? Min. hodinové nošení na rukou a houpání, zpívání, pohupování na balonu a v našem případě kojení. Můžu ale zodpovědně říct, že i přes kojení trpěla na prdíky min. do 4 měsíců. Každý den od odpoledne až do noci prořvala a nepomáhalo na to nic… A teď to pozitivní :-) Z ubrečeného miminka vyrostla šikovná slečna, bude jí 5 let a je to neskutečné zlatíčko :-) a dělá nám samou radost. Vydržte, bude líp. Čím jsou mimča starší, ubývá těchto a přibývá sice jiných starostí, ale oproti tomuto počátečnímu „očistci“ to je pak procházka růžovou zahradou, protože už se naučíte znát své dítko a víte, co od něj čekat a jak v dané chvíli reagovat. Držím palce, ať to zvládnete!!!

 
Slovat
Povídálka 17 příspěvků 16.08.12 23:09

Ahoj, jen pro info - takzvaná alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) je velmi často intolerance. Nevím přesnou definice rozdílu, ale na alergo testech se velmi často nic neukáže a přesto mléko dítěti vadí. Synovi jsou dva roky, testovaný 4× a vždy se nic neukázalo. Ale mléko a výrobky z něho mu prostě vadí. Naše lékařka i alergolog mě na to dokonce dopředu upozorňovali. Testy pak dělali jen pro pojišťovnu. Nutrilon AC je totiž docela drahý do 1 roku dítěte ho může předepisovat dětská lékařka (nejlepší je opakovací recept), jen musí mít papír od alergologa a do 3 let věku pak předepisuje alergolog. Navíc ABKM je až v 80% zkřížená s alergií na soju a vejce. A soja je skoro ve všem (sojový lecitin). Syrovátka v rohlíkách, chlebu… Ale dá se to a navíc se to s věkem dítěte stále zlepšuje.
Jo a zkoušela jsi dávat po jídle Gastrotus?

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.08.12 23:15

Nebudu číst celou diskusy…ale pozor podle všeho může mít vaše miminko alergii na BK bílkovinu kravského mléka. Kluk mi stále řval…nespal! Máme toho víc, ale jíst taky nechtěl… do 1 roku věku se to miminku špatně prokazuje! Byli sme na HA mléce a odštěpení jsme až po anafelaktickém šoku po podání jogurtu! AS pozor máme i dnes ve 2 1/2 roce alergii a velice nízké hodnoty!!! Snažte se přimět mudru o napsání byť jednoho balení Nutrilon all care nebo Neocate a vyřaďte z jídelníčku mléko! Na týden či dva… uvidíte! U nás to bylo znát okamžitě!!!

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.08.12 01:09

Sice takový problém nemáme ale přeju ti hooodně sil a pevných nervů!!! S deníčku je vidno že seš zoufalá, unavená a všechno se vším. Drž se :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Mišanila  17.08.12 07:05

Vydupej si všechna možná vyšetření včetně toho zda se nejedná o reflux. Tohle vyšetření se dá udělat myslím i u malých dětí. Pokud by se doktorka moc cukala, tak bych ji si vyměnila. Pokud budeš vědět, že se jedná o reflux nebo intoleranci BKM, bude možné alespoň něco dělat, i když konkrétně u refluxu je ta možnost léčby asi horší, ale mít alespoň diagnozu usnadní život a na gastroenterologii by ti určitě nějaká vhodná opatření a léky pro tenhle věk poradili.
Mně syn taky pár měsíců hodně blinkal, nespal a brečel, a le u něj to reflux naštěstí nebyl. Posílali nás na UTZ vyšetření, takže i tak se dá částečně reflux zjistit.

Tak držím pěsti ať je líp!

 
Mišanila  17.08.12 07:09

@PJ38 Tak to je masakr, máš to opravdu náročné, hlavně ten spánek, to by mě zabilo.
Syn taky hodně trpěl na prdy, ale alespoň v noci docela spal. A je to opravdu bolení bříška u synka?
Myslím že v Motole je poradna pro hodně uplakané kojence, pokud by jste si nebyli jistí, jestli za tím není iný zdravotní problém, tak bych se tam objednala a nechala udělat všechna možná vyšetření. Protože takhle málo spánku a neustálý řev, to je extrém.

 
Katerina38  18.08.12 09:54

Tak včera jsem byla se staršíma synama na alergo, starší má silnou alergii na trávy pyly obilí, má inhalátor a počínající astma :zed: mladší silnou alergii na roztoče, a s nejmladším jsem objednaná na krev a testy v září, paní doktorka říkala, že to vypadá na alergii na mléčnou bílkovinu plus ještě další…takže uvidíme…moc mi to nepřidalo, všichni tři kluci alergie…švagrová a tchýně se tváří, jakože si to vymýšlím, bože můj…už mi ty jejich tři bezproblémové dcery lezou krkem :mrgreen: já vím je to odemně hnusné, ale zrovna ted to tak cítím, ale jinak holky mám moc ráda… :srdce:

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 20.08.12 19:01

Malý má 8 měsíců a taky mi zvracel veškeré kojenecké mléko i AC, tak jsme ho zrušili a máme doma klid. Jí vše krom jogurtů s vyšším množstvím smetany, a tvarohu pije i normální převařené mléko a neblinká. S tím spaním to máme zhruba stejné, až na to, že mi aspoň v noci spí cca 10 hodin v kuse. Držím palečky ať se to časem zlepší. Jinak si opravdu vyžádejte všemožné testy.

Příspěvek upraven 20.08.12 v 19:29

 
Katerina38  21.08.12 07:50

Ahoj…opravdu dáváš obyč. mléko? taky to chci vyzkoušet, ale až po testech :nevim:

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 21.08.12 10:01

Jo, ale jen po troškách a převařuji ho, normální nemám odvahu. Už měl i bramborovou kaši s mlíkem i krupici, chutnalo a neblinkal. Je fakt, že malý je kobylka a zbaští vše k čemu se dostane. Nejednou mi čmajznul z talíře sýr, maso, zeleninu a nikdy mu nic nebylo.

 
IIvu
Povídálka 43 příspěvků 22.08.12 11:52

Někdo se stejnými problémy existuje a je to naše Ivanka…navíc k tomu cvičíme vojtovku, protože s emalá šíleně prohýbá, v půl roce nechce být na bříšku, řve u toho, neudržím ji…stejně jak píšeš…bezproblémové těhotenství, u mě tedy i bezproblémový porod…a pak to všechno začalo. Ivanka nám dřív nespala skoro vůbec, ve dne ani v noci, teď jsme za těch celkem asi 10 hodin spánku moc ráda…akorát nestíhám skoro nic dělat, protože s ev jednom kuse jen snažím o krmení nebo o cvičení a je to na palici…nám reflux dnes diagnostikovali…po půl roce otravování! Ivanka sní v půl roce ráno kolem šesté zhruba 150 ml mléka, pak kolem desáté někdy 150 ml, někdy ani 100, pak je to jak kdy, ale za den se dostanem maximálně na 600 až 700 ml + k tomu pár lžiček, maximálně půl skleničky zeleniny. Někdy třeba 5 lžiček přesnídávky. Nepřibírala skoro vůbec, teď za poslední týden naštěstí ano, ale i tak pořád jen tlačí, v noci se budí s řevem a prdí…už mám taky všeho plný zuby. Všichni pořád říkají, až vydržím, že se to spraví, ale kdy??? Dneska mi doktorka řekla, že děti, které mají problémy s jídlem od narození, se jich obvykle už jen tak nezbaví…to mě moc povzbudilo. Přeju pevné nervy…taky nemám v okolí nikoho, kdo by měl problémy, všichni mají ukázkové děti…

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 1 inzerát 22.08.12 16:06

Moje 5 měsíční dcerka Veronika má averzi k jídlu už od narození, veškeré jídlo, co do ní nacpu je s řevem a pod tlakem. Dobrovolně se nenají ani omylem. Ani Um, ani příkrmy. A navíc teď začala blinkat, reflux nemáme, dokonce máme za sebou i ph metrii jícnu a endokopii krku. Vše OK. Ono některé děti s jídlem maj problémy furt, ale u starších dětí je dobrý, že máš na výběr. Ale u kojence? Jen mléko, které když odmítá kdykoliv i po hladovění. Taky už nemůžu, ale snažím se držet se. Věřím, že to bude stále lepší a lepší. I když teda zatím nic moc.

 
Katerina38  23.08.12 09:33

Holky je fajn vědět, že ty problémy nemám sama, malý ted má dobré období, hezky papa a začal lézt po čtyřech, všem vám držím palce a přeji taky pevné nervy :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama