FILUTOVÉ Z CHYTRÁLKOVA - Viktorčiny italské prázdniny

Rodičovství

Ciao kamarádi, jak už vám mamka slíbila, podělím se s vámi o zážitky z italské dovolené s mamkou a taťkou. Letos jsme si ji naplánovali v italské „botě, resp. přímo až na jejím nártu, takže cesta autem to byla předaleká. Ovšem díky skvělému rodičovskému plánování to byla docela zábava. Vyráželi jsme ve čtvrtek v noci, takže za Prahou jsem usnula a prospala jak Německo, tak i Rakousko a probudila se až v nějakých velehorách, o kterých mi tvrdili, že jsou už Itálie. Moc jsem tomu nevěřila, protože mi slíbili moře a tam u té benzínové pumpy teda fakt žádné nebylo. Zato měli výborné ještě teplé jablkové taštičky :).

Nakonec jsem se ale dočkala, v půlce dne se po pravoboku objevilo moře, a tak jsme se k němu zajeli vycachtat a najít nocleh. Všude bylo plno nebo draho, a tak jsme zajeli hlouběji do vnitrozemí a našli hotýlek v překrásném středověkém městečku obehnaném hradbami a obklopeném olivovými háji. Všude byly pidiuličky, výhledy z hradeb až na moře, prádlo viselo mezi domečky, babičky seděly na židlích přede dveřmi, no naprosto pozastavený čas. Až nám bylo skoro líto, že ráno odsud odjíždíme. Tam jsem si dala taky první správně italskou večeři završenou zmrzlinou, čemuž jsme zůstali věrní až do konce dovolené :), ňam.

V sobotu jsme objeli Řím, Neapol, Pompeje i s Vesuvem a po naprosto panoramatickém skalnatém pobřeží se pomalu blížili k cíli. Silnička byla uzoučká, vedla po hraně skály, občas se zanořila do tunelu a když jsme z něj vyjeli, viděli jsme vysokánské hory (kolem 2000m), které jako by vystupovaly přímo z moře. Mezitím rostly palmy, kaktusy a pomerančové a citronové háje a vůbec… těžko se to popisuje.

Večer jsme konečně dorazili na místo určení, domečkový areál byl přímo na písečné pláži lemované oblázky, s velkým a malým bazénem, hospůdkou a dětským hřištěm. Unavení jsme brzy zapadli do postele, abychom mohli ráno začít s tou opravdovou dovolenou. A taky, že jsme začali! Celý den se nesl ve znamení pláž, písek, zmrzlina, bazén, hřiště, siesta, bazén a výlet do blízkého středověkého města za zábavou a večeří. Spát jsme chodili jako ostatní Italové ;) mezi půlnocí a jednou.

Opět jsem zjistila, že být blondýnou je v některých zemích ještě lepší než v Čechách :D. A když jsem se naučila hezky po italsku pozdravit „Bon Giorno", bylo o úsměvy, výkřiky „bella bambina", pohlazení, hračky a zmrzky zdarma postaráno. Italové tedy milujou všechny děti, ale prý co předváděli se mnou, se hned tak nevidí. Ono tam prý blondýnky jsou vzácným úkazem, protože tam na dovolenou jezdí především Italové (potkali jsme ještě pár Němců, skandinávců a jednoho Poláka - p.m.).

Tropea, kam jsme jezdili za večerní zábavou, je úchvatně malebné středověké kamenné město postavené asi na 200 m vysokém útesu, pod kterým jsou dokonalé bílé písečné pláže. Fantastické jídlo v převážně rodinných restauracíh, nad jejichž provozem většinou bdí oko přísné „matky rodu" od „dozorčího stolku". Jídlo vaří výhradně z čerstvých tamních surovin, takže ryby, rajčata, bylinky, lilek a nezbytné těstoviny, všechno korunováno velehorami té nejúžasnější zmrzliny - už jste někdy ochutnali nugetovou nebo melounovou nebo ananasovou nebo pořádnou pistáciovou s ořechy nebo zmrzlinu z opravdu čerstvých jahod nebo malaga rozinkovou? Jestli ne, jeďte do Itálie :D. Já jsem nakonec skončila u citrónové, protože byla nejmíň sytá, a tak se jí dalo sníst opravdu hodně :D.

Jinak jsem tedy zjistila, že ne všude se mluví česky, ale po pár dnech jsem konverzaci s ostatními dětmi na pláži a na hřišti zvládala levou zadní. Skamarádila jsem se se dvěma holčičkami - Serenou a Marií Piou, se kterými jsme řádily v bazénu i na pláži. Co vám mám povídat, domů se nám vůbec nechtělo.

Už je to dlouhý jako román, tak jen podotknu, že mamku mooooc mrzelo, že má ten pupík, protože kam se hrabou české výprodeje na italské hadříčky. Už je rozhodnutá, že příští rok jede do Itálie znova, třeba jen na nákup :). O botičkách, plavečkách, špercích apod. nemluvě. Já jsem si samozřejmě pár hadříčků vybrala a taťka taky :).

Cesta zpátky uběhla naprosto v klidu, s příjemnou zastávkou na řízek v Rakousku a v sobotu večer už jsme byli u babičky v Táboře.

Fotky do albíčka mamka prý dá příští týden, tak vám snad kromě mého románu poskytneme i vizuální část zážitku :).

Ahojky a papapa a mějte se krásně,

Vaše Viki (za 9 dní 4 roky)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.08.06 09:57

Jejda, to byla rychlost… díky Péťo!!!

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.08.06 10:52

Jeee, Ivi, Viktorka je 12.8.? Bo moje neter, ktera momentalne u mne prazdninuje, je 13.8. a taky 2002 … a taky je to pekna zirafka vysoka:-))))
Dovo super, jsem tam vsude byla v predstavach s vami:-) A nadseni z blondyny si uplne umim predstavit … z Niky byly v Turecku uplne paf … akruat ona toho neumela vyzit a delala ze sebe malou nafuku:-) Poslu ji na skoleni k Viky…
Pa
 Sulda

 
Anonym  03.08.06 12:04

Jééé, to muselo být skvělý. Hned bych jela taky. Myslíš, že zrzečku by obletovali jako blondýnku? :):)
Teď jsem četla, že jedno z nově vzniklých AJ slov je babymoon - rodina si jede ještě rychle užít, než se prcek narodí. Tak vy sice už jedno máte, ale docela by to sedělo, ne? :).
K příštímu týdnu: Ty Jánské lázně by mě dost lákaly. Ale při představě té mnohahodinové cesty, když má Filda do čtvrtka ATB a u Verči hrozí neštovice asi letos ne. Kdybychom tam nakonec byly jen na otočku, tak je to fakt dost daleko.
Ivi, ta chalupa tchánů není ve Valašském Meziříčí, ale u Velkého Meziříčí, tj. Jihlava, Třebíč … D1. Tak to máte z Prahy něco přes hoďku. Ale pokud bych to domluvila a tcháni nás tam pustili, je to trošku spartánské - pro vodu se chodí na náves. Na dvoře je sice studna, ale voda nic moc, aspoň to tcháni tvrdí a používají to jen na zalévání záchodu. Sprcha je solární na dvoře:). Elektřina tam je, tak bych aspoň vzala pressovač, ať máme dobrý kafe. No, nevím, jestli jsem vás nalákala :). A na ty Jánky bychom se mohly domluvit na příští rok. Co kdyby se u Marti splnilo to „do třetice“?
Jinak my se tady nudíme. Ráno jsem odvezla taťku na sraz a teď už brázdí vzdušný prostor někde nad Moskvou - letí druhou stranou, vyšlo je to o 10 tis levněji. A máme ho na 16 dní pryč a všechny nemoci nás čekají - jako obvykle.
Dneska za Fildou přišla prababička a hráli na klavír a pak mu konečně vyložila Vltavu - je to jeho oblíbená skladba a vždycky jsme rozšifrovali jen ty pramínky a pak řeku:), tak teď už víme a příště to můžeme poslouchat s mapou :). A tchýně pořád vykládá, že je Filda asi nějakej divnej, když chce jen tak sám od sebe o prázdninách hrát na klavír. Protože podle ní to nemůže bavit žádné dítě v jeho věku. Moc mě to nebaví poslouchat :(
Verča je obluda obludná, má nějaké negativistické období, všechno dělá naopak nebo raději vůbec, na všechno odpovídá NE, příbuzný totálně ignoruje. Vždycky, když něco vyvede, což je každých 5 minut, chce mi dát pusinku, aby si vykoupila hřích a mohla lumpačit dál. Prostě se nudí. Včera jsme aspoň plely před barákem „travní plochu“ - nasypali tam trávu právě, když začínala ta vedra, takže vyrostl samozřejmě jen pýr a ještě nějaká jiná krásná bylina. Ale do konce víkendu nechci nic podnikat, Filda má pořád ještě zhisaný krk.
Teď už si na nic nevzpomínám, ale jak jsme doma, visím tu pořád, tak pište, ať mám co číst.
Jana a spol

 
Anonym  03.08.06 12:05

Jak to, že jsem anonymní, když jsem přihlášená?????
 Jana

 
Anonym  03.08.06 12:33

Chichi, v Meziříčích já mám odjakživa zmatek :D. Spartánské podmínky nám nevadí, spíš ta práce :(. A Jánky klidně přehodíme na příští rok, v srpnu jsou tam tuny borůvek - ne, že bych je chtěla sbírat, ale Poláci, co je tam sbírají na kšeft, prodávají litr za 25 Kč :))).  

A nemysli si, Viki taky zlobí jako čert, až jsem měla pocit, že něco dělám špatně. Naštěstí mě z toho vytáhla Romana s Joko - opět jsme zjistily, že máme naprosto normální děti, jejichž jediným cílem je za každou cenu si pro:,–(it svou. Co bych dala za to, kdyby ta „svá“ bylo něco tak ušlechtilýho jako hra na klavír :D.  

Jo, a myslím, že zrzečka by požívala v Itálii stejných privilegií jako blondýnka :).

Už nevím, co dalšího jsem chtěla, tak zatím ahojky ze zamračené Prahy,

I.  

 
Anonym  03.08.06 12:33

Hm, tak já jsem taky přihlášená, ale anonymní :) I.

 
Anonym  03.08.06 12:35

Jojo, Viki je 12.8., tak to je opravdu skoro stejně jako Gábinka. A co se týká self-marketingu zvlášť k cizím lidem, tak ten už by mohla vyučovat na nějakých MBA kurzech :D. Pokud má Nika zájem, můžeme ji na pár lekcí přibrat ;).  

Pa, (přihlášená, přesto anonymní) Iva

 
Anonym  03.08.06 12:54

Hmm, to mi připomnělo, že bych měla koupit borůvky (za 35,– :( :)), letos jsme ještě neměli borůvkový táč. Za chvilku jdeme péct meruňkový.  

Z Fildy stejně nikdy klavírista nebude, protože ho nebaví cvičit samotnýho. Baví ho jen ty hodiny s prababičkou a to ještě většinou jen nové věci. Hrát něco starýho je nuda.:))  

Už zase mají puštěný ten odporný Jetix, jdu je nastrkat do postele - jedna z mála výhod nemocného stavu. Verča snad osaměle taky usne. Včera se zadařilo.  

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.08.06 13:31

Všechno čtu, jsu tu, ale nestíhám reagovat. Možná večer bude více času, zatím
 Romana

 
Anonym  03.08.06 16:38

Tak jsme všichni spali do půl paté!!! Ten vytrvalý déšť má něco do sebe :).
 J

 
Anonym  03.08.06 18:09

Tak mi právě volal děda, že jedou do úterka nebo do středy na chalupu. Takže nic :(.
 J

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.08.06 18:11

Vikii u babičky spala od čtvrt na dvě do pěti, takže to samý… a to neprší :))). Vidím to ale na posunutou večerku.
 Iva

 
Anonym  03.08.06 21:30

Tak máme ji pěkně posunutou, včera šli z obdobných důvodů spát v 22.00 a dneska to nevypadá líp. :(
 Jana

 
Anonym  03.08.06 21:37

Tady prší už od rána a stále ještě,  v Čechách ne? S takovou by frndulce mohla napršet studna:)
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.08.06 23:18

hmm, hmm, ty tcháni jsou všici asi stejní. Nikdo nám tu dovolenou nepřeje :-)))))) Něco budeme muset vymyslet
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.08.06 23:22

no já nevím, Martina snad zítra dorazí, tak se dozvíme podrobnosti, já dostala jen část sms, tak nevím přesně, oč šlo.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.08.06 23:54

Ahojky,

já myslím, že Vám studna naprší. Podle předpovědi má pršet minimálně do středy, tak se voda objeví. Miminálně užitková a na vaření koupíte. :-))))))))
Chytrá rada nad zlato, že?

Ivi, super deníček, je vidět, že jste si všichni užívali. Já Itálii miluju, už se moc těším na příští rok, snad pojedeme. Sice jenom na sever k jezeru Lago di Garda, ale i tam je to super.
Na zmrzku se už moc těšíme, já ještě na kafíčko a ostatní dobroty.
A možná se ještě domluvíme, taky bych potřebovala od Viky Kajku trošku vyškolit. :-))))

Jana, Kajka a Neználci 30+1

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 00:05

Jani, to pojedeš s Neználkama? týjovka, no ale když vy jste ti šikovní cestovatelé. Stejně čumím na to číslo a teprve mi to dochází, ty už to máš za pár. Šmíruju u vás a naprosto mě fascinuješ, jakou si užíváš pohodu - já čekat dvojčata, tak jsem hrůzou z dnů příštích šedivá dvojnásob :-)))) A ty jsi tak nádherně natěšená, vážně slast to číst.
 Romana

 
Anonym  04.08.06 00:16

Jasně, že pojedeme s Neználkama. Vždyť by jim mělo být kolem 8-10 měsíců!!!!! Doufám, že jsem tam napsala, že příští rok. :-))))))) Navíc tam snad bude jedna natěšená kamarádka, co pomůže s hlídáním a ještě má pár úžasných masážních kurzů, na to se těším nejvíc.  

Hele, to musí být v pohodě, přeci se nebudu stresovat dopředu. Teď stále ještě užívám toho, že je klid a začínám věřit mému tělu, že to zvládne. A ta pohoda nějak automaticky přišla s těhotenstvím, tak asi příroda ví jak na to.  

Navíc mám vysoce funkční babičky, když řeknu tchýni, tak mám všechno hotové za 2 dny, ale zatím se snažím sama a v klidu. Z ní jsem akorát pěkně vynervovaná. Moje mamka by taky pomohla a pomáhat asi bude, ale teď je pořád někde v trapu. Ale zase si vezme Kajku a já mám třeba 3 dny klid. A to mám ještě ochotnou a bezdětnou ségru. :-)))))))))
To číslo mě taky fascinuje, taky mi nedochází, že už je to za pár. A zároveň mám každý den radost, že je o den víc a děti o den starší a víc připravené.  

Pozdravuj Joko, snad se někdy uvidíme.  

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 00:26

V to neustále doufám, ráda bych zase po dlouhé době viděla Kajku, na fotkách vypadá jako naprosto úžasná slečna.

Já se právě tetelím blahem, když čtu tvé optimistické příspěvky - s takovýmhle přístupem věřím, že klidně porodíš i čtyřčata :D:D Psychika je děsně důležitá a s tou tvou je radost rodit :D:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 00:26

Sakra, voni tu ještě smajlíci nefungujou, já furt zapomínám :-))))

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 04.08.06 00:29

Díky za povzbuzení, teď se děsím další noci a množství křečí v lýtkách. Budu je počítat a celou noc se hlídat, abych blbě nelehla.

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 00:39

Tak dobrou noc, je zima, tak se hezky zabal do deky, to teplo udělá nožkám dobře. Ovšem nevím, čím si podložíš břich, když polštář má Kajka :-))) Jo vřele doporučuju nějaký míň cpaný polštářek mezi nohy, pokud budeš spát na boku. Na noční křeče z přelehnutí mi to fungovalo - nebo jsem si stáčela cíp peřiny

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 04.08.06 00:45

Kajka z polštáře vylezla, tak to bude v pohodě. Křeče nejsou z přeležení, ale od křečáků.

Teď mě vystopoval manžel na Skype, to bude zle, že z Neználků dělám noční můry jako jsem udělala z Kajky. :-)))))

Dobrou

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 00:52

No však jo, já to taky měla od zúžených či uzlíkovatých žil, ovšem nejhorší stavy byly, když jsem se v noci bezvědomky protáhla, to mě chytla taková křeč, že to bolelo ještě dva dny potom. Ten polštář mi v tom zabraňoval - nebo jsem neměla tu potřebu.
Skype mi nejde nainstalovat, bůůůů. Měla bych už konečně najít lepší verzi, několika lidem jsem tu slíbila, že na něm budu a funkční - že, Ed. Ale teď testím, tak nestíhám skoro nic jiného. Už aby to bylo za námi i emiminem, mám hlavu jak balon. Ale kuš a šup spát. Zítra je taky den
 Romana

 
Anonym  04.08.06 08:16

S Marťou jsem smskovala, studna prostě vyschla, asi i proto, že kvůli malování atd. brali mnohem víc vody, než obvykle. Uvidíme.
 J.

 
Anonym  04.08.06 08:22

Jé, Jani, já jsem si až teď uvědomila, že vlastně čekáš dvojčata, a ty často vykouknou dřív. Takže ta 30 je vlastně úctyhodná, co? Tak doufám, že vydržíte až do termínu :). Křeče v nohách jsem měla taky a ke konci už doktorka nechtěla, abych brala magnézko, tak mě to chytalo často.
Ahoj Jana

 
Anonym  04.08.06 10:36

Já se zjevím, já to auto snad neprodám. Tak jsem udala Verču, domluvila s Fildou, že bude sám doma a vyrazila na magistrát přepsat trvalé bydliště v techničáku a pak že to rovnou zajedu prodat. To jsem teda byla dost naivní, když jsem si myslela, že v 9.15 na magistrátě něco vyřídím - „kapacita plná“ mi na informacích přeložili jako, „paní to tady musíte být hned v 8, to už vás dneska neudělají“. Paní za mnou se dost rozčilovala, že tady už v 8 byla, protože ve středu jí řekli to stejný. To je děs, nechápu, jak to dělají normální pracující. To aby si na to brali dovolenou. Takže v pondělí vystřelím v 7.30 z domu a budu doufat, že mě stihnou zahrnout do své kapacity. Jenom nevím, co udělám s dětmi. Přece jen je to na celý dopoledne, tcháni na chalupě, Sylva má Verču dneska, tak nevím, jestli se jí bude chtít v pondělí… Je to fakt na houby :(((((((((((((((((((((((((((((((((  

Taky u vás už druhý den prší?  

A kdy už konečně nebudu anonym?  

Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 10:50

Hmm, Jani koukám, že v Brně je to ještě horší než v Praze, já kvůli tomu nemám už čtyři roky ztracený řidičák, vždy mě odkázali, že dnes už mě nestihnou.
Co se anonymity týká, když jsi doma a tak hezky se nudíš u počítače, tak si pročti diskuzi o novém redakčním systému a testovací deníček (je hned pod tím naším) a něco z toho ozkoušej a pak přijď na chat povědět, co ti to dělá
 Romana

 
Anonym  04.08.06 10:58

Holky,  

Ro to je přesně ono, protáhnout a pak 2 dny cítit bolest, to jsem udělala nedávno a lýtko stále bolí. Polštář zkusím, snad to trošku zabere.  

Jani, jo, Neználci budou dřív, myslím po dokončení 38tt by měli jít ven. Tak uvidíme, ale asi to tak bude. Magnézko neberu, bříško naštěstí netvrdne. :-)))))))) Ztvrdlo asi 3× za celé těhu. Ale beru lék detralex, je to přímo na ty problémy se žílama v těhu. Bohužel je dost vysoký doplatek, ale trošku pomáhá. Ať se Filda brzy uzdraví a autíčko prodáš. S úřadama by člověk vyletěl z kůže.  

Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.06 11:47

A co tady, budu anonym?
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.06 11:47

Jupííí

 
Anonym  04.08.06 11:51

Tak jsem si právě smazala můj komentář, no jsem to ale šikulka:((
Koukám co jsou tu za změny. Já vás tady mám jako anonymousové:) A taky mi vůbec nesouhlasí počet komentářů. Ale to se snad časem dá všechno dohromady a bude to tu šlapat jako hodinky.
My jsme se včera vrátili z Ústí, bylo to tam fajn ale moc jsem tam toho, kromě kecání, nestihla:) Ale kluci jsem do kadeřnictví vzít už musela. Chodíme tam na pánské a stříhají tam dobře, né jako tady u nás. A paní kadeřnice se mě dokonce ptala, jestli kluci jsou moje děti anebo je jenom hlídám:)))
Romano tu minulou sobotu to počasí nebylo nic moc. Sice ráno docela svítilo sluníčko ale než jsme se naobědvali, tak se to začalo zatahovat. Šli jsme aspoň s klukama do Zoo ale kdyby to po cestě vypadalo na jasný déšť, tak by jsme jeli do kina. Ale nakonec nepršelo a stihli jsme projít skoro celou Zoo. Teda ke konci už se to hoodně zatáhlo ale to už jsme byli v autě a bylo mi to šumafuk:)
Na neděli jsme měli domluvené se známýma, že pojedeme do Doks na Mácháč. Bylo docela hezky. Klukům se tam líbilo, pořád si na břehu hráli s pískem, stavěli tam nějaké přehrady, bazény apod. Mně se tam taky líbilo, páč tam měli úžasnou točenou zmrzlinu:)) Šlapadla volná nebyla, bylo tam docela dost lidí, tak jsme si vzali aspoň malou loďku. Filipa tam píchla vosa, tak byl z toho trochu paf ale ani mu to moc nenateklo a hlavně ho to nesvědilo.
Počasí teda nic moc, najednou nějaká zima:) Ale hlavně když bude pršet, tak snad bude ta voda na chatě. Jinak kdyby ta chata u Martiny nevyšla, tak my můžem dojet téměř kamkoliv. No uvidíme co na to Martina až se vrátí. Jinak my chatu nemáme, takže vás pozvat nikam nemůžeme:)
Ivo ta dovča musela být dle vyprávění super. Taky by se mi líbily ty kopce zmrzliny:) A to že Viktorka tam okouzlila všechny italy je jasné, vždyť kdo by jí odolal:) A napiš co mimísek a jestli už probíhají nějaké přípravy:) Vždyť to tak letí. Ani nevím v jakém jsi už týdnu. A co Viktorka, ta už se musí těšit na miminko viď?
Budeme se těšit i na vyprávění Martiny.
Já už teď pádím na oběd a pak na nákupy, co jsme se vrátili z Ústí, tak máme doma prázdno. Potřebuju všechno dokoupit. Ale moc se mi ven nechce:( Jenže mám na poště balíček, který už dlouho čekám, tak aspoň si udělám radost až se pokochám:)
Zatím ahoj Eva a spol.  

 
Anonym  04.08.06 11:53

Já taky nechci být anonym:(   Nevíš jak na to?
Eva

 
Anonym  04.08.06 12:37

Nevím, šla jsem s Romčou na chat, pak řekla zkus to, a bylo to:D:D
 jana

 
Anonym  04.08.06 12:38

vidíš, a už to zase nejde:D
J.

 
Anonym  04.08.06 12:46

Evi, vždyť si to taky užíváš:), aspoň podle popisu.
Mně došel balíček, co mi měl udělat radost včera, objednala jsem si tričko na MMB, je strašně krásný, ale chce to kostnatá ramena, na mně to nevypadá moc dobře, a to jsem teďka zhublá. Tak buď to budu nosit na triko s dlouhým, nebo počká na Sylvu.  

Verunka nám za chvilku přijede, to jsme si toho klídku moc neužili. Třeba se mi je podaří překecat, aby spal Ondra tady a mohli by si hrát i odpoledne. Dokud bylo hezky, mohly jsme si s Verčou hrát před barákem a Filda marodit, ale v dešti nejde nic :(.
A kdyby nevyšla ta chalupa u Marti, tak v nejhorším můžete přijet zkolaudovat náš byt. Jenom už teď vím, že jsme se tam chystali hned v Po ráno a kvůli tomu autu to budu muset o půldne až den odložit.  

Aspoň zítra přijede mamka a bude tu dopoledne s děckama a já budu moct jít cvičit. Už mi ty 3 týdny doma lezou na mozek.  

Jana

 
Anonym  04.08.06 13:40

Tak už tu mám Verču i Ondru. Když už musí být doma, tak aspoň ať jsou dva.
Budu anonym?
 Jana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 04.08.06 15:34

Tak jsem zpět ale balíček bohužel nedošel. Já si objednala z netu krásnou soupravu spodního prádla (aspoň teda doufám, že bude tak hezká jako na fotce:) a celá natěšená běžím na poštu a místo balíčku tam byl jiný dopis s fakturou:(((  Doufám, že se mi balíček nezatoulal, páč mi to už příjde dlouhé, myslela jsem že ho už tak ve středu budu mít doma. Já posílala balíček a za dva dny byl u majitele. Ta pošta!
U nás lehce poprchává, takže ven se dnes už asi nedostaneme. Teď jsem dětem pustila pohádku Medvídka Pú a pak si asi zahrajeme žížalky. No a co budeme dělat pak to nevím. Já bych měla doma pouklidit ale to jsem odložila na neurčito, resp. dnes nebudu dělat rozhodně nic:) Akorát večeři ale to už mám vymyšlenou takovou rychlovku, takže pohodička:) Mně se chce totiž tak strašně spát, to je hrozný. A to už jsem si dala kafčo ale je to snad ještě horší. Kéž bych si mohla dát dvacet…
 Eva

 
Anonym  04.08.06 16:20

A když se děti dívají, tak nemůžeš? To já bych si klidně schrupla. U nás nakonec spal jen Ondra, Verča se urazila (že jsem si dovolila po ní chtít spánek) a jen tak ležela v obýváku na koberci. Filda maloval. Já sjíždím Mimibazar. Už jsem si objednala svetr, Fildovi jedno triko Zara a jedno Beckham a Verunce super zimní rukavice (trošku v předstihu:D) a tričko s krokodýlem a ještě mám zálusk na mikču. Dneska se tam nějak urodilo pěkných věcí.  

Kafe jsem si taky dala a teď ho pořád cítím, jak byly ty vedra, pořád jsem dělala ledovou kávu a žaludek asi odvykl na presso:).  

Teď děti staví kuličkovou dráhu a Verunka jmenovala Ondru svým rytířem a oslovuje ho jen „Můj rytíři“. Je to paráda, když mám doma školku a nemusím se starat. Uklízet bych taky měla, ale jen jsem vysála a vytřela podlahy. Ty poslední hromady po stěhování mám nachystané na příští týden, až tady budu (doufám) sama.  

Hynek psal, že už přistáli v Havaně, ten se má nejlíp.  

Jana

 
Anonym  04.08.06 16:21

A ty si troufáš objednat spodní prádlo na netu? Já musím podprsenku vždycky  vyzkoušet, protože ne každá mi sedí.
Tak ať to brzo dojde!
 J.

 
Anonym  04.08.06 16:51

Ahoj Jani,

nevím, jestli se sem ještě vrátíš, tak jen Lago di Garda schvaluju, byla jsem tam před 3 roky a nádhera, hlavně pro děti jako dělané.

Pozdravuj Neználky i Kajku, Viki zaučí kohokoli :).

Pa, Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.08.06 16:55

Ahoj Evi,

jestli je to na dobírku, tak to trvá 7 - 10 dní, jen doporučený balíček „fičí“ jen 2 dny :).

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.08.06 17:03

Jupííí, už asi nejsem anonym!

Jani, držím palce s tím autem, fakt je to u vás asi jako v Praze na katastrálním úřadě :(.

Evi, podle dr. jsem ve 23. týdnu, mimís se má evidentně báječně, nejlíp na něj funguje Viki. Jakmile mi položí ruku na břicho, mimčo spí… kéž by tak fungovala i po narození :D. Co se týká chystání, zakoupila jsem ve výprodeji nějaké zimnější mimivěcičky (po Viki mám všechno letní), objednala malou kombinézu na MMB a tím jsem zatím skončila… Nějak si furt říkám, že je čas a hlavně v podstatě všechno máme, že… A jelikož nevím, co to bude, ani nemůžu moc nakupovat do zásoby ;).

Viktorka se už rekreuje u babičky v Táboře, celý víkend prý budou trávit u známých na chalupě, kde budou další 3 děti, takže se určitě nudit nebude.

Já jsem si dneska udělala radost a koupila super těhotenské džíny a pár teplejších triček a svetrů, bo mi už byla celkem zima v těch letních hadříkách :D. Zvlášť se to bude hodit zítra v tom Špindlu, má tam být 15 stupňů, brrr.

Jo, ještě jen důkaz mé těhudemence: dneska jsem si v C&A v Letňanech pověsila na věšák v dětském svetr (abych měla volné ruce) a samozřejmě jsem ho tam zapomněla. A když jsem se vrátila, byl v pr… :(, u pokladny o něm nic nevěděli. Tak jsem si musela hned na místě koupit nový, lepčí :D.

To byla perlička na závěr, mějte se krásně, večer možná ještě nakouknu - kdyby ne, hezký víkend a papa v neděli.

Iva + malé V (23.tt) - velké V

 
Anonym  04.08.06 17:13

Ahoj Ivi,
jak to, že jsi 23.tt když Sylva je 24. týden  a má termín až po tobě (26.11)? Tys psala něco od 14.11., nebo si to blbě pamatuju?  

Už nevím, co jsem ještě chtěla, tak čau
Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.08.06 18:03

Tak ti nevím, asi jsem fakt mimo… termín mám oficiálně 24.11., tož jsem 23+5, což se rovná 24. týdnu… jsem dneska nějak postřehla jen to číslo 23. Omlouvám se za mystifikaci a díky za upozornění, vidím, že vám na mém těhotenství záleží víc než mě :D :D

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.08.06 18:04

Jo, a můžeš mi prosím tě říct, jak moc kostnatý ramena potřebuješ do toho trička??? Nedokážu si predstavit, že po zhubnutí je máš nějaký jiný :D. I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.06 19:26

Tak kostnatá jsem nikdy nebyla, na to máme v rodině jiný experty. Ale Sylva řekla, že to prý můžu mít, a to je kritik nejkritičtější : )).
Dívám se, že moje dvoudenní celodenní nuda pěkně pohla s počtem komentářů:)))  

Tak se mějte
Jana  

P.S. A jde nám o každé těhotenství, musíme si zajistit pracovní síly na důchod:D

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.08.06 20:57

nejen tvoje nuda, ale i letadlové křečáky :D:D:D
Holky já vám nevím, ale mě nějak kupování oblečků nebaví, vždy si při tom představím, jak za dva roky to bude ležet ve skříni a já to budu dvacetkrát převracet a bude mi to líto vyhodit, když je to tak hezký. Prostě pak nějak nevím, co s tím.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.08.06 21:21

Mě to teda dost baví, jako nakupování oblečků obecně:). Ve skříni mi to ležet nebude, protože všecko sunu hned Sylvě, co nechce Sylva, to věnuju nějaké kamarádce, a jinak je spousta sekáčů, kde se oblečky dají zpeněžit a nebo za ně budou vděční v kojeňáku a porodnici (ty nejmenší), ty větší v dětských nemocnících a všude možně jinde. Takže se skříněma si hlavu fakt nelámu :). A je to tak pěkné, libovat si, jaký se mi zase povedl kup, hmmm :))  

Jo a dřív jsme bydleli vedle bytovky s obecními byty, tam stačilo jen dat hromadu k popelnicím a do rána nebyla:)
Jana :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama