Honzíček už je na světě

Porod

Na svět přišel 1. 12. 2012 ve 4:50 hodin ráno. Ale vezmu to popořadě. V 9 večer, 30. 11., mě začalo pobolívat břicho, nevěnovala jsem tomu extra pozornost, zkrátka poslíčci. Tak jsem znovu usnula. Ve 23:00 už se bolesti stupňovaly a měla jsem pocit, jako když potřebuji na velkou, šla jsem tedy směr wc, jenže nic, takhle jsem běhala i 4x do hodiny.

pár hodin po porodu

Honzíček

nééé

Honzíček už je po pěti dnech u mne,ještě měl v hlavičce kanylku s antibiotiky

a koonečně s Honzíčkem doma

Od té 23. hodiny jsme s přítelem už neusnuli. Já jsem se svíjela jako žížala, ale snažila jsem se pravidelně dýchat, to se ještě dalo. Přítel chtěl volat sanitku, ale já mu vždycky řekla, že ještě není ten správný čas, bolesti nejsou tak velké a že bychom stejně přijeli brzy a poslali by nás domů. Tahle jsem ho přesvědčovala až do 1:15, to už byly bolesti silné a přicházely 2× do 5 minut. Tak jsme se tedy oblékli a přítel mezitím zavolal taxík. Já jsem šla ven a Hanzi (přítel) přišel hned za mnou. Taxík přijel asi za 7 minut, nasedli jsme a jeli.

Do porodnice jsme přijeli něco málo před půl druhou. Na informacích jsme vše řekli a oni zavolali na gynekologii. Jeli jsme výtahem do 8. patra, zazvonili a otevřela nám sestřička. Vzala mne na CTG, kde jsem byla 20 minut. Bolesti se mezitím stupňovaly a já jsem už jen prodýchávala, co to šlo. Odtamtud mě odvedli na „přípravnu“, kde mne připravili na porod. Pak mě přesunuli na samostatný pokoj, „hekárnu“.

Bolesti byly pořád stejné, vyšetření ukázalo 5–6 prstů, praskli mi plodovou vodu a od té doby jsem lítala směr sprcha-postel, postel-sprcha a řvala bolestmi, které jsem se pořád snažila prodýchávat. Porodní asistentka mi udělala Hamiltona, a stále mi říkali: „netlačte!“ Jenže to nešlo zastavit, Honzík se dral ven, ale já jsem byla otevřená jen na 8 prstů. Tak mne přesunuli z podlahy (už jsem bolestmi nevěděla kudy kam a to byla jediná pozice, „na všech čtyřech“, ve které jsem byla schopná alespoň nějak prodýchávat).

Na porodním sále se mnou byly dvě porodní asistentky, rodila jsem a už to nešlo zastavit, tak rychle volali doktorku, ta tam byla během pár vteřin. A šlo se na věc. Pamatuji si, jak se mi ulevilo, když mi řekli: „Už můžete tlačit!“ Bylo by to dobré, jen do té doby, než mě dr. nastřihla. Tahle jsem snad zařvala poprvé za svůj život, sice mi to prý umrtvila, ale bolest to byla neskutečná. Jako kdyby mne pálila rozžhaveným pohrabáčem.

Honzík byl venku na 5 zatlačení, placenta vyšla pár vteřin za ním. A řeknu vám, že šití bylo horší, než samotný porod, měla jsem 17 stehů. Honzíka jsem rodila na 8 prstů, proto jsem byla hodně šitá uvnitř i venku. Navíc jsem si vytlačila konečník, tak mi po porodu dávali Detralex. Jakmile Honzík vykoukl, tak mi ho porodní asistentka odnesla, aby ho umyla a než se dám trošku dohromady, že se bude vyhřívat v inkubátoru.

V 5:30 jsem ležela v místnosti vedle porodního sálu a volala příteli a tatínkovi, že už je Honzík na světě. Za další půlhodinu jsem už usínala, ale najednou na mě někdo mluvil, ať vstanu, tak jsem s oporou vstala, ale udělalo se mi mdlo a měla jsem pocit, že se pozvracím nebo omdlím, tak jsem se s pomocí dvou osob ocitla ve sprše. Pustili na mě studenou vodu a v tu ránu jsem ožila. Sprchovala jsem se, ale pořád mi nebylo ok. Převezli mě na gynekologické oddělení. Honzíka mi přivezli po 4 hodinách. Byla jsem nejšťastnější na světě a děkovala své mamince, která mi poslala neskutečné štěstíčko.

Malý byl se mnou jen do následujícího dne, pak mi ho sebrali, protože dr. se při vizitě něco nezdálo, řekli mi, že mi ho zase přinesou, jenže už nepřinesli. Jen mi dr. přišla říci, že se u malého po porodu objevila sepse, takže ho museli dát na JIPku a nasadit mu antibiotika. Ani nevíte, jak moc jsem brečela, když mi řekli, že má kapačku v hlavičce. Ani jít jsem za ním nechtěla, chtěla jsem utéct pryč. Jenže to nešlo, ten malý tvoreček mě potřeboval a já ho tam nemohla jen tak nechat, no prostě nemohla, srdce mi ale pukalo. Pořád jsem si říkala, proč zrovna já, co jsem komu udělala.

Na JIPce byl 5d a já jsem ho chodila každé tři hodiny kojit, ve dne i v noci. Mě mezitím přemístili (propustili mne) na novorozenecký pokoj, tudíž jsem byla jako doprovod. Mléko jsem neměla, takže si myslím, že Honzík taky plakal hlady. Po pěti dnech mi ho konečně dali na pokoj, jenže mi pořád brečel a sestry pořád dokola opakovaly: „kojte!“, ale já jsem jim říkala, že Honzíkovi mé mléko nestačí, jenže mě neposlouchaly. Až dva dny před propuštěním mi jedna sestřička dala pro Honzíka Nutrilon a od té doby pláče jen výjimečně.

Domů nás pustili 10. 12., s váhou 3120 g. Včera jsme byli na kontrole u pediatričky a Honzík má 3200 g. Částečně kojím, jinak dokrmuji Nutrilonem.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 16.12.12 11:51

Gratuluji :kytka:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 16.12.12 14:18

Moc gratuluji k Honzíčkovi, hlavně, že to dobře dopadlo a jste oba v pořádku :palec:.

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 16.12.12 15:03

Velká gratulace k Honzíčkovi :kytka:

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 16.12.12 17:48

Každý den jsem se dívala, jesti se tu objeví Tvůj deníček. :-) Moc moc moc veliká gratulace k Honzíčkovi, je překrásný! Sluší vám to! :-)

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 16.12.12 18:09

To mě mrzí, že ten start byl takhle dramatický, tak hlavně že všechno dobře dopadlo, už jste spolu doma a vánoce si už užijete v klidu

 
stankaSR
Kecalka 316 příspěvků 16.12.12 18:43

Sledovala som tvoje denníčky, moc gratulujem k Honzíčkovi, je naozaj krásny. :kytka:

 
joker.l
Kecalka 323 příspěvků 16.12.12 19:00

Moc gratuluji k Honzíkovi. Moc často nepřispívám, ale tohle je opravdu nádherný chlapeček :potlesk:

 
Ka-tcha  16.12.12 19:08

Také gratuluji k nádhernému miminku! Do budoucna přeji, ať jste všichni zdraví a šťastní! :kytka:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 16.12.12 20:56

Krásný chlapeček :D gratuluji :kytka:

 
Hana89
Echt Kelišová 8698 příspěvků 16.12.12 21:58

:mavam: :mavam: denne sem čekala kdy napíšeš :mrgreen:
Gratuluji mooc krásni Honzík :srdce: :srdce:

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 17.12.12 15:05

Teeeda.. hodně sis asi vytrpěla. Teď Ti to určitě maličký vynahradí :))

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.12.12 21:08

Gratuluji :kytka:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 18.12.12 06:30

Všem děkuji za přání..každé miminko je nádherné ;)..jinak i já Vám všem přeji hezké svátky plné klidu a pohody :srdce: :hug:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.01.13 15:50

Překrásně napsaný deníček přeji malému Honzíčkovi jen a jen zdravíčko a věřím že tohle byla poslední zdravotní překážka :srdce: :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama