Z extrému do extrému

Rodičovství

Říkají, že bych o našich dvou extrémních holčičkách měla napsat knihu... vlohy bych na to jistě měla :D, ale prostor není, takže deníček bude muset zatím stačit. :)

před spaním :*

Červen 2011
Píšu deníček o naší prvorozené. O tom, jak bojujeme s usínáním a máme radost z každé maličkosti, které se mnohdy zdají jiným matkám jako samozřejmost. O tom, jak jsem byla zoufalá, unavená a měla plné zuby „chytrých“ rad celého širého okolí. O tom, jak dlouhé hodiny jezdím pomalu po celém okrese s kočárkem a drndám a drndám a dítě nespí! Taky o tom, jak dítě dokáže hodiny ječet a nikdo prostě není schopen vypátrat proč. :/ Maminka si neví rady, trápí se a okolí si myslí, že jen přehání, je neschopná, zralá na blázinec…Nespí v noci, ve dne a pořád jen jezdí s kočárem. Hltá v knihách i netu všemožné rady a diskuze o tom, jak dítě naučit usínat a spát, leccos zkouší…nefunguje nic. :D Jen čas a trpělivost je třeba…

Dva roky poté
Stejná matka, stejný otec, téměř stejné těhotenství. Nejvýraznějším rozdílem byla větší ufuněnost z kil navíc, která nějak nestihla být odstraněna po porodu prvním :), téměř identický scénář porodní, jen 2× větší rychlovka. :) Druhé miminko ale o kilo těžší a za noc naspí tolik, co první za týden!!!

Pro nás doma neuvěřitelné se stává skutečností…miminko SPÍÍÍ! Normálně se nadlábne, odbrkne, položí se a za chvíli spí…jsme v úžasu a první týdny napjatě čekáme, zda se sci-fi nezmění opět v nějakou reality show. :)

Týden se s týdnem sejde a miminku je šest neděl. Spí celou noc. :) Ano, celou noc. :) Večer v 8 zalehne a do rána, resp. do dopolední 9. hodiny minimálně o ní nevíme. S starší dcerou už míváme tou dobou většinou hotovou hromadu práce a taky dostatek času pro sebe, takže vyhovuje všem. :)

Miminko se po probuzení usměje, rozbalí, prokope, provětrá, nadlábne, pohraje s mamkou a ségrou a když na ní padne únava, mamka odnáší robě do postýlky, kde po chvilce usíná. :) Někdy droboť trápí bolení bříška, to zase jo, tak se s ním zacvičí, nahřeje, dá se cucnout mlíčka a když se problém odstraní, mrně opět spokojeně usíná. Jak by označila jedna známá - jasné miminko pro začátečníky. :)

Dnes je miminku téměř 5 měsíců. Po večerech trápívá první klubající se zoubek, ale jinak se zatím žádná reality show nekoná. :) Po obědě si dá svoje 2 až 3 hodinky, v podvečer před koupačkou ještě jednu. :)

Po koupačce je čas na večerní čtení ve velké posteli v pokojíku (snad nejlepší část dne!), po pohádce velká dostane mamky ruku na hlazení, malá prso na cucání. :) Velká za chvíli vytuhává, protože za celý ulítaná den bez spaní je zaplaťbůh vcelku hotová, malá tak po téměř půl hoďce usilovného večeření prso pouští a dochází k přenosu do její postýlky v ložnici, kde zpravidla chrupe svých 13 hodin. :)

Kolem půl 10 se vrací tatínek domů a je moc rád, že to jeho holky doma zase všechno tak pěkně zvládly. :)

Tak tohle jsou naše dva extrémy! Tenhle druhý je o něco příjemnější, ovšem ten první dal zase výbornou průpravu! :) Tohoto druhého si díky tomu velice vážíme.
Určitě za oba velice děkujeme!!! :) A taky děkujeme za dvě krásné zdravé holčičky, ze kterých se dmeme pýchou hned několikrát denně. :)

A teď jdu taky spát…ke starší do pokojíku :D, protože po mě bude v noci tak 3× hulákat a bude mě nutně potřebovat čapnout za ruku a hladit, než zase usne. Než propendlovat půl noci na trase ložnice-pokojík-ložnice, smiřuju se s poněkud netradičním lůžkovým uspořádáním :D, které ale vede opět ku spokojenosti nás všech!

P. S. Maminky prvních uječených dětí, nebojte se!!! :)

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maki3012
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 09.07.13 06:26

Dekuji za krasny denicek, doufam, ze me takovy extrem potka taky, protote muj prvni syn je take pekny extrem!!! :D od narozeni jsme bojovali s placem, uspavanim a ani ted v roce a pul jeste nespime celou noc. Desim se, ze druhe ditko bude stejne nespave a „narocne“

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 09.07.13 07:27

Ououou :hug: Tak zatím jako bys psala o nás, první nespal. S kočárem lesem, polem, vřesem, zimou, deštěm sněhem dítě neusnulo a neusnulo.. Matka zralá na Bohnice. Po dvou letech bude další drobek tak se zoufale modlím aby i ten zbytek byl jako u vás :) :kytka:

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 09.07.13 07:29

Moc pěkně napsané :) přeji hlavně zdraví :)

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 09.07.13 07:43

Hezky denicek :kytka: Nastesti znam tento scenar jen z vypraveni (mela jsem doma extrem cislo 2.) a jen se modlim aby za mesic to u nas az porodim pokracovalo ve stejnem duchu jako zacalo.
Pred maminkami s urvanymi detmi smekam kloubouk a uctou se klanim, ze to vsechno vydrzely!!!

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 09.07.13 07:54

Boři super

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 09.07.13 08:17

A můžu ti říct, že objekt číslo tři je tomu prvnímu podoben více, než by se mi líbilo. ;) Pohlaví evidentně nemá pražádný vliv. :D

 
Gloaming
Závislačka 3926 příspěvků 09.07.13 08:20

Tak to gratuluju. :kytka: :kytka: My máme zatím to první. A po tom, co jsme si první 4 měsíce vytrpěli, už nemáme odvahu na druhý. Do teď spí malá na prd, navíc se mnou v posteli, přes den kolikrát naspí jen půl hodiny.
A přesně jak píšeš. komentáře a rady okolí mě vždycky akorát vytočí. Dokonce se mi často stávalo, že venku mě odsuzovali babči, že mi brečí miminko v kočárku. NO A CO??? Celý dny nedělám nic jinýho než, že se snažim jí umlčet. Kolikrát jsem se bála, abych jí neumlčela navždy. :oops:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 09.07.13 08:23

Krasne napsany denicek :D Holcickam preju hodne zdravi a stesti :kytka: Nase mala zacala spinkat celou noc az v 10 mesich a do te doby jsem obcas slusne padala na hubu, takze mas muj velikansky obdiv 8)

 
Salorka
Závislačka 3885 příspěvků 3 inzeráty 09.07.13 08:23

Super deníček :dance: :dance:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 09.07.13 08:25

@MaDoRaBe no, tahle reakce jsem doufala, že se neobjeví, ale což :lol: To se nějak dá, přežili jsme jednu, dáme to zase když bude třeba, že :)

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 09.07.13 08:37

Hezky napsané. Zasmála jsem se, protože u nás byla podobná situace. Po prvním uřvánkovi jsem taky byla v úžasu, jak může být péče o druhé, spavé miminko jednoduchá. Najedlo se, usnulo a měli jsme tři hodiny pro sebe. Dokonce jsem si párkrát říkala, ať už vstává, že si jí člověk neužije, když pořád spinká a pod hrazdičkou si vystačí sama. Teď už je druhému dítěti 2,5 a se zlobením starší dohnalo na plné čáře, ale pořád je to pohodář jako po narození.

 
I_nea
Závislačka 3907 příspěvků 09.07.13 08:40

Suprově napsaný deníček, povzbudivý, vtipný, co víc si po ránu přát :palec:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 09.07.13 08:44

Tvůj deníček mi dává naději :lol:, ale při mém „štěstí“ bude i druhý prcek nápor na moje nervy :mrgreen:…takže raději ještě počkám, abych pak náhodou neskončila v blázinci :mrgreen:

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 09.07.13 09:08

@bořková Pardooon. :D Ale jo, dá se to, kdyby ne, nemám čas psát sem, že… ;)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 09.07.13 09:24

Já to měla v opačném pořadí. Myslím, že toto zažívájí skoro všechny maminky. Beru to jako velkou zkušenost hlavně z toho důvodu, že není dobré radit, jak já to všechno zvládám a umím. Když pak příjde malý křikloun, tak jsou všechny rady k ničemu.

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 09.07.13 09:35

Jako matka dvou prvotřídních uřvanů ti gratuluji k lepší spavosti druhorozené. Naše starší řvala bez nalezení příčiny do roka, mladší jen do půl, byli jsme jako rodiče zocelení, důslednější a nekompromisní v rituálu „utahat, nacpat jídlem, odložit, nevnímat řev“. Ale byli jsme na to dva, bez manželovy podpory a maximální míry přítomnosti bych je asi obě zamordovala. Takže mně ve tvém textu docela děsí věta: „Kolem půl 10 se vrací tatínek domů a je moc rád, že to jeho holky doma zase všechno tak pěkně zvládly.“, to není dobře a není pro to žádná omluva, ani práce ani potřeba si orazit, rané rodičovství je prostě očistec, ve kterém nemá nikdo nárok „žít tak nějak normálně“. Fajn, že jsi srovnala děti a jakýsi režim, ale tatínka je třeba nekompromisně zapojit také. Hodně zdaru!

 
fenny
Závislačka 4916 příspěvků 09.07.13 10:13

Jedno miminko pro začátečníky bych si hned objednala :mrgreen:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 09.07.13 11:04

Hezký deníček to já doma mám ten druhý hodný extrém co furt spí je jí už 8 měsíců a stále celou noc prostí a za den usíná tak 3× po hodince

 
Čekatelka
Extra třída :D 14399 příspěvků 09.07.13 12:30

:mrgreen: od srdce jsem se nasmála :mrgreen: dcera také není spáč, za chvíli bude mít dva roky a prospanou noc jsem zažila asi 3×, vstáváme furt a pořád. Na druhé si zatím netroufáme :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.10.14 v 12:39

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 09.07.13 12:32

Hezký deníček, gratuluji ke dvěma zdravým dětičkám :srdce:
Naše malá byla spavé dítě od malička, každý říkal, že si tak hodné dítě ani nezasloužíme :mrgreen: Báli jsme se druhého, že nám to vynahradí. Nakonec druhé dítě kvůli zdrav. důvodům nebude, takže jsme rádi, že jako první se nám narodilo to „hodné dítě“ :oops:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 09.07.13 12:58

Díky za přečtení a komentáře :kytka:

@BaraF na tatínkovu obranu nutno říct, že se nikde nefláká, že buď živí rodinu, a to vcelku slušně, nebo nám staví domek :palec: jezdíme za ním na stavbu a když je cokoliv potřeba, pomáhá a čas pro rodinu si samozřejmě bez problémů udělá… Ale a a teda musím se pochválit, že to s holkama zvládáme bravurbě :palec: :)

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 09.07.13 13:42

Krásnej deníček :potlesk:

Moje procitnutí bylo ještě horší, protože jsem to měla opačně, první dcera hodnoučká, od šesti neděl spala celou noc, za to druhorozená mi to dala sežrat už v porodnici, doma jsem prochodila cestičky, ve dne v noci furt řvala…jen teda doufám, že třetátko bude ten náš první extrém :mrgreen:

 
jitina
Závislačka 2790 příspěvků 09.07.13 13:53

Peti, krásný deníček, napsala jsi to suprově! :pankac:.

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 09.07.13 14:35

Nojo…ale ja mam ted to miminko pro zacatecniky…tak to nevim, jestli se odvazime i do vyssiho levelu miminka pro pokrocile :)))

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 09.07.13 15:04

Díky za hezký deníček :), to mi dává naději. Synovi je 22 měsíců a už si ani nepamatuji co to je prospat noc.

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 09.07.13 15:08

Pěkně napsané- já mám tět v pořadí třetí miminko a je zrovna takové, jako byla tvoje Heidinka. U prvních dvouch jsem se namlsala, ti spávali krásně celou noc. A tet do třetice, je to opravdu výživné. Tím, jak v noci spává minimálně a přes den stále v náruči, tak i já jsem skončila na interně s celkovím vyčerpáním organizmu. Dostala jse na vykapání pixlu magnézka a šupajdy zase domů. Zjistila jsem, že už i ten její věčný brekot beru jedním uchem sem, druhým uchem ven-říkám si, že je to její forma povídání a už mě to nemá šanci rozhodit. Jen, když jsme někde na návštěvě, třeba u mojí mamky-tak ta vždycky líce, že je opocená, až na zádech, jen aby malá nebrečela a tak mi to kolikrát příjde usměvné, že mě už nic nerozhází, natož, abych se honila. :-):-):-)Tet za pár dní bude mít malá pět měsíců a začínají být noci o malinko lepší-nechci to zakřiknout-ťuk, ťuk. Tak taky se uklidnuji, že časem bude líp!!) :-):-):-)

 
terkacek
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 1 inzerát 09.07.13 20:23

Jee, nepises nahodou o mem synovi? :mrgreen:
taky nechtel od miminka spat a jen rval. V noci se budil do 2 let, takze do 2 a pul jsem s nim spala v posteli, pqo spokojen
ost syna a rodicu :lol:
ted cekame druhe, tak snad to bude lepsi
jinak pekny denicek :kytka:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 09.07.13 20:55

Tak tohohle extrému se bojím. Vypiplala jsem dvojky, které odpovídají tvému druhému mrněti. Chtěla bych další, ale přemýšlím, jestli bude tak hodné jako dvojčata nebo s ním bude práce víc než s obouma dohromady :lol: :lol:

 
petulka23
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 09.07.13 21:10

Měli jsme to úplně stejné jen obráceně. První dcera byla zlaté miminko, budila se pravidelně po 2 hodinách (i v noci teda. Ráno stávala v půl 10 a přez den jsem o ní pořádně nevěděla. O to větší byl šok když se narodil syn, už v porodnici spal v noci cca 2 hodiny a přez den vůbec, pořád brečel. Šestinedělí(u nás spíš 9ti nedělí bylo děsivé)manžel na mě dostal od doktora ošetřovák abych se mohla trochu vyspat a nesesypala se. Kolem toho 4 měsíce se to začlo trochu uklidňovat ale i dnes v 16 měsících je pořád dost ubrečený(nebo spíše už vzteklý a uječený)
ale naše děti jsou snad úplně ve všem jak nebe a dudy, nejen ve spánku a pláči :D

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 09.07.13 21:16

Je zajímavé číst, jak se děti stejných rodičů můžou lišit :think: :)

Já se při té první vždycky na pokraji zhroucení snažila utěšit, že nejdůležitější je zdraví, ale teda bralo to hodně sil a energie :roll:

Dnes je z ní zlatá sladká holčička, která se teda vzteká přiměřeně svému věku :srdce:, se spaním teda v noci boje pořád, ale oproti prvnímu roku je to procházka :)

 
Sion
Závislačka 4174 příspěvků 09.07.13 21:19

Moc krásný deníček :hug: Závidím ty dvě zlatíčka…doufám, že vám už budou dělat jen samou radost :hug:
Těším se až se na nás jednou také usměje štěstí a budeme mít miminko :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.07.13 17:13

Takže je tu naděje, že druhé dítě nebude kopie nespavého prvního? sláva, sláva :mrgreen:

 
markytka3
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 11.07.13 18:42

Taky se pridavam k tem co maji doma dva extrapoly :-) teda ne ve spanku (s obema spinkame denne tak 12 hod, jak jsou prazdniny, tak nevstaneme pred 10 hodinou - 3,5 roku a 1 rok), ale povahove extremy, klucik nejvetsi raubir na okrese, holcicka nejhodnejsi ditko, co znam. jdeme-li ven, misto hlidani rocni holcicky, litam za 3 letym klukem bo co on dokaze za divy :-), zakladatelka urcite pritaka, ze druhe ditko mame za odmenu :-) :-)

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 11.07.13 21:58

To je jako bys popisovala moje děti :lol: s prvním se se porvé celou noc vyspala po roce a půl s druhým od 5 týdnů 8o (dodnes zaklepávám kdykoli to vyslovím/napíšu :lol:)…u nás je to ještě větší extrém v tom že jsou opační i vzhledově i povahově(starší blonďák s kůží bílou jako stěna, výbušný, uvztekaný, trdlo co neposedí, a strašně zimozřivý :mrgreen:, mladší skoro černé vlasy, snědý(a to fakt dost hodně), klidný, rozvážný, hloubavý, a je mu furt horko :lol:…tatínek stejný :lol:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 12.07.13 18:05

Tak já mám doma ten první extrém, taky si říkám, že je to dobrá průprava, ale i přesto zatím druhé dítko posouvám :oops: ikdyž mi každý říká, že nikdy nejsou dvě stejné, že s tím druhým si to budu už užívat a bude hodnější.

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 12.07.13 22:35

@mismurka :) mně, když řekli, že dvě nikdy nejsou stejné, jímala mě hrůza, co by mohlo ještě přibýt, aby to bylo ještě horší :mrgreen: Ale nakonec dobrý :palec:, tak držím pěsti, aby jednou i u vás :palec:…ale hlavně zdraví :andel:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 12.07.13 22:37

@bořková děkujeme :kytka: i vám ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama