Ach, to usínání

Rodičovství

Novorozenci prý spí 20 hodin denně, alespoň to tvrdí odborné texty v knihách, na internetu. Já, jakožto maminka začátečnice, neměla tušení, že to může být úplně jinak. Těšila jsem se na svoji princezničku, slaďoučkou, věčně spinkající, jak to známe z obrázků všech možných knih, pohlednic, katalogů. Princeznička Haidi se nám narodila dne 1. 2. 2011, byla krásná a od prvního okamžiku jsme ji milovali, ale do 20 hodin spánku denně měla jistě hodně daleko!

hrajeme s míčkem, je mi 4.5 měsíce

můj úplně první úsměv pro mamku v necelých 2 měsících

po ránu mám vždycky báječnou náladu!

trénovali jsme pasení s kamarádem oslíkem

ve 4 měsících jsem super macíček! :)
3 komentářů

Už v porodnici jsem naspala tak 6 hodin za celé ty 3 dny. Naše princeznička byla úžasná, ale jaksi hodně hlučná. To jsou ty první dny, než si zvyknou prťata na světě, říkaly sestřičky. A mně to přišlo normální, nijak jsem se nepodivovala. však všechna miminka přeci pořád jenom spí, všechna, co jsem kdy viděla, zažila :) Pohled na ni mi dodával děsně moc energie a síly a i když už konečně po tom neustálem brečení i u mně v náručí usnula, stejně jsem se na ni jenom dívala a říkala si, jaký je to zázrak.

V den, kdy jsem si ji přinesla domů, byl to pátek, jsem byla moc šťastná… jen ten neustálý pláč, až řev mě trochu znervózňoval, ale za pár dní se to srovná, říkala jsem si :) No, ten víkend byl šílený, Haiduška pořád jen brečela, ať jsme dělali, co jsme dělali… hodiny jsme chovali, chodili, zpívali, hladili… dokonce i u nás v posteli jsme ji měli, v zoufalství a s přáním, ať už se konečně uklidní a zaspí! Proč tak brečí? Co ji trápí? Má hlad? Vždyť jedla sotva před hodinou! Nemá teplotu, nemá bolavé bříško? Cvičili jsme, nahřívali, masírovali, prošťourávali, přebalovali, hladili, chodili, houpali, vozili, zpívali… a NESPALI!

Zatímco tabulková miminka mívají režim, kde se spánek střídá s jídlem po 2 nebo 3 hodinách, u nás se brečelo a brečelo, potom jedlo, zase brečelo… občas zaspalo, byla to šílenost :( Já zoufalá a vyčerpaná, s neuklidňujícím pocitem, že dělám něco špatně a jsem špatná maminka, že mě malá nemá ráda a že si určitě myslí, že my ji také ne. Zkušené rádce jsme zpočátku uvítali, ale když radili to, co jsme stejně už vyzkoušeli snad 1000× a nefungovalo to, už jsme do služby nepovolávali. A už vůbec ne, abych poslouchala, že je to tím, že jsem nervózní, že to má malá za mě, nebo že jí je jednou teplo, jindy zima či že si nebere dudlíček do pusinky, protože jí ho tam dávám špatně!

Prostě jsme se zavřeli doma, nikoho k sobě nepotřebovali, na režim pláče a pláče, jídla, pláče a trochu spánku jsme si zvykli. Když se po pár dnech umoudřilo počasí a mrazy nebyly tak tuhé, bylo nám dovoleno jít ven s kočárkem. Nespinkali jsme, ale byl tam aspoň klid… tedy až do doby, než kočárek zastavil nebo jsem zkusila jezdit s ním na místě jen sem a tam :( A tak jsme chodili a chodili, pouze vpřed a nikam jinam :)

A tak to šlo zhruba měsíc… noční spánek tak 3 hodiny, přes den trochu ticha v kočárku, jinak řev. Byla to hrůza, v životě jsem už zažila leccos, ale tohle mě vážně odrovnávalo, byla jsem zoufalá a chtěla jsem jen vědět, kdy to skončí. Kolikrát jsem chtěla mít Haiďulku zpátky v bříšku, to byla ták krásné, bez problémů a v klidu!

Postupem času se to začalo jemně! zlepšovat, což znamenalo noční spánek třeba 4 hodiny, přes den občasné zaspání v kočárku a po vyspinkání chvíle klidu i ve stavu bdění. To byl vlastně obravský úspěch, do té doby otevřená kukadla znamenala otevřená papula a křik.

Dnes, když si na to vzpomenu, nechápu, jak jsem to mohla zvládnout… tak málo odpočinku a ještě věčné pochodování s kočárkem, hromadu kilometrů každý den.

Malé jsou 4,5 měsíce, za tu dobu jsme si toho zažili děsně moc… chvíli fungovala ta uspávací technika, za týden jiná. Bylo to nesmírně únavné a zoufalé.

Dnes už je z ní velká slečna, která umí spoustu věcí… krásně se na všechny a neustále směje, řehtá se na celé kolo, když děláme blbinky, prská bublinky ze slin, povídá si s ručičkama i s prstíky na nohou, mazlí se se všemi svými plyšáčky v postýlce, hříbátka pase jako o život a dnes se nám dokonce i na bříško otočila. Je-li odpočatá, hraje si na dečce a nikdo o ní ani nevíme.

Brečím, jenom si vzpomenu na to, jaká je krásná, úžasná a šikovná, co všechno zvládá, jenom tu únavu stále nezvládá a usínání je boj.

Vyzkoušeli jsme všechno, opravdu všechno a zdá se, že když něco funguje, tak jenom pár dní… asi bude mazaná a prostě se nebude unavovat něčím, co ji časem znudí :) Bude akční, jako je maminka s tatínkem :) Chce poznávat nové a zajímavé věci, bude velice zvídavá a jen tak něčeho se nezalekne, bude o ní slyšet a ve světě se neztratí :)

Teď už je večer a ona spinká :) Nedalo se jinak a musíme se snažit naučit ji, že postýlka po koupání a dlabanci je jednoduše na spinkání. Jsou to nervy sedět u ní, čučet jí do otevřené uřvané papulky, ale přesto se tvářit jakoby nic a hladit ji a držet za ručičku… ale děláme to pro nás pro všechny, hlavně pro ni a odměnou nám je ráno její široký úsměv, kterým nás obdaruje hned, jak ji popřejeme hezké ráno :)

Dnes je 4. den téhle brečící metody a vlastně ani nebyl dnes brečící :) Békla asi 2×, pak se mazlila asi 20 minut s plyšáky a najednou očka sklapnutá… tak uvidíme, co nám připraví zítřek.

Haiduško, děkujeme, že jsi tak báječná a neboj se, my ti v životě se vším pomůžeme, když budeš žádat a nenecháme tě samotnou. Neumět usínat je ještě slabý odvárek, v životě tě čekají mnohem horší věci… to budou teprve nervy, pro nás všechny :)

Děkujeme za tebe, za to, že jsi veselá a zdravá, za každé dobré ráno a relativně klidné večery :)

Vám děkuji, že jste si o nás přečetli a předem děkuji i za to, že mi tu NEBUDETE PSÁT, že se miminka nemají nechat brečet :) Ono to někdy vážně jinak nejde!

Všem rodičům zdar, hlavně těm, jejichž dětičky obdobně vyvádí a maminky spících miminek jim nevěří a označují je za nervózní a vymýšlející si hysterky! :)

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 16.06.11 09:13

drzim palce,aby to bylo uz jen lepsi a lepsi! :palec:  :hug:

 
3 kočky
Nováček 1 příspěvek 16.06.11 09:25

Držím palce ať je už jen lépe :srdce: Taky jsem měla první dcerku uplakánka a usínání hrozný. 5 x za noc vzhůru normálka. Kočárek a postýlka byli jen hezká dekorace :-) jinak řev, řev :cry: Nejvíc mě pomohlo dcerku „prodat“ na pár hodin tatínkovi nebo babičce abych si mohla v klidu zdřímnout :palec:

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 16.06.11 09:43

Máš můj obdiv a klobouk dolů. :lol: Já jsem měla oba kluky relativně hodňoučká miminka, u toho mladšího ho asi dva měsíce trápily koliky, tak jsme si řev taky užili, ale rozhodně ne v takové míře jako ty.

 
dianaa
Kelišová 6380 příspěvků 16.06.11 09:54

Taky máme chlapečka,který toho přes den moc nenaspí,s postupem času je to lepší a lepší,ale těch 20 hodin denně u nás nebylo nikdy,ani u jednoho z dětí :wink: Záviděla jsem spokojeným mamkám s tichými kočárky :roll: Naštěstí jde jen o pár prvních měsíců a za rok si na probděné noci a mátožnou bledou maminku s uřvaným kočárem nikdo ani nevzpomene…Nám nepomohlo ani nosítko či šátek,to syna vytáčí ještě teď..Tak už ani netrvám na tom,aby spal,ale jen ať je klidný,je to zřejmě nejnošenější dítě v Evropě(asi spolu s vaší holčičkou :-) )
Tak se držte a vydržte,bude líp :kytka: :mavam:

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 16.06.11 09:57

Ahoj, taky držím palce, aby to zabralo a Ty i malá jste si odpočinuly.
Musím Ti napsat, že stejnou techniku usínání máme také - resp. měli jsme, nyní již není třeba. Kryštof dělal vše proto, aby se večer nešlo spinkat a svým mohutným hlasem to dával najevo. Nejprve jsem si myslela, že ho něco bolí, trápí, tlačí. Ale sotva jsem ho vzala do náruče, tak se usmíval. Pochopila jsem, že si jen vynucuje pozornost a prostě nechce spinkat. Tak jsme vytrvali - nechali jsme ho v postýlce plakat a v pomalu prodlužujících se intervalech se na něj chodili dívat, pohladit ho a popřát mu opakovaně dobrou noc a zase odejít. Trvalo to asi 1-2 měsíce. Vytrvalost se ale vyplatila, teď už večer chodí spinkat prakticky sám, v 19:30 už chrupe. Ještě jedna zajímavost - když mu zapomenu večer stáhnout v okně roletu (střešní okno na západ), tak se mu usíná hůř a do setmění spí jen povrchně. Když mu v pokojíčku udělám fakt tmu, tak spí jak když ho do vody hodí - je to praktické i ráno, že se nebudí s prvními slunečními paprsky ale až v 7:30 :-)
Tak hodně štěstí!

 
lenix
Kecalka 108 příspěvků 16.06.11 10:13

Tak my to s tím spaním máme podobně. Taky jsem si ze začátku říkala, kde vzali těch 20hod denně, že my to nenaspíme ani omylem. Jen v noci spinká krásně, ale přes den skoro vůbec, jenom v kočáře, naštěstí má už teď období, kdy už jenom nebrečí, ale vydrží ležet a koukat kolem sebe, tak se konečně zvládnu v klidu najíst a něco doma i udělat. Máme teď 5 týdnů :-), tak doufám, že se to bude jenom zlepšovat :-)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 16.06.11 10:31

ahojky :mavam:
jakto tak čtu,tak si říkám že píšeš asi o nás :-P .První dcerka byla andílek od porodnice spala celou noc,byla pořád usměvavá skoro vůbec neplakala,jen spala a jedla,budila se s úsměvem,bylo to miminko za odměnu :palec: :srdce:Ted mám 3 měsíční syna,spím také 3až 4 hodiny denně,víc zatím ne,je dost mrzutý a uplakaný i přes a ty noci hrůza,sem si říkala že jsem už zkušená,ale Adámek mě z toho vyvedl,je naprosto jiný než dcera,problémy s kojení,se spaním,s bříškem :nevim: ,ale taky věřím že to brzo přejde,už se fakt těším :wink: takže ti také přeji hodně sil a pevné nervy,bude pořád líp :palec: :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 16.06.11 10:33

Tak přeji už klideček a spánek :lol: U nás je to naopak malý čím je větší tím je vyčůranější :lol: Ale já ho nechávám taky pořvát protože nebudu lítat jak on zabrečí prostě pak se uklidní..A ještě tvoje dcerunka je narozená na můj svátek a je překrásná :huban: :kytka: :andel:

 
Sine1
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 16.06.11 12:13

Také přeji, aby se spánek prodlužoval.. :srdce:
Jsi určitě velmi dobrá maminka, když to tak vše zvládáš! :palec:

Mohu se zeptat, jestli bydlíte v bytě nebo domě a co na to sousedi? Nastěhovali jsem se do paneláku, tak z toho mám trochu obavy (v noci).. :?:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 16.06.11 12:27

děkuju všem za podporu! Jste zlaté :-)

sine1: bydlíme v bytě, navíc jen 1+1, takže malá, když usne nějakým zázrakem doma, je lepší nic tu nedělat a jen tiše sedět… ani na balkoně to nejde, pže jí každé projíždějící auto může vzbudit…
sousedi neříkali nic a když jsem se jich ptala, tak že prý dobré, že mají tvrdé spaní :lol: Tak jim ráda věřím a je pravda, že ložnici mají na druhou stranu od nás…
Ale druhé miminko plánuju až v domečku, který snad začneme stavět… v bytě tedy už ne, alespoň ne v malém…
Nj, zkrátka mě nic takového předtím nenapadlo, myslela jsem, že dětičky stále jen spinkají :nevim:

 
Camp
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 16.06.11 13:25

Haha, ted uz se muzu smát, ale tenkrat jsem myslela, ze to nepreziju. Ke vsemu moc nefungoval ani kocarek a poslouchala jsem věčně komentáře cizích lidí, že jedeme s muzikou. Ale zhubla jsem 10 kilo oproti hmotnosti před otěhotněním a ted mě nic nerozhází. Mám odpozorováno, že maminky spavých mimin jsou překvapené a těžko zvládají, kdyz začnou být jejich děti akčnější a náročnější. Mně se vše zdá jako pohoda. A musím říct, že nejvíc mi tenkrát pomohla věta: „Nespavé děti jsou bystřejší, víc toho okoukají a zažijou“.

Dcera se naučila usínat sama tak nějak přirozeně, vyplakat jsme ji nenechali ani jednou, ale dost se to měnilo. Například když se začala přetáčet nebo stoupat, tak pořád v postýlce blbla a spaní nepřicházelo a nepřicházelo. Párkrát jsem ji musela i přitlačit k matraci - jako by jí nějaká vyšší síla poroučela, aby pořád cvičila. Ale je to za námi.
Haidi se srovná i v tomhle a taky se budeš smát, jak jste nespali…

 
Lucky.O
Kecalka 237 příspěvků 16.06.11 14:20

Měla jsem trošku podobnou situaci,ale myslím že ne až tak krušnou jak vy,ale čím byla dcera starší tak tím se to u nás lepšilo…Takže přeji hodně trpělivosti a ať je to lepší a lepší… :wink:

 
kockodanka  16.06.11 15:52

Jé.. Tak to mi silně připomnělo nedávnou dobu, kdy jsem taky na třech, max čtyřech hodinách spánku v noci ještě přes den tlačila kočár kilometry okolo, a nesmělo se zastavit.. Navíc malej se narodil v zimě, počasí hnus, a cesta nesměla být moc hrbolatá anebo moc hladká :lol: Teď se tomu usmívám (teda jen trochu, a smát se tomu nebudu nikdy), ale tehdy jsem teda vyčerpáním kolikrát brečela od rána až do večera. A pak si říkáš.. těhotenství v pohodě, vyhýbáš se stresům, zdravě jíš, porod přirozenej, prostě uděláš maximum, aby bylo dítko v klidu, a ono ti to pak takhle vrací :pocitac:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 16.06.11 16:55

Tak koukám, že je nás opravdu dost, co jsme to mělz divočejší :lol:

Camp: potěšil mě tvůj postřeh, nebo jak to nazvat, že tyhle děti bývají bystré… právě to si také říkám a uklidňuji se, že se v životě nedá :-)
A s klidnými miminky a pozdějším lumpačením taktéž… moje setsra měla spavé-tabulkové mimi, kterému je dnes 15 měsíců a začíná pěkně rozvazovat… a ona je z toho chudák úplně paf a pěkně na nervy :-?
My už ten nervový výcvik máme aspoň za sebou :palec:

všem znovu děkuju za podporu a jdu se podívat na našeho andílka, které krásně spinká-ukodrcaná v kočárku v obýváku :lol: :lol: :lol:

 
markynka
Stálice 83 příspěvků 16.06.11 17:28

ani u nás se těch 20 hodin nikdy nenaspalo :-) s usínáním máme taky velký problém :roll: ale nikdy to u nás nebylo tak drastický jako u vás :-D jsi moc statečná a přeju hodně štěstí s usínáním :wink: :kytka:

 
Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 16.06.11 18:35

držím moc palce, aby to lepší, po tomhle článku jsem si uvědomila jak hodné dítě mám, že mi pláče pouze v kočárku nebo u cizích na návštěvě, že jí to tam nebaví. Přesto s tím spaním také, malá nespinkala už v porodnici, ale neplakala… držím palce, určitě to bude jen a jen lepší :srdce:

 
Cee
Kecalka 113 příspěvků 16.06.11 19:15

naší slečně už je 23 měsíců.....první pulrok byl fakt náročný…něco jako popisuješ ty, akorát ty pochoďáky jsem dělala v létě a sluníčko dobíjelo :jazyk: Je bystrá, nádherně mluví…ale v noci stále vstává- budí se na mlíčko a pak zase zaspí..1× za 3 týdny si chce v noci povídat a to třebas 2 hoďky :nevim: :nevim: ,1× za 3 týdny spí celou noc. :palec:

Ale kamarádka mi napsala „neboj, časy se mění“nebude trvat dlouho a budeš nutit svou pubertální ratolest vstávat dříve než těsně před polednem :pankac:

 
P.
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 16.06.11 19:19

jako bych to psala ja!!!!uplne te chapu, meli jsme to samy!!!!!pry kolika, ale s briskem jsme delali vsecko mozny, ja na diete, ale stejne nic..taky zpetne nechapu, jak jsme to prezili..kazdy den sjme si rikala: rano se probudim a ona prestane rvat a uz to bude v pohode..dalsi den jsem premyslela nad skokem z balkonu :-). spala jen kdyz jsem ji unosila v naruci a pak kdyz jsem se nehybala, tak si tak 20 minut dala, jinak nic!az kolem 4m se naucila spat aspon chvili v kocarku..ale je zlata, moc sikovna, hodna, mila..to „peklo“ stalo za to..ted cekam 2. mrne a modlim se, aby to bylo trochu jiny..a kdyz ne, nebudu uz na to pres den, nez pridje manzel sama, mam uz dceru, ktera to uvidi kdyztak i z druheho pohledu :-)))

 
Lekole
Kecalka 236 příspěvků 16.06.11 20:31

Jste moc stateční rodiče. Moc Vám přeju ať se prďolka brzy naučí krásně usínat a Vy si také odpočinete. :srdce: :srdce:

 
limetka87
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 16.06.11 20:38

Taky jsme měli řev/kojení/řev/ko­jení/10min spánek a zase znova. Poslouchat ty řeči, že mám slabé mlíko, že mám nervy a malá to ze mě vypije atd hrůůůza. Úplně tě chápu…

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 16.06.11 21:05

Limet: jakobych slyšela všechny kolem, včetně našeho pediatra!!! Snažil se mi jeden týden namluvit, že mám málo mléka, když jsme chodili na kontrolní vážení, zjistil, že jí krmím údajně moc… pak ji prý trápily prdíky, i když ona prděla jedna radost a pak mi řekl, že to má ze mě, že se mám nejdřív já uklidnit, že je prokázáno, že stresový hormony jdou do mlíčka…
Tak jsem s ním jakýkoli pláč přestala řešit a v další poradně, když jsem řekla, že už dobrý, tak že prý mi to říkal!!! No chlap, no :-P

Znovu děkuju všem za reakce!

 
monika82
Ukecaná baba ;) 2010 příspěvků 16.06.11 21:22

ahoj, tak naší malé je 7měsíců. a po4,5měsících jsme všichni začali vylézat z ulity. byl to boj. řev a řev a zase řev. nervy v pr…, pak už to začalo být lepší. kolikrát jsem byla na vývrat, brečela jsem s ní, párkrát jsem musela odejít z pokojíčku, atd bylo to náročný. ale OBROVSKÁ podpora manžela :srdce:

teď je úžasná, nejspokojenější venku. usíná v postýlce i v kočárku, někdy pobrekává někdy řve a někdy usne úplně v pohodě. jo ale k tomu spánku, maximálně 2hodiny přes den, někdy 2,5. stačí jí to. :zed:

nyní máme další metu a to, kdy budeme spát v kuse celou noc 8-o . doted se mi budí minimálně 3×, standart je tak 4×-5×. z toho jí 1× až 2×. je už na UM. minulý týden se nám prořezával 1. zoubek, tak jsme měli tři noci proplakaný po hodině :twisted: , ale už je venku :dance: . tak už jen 19zubů :mrgreen: .

držím palec at Vám spinká jako andílek :andel:

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 16.06.11 21:27

nám teda začal řev před dvouma dněma, malej přes den neni schopnej usnout, musí se uhoupávat, vozit v kočárku a tak. Dneska večer jsem poprvé vyzkoušela vyřvávání. Malej byl napapanej, přebalenej, nejdřív jsem to nevydržela a deset minut houpala a pak jsem ho dala do postýlky a dvacet minut řev, řev a řev, zatnula jsem zuby a nechala ho brečet a teď krásně spinká. Je mu teprve 6. týdnů takže se mi do toho nejdřív moc nechtělo, ale když přestal brečet hned jak jsem ho vyndala z postýlky tak mi bylo jasný jak je vyčůranej. Přeju všem maminkám pevný nervy :palec:

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 16.06.11 21:47

Pěkně napsané.. Máš můj obdiv, mé malé je necelý měsíc a po cca 2 týdnech jsem na mrtvici.. Pořád jen řev, řev a řev..

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 16.06.11 22:12

Jéžiši, to je hrůza a ještě debilní rady k tomu :pocitac: Nela mně taky hodně dlouho zlobila s usínáním. Jako mimino spávala strašně krátce (20 minut apod.) a pak zas usínala s řevem a to i 2 hodiny i dýl vydržela řvát a já řvala s ní. Zkoušela jsem chovat (pak to bylo ještě horší, protože chtěla chovat pořád), tak jsem nechávala vyřvát, no fakt mazec. Taky mám staršího syna, tak nemůžu sedět hodinu s ní u postýlky, že, prostě peklo. Teď už je to teda dobrý, pro změnu má hysterické výstupy Vincent před večerním spaním, takže jedna zrůdnost střídá druhou :lol: No mateřská není žádný med, tak vydržet :mrgreen:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 16.06.11 22:18

Ty jo klobouk dolů,že to zvládáte,musí to být hodně náročné,ale člověku nic jiného nezbývá. Vůbec si to nedokážu představit. Náš mrňousek spí od začátku ukázkově,jen v porodnici jsme měli den a noc přehozené ale doma se to srovnalo.

 
lefalo
Povídálka 20 příspěvků 16.06.11 22:52

To samé máme s naší malou princeznou,jen o to horší,že nesnáší ani kočárek a mám ještě dvouletého a děsně akčního syna,se kterým musím chodit ven…naštěstí manžel večer dost pomáhá-přebírá si malého,krmí,kou­pe,uspává(máme každý své mimčo :mrgreen: ),ale přes den to musím zvládnout sama..babičky nějak zatím nefungují(obě pracují).Teď jsem ji zrovna uspala,mrkla na net a pádím za ní :lol: .Držím pěsti ať to zvládnete :palec:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 16.06.11 23:21

přesně jako u mě před 8lety,ted čekám další a už mám hruzu co zase bude,držte se ,ale bude líp,držím ti pěsti a máš moc krásnou holčičku :huban: :palec:

 
Jocelyn
Povídálka 25 příspěvků 17.06.11 08:12
Držíme pěsti

Moc krásně jsi to napsala a souhlasím s tebou, že někdy je potřeba nechat miminko plakat. Pomáháme tím hlavně jemu i sobě…A pláč ještě nikoho nezabil:-))) (samozřejmě s mírou)
Taky jsem se budila co hodinu, bylo to strašné, až mi moje mamka řekla, běž spát do jiného pokoje a nechala ji plakat a taky ji samo kontrolovala. No plakala tak hodinu a půl a od té doby spinká celou noc, bez krmení a sama v pokoji. Takže mám od 8h klid a budí se mezi 7h a 8h s obrovským úsměvem na tvářičce. Maminka je vyspinkaná a všici jsme spokojeni a šťastni:-))) :dance:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 17.06.11 08:18

Tak já ti rozhodně nebudu psát, že se miminka nemají nechat plakat, tímto pseudotraumatem netrpim na to mám tchýni :mrgreen:, která u prvního syna přiběhla jen co trochu zakníkal, jestli mu náhodou něco neni :roll: ......za 5 minut sem měla sto chutí jí zabít :twisted: :mrgreen: (ted´u druhýho už naštěstí dostala rozum a už se do všeho tak necpe) …někdy to prostě jinak nejde a jak už tu někdo psal pláč ještě nikoho nezabil a pro rejpaly, mimča si tim trénujou plíce …navíc tim pomáháte i jemu, aby si nic nevynucovalo atpod…

náš Tobíšek je hodnounkej a usíná hezky, jen ted´jak jsou ty dusna mu to trvá o 2 hodky dýl; Jiřík byl taky v pohodě …jen občas si pořval

......každopádně moc držim palce at´ to vydrží - malá krásně usíná a ty si taky odpočineš :palec:

Příspěvek upraven 17.06.11 v 08:30

 
xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 18.06.11 13:22

u nás to takle probíhalo prvních 14 dní jen jídlo a řev.. spánek 3 h denně a na několikrát..pak nás hospitalizovali na JIP se žloutenkou a trošku se to sklidnilo, pak zase problematické usínání přez den, spánek jen v baby vaku a jinde ani omylem. Dnes jsou Míšovy 4 měsíce a celkem slušně přez den spíme a v noci až na drobné výkyvy také.. snad už to bude jen lepší.. :wink:

 
vydrik
Kecalka 248 příspěvků 19.06.11 03:11

Ahoj,
my to mame stejny, jen asi rozdil jmen, ja mam Alici, ma dva mesice a ja se citim na blazinec, mam potrebu se venovat dvema velky holkam a jsete pripravovat stehovani. Uzasny. Drzim nam palce a dekuju za povzbuzeni ze v tom neplavu sama. Jinak pediatr me taky rekl, ze mam prikrmovat, mam malo mleka, koupili jsme drahy neuzinny kapky na prdy…Ach jo

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 19.06.11 21:44

vydrik nj, na blázinec… to úplně chápu! :-? Navíc další děti do toho a stěhování :-( Jak velké jsou? nedaly by se nějak zapojit do pomáhání? :nevim:

Některá mimi se holt hůř adaptují na světě a to spaní někdy vážně trvá věky, než se naučí :-?
Ale jak začne víc vnímat, bude líp… určitě najdete nějakou metodu, jak uspat a bude to lepší… třeba se ty metody budou taky každých 14 dní měnit jako u nás :-) , ale aspoň na chvíli je klid…člověk nabere síly :-)

U nás bylo každý týden vivět drobné zlepšení a zhruba od 3. měsíce to bylo snesitelné…
Teď je nám 4.5, přes den si schrupneme v kočárku tak 2× nebo 3× půl hodinky a stačí… jinak je veselá, vysmátá, spokojená :palec:
Večer je to někdy s brekem, ale i ten se zkracuje a po nočním kojení zaspí taky hned… prostě už pohoda, jenom šlo o to ustát ty první týdny :-(

Nezbývá, než popřát hodně sil, někoho, kdo pomůže s balením a stěhováním a pevné nervy a věř, že se to bude zlepšovat… hlavně, že jste zdraví!!! :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 20.06.11 18:15

Hezký deníček, opravdu smekám a sama si něco takového neumím představit :-) Sama budu maminka za pár dní a budu doufat že takovéto metody na spaní se nám vyhnou obloukem musí to být skutečně náročné :-) Přeju hodně zdravíčka, spánku a odpočinku :kytka: :-)

 
Anie22
Kelišová 5809 příspěvků 09.07.13 13:14

„Krásný“ deníček :potlesk: jak kdybych četla o svém synovi, až na to, že ten nesnášel i kočárek, takže jsme byli jen zavření doma a já hodiny skákala na míči se řvoucím miminkem. Rady ostatních mě také lezly krkem, jak já se chtěla třeba jen projít s kočárkem, nebo nakoupit! Hodně se to podepsalo na mém zdraví, nestíhala jsem jíst (natož uklízet či vařit) a dostala jsem se až na podváhu se kterou stále ještě bojuji. Vyřvávací metoda u nás zabrala, až když byl synovi rok. Nyní ve 14m už dva dny usníná ve své postýlce bez pláče a já jen doufám, že mu to vydrží :hug: ale přesně, jak píšeš, může řvát sebevíc, ale je náš a stejně ho nesmírně milujeme :srdce: přeju hlavně zdraví a co nejvíce úsměvů :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama