Zlý chlap

O životě

Poslední deníček byl o tom, jak mi tchyně otravovala život a ničila manželství. To jsem však ještě netušila, že tchán je nemlich to samé. :( Odstěhovali jsme se od tchánovců před 2 lety a já si připadám jako ve špatném filmu. Proč? Protože je to na píď stejné, jako když jsme tam bydleli. Nebo ještě horší.

Je to rok, co se s tchýní nebavíme. Omluva za hloupé řeči nepřichází, takže jsme na bodu mrazu. Když jsme se jednou potkaly ve městě, já se synem, otočila hlavu a dělala, že nás nevidí. Pak mi přijdou opravdu směšné srdcervoucí scény, jak jí chybí vnoučátko.

Po tu dobu k nám tchán jezdil normálně, proč taky ne. Všechno bylo v pohodě do té doby, než začal jezdit manželovi pomáhat stavět přístřešek na auta. Jeho denní návštěvy totiž začaly být ubohé. Máme televizi na stojanu na zemi, musíme koupit konzoli a bude na zdi. Sedí u nás a říká: „Proč máte televizi takhle nízko?“ „Tak snad víte proč, ale teď jsou peníze potřeba jinde.“ A on: „Hele, my máme doma takovou koupelnovou skříňku, ona je teda hnusná, ale hodila by se vám ke kuchyni.“ Koukám na něj jako z jara, jestli opravdu myslí vážně, že si mám dát koupelnovou skříň do obyváku pod televizi? „Vy tu kuchyň máte stejně nějakou papundeklouvou.“ Papundeklová kuchyň za 200 tisíc, vestavěné spotřebiče.

A co den, pokaždé takováhle blbá narážka. Oznamuji manželovi, že se něco děje a jestli jsem něco udělala špatně. Manžel se ptá táty. Ne, všechno v poho. Dobrá špatné dny.

Omyl. Jeho kecy se stupňují, jako že když přijede, ani za ním nejdeme. No když jezdí, když syn spí, budit ho kvůli tomu nebudu. Další návštěva, hraje si se synem a ptá se ho: „Nebude mít maminka miminko? Nebudeš mít brášku nebo sestřičku?“ „Ne.“ „Uff, tak to jsem si oddechl.“

A už toho mám dost. „O co vám jako jde?“ „O nic, jen se ptám.“ Zuřím! Vykládám manželovi a ten jen kouká. „Panebože, co to má zase být? Tchýně nemůže, tak se na mě domluvili, že mi bude dávat čočku on?“

Uběhnou 2 dny relativního klidu. Zvoní telefon: „Táta přijede něco dodělat, tak mu otevři garáž.“ OK. Koukám, že už jede, ale nikdo nezvoní. Aha, zrovna přijela mamka, tak mu otvírá. Večer přijede manžel z práce a hned na mě vychrlí: „Tys mu nemohla otevřít? Táta volal, že na tebe volal, bouchal, zvonil a ty nic, že se sem nemohl dostat?“ Zatmí se mi před očima! Chce se mi křičet, vlastně křičím. Chce se mi řvát, vlastně řvu. A hlavně, chce se mi brečet, ale to si nedovolím.

Proběhne brutální hádka. Vlastně křičím jen já. Křičím, jak za ta léta už toho mám dost, jak mě unavuje pořád řešit takovéhle s**čky! Křičím, že buďto se rozvedem, nebo si půjdu uvázat mašli. Sakra! Nemůžu, vždyť mám syna. ♥ Manžel hladí a chlácholí, že rázně zakročí. Už jsme to tu přece jednou měli.

Ale já si říkám, proč? Proč mi musí ničit manželství a pořád otravovat život? To si neumí žít ten svůj? Nebo žijí právě tím, že ho pořád otravují někomu jinému? Už chápu, jak se říká, že s chlapem si bereš i jeho rodiče. U mě to platí stonásob!

Hodnotilo 16 lidí. Score 2.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 13.11.13 00:39

S chlapem si bereš i jeho rodiče :lol: jojojo, svatá pravda. :potlesk: Chápu tě. Buď ráda, že je manžel při tobě :) spoustu jiných ženských to řeší taky a manžel se buď neúčastní a nebo je při rodičích.. :think: Good Luck :hug:

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 13.11.13 00:40

Když tak pročítám všechny tvoje deníčky, říkám si, že ses asi provdala do špatné rodiny.. a nebo je něco někde špatně. V tomhle psychu se asi nedá žít už moc dlouho, tak mě napadá, jestli si nepřemýšlela o odchodu nebo nějakém řešení?

 
joaska  13.11.13 07:20

Křičím, jak za ta léta už toho mám dost, jak mě unavuje pořád řešit takovéhle sčky!**

možná sis tu našla řešení. když tě unaví běhat, tak přestaneš a půjdeš…
nevyvolávej reakci a ona i akce většinou ustane.
ale já vám do toho nevidím, každopádně tvůj muž je tvá opora a to je důležité :)
přeji ať se vaše rodinné vztahy alespoň nevyhrocují ještě více :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 13.11.13 08:30

Nes chlapem si rodiče nebereš!!! Záleží jakého chlapa máš. Jo vzala si jim chlapečka, synáčka. ale pokud je manžel OK. Opravdu zakročit. Tchánovi si to uvědomí. A nebo taky ne-No každopádně by byl klid.

Měla jsem něco podobného.

 
maca36  13.11.13 09:03

… a proto jsem ráda že mám tchýni vzdálenou 350 km…

přeju hodně pevné nervy, někdy je to opravdu k zoufalství

 
Lucie 85
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 13.11.13 09:11

Ty tedy musíš mít pevné nervy. Já měla přítele 4 roky opravdu veliká láska a rozchod jen kvůli jeho matce!!do dnes jí nenávidím! už jsem toho měla dost a ozvala se a to se jí nelíbilo tak hrála chudinku.
ted sem si vzala super chlapa a s ním i super tchánovce :-))
přeji pevné nervy

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 09:36

Hale já sem strašnej nervák, nesnášim když se mi někdo sere do života, ale já ti nevím, přijde mi že oni tě schválně provokujou a ty jim děláš tu radost že se necháš :lol:
Hale proč jim tu radost děláš, Proč se nepřemužeš, neusměješ a neřekneš -nojo tatínku to by bylo skvělé, ale skřínku si nechte, já si nákou koupim.Nebo tatínku miminko bude, chceme jich ještě 5 ;)
Podle mě si zbytečně kazíš manželství a ještě si za blbce. Kdybys jim to vracela s usměvem a myslela si o zadní díře, tak je nasereš víc 8)

 
Anonymní  13.11.13 10:03

No mě tchýně posílá své staré oblečení, že to můžu donosit… Váží tak o 20 kg víc než já. Tak poděkuju a někam to schovám. Jak píšeš o té skříňce, zase bych poděkovala a odmítla, že časem si koupíme vlastní. Na takovéhle narážky jsem si už zvykla. A s tím zvoněním, to bych se nejspíš omluvila, že jsi ho fakt neslyšela. Můj chlap se tedy staví na stranu rodičů, nikdy by nešel proti nim. Mně řekne, že je už nepředělám, že holt jsou takoví a vlastně nic špatného nedělají a myslí to dobře. A pomáhají vám třeba se stavbou, nám nikdy s ničím nepomohli. Jen „dobrými radami“ Z mého hlediska je takové jednání ještě snesitelné, není to nic, kvůli čemu bych vyváděla. Nedovolila bych si něco jim říct. A to mě tchán nazýval kudlankou protože se prý rýpu v jídle, že neumím mluvit, že jen kňourám… nazýval mně ono. Ono to i mluví.

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 13.11.13 10:25

Nečetla jsem nikdy co jsi psala před tím, tak že nevím jak to u vás je. Po přečtení tohoto deníčku ale nemám pocit, že by tchánovci nějak extra prudili. Nám taky naši i tchánovci stále něco nabízí, nebo dokonce kupují, co se nám nehodí a nelíbí, ale nikdy by mě nenapadlo je za to nesnáštet. Prostě řeknu, že to nechcem a dál to neřešim. Připadá mi, že ses rozhodla je nesnášet, tak je prostě nesnášíš. Nejsi asi člověk se kterým se dá lehce vyjít. Trápíš se tou nenávistí sama :roll:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 10:26

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 13.11.13 10:30

Chtěla jsem ještě najít nějaký jiný tvůj deníček, abych si udělala obrázek, ale bohužel se mi to nějak nedaří. Třeba je to opravdu hrůza, ale z tohoto deníčku opravdu takový pocit nemám.

Příspěvek upraven 13.11.13 v 10:31

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 13.11.13 10:50

Uf, tak hlášky tchána ohledně tvého dalšího těhotenství, tak to je opravdu silné kafe.
Zachovala bych se asi podle rady @Kamča.dalmatinka a s přesladkým úsměvem na rtech bych „něžně“ prohlásila, že bude následovat dětí jako smetí.
A když už by mě nenapadla žádná rychlá odpověď hned, stačí ten „blbečkovský“ (tak tomu říkám já) úsměv. Pořád se křenit, to skvěle vyvede z rovnováhy každého takového fajn rejpala.

No, nezávidím situaci, ale je fajn, že manžel stojí aspoň trochu při tobě. To je veliké plus.
Drž se :kytka:.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 11:42

Tak já dočetla všechny deníčky a nejsi náhodou zlá ty? přijde mi divné že je kolem tebe tak strašně zle, tim spíš když popsané věci zlé nejsou.
zlej manžel https://www.emimino.cz/…ak-dal-8815/
zlá tchýně-Zlá ženská
zlej muž-tchán
Jestli to spíš nebude naopak nejsi taková ta přecitlivělá fiflenka které každej ubližuje :mrgreen: škoda že sem nechodí i rodina tvého muže, třeba by jsme politovali jí, když nemuže vídat své vnoučátko proto že ti chtěli dát něco cos nechtěla.-)

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 13.11.13 12:27

Vsichni jsou zly a ty jsi obet..hm, holka, mozna by neskodilo se zamyslet sama nad sebou, treba si tchanovci o tobe rikaji, ze jsi zla snacha..ktera se necha lehce vyprovokovat.Taky nemam idealni tchyni, ale ona ma svuj zivot a my taky..

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 13.11.13 13:52

Zakladatelko přečetla jsem si deníčky nepříjde mi že jsi zlá jen jsi v nesprávné rodině. Taky by mě to štvalo co píšeš ale jsem typ který se na rovinu zeptá co proti mě kdo má. Příjde mi dost divné že se tak tchánec chová jako on by nechtěl další vnouče? proč ses nezeptala jak to myslí? chápu tě že tě to štve ale pokud budeš manžela věčně navádět proti jeho rodině tak dřív nebo později tě opustí. Když tě něco naštve zeptej se na to jak to člověk myslí né vždy to může myslet tchánovec špatně. V rodině máme nevěstu která je zakoukaná jen do sebe ona vše ví vše zná a nikomu není schopná udělat při návštěvě ani kafe :roll: jak myslíš že se na ní koukáme? asi stejně jako oni na tebe! držím ti palce at se to vyřeší

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 14:07

@Liz všechny deníčky co kdo jsem napsala, jsou v pravo dole.

Jestli to spíš nebude naopak nejsi taková ta přecitlivělá fiflenka které každej ubližuje :mrgreen: škoda že sem nechodí i rodina tvého muže, třeba by jsme politovali jí, když nemuže vídat své vnoučátko proto že ti chtěli dát něco cos nechtěla.-) @Kamča.dalmatinka No, tak takovýhle koment jsem přesně čekala, jen jsem nevěděla kdo. Hrdinko, chtěla bych tě vidět v mé kůži. Ale s tím se počítá, vždycky se najde ňáká „vostrá holka“ co si rejpne 8) A že mi dali něco co jsem nechtěla se tu nikde nepíše :jazyk:

Ostatním, já vím, že nejlepší je všechno přejít s úsměvem, ale po těch letech, už to ani moc nejde :?

 
boball
Echt Kelišová 9106 příspěvků 13.11.13 14:08

Jsi přecitlivělá, časem se obrníš. Já kdybych měla řešit všechny ptákoviny, co vypustili moji rodiče či manželovo z huby byla bych v blázinci. Zaskřípu zuby a hodím na to bobek. ;)

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 13.11.13 14:37

Já bych si skříňku vzala a udělala z ní třeba kuchyňku pro dítě do pokojíčku, nebo bych ji prostě jinak přetvořila. :nevim:
Někdo už tu psal, že se necháš prostě lehce vyprovokovat. A jak tak čtu, taky mi to přijde. Čím víc seš nasírací, tím víc Ti dávaj čočku. Tak se povznes, neposlouchej, usmívej se a mysli si něco o zadcíh a turech. Vždyť máš v muži oporu, až odejde, můžeš si mu postěžovat, ale tchánovcům radost nedělej.

Zkus se nad to povznést, si přece lepší než oni!!! Chce Ti dát hnusnou skříň! Hééj, tak ať se s ní tahá. Můžeš ji taky dost dobře rozštípat a spálit a pak mu říct, že se Ti nakonec moc nelíbila. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:T

Keep smile! Přece by ses nerozváděla. :mrgreen:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 13.11.13 14:41

@lúlinek přečtu je, hned jak budu mít trochu času. Myslela jsem, že vám chtěl tchán dát nějakou koupelnovou skříňku. Některý lidi jsou prostě takový, jako moje máma. Když se mi narodila dcera, vytáhla tři pytle oblečků po mě starší ségře a nutila mi je. Nechtěla jsem je, ale pochopila jsem, že to myslí dobře, abychom neutráceli za nové.
Nechci tím říct, že to tvůj tchán myslel dobře, neznám ho, ale některý starší lidi takový jsou. Já bych zrovna z tohoto nic nedělala. To s tim bratříčkem bych přičítala tomu, že se opravdu navzájem nesnášíte a že on si nedovede představit, že jeho syn bude mít další dítě s někým, s kým on a jeho žena se absolutně nesnesou. Nevím proč se nebavíte, ale na nebavení musí být vždy strany dvě. Já třeba když s tchánovcema nesouhlasím, nebo mi řeknou něco co se mi nelíbí, tak jim to jemně řeknu ale mám k nim respekt. Jsou starší a jsou to rodiče mého manžela. Asi by mu bylo opravdu líto, kdybychom se nesnesli, nebo nedej bože nebavili. Zkus něco hodit za hlavu a malinko víc věcí překousni. Možná když zlepšíš svůj postoj a chování k nim, oni pak budou třeba taky jiní. Bude vám všem líp. Třeba se mnou nesouhlasíš, ale tak to vidím já.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 14:42

@lúlinek NOJO JSEM HOLD VOSTRÁ HOLKA :mrgreen:
Hale já nebudu psát co sem zažívala s mojí rodinou já, proto že by ses rozplakala jestli tě vykolejí to cos ty popisovala :lol:
Ještě založ deníček o tom zlá prodavačka-dala mi o deko víc herkulese než sem chtěla
a zlá poštačka, hodila mi psaní omylem k sousedum :lol: :pankac:

Jak řikám, tebe je snadné vytočit, tak ti nebudu přidělávat vrásky. Ono proč by ses měla usmát a myslet si o prdeli, když mužeš dělat zle a rozvracet si rodinu. ;)

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 14:49

@Kamča.dalmatinka Jojo, jasně :lol:

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 14:55

@Liz Ale tady nejde jen o tu blbou skříňku… Událost, jak se na mě nemohl dozvonit je hloupost, vymyšlená, prostě se nestala. Tak čemu se mám smát, když ze mě dělají před manželem píp :idea: Těch příkladú je milion :cert:

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 15:01

@beckie Dobrá rada :palec:

Mě prostě jen udivuje, že je to pořád baví. Nepochopím, proč někdo dělá zle, když není důvod? :nevim:

 
K-Black  13.11.13 15:51

@lúlinek to je teda rodina :roll: těším se na deníček o zlé babičce a zlém dědečkovi :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 15:52

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 15:51

@deeni @gabousek @Petra2829 @maca36 @Lucie 85 Dík holky, že víte o čem mluvím. Kdo nezažil, však to znáte :hug:

 
andelka111
Kecalka 257 příspěvků 13.11.13 16:14

Mě se tedy nezdají tak hrozní, že by až tak prudili a byli tak ukrutně zlí :think:
Nic ve zlém, ale příjde mi, že to trochu dramatizuješ a asi se hned tak s někým nesneseš.
Když si myslíš, že všichni okolo ukrutně smrdí, tak nejspíš ty budeš ta co má hovno na botě ;)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.11.13 16:52

No vidíš, tak jak si dokázala s usměvem přejít mě, tak lehce zvládneš i ty v rodině co tě štvou ;)
proč si ničit vztah ty a manžel a dítěti ničit vztah jeho a babičky a dědečka. prostě jsou jiný, jsou ti už nesympatický jen tím že jsou, ale lepší je vydržet ty dvě hodiny jednou dvakrát v týdnu než se užírat nenávistí a naschvály celej život

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 13.11.13 18:36

Tak ještě jednou. To co mi dělala tchýně(viz. předposl. deníček), nemůže nikomu přijít normální. To, že jsem si to nechala líbit, moje blbost, ale byla jsem mladá a hlavně jsme u nich bydleli. Takže ze slušnosti bych se ani neodvážila ji něco říct. S tchánem jsem nikdy žádnej problém neměla. Ani tam ani tady, až do teď. Proto píšu, že jsem nemile překvapená, co se z něj vyvrbilo. Tak jakápak moje vina :lol:

 
Crystalline  13.11.13 19:13

Ze se na tchana nevykasles… Nepripoustej si ty jeho kecy, nicim tomu nepomuzes.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 13.11.13 19:48

Zlá ženská, zlý chlap, jenom Ty jsi letadlo… ach jo.

Tolerance a nadhled, to jsou zjevně cizí pojmy… momentálně to spíše působí dojmem trapného puberťáckého dupy-dupy-dup. Konflikty mezi dospělými se řeší jinak.

Když Tě to baví… :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 13.11.13 20:43

:nevim: Nějak jsem to nepochopila. Proč zlý? Pár blbých keců, dej si kafe a pošli ho do řiti.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 13.11.13 21:58

Hmm no tak nevim, ale něco jako tolerance, nadhled a třeba smysl pro humor ti asi nic neříkají :think:…nezlob se na mě, ale po přečtení tvého deníčku mi tam nějak chybí ti zlí lidé a celé mi to připadá mírně řečeno přitažené za vlasy nebo jinak řečeno zveličuješ…

nebo ještě jinak to napíšu lidé se k nám chovají tak, jak my sami jim dovolíme a každá akce vyvolává reakci…prostě mi přijde, že seš mírně řečeno netýkavka a rozhodí tě kde co…

p. s. a opravdu vím co to znamená žít s tchánovci, bydlím s nimi už přes 14 let v jednom rodinnym domě a i když to někdy dře, tak to není o ničem jiném než o domluvě, toleranci a nerejpání se v krávovinách…což to co ty popisuješ jako děsné kecy tchána krávoviny jsou…to ten můj je měl na mé druhé těhotenství také, že dvě děti (náš starší a švagrova malá stačí)..a dneska je z malýho poprděnej…k na­rozeninám přeje stylem upřímnou soustrast…tchýně taky na mě měla spoustu hlášek…no a co jako…mám se z toho podle tebe hroutit, holt každej sme nějakej a já respektuju to, že je starej morous ale pod tou slupkou je fajn člověk a nakonec i ta tchýně je fajn ženská a vpodstatě se máme rádi…jen holt občas vázne ta komunikace…a já se prostě rozhodla, že si tim kazit náladu ani vztahy v rodině nebudu a představ si funguje to..ty ses rozhodla, že tě to vytáčí a kazit si tim náladu i vztahy budeš…no tak zřejmě tě to baví :zed:

a je mi líto tvého manžela (přítele) že tohleto musí furt řešit :roll:

Příspěvek upraven 13.11.13 v 22:12

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 13.11.13 22:12

@lúlinek kdo nezažil, nepochopí :hug:

 
naominaomi  13.11.13 22:16

Tchan je tak zlej, az vam z toho pomaha stavet blbiny kolem baraku))))) kocicko, prala bych ti svyho tatu, kterej me treba dneska zprazil tak, ze jsem se v duchu musela smaz a jenom mu rekla, at si radsi nedava dalai kafe, nebot heozi infarkt..blabla­..bereme vde s humorem a mame se vpodstate radi. Pokud tenhle pristup nezvladnes, posli ho do prde. e, ale vem si zednickou lzici a tu garaz nebo co, si laskave dostav sama. Jo a bacha, aby si manzel nenasel nejakou pohodovejsi pani)))

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 14.11.13 08:35

naominaomi Kočičko, neměj obavy, že by si manžel hledal jinou „pohodovější paní“ :lol: Vidí to taky, není blbej a proto stojí při mně :jazyk:

 
rachel55  14.11.13 08:46

@lúlinek to mluvis o tom „debilovi“? Jak jsi ho nazvala v jednom z denicku a spolu s nim 90% chlapu?
Vis co? Najdi si v zivote neco smysluplnyho co te bude naplnovat a uvidis, ze tohle Te pak nerozhazi, navic, kdyz manzel stoji pri Tobe, tak proc Te to teda tak vytaci a nicis vam obema zivot neustalym nasravanim?

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 14.11.13 10:30

@rachel55 To myslíš ten deníček co jsem psala přede dvěma lety? Jo, tak to byla klasická krizovka po narození dítěte, co jsem si pak přečetla ještě tisíckrát v jiných diskuzích. Že slovo debil, nemůžete tak strašně překousnout.
K lidem se chovám slušně a očekávám, že oni se budou tak chovat ke mě. Jestli toho nejsou schopni, nemám se s nima o čem bavit. Jestli proto je těžké se mnou vyjít… spíš bych řekla, že si nenechám srát na hlavu :mavam:

 
1.zizi  14.11.13 11:49

Kdo to nezazil, tak nepochopi…samos­tatne to vypada, jakoze jsi hysterka ty, ale za par let se toho nastrada vazne hrozne moc…,,ON ZA CELY ZIVOT NEBYL TAK NEMOCNY, JAKO ZA DOBU CO JE S TEBOU(z tolika prodelanych a nedolecenych nemoci, prtotoze pracoval od 13ti v rodinne firme ma vazne problemy s klouby ve 24 letech!!)„…denne tam dojizdel do prace(mesicne pres 8 tisic za benzin) nejen, ze to nikoho nezajimalo, ale tchyne(manzelka podnikatele) si z nase auta delala taxik, protoze pres den tam to auto bylo, tak proc ho nevyuzit a neukazat se v nejake hezcim aute, nez ve starych rozpadlych pleckach, ktere meli na dvore…tchan pred cizim clovekem, kdy jsem ela tesne pred porodem mi rekne,,JA VAS ZIVIM“…dop*dele proc?..protoze pritelovi daval vyplatu?…pokazde jsem tam vozila tasky s jidlem…porad jsme jim neco kupovali dostali od nas 1000× tolik, nez kolik dostavalp ritel vyplatu..a to je jedna vec k druhe a clovek toho ma vazne dost…

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 14.11.13 12:25

@1.zizi Ó děkuji, za další zasvěcenou :kytka: :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 14.11.13 13:09

@1.zizi, kdo to nezazil, tak nepochopi

A co Tě vede k tomu, že ti, kdo tady nechápou, tak nezažili? ;)

To si opravdu myslíš, že my ostatní, které k deníčku této autorky píšeme negativní komentáře, máme automaticky se svými rodiči a tchánovci „sluníčkové“ vztahy?

Tak to není. Každý máme nějaké ty problémy - je málo rodin, kde spolu všichni skvěle vycházejí. Rozdíl je v tom, jak se k těm problémům stavíme - v tom, že rozhodně neoznačíme svého tchána za „zlého chlapa“ proto, že nám nabízí koupelnovou skříň do obýváku nebo proto, že pronese hloupou poznámku na možné další těhotenství. Ani kdyby měl těch poznámek za jednu návštěvu dvacet. Pomyslíme si svoje (například něco ve smyslu „ježišmarjá, no nazdar, jestli budu mít v šedesáti taky takhle kravské nápady, ještěže večer zas bude klid“) a jedeme dál.

Tohle není o tom, jací jsou lidé kolem nás - je to o tom, jaké jsme my samy.

Příspěvek upraven 14.11.13 v 13:10

 
1.zizi  14.11.13 13:20

@BohunkaP ono je rozdil, kdyz jsou tchyyne a tchan takovi od rany a kdyz delaji naschvaly a ani jejich vlatni syn je nemuze vystat a ma radeji svou tchyni, nez rodice :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 14.11.13 13:30

@1.zizi, to se bohužel stává. Ale to vůbec nic nemění na faktu, že je čistě na Tobě, jak se k tomu postavíš - tchánovci se nezmění, jsou, jací jsou. Takže se buď můžeš vztekat nad tím, jak se chovají, zuřit, hádat se s nimi, ublíženě se litovat a podobně - nebo se na ně naučit dívat s klidem a nadhledem, přehlížet malichernosti, věci si bez dlouhých řečí dělat po svém a neotravovat život sama sobě.

Ve skutečnosti jsme to totiž my, kdo ten život otravuje sobě i své rodině nejvíc - ne ti tchánovci, jejichž „zásah“ by se při troše nadhledu mohl během chvíle mávnutím ruky smést ze stolu… ale nesmete, protože my o něm ještě dalších x hodin dumáme, pitváme, rozebíráme, případně se vztekáme, atd.

 
1.zizi  14.11.13 13:34

@BohunkaP my to vyresili jednoduse..pritel si nasel jinou praci..prestali jsme komunikovat a je pokoj…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 14.11.13 13:48

@1.zizi, pokud je přítel s tímhle postojem ke svým rodičům ok, tak je to samozřejmě nejjednodušší řešení. :lol:

 
1.zizi  14.11.13 13:56

@BohunkaP byla to jeho iniciativa…ale mne se ulevilo taky samozrejme…

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 14.11.13 15:21

@BohunkaP naprostej souhlas :potlesk: jen se obávám, že tady je to jako kdybys mluvila do dubu :zed:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 14.11.13 23:59

Ty se ptáš? Sama si manželství ku. víš tím, jak reaguješ. Proč si blbý kecy bereš tak osobně? Trochu asertivního chování a bude ti líp ;)

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 15.11.13 16:21

Co se nad to zkusit povznést? Já to teda takhle praktikuju a je to báječné:-).

Když se něco někomu nelíbí, tak je to jeho problém.
Máš kuchyň která se tchánovi nelíbí- tak ať- co mu je potom.
Má blbé kecy- ať si je má. Ignoruj ho.
Ať si mele co chce…je to jeho problém. Za ty nervy to přece nestojí.

Já si stojím za tím, že na vše jde reagovat s klidem a úsměvem. Ono to pak jde fakt všechno líp.

Doporučuju zaměřit se na asertivitu v komunikaci.

Držím palce :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama