Už jen necelých 10 týdnů

Těhotenství

A náš Honzík bude na světě. Bojím se, ale zároven můj strach střídá vzrušení a radost. Minulý týden, ve 30. tt, jsem byla na ultrazvuku, kde byl opět potvrzen chlapeček. Nestyda jeden náš. Jakmile dr. přiložila sondičku na mé bříško, tak ukázal, co je.

to je náš Honzíček v 30tt

Od 20. tt, kdy vážil jen 330 g, má nyní 1220 g a 30 cm. Všechno je v pořádku, jen já se musím psychicky už pomaloučku připravit na to, že budu máma :) Malý každým týdnem, kdy sílí a roste, v bříšku asi tančí zumbu :D, nejakčnější je hlavně v noci, zlobidlo jedno. Taky už mě více jak 2 týdny děsně pálí žáha, ale zatím zabírá lák z okurek nebo mléko.

S výbavičkou jsem už skoro u konce, jen chybí kosmetika pro mimi, teploměr a věci do porodky pro mě. Postýlku už máme sestavenou, ale hotová ještě není. A taky musíme vymalovat. Všechny věci pro prcka už jsou také připravené, a tak budu koncem října chystat tašku do porodnice. Za 5 týdnů půjdu sepsat porodopis. Na matrice jsme už byli minulý týden, Honzík dostane příjmení po tatínkovi – příteli.

Od začátku jsem přibrala pouze kilo (69 v 7+0 tt – 70,2 v 30+4 tt), snažím se hlídat, abych pak po porodu nemusela držet diety. Občas mne přepadá smutek, snažím se mu nepoddávat, vždyť mám skvělého přítele a mimi, na které se oba už moc těšíme. Svatba bude asi až příští rok, nemá cenu spěchat. Nechci svatbu za 100 000, ale zase nechci jen přijít na matriku v civilních věcech, to ne! Našetříme a pak se vezmeme. Myslím si, že 10 000 na skromnou svatbu bez hostiny bohatě stačí. Ale na to je dost času.

Tak příští deníček už bude asi jen o porodu, kdo ví :D

Hodnotilo 10 lidí. Score 1.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jojo2  25.09.12 08:46

Ahoj nechápu jak jsi mohla úřibrat jen kilo, jájsem přibrala už 16Kg, je fakt že mpoje výchozí váha je nižsí o 11Kg při 173cm. Moje holčička měla ve 30 týdnu 1770gr.

 
gonerill
Povídálka 31 příspěvků 25.09.12 09:17

A jíš vůbec? Ve dvacátém týdnu ti váží dítě o polovinu míň než to moje. A já přibrala deset kilo do 35.týdne. Uvědomuješ si, že pak budeš tak min. o pět kilo lehčí, až porodíš? dítě, placenta a voda něco váží. Takže vlastně dietu držíš a to v těhu, což mi nepřijde moc rozumné, divím se, že ti na to doktoři nic neřekli.

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 25.09.12 09:35

Taky mi ta váha nějak nesedí, kdyby jsi byla silnější, tak budiž ale takhle to moc dobré není, opravdu to vypadá, jako bys držela dietu…celkem se tomu divím, psala jsi tu, jak je malý vymodlený ale teď to tak nevypadá. Normálně se najez, neříkám jíst za dva ale nijak se neomezovat, to miminko potřebuje z něčeho růst. A hlavně jak píše gonerill, po porodu zhubneš a já bych se pak bála problémů i s kojením…já jen porodem shodila 7 kg, což je celkem dost…zamyslela bych se trochu, radši přiberu víc ale budu mít jistotu, že dítěti dávám dostatek, kila se dají shodit potom. Já přibrala 16 kg v těhotenství, teď mám půl roku po porodu nahoře už jen 4 kg, takže to jde, jen se musí chtít…

 
Pim83  25.09.12 09:46

Já myslím, že váhu má dítě dobrou, ale pokud má 30 cm, tak to je o 10 míň, než je průměr v 30 tt. To je divné…nebo se autorka spletla.

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 25.09.12 10:00

To bude 30cm bez nožiček, ne? :)

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 25.09.12 10:22

Nechápu holky, které si pořídí miminko a v těhotenství řeší kilogramy dietou. Měla jsi s ní začít ještě před těhotenstvím. S tím se musí přeci počítat, že žena přibere. JEZ JEZ JEZ!!!a jestli ti přítel něco říká kašly na něj. Je divné, že to lékař neřeší. U mě sledovali váhu jako ostříž mimo jiného.

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 25.09.12 10:23

Kté váze.
Já jsem ve 31tt a z původních 69 a kousek jsem na necelých 73. Utz až příští týden, takže nevím jak je malej velkej, ale v pořádku je.
Ve 20tt na utz mi doktor dokonce řeklo ať se teď začnu hlídat, že budu přibírat nejvíc, tak sem si šla koupit čokoládu (vté době +2,5kg)

Není pravidlo přibírat, pokud je vše ok a dr. nic neříká.
Třeba autorka nejprve zhubla ze začátku a pak přibrala.

Jedna známá behěm prvních 3měsíců zhubla hrozivých 20kg (pod dohledem lékařů v nemocnici) pak 12kg přibrala a tudíž by její váha před porodem by odpovídala -8kg.
A holčičku měla 3650g a 51 cm.

„Dítě je parazit, kterej když se nenajíte si to prostě vezme a je mu jedno odkud.“
slova mého rázného doktora. Ale něco na tom asi bude

Příspěvek upraven 25.09.12 v 10:25

 
saruselib
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 25.09.12 10:58

No tak já jsem 28+3 a už mám nahoře 14 kg, to taky není úplně ready :roll:. Ale říkám si, že to pak půjde rychle dolu a přisuzuji to i tomu, že mi během těhu nikdy nebylo blbě, no, někdy jo, ale to bylo z hladu a pokud jsem se dostatečně nenajedla, tak se mi neulevilo :jazyk:.
Jinak k té svatbě, 10 000,–? To jsi docela optimista, promiň, že ti to tak kazím. Ale pokud nechceš jen přijít na matriku v civilních šatech, je to podle mě nereálný… Určitě budeš chtít hezký šaty, podívej se, kolik stojí jen půjčovný 8o. No dobře, nemusíš mít úplně ty nejdražší, ale pokud nemáš nikoho, kdo by ti je půjčil… No a co prstýnky? Nás třeba vyšly skoro na 13tis. a to má manžel stříbrnou variantu (prý že ho nebude nosit, k mé spokojenosti ho stále nosí :jazyk: ) Samozřejmě záleží na tom, jaké prstýnky budete chtít, z chirurg. oceli vyjdou docela dobře. Nebo se dá dát zlatníkovi staré zlato a cena se tím taky sníží. Dál tu máš kytky - to není tak nákladná položka, ale stejně, asi budeš chtít, aby jste ty, svědkyně a maminky měly kytí… A v neposlední řadě se (alespoň teda u nás) platí obřad… A to jsou jen základní výdaje, manželovo oblečení, kadeřníka atd neřeším…
Ještě jednou se omlouvám za mé připomínky, ale raději si to až to bude aktuální zkus ještě jednou přepočítat… Třeba se pletu a nějak to zvládnete.

Přeji moc moc štěstíčka a zdravé a krásné miminko  :hug:

 
lenonna  25.09.12 11:29

Už jsem si říkala, kam ste se s Hanzikem poděli a hle další z tvých duchaplných deníčků je na světě. O tom, že nejsi moc normální, jsem nepochybovala, už jen dle fotek kterými zásobuješ tento server, ale že jsi až tak cáklá a držíš dietu a to mi nepovídej že ne zrovna v období těhotenství, to už není moc normální.
Já jsem s první dcerou přibrala 26 kg, v době kojení šla rychle dolů a nyní za měsíc rodím a mám nahoře 20 kilo, které nijak neřeším. Tvoje počínání mi moc normální nepříjde, tak se probůh vzpamatuj. A abych tě uvedla trochu do reálu, my jsme měli tedy svatbu za 20 tisíc-rodiče, svědci, šaty, prstýnky atd…takže tvých 10 mi příjde poněkud nereálných.

 
34Hela
Nováček 1 příspěvek 25.09.12 12:14

Ahoj,
nechápu, proč se tak rozčilujete nad váhou. sama dnes končím 34 týden, mimčo má 2,05kg dle posledních měření a já sama jsem oproti původní váze ještě 1,0 kilo v mínusu(z původní váhy jsem od začátku zhubla 6 kil). na gyndě jsem neměla jen jednoho lékaře, nidko se nad tím nepozastavoval protože mimi přibírá. vy si snad myslíte, že těhotenství je jen o tom nabrat 20-30 kilo??? v jídle se vůbec nešetřím, ale kila nahoru prostě nejdou, tak to je. u prvního prcka jsem to měla úplně stejně. a narodil se zdravý bez problémů.

dasjano, hodně štěstí a to že by jsi měla nabírat, jak ti tu radí neřeš, tělo si řekne samo co chce a nechce.

Příspěvek upraven 25.09.12 v 12:17

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 25.09.12 12:21

Tak už to máš za pár, párkrát se vyspíš a budeš mít prcka u sebe. :kytka:
s váhou si nedělej starosti, pokud netrpíš hlady, tak dítě taky ne. lepší než přibrat 20kg. nepíšeš, že držíš dietu, takže předpokládám, že se jen nepřežíráš. což není opravdu nutný. navíc pokud by dítě nebylo v pořádku, tak by ti to snad doktor řekl.
jen teda s tou svatbou, 10 000,– je opravdu malá částka. nechceš si svatbu užít? mít hezký šaty, být hezky nalíčená, účesaná, mít hosty? prostě normální svatbu? zřejmě se budeš vdávat jen jednou, abys pak jednou nebyla zklamaná, že nemáš hezký fotky a hezkou vzpomínku. na úřadě je to fakt opruz.
já se teď vdávala po druhé a chtěla jsem to úplně jinak, nebudu psát kolik na svatbu padlo. ale nelituju, bylo to krásný.

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 25.09.12 12:47

Já teda nechci do nikoho rýpat, ani se s nikým hádat, ale já měla svatbu za 10 000 a byla úžasná. Měla jsem krásnou kytku, skvělý šaty, prstýnky, i u kadeřníka jsem byla a ze všeho mám nádherný fotky. Holt to nebyla svatba pro 100 lidí, jen nejbližší rodina a přátelé, ale všechno jde, jen stačí nekupovat to nejdražší a místo hostiny v drahé restauraci udělat třeba grillparty na zahradě ;)
Jedna rada..svatební kytka na objednání předem vyjde 2× tak draho, než když si nevěsta předem prohlídne, co by zhruba chtěla a pak si ji nechá navázat ve svatební den nebo den předem přímo do ruky. Jo a svatba na matrice v místě trvalého bydliště aspoň jednoho z manželů se ze zákona neplatí ;)
Hodně zdraví prckovi a hodně štěstí se svatbou :)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 25.09.12 16:41

Ja tedy nevim, ale s tou vahou mi to prijde normalni, podle fotek jsem videla, ze zakladatelka ma docela dost kilo, takze je to i podle toho jak byl clovek predtim da se rict vykrmeny..ja mela 69 a pribrala jsem do 75,doktor mi rekl, ze jsem mela pro mimino dost v zasobe, neco jineho je kdyz otehotni 48 mi kilova musi vaha a neco jineho je, kdyz uz na sobe neco mate, no nic..kazdopadne drzim palecky k porodu :palec: :palec: :palec: :palec:

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 25.09.12 17:45

Desjanu jsem driv nemusela a nemusim, ale nelibi se mi ze se do ni obouvaj zensky co pribraly 20-30 kg aby si pohladili svoje ega.
V tehu je normalni pribrat 10-12 kg ten kdo zacina s nadvahou max 8-10 kg.
To je fyziologicky. A plati pravidlo cim min tim lip.

Ja se spis divim ze dr neco nerekne holkam co maj 20kg navrch uz v pulce.

 
Mičudka  25.09.12 17:47

Promiň, ale přibrat 26 kilo mi taky nepřijde )plně OK… pokud nedrží dietu, tak proč ne. Hodně ženskejch bere těhotenství jako období, kdy do sebe tlačej dorty, buchty a bůhví co a schovávaj svoje velký panďero (a velký všechno) za formulku, že jsou těhotný.

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 25.09.12 18:38

Souhlasím, taky myslím, že pokud není chodící kostra, je všechno v pořádku, já těsně před otěhotněním nechtěně shodila 10 kg a teď v 33tt mám těch 10kg zpátky nahoře a jsem za ně strašně ráda. Doktorka mě hlídá, jako ostříž, vždycky jsem byla taková tyčka a ráda bych nabrala ještě aspoň 5, je mi jasný, že to nechám na sále :)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 25.09.12 21:10

No tak deníček mě ani tak nezarazil, ale komentáře ano. Já jsem byla dycky normální postavy a v těhu jsem přibrala 20kg a to jsem ze začátku taky hubla. Můžu být ráda že jsem rodila dříve, bo do termínu bych měla snad i 25kg. Dorty ani sladké jsem nemohla ani vidět a stejně jsem přibrala tolik. Takže obouvat se do někoho kdo s tím nic nezmůže taky není zrovna fajn.

 
Pengetra
Stálice 70 příspěvků 25.09.12 21:33

Chci reagovat na komentář a na cenu prstýnků. Teď se ženil můj bratr a za oba prstýnky z chirurgické oceli dali 2tisíce(a jsou krásné), takže si myslím, že svatba do 10tisíc reálná je :pankac:

 
lenonna  26.09.12 08:06

S mou výškou 170 cm a 65 kg před otěhotněním si myslím, že je to normální. Navíc o nějakém přežírání nemůže být řeč, jen jím na co mám chuť a na váhu se v tomhle období vůbec neohlížím.

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 26.09.12 08:26

Hlídat si v těhotenství úzkostlivě váhu, je blbost. Člověk se nemá přežírat (žádné „jíst za dva“), ale normálně pestře jíst. A váhu řešit až po porodu. Tělo si to podle mě reguluje samo. Já měla před otěhotněním dlouhodobě 67 kg při 179 cm, ale hodně málo tuku (moc vysportovaná). Doktoři mi doporučovali přibrat, ale mně to nešlo ani když jsem se snažila (to jsem si svačinky vylepšovala i o Nutridrinky…). Po otěhotnění se až do 16.tt nedělo nic a pak začala váha najednou sama stoupat. Podotýkám, že až na přechodné období, kdy mi povolily nevolnosti a jedla jsem chvíli opravdu víc (měla jsem vlčí hlad), jím pořád stejně jako před otěhotněním a váha jde nahoru sama. Dneska (31.tt) mám 11 kg navrch a je mi jedno, jestli skončím na 12 nebo na 20. Tělo si s tím po porodu jistě zase poradí.

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 26.09.12 09:49

Řešit něčí váhu je úplně zbytečné, jelikož jsme každá jiná. Důležité je, aby bylo mimi v pořádku. Já jsem v 34.týdnu a mám 16kilo navrch. Začínala jsem na 49kilech a plánovala si přibrat tam max 12 kilo :mrgreen: Ale teď je mi to úplně jedno, malý prospívá, já se cítím dobře a jsem spokojená. Doktor taky nic neříkal, takže co řešit. Však to po porodu půjde dolů.

A k svatbě.. není důležité, jestli je svatba za 100 nebo 10tis, hlavně když si to novomanželé užijí. A pokud se do 10tis vlezete, no tak super.

Držím pěsti, ať porod proběhne v pohodě. Nám už se to taky blíží ;)

Příspěvek upraven 26.09.12 v 09:52

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 26.09.12 13:37

Také se hodně divím váze, já nikdy po ničem nepřibrala, moje váha před těhu 52kg, na konci jsem měla 61kg, během porodu 6kg dole a po 14dnech doma jsem byla na 47kg!!!A věř mi, že mi ubývalo mléko, neměla jsem sílu na nic…Musela jsem rychle nabrat, abyc byla schopna se starat o malou! I miminko ti první dny schodí, tak se pořádně najez, ať má sílu. Přebytečná kila schodíš běháním kolem něj a i kojení schazuje něco málo…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 26.09.12 13:54

Váhový odhad odpovídá 30. týdnu, tak nechápu, co se komu nezdá. Jedná se navíc přece jenom o odhad. Pokud jste si dítě každý týden nevytáhly z dělohy a nehodily na váhu, tak nevíte, kolik kdy vážilo.

Příspěvek upraven 26.09.12 v 13:56

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 26.09.12 17:37

Já nechápu o co vám „rýpalkám“ jde? Já jsem zdravotně ok-všechno v naprostém pořádku. Žádnou dietu nedržím, jím 5krát denně, ale méně.Dr.nic neříkala a na utz také bylo vše v pořřádku. To že se Vám něco nezdá, je vaše věc a já se nad vašemi „zbytečnými komentáři jen pousmívám :)..kdo vám nakukal že svatby bez hostiny a tisíce hostů nemůže být do 10ti tisíc? @LadyTommy jsi nějaká rýpavá ne?? proč by neměl mít nožičky? :zed:
Nač bych měla držet dietu a zabíjet své miminko-to spíš vy co to píšete nejste normální :think:.
Každý nemusí být na konci těhu jako slonice-si myslím že při své výšce mám víc než akorát…
Takže jen si libě komentujte, když chcete "ztrácet“ čas…
Nám s prckem se vede skvěle, tak to je to nejhlavnější :mavam:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 26.09.12 18:03

Chtěla bych napsat, že ti závidím jen to jedno kilo nahoře. Já jsem zatím jen na začátku těhu a nepřibrala jsem ještě nic, je mi stejně pořád blbě, tak ani nemůžu pořádně jíst…ale jakmile mi skončí nevolnosti, tak uvidíme jak to půjde dál, každopádně já se hodlam hlídat, nechci skončit jako nějaký mamut, protože skutečně mě se blbě kila shazují s mojí špatnou funkcí štítné žlázy. Každá jsme jiná, některá kojením hubne, některá přibírá, berte v úvahu hormonální změny a jiné věci okolo. Některá zadržuje vodu a tak váhu moc neovlivní. Některé se tu do Dasjany navážíte zbytečně a pokud nemáte v úvahu nic jiného než napsat rejpavý komentář, tak se ho laskavě zdržte :lol: Dasjana i mimčo jsou
v pohodě a o to tu jde ne? :pankac: Přeji ti krásnou svatbu a pohodový zbytek těhu a porod :andel:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 26.09.12 18:51

@Luminex děkuji moc, přeji Ti pohodové těhu a též i porod :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 26.09.12 22:31

Teda ženy, já v těhotenství kilča nabírám, ale aby ste tu hned klovali, když někdo nepřibere podle vašich představ, to mi přijde hodně ubohé :roll:
Mi na fotkách Dasjana taky nepřipadala jako úplně éterická bytost :mrgreen:, takže mimi si asi má z čeho brát.

Dasjano, ta délka bez nožiček bylo myšleno, že v tomhle týdnu už nejde změřit celé miminko, protože je tam skrčené, takže se většinou udává ta délka, která je realtivně natažená, tj od hlavičky po zadeček ;) Ne že by miminko nemělo mít nožičky :andel: Je fajn, že máš s tou svatbou rozum, v dnešní době na tom fakt nesejde kdy, hlavně aby si to člověk hezky užil a byl to den, na který bude vzpomínat se slzou v oku (tea se slzou dojetí, ne v slzách, že to mělo být jinak :mrgreen: )

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 27.09.12 09:36

Tak to je síla, rýpání kvůli váze??? 8o 8o 8o

Autorka tu kdysi dala svoji fotku, pokud se správně pamatuju… a na ní rozhodně nebyla žádná vychrtlinka, takže pokud přibere míň, rozhodně jí to neuškodí. A mimino si vezme, co potřebuje, bez ohledu na to, jestli má mamča o kilo víc nebo míň.

Mimochodem, já v obou těhotenstvích přibrala ve finále necelá čtyři kila - z jednoduchého důvodu, v prvních třech měsících jsem shodila skoro 8(!) kilo, pak to začalo pomalu a vyrovnaně stoupat. Obě děti měly kolem 4 kg, moje váha se do dvou měsíců vrátila cca na normál. Každá jsme jiná…

Osobně jsem se nikdy netajila tím, že se mi deníčky téhle autorky nelíbí - ale navážet se kvůli takovéhle věci je už fakt hodně mimo, dámy!

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 28.09.12 13:05

@Gladys teda koukám 8o moc Tě sice nemusím, ale ted jsi mne dokonce trošku i potěšila :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama