Probdělé noci za odměnu

Snažení

Tak mě napadá, že ten, kdo nahoře přiděluje rostoucí bříška s mimčem, má nějaký zvláštní smysl pro humor.

Minulý týden dvě moje dobré kamarádky podstoupily odběr vajíček. Jedná se o dva zcela na sobě nezávislé životní příběhy, holky se neznají, vlastně se potkaly jednou v životě, a to před 3 měsíci na mojí svatbě. Jedna darovala vajíčka dobrovolně jako anonymní dárce, druhá si je nechala odebrat v rámci jednoho z mnoha pokusů, jak přijít s manželem k miminku. K tomu kroku došly po asi 2,5 letech snažení všeho druhu, já o tom nevím skoro nic, patřím v tomhle směru k těm šťastnějším.

Před dvěma dny jsem se dozvěděla něco málo o hyperstimulačním syndromu, zpráva o kamarádce, která leží na metabolické JIP mě šokovala! Sama jsem matkou 20měsíční holčičky a navíc se mi v bříšku 23. týdnů vrtí další poklad. Právě teď se mi chce děsně křičet, zdá se mi tak neuvěřitelné, jak může být cesta k miminku trnitá. Tolikrát jsem si říkala, že bych si i počkala o pár měsíců déle na svůj rostoucí pupík, jen kdyby to našim kamarádům trápení a čekání zkrátilo.

Právě čtu v emailu čerstvé zprávy z JIP. Den 6. po zákroku: změna prostupnosti cév, dutina břišní naplněná vodou, odsátí 2,5 litru vody? Je to vůbec možné? Odsávání vody z plic, přijímání potravy sondou přes nos. Další den jsou výsledky lepší, sonda do žaludku stále, ale už snědla i půl přesnídávky :), objem vody v plicích i v břiše se zmenšuje, plíce se vrátila do původní velikosti a na svoje místo.

Den 8. po odběru: dnes snědla i půlku lučiny a vnitřek rohlíku :), smála se a chvíli i hrála karty :) Tak už jen, aby vaječníky zase měly brzo svoji velikost švestky a ne 20 cm v průměru. Toť zprávy z nemocnice, já jsem tedy dost zděšená :/ Je hrozné, vidět, jak se trápí osoba, která vám je blízká a nejde jí pomoci, snad jen podpořit, utěšit, prosit nahoru. A taky děkovat, že doma máme ty křiklouny, co nás třeba i pěknou řádku měsíců nenechají vyspat, vždyť je to vlastně štěstí, štěstí nad štěstí! ♥

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 18.10.12 09:35

Bud rada a dekuj tomu nahore, ze mas takove stesti! A gratuluji k detem a tehotenstvi! My takove stesti take nemeli a jsme jedni z tech, kteri museli na umele oplodneni. Neboj, pokud te nepostihne prave ten hyperstimulacni syndrom, tak to zase takova hruza neni :lol:. Nejhorsi je cekani a cekani a cekani, ale je to dobra skola zivota, clovek si pak miminka v brisku vazi vice a je hooooodne opatrny. Ja jsem ted v 11.tydnu a snad uz bude dobre :srdce:. Jen take ty hromady hormonu, co bereme jsou na palici :zed:, ale on clovek nakonec zvladne vsechno :mavam:. Preji hodne stesti :kytka:.

 
handa30
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 18.10.12 09:46

Je hezké, že se umíš vcítit do kamarádky. To spousta lidí nedokáže. Kámoška má štěstí, že má Tebe a určitě všechny nesnáze s Tebou zvládá líp. Kéž by bylo takových víc lidí. Kámočce držím palce a Tobě samozřejmě též. Hezký deníček :)

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 18.10.12 12:27

Dnes jsem zase nespala, ostatně nespala jsem pořádně už přes rok, syn byl divoch už v břichu. Děkuju za trochu jiný pohled na probdělé noci :hug: kamarádce přeji brzy uzdravení a miminko

edit není reakce, ale příspěvek

Příspěvek upraven 18.10.12 v 12:29

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 18.10.12 14:47

Popřej kamarádce brzké uzdravení a miminečko :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 18.10.12 15:12

Teda jestli je tohle odplata za to, že někdo anonymně daruje vajíčka, aby jiná žena mohla otěhotnět, tak pěkně děkuju!

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 18.10.12 16:47

Díky všem, kamarádka je den ode dne lepší, včera už prý vstala z postele a zvládla chvilku chodit :palec:, ale pořád je to všechno moc náročný…

Snad se za ní vyrazíme brzo podívat, bydlí totiž až na druhém konci republiky, tak to není je tak :?

@MartinaIrena kamarádka je měla sama pro sebe na IVF, ta druhá, co je měla na dárcovství to ustála bez sebemenší komplikace :potlesk: Nevím, jestli to je prostě tím, že je zdravá a tělo hormonálně funguje jak má, anebo prostě náhoda :nevim: Ale né vždycky hyperstimulační syndrom přijde… ale čím je to podmíněno, jestli něčím, netuším :think:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 18.10.12 19:23

@bořková Každopádně to je mazec. Příroda holt bohužel není spravedlivá. Držím palce, aby to kamarádka zvládla a aby se brzo uzdravila.

 
Hori
Kelišová 7432 příspěvků 19.10.12 13:33

No ty bláho vypadá to děsivě :roll: tak držíme place ať to všechno dopadne dobře :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 19.10.12 14:11

No, bohužel se jí včera zase přitížilo a tělo se opět začalo dost zavodňovat, ach jo :roll:
Tak už aby to bylo všechno srovnaný a mohli se vydat vstříc dvěma čárkám a probdělým nocím za odměnu :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama