Vrabčí hejno v listopadu

Rodičovství

Ahojda Vrabčata (a ostatní nakukovatelé)! Tentokrát k vám deníček letí z Lokýnkova, i když asi všichni víte, že andělské lokýnky jsou jen dokonalá kamufláž čertovské povahy, hihi. Tedy, ne že bych zlobila permanentně, dokonce mamka mě poslední dobou chválí, jak jsem hodná holčička, ale znáte to, ticho před bouří :), takže čeká, kdy to u nás propukne.

Jelikož mi před pár dny bylo 15 měsíců, tak vám popíšu dovednosti batolete tohoto věku ? ne podle těch hloupých tabulek, které mamka už definitivně někam založila, ale podle toho, co je důležitý pro mě!

Tááákže ? na odpolední procházky chodím už pěkně po dvou, bez kočárku (stejně mamce jenom překážel při honičkách) a nejlepší zábavou je kromě náhlých změn směru brouzdání suchým listím. Už jste zkusili, jak báječně to šustí? Tak se mi to líbí, že jsem se to naučila doprovázet slovy ?ssst, ssst?. Zajímavý je, že když nějaký ten suchý list seberu a začnu s ním zběsile mávat, tak mrška nešustí, většinou se zbaběle rozpadne a je po legraci. Mamka tuhle moji vášeň pro suché listí občas zneužívá, když mě potřebuje někam nasměrovat, prostě si stoupne do vhodné hromady listí a začne šustit. Zabírá to na mě spolehlivě :D.

Zdokonalila jsem sestavu, kterou předvádím, když hraje muzika ? začínám latinskoamerickými pohyby rukou (to snad odkoukala z novamby na Nově ? pozn. mamka), přidám podupávání nohou, přejdu k houpání v kolínkách, vyšperkuju zvedáním rukou nad hlavu a jako zlatý hřeb nasazuju dvě otočky kolem své osy a zakončuju potleskem? No chvilku trvalo, než jsem to vypilovala, ale teď už je to fakt hotový taneček. Už se těším, že od 18 měsíců budeme s mamkou chodit na cvíčo-tanečky pro batolata a já se naučím nové prvky :).

Taky jsem našim předvedla, že už rozumím fakt úplně všemu, začalo to tím, že mi večer začali říkat ?půjdeme dělat cáky cáky? a já si to neomylně zamířila ke schodům do patra, kde je teď ?moje? koupelna. Pak si mamka všimla, že když řekne, že si půjdeme po obědě odpočinout, mažu ke schodům úplně stejně, za bedlivého dozoru do nich vylezu, zabouchám na dveře pokojíčku a už se ženu k postýlce. Nedávno u nás byla babička a taťka seděl na záchodě (jeho odchodu na onu místnost jsem si nevšimla). Mamka zkusila složitou informaci, něco jako ?Viki, kde je taťka? Není náhodou na záchodě? Dojdi na něj udělat ťuky ťuk!? Mě teda chvilku trvalo, než jsem si to v kebulce srovnala, ale pak jsem s jistotou došla ke správným dveřím a pořádně na ně zabušila? mimochodem, nejlepší nástroj na bouchání na dveře je palička na maso nebo kostka z lega :D. Jo, slova ham-ňam se přede mnou smějí říkat jen v době jídla, jinak srdceryvně hulákám, dokud nedostanu něco k snědku do ruky!

No a jak si mamka nedávno stěžovala, že nekamarádím se sprchou, tak už to zase není pravda. Ve vaně si blaženě nechávám sprchovat i vlásky, a když táta vrátí tekoucí sprchu do toho držáku, stoupnu si k ní a pěkně do toho proudu cákám ručičkou a taky se do něj nakláním, abych se napila ? bezvadně to šimrá na jazyku!

A na závěr mírně pikantní historka ? představte si, že u nás byl na návštěvě 3měsíční Honzík a když ho jeho mamka přebalovala, zjistila jsem, že má mezi nožičkama něco, o co jsem já (a pravděpodobně i ostatní holky :) byla ochuzena! Taková báááječná věc na hraní a já to nemám! Mamka teda hlídala, abych mu toho prý pindíka nechtěla sebrat. No, tak taková bych nebyla, abych mu tu ozdobu chtěla ukrást, ale zkusit pohrát jsem si s ním přece musela! :D Hihi, doufám, že tohle se nebude muset číst až po 22. hodině!

Tak, kamarádi moji milí, uzavřu deníček VEEEEELIKÁÁÁNSKOU gratulací našemu nejmladšímu kamarádovi Pilůtkovi. Vojtíšku, vítáme tě s celou parádou do klubu ročáčků, přejeme pořád stejně hodnou a usměvavou mamku, spoustu dárků a báječnou zábavu s dortem :).

Pa pa, vaše věrná kámoška Viki (15 m)

 Váš příspěvek
 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 15.11.03 21:03

Ahojky!!!
tak já musím taky hned jak na to myslím poslat veeeelkou gratulaci na 20.11. Pilůtkovi…už se mu to taky blíží, má to za pár. Tak chlapácké poplácání po zádech.
A já mám taky jednu velkou novinu. Tak já už ode dneška fakt normálka regulérně chodím…Dnes jsem přešel celej obývák.Našlapuju na špičky a rukama děsně balancuju, ale povzbudivě se u toho křením, aby se mamka tolik nebála.Vidím ji v očích děs a hrůzu :o)
Venku jsem už tedy capkal docela v poho, hlavně zavěšenej do kočáru,ale doma to bylo lepčejší po čtyřech… tak teď už nee, jsem už velkej chlap.

No a pak neustále zdokonaluju můj nejvýraznější rys a to.....chuť k jídlu. Od té doby,co mi už mamka vaří normální jídla a trochu je taky solí, jím všechno. Kdo by měl taky ty mixovaný blivajzky pořád jíst. Mamka s taťkou říkaj, že je jednou sežeru i botama… a asi jo, když to bude mí nějakej tvar a chuť, i boty budou dobrý.
Mamka je z toho trochu nesvá, protože jsem schopen sníst bleskově svou porci, abych ještě stihnul tátu u stolu a jemu pak dlouho hučím do ucha, že to nevydrží a kamarádsky se rozdělí.Někdy mu to tedy dost dlouho trvá, než pochopí, že chci taky. Což nechápu, protože mu to přece jasně ukazuju prstem a docela jasně to pojmenuju: „HE!“ No srozumitelný, ne?
No a taky už jím lžičkou vcelku sám…tak já furt nevím, že maj naši nějakej problém…docela samostatnej, hodnej,papavej chlapeček. Co by ostatní za to dali.
TAk papa zatím Kubík (a daleko za mnou mamka Klára se zástěrou a běžeckýma botama)
Tak to jsou

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 15.11.03 23:00

Ahoj Vrabčáci!!!

Moc Vás s mamkou zdravíme a čubrníme, jak jste všichni šikovní. Davídkovi přejeme dodatečně všechno nejlepší k prvním narozeninkám a těšíme se na informace z oslavičky. Vojtíšku Pilůtku, Tobě přejeme také všechno nejlepší, pěkně si to oslav a pořádně si pohraj s dortíkem, než ho spapáš, ať má rodičovstvo radost.

Já jsem zatím stále chodící pouze s držením se různých předmětů, když mě drží za ruku mamka, tak udělám max. 3 krůčky a jdu k zemi, zatracená gravitace! Když se potřebuji dostat někam, kam vede cesta bez možnosti se něčeho přidržet, spustím se na zem, dolezu po čtyřek a hbitě se zase zvednu. Za tu dobu už to mám tak zmáknuté, že mají naši co dělat, aby mě chytili. Ale musím Vám napsat jeden zážitek ze včerejšího dne.

Byli jsme s našima v Praze, táta si potřeboval něco vyřídit, tak nás nechal v nákupním centru v Letňanech. Chodili jsme (já se samozřejmě vezl) po obchůdkách, mamka si neodpustila kafíčko se zákuskem… Po tátově návratu jsme šli do dolní pasáže na oběd. Poté naši konečně usoudili, že jsem se již naseděl dost a vypustili mě do dětského hracího koutku, kde jsem byl nejmladší, že třeba od ostatních okouknu to chození. Byla tam prima klouzačka, já k jejímu zdolání, ale potřeboval mamčinu pomoc. A představte si, že místo toho abych se poučil já, tak postupně všechny děti klesly na čtyři a začaly lozit za mnou, prolézali jsme otvory ve skluzavce, já jsem se tam pak u:,–(il a na všechny se smál, no byla to legrace, a rodiče těch dětí jen kroutili hlavama a zlobili se, že budou mít vytahaná kolena. Jen jsme sedli do auta, hned jsem usnul.

Já se tedy stále vozím v kočárku, sedím poslušně zachumlaný do deky a nánožníku, ani ručičky nevystrkuju.

S papáním u nás také nejsou problémy, spíše naopak, jedl bych stále a hlavně pečivo. A to si prý naši vůbec nedovedou představit, jak bych vypadal, kdybych dostával něco sladkého. Jsem pouze na bílých jogurtech, neslazených přesnídávkách, tmavém pečivu, masíčku a zelenince a hlavně mámině mlíčku.

Kubíčku, jak Tvoje mamka psala o tom odstavování, tak ta moje to chtěla v noci vyzkoušet, protože se budím 3-4× za noc, ale stálo nás to asi hodinu nočního bdění, než se mi podařilo usnout bez „uspávadla“.(je fakt, že potom spal v kuse až do rána pozn. mamka).

Jsem stále pouze šestizubec, ale ostatní se mi prořezávají, slintám o sto šest a kvůli tomu chci tak často v noci bumbat.

Moje nejoblíbenější slůvko je stále „ne“ a pak ohromná škála různých zvuků, kterými se dá vyjádřit úplně všechno. Jsem pro každou legraci a čertovinu, to se pak směju, až se zajíkám.

Kaskadérce Barborce přejeme brzké uzdravení ručičky!!!

Pápá kamarádi
Adámek (příští týden 15m)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 16.11.03 12:54

Áhojkýýý lumpišťata a všechny maminy :o)) !!!!!!!!

Přicházím k ám „na kukačku“ po skoro pětiměsíční pauzičce, protože máma to tady začala pěkně flákat a od tý doby, co jsme se odstěhovali do svého hnízdečka, tak na to máma „prdí“ úplně......

Tak jen abych vám tak trochu v rychlosti popsal, jakej jsem lumpík :o)))…

Běhám rychlostí tryskomyše, máma mě už kolikrát nemůže ani chytit, když mám náskok :o), ťapkat jsem začal někdy v polovině srpna na dovolené, tedy asi měsíc před mýma ročníma narozkama a od té doby to piluju a piluju a teď už běhám jako drak bez nějakýho kymácení? :o)))

Před měsícem jsem poprvé navštívil kadeřníka, a ten mi ostříhal moje krásné dlouhé blonďaté kudrdliny :o(. Máma říkala, že když mi sundá čepici, že jsem už vypadal jak čáryfuk :o)), jenže já vím, že jí deptalo, když lidi říkali, jéééé, vy máte krásnou holčičku.....tak se ze mě rozhodli udělat kluka :o)))). Ale zas mi to dorostlo a příští týden prý půjdu pod nůžky znovu, ach jo, ale určitě mi tam zas půjčí ty kartáče a natáčky a štětky, to mě móóc bavilo :o)))).

Mojí nejoblíbenější zábavou za poslední dobu je hraní na písku - sypání si písku na hlavu a do kyblíku a vůbec do všeho, takže když mě doma máma svlíkne, tak máme v předsíni malý pískoviště :o)), nevím, proč mi ten písek nedají taky domů…:o)))).
Doma je zase úžasná zábava krámovat skříňky, vyhazovat věci z ledničky, ale taky se umím už inteligentně zabavit sám - jezdím si s autama, s mašinou, stavím si z lega pro prťata a miluju koukat se na video na krtečka . tak dokážu sedět nehybně, než skončí kazeta. A knížku s krtečkem mám taky nejradši, chci jí číst a ukazovat pořád dokola.

Co se týče mluvení, tak povídám pěkně máma, táta bába, pegy síma, kde je…, tady je…,balon, banan, mnam mnam, cáky, bobo, koko a zvířecí řečí umím říkat jak dělá kočička, pejsek, ovečka, kravička, kozička, koníka, prasátko a husa.V knížkách to hezky ukazuju a napodobuju a venku, když vidím nějaké zvíře, tak taky.

Pozor, úspěch, chodím kakat na nočník a pak mám z toho strašnou zábavu, když mě všichni chválí, tleskají a já se pak jdu podívat, jak se jde bobo spláchnou do záchodu :o)))).

Moje aktuální 14ti měsíční míry jsou 92cm a necelých 13kg, míry prý na dvouleté dítě…
Mám 11 zubů - 3nahoře, 4dole a 4 stoličky.

Chodím s mámou každý týden na cvičení pro rodiče s dětma, jsem tam sice nejmladší, ale je to ohromná zábava a paní cvičitelka mě chválí, jak jsem šikovný :o)) a ještě jednou týdně plavat, to byste koukali, jaká jsem kachna.

Móóć se těším na vánoce, máma pořád slibuje, že přijde Ježíšek, ale já vím prd co to je a taky přijde čert a Mikuláš - to budeme mít mikulášskou od toho cvičení kam chodíme, tak jsem zvědavý :o))).

Tak to je v rychlosti všechno na co si mamka vzpomněla, mějte se všichni krááásně a já se časem zase ozvu, kdyby byl nějký srazík, dejte mamace vědět na email.

Papa Šimon 14měsíců + frndulka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.03 15:02

Nazdárek kluci a holky

Zdravíme Šimůnka, který se tu dloouho neukázal. Teda je z tebe šikula, když už umíš tolik věcí. A mamku příště přemluv ať nám o tobě zase něco napíše jo?

Tak za poslední dobu se u nás udály hlavně dvě věci. Jednou z nich jsou mé narozky, viz níže, a tou druhou věcí je příjezd mého tatínka. Už jsem se ho nemohl dočkat. Teda skoro jsem ho nepoznal, viděl jsem ho poprvé když jsem se v noci vzbudil. Ale když jsem si ho pořádně prohlédl, tak jsem zjistil že je to můj taťka a pořádně se na něho usmál.Druhý den mě vzal taťka do pokoje a ukazoval mi co všecko mi přivezl. Teda bylo toho spoustu, máma říká že mi už jsme jedny vánoce měli:o))

A teď Vám popíšu jak jsme oslavili mé první narozeniny. S oslavou jsme počkali na brášku až příjde ze školky. My jsme se zatím doma naobědvali, dostal jsem dokonce stejné papání jako ostatní. Zrovna jsme měli bramborovou kaši a kuřátko, tak to jsem mohl i když teda tu kaši jsem měl z normálního kravičkového mlíka:) Po obědě jsem šel ještě na chvilku spinkat ale spal jsem jen půl hoďky - no přeci svoje narozky neprospím:) a pak mamka teda přinesla ten dort s tím plamínkem. Jen co jsem ho viděl hned jsem zamířil stejným směrem:o) Udělalo se pár fotek. Sfouknout svíčku jsem nedokázal, tak to udělal bráška. Pak mě po:,–(ili na stůl k dortu a nechali mě ho prozkoumat, brzo mi ho ale vzali to teda na ně prásknu, hihi:)) Potom jsem šel rozbalovat dárky, bylo toho dost. Např. pískací medvídek Pú a přátelé, knížky, kostku kam se vkládají různé geomet. tvary, takovou skládačku - čtverečky kde jsou sundavací zvířátka, dřevěnou figurku - kluka jako jsem já:o) a taky pejska, který štěká, chodí a vrtí se. Jo a taky takové papírky, který mi mamka nepůjčila že prý bych je roztrhal a už si za ně nemohl nic koupit. Tak ty mamka schovala a až budu větší tak mi je pak dá. Večer jsme pak šli ještě do restaurace, kde mi mamka dala trošku špaget a taky jsem poprvé ochutnal mořskou příšerku - krevetku:o)) Závěrem bych řekl, že to byl moooc prima den akorát je škoda že není častěji:o)

Byl jsem také u paní doktorky kde jsem byl zvážen a změřen. Vážím tedy 8,96 kg a měřím 75 cm. Máma čekala že budu vážit víc, když každou chvilkou něco papám ale asi mám nějaký rychlý metabolismus či co:o) Poslední dobou si držím pořád stejný přírůstek a to 200 gr./měsíc, hodně co?:)Jinak byla doktorka hodná, žádný píchanec nebyl. Já se ale stejně tvářil nevěřícně.

Máma mi teď koupila místo Sunaru Nutrilon, protože ten Sunar jsem stejně skoro vůbec nepil. Akorát jsem si trošičku cucnul a zbytek máma vyhazovala. Tak teď máme ten Nutrilon a je to o trošičku lepší. Ale stejně žádná sláva. Máma se na mě pokouší vyzrát tak, že mi ho dává pít z brčka, to já totiž rád. Včera jsem ale v lahvičce nadělal pěkný bublinky jak jsem do toho foukal.

Jé Viki, já bych tě při tvém tanečku chtěl vidět. To musí být prima pokoukáníčko. Taková mladá dáma a takhle tančící, to bys nám to mohla někdy předvést:)

Malinko jsem pokročil v chození. Udělám samostatné jeden, dva, max. tři krůčky a ty jsou ještě takové nestabilní. Ta gravitace mi teda dává zabrat. Jinak za jednu ruku chodím prý jako opilej:o))

Jo a ještě jedna novinka, lezou mi nahoře dva zoubky. Tak už brzo nebudu čtyřzubec ale minimálně šestizubec. Možná i víc, já totiž nikoho nenechám svou pusinku prozkoumat. Zá:,–(ně vždy hned koušu, hihi:)) A teda Vojtíšku tobě tu návštěvu u zubařky nezávidím, jenom nevím co jsi to prováděl za číslo.

Už je to dnes nějak dlouhé a tak budeme končit. Mamka se dnes nebo zítra pokusí dát nějaké fotky do alba.

Ještě závěrem posíláme s mamkou oooobrovskou gratulaci Vojtíškovi Pilůtkovi k jeho prvním narozeninám. VŠECHNO NEJLEPŠÍ VOJTÍŠKU. Pěkně si to oslav, dort řádně prozkoumej a pak nám všechno povyprávěj.

Ahojky David ročáček nezbedníček a mamka

P.S. od mamky: Holky já vám nevím jestli máme zkoušet ještě nějaká jiná um. mlíka anebo raději do jídelníčku zařadit ještě nějaký jiný mléčný příkrm. Mně se zdá, že mu to mlíko prostě nechutná a řekla bych, že mu ani jiné značky chutnat nebudou. Nebo myslíte že snad jo? Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost?

 
Jirina
Neúnavná pisatelka 15059 příspěvků 16.11.03 16:06

Ahoj lokýnkatá Viky a samozřejmě ostatní lumpíci,

já jsem si teď prodělal svoji první rýmu a musím říct, že to taková hrůza není. Chichi, mamka hned vytáhla odsávačku, ale abych se jí nebál, tak mi ji půjčila na hraní … takže jsem tu nádobku schoval tak dokonale, že jsme minulou sobotu a neděli nemohli odsávat vůbec, protože nebyla k nalezení. Pak teda naši pořídili odsávačku novou a pořád mi tu hadičku strkají do nosánku a kradou mi s ní nudle a to se mi teda vůbec nelíbí a peru se a řvu jak pominutej! Dokonce jsme byli i u paní doktorky, ta mě poslechla, řekla že dýchám dobře a předepsala mi sirupek na kašel, protože po ránu vychrchlávám to co v noci spolykám a že sprejík do nosu co mamka koupila je správný (Olynth pro děti - pozn. mamky) a navíc ten sprejík mi vůbec nevadí a sirupek mi chutná a teplotku naštěstí vůbec nemám, takže řádím jako jindy, jen prý vydávám hrozný zvuky u pití z lahvičky a mamce se z toho zvedá žaludek a prý taky v noci chrápu jako pořádnej chlap :o)) A hrozně slintám a mamka objevila osmý zoubek. Mamka teď tu rýmu chytla taky, ale vůbec není tak veselá jako já a pořád naříká.

Ale musím se pochlubit svým novým velkým číslem - naučil jsem se říkat „e-e“! A když mě hlídací osoba poslechne a honem mě po:,–(í na nočník tak se hezky vyčůrám nebo i vykakám a to je pak chváleníčko, jaký jsem hodný a šikovný chlapeček. Dokonce jsem vydržel rekordně 4 hodiny bez počůrání! Teda plínku nosím pořád, protože někdy mi naši nevěří nebo mě nestihnou na nočník včas dát a pak čůrám do plínky. Zatím nerozlišuju loužičkový a hromádkový e-e, prostě je to e-e, takže když sedím na nočníku a máma řekne: udělej čí, tak já řeknu číčíčí jak dělá kočička :o) A pak když se vyčůrám nebo vykakám tak se mamka zeptá: co dostane chlapeček? A já řeknu ham a utíkám do kuchyně otevřít šuplík s kokínkama a dostanu kousíček čokoládičky, mňam. Takže teď už mám většinou spotřebu 4 plínky na den, na spinkání na noc a po obědě ji potřebuju pořád, protože usínám zá:,–(ně u lahve, no a pak jednu na dopoledne a jednu na odpoledne. Už jsem skoro týden nekakal do plínky! Teda naposledy to stálo za to, byla to obrovská hromada a zrovna jsem kakal jadýrka z kiwi a v tý plínce to vypadalo, jako by mi po zadečku lezli červíci a táta musel honem odejít z koupelny, protože se z toho málem pozvracel, hehe :o) Akorát je to otrava když někam jedeme, protože se můžu ukřičet e-e a pak musím zase dělat do plínky.

Jo a pořád spinkám s našima v posteli! Večer po koupání si se mnou mamka nebo taťka zaleze, dostanu mlíčko z lahve a pak se mnou musí vydržet, dokud neusnu, jinak slezu a uteču, chichi. S taťkou je to větší sranda, protože ten většinou usne dřív než já. Mamka si libuje, že ke mně v noci nemusí vstávat, jen mě občas překulí zpátky když jí zalehnu půl postele a taky jí někdy ze spaní nafackuju - tátu zá:,–(ně hladím ve vlasech. A máma když jde pak zpát tak se ke mně přitulí a libuje si, jak je to příjemný.

No a zbytek si nechám do svého deníčku, tedy pokud budu psát pořád ještě já a ne už moje sourozeňátko!
Tak papa a specielní pozdrav Šímovi, který jak vidím nás trumfne úplně všechny a ve všem.
Jíra, 1 rok a 2 měsíce

P.S od mamky: Já jen musím nahlásit, že jsme stále 2 v 1 i přesto, že už oproti Jírovi o týden „přenáším“, ovšem do termínu mám pořád skoro 4 týdny. Byla jsem prvně v Motole v poradně a odvolali mi dietu - prý ty moje hodnoty cukru po zátěžovém testu nějaký chytrák porovnal s hodnotami za normálního stavu, takže jsem úplně v normě a žádná dieta není potřeba, jupííí :o)) Hlavička je dole, ale zatím nesestupuje, nicméně ukrutně šíleně mě bolí stydká kost a dneska jsem tu skoro lezla po zdi, od toho se nedá nijak ulevit a bolí to fakt hrozně. K tomu ještě ta blbá rýma, naštěstí není tak hrozná jako v létě a doufám, že brzy zase zmizí. Naštěstí se teď dost angažuje mamka a chodí mi s Jírou pomoct, protože mi úplně stačí ho dát párkrát na nočník nebo uspat a jsem na pokraji sil. Aspoň že chlapeček dobře spinká v noci, což se ale nedá říct o mně a aspoň 5× za noc jsem vzhůru. Takže se už hrozně těším do porodnice!
Ahoj Jiřina, 36 t. plus pár dní

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.11.03 18:34

Tééda Šímo,
kdybych neměla takovou radost, že ses po dlouhé době objevil, tak bych byla pěkně namíchnutá. Zatímco my na e-mimču pečlivě nacvičujeme zlobení, rošťárny, lumpárny a ostatní maminčiny rozkoše, ty si potichounku a v klídku zlepšuješ všechny možné i nemožné dovednosti a znalosti, až jsi ze všech šikovných ten nejšikovnější. K tomu chlap jak hora, s frizúrou od holiče a svalama s pravidelného cvičení :-) Ach jo.
Mám pro tebe tip, popros krtečka, jestli by tě nenaučil na klávesnici - to bude určitě naprosto jednoduché. Mamka si může odpočinout a nadále na PC „prdět“ a ty nám mezitím můžeš psát, jak se to dělá být takhle dokonalý.
Zdraví právě zamindrákovaná Johanka (o mamce Romaně nemluvě)

Martino, které kadeřnictví jsi použila, docela se bojím na Johanku šáhnout při zkušenostech se stříháním nehtů a vlásky nám vzádu lezou za límec a šimraj - asi by v cizím prostředí byla klidnější, myslím jako zakřiknutá. V Karlíně mi nikdo mimí neveme. Je to někde blízko jakéhokoli metra?

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.11.03 18:59

Ahoj Davídku,
hezky sis slavil, a těch dárků a navíc taťku u sebe, to ses musel mít. Ale nejvíc ti závidím tu krevetku, já miluju rybičky i příšerky na talíři, takové dušené krabí prsty - mňam. A ještě mi poraď, jak si udržíš takovou linii, já poslední dobou nějak nabírám a nabírám - fuj.
zdraví tlustá zamindrákovaná Johanka :-)

Evi, asi bych už umělá mléka nezaváděla, jestliže má dostatečně pestrou stravu. Na druhou stranu jsem ráda, že Johance sunar chutná, má ho k snídani a k večeři si zamilovala instantní kaše od Hami - taky se sušinou. Jsou v nich totiž přídavky stopových prvků a vitamínů a když se Johanka zasekne, že celý týden bude dlabat jen maso nebo naopak jen zeleninu, (někdy má jogurtové období) tak jsem ráda, že sunar doplňuje ostatní živiny. Ale kravské mléko pije pravidelně přes den od 14tého měsíce (např. napůl s čajem) a taky z něj vařím kaše, omáčky apod. A spousty jídel už máme společných. Takže myslím, že teď v roce zkoušet, jestli by některé z dalších druhů nebylo lepší, by bylo možná zbytečné a nákladné. Na druhou stranu vím, že už i za Filipa (před 15ti lety) byly tři druhy um. mléka a pouze jedno Filipovi chutnalo, ostatní vzal pouze v případě vyhladovění a vlastně jen cucnul.
 Romana

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 16.11.03 19:26

Ahóóój Vrabčata,

tak už tradičně hlásím další přírůstek-konečně se mi prořezal ten „zapomenutý“ řezák a je ze mě dvanáctizubec (alespoň v něčem jsem dohnal Johanku-pokud už nemá další zoubek-ve všem ostatním je nedosažitelná, stejně jako Šimůnek-zdravím tě,chlape, a zase se někdy ozvi!!).
Tak si říkám, že se zoubkama bych si mohl dát i pauzu-6 zubů za 2 měsíce-to zatím stačí,ne? Mamka, mě chválí, že jsem docela hodnej, ani moc nekňourám…jen při spinkání musí být pořád po ruce, několikrát se budím (i odpoledne-ale teď prospím i 4 hodiny, takže pak obvykle jen povečeřím, vykoupu se a hurá znovu na kutě..) a když mamča hned přiběhne a trochu mě pomazlíkuje, chrupčím dál..

Taky jsem ukončil svého asi dvouměsíčního „bobříka mlčení“ a opět zkouším, co moje hlasivky dokážou..samozřejmě že „mluvím stále po svojemu“…stále není co reklamovat, tak proč bych se namáhal,že? Jen když mě mamka škádlí a nechce dát mlíčko..křičím na ni „mama“..jinak si neustále zpívám „lalala“ a „jajaja“..Viki, nechceš to dát dohromady? Já bych ti zazpíval a ty bys tančila…ten taneček musí být opravdu skvělý..

No, a ještě se musím pochlubit, že konečně vylezu na gauč (je dost vysoký..), takže ráno, když se probudím, peláším ke gauči, mamka mi pod něj dá všechny peřiny a polštáře, které najde (takže už se nemůže ráno válet v postýlce..:o))) a já do nich skáču..to je panečku legrace!!

A taky se mi povedl „viditelný“ úraz-ale nic vážného..mamka si pochvalovala, jak hezky umím venku padat na ručičky a kolínka ( doma se zá:,–(ně bouchám do hlavičky stejně jako Vojtíšek-švihadlový), tak jsem ji vyvedl z omylu..na cestě před barákem (je to dost prudký kopec) jsem zakopl a pěkně si odřel nosánek a tvářičku..teď už každý hned pozná, že jsem kluk..jinak na procházky bez kočárku chodíme jen občas..obvykle sejdu po svých ten náš kopec ..já bych šel klidně dál a prozkoumal blíže ty auta, co tam jezdí po silnici..ale mamča mě vždycky odchytne a strčí do kočáru a odveze na pole (na cyklostezku) a tam si ťapká dosyta..zkoumám kamínky, kukuřici, krtčince, listy a taky honím našeho hafíka..a když mi uteče strašně ječím..

Jéje, nějak jsem se rozkecal..takže papá, všechny moc zdravíme!!

A Vojtíšku-pilůtkový, přejeme Ti všechno NEJ.. NEJ.., hodně zdravíčka, spoustu dárečků a pěkné popatláníčko v dortíku a hlavně,ať jsou vaši pořád tak pohodoví!!

Představ si, že moje mamka měla z těch laskominek a čokoládek, co do sebe pořád tlačí, tak zkažené zuby, že k zubaři musela jít 3krát!!! A to, když jsem byl u ní v bříšku-celých 9 měsíců-nesnědla nic sladkého, skrblice jedna! Teď mi ty mňamky alespoň dává v mlíčku..

Jíro, taky „ještě“ spím s našima v posteli (mamka si na to naše „noční tulení“ tak zvykla, že už si to ani jinak nedokáže předstaavit..) a taky se mnou musí večer zůstat v postýlce dokud neusnu-„cucnu“ si a mazlíkujeme se, dokud to „nezalomím“ (někdy i mamča)..
Držíme pěstičky, ať ty i mamka rýmu vyléčíte a posíláme pusinku a pohlazeníčko Drobince (řádně si užívej skotačení v bříšku ..a trénuj svaly, ať tu „cestu ven“ zvládneš v pohodě a s „úsměvem na rtech“..)

Ahoj Ondrášek (skoro 16 měs.)

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 16.11.03 20:10

Jéé, omlouvám se za překlepy..Ondra mě „odvolal“ ze spaní-mazlíkovací pauza..tak už jsem to poslala..na poli samozřejmě ťapká Ondra-ne já..a Jírovi a Jiřince přejeme,ať se rýmy zbaví brzo…

a přidám ještě Ondráškovy „orientační " míry, abych zbavila "tlusťošku“ Johanku mindráků…takže asi 13 kg(13.30 o­blečený) a 78 cm-ale to opravdu přibližně-Ondra předváděl dokonale „hadrového panáka“, takže nevím…doma se mi zdál o něco vyšší..

ahoj Andrea

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.11.03 22:46

Nazdar,nazdar,naz­dáreček :-)

Moc vás,lumpíci moji, všechny zdravím a vášnivě líbám všechny zdejší holčičky,hi hi!
Speciální pozdrav musím poslat našemu znovu nalezenému kámošovi Šímovi a doufám,že nebude nadále tak geniální,to je totiž vážně k uzoufání :( Honem nám Šímo napiš o nějaké zlobivině a nehrej na nás vzorného chlapečka!!! A ještě jsi nám zapomněl prozradit,jak že je to s tím tvým budoucím sourozenečkem? To jsem ale zvědavec,viď?

A když už jsme u těch budoucích miminů,Leničko tulačko, nic a nic nám nenapíšeš a přitom tvoje mamka v jiných deníčcích testuje a testuje,ještě že jsem trošku špión, jinak bychom se to snad ani nedozvěděli? Tak se nám taky ozvi, omlouvá tě jedině to,že ti budoucího brášku doma zapírají.

A abych nezapomněl,zdravím naší zamindrákovanou kámošku Johanku! Ty jedna holko horolezecká,fakírko a otvíračko šroubovacích uzávěrů, kromě úspěchonočníkového Jíry mám největší mindráky právě z tvého umění,tak se nedělej,jo!?!

Viki,tobě děkujem za nový deníček! Musím ti napsat,že já taky všem pokynům rozumím, ovšem na povely jako „jdeme dělat cáky“ a hlavně „jdeme spinkat“, bleskově mažu na opačnou stranu a máma mě musí honit.

Jinak doma právě zažívám báječné přestavbokoupelnové období! No řekněte, může být něco báječnějšího, než neskutečný bordel,prach a špína po celém bytě, všude se válející papíry,šroubky, kladiva, dlaždičky, zednické lžíce, vrtačky a jiné řvoucí nářadí, trubky a hadice, kyblíky a tak dále a tak dále, co vám budu vyprávět. Prostě je to žůžo, včera jsem asistoval pánům obkladačům,hned jsme byli kámoši,dokonce jsem byl povýšen na druhého podavače,ale spíš sem byl kradař,hihi. Jediné,co mi dělá trošku starosti, je můj táta, už se na mě docela dost zlobí, máme totiž společný oblíbený šroubovák, nechápu proč už to nevzdal a raději si neoblíbil jiný, má jich plný kufřík a pořád se krtí jen o ten jeden,lakomec.

A ještě si představte,že se mi po dlouhé době vrátil můj ztracený pejsek! Takové shledání! Hned jsem ho přivítal a opusánkoval,musím už na něj dávat větší pozor,aby se zas nerozhodl odejít na vandr.

Tak to je tak všechno co mě napadlo na sebe vykecat, povídá mi to o sto šest, už se mi dokonce povedlo pronést tři věty a to: „Tede papí“, „táta hají“ a „Tede taky“ - to když si děda vzal brýle a já mu chtěl povědět,že je Terezka někdy taky nosí a aby to určitě pochopil, dloubal sem se přitom do očí.

Pa pa pa vrabčata,čekejte na čerta a Mikuláše, prý nám přinesou něco moc mňami mňam.
Vojtíšek

A ještě něco od mamky:
Tak dneska je to právě 14 dní,co jsme zahájili odnaučování nočního kojení a skoro lituju,že jsem se do toho nepustila už dřív, protože po 15ti měsících začínám zase konečně spát jako člověk! První noc byla krizová,ale pak už to šlo a teď se Vojta budí tak jednou,max. třikrát za noc, prostě jak kdy, ale jenom si zakňučí a za chviličku zase spinká a to pěkně ve svojí postýlce! Sice bych byla ráda kdyby se nebudil vůbec,ale zas člověk nemůže mít všechno hned,že jo. I tak je to paráda,ale ještě se pořád mačkám na kraji postele a uprostřed je díra :) Holt zvyk je zvyk.
No ale pro změnu máme zase větší problémy s usínáním, po obědě Vojta usínal bez problémů sám a večer stačilo nechat ho chvíli křičet a pak u něj posedět max. deset minutek a byl klídek. Teď dost vyvádí a večer se uspávání někdy protáhne i na hodinu a to mě vážně nebaví,tak asi brzy najedeme na vyřvávací usínání,jestli to sousedi ještě vydrží. Prostě pořád je co odnaučovat,ach jo.

 
lienka
Povídálka 27 příspěvků 18.11.03 13:35

Ahojte vrabčiaci!

Teda ja len čumím čo všetko dokážete. Aj ja by som chcela byť taká šikovná. Problém je v tom ,že teoreticky to mám zmáknuté ale keď dôjde k činu ,tak ma nožičky ani ručičky neposlúchajú. A to je potom do jedu. Aj vám sa stalo, že ste na prvý pokus nepostavili kocku na kocku ,kolečko nena:,–(ili na paličku alebo nedokázali vyzuť si topánočku? Hrôza! Tak to sa mne stáva bežne a dokáže ma to patrične naštvať. Ja chcem všetko hneď!!! Začínam uvažovať aj nad vecami, ktoré som doteraz strpela. Prečo mi nútia plienočky keď chcem byť s holatou prdelkou. A tak sa so mňa stáva bojovníčka za svoje práva .Mama tvrdí ,že som veľký jedoško ale ja len chcem, aby všetko bolo po mojom. Je to tak ťažké pochopiť? Prečo mi zakazujú napr.jesť omietku zo steny keď mi zrovna prišla na chuť, prečo sa nemôžem hrať s reproduktormi a videom, trénovať ďasienka ohrýzaním kľúčov? Čo sa týka kúpania, vodu milujem. Dokázala by som vo vani tráviť celé hodiny. Špliecham na seba a najmä na druhých(pri tom je väčšia sranda).
Stále ma fascinuje ako mi voda uteká pomedzi prsty, keď ju chcem chytiť. Ale ja sa nevzdávam. Raz ten živel skrotím a bude aj ona ?skákať? ako ja pískam
Tak to by bolo zatiaľ všetko. Idem si premyslieť ďalší plán protestu. Asi vyhlásim generálny štrajk aj na papanie, kakanie a spanie. Uvítala by som ,keby ste sa ku mne pridali a nenechali sa zmanipulovať dospelákmi. Uvedomte si, že keď vám tlieskajú za kakanie, tak len preto ,aby mali menej práce ,keď sú nadšení z vášho chodenia tak to sa im akorát nechce nosiť vás na rukách…Ja som ich už prekukla.
Pa pa pa
Gabika ( takmer 14m)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.11.03 02:35

Vlnkov zasílá pozdrav do Lokýnkova.
Milá Viki, asi jsem někde něco pomotala, ale u nás se tančí jiné tanečky. Pro tančení si teď vybírám období, kdy máma myje nádobí nebo stojí u sporáku. To si potom půjčím kladivo (paličku na maso, váleček na nudle, láhev od vermutu apod.) a bác, levá noha úkrok dozadu, bác, pravá noha totéž - ještě 2× zopakuji. Potom se chytnu máminých nohou a periodickým hryzáním do jejích jablíček dociluji rytmického vlnění v bocích. Na závěr přisunuji židli z levé nebo pravé strany ke sporáku a nakláněním za ohýnkem vzniká půvabný pohyb tančících paží, občas to zdokonalím puštěním nějaké plné petflašky nebo prázdné láhve cca 1 cm od máminých palců. To bys koukala, jak jsem mámu naučila tancovat. Škoda, že mi nepůjčí video, natočila bych ti, jak se teď umí vlnit.
Byla jsem na velké vycházce s tátou - máma chtěla už zase spát - ale listí jsem nestihla prozkoumat. Jak jsem totiž viděla Letenskou pláň před sebou, tak jsem si začla hrát na americké pionýry a vzhůru po pláni, no za tři hodiny mě taťka chytil, zasekla jsem se u jednoho pejska, takže měl čas mě dohonit. Musím si příště dávat víc pozor.
A máš pravdu, nedávno jsem taky zahlédla svlečeného mimíska, který měl mezi nohama takovou srandovní hračku, tak jsem ho tam párkrát cvrnkla, ale spal a nic neříkal, to když cvrnkám tátu nebo brášku, tak to se potom dozvím věcí - ojojoj.

Zdravím Gabiku a hlásím se do svazu utiskovaných mimin, já chci být taky bojovnice, už mám pár nápadů, měly bychom dát dohromady nějaký program, aby těm našim rodičům konečně došlo, že nejsou důležité e-maily z rodiny.cz, ale naše touha po svobodném a smysluplném rozvoji v rámci nemožností. Moje máma mi taky nerozumí :-(, myslí si, že lze určit, kdy mám dělat pá pá a kdy e-e, kdy ham-ham a kdy nene - nechápe, že tyto stupidní slabiky odmítám akceptovat, že si chystám svou první větu typu: „koukej mi ten kabel strčit do modemu, chci si s Gabikou začetovat o problémech růstu“.
Adámku, docelas mě složil návštěvou dětského koutku. Asi to budu muset ozkoušet. Vážně se i starší děti spustily na čtyři? To muselo být skvělé, škoda, že jsem se neúčastnila, stále mě naši fixují na chůzi po dvou, ale občas bych tak ráda vrátila čas nás čtvernohých.
Pro Jíru mám dotaz: to vážně dopustíš, aby ti Drobinka do všeho hovořila? Nezapomeň, že jsi chlap a navíc starší, takže ať si Drobinka bude říkat, co chce, máš právo komentáře i cenzury - už se těším, jak se budete prát o myš. A Drobince ale vyřiď, že se na ni moc těšíme, tak ať nás dlouho nenapíná, já už jsem netrpělivá, abych jí mohla hned odzačátku špitat, co jí čeká za radosti a co má proti tomu dělat.
No a pro švihadlovýho Vojtíška mám nemravný návrh - pojďme to dát dohromady, já něco rozšroubuju tvým oblíbeným šroubovákem a ty k tomu namluvíš návod, jak to zpátky sestavit, jo? -a na tom si založíme firmu. Manželství ti nenabízím, co kdyby to četl Kubík, ten má při své systematičnosti šroubovák určitě zmáknutý a bude mi pomáhat rozmontovávat a tobě zase smontovávat - mám to hezky naplánováno, že?
No a na závěr posílám obrovskou gratulaci Vojtovi pilůtkovi - o svíčku se nespal, dort rozpatlej i ochutnej, nikdy nemaroď, při chůzi se pořádně drž (třeba letadla) a nezapomeň být středem společnosti jako ovbvykle - ale to už máš zmáknuté, zkrátka nenech rodiče vydechnout, stejně je to i jejich přání - moc se těším na popisy oslav (doufám, že přijdou průběžně) a na tvé pocity z ročákovství.
Vojtu i ostatní zdraví
Johanka (stále skoro 16 m)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.11.03 22:31

Ahoj Johanko!
Fakt to byla docela psina, naši se taky smáli, rodiče těch ostatních dětí moc ne. Dnes jsem byl také v jednom dětském koutku, byli tam dva kluci, jeden měl pět a druhý o rok méně. Ten starší si se mnou hrál, no spíš mě pošťuchoval, ale já byl docela rád a smál jsem se. Ale aby si se mnou mohl hrát, musel na kolena …
Zavěšování na rodičovských nohou u kuchyňské linky s občasným hryznutím provozuji také, je to velká legrace, viď??! Myslím, že to můžeme všem doporučit!!!
Ta Tvá vycházka s tátou musela být moc zábavná, příště buď odolná vůči pejskům a ostatním zvířátkům a táta bude mít ještě větší radost.
Tak pá Adámek (dnes 15měs.)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.11.03 15:47

Nazdárek Vojtíšku pilůtkovej!!!!!

Máš dneska velký den a tak na tebe moc a moc myslíme, touhle dobou už asi zkoušíš odstartovat všechny nový letadýlka a foukáš si popálený prstíčky,hi hi hi.

Takže ti přejeme všechny ty nej. co se vždycky přejí, hodně leteckých,pla­veckých a chodících úspěchů a buď pořád takovej vysmátej klučík!

A už se těšíme na tvoje vyprávění jak všechny ty oslavy dopadly, kolik jsi dostal dárečků (bylo tě za tou hromadou vůbec vidět?) a kolik jsi spapal dortíčků!

To všechno a ještě mnohem víc ti přeje Vojtíšek s maminkou

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.11.03 23:27

Ho ho ho Johanko!

Já jsem ještě malý kluk,ale někde sem slyšel,že prý většinou to bývá obráceně! Totiž že holky melou pantem a klucí pracujou,ale to si asi ze mě dělali jenom švandu. Takže vzhledem k tvému vyjímečnému šroubovacímu talentu a mému věčnému tlachání tvůj nemravný návrh s radostí přijímám! Jestli jsi opravdu tak dobrá,firma bude určitě jen vzkvétat a tak ti teda manželství taky nenabízím (i když s těžkým srdcem), protože pak se o mě, jako o majitele významného šroubovacího podniku, budou nevěsty jistě prát! Otázkou ovšem zůstává,zdali nebudeš v blízké budoucnosti v mluvení natolik zdatná,aby sis nezačala návody namlouvat sama a já neutřel nos :-( Nechci tě podezřívat předem,ale zdá se, že mazaná bys na to byla dost!

Tak páčko Johanko!
Vojta nešvihadlový!!!!!!!!!!­!!

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.11.03 01:50

Včera jsem objevila máminu píšťalku, takže mi musela uspořádat koncert, dnes při vyprávění u babičky jsem byla obohacena foukací harmonikou a balalajkou. A to mě přivedlo na nápad: Jíra bude hrát první housle - pardon - první kytaru, protože kytara je skoro jako basa a určitě taky tvrdí muziku, já budu deklamovat tydlidydli do píšťalky, protože foukat zatím neumím (zatím jsem si jen zaslintala oblíbené tútútú, ale tydlidydli mi určitě půjde taky) a navíc úspěšně trénuju klávesy, dokonce už nepoužívám předehranou muziku, ale hraju vlastní tóny. Ondrášek bude zpívat, Vojta rapovat, Viki bude tancovat, Davídek foukat bubliny, Kubík zajišťovat techniku - to už je na kompletní Vrabčí šou, ale stále jsou některá místa neobsazena, takže kdo se přidá do hudební skupiny Vrabčáci? přihlašte se, talenti!!! Například nejsou obsazena bicí, já svůj nočník nepůjčím.
Johanka

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.11.03 07:27

Tak o ty bicí se hlásím já. To je přesně na mě ušité. Abych prošel výběrovým řízením, tak dokládám (s nadšeným potvrzením svých rodičů), že umím pěkně mlátit (hlavně po ránu) do obrovské krabice, kterou mám přišoupnutou ke své posteli, abych z ní nesletěl. …To bude nářez, až to dáme dohromady… všechny hudební skupiny, co jste teď na výsluní, pomalu se třeste před Vrabčákama!!!!!!!!!!­!!!!

Adámek.

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 22.11.03 06:41

Johanko,
ta jsi fakt asi ta moje pravá !!!!
Jak přesně víš, že technika v kapele je ta moje parketa.Nejen že nejsem žádnej sprintér, raději pomalu a vše si svědomitě prostuduju něž do něčeho strčím prst, ale vždy raději sedím se svou technikou opodál a sleduju cvrkot, jak to ostatním jde.
Myslím, že jsi super managerka a já jdu do toho !!!
Papa tvůj Kubík

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.11.03 16:49

Johanko, ta kapela-super nápad!! Momentálně bych si snad dobyl nějaké to dívčí srdíčko řádným chraplákem (od pondělka mám pěknou rýmu a kýchám a chrčím)..ale když tu byla řeč o těch rebelech..což jsme určitě všichni..na nějakej ten protestsong, se chraplák docela hodí, néé?? (naši se do mě snaží pořád nacpat jakési sladké blivajzy-říkají tomu kapky-samozřejmě marně..včera před spaním jsem pro jistotu pěkně všechno poblinkal-sebe,mamču a celou postel-aby bylo jasno!!)
Tak zatím papa Ondra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.11.03 16:55

Ty taky? Já od včerejška vše okolo sebe opatlávám nudlovýma kšandama. Dokonce se mi povedlo kejchnout taťkovi rovnou do oka, půl hodiny ho rozlepoval :-)
Ale protože mě rýma rozesmává a teplotu nemám, tak mi mamka kromě bezinkového čaje s medem žádné léky nedává, jen v pravidelných půlminutových intervalech zkoušíme smrkat, to mi připomíná, že asi změním nástroj za trombón - tramtadadá.
Johanka

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.11.03 17:41

Já bych taky raději ten čaj, ale prej mi to leze na průdušky, tož mě otravují těma blivajzkama…a napadá mě další „spolupráce“-ty umíš hezky oči zalepit- já je při každé příležitosti někomu otevírám-zaryju svůj prst pod víčko a pak už je to hračka…s pozdravem „hep čí“ (smrkat ještě neumím…odsávačku jsem rozebral a úspěšně schoval každou část úplně jinam…) Ondra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.11.03 21:37

Ještě jsem zapomněla na konferenciérku Lucinku - tu nám budou na Nově závidět. U Eden si nejsem jista, zda její hlodací přednosti půjdou uplatnit, a v těch ostatních si musí vybrat sama, stejně jako další Vrabčata.
 Johana

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 23.11.03 12:54

cituji z SMS:
dnes v 6,00 se vyklubalo vrabčátko Hanička2,8 kg a 47 cm.
Bylo to sice o 3 týdny dřív, ale zato rychleji a obe jsme v pořádku Jiřina

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.11.03 16:29

Obrovské gratulace!!!!!!!! posíláme Jírovi a Jiřince a celé rodince !! Přejeme, ať Hanička roste do zdraví a krásy! A už se těšíme na „dvojnásobné“ lumpačinky „od Vrabčáků“…
Ondrášek a mamka Andrea

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.11.03 19:08

Hip hip hurá, Hanička je mezi námi. Hodná holka, ani nás dlouho nenapínala.
Haničko, mám pro tebe první prima zlobení: nejlepší je dlabat v co nejkratších intervalech, aby si maminka nezvykala moc spát, hodně spinkat, aby na tebe nestíhali s taťkou dělat ňuňuňu a taky hodně rychle růst, aby se musely vyndavat stále nové oblečky. A na Jíru pořádně zakřič, abyste si hned na začátku rozdělili teritorium :D
Hodně sil do prvního zkoumání světa přeje
Johanka

Jiřinko, moc krásně jsi to vyvedla, tak hodně zdraví, spoustu radostí a vůbec samá nej…
gratulujuuuu
 Romana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.11.03 22:39

Jirinko a vrabcatko Hanicko,

moooooc gratulujeme k vykloubani se na tento svet a prejeme je to NEJ… do zivota at te Hanicko Jira moc nezlobi…
To je ale dneska krasne prekvapeni…:-)))

Sulanek+Veronika 10m

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 23.11.03 23:27

Teda Jiřinko,

velká gratulace letí k vám na křídlech ze severu od Vojtíška a mamky Zuzky. Tvoje slečna má modelkovské míry a určitě se má čile k světu. Už se moc těším na Jírovo vyprávění, jak se o sestřičku stará.

Mějte se hezky a brzy (asi to jen tak nepůjde) se ozvěte.
Pa
Vojtíšek ročáček + Zuzka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.11.03 01:30

Milá Jiřino,

s dovolením se přidáváme ke gratulantům! Gratulujeme k holčičce Haničce a přejeme do života jen a jen samé štěstí a zdraví.

Ed xx

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 24.11.03 08:30

Milá Haničko!!

Vítáme Tě na tomto světě a přejeme Ti abys byla šťastné, veselé a radostné miminko.
Jíro, Tobě blahopřejeme k sestřičce, máš teď před sebou velký úkol - ukázat Haničce všechny lumpárny, kterými jsme postupně prošli my všichni.
Jiřinko, Tobě velké gratulace a už se těšíme na podrobnosti z Haniččiny cesty na svět.
Milada a Adámek.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.11.03 00:20

Ahoj Viki, holky a kluci,

sice vyšel už nový Vrabčákův deníček s tou velkou novinkou, ale já si opravdu netroufám tam psát o mých narozeninkách, jelikož mi to připadá úplně nicotné oproti narození Haničky. Tak jen pro informaci, abychom ty první výročí zde měli kompletní.

Tak všechno to začalo tím, že mamka dva dny strávila v kuchyni a dělala dorty, chlebíčky, pomazánky a cca 7 kilo bramborového salátu, který u nás nesmí nikdy chybět, to by se taťka pěkně zlobil. Čekali jsme spoustu návštěv od čtvrtka do neděle, tak ať mají všichni co jíst a za to mi přinesou spoustu dárečků.
Ve čtvrtek přišla babička s dědou od tatínka a přinesli mi kostičky a teplákovou soupravu. Maminka vyndala první dortík jenom pro mě, ale babička nějak nechtěla připustit, že bych tu dobrotu měl jen tak bohapustě zdlábnout sám. Naštěstí mamka brzy zasáhla a tak jsem dostal volnou ruku. Moc jsem se nerozmýšlel a hned se do něj pustil. Musím tedy přiznat, že víc toho dortu bylo na košilce, stolíku, zemi a zdi za mnou, ale i do pusinky jsem si občas něco strčil a byla to velká dobrota. V dortíku byly piškotky smetánka, jahůdky a banánky, prostě samé dobré věci a, představte si, do té doby některé zakázané. Mamka v průběhu mého stolování ještě stihla ukrojit kousek pro babičku a dědečka, protože ta konečná nesourodá hrouda se už servírovat nedala.
Potom rodiče odjeli do hospůdky oslavit Beaujolais a já jsem zůstal s babičkou a dědou sám. A protože už jsem velký kluk, tak jsem vůbec neplakal a klidně jsem usnul.

Jenže v noci, když už mamka byla doma, jsem začal moc ošklivě kašlat a k tomu jsem měl ještě rýmu, že hned druhý den se mnou šupajdila k doktorce. Paní doktorka říkala, že ošklivě kokrhám a že má podezření na začínající zánět hrtanu a dost mamku vystrašila, že mi může napuchnout krček a pojedu na pohotovost. Naštěstí jsem dostal nějaký drijáčnický sirup, po kterém se to hned zklidnilo. Takže mamka odvolala všechny návštěvy, kromě druhé babičky a prababičky, ty už byli nachystaní i s dalším dortíkem, na který jsem si pěkně brousil zoubky. Jak to s tím dortem, který vůbec nebyl určen pro mé destruktivní choutky, dopadlo, si můžete prohlédnout u nás v albíčku. Maminka sice vyndala druhý dortík, připravený jenom pro mě, ale ten mě vůbec nezajímal. Neměl totiž ten báječný tmavěhnědý pařížský krém, který zanechává krásné skvrny. Ta druhá návštěva bohužel brzy odešla, takže moje kejkle s dortem byly brzo přerušeny, ale asi nechtěli chytit nějakýho bacila ode mě nebo od mamky. Zapomněl jsem vám totiž říct, že tu noc, co jsem tak ošklivě kašlal, se přitížilo solidárně i mamce a tak i ona šla k paní doktorce, která ji dokonce na:,–(ila antibiotika.

Jenom ve zkratce vám tady napíšu seznam dárečků: tak nejvíc letadýlek za mnou přiletělo z Francie :-), pak jsem ještě dostal letadýlkový župánek, šálku a čepičku. Největší dáreček od rodičů byly dva velké stany spojené tunelem, jenže k tomu mi budou muset pořídit ještě sourozence, protože sám v tom řádit rozhodně nebudu. Dále opravdovskou klávesnici a myš, která je momentálně moje nejoblíbenější. Botičky a bačkůrky, který jsem odmítl nosit a neustále si je sundávám. No, zdá se mi toho nějak málo, tak doufám, že ještě ty odvolaný návštěvy něco donesou. Taky tak trochu podezírám rodiče, že ostatní dárečky nechávaj na Ježíška, no, já je chápu, chtěj něco ušetřit :-)

Takže milí zlatí, mám ten rok za sebou, byla to tedy fuška, dostat se z toho miminčího života, akorát nevím, proč ta moje mamka občas naříká, že by chtěla zpátky to malý miminko, když potom zase po mě chce, abych chodil. Vzpomínáte si, jak jsem ji hezky naladil, že jako už budu chodit? Tak já ji tedy stále napínám a jakmile zjistím, že mě láká k samostatným krůčkům, tak si okamžitě kecnu na zadek a začnu se hrozně vztekat. Jinak samozřejmě kráčím po bytě držíc se šňůry od mé oblíbené myšky. Taky jsem se konečně uvolil k nějakým zvířátkům, dělám rybičku a opičku a občas i pejska, když už na mě mamka tři měsíce štěká, tak jsem to pro ni musel udělat. Paci paci stále nedělám, ale umím telefonovat a zapnout televizi (civilizační pokrok holt nezastavíme:-() Taky už jsem bez maminčina mlíčka. Jak mi ho přestávala dávat v noci a uvolila se až k ránu, tak jsem se naštval a ráno si ho prostě nevzal, no, mamka toho hned využila a už mi ho nedala vůbec. Můžu vám říct, že mi to vůbec nechybí a o to víc dlabu všechno ostatní. Jsem teď zvědavý, jaké dobrůtky mi mamka bude dávat, když už toho smím víc, snad se tu poučí.

Přátelé moji, moc vám všem děkuji za krásné gratulace, jsem moc rád, že tu s vámi jsem a mohl jsem s vámi trávit ten krásný rok. Byli jste mi velkou inspirací a mojí mamince velkou oporou. Vždyť například bez vás bych se přeci nemohl nakonec tak hezky popatlat v tom dortu. Měli byste vidět moji prababičku, byla úplně v šoku :-)

Zatím papa a příště nashle

Vojtíšek pilůtek (1 ROK)

PS: Johanko, já se určitě hlásím do té kapely. Umím moc dobře hrát mamce na nervy a taky všichni skáčou, jak já pískám, takže talent mám

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.11.03 14:55

Vojtíšku, krásně jsi slavil. Po shlédnutí foteček hodlám směle prohlásit, že ze všech Vrabčích dortových degustátorů jsi patlal nejdokonalejší a nejpreciznější - takhle nějak by se měly naplňovat rodičovské noční můry - jsi zkrátka jednička.
A s tím chozením mamku ještě chvíli klidně napínej na drát od myšky, ať si potom víc váží okamžiků, kdy tě bude moci shánět po celém městě.
Do kapely tě určitě přijmem, uvedené nástroje sice zkoušíme zvládat všici, ale u tebe je zřejmé, že jsi talent od přírody :-).
p.s.
Taky se těšíš na fotečky Haničky? Bacha na věc, svýma narozkama docela zapadáš do harmonických čísel Vrabčí rodinky :-), být starší o rok a tři dny - to je takové hezké kulaté číslo :-)))) a Hanička je moc hezké jméno.
Pápá
Johanka (taky pěkný éro nyní přebývající cca metr nad zemí, takže kolegyně)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 28.11.03 20:41

Ahoj vrabčáci. Mamka si četla váš deníček a říkaly jsme si, jestli nás vezmete do party. ?Jmenuji se Verunka a jsem z Brna. Narodila jsem se 31. října loňského roku, tak si myslím, že se k vám věkově hodím. Mám modrá očka a zrzavé vlásky a moc ráda jím, což je na mě celkem vidět. Ale nebojte, těsně před svými narozeninami jsem se rozhodla, že s tou postavou něco udělám, a začala jsem chodit. Teď už lítám docela obstojně. Mamka se rozhodla, že bych to mohla zkusit i venku (zatím jsem byla vzorňák v kočárku) a dneska jsme byly koupit moje první boty. Řeknu vám, byla to otrava. Mamka byla naštvaná, že v celém Brně nemají boty podle jejích představ, tj. pevná pata, pružná podrážka, šněrovací, kožené a do pětistovky. Prý se jí pro takové prťě nechce dávat víc peněz, to jsou rodiče, co?! Stejně nic nenadělala. Pořídily jsme botičky krásné, ale s kompromisem, jsou na suchý zip a ta pata by taky mohla být pevnější. 600,– po slevě. Mamka říkala, že na ortopedii (tam chodila s bráchou) by nás s tím vyhodili. Ale jaká jsem fešanda!! A ty suché zipy se tak krásně rozlepují!
V obchodě po mně pořád chtěli, abych si stoupla a prošla se a vůbec nechápali, že mi nožičky zrovna nefungují.
Taky jsem si četla o vašich frizůrách. Mě mamka ojela už v říjnu strojkem, takže jsem vypadala stejně jako brácha. Prý se na ty cancoury nedalo dívat. Po akci byla mamka trochu zděšená, bráchovi ten účes sluší víc. Ale už to dorostlo.
Narozky jsme slavili hodně a dlouho, protože je máme celá rodina v jednom měsíci. Ale stejně jsem byla největší hvězda já a dort byl piškotovojogur­tovoborůvkový, abych ho taky mohla. Musím říct, že mi moc nejel, radši si ty ingredience dám samostatně. Taky jsem měla svoje první dospělácký jídlo. Mamka říkala, že jednou za čas se snad nic nestane. Ta kačena se zelím a bramborovým knedlíkem byla tak dobrá, že jsem večer odmítla kaši a posunky a křikem jsem si vymohla to zelí. Mňam.
Taky se musím pochlubit, že už týden spím celou noc bez kojení. Před tím jsem pila tak 11× za noc a mamka už byla dost hotová. Tak jsem jí to ulehčila, zato ráno si teď dávám pro jistotu z obou prsíček a snažím se z mamky dostat všechno, co se dá. Mlíčko je totiž ještě větší mňamka než to zelí a druhá várka je až před spaním.
Tak to by možná na úvod stačilo,
Zdraví vás Verunka zrzunda a mamka Jana

Vložit nový komentář