Život plyne dál a dál...

Ahoj, určitě si mne zde pamatujete... tu bláhovou 20letou holku.. Dnes už 29letou, ano, možná stále tak bláhovou... ale dnes již mámu 2 kluků (Damianek 5 let a Honzík 7 let).

*

Přečtěte si i předešlé deníčky uživatelky »

Kluci dělají radost. S mužem nám to stále i po 10 letech spolu klape. Hádky jsou, tak asi jako všude jinde. V životě mám vše, co si každá žena může přát, jen bohužel mladší synek Damianek má autismus a mentální retardaci, tak je to docela pakec.

Je listopad, v sobotu byly dušičky, tak jsme šli mamince dát kytičku na hrob a zapálit svíčku, ani jednoho vnoučka se bohužel nedočkala, Honzík se narodil rok po maminčině odchodu. Jako každý rok… 22.12. to už bude 8 dlouhých let, co tu maminka není. Roky utíkají a mne se zdá, že má bolest vůbec neustupuje a bolí to stejné jako ten první rok, co jsem se bez maminky učila žít.

Během těch let se toho tolik událo: oba manželovi bratři jsou již v ústavech, jejich otec o ně nejeví vůbec žádný zájem (žije v rozpadlém baráku jak bezdomovec, zhýralým životem), i můj bratr je již v domově pro osoby se zdravotním postižením (taťka si ho bere vždy od pátku do neděle domů). Tchyně již před 2,5 lety zemřela…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11595
18.11.19 18:46

No, nemáš to lehký, dítko s mentální retardací a autismem, chybějící maminka a ještě ti další příbuzní s postižením… držím palce, ať to zvládáš.

 • Nahlásit
 • Zmínit
349
25.11.19 20:12

@MartinaIrena jen největší strach mám do budoucna…stále věřím, možná si i nalhavam, že Damik bude jednou žít sám.
Posudkari hází klacky pod nohy, snížili příspěvek na peci ze 3.na2.stupeň…bych je chtěla vidět, jak by pečovali celý měsíc o postižené dítě za 6600.
Musí se vše zvládnout…není čas brečet nad rozlitym mlékem. teď mi nezbývá nic jiného než jít dál a dál…
Největší výhrou bude, že obě moje děti budou jednou šťastné. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
26.11.19 19:46

Tak příspěvek 6600 Kč je směšný na péči o kohokoliv. Je to smutný
Každopádně přeji, aby tve děti byly naprosto soběstačne, zdravé a spokojené

 • Nahlásit
 • Zmínit
349
27.11.19 17:11

@MartinaIrena první syn je zcela zdravý a snad to tak i bude a žádná tragédie už nas nepotká…druhý je bohužel"jiný " a čím je starší, tím více je to na něm vidět. Péče je náročná hlavně psychicky…Stale stejný stereotyp, chlap stále v práci,8let jsme nikde spolu nebyli. Někdy je toho na mne moc, malý celý den do mne hučí a hučí. Ale svůj život bych nemenila, každý má nějaký osud a k tomu úděl. Nic se neděje jen tak, vše nějaký smysl má. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5913
2.12.19 19:58

Tohle je smutný čtení… Máš to doopravdy těžký. Drž se :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
349
3.12.19 16:22

@MeloryNox už se nic nedá dělat..někteří rodiče mají více postižené děti..a čím více postižené dítě je, tím větší radost rodici dela a rodice zaceluje… a to jsem si v pubertě říkala, jak těžký život mám…omyl…vždy může být i hůř..jen si to člověk nesmí tak připouštět. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit